De Echo van het Zuiden SPORTSPIEGEL A. F. JANSEN BRIXON Klasse costuums voor mannen die wat goeds verlangen 138- tot 210- VERLOVINGS RINGEN H. STASSAR-WAALWIJK Orunen Elshout Haarsteeg Sprang KAATSHEUVEL. MAANDAG 15 APRIL 1957 80e JAARGANG No. 30 WINKELSLUITING OP GOEDE VRIJDAG. De winkeliers aangesloten bij de R.K. Winkeliersvereniging alhier hebben beslo ten om op Goede Vrijdag de winkels te sluiten om 6 uur 's avonds. GEMEENTERAAD DRUNEN. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen te houden op woensdag 17 april 1957 te 7.30. uur nam. ten ge meentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen vergadering van 24 januari 1957. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wet houders tot vaststelling voorschot vergoe ding ex artikel' 101 der L.O.-wet voor 1957 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen. 4. Voorstel tot toekenning van premie voor woningverbetering. 5. Voorstel tot toekenning van de ge wone gemeentelijke bijdrage voor een aan sluiting op het waterleidingnet. 6. Voorstel tot wijziging van de veror dening tot- heffing van vermakelijkheidsbe lasting. 7. Voorstel tot vaststelling van een in structie voor de administrateur van het Ge meentelijk Woningbedrijf. 8. Voorstel tot vaststelling van een Verplaatsingskostenbesluit. 9. Voorstel tot wijziging van de Kinder toelageverordening voor het gemeenteper- soneel. 10. Voorstel tot verlening van eervol ontslag aan J. W. Biekens als gemeente arbeider. 11. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van de bestaande Schanswijk. 12. Voorstel tot wijziging van de ge meentelijke Bouwcredietregeling. 13. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit dd. 30 oktober tot verkoop van grond aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. 14. Voorstel tot het nemen van een be sluit inhoudende dat een herziening van 't partieel uitbreidingsplan „De Braken" in voorbereiding is. 15. Voorstel tot het verbinden van voorwaarden aan het verlenen van subsidie aan het Maatschappelijk Cultureel Centrum tot exploitatie van een jeugdhuis. 16. Voorstel tot tijdelijke verhoging van het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 17. Voorstel' tot verkoop van een ge meentelijke woningwetwoning. 18. Voorstel tot beschikbaarstelling van enkele credieten, met name voor: a. bouw gemeentewerf met woning; b. opmeting en waterpassing van enkele gebieden; ,c. aanleg riolering t.b.v. het achter de R.K. kerk gelegen pleintje en het aldaar aan te leggen binnenwegje; d. uitbreiding van de straatverlichting, in het nieuwe gedeelte van het uitbreidings plan; e. de bouw van een aantal schuurtjes achter diverse woningwetwoningen. 19. Voorstel tot benoeming van een werkkracht voor de buitendienst. 20. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1957. GESLAAGD. Voor het practijk-diploma typiste van de Ned. Bond van Groot-schrijven St. Gene- sius, slaagden te Den Bosch de dames An nie en Corrie v. d. Sanden, Riet Cales, Doortje van Veldhoven uit Drunen. Rikie van Huiten en Rikie van Delft uit Elshout. Ze werden opgeleid door de eerw. Zus ters alhier. PRIMEURS. Zaterdag werden aan de Veiling De Langstraat de eerste asperges aangevoerd. De aanvoerder was de tuinder C. de Wit uit Drunen. De handel betaalde f 2.70 pet kg- AGENDA. Dinsdag 16 april 7 uur Trainen DVC-senioren. 