KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langst Courant Subsidiëring voor het Jeugdhuis en de Jeugdverenigingen Paasbai Verlovingsringen Trouwringen VRIJDAG 19 APRIL 1957 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 31 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 GEMEENTERAAD DRUNEN KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN REURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' Straatverlichting voor „DE BRAKEN" 't is schoonmaak geweest DE UITKOMST Wij hebben een kenze in de allerbeste merken H.P. Dekkers v, d. Vliet 2e Paasdag om 7.30 ABC. Orkest Verlovingstijd. P. de ROOIJ ECHO m HEÏ zns De raad der gemeente Drunen kwam dinsdagavond ten gemeentehuize in open bare raadsvergadering bijeen. De notulen werden onveranderd goed gekeurd en de ingekomen stukken ter ken nisgeving aangenomen. Aan de orde was Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling voorschot vergoe ding ex artikel 101 der L.O.-wet voor 1957 ten behoeve van de bijzondere lagere scho len. De raad keurde dit voerstel zonder op merkingen goed.. De voorschotvergoeding als onderstaand was onveranderd voor '57. Bijzonder gewoon lager onderwijs: R.K. Jongensschool Drunen 274 leerlin gen a f 30 f 8220. - R.K. Meisjesschool Drunen 322 leerl. a f 30 f 9660. - R.K. Jongensschool Elshout 167 2/3 leerl. a f 25.50 f 4275.50. R.K. Meisjesschool Elshout 130 leerl. a f 30 f 3900. Totaal f 26055.50. Bijzonder voortgezet Lager onderwijs: R.K. Jongensschool Drunen 23 1/3 leerl. it f 45 f 1050. - Verder was aan de orde: Voorstel tot toekenning van premie voor woningverbetering. Het betrof hier een premie voor de heer A. A. Bink uit Oosterhout, voor verbetering van pand Kerkstraat 32. Het rijksaandeel bedroeg f 1000, het gemeentelijk aandeel f 500. De raad keurde dit goed. Punt 5. Voorstel toe toekenning van de gewone gemeentelijke bijdrage voor aan sluiting op het waterleidingnet. Dit was voor de heer van Sprang aan leiding de aandacht te vestigen op de wa tervoorziening op de Hoge Schijf. De be woners aldaar hebben zeer slecht water en de toestand is volgens de heer v. Sprang op de duur onhoudbaar. Burgemeester Snels was het hiermee eens en wees nog eens op de nadelen van in de ruimte bouwen. Men komt dan steeds voor het feit te staan dat men t.z.t. voorzieningen zal moeten treffen. Gelukkig loste dit ge val zich nu op met het zwembad etc. en al wat daar zal moeten worden aangelegd. Aan A. v. d. Lee werd een bijdrage van 25 van de aanlegkosten voor waterleiding toegekend. Aan de orde was verder het voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van vermakelijkheidsbelasting. Het betrot hier slechts een administratieve wijziging. Het voorstel tot vaststelling instructie voor de administrateur van het gemeente lijk woningbedrijf, ging vlot onder de ha mer door, alsmede het voorstel tot vast stelling van een verplaatsingskostenbesluit voor gemeentepersoneel. Aan de orde was verder het voorstel tot wijziging van de Kinderbijslagverordening voor gemeentepersoneel. Hierover zegt het pre-advies: Bij brief van 13 febr. 1957, heeft de Minister van Binnenlandse Zaken medege deeld, dat aan het Rijkspersoneel alsnog een uitkering zal worden verstrekt ter grootte van 10 van het bedrag, dat in het tijd vak van 1 oktober 1956 tot 1 januari 1957 aan kindertoelage c.q. kinderbijslag is ge noten. In zijn bovengenoemde brief ver zocht de Minister aan de gemeentebesturen ook voor het gemeentepersoneel een over eenkomstige voorziening te treffen. De thans voor het gemeentepersoneel gel dende kindertoelageregeling wijkt wat be treft de progressie naar