Waalwijkse en Langstraafse Courant WAALWIJK Bijzonder hartelijke huldiging van Brigadier M. J. NIJSSEN GELEGENHEIDSKLEDING Concert in Ned. Herv. Kerk stelde te zware eisen YERLOVINGS RINGEN H. STASSAR-WAALWIJK PRISMA dames-sport VRIJDAG 19 APRIL 1957 Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 31 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentiepr ij s 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2821 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR-ADRES: „ECHO" ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot en met maandagavond 24 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 20, zondag 21 en maandag 22 april. Arts Dr. Lenglet. Apotheek Nijman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 21 april (le Paasdag)- 9.4510.00 uur: Paaswijdings- zang door het Jeugdkoor. 10.00 uur: Ds. L. Schellevis. Aan deze dienst wordt meege werkt door het jeugdkoor en een trompettist. Paaskollekte voor het werk der N. H. Kerk. 18.30 uur: Ds. L. Schellevis. Paasjeugddienst. Onderwerp „De toekomst is reeds begon nen". Medewerking van 3 koren. N. H. KERK BESOIJEN. Goede vrijdag (19 april). Nam. 7.30 uur: Ds. J. Vink. Bediening H. Avondmaal. Zondag 21 april (le Paasdag). Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur: Ds. J. Vink. Maandag 22 april (2e Paasdag)- Voorm. 10 uur: Ds. J. Vink. In alle diensten extra kollekte Kerkvoogdij. N. H. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffstraat 65. Vriidag 19 april (Goede vrijdag). 9 uur n.m. Ds. C. B. Schuurman. Heilig Avondmaal. Zondag 21 april (le Paasdag). 11 u. v.m. Ds. C. B. Schuurman. Maandag 22 april (2e Paasdag). 11 u. v.m. Ds. C. B. Schuurman. EMMABLOEM-COLLECTE 1957 A.s. zaterdag 20 april wordt door heel Nederland deze beken de collecte gehouden. Ook aan uw deuren zullen kinderen een bloempje aanbieden. Stel hen niet teleur en geef minstens een dubbeltje! De opbrengst wordt o.a. gebruikt voor zwakke kin deren van onze gemeente, welke bos- of zeelucht nodig hebben, naar gezondheidskoloniën te zenden. KANUNNIK v. SCHAIKFONDS PRIESTER STUDIEFONDS. De tijd is weer aangebroken dat de propagandisten van het Priester Studiefonds van de KAB de stand van de thermometers gaan opnemen en de gelden gaan innen en zij hopen dat de stand van de thermometer op een gul den en 4 cent zal staan. Wij zijn zo vrij de houders van een ther mometer te verzoeken de stand hiervan op te nemen tegen dat de propagandisten komen; u zult 't hen daardoor gemakkelijk ma ken, want het is een groot werk. Het is verheugend mee te kun nen delen dat het fonds eind nov. 1956 de 100.000.gepasseerd is; het Bossche diocees haalde hiervan 2900.Waalwijk be haalde in 1956 737.50, een zeer mooi bedrag, doch het kan nog beter als er voor iedere thermo meter 1.04 wordt afgedragen. Door het fonds werden in 1956 1319 subsidies uitgekeerd en in het jaar 1957 zal dit oplopen tot 1500; dit is wel een aansporing om bet. fonds te steunen. In Waalwijk werden in 1956 7 subsidies verstrekt. Er is groot gebrek aan pries ters, laat ons dus de priesterroe pingen steunen door een bijdrage aan dit fonds. Wij weten uit er varing dat de leden van het Ka nunnik v. Schaikfonds alle ja ren trouw hun bijdragen storten. In 1956 heeft het comité een ac tie gevoerd en 200 nieuwe ther mometers geplaatst. Het is een kleine taak voor een grote zaak, want door uw steun worden de priesters van morgen in hun financiële zorgen gehol pen. Vele dankbrieven worden door het fonds ontvangen, welke spreken van grote dankbaarheid. Wij honen met uw aller steun dit iaar de 1000.te bereiken en dit is mogelijk als allen 1.04 bijdragen. Wij maken nog graag van de gelegenheid gebruik om allen te bedanken die in de voor afgaande jaren hun biidragen ge schonken hebben. Ook zijn er nog pronagandisten nodig om de gelden te innen. Wie bij dit bij uitstek mooie werk wil meehel pen, kan zich opgeven bij de on derstaande leden van 't comité: A. v. Seters, Pastoor Kuiipers- str. 7; J. v. Loon, Crisnünstr. 