BINNEN- EN BUITENLAND WAALWIJK Waalwijkse en Langst Courant SOCIALE VERZEKERING VOOR HUISPERSONEEL Diploma-uitreiking Avond-Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken MAANDAG 8 APRIL 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 28 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" II. Enkele voorbeelden. In ons vorig artikel over lit onderwerp hebben wij de verze keringsplicht en de premie-in houding behandeld. Thans wil len wij enkele voorbeelden geven waarbij de cijfers volkomen wil lekeurig zijn. Het loon dat wij als voorbeeld nemen is dus uit de lucht gegrepen. 1. Een werkster komt gedu rende drie ochtenden in de week. Haar loon is 4.per ochtend. Volgens de tabel voor uitwonend personeel is de premie A.O.W., die over dit loon moet worden betaald 0.28 per dag. Loonbe lasting is over dit loon niet ver schuldigd. 2. Een morgenmeisje komt ie dere morgen en verdient p. week 25.Voor het middagmaal verdwijnt ze weer, zodat ze dus geen loon in de vorm van een middagmaaltijd of een koffie maaltijd geniet. Volgens de tabel voor uitwonend huispersoneel is de premie A.O.W. over een loon van 25.per week 1.74. Loonbelasting is ook hier niet verschuldigd. Daar het meisje op meer dan 5 dagen per week hij dezelfde werkgever komt werken, is zij verzekerd ingevolge de ziekte wet en het ziekenfondsenbesluit. Op haar loon zou dus 3.1% premie kunnen worden ingehou den. Dit wordt door het perso neel echter in de regel niet geac cepteerd. Men wil een rond be drag ontvangen en het is de be doeling dat het afgesproken loon ook volledig wordt uitbetaald. De sociale lasten zijn dus ge heel voor rekening van mevrouw. In feite verdient dit meisje dus niet 25.maar 27.84. Over laatstgenoemd loon bedraagt de totale premie die eigenlijk door de werknemer moet worden be taald, 2.84. Zoals wij dus in het vorige artikel reeds opmerkten, doet het niet ter zake of de pre mie al dan niet op 't loon wordt ingehouden. Eenvoudigheidshal- ve kan de premie A.O.W. en de loonbelasting worden bepaald naar het uitbetaalde loon. 3. Een vriendinnetje van het meisje uit voorbeeld 2 werkt ook iedere dag, maar blijft tot 3 uur 's middags. Haar loon is 35. per week. Bovendien kriigt zii een warme maaltijd. Ook in dit geval moet de tabel voor uitwo nend personeel worden toege past. De nremie A.O.W. bedraaat volgens deze tabel 2.46, terwijl de loonbelasting 1.32 ner week bedraagt. Met de geldswaarde van de warme maaltiid behoeft geen rekening te worden gehou den. 4. Een hulo in de huishouding is intern en verdient boven de kost en inwoning 75.per maand. Hier moet de tabel voor inwonend huispersoneel toege past worden. De nremie A.O.W. bedraagt nu 8.58 per maand, terwijl geen loonbelasting ver schuldigd is. 5. Voor de premie A.O.W. zpn geen vrijgestelde bedragen. Over elk loon,'hoe laag ook. moet pre mie worden betaald. Wij herha len hier echter dat huispersoneel dat in de regel on niet meer dan 2 dagen per week hij dezelfde werkgever werkt, niet verzekerd is. Over het loon dat aan derge lijk personeel wordt betaald, is dus geen premie verschuldigd. De loonbelastingtabel begint voor uitwonend personeel bij 'n loon van 123.51 per maand, f 28.51 per week en 4.76 per dag en voor inwonend personeel bij een loon van 78.01 n. maand, 18.01 per week en 3.01 p. dag. Welke formaliteiten Voor de loonbelasting en de premie A.O.W. moet men de nq: dige formulieren aanvragen bil de Inspecteur der Belastingen binnen wiens ambtsgebied de werkgever woont. Zie hiervoor het aanslagbiljet personele be lasting. Op Uw aanvrage zendt de Inspecteur U toe een loonbelas- tingkaart voor huispersoneel, 'n premietabel en een toelichting. De tabel