kindertal, af van de regeling voor het rijkspersoneel. De progressie in de gemeentelijke rege ling bestaat nog bij het 7e kind en volgens de minister zou deze progressie dienen te eindigen bij het 4e kind. Dit is o.i. echter onjuist. In plaats van dit verschil te ver kleinen, behoort dit in feite gehandhaafd te blijven. Onze kindertoelageverordening is immers bedoeld öm de grote gezinnen te helpen en is hier ook op gebaseerd. Het geval van het vierde en het zevende kind werd door de voorzitter nog eens ex tra onderstreept. De raad keurde het voorstel goed. Het voorstel tot het verlenen van eervol ontslag met terugwerkende kracht vanaf 10 maart aan de gemeentearbeider J. W. Bie- kens, deed de heer van Sprang aandacht vragen voor de salarisregeling van het ge meentepersoneel. Het was de heer van Sprang bekend dat het gemeentepersoneel gezamenlijk een aanvrage tot herziening van de salarissen had ingediend en spreker vroeg hiervoor van de voorzitter bijzondere aandacht. De heer v. Sprang vroeg zich af of de ontslagname van Biekens niet mede gezocht moest worden in de salarisregeling. De voorzitter antwoordde dat de salaris regeling reeds in studie is, maar zeide dat dit een moeilijke materie is. Hij hoopte echter de volgende vergadering met voor stellen op tafel te kunnen komen. De heer Biekens werd eervol ontslag verleend. Verder was aan de orde verkoop van grond ten zuiden van de bestaande Schans- wijk. De voorzitter vroeg tevens machtiging om ter plaatse, indien mogelijk, nog meer grond te kopen. De heer van Sprang zeide over het alge meen geen voorstander te zijn van het ver lenen van machtigingen, maar in dit geval gaarne een uitzondering te maken. De gemeente moet grond kopen om er voor te zorgen op tijd gereed te zijn. Spr. vroeg aandacht voor de straat die men in dit uitbreidingsplan ging leggen. Doe het goed, aldus de heer van Sprang, en laat dit het begin zijn voor een algehele verbetering in Elshout. Ook vestigde spr. nog eens de aandacht op de verlichting in Elshout die bar slecht is. Alleen radicaal ingrijpen kan op de duur verbetering brengen. De heer de Veer vestigde er nog eens de aandacht op, het over het algemeen zo te richten, dat eerst een straat zal worden gelegd, voordat men gaat bouwen. De raad keurde het voorstel tot grond aankoop goed, alsmede het verlenen van de gevraagde machtiging. De voorzitter had notitie genomen van de opmerkingen van de heren van Sprang en de Veer en was het in het algemeen met de heren eens, maar merkte op dat het dik wijls moeilijk was de gestelde regeling te volgen. Verder was aan de orde het voorstel tot wijziging van de gemeentelijke Bouwcrediet- regeling. De voorzitter lichtte het preadvies nog uitvoerig toe en wees op de voordelen wel ke zij de gemeente biedt tegenover het feit dat zij zelf zou moeten bouwen. De rege ling geldt uiteraard voor de gehele indus trie, van waaruit ook meermalen verzoeken waren binnengekomen. De raad keurde dit voorstel goed. Verder was aan de orde 13. Voorstel tot wijziging van het raads besluit dd. 30 oktober 1956 tot verkoop van grond aan de Diaconie der N.H. Gemeente. Het preadvies zegt hierover Dij bestuit van 3u oktober 1956 werd aan de Diaconie der N.H. Gemeente alhier een bouwterrein verkocht in het uitbreidings plan ter grootte van 39b mZ, deel uitma kende van perceel sectie A no. 2845, voor de prijs van f 9.40 per m2. De Diaconie was voornemens op deze grond een dubbele woning te bouwen, waar toe inmiddels bouwvolume was verleend. Diaconie heeft thans medegedeeld, at te zien van de bouw. Met instemming van het college van B. en W. heeft de Diaconie de reeds