WAALWIJK FILMJOURNAAL Waalwijkse en Langstraatse Courani WAALWIJKS MUZIEKLEVEN VITAAL EN GROEIEND- Gemeenteraad Sprang-Capelle 80e JAARGANG No. 25 Drijf da onzuiverbeden eis bi Odd. htraiN vsrlMt ft Vntl wts ftkeuMtirnkt F||b. Antoinette Blom verleende uitstekend concert van „Oefening en Vermaak" en Waalwijk» Orkest bijzondere luister. Het mag als een niet geringe f verdienste worden beschouwd wanneer een koor en een orkest bestaande uit louter amateurs, uit een middelgrote gemeente als Waalwijk tot een uitvoering ko men zoals de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" en Het Waal- wijks Orkest maandagavond in een bijna uitverkocht Musis Sa crum hebben gegeven. Immers, men had voor dit concert een programma samengesteld, waar van elk onderdeel bijzondere ei sen stelt aan elk der ensembles afzonderlijk en deze eisen wor den in belangrijke mate scherper gesteld en verzwaard waar het een gezamenlijk concerteren be treft. Voegt men hierbij dat deze uitvoering toch wel heel duide lijk de grote culturele activiteit van twee belangrijke Waalwijk se gezelschappen onderstreept, dan kan men voor dit concert al- I leen maar de grootste waardering en het grootste respect hebben. De tekortkomingen die er nog waren, doen hieraan niets af. Dat de totale toon van dit concert niet geheel bevredigde, is voor 'n zeer groot deel te wijten aan het feit dat concerten in Waalwijk helaas voorlopig nog zullen moe ten plaats vinden onder niet be paald gunstige omstandigheden de zaal is acoustisch verre van ideaal en anderzijds zou het uitermate onbillijk zijn om bij de beoordeling van een zo „zwaar" concert het orkest kreeg geen enkele adempauze maatstaven aan te leggen die voor geen en kele amateurvereniging kunnen en mogen gelden. Elke attente toehoorder zal hebben gehoord dat de stemming en de toonzui- verheid hier en daar beter had den gekund, dat de inzetten niet overal gelijk waren en dat het or kest zich niet overal op de juiste wijze van zijn begeleidende func tie kweet. En dit laatste mag niet geheel op rekening van de slech te acoustiek worden geschreven, want ook met een goede acous tiek zou bijv. de begeleiding van „Che faro senza Euridice" veel te ruw en te schel van toon zijn geweest. Maar veel liever dan op de te- kortkomingen, wijzen wij op de voorteffelijke punten van dit concert, die toch de uiteindelijke indruk hebben achtergelaten van een zeer fraaie uitvoering. Het hoogtepunt van het orkest, na een wat aarzelend begin met Mo zart's „La Clenmpza di Tito" was ongetwijfeld 't laatste program mapunt voor de pauze: het alle gro uit de Sinfonia in D. gr. van Joh. Chr. Bach. Sprankelend, on bevangen en met een heldere en strakke toon. Een uitstekende vertolking! Tussen deze twee symphonische werken in moch ten we kennis maken met de eni ge beroepstoon in dit concert en wel met de stem van de soliste Antoinette Blom, alt. Dat zij dit concert met haar prachtig getim- breerde stem en haar innige voordracht bijzondere luister verleende, lag in de verwachting,, maar was toch weer een openba ring. Jammer was dat zovele fij ne facetten van haar grote zang kunst werden overstemd door 't orkest, dat hiervoor echter nau welijks schuld treft, omdat de omstandigheden onvermijdelijk hiertoe moesten leiden. Voor de pauze zong Antoinette Blom Han del's prachtige „Arioso" en de aria's „Wach auf Saturnia" uit „Semele", eveneens van Handel, en „Che faro senza Euridice" uit „Orpheus" van von Gluck. Met waren bijzondere hoogtepunten in dit concert. De