33; J. Boons, Crispijnstr. 3; G. Bruijs- tens, le Zeine 126; J. v. d. Wiel, Putstr. 123; A. Maas, Grispijn- straat 44. EEN SPROOKJE IS WERKE LIJKHEID GEWORDEN. In ons blad van 12 april maak ten wij melding van het sprookje van Philips 1000 1 kansen. In derdaad is voor de familie A. J. Gouda dit sprookje werkelijkheid geworden. Door aankoop van 'n radiotoestel bij de fa. H. van de Pol in de Grotestraat en het me dedoen aan de wedstrijd die Phi lips heeft uitgeschreven, is ge noemde familie in het bezit ge komen van een tweede radiotoe stel. Geheel onverwacht kreeg de heer v. d. Pol bezoek van een der heren van Philips, de heer Brand, die hem vertelde dat hij ook in Waalwijk een gratis radio kwam uitreiken. In gezelschap van de Philips-dealer H. v. d. Pol ging men naar de Pres. Steijnstraat 21 om hun radio af te leveren. Men begrijpt dat de familie Gouda in z'n nopjes was. Het was dan ook geen alledaags bezoek. Op de foto zien we de heer v. d. Pol, mevrouw Gouda feliciterend, de radio overhandigen. Na nog wat gezellig bij elkaar geweest te zijn, vertrokken de heren, om' nog meer mensen blij te maken, want de stroom van gratis radio's is nog niet ten einde. De prijsvraag loopt nog tot eind april en zo lang geeft Philips radio's weg. De heer v. d. Pol feliciteert mevr. Gouda en overhandigt haar de radio. Ir. GEENEN. Aan de architect Ir. Geenen te Eindhoven, architect van de nieuwe Nijverheidsschool alhier en de ontwerper van 't nieuwe raadhuis te Loonopzand, is na goedkeuring van minister Cals opgedragen de restauratie van de basiliek te Oudenbosch. Hij noemde dit zelf z'n levenswerk. Ir. Geenen heeft 90k de res tauratie van de mooie r.k. kerk te Oirschot uitgevoerd. RECTIFICATIE. Onlangs maakten wij in ons blad melding van h.et feit dat 't „Kruisboogschuttersgezelschap Eendracht Maakt Macht", geves tigd in café 't Vosje, dit jaar zijn 85-jarig bestaan zal herdenken. Hoewel de attente lezer inmid dels al wel zal hebben vastge steld dat hier sprake is van de „Handboogschutterij Eendracht Maakt Macht", willen wij deze fout toch nog even rechtzetten. WAALWIJKSE KUNSTFLUITER VOOR RADIO LUXEMBURG. De jeugdige en bekende Waal wijkse kunstfluiter Hans Dek kers zal op donderdag 25 april a.s. optreden voor Radio Luxem burg in het programma „Vrolijk heid in lentetijd". De 13-jarige Hans Dekkers zal optreden naast de bekende Hans Wiljon en De Spelbrekers. De uitzending be gint om 13.05 uur. „AMPHION" BRENGT OPERETTE. De r.k. Gemengde Zangver. „Amphion" zal op 23, 24, 25 en 27 april a.s. in de Patronaatszaal te Besoijen uitvoeringen geven van de komische operette „Prins Marcelino". De tekst van deze operette is van de hand van P. Borsten, de muziek is van Louis Sars en de balletten van N. Schoenmakers. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. WED. KLEIJBERG - BALDADIGHEID. Wij en andere bladen hebben al zo herhaaldelijk moeten kla gen over de verregaande balda digheid onzer jeugd, dat men er, ten einde raad, over zou gaan zwijgen, maar dat mag toch ook niet, waar ze blijkbaar hand over hand toeneemt. Nu heeft een zekere bende de omgeving van Teresiagesticht en ziekenhuis tot operatieterrein gekozen voor vernielingen en baldadigheden: hier gooit men ruiten in, daar trapt men 'n luik in, daar wordt z'n kracht be proefd op afsluithekken