toegekende premie overgedragen aan de Stichtmg Lips Woningbouw. De Stich ting Lips Woningbouw heeft nu een ver zoek ingediend om bovengenoemde grond over te kunnen nemen. Aangezien hierte gen naar de mening van B. en W. geen be zwaar bestaat, stellen zij de raad voor bo vengenoemd besluit in die zin te wijzigen, dat als koper van de grond wordt vermeld de Stichting Lips Woningbouw alhier. De heer de Veer was van mening dat de gemeente beter dit geval had kunnen over nemen. Men had dan zelf hierover de be schikking gehad, terwijl nu de mogelijk heid bestaat dat mensen van buiten Drunen straks de woonruimte zouden krijgen toe gewezen, terwijl Drunen zelf nog 50 ur gente gevallen heeft van woningnood. De voorzitter vond evenwel dat de rege ling zoals voorgesteld de beste was, terwijl B. en W. toch altijd nog de vereiste vesti gingsvergunning moeten afgeven. De raad keurde dit voorstel góed. Punt 14. Voorstel tot het nemen van een besluit, inhoudende^jiat een herziening van het partieel uitbreidingsplan „De Bra ken" in voorbereiding is. Het preadvies zegt hierover Zoals bekend is de gemeente - er thans in geslaagd de meeste gronden in het uit breidingsplan langs minnelijke weg aan te kopen. Met de heer van Riel zijn B. en W. thans in zoverre accoord, dat de gemeente de voor de uitvoering van het uitbreidings plan benodigde gronden kan aankopen, doch dat bij het gedeelte gelegen ten zui den van de door te trekken Wilhelmina- straat in eigendom kan behouden. Hij be taalt hiervoor aan de gemeente de kosten van het bouwrijpmaken, welke neerkomen op plm. f 9 per m2. De gemeente heeft hierdoor derhalve geen schade, aangezien de bouwterreinen ter plaatse f 9.40 per m2 kosten. De betreffende grond is in het plan bestemd voor woningbouw. De moge lijkheid is echter niet uitgesloten, dat het betreffende terrein in de naaste toekomst bestemd zal worden voor uitbreiding van het bedrijf. Ook is de mogelijkheid niet uit gesloten dat ter plaatse ooit een of meer bedrijfswoningen zullen worden gebouwd. Mocht hij er toe overgaan de fabriek uit te breiden, dan zou zulks derhalve in strijd zijn met het uitbreidingsplan. Om dit geval tot wederzijds genoegen op te lossen is het derhalve wenselijk het uitbreidingsplan voor het betreffende terrein te wijzigen in dier i voege, dat zowel ter plaatse woningen kun nen worden gebouwd en ook zonder be zwaar tot uitbreiding van het bedrijf kan worden overgegaan. Zo Uw raad met ons voorstel accoord gaat, zal U ter zijner tijd hiertoe de ontwerp-wijziging ter vaststelling worden aangeboden. Ingevolge de Woning wet kan de raad thans een besluit nemen dat een wijziging van het uitbreidingsplan wordt voorbereid. Burgemeester en Wet houders zijn dan gerechtigd een bouwver gunning al of niet te verlenen, al naar ge lang de aangevraagde bouwvergunning al of niet in strijd is met het ontwerp. De voorzitter lichtte dit punt nog eens extra toe voor wat betreft de zorg voor het straks aesthetisch verantwoord zijn van nieuwbouw in dit uitbreidingsplan. De raad keurde het voorstel goed. Aan de orde was verder: Voorstel tot het verbinden van voorwaar den aan het verlenen van subsidie aan het Maatschappelijk Cultureel Centrum tot ex ploitatie van een jeugdhuis. Het preadvies zegt hierover: In de vergadering van 30 oktober 1956 stelde de raad een crediet beschikbaar van f 10.000 als subsidie ten behoeve van het Jeugdhuis. Ged. Staten van O.