is zo ingericht dat U daaruit kunt aflezen hoeveel premie en loonbelasting U moet afdragen als U gedurende een vol half jaar iemand in dienst gehad hebt die steeds hetzelfde loon ge noten heeft. De afdracht van pre mie en loonbelasting geschiedt ééns per halfjaar. Daarvoor zendt de Inspecteur der Belastingen U automatisch omstreeks 1 juli en 1 januari een aangifteformulier toé. Het invullen van de loonbe- lastingkaart is zeer eenvoudig. De toelichting wijst U daarbij de weg. De premie voor de ziekte wet en het ziekenfondsenbesluit moet worden betaald aan de Be drijfsvereniging voor Detailhan del en Ambachten, Maliebaan 34 te Utrecht (in de wandeling de Detam genoemd). Bij deze be drijfsvereniging moeten alle werkgevers zich aanmelden, die huispersoneel in dienst hebben en die uit hoofde van hun bedrijf of beroep niet reeds bij een an dere bedrijfsvereniging zijn aan gesloten. Van deze bedrijfsvere niging ontvangt U na afloop van het kalenderjaar een formulier waarop U moet invullen de per soonlijke gegevens van het per soneel, het uitbetaalde loon en de z.g. verstrekkingen in natura (ontbijt, warme maaltijd e.d.). Na verloop van tijd ontvangt U dan een premie-nota. Met deze nota kan ook worden verrekend de waarde van de schutbladen van de ziekenfondscouponboek jes, die U in het betreffende jaar hebt gekocht. Deze schutbladen hebben dus de geldswaarde die er op ver meld staat, zodat U ze zorgvul dig dient te bewaren. Ziekenfondscoupons. Bij elke uitbetaling van het loon moet ook een ziekenfonds coupon worden gegeven. Naar gelang van de periode waarover 't loon is berekend, worden week of maandcoupons gebruikt. De couponboekjes zijn verkrijgbaar op de postkantoren en bij de j kantoren van de Raad van Ar- beid. De ziekenfondscoupons be- j hoeven uiteraard alleen te wor- 1 den gegeven, als het personeel verzekerd is ingevolge het zie kenfondsenbesluit. (Nadruk verboden). DE WONINGBOUW IN NEDERLAND. Het ligt niet in de bedoeling van de regering om de woning bouw op enigerlei wijze af te remmen en er is een alleszins re delijke kans dat de woningwet- bouw van de moeilijke omstan digheden van het ogenblik geen hinder van betekenis zal onder vinden. De vernieuwing in het bouwbedrijf, aldus de minister, werkt over het algemeen krach tig door; de produktie is hoger dan ooit tevoren en het aantal bouwvakarbeiders is hoeer dan in vorige jaren. De stijging der bouwkosten is zeker niet cata strofaal, al baart ze in het wes ten van het land enige zorg. Voor de woningbouw konden in het afgelopen jaar 27.492 sub sidie-beschikkingen meer wor den verleend tot een totaal van 85.760. Dank zij het gewijzigde goedkeuringsbeleid der laatste twee jaren kon ook het aantal arbeiders in de woningbouw aan zienlijk stijgen; in 1956 waren op bouwwerken van en boven 10 mille rond 20 duizend arbei ders meer beschikbaar dan in 1953 en alleen in de woningbouw rond 15 duizend meer. Dat is be reikt met vergunningen geven naar de mate van beschikbare arbeiders. Enige zorg baart de kapitaal voorziening van de woningbouw. Bii langer voortduren van de schaarste op de kapitaalmarkt is het niet onwaarschijnlijk dat de particuliere bouw in moeilijkhe den geraakt. De minister ziet weinig mogelijkheden voor het Rijk om aan deze moeilijkheden tegemoet te komen. Het aantal aanvragen om premie geeft thans nog geen reden tot ongerustheid. De in overleg met de levens- verzekeringmaatschappiien ge schapen leningsmogelijkheden ziin niet voldoende om de wo- ningwetbouw ongestoord voort gang te doen vinden. Bij een nro- duktie-volume van 35.000 Wo ningwetwoningen in 1957 zal 'n beroep on de kapitaalmarkt moe ten worden gedaan van rond 550 miljoen