8.30 uur Lichtbeelden over de Goede Week- en Paasviering, St. Lambertuskerk. Woensdag 17 april 7.30 u. Raadsvergadering Gemeentehuis. ONDERWIJS EN BEDRIJFSLEVEN. Tijdens de vergadering van de R.K. Le rarenvereniging, welke vergadering gehou den wordt op 24 april a.s. in het Parkhotel te Valkenburg, spreekt de heer M. M. H. Lips over het onderwerp: Onderwijs en be drijfsleven. N.V. LIPS VOOR DE TELEVISIE. Op donderdag 25 april a.s. zal voor de televisie een reportage worden gegeven van de N.V. Lips alhier. Deze uitzending is een onderdeel van het KRO-programma van die avond. KAMPEERCENTRUM DE KLINKAERT. Voor het Rijksdiploma Vakbekwaamheid Ondernemer Vakantiegelegenheidbedrijf slaagde vorige week de heer R. J. H. Bours, directeur van het Gemeentelijk Kampeer- centrum de Klinkaert. Het was in Neder land voor de eerste maal dat een dergelijke cursus werd gegeven en een Rijksdiploma werd uitgereikt. Van de 12 cursisten slaagden er 10 en de heer Bours is dus een van de eersten in den lande die een derge lijk diploma op zak heeft. De cursus werd gegeven onder auspiciën van de Stichting Vakopleiding Horeca-be- drijven. Het Kampeercentrum de Klinkaert gaat thans het tweede seizoen weer tege moet; reeds geruime tijd is het bevolkt met individuele gasten, waaronder vele buitenlanders. Enkele weken geleden had men reeds een groep van ruim 150 mensen, compleet met tentenkamp en ook de eerste bungalows zijn b^zet. Deze week worden alle bungalows bezet en dan constant tot eind september toe. Ruim 750 aanvragen voor bungalow-huur moesten worden afge wezen, waaruit moge blijken de noodzaak om spoedig met de uitbreiding van bunga lows te beginnen. De Z.C.F. autoclub uit Amsterdam zal ook dit jaar in mei haar jaarlijkse Klin- kaertrit weer houden, die verleden jaar zo bijzonder geslaagd is. Ook zullen dit jaar weer twee grote groepen Canadese Boys Scouts en Boys Cops naar De Klinkaert komen, terwijl gelijktijdig Nederlandse pad vinders en verkenners hier hun kamp zul len houden, zodat het een uitwisselingskamp zal worden. Men verzoekt ons er nog eens nadrukke lijk op te willen wijzen dat het kamp voor niet-gasten verboden terrein is. Vooral tij dens het seizoen moet hier streng de hand aan worden gehouden. Niet-gasten die in lichtingen etc, willen hebben, moeten zich eerst melden bij het hoofdgebouw. ALGEMENE JAARVERGADERING VAN DE BOERENBOND AFDELING DRUNEN - ELSHOUT. De voorzitter de heer C. van Drunen, opende de vergadering met de Chr. groet en heette allen welkom. In zijn openings woord wijst de heer van Drunen er op, dat de Nederladnse landbouw nog steeds niet heeft kunnen delen in de algemene wel vaart, en ook nog in het afgelopen jaar was de economische toestand op de meeste van de bedrijven verre van gunstig.. Het kostenpeil liep nog steeds verder op, maar daar tegenover stond geen enkele compen satie in de vorm van een stijging in de op brengst der prijzen. Integendeel, de prij zen in de varkens- en pluimveehouderij, de twee voornaamste steunpilaren der kleine bedrijven, liepen nog steeds verder terug. Na een zeer strenge winter en koud voor jaar, kwam een zeer natte en koude zomer. De totale schade wordt door deskundigen geschat op meer dan 200 miljoen gulden, en ofschoon in sommige streken de regen- schade nog groter was dan in deze streek, werd er ook hier enorme schade geleden. Ten slotte heeft de regering dan toch maat regelen genomen om aan die bedrijven die ten gevolge van de weersomstandigheden minstens 30 van de oogstopbrengst moe ten missen, enigszins tegemoet te komen. Voor de tuinders liggen de kaarten iets gunstiger, .omdat door een beter prijspeil, de eindresultaten bevredigend genoemd kunnen worden. Onder de boeren nam echter de onte vredenheid in het afgelopen jaar toe. De voordelen van de algemene welvaart gingen hun voorbij; in de Tweede Kamer hebben de afgevaardigden met alle mogelijke mid delen