-Brabant de len mede, dat zij in principe wel akkoord kunnen gaan, maar het bedrag van f 10.000 veel te hoog vonden. Hierna werd door B. en W. een onder - zoex ingesteld naar de financiële behoeften voor het op te richten jeugdhuis. Hierbij bleek dat f 1500 in feite bedoeld was voor de activering van de vrije jeugd en dat het subsidie voor het jeugdhuis tot f 5.450 kon worden teruggebracht. Hiermede konden Ged. Staten zich verenigen en verstrekten d.d. 20 febr. 1957 een machtiging tot het doen van de uitgaven ad f 1500 en f 5450 ten behoeve van de subsidiëring van de jeugdverenigingen en van het dorpshuis. Het totale subsidie bedraagt derhalve dan nog t 6.950. De voorzitter wees er op dat het veel moeite heeft gekost G.S.* van de urgentie van het geval te overtuigen en spreker was verheugd dat men thans zover was gekomen. De heer Ploegmakers was echter van mening dat hoewel men niet ontevreden be hoefde te zijn, men niet te min moest vast stellen dat de gevraagde subsidie niet ge heel is gegeven en dat de bezuiniging vol gens hem op een verkeerd punt was ge daan. De raad keurde het voorstel goed. Het voorstel tot tijdelijke verhoging van het crediet in rekening courant bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 500.000 keurde de raad goed, als mede het voorstel tot verkoop van de wo ningwetwoning Burg. v. d. Heijdenstraat 36 aan A. Knippels. De boekwaarde van dit pand zal op 1 juli 1957 f 12393 bedragen. Bij verkoop zal de koper nog een premie ontvangen van f 3000 van het Rijk. Verder was aan de orde: Voorstel tot beschikbaarstelling van en kele credieten, met name voor: a. bouw gemeentewerf met woning; b. opmeting en waterpassing van enke le gebieden; c. aanleg riolering t.b.v. het achter de R.K. Kerk gelegen pleintje en het aldaar aan te leggen binnenwegje; d. uitbreiding van de straatverlichting, in het nieuwe gedeelte van het uitbreidings plan; c. de bouw van een aantal schuurtjes achter diverse woningwetwoningen. f. Inrichting van blokhut kampeerter rein tot Bungalow. a. Bouw gemeentewerf met woning. Zoals reeds eerder werd medegedeeld, ligt het in de bedoeling de gemeentewerf te verplaatsen van de Stationstraat naar de Duinweg. De opslagplaats aan de Station straat waarop het noodslachthuisje staat, werd door de gemeente inmiddels ver kocht. Er is een plan ontworpen, voor de nieuw te maken gemeentewerf langs de Duinweg. Het plan is als volgt: I. het bouwen van een woning, bestaan de uit een woonkamer, een keuken, 4 slaap- kamérs, een bergplaats, een W.C. en een douche. De bouw van de woning is noodzakelijk om er voor de voorwerker-opzichter woon ruimte te verkrijgen. Deze functionaris zou bij de opslagplaats moeten wonen om er het nodige toezicht te kunnen uitoefenen. De totale bouwkosten zijn f 31.000. b. Opmeting en waterpassing van en kele gebieden. Het preadvies betoogt de noodzakelijk heid dit tijdrovend werk uit te besteden. Voor de eerste jaren zou het voldoende zijn indien werden opgemeten en gewater past het resterende gebied in het uitbrei- I dingsplan grenzende aan het thans in uit voering zijnde gedeelte van „De Braken en het gebied gelegen ten noorden van de Grotestraat en de Burg. v. d. Heijdenstraat tussen de Stationstraat en oude overweg naar Waalwijk. De kosten zullen voor genoemde gebie den bedragen resp. f 9000 en f 8400. Het aantal arbeidsuren wordt geraamd op resp. 1570 en 1470 uren, terwijl door de gemeen te bovendien op haar kosten 2 hulpkrach ten moeten worden beschikbaar gesteld. I c. Aanleg riolering achter de panden Raadhuisplein en Stationsstraat. Het is noodzakelijk om een riolering te leggen in het pad, toegang gevende tot de achterplaats van de R.K. Meisjesschool te Drunen, alsmede voor het stuk weg gele gen tussen voormeld pad en het Raadhuis plein, welke loopt aöhter de woningen Sta- tionstraat 3, 