De Echo van het Zuiden WAALWIJK Uit de Langstraat R. SPEELMAN VRIJDAG 29 MAART 1957 Vier geslachten in de fam. van Engelen-van de Wiel. Zittend de wed. E. v. d. Wiel-Knippels (77 jaar) met in haar armen Sophie v. d. Broek (j/2 jaar). Staande van r. n. 1.: P. van Engelen-van de Wiel (48 jaar) en H. v. d. Broek-van Engelen (26 jaar). Drunen Elshout Nieuwkuik Vlijmen 80e JAARGANG No. 25 Heusden Sprang - Capelle Sprang Waspik Ten slotte mogen we vermelden dat de sportartikelen en de leder waren, die tijdens deze show wer den gebruikt, bereidwillig ter be schikking waren gesteld door resp. Sporthuis „Fides" en Verwiel's Le derwarenhuis. PRAE-ADVIES. Onteigening in het belang van de volkshuisvesting. Voor de verwezenlijking van het sportparkplan ter uitvoering van 't uitbreidingsplan in hoofdzaak, vast gesteld in de vergadering van 27 februari 1951 en goedgekeurd bij besluit van Ged. Staten van Noord- Brabant van 1 augustus 1951, G.nr. 6547 H, dient de gemeente de be schikking te hebben over de gron den tussen de Zuider-Parallelweg en de Eerste Zeine. Met een drie-tal eigenaars van al daar gelegen gronden, hebben B. en W. tot nu toe geen overeenstem ming kunnen bereiken inzake aan koop. Deze eigenaars zijn niet be reid de hun in eigendom toebeho rende gronden te verkopen tegen de maximum toelaatbare prijs, wel ke de gemeente voor deze gronden kan betalen. Het betreft hier de volgende per celen: a. perceel, kadastraal bekend Baardwijk, sectie D nr. 215, groot ongeveer 0.32.20 hectare, eigendom van Antonius Johannes v. Bladel, schoenfabrikant te Waalwijk; b. percelen, kadastraal bekend Baardwijk, sectie D nrs. 250 en 253, respectievelijk groot pl.m. 0.29.90 hectare, eigendom van Wilhelmus Arnoldus Hubertus Maassen, rijks ambtenaar te Vught en Maria Me- chelina Christina Maassen, zonder beroep, wonende te Weert, echtge note van Jacobus Josephus Fran- ciscus Teunissen; c. percelen, kadastraal bekend Baardwijk, sectie D nrs. 288 en 289, respectievelijk groot 0.33.60 hectare en 0.31.40 hectare, eigendom van de Maatschappij tot bevordering van welstand voornamelijk onder de landlieden te Eindhoven. Omdat het niet verantwoord is de uitvoering van het sportpark nog langer uit te stellen door vruchte loze onderhandelingen, is het nood zakelijk om tot onteigening van bo vengenoemde percelen over te gaan. B. en W. stellen daarom voor het ter inzage liggende plan tot ontei gening in het belang der volkshuis vesting voorlopig goed te keuren. OPENING NIEUWE WINKELGALERIJ. Op woensdag 3 april des mor gens om 11 uur zal de nieuwe winkelgalerij aan de Pastoor Kuijpersstr. officieel door burge meester Teijssen worden geo pend. Deze fraaie galerij, be staande uit acht winkels, welke tezamen 16 etalages tellen, is 'n bijzonder aantrekkelijk winkel centrum in de snel groeiende St. Antoniusparochie. Deze opening zal een enigszins feestelijk ka rakter krijgen. De winkeliers van deze galerij hebben gezorgd voor een aantal aardige attrac ties en bijzondere koopjes. Voor het publiek zal de galerij des middags om 3 uur worden open gesteld. 's Avonds zal de harmo nie St. Crispijn enige nummers ten beste geven bij de dan 111 feestverlichting gestoken galerij. Zaterdagmiddag zal de 'Drum band met slaande trom een be zoek brengen aan de galerij. K-A.V. AFD. BAARDWIJK. Maandagavond 1 april om 8 uur houdt de KAV afd. Baard wijk een ledenvergadering. Er zal gesproken worden over de viering van de meimaand en te vens ook over de reis naar de Milva in Den Haag, die is vast gesteld op 23 juli. Daar deze reis in juli valt, zal het jaarlijks uit- stapje vervroegd moeten worden. KEURING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1958. Zij die tegen 4 en 5 april 1957 door de burgemeester van Waal wijk ter keuring voor