en ha gen langs tuinen en huizen, kort om, het zijn geen kwajongensspe- len meer, maar zuivere vernielin gen, waartegen men schier mach teloos staat, maar waar men de dupe van is, als de jongelui er geregeld passeren en die eige naars dikwijls grote schade ver oorzaken. „EEN BABY VAN 1000 WEKEN" Zoals wij reeds eerder hebben gemeld zal de toneelvereniging D.V.S.V. op 2e Paasdag in De Gecroonde Leersse een opvoe ring geven van „Een baby van 1000 weken", een klucht in drie bedrijven door Hans Nesna. Het is een zeer lichtvoetig geval vol met komische situaties. Het stuk verplaatst ons naar een pension op het platteland, ergens aan een bosrand. Het pension wordt ge dreven door het echtpaar Bolder man, maar in feite is het de vrou welijke helft van deze echt, die de lakens uitdeelt. Marie is een vinnig vrouwspersoon met haar op de tanden, waarbij Dorus bit ter weinig in de melk te brokke len heeft. De broer van Dorus, die in Amerika een flinke kudde schaapjes op het droge heeft, stuurt geregeld een flink gelds bedrag ten behoeve van de doch ter van het echtpaar Bolderman, die is voorbestemd om het be drijf over te nemen. De Ameri kaan stuurt zijn geld echter voor een fictief meisje, want het echt paar heeft helemaal geen doch ter. Zii hebben dit broer Louis om zeer voor de hand liggende redenen alleen maar wijsge maakt. Zolang broer in Amerika zit. is er geen vuiltje aan de lucht, maar als deze sinterklaas plotseling voor hun neus staat, dreigen er heel wat beren los te komen. Het echtpaar weet niet beter te doen dan het dienst meisje Trees als hun dochter voor te stellen, waarmee 't meis je, dat gevoel voor humor heeft, akkoord gaat. Hiermee is natuur lijk de voorwaarde geschapen voor de meest ingewikkelde en komische situaties. Hoe een en ander tenslotte toch op vier pret tige pooties terecht komt, willen wij hier liever niet uit de doeken doen. Een muzikaal evenement van opvallende allure was in 1956 het Passieconcert in de Ned. Hcrv. Kerk aan de Haven. Met bijzondere verwachtingen gingen wij daarom woensdagavond naar dezelfde kerk voor een concert door het Ned. Herv. Kerkkoor te Waalwijk en het Waalwijks Or kest met medewerking van Nel v. d. Hammen, sopraan, Gerda Scholt, alt, H. Schimmel, bas en Jeanne v. Heijst, orgel. Dat wij in deze verwachtingen min of meer teleurgesteld zijn, vindt z'n oorzaak enerzijds in het feit dat de solisten niet van hetzelfde for maat waren als in 1956 en ander zijds in de omstandigheid dat de solisten met de keuze van de onderscheidene aria's te veel en te zware noten op hun stemvork hadden genomen. Onze teleurstelling geldt voornamelijk de alt Gerda Scholt. Als koorzan geres heeft zij misschien wel een bruikbare stem, doch als soliste blijft zij toch wel een heel eind onder de maat. Haar stem mist klank en wat misschien erger is: toonzuiverheid, en daarbij komt nog dat in haar voordracht elke inspiratie en innerlijke bewogen heid ontbreekt. Als men zo toe gerust aria's gaat zingen als „Er ward verschmahet" en „O du die Wonne" uit Handel's „Messias", kan het resultaat alleen maar bijzonder teleurstellend zijn. Als verzachtende motivering mag dan misschien worden aange voerd dat het hier een experi ment gold, daar staat tegenover de vraag of men zich bij een der gelijk concert een experiment mag veroorloven. Wanneer men op een andere plaats en tijd ex perimenteert, kunnen wij daar vrede mee hebben, maar alstu blieft niet met Handel onder de ze omstandigheden. Het tegendeel van de alt was de sopraan Nel v. d. Hammen. Zij zingt met een opvallende zuiver heid en soepelheid, waarbij zij vele technische moeilijkheden zeer goed weet te overwinnen. Bovendien