3a, 3b en 3c. De aanlegging van dit riool is noodzake lijk omdat dit terrein absoluut geen afvoer heeft en gedurende een groot gedeelte van het jaar een modderpoel is, wat voor de schooljeugd een groot ongemak betekent. Bovendien is deze riolering mede berekend voor de afvoer van de panden op het Raad huisplein en de ten zuiden van de Jongens school in de stationsstraat gebouwde pan den. De kosten zullen volgens begroting be dragen f 2.633. d. Uitbreiding straatverlichting. Het is uiteraard noodzakelijk, dat thans de in aanleg zijnde straten in het uitbrei dingsplan „De Braken" worden voorzien van een straatverlichting. Door de dienst gemeentewerken is een plan opgemaakt. Er zullen 38 lichtmasten geplaatst moeten worden waarvan de kos ten zullen bedragen f 16.620. e. Bouw schuurtjes bij woningwetwo ningen. Een twaalftal bewoners van woningwet woningen gelegen langs de Burg. v. d. Heijdenstraat, Wilhelminastraat en Heus- denseweg, hebben verzocht van gemeente wege achter hun woning een schuurtje te laten plaatsen. Deze woningen hebben bin nenshuis slechts zeer weinig bergruimte j voor tuindersmateriaal, fietsen e.d. j De kosten zullen naar raming bedragen pl.m. f 1000 per schuurtje. Volgens glo bale raming zal dte huur maximaal met f 1 verhoogd moeten worden. f. Inrichting blokhut kampeerterrein als bungalow. De blokhut op het kampeerterrein had tot dusver een speciale bestemming. Deze zou gebruikt kunnen worden als lokaaltje voor het houden van kerkelijke diensten, als even tuele spreekkamer voor de arts en event. als ziekenzaaltje. Tot dusver werd hiervan echter maar een sporadisch gebruik ge maakt met het gevolg dan ook, dat het ge bouwtje het gehele seizoen practisch onge bruikt blijft. Reeds talloze malen is door geïnteresseerden gevraagd om de blokhut als bungalow te verhuren. Hiervoor bestaat zeer veel belangstelling. De bokhut bestaat uit een drietal vertrekken en is derhalve zeer gemakkelijk als bungalow in te rich ten. De verbouw- en inrichtingskosten zullen een bedrag van f 1400 zeker niet over schrijden. Ten overvloede zij medegedeeld, dat de cantine zonder bezwaar op de daar voor geëigende uren voor het houden van kerkelijke diensten kan worden gebezigd. Aan de orde was verder wijziging ge meentebegroting 1957. Het betrof hier de extra subsidie van f 2500 voor het Wit Gele Kruis, zulks in verband met de stichting van het nieuwe tvijkgebouw, waartegen G.S. bezwaar ma ken. Voorgesteld werd deze post van de be groting af te voeren, om de oorspronkelijke begroting niet te vertragen, en aan G.S. als nog te verzoeken deze post bij afzonderlijk Wijzigingsbesluit goed te keuren. Het comité Kinderfeesten kreeg een sub sidie van f 500. Verder was aan de orde het voorstel tot wijziging van de tarieven met betrekking tot het Gemeentelijk Kampeerterrein. De raad keurde deze tarieven zonder op merkingen goed. Tot los arbeider in gemeentedienst werd benoemd P. de Wit, ter voorziening in de vacature van J. Biekens. Hierna sloot men de zitting. OPGEDRAGEN. WENNEKES' SCHOENFABRIEK IN BRAND. Tegen half vier in de nacht van maan dag op dinsdag werd Kaatsheuvel opge schrikt door het loeien van de brandweer, die bij een tweede herhaling binnen enkele seconden groot onheil deed vermoeden. Toen we de brandweerkazerne om inlich tingen vroegen, luidde het korte antwoord: „de fabriek van Wennekes". We waren binnen enkele minuten present en de brand weer was reeds met groot materiaal aan wezig. Uit het achterste gedeelte van de 70 meter lange en 20 meter brede fabriek sloegen de vlammen naar buiten. Mevr. Hopman, de echtgenote van de brandweercommandant, die