dienst plicht zijn opgeroepen, worden er op attent gemaakt dat bij de keuring de oproepingskaart, het trouwboekje van de ouders en eventuele diploma's rijbewijzen en getuigschriften moeten wor den getoond. Voorts dienen de keurings- plichtigen bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijdvakken (jaren) waarin de door hen bezochte scholen werden doorlopen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Renée E dv A F J Mannaerts- Vermeer Josina A dv J M Mandemakers-van Seist Wal- therus M C A zv C ff Snoeren de Brouwer Henricus H C zv C H van den Meijdenberg-Akker- mans Simone G J M dv A Grootswagers-IJpelaar Karin J J dv O A H van Roessel-de Fol ter Kobus zv H J de Boer- Streefland - George F D M zv A L Zeegers-Elshout. Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften A Schoonderinark 49 jaar en A C v Heijst 48 jaar beiden al hier. RWBVeerse Boys. 5 Zondag a.s. komt kampioens- candidaat nr. 1 Veerse Boys in I Besoijen op visite. RWB, dat op eigen terrein door de club uit Raamsdonksveer toch wel wordt evreesd, zal zeer zeker alles in et werk stellen om het de be zoekers zo moeilijk mogelijk te maken, om zodoende te trachten toch minstens de halve buit voor zich op te eisen. Dit zal allesbehalve gemakke lijk gaan en er zal dan ook van- de eerste tot de laatste minuut hard voor gewerkt moeten wor den, terwijl ook de tegenstander geen moment vrij spel mag wor den gelaten. Wanneer de RWB- ers dit alles voor ogen houden, dan is de mogelijkheid helemaal niet uitgesloten, dat er tegen de Veerse Roys zondag sukses kan worden geboekt. Zeker, de Boys hebben in Waalwijk een zekere faam verworven en men kan er op rekenen dat zij deze zondag in Ingekomen J H M de Leeuw en echtg van Tilburg B M M Finders van Breda WAM Nijs van Eind hoven J C en A J Kleijngeld van Tilburg.J van Dijk van Heusden AC Beekwilder en gezin van 's-Bosch CAM de Jongh van Terheijden J A M G van den Elshout van Breda A M Vermeer en gezin v Raams donk V van Reusekom van Rreda SAM Mols van Breda H L M v Riel van Bergenop- zoom. Vertrokken A Louter naar Lier (B.) L N J van Bladel naar Australië -- C H Damen naar Australië J M J van Riel naar Australië M D Vastré en gezin naar Loon- opzand JL M Lardinois naar Overschie F M M Wintermans naar LoonoDzand H C W C de Kort naar Baarn. BILJARTWEDSTRIJD. Grote biljartwedstrijd maan dag a.s. in het nieuw gerestau reerde café Centrum in de Stati onsstraat. Deze wedstrijd wordt gespeeld door de beste krachten van de Ouden van Dagen en diverse spelers van Centrum. De deelnemers worden verzocht om 7 uur aanwezig te zijn. De wed strijd begint met eén hartelijk woord door de voorzitter van de Bond van Ouden van Dagen, waaraan de heer Dollekens, voor zitter van Centrum, het zijne wel zal toevoegen. Aan spanning en gezelligheid zal het die avond wel niet ontbreken. Besoijen onder geen omstandig heden wdllen verliezen, maar dit neemt niet weg, dat zij even goed als ieder ander elftal te kloppen zijn. Dat bewees trouwens enkele weken geleden VES uit Ouden bosch nog en dat nog wel in Raamsdonksveer. Dus RWB-ers. de tanden op elkaar zondag, 90 minuten lang. Aanvang half drie. Voor de overige elftallen is vastgesteld Dongen 2RWB 2. 2.30 uur. DVVC 3—RWB 3, 2 uur. RWB 4Heusden 3, 12 uur. Deelnemers aan de voetbal pool, denk er om dat de formu lieren vrijdags voor 6 uur moe ten zijn ingeleverd. AGENDA. Vrjjdag 29 en zaterdag 30 maart. Musis Sacrum 8 uur: „Trape ze", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „De jacht op ka pitein Ehrlich", 14 jaar. Heeft U reeds onze NASSI GOBENG geproefd Mgr. Zwjjssenstraat 9 Telefoon 2689 ZONDAG-ARTSEN-DIENST. ZONDAG 31 MAART 1957. Dr. Verhaak. AGENDA. Vrijdag 29 maart 6.30 uur Diploma-uitreiking Gemeente lijke Vakschool voor Schoenmakers. 