Liedertafel „Oefening en Vermaak" kwam voor de pauze aan bod met twee madrigalen van Hendrik Andriessen, het sombere „Che debbo far" en het tintelende drinklied „Eviva Bac- vo". Deze twee nummers uit het repertoire werden uitstekend ge zongen. Jammer dat de achter op het toneel gegroepeerde par tijen veelal te weinig tot hun recht komen. Tenslotte speelde Het Waal wij ks Orkest nog Schubert's Balletmuziek uit „Rosamunde", waarbij de hoboist het kennelijk te kwaad had met het rietje, het geen bijzonder jammer was, want de houtblazers spelen in dit ro mantische stuk muziek een zeer bekoorlijke rol. Het programma na de pauze stond geheel in het teken van Handei's „Messias", waarbij zo wel Antoinette Blom als het koor en het orkest tot voortreffelijke prestaties kwamen in een geza menlijk concerteren. Jubilant werd dit gedeelte door het koor geopend en gesloten met „Uns ist zum Heil ein Kind geboren" en het imposante „Halielujah". En daartussenin de twee aria's „O du die Wonne verkiindet in Zi- on" en „Er ward versmahet". door Antoinette Blom met zoveel overgave en zo indringend ge zongen dat het publiek haar een ovationeel applaus bracht. Voor haar bijzonder groot en schoon aandeel in dit concert werden de soliste door de dames Diny van Dongen en Cis v. d. Griendt bloe men aangeboden. In het gedeelte na de pauze zong het koor ook nog „Hoch thut euch auf", waar bij de altpartij o.i. niet sterk ge noeg naar voren kwam. Last van zenuwen t Voor dit concert, dat een zui ver Waalwijkse aangelegenheid was, passen niet alleen woorden van waardering en respect voor Antoinette Blom, voor de Lie dertafel „Oefening en Vermaak", voor Het Waalwijks Orkest en voor de beide bekwame dirigen ten, de heren L. Sars en J. Plin- singa, die zich van een buitenge woon moeilijke taak op zeer goe de wijze hebben gekweten, maar ook daden. Daden die zich, naar wij hopen, zullen uiten in 'n war me belangstelling en een sterke steun voor het muziekleven in Waalwijk, dat op zo ondubbel zinnige wijze A'an zijn vitaliteit en groei heeft blijk gegeven. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 30 en zondag 31 maart- Arts L. v. Daal. Apotheek Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 31 maart 1957. (5e Lijdenszondag). 10 uur Ds. L. 'Schellevis. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 31 maart 1957. Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur: Ds. J. Vink. In beide diensten extra collec te voor 't H.G.O.-fonds (Kweek school Ede). N. H. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffstraat 65). Zondag 31 maart 1957. 9 u. v.m. Ds. C'. B. Schuurman. G.E.O. BRENGT „ZOLANG ER MENSEN ZIJN" De jonge toneelvereniging G.E.O.die reeds enkele fraaie suksessen boekte o.a. met „De Vreemdeling" van Antoon Goo ien, zal morgen en overmorgen in de zaal van F. v. Helvoirt 'n op voering geven van het toneelspel in drie. bedrijven „Zolang er men sen zijn" van Tom Bouws, die voor de radio reeds enkele ver dienstelijke hoorspelen en klank beelden schreef. „Zolang er mensen zijn" is een spel, uitsluitend geschreven voor katholieke verenigingen. Het be- handelt de geschiedenis van een katholiek meisje dat verliefd is op een niet-katholieke jongen. Ofschoon het meisje weet dat het ideale huwelijk alleen moge lijk is bij een volkomen harmo nie tussen man en vrouw, gaal zij toch een huwelijk aan. De liefde blijkt veelal sterker dan het verstand en dikwijls meent men dat men wel een goede uit zondering kan vormen op de al gemene regel. Het