naast de heer Wennekes woont, was de eerste die de brandlucht waarnam en alarm maakte. De sirenes loeiden en reeds binnen zes minu ten waren de brandgasten met het mate riaal ter plaatse, om vier minuten daarna reeds de eerste stralen, op druk gebracht door twee motoren, op de brandhaard te richten. Zes slangen werden aangekoppeld en 750 meter slang uitgelegd, om het 10 meter achter het woonhuis gelegen fabrieks complex te kunnen bereiken. Met 25 man personeel werd op volle toeren gewerkt, doch niet kon voorkomen worden dat het vuur, dat hoogstwaarschijnlijk reeds enige tijd gehad had voor uitbreiding, een zeei 74- m jrt rl AM rs /vn De kachel is uit Voor kille avonden is een Petroleumvergasser de RADIVEOTOR van B. en D. de DEMON, de P.O.D. en de CLARUS Uw adres j1 Hoofdstraat 111 Kaatsheuvel voornaam gedeelte van het bedrijf in zijn macht had. Tot over acht uur was er nog gewerkt in de modellenkamer naast het afgesloten leermagazijn, in demiddellijke nabijheid van snijderij, stikkerij en stanzerij. Het was duidelijk, dat hier geen redding meer denk baar was, doch met vereende krachten wist de brandweer te bereiken, dat het vuur tot dit gedeelte kon beeprkt worden. De ontzettende hitte, die ontwikkeld werd, had echter tot gevolg, dat ook het overige gedeelte van ruim veertig meter een enorme rook- en schoeischade leed. Tot te gen het kantoor, dat met de bovenverdie ping, waarin de verzendafdeling is onder gebracht, gespaard bleef, was zowel het gebouw als de materialen daarin onderge bracht, geblakerd en geschroeid en de ma chines ontzet. Het achterste gedeelte, onge veer 14 meter, stortte reeds binnen een half uur ineen en de volgende 25 meter van het grote bouwwerk was geheel ontzet, doch nog binnen een half uur hard werken kon worden geconstateerd, dat men de brand meester was. De rechter zijmuur stortte, getrokken door de verwrongen ijzeren balken, naar binnen in, waarop het dak over dezelfde lengte naar beneden stortte. Hoogst waarschijnlijk is de brand begonnen in de modelkamer en kreeg het vuur in het daarnaast gelegen ledermagazijn een prooi, die het niet losliet. De schade is zeer groot en kan voorlo pig wel op ruim drie ton geschat worden, waarbij vooral de schade in het overige, niet door brand vernielde gedeelte, het be drijf nog zwaarder stagneert. Verzekering, zowel tegen brand als be drijfsschade, dekt de schade. De directie verzekerde ons, alles in het werk te zullen stellen, om zo spoedig mo gelijk weer aan de fabricatie te kunnen be ginnen, waarom aan het personeel ver zocht is, zich daarvoor gereed te houden. Burgemeester Mr. v. d. Heijden, wet houder Beerens, de inspecteur van de districtsbrandweer van Brabant en Zeeland, de heer v. Schendel uit Breda, de adjudant van Broekhoven met zijn volledig politie korps, waren op het terrein van de brand aanwezig. Vermoedelijk is de brand in of nabij de modelkamer ontstaan. Het - onderzoek dienaangaande is nog bezig. Ongeveer 100 arbeidskrachten worden door deze brand getroffen. Wè zelt wir raok wórre. Gèt zeeker al wel geleeze dè tur meej diej Paosdaoge ien „Toovetje" vollop drukte zei zijn vanweege 't Fancy Fair (des En gels; ien tollaans Fensie Feir), dè vur de Jeugdbeweeging ien de St. Jozefperochie op touw wordt gezet. Daor ies vollop lèève en aksie aon dieje kaant van de Ketsheuvel. De Kapelaon doe tur flienk zun best veur, ent kommieteej onder leiding van Harrieje sjouwt van vroeg tot laot om alles in kanne en kruike te krijge. En... dan mot tur ge peesd worre want Harriej schaai tur niej in de Apollozaal met mu ziek van het uit oft mot sekuur gereegeld zijn. Daor kin dum toch wel