gulden. De gemeenten zullen wellicht op korte termijn in staat worden gesteld om voor 600 miljoen gul den bii de Bank voor Nederland se Gemeenten lang lonende le ningen af te sluiten. Het ligt in de bedoeling om deze gelden na gedeeltelijke reservering voor bijzondere doeleinden over de gemeenten te verdelen in evenre digheid van het gemiddeld aantal Woningwetwoningen, waarvoor zij in de jaren 1954, 1955 en 1956 machtiging tot gunning verkre gen. De helft zou dan bestemd ziin voor de financiering van in uitvoering ziinde woningbouw en voor consolidatie van vlotten de schuld, voor de woningbouw aangegaan. De andere helft zou bestemd ziin voor financiering van in 1957 aan te vangen bouw van woningwetwoningen. DE K.L.M. EN DE VLUCHT Op AMERIKA. Na onderhandelingen, die in feite reeds elf jaar geleden zijn begonnen, is er eindelijk een niéuwe luchtvaartovereen komst tot stand gekomen tussen Neder land en de Verenigde Staten van Amerika. Na conferenties, welke aan Nederlandse zijde werden geleid door de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. drs. E. van der Beugel en op 19 maart ziin begonnen, is een resultaat bereikt, waarbij een deel der Ne derlandse verlangens is ingewil ligd en waarover men voorlopig heel voldaan is. Nederland, in casu derhalve de KLM, krijgt in de nieuwe over eenkomst het recht diensten te onderhouden naar New York en Houston (Texas) en van de Ne derlandse Antillen via tussenaq- legen plaatsen naar Miami en di rect naar New York. Ameirka, d.w.z. Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen krij gen daartegenover ruime rechten voor diensten naar en via Neder land, Suriname en de Ned. An tillen. Nederland krijgt zijn ver zoek, om ook een luchtlijn op Los Angeles te mogen openen, niet ingewilligd. Tegelijk met het communiqué is een brief van drs. van der Beu- gel aan de Amerikaanse onder minister Christian Herter gepu bliceerd, waarin de leider der Nederlandse delegatie zijn teleur stelling uitspreekt over het feit, dat het op dit ogenblik niet mo gelijk is geweest in de overeen komst de KLM het recht te geven een dienst van Nederland naar Los Angeles te openen. De heer van der Beugel zei ver der in zijn brief, dat de Neder landse regering van plan is de kwestie van een dienst naar Los Angeles weer ter sprake te bren gen. Herter antwoordde, dat de minister van buitenlandse zaken, Dulles, van het Nederlandse standpunt kennis had genomen. DRIE TON VOOR MONUMENT VOOR KARDINAAL DE JONG. De heer Bergers, die de finan ciële organisatie van de actie Kardinaal de Jong-monument verzorgt, deelt mede, dat de eer ste gelden binnen zijn. Op grond van de resultaten verwacht hij, dat de totale opbrengst van de plaatjesverkoop 300.000 zal be dragen. Dit komt overeen met de verwachtingen van het Stich tingsbestuur. Mr. Dr. CH. VAN ROOY NAAR EINDHOVEN. Bii Koninklijk Besluit van 5 april is tot burgemeester Van Eindhoven benoemd de burge meester van Venlo. mr. dr. Ch. M. J. A. van Rooy. De benoeming is geschied met ingang van 1 mei. Burgemeester van Rooy volgt in Eindhoven mr. Id. A. M. T. Kolfschoten op. die burge meester van Den Haag is gewor den. De thans 45-jarige dr. v. Roov is reeds burgemeester geweest van Hontenisse in Zeeuws-Vlaan- deren, van Etten en Leur in West-Brabant en sinds 1 mei 1952 de eerste burger van Venlo. SOEKARNO ZAL HET ZELF DOEN. President Soekarno heeft be kend gemaakt, dat hij een extra parlementair zakenkabinet zal vormen, om aan de huidige po litieke crisis het hoofd te bieden. De president deed deze bekend making tijdens de bijeenkomst met de voornaamste partijleiders uit het gehele land, welke in zijn paleis te Djakarta werd gehou den. MOSKOU