huwelijk heeft een breuk tussen het meisje en haar ouderlijk huis tengevolge. Gaandeweg het huwelijk blijkt toch wel dat de opvattingen van de man en de vrouw te zeer uit eenlopen om geluk te kunnen waarborgen. De vrouw ziet het leven in het licht van de eeuwig heid, voor de man is het aardse leven het enige doel van zijn be staan. Ze .drijven steeds verder van elkaar weg en tenslotte valt de vrouw ten prooi aan een vol komen apathie. Tenslotte echter komt de inkeer van de man, die begrijpt dat hij heeft kapot ge maakt wat hij lief had. Het is de verdienste van Tom Bouws dat hij dit stuk heeft we ten vrij te houden van vervelend gemoraliseer en dat dit stuk van het begin tot het eind levend en spannend toneel is gebleven. Wij verwachten dat GEO van dit stuk een respectabele opvoe ring zal weten te geven. De ver eniging beschikt over krachten die ongetwijfeld tot opvallende prestaties in staat zijn. De regie is bij Jan v. d. Hoven in ver trouwde en bekwame handen. Wij vertrouwen dat G.E.O. mor gen en overmorgen de belang stelling zal mogen ondervinden welke zij in ruime mate verdient. TELEURSTELLING VOOR D.V.SV. De toneelvereniging D.V.S.V. heeft dezer dagen wel een bijzon der bittere teleurstelling te ver werken gekregen. Men had n.l. op grond van de voortreffelijke spelprestaties in „Het meisje met de rode strik" gerekend 9P een subsidie van de Provincie, waaruit automatisch 'n gemeen telijke subsidie zou zijn gevolgd. Tot dit subsidie heeft het Pro vinciaal Bestuur echter niet kun nen besluiten en deze afwijzing werd gegrond op de keuze van hets tuk. De commissie had zeer grote lof voor het spel van D.V. S.V., vooral in de damesrollen, maar men kon zich niet vereni gen met de keuze van het stuk. Dus geen provinciaal en geen ge meentelijk subsidie voor deze zo actieve en veel presterende to neelvereniging. Een wei zeer teleurstellend .geschenk" bij het 40-jarig jubi leum. HEROPENING CAFÉ „CENTRUM". Café „Centrum" Stationsstraat 98, zal vandaag worden hero pend. Voor velen is deze zaak bekend. De spaarclub „Het over schotje" en de biljartclub „Cen trum" zullen zich in de geheel gemoderniseerde zaak weer op hun gemak gevoelen. Sedert eni- ge weken is men bezig geweest met de verbouwing. Thans is ..zij j geheel gereed en zal de cliën- I ten weer kunnen ontvangen. De MUSIS SACRUM. „TRAPEZE". Carol Reed, de grote man van „Odd man out" en „The third man", heeft met „Trapeze" an dermaal 'n indrukwekkend film werk vervaardigd. Reed heeft met het simpele verhaal van cir- custrots en -jalouzie van deze film iets gedaan, hij heeft met het „materiaal" en met behulp van de moderne techniek een cir cusfilm vervaardigd, die tot dë beste in dit genre moet woeden gerekend. Reed heeft niets ach terwege gelaten om de juiste cir cussfeer te treffen. Hij heeft zich niet tevreden gesteld met 'n stu diofilm, maar gedurende een half jaar heeft hij gewerkt in 't mach tige Cirque d'Hiver, zodat het circus geen achtergrond werd, maar het middelpunt van deze film van internationale allure. Naast de voortreffelijke regisseur Reed moeten we noemen de ca meraman Robert Krasker, die de opnamen hoog in de koepel van het circus een adembenemende suggestiviteit heeft meegegeven. De drie grote rollen in deze film worden vertolkt door Burt Lan caster, Tony Curtis en Gina Lol- lobrjgida en zij doen dit op zeer knappe wijze. „Trapeze" is een circusfilm zoals men slechts zelden te zien krijgt en die fyij dan ook bijzon- Her in de aandacht van het cir- cusminnend publiek