nog geprobeerd om de garantieprijs van de melk over 1956 verhoogd te krij gen, echter zonder resultaat. De toestand op de bedrijven werd nijpender, de onrust onder de boeren nam toe en kwam duide lijk tot uiting in kranten-artikelen en op vergaderingen. Door de georganiseerde landbouw werd herhaaldelijk gewezen op de noodtoestand der bedrijven, totdat in October het landbouwschap aan de rege ring voorstellen deed, die meer het ka rakter hadden van eisen, betreffende land bouwbeleid en prijzenberekening. De nieu we prijzen zullen voor enkele producten wel wat gunstiger liggen. Spreker had er wel vertrouwen in dat 1957 gunstiger resultaten zou afwerpen dan '56. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. van Hoven en uit de verslagen der onderafdelingen lichten we enkel de voor- naamste punten. 8 Mei werd in de veilinghallen de twee de Boerengezinsdag gehouden, welke zeer goed geslaagd is. De Z.E. Pater Wigber- tus behandelde de problemen rónd „Het Gezin" en Drs. Scholten sprak over het onderwerp: „Organisatie en Coöperatie in deze tijd". De avond werd doorgebracht met declamatie en toneel. Onze populaire serie 108.- tot 128.- Kostuums met vest 124.- tot 198.- Zeer uitgebreide sortering voor gezette en korpulente personen zowel met als zonder vest 124.- tot 238.- Hoogesteenwegl4 'a-Hertogenbosch Het plaatselijk mededelingenblad is aan de negende jaargang begonnen, wat wel bewijst zijn onmisbaarheid, zowel wat be treft de mededelingen als de voorlichting die er steeds in gegeven wordt, als wat de advertenties betreft. Tengevolge van de toenemende industri alisatie in de gemeente, met als noodzake lijk gevolg verlies van cultuurgrond, wer den zes bedrijven opgeheven. Het aantal werkende leden bedraagt op het ogenblik 281 en het aantal deelnemende leden 30. Er werden in 1956 7 bestuursvergade ringen en 2 ledenvergaderingen gehouden. De inzamelingsactie bracht bijna f 1000 op. Een pracht resultaat. Het financieel overzicht gaf als totaal aan inkomsten f 7888,99 en aan uitgaven f 8648,36, zodat de kas sloot met een na delig saldo van f 759.37. Wat betreft de onderafdelingen het vol gende: Het pakhuis. In de loop van 1956 werd een vrachtwagen aangeschaft en als chauf feur aangesteld M. van Balen. De totale omzet bedroeg 3.152.299 kg. met een totale waarde van f* 632.852.95. Over '55 bedroeg de omzet 2.827.250 kg. met een totale waarde van f 556.394.04. De omzet in veevoeders steeg met 15%, nl. van 760.000 kg. naar 876.000 kg. Het financieel overzicht van het pakhuis kon nog niet gegeven worden, daar de accoun tantsdienst van de C.H.V. de controle over het afgelopen boekjaar nog niet geheel had afgewerkt. R.K.J.B. afd. Elshout. Het ledental bedroeg 36. Er werden 7 bestuurs- en 5 algemene vergaderingen ge houden. In de gewassenwedstrijd met aard beien en tuinbonen behaalde H. Klijn Jz. de eerste prijs. Bij de suikerbieten met kost prijsberekening de eerste pr. W. Klijn Jz. De aardappelwedstrijd werd gewonnen door Ad. Kolmans. In kringverband behaalde H. Klijn de 2e prijs met aardbeien en W. Klijn de le pr. met suikerbieten. De bedrijfswedstrijd gras land werd gewonnen door Sj. Muskens en die voor aardappelen door A. Pulles. Op de culturele dag te Vught bezette de afd. een goede plaats. Een excursie werd georganiseerd naar de landbouwho geschool te Wageningen en naar het Mu seum voor volkenkunde te Nijmegen. R.K.J.B. afd. Drunen. Het ledental bedroeg 78. Er werden 7 bestuurs- en 4 algemene vergaderingen ge houden. Verschillende cursussen werden georganiseerd, o.a. een cursus over de eco nomische en technische problemen in het