DREIGT. Rusland heeft Nederland ge waarschuwd tegen het toestaan van Amerikaanse bases op zijn grondgebied. Verklaard werd dat één Russische waterstofbom vier Nederlandse steden zou kunnen vernietigen. De waarschuwing werd geuit in de Nederlandse uit zending van radio Moskou. RUSSEN WORDEN ZENUWACHTIG. „De nieuwe intimidatiepolitiek van het Kremlin wijst er op, dat de Russen zenuwachtig beginnen te worden. Dat is eigenlijk een teken aan de wand, want bet be wijst dat wij on de goede weg zijn met onze defensie-inspanning." Dit was het commentaar van de staatssecretaris van marine, vi- ce-admiraal H. C. W. Moorman, op de vernietigingsdreigementen aan Nederlands adres van Radio- Moskou. In een uitzending van donder dagavond, die vrijdagavond her haald werd, had Radio Moskou gewaarschuwd dat Rusland bij een aanval „gedwongen zou zijn de doeltreffendste maatregelen te nemen om de aanvaller een vernietigende slag toe te bren gen en de militaire bases, van waaruit de aanval is onderno men, te vernietigen." Moskou dreigde: „Eén H-bom op Soester- berg zou genoeg zijn om Amster dam, Den Haag, Utrecht en het gehele gebied tussen deze steden weg te vagen... Dit blijkt uit het feit, dat één H-bom -zoals de proeven hebben aangetoond verwoestingen zal aanrichten in een radius van honderden kilo meters. Bovendien moet men re kening houden met het feit, dat Nederland het land is met de dichtste bevolking in het Wes ten." De commentator zei tot slot dat de Amerikanen „zich niet minder kunnen bekommeren over het lot van de landen waar Ame rikaanse oorlogsbases zijn aan gelegd". (Volkskrant) POSTZEGELS U.N.O. Het programma der United Nations Postal Administration voor 1957 zal zijn als volgt 8 april United Nations Emer gency Force (U.N.E.F.) in de waarde van 3 en 8 U.S.A.-cent. De opbrengst is voor de onder steuning van gebieden of instel lingen bij de hulpverlening bij noodtoestanden of rampen. 27 mei een 4 cent luchtpostze gel en een 4 cent luchtpostbrief kaart. 24 oktober de 3 en 8 cent zegels van de dag der Verenigde Naties. 10 december de 3 en 8 cent ze gels van de rechten van de mens. Provincial Nieuwe N V. VAN WAGENBERG- FESTEN TE HEUSDEN. Ter voortzetting van de zaken tot dusver gedreven door de te Vlijmen gevestigde commandi- laire vennootschap van Wagen berg-Festen C.V. is opgericht de N.V. van Wagenberg-Festen's conservenfabriek te Heusden. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 2.500.000.verdeeld in 250Ó aandelen van 1000. geplaatst zijn 1500 aandelen, die worden volgestort door inbreng van de vroegere C.V. Directeur is de heer L. M. J. E. van Wagenberg; commissa rissen zijn de heren A. J. A. van Wagenberg en A. C. A. Aghina. Tevens wordt opgericht de N. V. Lederfabriek van Wagenberg- Festen te Vlijmen. Deze vennoot schap is een voortzetting van de desbetreffende afdeling van de ontbonden commanditaire ven nootschap van Wagenberg-Fes ten C.V. te Vlijmen. Het maat schappelijk kapitaal bedraagt 2.000.000.verdeeld in 20Ó0 aandeelen van 1000.Ge plaatst zijn 750 aandelen, die worden volgestort door inbreng van de vroegere afdeling leder- fabriek. Directeur is de heer F. P. A. M. van Wagenberg, com missaris is de heer A. J. A. van Wagenberg. VORDERING TEGEN BATA AFGEWEZEN. De kantonrechter te Eindho ven heeft de sinds begin vorig jaar lopende vordering van de Nederlandse Bond van Schoen makersgezellen tegen de N.V. Nederlandse Schoen- en Lederfa- brieken Bata te Best afgewezen. De bond eiste een betaling van een miljoen gulden wegens over uren. Eind februari van het vorige jaar heeft de Nederlandse Bond van Schoenmakersgezellen te Amsterdam bij de kantonrechter te Eindhoven deze zaak aanhan