aanbevelen. Musis heeft deze bijzondere film op het programma van vrij dag t.m. woensdag (dinsdaggegn voorstelling). De film is toegankelijk voor alle leeftijden. LUXOR „DK JACHT OP KAPITEIN EHRLICH". Dit sp«®.nende verhaal uit de oorlogsjaren geeft ons de jacht van Engere oorlogsbodems op een oude roestige vrachtboot de „Ergenstrasse". Deze boot be vindt zich in de Australische ha ven Sydney op het ogenblik dat Hitler's troepen Polen binnen vallen. De Engelse marineoffi cier Napier vertelt de kapitein van de boot, Ehrlich, die een vriend van hem is, dat hij en zijn bemanning voor de rest van de oorlog zullen geïnterneerd wor den. Ehrlich is een vaderlands lievend Duitser, maar een anti' nazi. Ehrlich maakt kennis met Napier's verloofde Elsa, waarvan hij weet dat zij een nazi-spionne is. In het geheim weet Ehrlich toch met zijn schuit te ontsnap pen, maar aan boord bevindt zich ook Elsa. De Engelsen zet ten de achtervolging in, maar de Duitser weet telkens te ontsnap pen, Tegen de wil van Ehrlich vermoordt een van zijn beman ningsleden drie Schotse vissers, die later door de Engelsen wor den gevonden. Nu wordt de jacht nog verbetener. Inmiddels is Ehrlich van Elsa gaan houden. Het einde van deze spannende film, met John Wayne, Laria Turner en David Farrar in de hoofdrollen, is Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. „ROCK, ROCK, ROCK". ypqr zover de titel van deze film nog niet duidelijk heeft gemaakt wat er aan de hand is, zullen de namen Ala Freed and his big Rock 'n Roll band, Jim my Cavallo and nis House Roc kers, Chuck Berry, The Flamin go's, Franky Lymon and the Teenagers, The Coney Islands Kids, de lezer ongetwijfeld op de hoogte brengen van het feit dat hier -van begin tót éirid „gerokt en gerold" wordt. Een hoop la waai dus en de meest volslagen Idioterie (Chuck Berry) in het kader van een onnozel verhaal tje. ,Maar enfin, het zal er wel in gaan als koek. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden. inrichting van het café is gezel liger gemaakt door de frisse aan kleding der vitrages, gordijnen, <ea vloerbedekking, terwijl de heldere kleuren van het schilder werk ©en en ander lichter ma ken. Het meubilair van blank eikenhout maakt het zeer in tiem. Ook is hef café groter ge worden, doordat het achterste deel, wat vroeger gescheiden was van huiskamer en café, thans tot een geheel gemaakt is. De modernisering en de uit- breiding dragen er niet weinig toe bij om de cliënten nog beter te kunnen bedienen, want reeds lang had de heer Hooijmaijers hieraan een behoefte. 'Vandaag om 3 uur zal het café worden opengesteld. Wij verwij zen echter nog naar de adverten tie elders in ons blad. f /g< huidklachten meef BUURTVERENIGING T l.y. Op zaterdag 6 april a.s. zal de Waalwijkse afdeling van 't Ned. Rode Kruis in zaal Thalia voor de Buurtvereniging T.I.V. een opvoering geygn van het toneel spel „Suuske Perdaems", waar mee de mensen vqn het Rode Kruis onlangs zo'n groot sukses hebben geboekt, HEEMKUNDIG GENOOTSCHAP MIDDEN-LANGSTRAAT e,o. De Vereniging voor Heemkun de voor de Midden-Langstraat houdt een ledenvergadering op Vrijdag 29 maart a.s. in Hotel De Twee Kolommen om 8 uur n.m. voor de verkiezing van een voorzitter. Verder zullen plan nen besproken worden voor de komende zomer, W. DONKER Pzn. Te Rotterdam is op 83-jarige leeftijd gestorven de heer W". Donker Pzn., oud-voorzitter van de Ned. Bond van Schoenmakers patroons en pionier van het or ganisatieleven in de schoenma kersbranche. Tesamen met wijlen Frans