boerenbedrijf, een cursus wellevendheid en een cursus motorenkennis. Onderlinge wed strijden in land- en tuinbouwgewassen en een veebeoordelingswedstrijd. Kapelaan Brekelmans hield een lezing over „Per soonlijkheidsvorming." Een excursie werd gehouden naar de Coöp. Melkinrichting C. T. M. te Tilburg en naar de brouwerij van de Trappisten. Op de sportdagen en de culturele dag liet de afd. zich niet onbe tuigd en men wist verschillende prijzen in de wacht te slepen. Met het organiseren van de interkring sportdag heeft men duidelijk laten zien wat samenwerking vermag. Boerinnenbond Drunen-Elshout. Het ledenaantal bleef stabiel. Deelgeno men werd aan de sportdagen te Haarsteeg en te St. Mich-Gestel. Op de culturele Kring- en interkringdag werden zeldzame successen behaald. Op excursie ging men naar de diepvriesinrichting te Cothen en naar de exportcentrale te Boxtel en de C. H. V. te Veghel. De tuinbouwvereniging. Het ledental bleef 60. Met de kring 's-Bosch en de plaatselijke veiling hield men een speciale bonenmiddag. Excursie naar Beverwijk, vooral met het oog op de verrolbare kassen. De heer Vinkenvleugel hield een lezing over de financieringsmo gelijkheden in de tuinbouw. De teelt onder glas onderging een grote uitbreiding. De aanvoer op de veiling bedroeg tengevolge van het slechte weer ruim f 60.000 min der. Veel oogsten mislukten voor nage noeg 100 Rijvereniging „De Echo". Het kringconcours dat de vereniging moest organiseren verregende totaal, met als gevolg een strop voor de kas. Plaatse lijke kampioen werd Mari Muskens en bij de Amazones Antoinet Klijn. De Stoomzuivelfabriek verwerkte 7.520.740 kg. melk, ruim 300.000 kg. meer dan in het vorige jaar. Het gem. vetgehalte bedroeg 3.54 In totaal werd uitbetaald f 1.657.809.74. Er werd 185.249 kg. boter geproduceerd. In de aangekochte fabriek te Waalwijk werden de consumptie- melk en de producten pap, pudding en yoghurt grotendeels bereid. In het bestuur kwam geen verandering. De Boerenleenbank telde 455 leden. Uitgegeven werden 2520 6paar- en depositoboekjes, 178 voorschotten en 566 lopende rekeningen. Het totaal aan spaargelden bedroeg f 3.425.000, aan voorschotten f 1.281.000, De debetsaldo's op lopende rekening bedroeg f 313.000 en de creditsaldo's f 480.000. De omzetten op de lopende rekeningen beliepen f 21.971.418, die op de spaar rekeningen f 2.318.635 en de kasomzet f 9.854.874. De totale omzet beliep f 6.310.214. Aan de export-ceirtrale werd geleverd voor een totaal bedrag van f 134.255. - Aan de pluimveecentrale te Mill voor f 6814.-. De K.I. vereniging Drunen-Elshout e.o. telde 817 leden. Het aantal geïnsimineerde dieren bedroeg 5444, waarvan 4145 of 85,4 drachtig. Men heeft de beschikking over 7 stieren en 3 inseminatoren. Tenge volge van een vrij goede exterieurvererving, een zeer goede melk- en een voldoende vetvererving kon een blijvende 2e premie worden toegekend. Blijkens de uitslagen op de fokveedagen kan men constateren dat de fokkerij op de goede weg is. De fokvereniging De Vooruitgang telde 29 leden. 102 nieuwe koeien en 170 kal veren werden in de registers ingeschreven. Op de interlokale fokveedag te Capelle en de Bondsfokveedag te Breda werden ver schillende eerste prijzen behaald. Van het Rijkszuivelconsulentschap werden 280 ge- fiateerde melklijsten terug ontvangen, ter wijl van 19 lijsten de cijfers accoord werden bevonden. De fok- en controlevereniging De Toe komst (roodbont vee) telde 98 leden met een totaal van 640 koeien, waarvan 120 in geschreven in het stamboek. In het jong- veeregister werden ingeschreven 211 kal veren. De verzekeringen van de N.C.B. Er liepen 503 polissgn voor brandver zekering tot een totaal bedrag van ruim 1054 miljoen. Het totaal verzekerde kapi taal beliep ruim 1 miljard 200 miljoen. 