gig gemaakt. Volgens de bond zou de schoenfabriek niet of niet volledig de overuren uitbetaald hebben aan de ongeveer 450 le den van de bond, die in de ver scheidene filialen van de schoen fabriek als schoenhersteller in dienst waren. Dit had naar de mening van de bond wel dienen te geschieden op grond van de sinds 1949 in het schoenmakers bedrijf geldende collectieve ar beidsovereenkomst, respectieve lijk bindende loonregeling. Deze neiving om geen, althans niet volledig, overuren extra te vergoeden, was, naar de mening van de bond, te verklaren uit een naast deze wettelijke regeling staande particuliere regeling van de schoenfabriek om aan haar werknemers een prestatietoeslag te betalen. Maar de bond was van oordeel, dat deze regeling niet in de plaats kon treden van de genoemde wettelijke regeling. De Nederlandse Bond van Schoenmakersgezellen was ver der van mening, dat de schoen fabriek, die niet was aangesloten bij een werkgeversorganisatie, die gebonden is door een collec tieve arbeidsovereenkomst, on derworpen was aan de bepalin gen van de bindende loonrege ling, die was uitgevaardigd door het college van rijksbemidde laars. De bond meende op grond van deze overwegingen gerech tigd te zijn ten behoeve van zijn leden een schadevergoeding van een miljoen gulden van de fa briek te vorderen. DE EINDHÖVENSE T. H. De curatoren van de Techni sche Hogeschool in Eindhoven hebben de plannen voor de bouw van het nieuwe TH-complex in de Dommelvallei in het stads deel Woensel aan de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen ter goedkeuring aangeboden. Het bouwplan, dat binnen ze ven jaar een totale investering van 53 miljoen gulden vraagt, geeft ruime huisvesting aan de afdeling werktuigbouwkunde, de elektrotechniek en scheikundige technologie, die rond een cen traal hoofdgebouw voor de alge mene wetenschappen, bibliotheek en andere centrale diensten zijn geprojecteerd. Bij de opzet van deze nieuwbouw is rekening ge houden met een te verwachten uitbreiding van 1000 tot 2000 studenten: een uitbreiding die 25 miljoen gulden extra zal vra gen. per cur- Gediplomeerde leerlingen 2-4-'57. Getuigschrift „A" (3-jarige sus). Elektriciëns G. Smits, Kaatsheuvel; F. van Venrooij, Loonopzand. Niet gediplomeerd: Geen. Metselaars C. de Jong, Waalwijk; N. Tref fers, Sprang-Capelle; G. Verhoe ven Drunen; L. Versteeg Sprang; P. van Zeist. Sprang. Niet gediplomeerd 1. Schoenmakers L. de Bie, Sprang; A. Dem- mers, Waalwijk (alleen voor praktijk); H. Fortuyn, Drunen; A. Korthout, Waalwijk; A. Kuij- per, Waalwijk; M. Pelders Waal wijk; M. Roos, Waalwijk; G. Ro- senbrand, Capelle; M. van Veld hoven, Waalwijk; J. Wilhelm, Waalwijk. Niet gediplomeerd 2. Smeden-bankwerken G. Akkermans, Dongen; P. v. Laarhoven, Loonopzand; A. van Vuuren, Sprang-Capelle. Niet gediplomeerd Geen. Timmerlieden Niet gediplomeerd 1. Getuigschrift „B" (2-jarige vervolgcursus). Elektriciëns M. Bouman, Wijk en Aalburg; C. van Hoof, Waalwijk; A. Mus ters, Drunen; A. Versteeg, Wijk en Aalburg. Niet gediplomeerd Geen. Metselaars C. van der Aa, Elshout; F. van Hilst, Waalwijk; P. de Rooij, Kaatsheuvel L. Schellekens, Waalwijk; D. Spierings, Capelle. Niet gediplomeerd Geen. Schilders H. v. Huiten, Drunen; F. Kol- ster, Waalwijk; D. Kraal, Kaats heuvel; G. Leijtens, Drunen; W. Ripzaad, Waspik; P. van Weert, I Vlijmen. Niet gediplomeerd Geen. Schoenmakers M. van Broekhoven, Loonop zand; M. Dekkers, Vlijmen; B. v. Hilst, Waalwijk; A. Hultermans, Kaatsheuvel; J. Iirijnen, Kaats heuvel; M. van Leeuwen, Loon opzand (alleen voor bovenwerk) A. Mandemakers, Capelle. Niet gediplomeerd Geen. Smeden-bankwerken J. van Bavel, Loonopzand; J. van