Hessels reisde hij door het gehele land om de schoenmakers wak ker te schudden en dat is hem na vele jaren zwoegen, ondanks zware tegenslagen ook gelukt, want de heer Donker bezat in bij zondere mate de gave van het woord. De stichting van het Leder Controle Station, de controle op het verzwaren en overladen van zooileder, ook dit was een idee van Donker, dat hij er met on verzettelijke wil heeft doorgekre gen. In zijn bekende boekwerki„Ge- denkboek voorde Schoen- en Le derindustrie", het romantische «grhaal over looiers en schoen makers van het midden der vo rige eeuw tot 1935, en dat op de drukkerij van ons blad ver scheen, schilderde hij met vaar dige pen tijdperk en milieu. Np de laatste oorlog nam hij, nadat er opnieuw een beroep op hem was gedaan, nogmaals het voorzitterschap van de Ned. Bond op zich, tot er een gesehikte ver vanger voor hem werd gevon den en hem het ere-voorzitter- schap werd verleend. Zijn bijzondere verdiensten werden ook van overheidswege erkend, want H. M. de Koningin verleende hem de onderscheiding van ridder in de Orde van Oran- je-Nassau. Hij was ook in de kringen van de schoen- en lederindustrie in Waalwijk en de Langstraat een zeer geziene figuur en bij elke ge legenheid van betekenis was hij t>resent van zijn belangstel ling in woord en daad te doen Milten, Ook wil (bewaren aan deze pi onier en hoogstaande man de beste herinneringen, VRIJDAG 29 MAART 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO WN HEI ZUIDEN Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco d p Advertentiepr ij a 10 cent per m-m Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: ..ECHO' Preadviezen voor de hedenavond te houden raadsvergadering. Voorstel tot toekenning van voorschotten ingevolge artikel 103, 6e lid, der Leger- Onderwijswet 1920, op de vergoeding van de exploitatie-kosten der bijzondere scho len over 1957. Het voorschot voor bedoelde scholen wordt gesteld op het voor het openbaar la ger onderwijs bij raadsbesluit van 1 febru ari 1957 voor 1957 per leerling beschikbaar gestelde bedrag ad f 31.09, naar het ge middeld aantal leerlingen der betrokken bijzondere scholen over 1956. Voor de School voor Chr. Volksonderwijs te Sprang wordt het voorschot gesteld op f 9523.90; voor de School met de Bijbel te Capelle op f 7461.60. Voorstel tot toekenning van een voor schot ingevolge artikel lOlbis, 5e lid, der Lager-Onderwijswet 1920, op de vergoe ding voor een vakonderwijzeres over 1957. B. en W. stellen voor deze vergoeding vast te stellen op f 382.82. Voorstel tot het verlenen van een voor schot op de vergoedingen ex art. 73, le en 2e lid, der Kleuteronderwijswet aan de bij zondere kleuterschool, uitgaande van de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. Evenals vorig jaar dient ook thans weer een besluit te worden genomen inzake het verlenen van een voorschot op de gemeen telijke vergoeding ex art. 73, le en 2e lid van de Kleuteronderwijswet aan de in deze gemeente gevestigde Prot. Chr. Kleuter school te Sprang. Aangezien de normen, waarop deze ver goeding is gebaseerd voor het jaar 1957 nog niet zijn vastgesteld, komt het B. en W. gewenst voor de berekening van het voorschot te doen geschieden aan de hand van de voor 1956 geldende bedragen. Het aantal leslokalen bedraagt 2, zodat het voorschot op de zgn. gebouwen-vergoe ding dient te worden gesteld op 2 x f 650,- is f 1300,-. Het voorschot op de vergoeding per leer ling dient, uitgaande van het gemiddelde van 70 2/3, te worden gesteld op 70 2/3 