veur war. Dus 1ste Paosdag komt de Pestoar meej behulp van de Kapelaon 't spul opene en ge zet tur van staon te kijke wè tur alle- maol te zien ies. Zelfs de rok en rollers mekeere dur niej aon. En... ge maagt zelf aok geruust rolle, al rolde jel Toovetje deur, es ge mèr un paor cente besteejt vur de jeugd, waor ut eigelijk om gaot. Dur zen gewoan wèèreldattraksies. Ge zót zegge woar ebbe zut afgekeeke. Mischien wel ien Parijs. De bekende drumband zal netuur- lijk aok niej ontbreeke, terwijl z'iets bezun- ders ebbe om te speule, daor ze lang op geoefend ebbe. 't Mot net meziek zijn es van nun uileger, ties niej te geleuve. De 2de Paosdag ies tur aok vollop kedaaj. Egge zin het maade diejen dag aok worstelle aon de worstkraom en nog veul aander dienge zen deur om oew te vermaoke. De groate looterij wordt aok uitgespuld. Es hoofd prijs ies tur 't wasmesien vur de gelukiege beschikbaor gesteld. Egge dè het kant wel wè ekstraas lije veur de jeugd dunkt me. Tot slot wense we 't kommeteej veul geluk en de jeugd veul sente en alle meense diej kome veul plezier. Wè zei tur gelaache wórre war-, DE EFTELING GAAT OPEN. Traditioneel gaan de poorten van „De Efteling" met Pasen open. En al heeft het mooie weer dan al eens eerder het ver langen gewekt een uitstapje naar ons uniek omspannningsoord te maken, de laatste we ken hebben heus de directie nog geen onge lijk gegeven, dat de natuur met zijn gril ligheden en roerende staart vele trips kan vergallen. Enige zekerheid van verbetering hangt in de lucht en nu Pasen voor de deur staat willen we hopen, dat meer be stendigheid en minder willekeur een voor genomen bezoek aan het natuurpark niet vergald wordt. Er is de laatste maanden, na een geheel winterseizoen van revisering en vernieuwing onder hoogspanning gewerkt en alles staat weer in volle pracht en kleur te wachten op de stromen bezoekers, die ook het komend seizoen weer verwacht worden. En er is reden voor deze verwachting, want het aantal inschrijvingen en aanvragen vertoont weer een crescendo. Het zesde Efteling-seizoen wordt onge twijfeld weer een zesde reccord. BRAND IN DE KLEIN-MEUBEL- t_' FABRIEK DER FIRMA HUTTEN. SI! I Woensdagmiddag tijdens de fabriekspau- ze werd brand geconstateerd in de fineeraf- deling der klein-meubelfabriek der Firma Hutten in de Hoofdstraat. Deze fineerafde- ling bevindt zich op de bovenverdieping van de fabriek.De direct gewaarschuwde brand- GOK MET MET UW OGEN Kies voor uw BRIL een GEDIPLOMEERD vakman WIM MUSTERS GEDIPLOMEERD OPTICIÊN Hoofdstr. 87. Kaatsheuvel Leverancier van alle ziekenfondsen weer was binnen een paar minuten aanwe zig en pakte het vuur, dat reeds naar bui ten sloeg direct met 2 lage-druk en twee hogedrukstralen aan. Het mocht de brand weer gelukken in zeer korte tijd het vuur tot de oorspronkelijke haard te beperken, doch zowel op het bovengedeelte als gelijk vloers ontstond grote waterschade aan ma chines en materieel. De schade wordt ge raamd op f 30.000. Als oorzaak wordt kort sluiting vermoed. Aan de Firma Gebr. Brekelmans is on derhands opgedragen het bouwen van een woonhuis voor de heer W. Peters, onder architectuur van de heer A. van Huiten te Waalwijk. DRUMBAND EUPHONIA NAAR DUITSLAND. De Drumband van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, die in korte tijd zo'n grote suc cessen wist te behalen en op het concours het vorig jaar in Rijen gehouden de hoog ste bekroning ontving, kreeg een vererende uitnodiging uit Wanne-Eickel bij Gelsen- kirchen in Duitsland, vanwaar in het con cours te Rijen een jurylid zitting had, om dit jaar aan het internationale drumband concours aldaar