170 personen zijn verzekerd voor ongeval len met tegelijkertijd voor hun gezinsleden een W.A. verzekering. De ziekenhuisverze kering, de varia verz. en de broeiglas verz. tonen grote uitbreiding. De paardenverz. telde 218 leden met to taal 246 paarden met een totale waarde van f 211.390. - 8 paarden moesten wor den opgeruimd tot een bedrag van f 4475. De kas sloot met een batig saldo van f 367.42. De onderlinge veeverzekering St. Isido- rus had waarschijnlijk tengevolge van het ongunstige weer een ongunstig jaar. 58 ge vallen moesten worden uitbetaald tot een bedrag van f 31.576. De opbrengst be droeg f 6.275.63. De premie moest wor- i den verhoogd tot 1.V6 Er waren gemid deld verzekerd 1286 dieren. De kas had een nadelig saldo van f 2.422.76. De bijenhoudersbond telt 14 leden met totaal 65 volken. 485 kg. suiker werd ge durende de wintermaanden vervoerd. De varkensfokvereniging had een vrij goed jaar. Er werd een 3e beer aangekocht, 490 varkens werden gedekt. Ook financieel een gunstig resultaat. Contactavond r.k.v.v. Haarsteeg. Bij de aanvang van de nu lopende voetbalcompetitie werden in ons land verschillende voetbalpools op gericht. Ook alhier namen enkele leden van de r.k.v.v. Haarsteeg het initiatief tot oprichting van 'n club- pool, zulks ten doel hebbende de fi nanciële positie van de vereniging enigszins te versterken. Dank zij de spontane medewerking van de leden, konden wekelijks een zeer groot aantal poolformulieren worden geplaatst en de verenigings kas werd er belangrijk door ver sterkt. Met het opheffen van alle pools verdween ook de Haarsteegse clubpool en zagen de initiatiefne mers zich genoodzaakt hun werk zaamheden te staken. - Het bestuur van de clubpool be legde als afscheid in café J. Siegers zaterdagavond een contactavond, waarbij het saldo van de pool aan de voorzitter van de vereniging werd overgedragen. Uitgenodigd waren alle werkende leden en het bestuur. De bijeenkomst werd ge opend door de voorzitter van de pool, de heer Th. Siegers, en na al len welkom te hebben geheten gaf hij een uiteenzetting over het ver loop van de pool; hij dankte de ini tiatiefnemers en alle leden die hun medewerking hadden verleend tot het slagen er van. Na het bedrag in ontvangst te hebben genomen, dankte de voorzitter de heer Th. de Vaan in welgekozen woorden, de initiatiefnemers voor de gedane moeite en vond het zeer jammer dat de werkzaamheden moesten worden gestaakt. De poolcommissie maakte van de gelegenheid gebruik tot 't huldigen van enkele personen, aan wie de vereniging veel dank verschuldigd is. Voor het gratis beschikbaar stel len van de grote zaal van café Sie gers, waar bij minder gunstig weer de trainingen worden gehouden en de gastvrije ontvangst die de voet ballers telkens ten deel valt, werd als blijk van waardering aan mevr. Siegers een prachtige fruitschaal overhandigd, die dit cadeau onder dank aannam. Ook de trainer van de voetballers, de heer Willy v. d. Berk, ondervond de waardering voor zijn werk; de voorzitter meen de de tolk van allen te moeten zijn toen hij de dank van de voetballers overbracht, voor de wijze waarop hij tracht de spelers in een betere conditie te brengen. De trainings avonden worden goed bezocht en 't resultaat is reeds duidelijk merk baar. Omdat v. d. Berk dit alles be langeloos doet, ontving hij als be loning een prachtige vulpen. Willy zeide aangenaam verrast te zijn door de waarderende woorden tot hem gesproken en het prachtige