7.30 uur Repetitie leerlingen Volharding. 8.30 uur Repetitie Harm. Volharding, zaal café Elshout. Zaterdag 30 maart 3 uur Tentoonstelling werkstukken Ge meentelijke Vakschool. Zondag 31 maart 11.30 uur Repetitie Volharding zaal ca fé Elshout. 12 uur: DVC 5 - Herptse Boys. 2.30 uur DVC 3-GW 2. 2 uur Solisten-concours Langstraatse Bond, zaal café van Delft. 7 uur Balavond zaal café Elshout. SOLISTENCONCOURS LANGSTRAATSE BOND. Het jaarlijkse solistenconcours van de Langstraatse bond van Harmonieën en Fanfaregezelschappen zal dit jaar gehou den worden in Drunen n.l. a.s. zondag, in de zaal van café van Delft. Er zullen pl.m. 55 solisten optreden. De solisten worden beoordeeld door de bekende harmonie-di rigent Gijsbert Nieuwland. Het concours, dat speciaal ook bedoeld is om de jeugdige muzikanten te testen, wordt om 2 uur ge opend door de heer P. Croes, voorzitter van de Langstraatse bond. Aan het einde van het concours zal Gijsbert Nieuwland een nabeschouwing geven. ZIEKENTRIDUUM. Ook dit jaar zal in de maand mei in het genadeoord Elshout een Ziekentriduum worden gehouden voor Drunen, Nieuwkuijk en Elshout. Als data zijn reeds vastgesteld 14, 15 en 16 mei. A.s. zondag 31 maart zal via een huis- aan-huis-collecte de financiële steun wor den gevraagd voor dit mooie werk. MUZIEKFEESTEN 1957. Door het comité Muziekfeesten 1957, dat het muziekfeest organiseert dat deze zomer ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Harmonie Beatrix zal worden ge houden heeft besloten voor deze gelegen heid een gedenkpenning te laten slaan. Tevens is besloten een gedenkboekje sa men te stellen. Zowel het comité muziek feesten alsmede het bestuur der Harmonie Beatrix zullen het daarom zeer op prijs stellen, dat zij die nog beschikken over oude gegevens omtrent deze Harmonie, dit ter kennis zouden willen brengen van bo vengenoemd comité of van het bestuur. DIPLOMA-UITREIKING. Door de E.A. heer Burgemeester Snels zal heden, vrijdagavond om half zeven, in het nieuwe gebouw van de Gemeentelijke Vakschool de eindgetuigschriften-uitreiking voor de tweejarige cursus machinaal schoenmaken plaatsvinden. Tevens zullen de werkstukken van de leerlingen deze avond worden tentoongesteld. Deze ten toonstelling is tevens opengesteld op zater dagmiddag van 3 tot 6 uur. TENTOONSTELLING DE TEXTIEL DRUK. A.s. dinsdagmiddag zal de E.A. heer Burgemeester Snels in het nieuwe gebouw van de Gemeentelijke Vakschool de ten toonstelling openen: Textiel Druk. Deze tentoonstelling, welke gehouden wordt on der auspiciën van de Stichting Onderwijs tentoonstellingen en op initiatief van B. en W. naar Drunen is gebracht, zal gehouden worden van 2 t.m. 8 april. GESLIPT. Op de Bosseweg nabij de Sparwinkel van C. van Delft, raakte woensdagmiddag de vrachtwagen van H. uit Dussen aan 't slippen toen hij moest remmen voor een tegenligger. De wagen maakte eigenaardige capriolen en belandde tenslotte tegen de voorgevel van de woning van de heer van Delft. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, maar de materiële schade was zeer groot. A.V.A. A.V.A. Alles voor Allen. Onder dit mot to hebben zich op initiatief van het R.K. Vrouwengilde, R.K. Boerinnenbond, K. A. V. en het interparochieel sociaal charita tief centrum, een groep dames gevormd, welke zich beschikbaar stellen voor het verlenen van hulp in die gezinnen waar hulp dringend nodig is. Een groep meisjes heeft zich beschikbaar gesteld om een avond in de week te naaien of te stoppen of waar nodig een paar uur in een gezin te gaan helpen. Een prachtig initiatief, dat aller steun en sympathie waard is. BALAVOND. Blijkens de in ons blad voorkomende ad vertentie zal a.s. zondag in de zaal van café Elshout het jaarlijkse Halfvastenbal worden gehouden. Aanvang 7 uur. JAARVERGADERING