deel te nemen. Ofschoon grote kosten met deze deelname gepaard gaan, besloot het bestuur deze uitnodiging te aanvaarden en zo gaat de Euphonia- drumband op zondag 26 mei a.s. onder lei ding van de heer Jos van Best naar Wanne- Eickel in het Ruhrgebied om te trachten nieuwe lauweren te oogsten. Er wordt mo menteel al op volle kracht getraind en we mogen gerust verwachten, dat de jongens ook daar een goede indruk zullen maken. GEGUND. Het bouwen van een woonhuis aan de Hoofdstraat voor rekening van de heer Chr. Brekelmans is onder architectuur van de heer Hub. Prins gegund aan de firma S. J. Pepping alhier. KAMPIOENSCHAP NEDERLAND BILJARTEN HOOFDKLASSE ANKER KADER 38/2. De biljartvereniging K.O.T. gevestigd in café Piet van Dun, ontving van de KNBB de vererende opdracht tot het organiseren van het Nederlands Kampioenschap Hoofd klasse Anker Kadre 38/2. Voor dit con cours is het aantal inschrijvingen dit jaar zo groot, dat op drie plaatsen voorwedstrij den moeten worden gespeeld om de acht finalisten aan te wijzen, voor deze kampi oenswedstrijden, die van 9 tot en met 12 mei a.s. in de concertzaal van de heer v. Dun worden gespeeld. Het KOT-bestuur is met zijn bekende voortvarendheid met de organisatie begonnen en we mogen er ge rust op rekenen, dat zoals steeds, aan deze organisatie niets ontbreken zal. Aan de voorwedstrijden neemt ook de heer Wim Soeterboek deel, die we, als vrouwe Fortuna hem niet ongunstig gezind is, ze ker onder de finalisten hopen aan te tref fen. Met een bgpassend cadeau Neem dan een Gero-Present Gastbuisstr. Kaatsheuvel FANCY FAIR JEUGDWERK ST. JOZEF Zoals met de paasei-actie voor drie we ken reeds is aangekondigd, wordt met do Paasdagen een attractief fancy-fair voor het jeugdwerk van de St. Jozef-parochie geor ganiseerd in de zaal van Café Restaurant 't Hoventje. De leiding van dit Fancy Fair is de heer H. Pooters in handen gegeven en daardoor reeds is het succes gewaar borgd. De heer P. heeft op de voorverga deringen een enthousisme weten te kweken bij zijne medewerkers, dat wij er van over tuigd kunnen zijn, dat zij met de Paasda gen een bezoek aan 't Hoventje tot een ge zelligheid zullen weten te maken, die tot een herhaling zal dwingen. Er moet in de St. Jozefparochie in een nood voorzien wor den, die het bloeiende jeugdwerk aldaar uit een impasse helpt. Met de Paasdagen wordt daar gelegenheid voor geboden en we zijn er zeker van, dat het onder deze leiding en met dit enthousiasme zal slagen. GESLAAGD. Voor het diploma typen slaagde te Den Bosch mej. Nelly de Kort, opgeleid dooi de Eerw. Zusters Franciscanessen alhier. ZONDAG-DOKTERSDIENST. Op de le Paasdag wordt de praktijk van dokter Raaijmaaker te Kaatsheuvel en dok ter de Vries uit Loonopzand waargenomen door Dokter P. Wijtenburg, Kaatsheuvel, Hoofdstr. 4, tel. 04167 - 2550. Op de 2de Paasdag wordt de praktijk van dokter Wijtenburg te Kaatsheuvel en dokter de Vries te Loonopzand waargeno men door dokter Raaijmaaker, Kaatsheu vel, Hoofdstraat 68a, tel. 04167-2050. AGENDA. Vrijdag 7 - 8.30 n. nam. Inmanden dui ven Café De Sportwereld. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater: Marcelino Brood en Wijn. Alle leeftijden. 11.30 uur v.m. Opening Fancy Fait Jeugdwerk in 't Hoventje. 6 en 8.30 u. nam. Apollo Theater: Mar celino Brood en Wijn. Maandag 11.30 u. v.m. Fancy Fair Jeugd werk St. Jozef in 't Hoventje. 2.30 uur nam. Voetbal Desk I-JVC 1 in de Efteling. 3.30, 6 en 8.30 u. nam. Apollo Theater Marcelino. 7.30 u. nam Paasbai kleine zaal W. Smit, A.B.C.-orkest. 12 utir v.m. repetitie Harmonie Apollo.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 17