cadeau. Verder spoorde hij de spe lers aan om trouw de trainings avonden te bezoeken, met het doel er voor te zorgen dat Haarsteeg weer zo spoedig mogelijk een 4de klasser zal krijgen. Na vertoning van enkele sport films, een verloting waaraan fraaie prijzen waren verbonden, en her sengymnastiek, werd de avond ver der gezellig doorgebracht, waarbij een band voor de muzikale omlijs ting zorgde. Rik- en katconcours. In café W. v. d. Loo werd gisteren de laatste ronde gespeeld van het rik- en katconcours, dat alhier de laatste maanden is gehouden. De uitslag was: Rikken: 1 N. van Heeswijk 179 pnt.; 2 C. v. Bladel 149 pnt.; 3 T. Walk 148 pnt.; 4 A. van Bijnen 136 pnt.; 5 W. v. Heijst 92 pnt.; 6 J. de Vaan 85 pnt.; 7 J. v. d. Wens 82 pnt.; 8 Ad Treuren 77 pnt.; 9 Mej. Achten 74 pnt.; 10 N. v. Bij nen 67 pnt. Uitslag Katten: 1 Joh. v. Bokho- ven-H. v. d. Lee 28 pnt.; 2 J. Koks- F. v. d. Loo 28 pnt.; 3 Mevr. v. d. Loo-J. v. Overbeek 19 pnt.; 4 J. v. Ravenstein-Th. v. d. Brandt 13 pt.; 5 Th. v. Gestel-H. v. d. Heijden 12 pnt.; 6 B. Verreijt-W. v. Ravenstein 11 pnt. Eindstand Rikken: 1 Ad. Treuren 301 pnt.; 2 N. v. Bijnen 301 pnt.; 3 N. v. Heeswijk 205 pnt.; 4 L. Vugts 187 pnt.; 5 B. Paaijmans 182 pnt.; 6 J. Klaren 179 pnt.; 7 D. v. Heijst 157 pnt.; 8 A. v. Bijnen 152 pnt.; 9 T. Walk 150 pnt.; 10 Jo de Vaan 117 pnt. Katten: 1 Joh. v. Bokhoven-H. v. d. Lee 125 pnt.; 2 Mevr. Van der Loo-J. v. Overbeek 124 pnt.; 3 J. v. Ravenstein-Th. v. d. Brandt 120 pt.; 4 J. v. Delft-F. v. d. Loo 115 pnt.; 5 J. Koks-W. v. d. Loo 112 pnt. KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG. A.s. vrijdag (Goede Vrijdag) des avonds half 8 zullen in de Ned. Herv. Kerk en de Geref. Kerk alhier diensten des Woords gehouden worden. In de Ned. Herv. Kerk hoopt daarin voor te gaan Ds. Vroeginde- Wei van Veenendaal; in de Geref. Kerk hoopt voor te gaan Ds. v. d. Hout. ZAALDEMONSTRATIE PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Pa tria voor Sprang-Capelle gaf j.l. zaterdag avond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een gymnastiekdemonstratie voor donateurs en belangstellenden. De zaal was geheel bezet toen om 8 uur de voorzitter van Pro Patria, de heer P. Heurter, met gebed opende. Na tromgeroffel en vaandel- groet heette de voorzitter vervolgens de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de afgevaardigden van de zustervereniging te Waalwijk (Besoijen) en sprak er zijn blijdschap over uit, dat zovelen aanwezig waren en daardoor bewezen de gymnastiek - sport een warm hart toe te dragen. Pro Patria heeft niet alleen de financiële steun, maar ook de morele steun nodig. Pro Patria heeft steeds veel belangstelling getrokken en die moet men zien te be houden. Door het bedanken van de leider der as piranten hebben de oefeningen der aspiran ten enkele maanden stil gelegen. Nadien hebben de dames Betsy Vos en Jo Broeks de leiding van de aspiranten op zich ge nomen, waarvoor spr. hartelijk dank brengt. Ook de leider van de dames- en herengroepen, de heer van Gerven, brengt de voorzitter dank voor zijn werk en wenst hem voor de toekomst veel succes toe. Dat de leiding, zowel van de aspiranten als van de dames en heren in goede en be kwame handen berust, bleek hierna uit de vlotte en keurige afwerking van het uitge breide programma. Bij de vrije oefeningen van de aspiranten aan brug en ringen bleek dat de leidsters de kleine gymnastjes op serieuze wijze de beginselen der gymnas- tieksport bijbrengen en verschillende van hen houden een goede belofte in voor de toekomst van Pro Patria. De prestaties van de dames en heren hebben de verwachtin