Berkel, Waalwijk; P. van Breugel, Waalwijk; A. Brok, Waalwijk; C. Brok, Waalwijk; J. Brok, Elshout; H. van Daalen, Waalwijk; Th. v. Heeswijk, Dru nen; H. van Heijst, Waalwijk; L. Keetels, Drunen; E. Remme ren, Sint Joachimsmoer Th. Klerks, Waalwijk; P. v. d. Laar, Sprang-Capelle; M. van der Lee, Haarsteeg; M. Nieuwenhuizen, Capelle; W. v. d. Nieuwenhui zen, Waalwijk; A. Spuijbroek, Capelle; J. Versteeg, Sprang-Ca pelle; W. de Wind, Drongelen. Niet gediplomeerd Geen. Timmerlieden A. Bastianen. Kaatsheuvel; A. v. Bokhoven, Vlijmen; A. v. Dae- len, Waalwijk: N. de Hart, Dru nen; A. van Helden, Sprang-Ca pelle; F. van Hoorn, Loonop zand; G. Mandemakers, Waal- wiik; W. van Mierlo, Kaatsheu vel; A. van Oscb. Waalwijk; H. Snijders, Sprang-Capelle; J. van der Ven, Kaatsheuvel; A. van Vught, Spr.-Capelle; G. Zwaans, Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd Geen. Prijzenlijst diploma „A" cur sus 2-4-'57. Schoenmakers: Prijs; M. Roos te Waalwijk. Smeden-bankwerken: Prijs: P. v. Laarhoven, Loonopzand. Prijzenlijst diploma „E", cur sus 2-4.'57. Metselaars Prijs: F. v. Hilst, Waalwijk. Schilders: le prijs: G. Leijtens, Drunen. Schoenmakers: le prijs: A. Mandemakers. Capelle; 2e prijs: B. van Hilst, Waalwijk. Smeden-bankwerken: le prijs: L. Keetels, Drunen. Timmerlieden: le prijs: J. van der Ven, Kaatsheuvel; 2e prijs: G. Mandemakers, Waalwijk. Elektriciëns: le prijs: C. van Hoof, Waalwijk; 2e prijs; M. Bouman, Wijk en Aalburg. UITVOERING HERVORMD KERKKOOR EN WAALWIJKS ORKEST. Waar in ons nummer van 1.1. maandag in 't bericht omtrent bovenstaande uitvoering enige onjuistheden voorkwamen, wil len wij die even herstellen en mededelen dat op woensdag 17 apri' a.s. 's avonds om 8 uur dit concert zal gegeven worden in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven. Uit hetgeen geboden zal wor den, noemen wijAve Verum van Mozart, Hymne van Men delssohn, Hallelujah, koor uit de Messias van Handel, het slotkoor van de Johannes-Passion van Bach. Medewerkenden zijn: het Her vormd Kerkkoor o.l.v. de heer H. Nieuwkoop; N. v. d. Hammen, sopraan; G. Scholt, alt en H. Schimmel uit Alphen a. d. Rijn, bas. Over het Waalwijks Orkest o.l.v. de heer Jan Plinsinga be hoeft hier niet veel gezegd te worden, daar dit jonge orkest nog kort geleden uitvoerig in ons blad werd besproken. Het geheel staat onder de be kwame leiding van de heer H. Nieuwkoop. BOEIENDE LEZING VAN Dr. MELCHIOR. Zo gering als de belangstelling enige weken geleden was voor de lezing van dr. de Booy over de 2e Andes-expedilie, zo groot was zij donderdagavond toen dr. A. Melchior de leden van de Waal wijkse Kunstkring een en ander kwam vertellen over het Ama zone-gebied. „Amazonas Hel en Paradijs" had Dr. Melchior zijn lezing getiteld en in een uiterst boeiende vertelling heeft hij in derdaad de overweldigende schoonheid en de barre ver schrikkingen van dit gehied ge schetst, waar wilde zowel als ge cultiveerde Indianen een armza lig bestaan vinden. Na de pauze liet dr. Melchior ter illustratie enige biizonder fraaie en interes sante films zien. Het publiek dankte dr. Mel chior met een hartelijk applaus voor deze voortreffelijke avond. MUZIKALE HULDE VAN ST. CRISPIJN EN DRUMBAND. Zoals was aangekondigd heeft de harmonie St. Crispijn vrijdag avond een bezoek gebracht aan de nieuwe winkelgalerij aan de Pastoor Kuijpersstraat en vanaf de door de gemeente geplaatste muziekkiosk een muzikale hulde en gelukwens gebracht aan de voortvarende ondernemers in de ze galerij. Zaterdagmiddag trok de Drum band van de KAJ naar de Sint Antoniusparochie en gaf daar op de haar eigen feestelijke wijze HOMHEI I. II'

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1