K.A.B. In café M. v. Huiten hield de K.A.B. afd. Elshout haar jaarvergadering die te vens een feestvergadering was. De voorzit ter de heer G. Schapendonk -heette allen bijzonder de geestelijk adviseur van harte welkom en sprak er zijn voldoening over uit dat zovele leden waren opgekomen. Hij gaf een kort overzicht van de verschillende activiteiten over het afgelopen verenigings jaar. De jaarverslagen van de secretaris en van de penningmeester werden onder dank goedgekeurd. De aftredende bestuursleden de heren G. v. d. Wiel en Joh. v. Venroo werden herkozen. Als leden van de kas- commissie werden gekozen de heren J. Muskens en G. van Keulen. De begroting over 1957 werd goedge keurd en de heer W. de Groot werd we derom benoemd tot lid van het St. Nico- laascomité. Als nieuwe bode werd be noemd de heer Ad. de Roos. Daarna kreeg de vergadering een meer feestelijk karakter. Het feit werd herdacht dat de voorzitter de heer G. Schapendonk, enige weken geleden 25 jaren lid was van de K.A.B. Namens het hoofdbestuur en tevens namens het afdelingsbestuur werd het woord gevoerd door de heer Joh. van Venrooy, die de jubilaris met hartelijke woorden gelukwenste en hem dank bracht voor het vele werk dat hij voor de K.A.B. gedaan heeft als lid, maar vooral als voor zitter der afdeling. Namens het hoofdbe stuur spelde hij de jubilaris het zilveren Bondsinsigne op en namens de afdeling bood hij bloemen aan. Namens de fabrieksarbeidersbond, waar van de heer Schapendonk eveneens voor zitter is werd hem dank gebracht door de heer W. Groot. Ook de G.A. sprak een woord van hulde, mede namens de Z.E. heer Pastoor die verhinderd was. Diep getrof fen dankte de jubilaris voor de hem ge brachte hulde, en beloofde alles in het werk te zullen stellen om de bloeiende K.A.B. nog sterker te maken, maar hij deed daar bij een beroep op de leden om daaraan mede te werken. Na afloop van de verga dering hield men nog een gezellige kaart- wedstrijd waarvan de baten ten goede ko men aan het fonds dat gesticht is voor een cadeau voor de priesterzoon van een der leden. O. L. VR. SCHUTSE. Zaterdagavond 8 uur jaarvergadering van de O. L. Vr. Schutse, welke op boete verplicht is. Behalve de gewone punten zoals de jaarverslagen, zal besproken wor den de gilde-dag in Besoijen op 30 juni a.s. en de ontslagaanvrage van de Vaan drig J. v. d. Wiel. Ook het koningschieten op 30 april a.s. zal een belangrijk agenda punt zijn. if71-.L8..TÜ1!. -- R.K.J.B. Vrijdag zal door de leden van de R. K. J. B. een „dropping" worden gehouden. Om 8 uur precies vertrek per auto vanaf het parochiehuis naar een onbekend adres. OPERETTE-UITVOERING. Op zaterdag 30 en zondag 31 maart a.s. geeft de gemengde zangvereniging Sem per Animato in het patronaat alhier een grote gecostumeerde uitvoering. Hieraan zal medewerking worden verleend door de sopraan Ineke Mens en de tenor Rinus Hes- selberth. Opgevoerd zal worden de gecostu meerde operette „Merijntje van Volen- dam", zangspel in twee taferelen. We leven vol gevaren; het vissersleven valt lang niet mee. Met deze eerste regels van de prachtige operette die Semper Animato voor U gaat opvoeren, wordt U meegevoerd naar het oude bekende vis sersdorp Volendam, om U kennis te laten maken met het leven, de gebruiken en ge woonten van het vissersvolk. In die juiste sfeer en na diepgaande studie zal Semper Animato U door zang, woord en spel, volop doen genieten van de ze prachtige operette. Als men daarbij weet dat de piano-begeleiding in zeer kun dige handen is van de heer Frans Wilmont uit Waalwijk en de regie bij de heer A. van Steensel alhier, staan U ongetwijfeld een paar avonden te wachten van gezelligheid, kunst en genot. JUBILARISSEN BIJ DE BRANDWEER VAN VLIJMEN, HAARSTEEG EN NIEUWKUIJK. Hartelijke