gen zeker overtroffen. De staaltjes van zo wel dames als heren aan brug, ringen, rek en op 't paard, waren zo keurig en maakten zulk een indruk op de aanwezigen, dat de turnsters en turners telkens met een enthou siast applaus werden beloond. Ook de ryth- mische oefeningen en knotsoefeningen der dames oogstten veel bijval, terwijl de leider niet achterbleef zijn kunnen te tonen, wat zeer op prijs gesteld werd. De heer W. van Willigenburg dankte aan het slot de aanwezigen voor hun belangstel ling en riep hun steun in voor de toekomst; hij dankte de leidsters en de leider voor hun bemoeiingen en wekte de leden van Pro DE schakels voor uw geluk VAN Stationsstraat 88, tel. 3037 Levenslange schriftelijke garantie Patria op tot trouw bezoek aan de oefen avonden en bracht hen dank voor het ge presteerde. Hedenavond zal Pro Patria nogmaals het zelfde programma voor haar donateurs en belangstellenden uit het andere deel der gemeente uitvoeren en we twijfelen er niet aan of ook dan zullen weer velen enige uren van intens genot meemaken. EXCURSIE HEEMKUNDIG GENOOT SCHAP MIDDEN LANGSTRAAT. Een gezelschap van bijna 40 leden van het Heemkundig Genootschap Midden Langstraat bracht j.l. zaterdagmiddag een bezoek aan de thans geheel gerestaureerde Ned. Herv. Kerk. Het gezelschap werd rondgeleid door de president-kerkvoogd de heer W. Timmermans, die verschillende bijzonderheden betreffende het interessante bouwwerk en de restauratie toelichtte. Met belangstelling werd van een en ander ken nisgenomen en het was voor de bezoekers zeker een aangename en leerzame excursie. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie MVV—Rapid JC 2—0 EindhovenElinkvvij k 1—0 G V AVFeij enoord 4—2 SpartaWillem II 3—1 NAC-BVV 1—0 NOADSpel. Enschede 3—1 Ajax—PSV 1—0 DOSFortuna '54 3—1 VVVAmsterdam 3—2 Eerste divisie A HVC—SVV 3—1 KFCAlkmaar 1—3 ADOHelmondia 0—0 HaarlemW ageningen 4—0 V olewij ckersGraafschap 0—1 LimburgiaXerxes 1—4 Roda SportDWS 1—0 (Emma degradeert! Eerste divisie B SittardiaEDO 1—1 Vitesse—AGO VV 1—0 HelmondSHS 4—1 RigtersbleekRCH 0—2 Blauw Wit-Stormvogels 2—0 DFC'Excelsior 2—0 Hermes-DVSFortuna VI. 2—4 Tweede divisie A OldenzaalEnsch. Eovs 2—2 PEC—Rheden 5—3 HeerenveenGo Ahead 1—1 Tubantia—Zwolse Boys 2—1 VelocitasLeeuwarden afgel. ZwartemeerHeracles 3—0 Tweede divisie B ONA—LONGA 1—4 W ilhelminaZFC 0—3 TOP—De Valk 3—2 DOSKO—UVS 5—3 Zeist—DHC 2—3 HilversumNEC 4—0 AMATEURVOETBAL Eerste klasse C RoermondWH '16 40 Alliance-Maurits 30 VSV '34—-TSC 1—1 Tweede klasse A JVC '31Boxtel 01 (Boxtel kamp.) BaardwijkDESK 00 VelocSchijndel 21 ODCGemert 26 Wilhelmina '08Sarto 41 Tweede klasse B GoesBSC 55 MiddelburgTaxandria 23 (Taxandria kamp.) AxelRAC 21 RoosendaalRood Wit 21 Uno Animo—Hulst 22 Derde klasse B SCBConcordia-SVD 11 HieronymusGudok 31 GSBWSt. Mich. Gestel 52 Derde klasse C Zierikzee-RWB 21 RKC—RKDVC 3—3 SchuttersVeerse Boys 22 Vierde klasse E HilvariaWere Di 24 SVG—RKTVV 0—4 ZIGOOirschot 50 OisterwijkOns Vios 31 Vierde klasse F DVVC—Breda Wit Zwart—TVC '39 2—3 2—2 WAALWIJK BaardwijkDESK 00. Deze zeer belangrijke ontmoe ting is geëindigd in een 00 ge lijk spel, wat de verhouding zeer goed weergeeft. Hoewel DESK als ploeg een beter geheel vorm de, hebben de geelzwarten door hun harde werken ook diverse kansen gehad om te doelpunten. Maar beide verdedigingen waren de voorhoeden de baas. Over de wedstrijd, die een sportief karak ter had, het volgende: Als om half drie de goed lei dende scheidsrechter laat begin nen, telt Baardwijk een invaller voor v. Luxemburg. Beide par tijen wogen voor de rust goed tegen elkaar op en al had Baard wijk de