weet zij haar voor dracht relief te geven. Jammer dat zij bij forti in de middelhoge tonen haar stem dichtknijpt, waardoor een storend contrast ontstaat met de zuivere open heid van haar stem in het piano of in de hoger gelegen forti. Zeer goed zong zij in Mendel sohn's Hymne voor koor en so praansolo, doch Bach's aria's „Ich will dir mein Herze schen ken" en „Ich weisz das mein Er- löser lebet" waren hoewel prijzenswaardig gezongen ook voor haar iets te zwaar. Bij de beide dames liet de uit spraak van het Duits hier en daar te wensen over. De mannelijke solist van deze avond, de bas H. Schimmel, be schikte over een aantrekkelijk timbre en een zeer beheerste en overtuigende voordracht, die nog aan diepte zal winnen indien hij zijn stem meer tekening weet té geven. Zeer goede bijdragen le verde hij tot dit concert met „Die bittre Leidenszeit beginnet" en ,Jesus unser Trost und Leben" van Bach. Te hoog greep ook hij echter met de aria uit Bach's „Matthaus-Passion",, Mache dich mein Herze rein"; de aria stelde ook aan hem te zware eisen van stembeheersing en -souplesse. Het koor heeft ons, afgezien van enkele onregelmatigheden in het slotkoor van Bach's Johan nes-Passion „Ruht wohl, ihr hei liger Gebeine" zeer zeker niet te leurgesteld.^ Het beschikt over goed stemmenmateriaal en legt verantwoord muzikaal inzicht aan de dag. De totaliteit van zijn klank en voordracht verraadt 'n ernstige en nauwgezette studie. In het algemeen zouden wij ten aanzien van het koor willen op merken, dat de sopraan- en alt partij wat te sterk domineren, de tenor- en vooral de baspartij zou den meer voorgrond kunnen ver dragen. De directie van de heer H. Nieuwkoop kenmerkt zich door prettig aandoende, maar nergens opvallende muzikale op vatting. Hij leidt het koor op nauwgezette en intensieve wij ze, zo intensief dat zijn orkest directie wel eens wat te weinig accent krijgt. De begeleiding van het Waal wijks Orkest kwam in deze ruim te, met haar veel betere acous- tiek dan Musis Sacrum, veel be ter tot haar recht dan enige we ken geleden in het concert met de liedertafel „Oefening en Ver maak". Dat men 't niet trof met de soliste, is daarom des te meer iammer. De uitvoering van het Allegro uit de Sinfonia in D-dur van Joh. Chr. Bach en Mozart's ouverture „La Clemenza di Tito" waren aantrekkelijke hoogtepun ten in dit concert, ook al kwa men de tekortkomingen juist door de betere acoustiek scher per aan het licht. Maar tenslotte heeft men hier te maken met amateurs, hetgeen wij ook nog eens nadrukkelijk willen onderstrepen t.a.v. de zan gers, zodat men ondanks 'n lich te teleurstelling mag spreken van een geslaagd concert. Pater Loop huldigde bijzondere mede werker van de Bond Zonder Naam Bijzonder hartelijk is de huldi ging geweest, welke briga dier M. J. Nijssen dinsdag is ten deel gevallen ter gelegenheid van zijn 25-jarig politiejubileum en op wel heel duidelijke wijze is hierbij gebleken welk een achting en waardering men allerwege heeft voor het werk van de heer Nijssen, niet alleen in zijn hoe danigheid als politieman, maar ook in 't maatschappelijk leven. Deze huldiging, welke plaats had in de feestelijk getinte raadszaal, werd behalve door het voltallige gezin van de jubilaris, het college van B. en W. en het voltallige korps gemeentepolitie en reser- ve-politie, ook bijgewoond door vrienden en bekenden van de ju bilaris. Een bijzonder cachet kreeg deze bijeenkomst door de aanwezigheid van Pater Loop van deJBond Zonder Naam. Burgemeester Teijssen, in deze functie tevené hoofd van de plaatselijke politie, wenste de ju bilaris allereerst geluk met zijn verjaardag, die de heer Nijssen