huldiging in hotel Prinsen. In hotel Prinsen had de huldiging plaats van 25 jubilarissen van de vrijwillige brandweer van Vlijmen, Haarsteeg en Nieuwkuijk, die meer dan 12 V2 jaar hun beste krachten hebben gegeven in dienst van de gemeenschap. Na een kort openingswoord door de com mandant van Vlijmen, de heer J. v. d. Wa genberg, werden de jubilarissen toegespro ken door de commandant van de 't-Herto- genbossche Brandweer dhr. Donders. De ze sprak waarderende woorden aan het adres van het gemeentebestuur van Vlij men en in het bijzonder aan Burgemeester van Hout, die steeds op de bres staat voor de brandweer en veel heeft bijgedragen voor het aanschaffen van het materieel waarover men thans beschikt. Ook de ne veltankwagen die thans in het bezit is van de Vlijmense Brandweer mag zeker een aanwinst genoemd worden. De heer v. d. Wagenberg, die meer dan 30 jaar lid is, en de heer B. Jansen, die beiden wegens het bereiken van de leef tijdgrens binnenkort hun plaatsen aan jon gere krachten moeten afstaan, werden ex tra gehuldigd. Hierna ging men over tot het uitreiken der diploma's en medaljes. Brandweer Vlijmen afd. Motorspuit: J. C. v. d. Weijenberg, adj. hoofdbrand meester, 30 jaar, E. H. Smit, brandwacht, (chauffeur-monteur), C. H. de Vaan, brand wacht, N. W. Jansen, M. H. Musters, A. A. J. Janssen, M. C. de Vaan. Vlijmen Hulpbrandweer: C. L. W. Diepstraten, J. A. Verboord, P. C. Verboord, H. A. Jansen, M. v. d. Sande, C. A. Berkehnans, H. de Vaan, A. H. v. Vugt. Hulpbrandweer Haarsteeg J. v. Oosterhout, Hoofdbrandwacht, W. Boelen, C. J. van Lamoen, L. v. d. Heijden, J. M. van Veluw, L. A. van Veluw, E. F. van Beurden, A. H. van Esch, J. J. Kooien, Hulpbrajjdweer Nieuwkuijk Jos de Bonth, hoofdbrandwacht, Joh. C. de Bonth, Th. A. Verhoeven, H. A. de Bonth, J. N. Blankers, J. van Liempt, E. van Wijk, H. J. de Bondt, J. J. van Loon, A. Verreijt, Chr. J. Fitters. Nadat de heer Donders namens de ver eniging van brandweercommandanten het gemeentebestuur bedankt had voor het be schikbaar stellen van de oorkonde en me daljes, kreeg de heer Walters, comman dant der regionale brandweer het woord. Spreker feliciteerde ook alle jubilarissen met hun onderscheiding en ook het ge meentebestuur met dit keurig korps van brandweermannen, die weten wat buren- plicht en naastenliefde is. Tot slot van de huldiging dankte hij alle aanwezigen har telijk voor het soms zeer moeilijke werk dat in de afgelopen jaren door de brandweer is verricht. Ook het gemeentebestuur van Vlijmen, dat alles doet voor de brandweer betrok hij in zijn dankwoord. Daar burgemeester van Hout wegens ziekte op deze avond niet aanwezig kon zijn, werd hem een fruitmand bezorgd, met tevens de beste wensen voor een spoedig en algeheel herstel. De jubilarissen bleven ■na nog enige tijd gezellig bijeen. UITVOERING AMICITIA. De Toneelvereniging Amicitia gaf j.l. zondag 24 en maandag 25 maart in Hotel Prinsen haar tweede winteruitvoering voor donateurs en verdere belangstellenden. Beide avonden was de zaal goed bezet. Voor het voetlicht werd gebracht „Ma rieke", toneelspel in 3 bedrijven, door P. Malkerke. Amicitia heeft met dit stuk een goede keuze gedaan en het publiek weer enkele aangename uren verschaft. De hoofdrollen waren in goede han den, vooral de dames Kroon en Scheij koint een extra dankwoord toe. De regisseur, de heer Akkermans, komt eveneens een woord van lof toe voor zijn bekwame regie. Na afloop van het stuk werden de voor zitter en mej. Scheij door de heer Jo Ha gen toegesproken daar beiden Vlijmen gaan verlaten. Spr. dankte hen voor het vele werk dat zij voor Amicitia hebben ge daan; mej. Scheij werden bloemen aange boden. R.K. GEZINSZORG. Zaterdag 30 maart is er een grote olie bollen-actie ten bate van de R.K. Gezins zorg. In