wind tegen, toch wisten ze enkele gevaarlijke aanvallen op te zetten. Toen de rust dan ook aanbrak, had men het volste vertrouwen in een overwinning, maar de achterhoede van DESK gat geen krimp. Zeker na de rust heeft Baardwijk meer en betere kansen gehad dan DESK. We dachten een zeker doelpunt te zien maken, toen T. de Bruine was doorgebroken, maar zijn schot belandde tegen het hoofd van een DESK achterspeler, die daarmede een zeker doelpunt voorkwam, al ging hij dan ook even buiten westen. Zo eindigde deze wedstrijd puntloos, maar alles is voor de geelzwarten nog niet verloren, dus lui, a.s. dinsdag en donder dag allen op de training, want de dans kan nog worden ontspron gen en voor Waalwijk kan zijn 2e klasser nog worden behouden. Paasmaandag gaat de reis naar Schijndel en daar hangt alles van af. Hierop hopen we a.s. vrijdag terug te komen. Het 3e elftal besloot de com petitie waardig met een 31 overwinning op RKC 3. RKVV DESK. Uitslagen van zondag 14 april. Baardwijk 1DESK 1 0—0 DESK 2—Noad 3 3—2 DESK 4—DVVC 3 1—2 DESK 2—Noad 3 3—2. Deze voor het 2e elftal zo be langrijke wedstrijd is dan in een overwinning geëindigd, al was volgens onze mening een gelijk spel een betere verhouding ge weest. In elk geval was Vrouwe Fortuna de Dessers gunstig ge zind, want vooral na de rust heeft Noad het DESK-doel zwaar onder vuur genomen en werd enkele keren rakelings naast of over geschoten. Wat de wedstriid betreft, kon den we al gauw zien dat Noad beter en gemakkelijker speelde dan DESK, maar de achterhoede beet goed van zich af. Niettemin kreeg de voorhoede van DESK enkele goede kansen; we noteer den o.m. een kogel van Schreurs tegen de lat en enkele schoten die door de doelman van Noad goed gekeerd werden. Als Schreurs wegens een opge lopen blessure het veld moet ver laten, wordt hij vervangen door Groenendaal. Even voor rust ziet DESK kans na een snelle aanval het eerste doelpunt te scoren. Volgens de verdediging en grens rechter van Noad zweemde dit doelpunt naar buitenspel, maar de scheidsrechter bleef resoluut bii zijn beslissing. Na de rust kwam Noad met 'n overdonderend offensief, dat de achterhoede volop werk gaf. Een tiental minuten kan men de druk keren, maar dan scoort Noad na een aanval over links en de stand is 1—1. Noad blijft doordrukken, maar met hard werken en een beetje veine kan de achterhoede stand houden. Na 35 minuten krijgen we kort na elkaar twee snelle doorbraken van DESK die beide een doelpunt opleveren, maar Noad geeft zich nog niet gewonnen en brengt 5 minuten voor het einde de stand nog op 32. Verder kunnen zij echter niet komen en DESK 2 heeft wederom twee kostbare puntjes binnen. Scheidsrechter Timmermans leidde correct en had geen moei lijke taak. De stand onderaan in de reser ve 2e klas is nu: Roosendaal 2 19 gesp. 14 pnt. Internos 2 20 gesp. 14 pnt. DESK 2 19 gesp. 12 pnt. Longa 3 18 gesp. 8 pnt. Indien de Dessers uit de twee resterende wedstrijden één punt weten te behalen, zijn zij behou den. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2—TGG 0—2. Zondag speelde Vlijm. Boys 2 een thuiswedstrijd tegen TGG uit Den Bosch. Voor TGG was deze wedstrijd zeer belangrijk, want bij een overwinning bleef het in de running voor de bovenste plaats. TGG had het wel niet ge makkelijk, maar op de duur kon den de Boys geen stand houden en TGG won verdiend met 02. VUjm. BovS 3—TGG 2 2—3 Ook deze wedstrijd had een spannend verloop, daar de partij en gelijk op gingen. TGG was de gelukkigste en won met 23. Een gelijk spel zou de verhou ding beter hebben weergegeven.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5