tegelijk met dit jubileum vierde. Het is echter niet daarvoor, aldus de burgemeester, dat wij hier bij eengekomen zijn. Gij viert van daag uw zilveren dienstjubileum bij de gemeentepolitie van Waal wijk. Dit jubileum spreekt ons bijzonder aan en wij willen dan ook blijk geven van onze grote en bijzondere waardering voor de wijze waarop gij uw werk in de loop van deze 25 jaar hebt verricht. Persoonlijk heb ik er grote behoefte aan in het open aar blijk te geven van mijn waardering niet alleen voor uw werk, maar vooral voor de wijze waarop gii dit hebt verricht. Gij kunt terugzien op een dienstver vulling vol toewijding en zich kenmerkend door de grootste tact en begrip voor maatschap pelijke en nersoonlijke omstan digheden. Daardoor ziit ge een politieman van bijzonder for maat. Niet echter alleen in het politiewerk, maar ook daarbui ten hebt ge bij voortduring blijk gegeven van een groot maat schappelijk besef. En wijzend op dp promoties welke brigadier Nijssen in de loon der jaren ge mankt heeft, zei burgemeester Teijssen: ..Deze promoties bewij zen dat gii uw politiedienst op voortreffeliike wijze hebt ver richt." Met grote erkentelijkheid getuigde burgemeester Teiissen ook van het feit dat de heer Nijs sen zich tijdens de oorlogsjaren een vaderlander heeft getoond van de beste soort. Ook prees de burgemeester bijzonder 't werk dat brigadier Nijssen in 't belang van de teamgeest onder 't korps heeft verricht. „Gij hebt er altijd naar gestreefd om de samenwer king, welke er in de dienst moet zijn, optimaal te bereiken." Sa menvattend gaf burgemeester Teijssen tenslotte uiting aan zijn lof en waardering voor de dienst vervulling van brigadier Nijssen, voor het feit dat deze onder zeer moeilijke omstandigheden zijn taak wist en zich bovenal een vaderlander heeft getoond tot voorbeeld van velen, voor diens belangrijke bijdragen tot de goe de geest onder het korps en voor diens bereidheid in het maat schappelijk leven de mens in nood steeds de hand te reiken. Als blijk van waardering over handigde burgemeester Teijssen de jubilaris een geschenk onder couvert. Namens het korps werd de ju bilaris toegesproken door de korpschef, inspecteur J. H. P. Hoog Antink, die vooral uitdruk king gaf aan zijn waardering voor het gedrag als politieman van brigadier Nijssen. „Gij hebt u in deze 25 jaar van dienstver vulling gedragen op een wijze die tot voorbeeld gesteld mag wor den en gii hebt daarmee de zaak van de politie omhoog gebracht". Inspecteur Hoog Antink wees er op dat de rang van brigadier niet eenvoudig is, omdat men in deze rang staat tussen het hoofd van politie en de korpschef enerzijds en het lagere personeel ander zijds. Hiervoor is tact nodig om eventuele moeilijkheden tot op lossing te brengen. De korpschef waardeerde het bijzonder in de jubilaris dat deze optreedt wan neer dit nodig is en eventuele aanmerkingen niet wat veel D E schakels voor uw geluk sproken door de vice-voorzitter, adjudant A. H. Hellings, die de jubilaris gelukwenste met dit bij zondere jubileum en met het feit dat hij tevens 25 jaar lid en sinds enkele jaren ook bestuurs lid van St. Michaël is. Namens het hoofdbestuur bood adjudant Hellings de jubilaris het zilveren bondsinsigne aan en aan diens echtgenote een boeket bloemen. Pater Loop vatte zijn waarde ring en respect voor brigadier Nijssen en de gemeente Waalwijk als volgt samen: „Ik heb nog nooit zo'n politieman gezien als de heer Nijssen en nog nooit zo'n gemeente als Waalwijk." Hij gaf uiting aan zijn bewondering voor het Nederlandse politiekorps in het algemeen, „maar in de heer Nijssen is het duidelijk geworden dat in de politieman de mens