de loop dezer dagen zullen be stellingen worden opgehaald. HET GEVAARLIJKE KRUISPUNT. Voor de zoveelste maal had maandag j.l. op het gevaarlijke kruispunt Sterrestraat- Singel een ongeluk plaats. Ditmaal waren het twee luxe personenauto's, welke met el kaar in botsing kwamen. Dat de schok, waarmede de wagens met elkaar in bot sing kwamen, behoorlijk was, blijkt wel uit het feit dat een der wagens van de weg afgedrukt werd en in de naast de weg ge legen Demert terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich ge lukkig niet voor; beide wagens liepen veel averij op. Door de Rijkspolitie alhier, geassisteerd door de wegenpolitie, werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. NAGEKOMEN PRE ADVIES. Voorstel tot verbetering van sportterrei nen te Capelle. Krachtens raadsbesluit van 26 juli 1956 zijn aangekocht van de heer R. Middel koop te Nunspeet en mevr. W. Pruijssers- van der Wildt een tweetal percelen, resp. groot 2.63.00 ha en 0.37.00 ha. In de vergadering van 1 maart 1957 be sloot de raad ongeveer de helft van ge noemde terreinen te verhuren aan de v.v. H.N.C. en de andere helft aan de v.v. Wit- Zwart, welke elk f 150 huur per jaar zul len betalen. Ook vóór de aankoop door de gemeente waren de terreinen aan beide voetbalclubs verhuurd. De toestand, waarin de speelvelden ver keren, laat veel zo niet alles te wensen over. Het terrein is zo oneffen, dat het als voet balveld practisch niet is te gebruiken en de abnormale oneffenheid heeft reeds ern stige blessures voor de spelers tengevolge FRAAIE MODESHOW VAN FIRMA CUNEN. Uitgebreide collecties heren- en jongenskleding. Ofschoon het weer woensdag avond niet van dien aard was dat men zich gemakkelijk liet verleiden om in de open lucht naar een mode show te gaan kijken, was er toch een behoorlijke belangstelling voor de modeshow in heren- en jongens- kleding, welke de firma Cunen die avond in haar etalage's gaf. Toch geloven wij niet dat deze manier van showen voor het publiek bij zonder aantrekkelijk is; de sfeer is te rumoerig en als men niet in de eerste rijen staat, is de show niet overzichtelijk genoeg. Dit neemt echter niet weg dat de firma.Cunen in de heren- en jon- genskleding vele fraaie en bijzon dere modellen heeft getoond. In de show bleek dat naast het sportcolbert in wol, tweed en kam- garen, ook de blazer met de glim mende metalen knopen weer sterk opgang maakt. We zagen een aan tal fraaie modellen zowel in effen bruin en blauw als met een fijn streepje. De sportcolberts met bij passende broek zagen we het meest in grijze tinten, in vele aantrekke lijke prijsklassen. In de herenkle ding maakten we verder kennis met vlotte en frisse zomer-shirts, welke veelal over de broek gedragen wor den; ze kunnen met en zonder das gedragen worden. Overigens bleek het witte geklede overhemd bij alle geshowde combinaties favoriet. Verder zagen we aantrekkelijke regenkleding en fraaie sportjas- sen, al dan niet in combinatie met hoed en scooterpet. In de jongenskleding zagen we een groot aantal geklede en spor tieve ensembles. Geklede pakjes in kamgaren, wol en wevenit voor de Eerste Communie en andere feeste lijke gelegenheden en sportieve combinaties voor naar school en bij het spel. Fraaie blazers, sportcol berts en leuke anoraks in vele kleu ren en prijsklassen. En ook hier ve le jongensjassen met capuchon, die bij elk weer gedragen kunnen wor den. Deze show heeft aangetoond dat de firma Cunen in staat is om uit haar enorme sortering de heer en de jongeheer tot in de puntjes en op een sportieve wijze te kleden. En dit tegen zeer aantrekkelijke, we mogen wel zeggen: speciale Cunenprijzen. Dit laatste zal naast de gerenom- gehad. Een strook ter breedte van pl.m. 35 m, is één zandvlakte, terwijl er overigens slechts