x f 8.50 is f 600,67. Kruschen Salts is daartoe het aangewezen middel. Dat komt omdat de stimulerende werking van Kruschen de bloedzuiverende organen weer tot jeugdig-krachtiger wer king aanspoort. Zodra dat gebeurt kunnen onzuiverheden in 't bloed zich niet meer vastzetten, doch worden die prompt afge voerd langs natuurlijke weg. En daarmee behoren Uw pijnen tot het verleden. Geen wonder dat duizenden lijders aan rheumati- sche pijnen de werking van Kruschen een verlossing vinden. Voorstel tot het verlenen van medewer king ex art. 50 der Kleuteronderwijswet t. b. v. de Stichting voor Prot. Chr. Kleuter scholen te v.m. Sprang. Het bestuur van de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang heeft verzocht medewerking te verlenen tot be strating van het pad ten westen van de kleuterschool, hetwelk de verbindingsweg vormt tüssen de kleuterschool en het speel terrein. De kosten aan deze verharding verbon den dient n.l. te worden uitgevoerd in be- tonsteen of gebakken steen, daar deze toe gangsweg tevens dienst doet als uitweg voor de achtergelegen percelen bouwland. Voorstel tot wijziging van de „Rangen- en Bezoldigingsverordening 1955" (6e wijzi ging). De Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel heeft bij brief van 7 maart 1957 er op gewezen, dat in zeer vele gemeenten reeds sedert vele jaren regelingen bestaan t.a.v. het verstrekken van een kleding- en rij wieltoelage. Vooral in de laatste jaren hebben talrijke gemeentebesturen een kledingtoelage voor het daarvoor in aanmerking komend ge meente-personeel vastgesteld, welke vari eert van f 50 tot f 100 per jaar. Over het algemeen wordt aan iedere gemeente-werk man deze toelage verstrekt. B. en W. hebben daarin aanleiding ge vonden deze materie opnieuw te bezien. Momenteel geniet alleen de gemeente- bode, aan wie de verplichting is opgelegd in dienst uniformkleding te dragen, een toelage van f 52 per jaar. De kosten van uniformkleding zijn echter zeer hoog, n.l. plm. f 250, - waarbij jas en cape niet zijn meegerekend. Ongeveer per 2 jaar (iets korter) heeft de bode een nieuw uniform nodig. B. en W. menen, dat het daarom billijk is, de kledingtoelage voor uniform kleding te verhogen tot f 100. - per jaar. Daarnaast hebben de gemeente-werklie den veel extra slijtage aan kleding. De kosten van een manchester werkpak bedragen f 65. -die van een overall f 15 en van een paar laarzen van f 15.50. Aannemende dat per 2 jaar nodig is: 1 manches werkpak f 65. - 3 overali's f 45. 1 paar laarzen f 15. - ting wordt opgelegd van zijn rijwiel gebruik te maken, een tijdelijke toelage van f 52.- per jaar. Ook de gemeente-werklieden ko men o.i. voor deze toelage in aanmerking, omdat zij immers voor de uitoefening van hun dienst van hun fietsen gebruik moeten maken. Tot heden is die toelage niet toe gekend. Het is de bedoeling van B. en W. hen die toelage alsnog over 1956 op grond van de huidige bepalingen uit te keren en ook in het vervolg toe te kennen. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen j aan het Vrijhoeveplein, alhier. Bij raadsbesluit van 1 maart 1957 is t.b.v. de bouw van middenstandswoningen aan de Woningbouwstichting „Sprang-Ca- 1 pelle" verkocht een perceel grond, groot 1296 m2, deel uitmakende van de percelen gelegen aan het Vrijhoeveplein, naast het perceel van de heer W. M. A. Heijmans. Thans heeft de heer P. C. van der Linde, alhier, verzocht aan hem het resterende 1 westelijk gedeelte groot 429 m2 te verko- pen, alsmede een gedeelte groot 201 m2 