leeft zoals men dat niet dikwijls ontmoet." Pater Loop onder streepte dat de heer Nijssen zich letterlijk heeft uitgesloofd voor de mens in nood en met een bij zonder groot enthousiasme heeft gewerkt voor de Bond Zonder Naam. Hij bestempelde de heer Nijssen als een van de oudste en trouwste medewerkers en onder hen neemt de heer Nijssen wel een heel bijzondere plaats in. Ten aanzien van de gemeente Waalwijk memoreerde pater Loop de wel heel bijzondere ont vangst, welke hem destijds in Waalwijk is ten deel gevallen. Deze ontvangst en de grote be langstelling, welke Waalwijk toen heeft getoond, is niet alleen mogelijk geweest door de grote activiteit van de medewerkers van de Bond in deze gemeente, maar vooral door het openstaan van de inwoners van deze ge meente voor het werk van de Rond. Daarom heeft de gemeente Waalwijk een bijzondere functie in de Bond. Pater Loon dankte hiervoor de gemeente. Hij dank te ook de jubilaris voor het vele werk dat hij voor de Bond heeft gedaan en nog doet en wenste hem val harte geluk met dit zil veren politiejubileum. Als ge schenk bood hij de jubilaris een zeer fraaie met de hand vervaar digde bronzen kandelaar aan. Tenslotte werd de jubilaris nog toegesproken door de com mandant van de reserve-politie, de heer v. d. Lee. die namens het gehele korps uiting gaf aan zijn waardering voor het werk van brigadier Nüssen en de hoop uit- snrak dat hij nog vele jaren ziin dienst zou mogen kunnen ver vullen. Namens het korps bood hii de jubilaris een fraaie mo derne drie-armige wandschemer- lamp aan. Tenslotte werd de jubilaris op zeer persoonlijke wijze gelukge wenst door de heer Versteeg, „een vriend uit de moeilijke oor logsjaren". Evenals de heer Nijs sen is de heer Versteeg lid van de Gemeenschap Oud-Illegale Wer kers. Hii bood de heer Niissen 'n elektrisch scheerapparaat aan. In zijn dankwoord zei briga dier Nijssen dat de verschillende sprekers hem veel te volmaakt hadden geschetst. „Zoals u zegt ben ik niet, zo heb ik wel willen zijn. Ik heb getracht 'n goed mens en een goed politieman te zijn en ik zal mijn best blijven doen om te worden zoals u mij heeft afge schilderd." De jubilaris bracht heel hartelijk dank aan allen die deze dag voor hem en zijn gezin onvergetelijk hadden gemaakt. Het slot van deze feestelijke Vlot-sportief gemakkelijker zou zijn achter wege laat. Hij bracht hem daar voor persoonlijk dank en mede namens het korps. Als geschenk van het korps bood bij de jubi laris een fraaie tafelaansteker aan en enkele geschenken in mi niatuur, die later op de dag door „levensgrote" zouden worden vervangen, n.l. een broeikas en verder het daarbij behorende tuingereedschap. De echtgenote van de jubilaris kreeg een boe ket bloemen aangeboden. Omdat de voorzitter van de r.k. Politiebond „St. Michaël" ver hinderd was deze huldiging bij te wonen, werd de jubilaris toege- bij eenkomst was wel zeer prettig en misschien zal de geest van de vroede vaderen wel even 't stren ge voorhoofd hebben gefronst, want toen Joke Nijssen heel mooi een deksels lange gelukwens had uitgesproken, was de kleine Ri- ni Nijssen er als de kippen bi.i om te roepen „En nou ikke Wat hij daarna- precies zei, was niet helemaal duidelijk, maar hier had een goed verstaander aan minder dan een half woord ge noeg. Het was een kostelijk slot van een bijzonder hartelijke en wel verdiende huldiging. N HEI ZUIDEN Hl i HET SPECIAAL ADRES VOOR VERHUUR VAN Laageinde 65, iel. 2554 Waalwijk VAN Stationsstraat 88, tel. 3037 Levenslange schriftelijke garantie dameshorloge met centrale seconde wijzer Chroom f 67.®® Doublé f 92.50

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13