zeer weinig gras staat. Het gras is n.l. veel te weinig bemest en bovendien ligt het terrein tamelijk hoog, zodat in het droge seizoen besproeiing noodzakelijk is. Dit zou zo nu en dan door de brandweer kunnen geschieden. Een feit is, dat de velden in de huidige staat, niet als voetbalveld kunnen worden gebruikt. Om de speelvelden in goede staat te brengen zullen deze moeten worden omgeploegd, geëgaliseerd en opnieuw in gezaaid. De verenigingen zelve zijn financiëel niet in staat die voorzieningen te treffen. Het is evenwel in het licht van verant woorde vrije-tijdbesteding en van noodzake lijke lichaamsontwikkeling een gebiedende eis, dat de gemeente die sportvelden in bruikbare staat brengt. De kosten van de hoogstnodige verbete ringen worden geraamd op f 7000. - DS. S. DATEMA OVERLEDEN. In de ouderdom van ruim 89 jaar is te Driebergen overleden Ds. S. Datema, eme ritus-predikant van de Geref. Kerken, vroeger predikant bij de Geref. Kerk van Vrijhoeve-Capelle. Hij bezocht het gymna sium te Kampen, studeerde daar aan de Theologische Hogeschool en werd in 1894 kandidaat. In december van dat jaar aan vaardde hij het predikambt te Murmer- woude en vertrok vandaar in 1898 naar de Geref. Kerk van Vrijhoeve-Capelle, om in 1900 naar Rotterdam-Delfshaven te ver trekken. In 1916 werd hij predikant te Haarlem en in 1921 deed hij zijn intrede in zijn laatste gemeente, Driebergen, waar hij werkzaam is geweest tot aan zijn eme ritaat, dat hem in 1935 verleend werd. Daarna was Ds. Datema, die ook alhier nog meermalen in de Dienst des Woords voor ging, nog werkzaam als hulpprediker te Oldebroek en te Dwingelo. Het stoffelijk overschot wordt heden te Driebergen ter aarde besteld. NED. HERV. KERK. A.s. zondag des voormiddags half tien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. van Griethuizen, emeritus-predikant te Waspik. Des namiddags half drie hoopt voor te gaan Ds. Klootwijk van Raamsdonk. COLLECTE VOOR DE VERENIGING „HET HOOGELAND". Van 1 tot en met 6 april a.s. wordt hier ter plaatse voor de Vereniging „Het Hoo- geland", welke dit jaar haar 65-jarig be staan herdenkt, een collecte gehouden voor hun verzorgings-, opvoedings- en reclasse- ringswerk. Gaarne bevelen wij deze Hogelandse col lecte voor het uitgebreide werk in de 4 landkolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 700 personen van alle gezindten worden verpleegd en waarvoor veel geld nodig is, bij eenieder aan. Geeft daarom mild voor dit mooie christelijke, maat schappelijke en sociale werk. UITVOERING UITGESTELD. De uitvoering welke zondag a.s. te Was- pik-Boven door de St. Willibrordus-spelers- groep uit Oosterhout zou worden gegeven, kan wegens ziekte van een hoofdrolspeelster geen doorgang vinden. meerde van deze zaak voor velen van doorslaggevende betekenis zijn. De abonnementsprijs van i ons blad wordt per 1 april a.s. gesteld op 22 cent per 1 week, of 2.85 per kwartaal, 11 franco per post 3.10. De geringe verhoging, n.l. I 1 cent per week, welke in 1deze prijs ligt besloten, is 1 j onvermijdelijk als gevolg van een nieuwe verhoging van de j prijs van het courantenpa- 1 pier per 1 april a.s. Deze papierprijsstijging is vooraf- 1 gegaan door een verhoging 1 van de papierprijs in novem- ber j.l., die wij voor eigen j1 rekening hebben genomen. Ook de loonsverhogingen, die in het nieuwsbladbedrijf zijn 1 toegepast, zijn niet in de 1nieuwe abonnementsprijs 1 doorberekend. Het Ministerie 1 van Economische Zaken heeft 1 zijn goedkeuring aan deze abonnementsprijsverhoging gehecht. 1 Huwelijken JAM Frederiks 26 jaar te Utrecht en C A C M Dirks 23 jaar alhier. T 1 1 11 Heerlijke croquetten - Huzarenslaatjes Russische eieren - Ballen gehakt - Fatal es frites

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13