van j de bij bovenvermeld besluit aan de Wo- ningbouwstichting verkochte grond, derhal ve in totaal 630 m2, welke gronden zijn gelegen ten noorden van het pand, bewoond door tandarts Hovinga. Aangezien de Woningbouwstichting het bedoelde gedeelte niet absoluut nodig heeft voor de bouw van de geprojecteerde mid denstandswoningen en anderzijds de heer v. Id Linde de aankoop van dit gedeelte, ten einde een behoorlijk bouwperceel te krijgen, zeer op prijs stelt, stellen B. en W. voor het raadsbesluit van 1 maart j.l. in dier voege te herzien, dat niet 1296 m2 aan de j Woningbouwstichting wordt verkocht, doch j 1095 m2, een en ander overeenkomstig het concept-besluit. Tevens stellen B. en W. voor aan de heer van der Linde te verkopen in totaal 630 m2 grond, voor de prijs van f 3.15 per m2. Voorstel tot 't verlenen van subsidie aan j de v.v. N.E.O. te Sprang. Zoals bekend is huren de voetbalvereni gingen SSC 1955, H.N.C. en Wit-Zwart iK.etbalterreinen van de gemeente voor de prijs pan f 150 per jaar. Deze betrekkelijk lage huurprijs impliceert in feite een ver kapte subsidie aan deze verenigingen, het geen noodzakelijk is, omdat de financiële toestand dier verenigingen de betaling van een hogere huur niet gedoogt, j De voetbalvereniging N.E.O. te Sprang huurt echter een terrein van een particu lier, omdat de gemeente te Sprang geen terrein heeft, en betaalt hiervoor een huur prijs van f 400. - per jaar. j Uit de overgelegde jaarrekening 1956 en de begroting voor 1957 blijkt, dat de ver eniging deze huurprijs niet 'kan betalen. Bij brief van 30 januari 1957 heeft de vereni ging daarom om de toekenning van een subsidie verzocht. B. en W. stellen voor aan N.E.O. tot we deropzegging toe een jaarlijks subsidie toe te kennen van f 250.- totaal f 125. - zou de kleding-toelage voor de gemeente werklieden gesteld kunnen worden op f 65 per jaar. Vanzelfsprekend blijft daarnaast de ver strekking van gemeentewege van regen kleding e.d. onverkort bestaan. Op grond van de bestaande bepalingen geniet een ambtenaar, aan wie de verplich- Mijnhardt's Zeouwtabletten helpen U er overheen. in het gel.eia gezin. Mijnhardt Gezinszalf. Tüte 90 cl. Dim 95 en 50 cl UNO WIL INTERNATIONAAL HOF ADVIEZEN VRAGEN OVER SUEZ EN A KARA. De UNO zal de kwesties van de vrije vaart door de Golf van Akaba en de toelating van Israëlische sche pen in het Suezkanaal waarschijn- Jijk voorleggen aan het Internatio nale Hof van Justitie in Den Haag. Verzocht zal worden om advies en niet onj uitspraken. Deze laatste zouden, -namelijk nieuwe juridische moeilijkheden kunnen veroorzaken. De Britse regering heeft inmiddels •.alle in Londen gevestigde scheep vaartmaatschappijen aangeraden 't Suezkanaal „voorlopig" niet te ge bruiken „om technische redenen, waaronder de mogelijke aanwezig heid van mijnen". Verwacht wordt dat het kanaal tussen 1 en 5 april weer geheel open gaat. SNEEUWSTORMEN IN DE V.S. EISEN 33 DODEN. Lentesneeuwstormen, die zich in de Ver. Staten langzaam van het midden-westen naar het gebied van de grote meren verplaatsen, hebben in de afgelopen paar dagen ten minste 33 doden geëist. De schade wordt geraamd op miljoenen dol lars. De meeste slachtoffers waren in gesneeuwde automobilisten, die om kwamen voor zij door redders be reikt konden worden. In west-Kansas konden nog 440 passagiers van twee ingesneeuwde treinen worden gered. Van hen wa ren er 25 in geheel ingesneeuwde wagons onwel geworden door ge brek aan zuurstof.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5