BINNEN- EN BUITENLAND Uit be Utibe ÏDoos Tandenborstel voor 10 cent V<?GP £ropire Nylons Nieuwe American1 look" beha's A Bekendmaking GESLOTEN PRUIMERS VBUt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 APRIL 1957 JONGEN SCHOOT VRIEND MET BUKS DOOD. gsauiikülL. Province^®/ MSeuws KETEL ONTPLOFT TE ROTTERDAM. GROOT BRABANTS TONEEL CONCOURS TE TILBURG. zullen zijn -KAMPEERTENTEN -LUCHTBEDDEN enz. L. HOEBEN N.V. 1 WAALWIJK €ovjot. é&ééeg apo/ Lichte schroeivlekken in wollen stoffen kan men meestal ver wijderen met 'n puimsteentje. Men schuurt hiermede licht over de plek. De onaangename lucht van brandspiritus verdwijnt door een klein stukje soda in de fles te doen. Ter verhoging van de glans op Indisch koperwerk moet men dit na het schoonmaken na- horstelen met henzine. Wilt gij op een feestje met een bloem in uw knoopsgat ver schijnen, brandt het steeltje dan eerst even af met een lu cifer. De bloem blijft dan lan ger goed. Als men touw 12 uren in 'n aluin oplossing legt, is het bijna on breekbaar. Voor het gebruik goed laten drogen. Wespen hebben een hekel aan ammoniak. Plaats derhalve 'n schoteltje met dit goedje in huis en de wespen verdwijnen. Rood geworden handen maakt men blank met melk. Voor het naar bed gaan betten. Zeer fijn gestampte eierdoppen zijn goed te gebruiken als mest op uw potplanten. (Nadruk verboden). NEDERLAND MAG EURO- MARKT NIET LATEN SCHIETEN. Mr. Dr. B. v. Spaendonck „Moeilijk, maar het moet". Tijdens een bijzondere bijeen komst van de Beweging van Eu ropese Federalisten te Scheve- ningen is zaterdag door verschil lende figuren een uiteenzetting gegeven over de consequenties van de Euromarkt en Euratom, en de algemene opvatting was, dat Nederland zicb deze kans op een structurele verbetering van West-Europa niet mag laten ont gaan. Zo formuleerde 't de voor zitter van de Nederlandse dele gatie bij de Euromarkthesprekin- gen, dr. .1. Linthorst Homan, die wees op het grote belang van een onderling samengaan van de Be- nélux-landen in deze gemeen schap. Verschillende aspecten van de Euratom werden belicht door Ir. H. Vredeling. De heer A. Borst lap, secretaris van het CNV, die zei, dat de Nederlandse vakvere nigingen niet op het standpunt staan, dat alle lonen en sociale uitkeringen in het gebied van de Euromarkt aan elkaar geliik moeten worden, prof. mr. L. Schlichtins, en mr. dr. B. J. M. van Spaendonck. Deze laatste sprak over de consequentie voor de Nederland se industrie en stelde, dat het naast elkaar bestaan in de toe komst van de Euromarkt en het vrij handelsgebied moeilijkheden met zich zal brengen, die niet zo gemakkelijk zullen kunnen wor den opgelost. Ook hij legde er echter de nadruk op dat wij moe ten kiezen voor deze markt van 160 miljoen verbruikers, want „doen wij dit niet, dan lopen wij grote kans te verliezen waarop wij op 't ogenblik steunen". Het niet meedoen aan de Euromarkt zou z.i. inhouden, dat de Benelux niet kan blijven voortbestaan. wiwmsr r- - DE „ZWARTE RUITER" ONTSNAPT. In ons vorig nummer hebben we reeds medegedeeld dat de Zwarte Ruiter uit de gevangenis te Scheveningen was ontsnapt. De Zwarte Ruiter heeft zijn Scheveningse cel zondagmorgen niet verlaten zonder 'n afscheids brief aan zijn bewakers en celge noten. Deze luidt als volgt: „Zeer geachte vrienden. Angst voor de cel deed mij er toe hesluiten te ontvluchten. Het spijt me dat ik u dit heb moeten aandoen, maar ik weet dat de cel de dood voor me betekent. Ik vraag mijn be wakers mij dit niet kwalijk te nemen. Gegroet. Levend zien jul lie me niet terug". Merkwaardig was, dat enkele uren voordat de Zwarte Ruiter met behulp van een zwarte Buick naar het Zuiden ontsnapte, de Haagse politie naar een andere gestolen Buick op zoek was. Om half vijf 's morgens zag een po- litiejeep de wagen in Schevenin gen rijden, zonder echter in staat te zijn deze in te halen. Later troffen zij de Buick aan aan de Schokkerweg. De dief, de 21-ja- rige loswerkman W A. G. uit de Haagse binnenstad, kon gearres teerd worden, terwijl hii aan een meertouw hing tussen twee log gers in de Scheveningse haven. Nader wordt vernomen, dat de touwladder, waarmee de gedeti neerde er in is geslaagd over de twee muren te klimmen, vermoe delijk vervaardigd is uit stukken steigertouw. De Zwarte Ruiter moet zich hiervan hebben mees ter gemaakt in de nabijheid van de bouwwerken, die thans op het gevangeniscomplex worden uit gevoerd. De sporten had G. ge maakt van stukjes hout. die hü op hetzelfde bouwterrein heeft moeten aantreffen. De touwlad der was aan 't. einde voorzien van een sterke stalen haak. Deze haak had hii verkregen door de poot van een zich in de zaal bevinden de stoel af te zagen. Bij het ne men van de muren een zestal naar thans blijkt behoefde hij steeds slechts de haak aan de bo venkant daarvan te bevestigen. Hii is met de gestolen auto er vandoor gegaan en schijnt, na zijn vrouw te hebben opgezocht, naar z'n broer te zijn gegaan, die hem per auto naar de Duitse grens heeft gebracht of in elk ge- va) was het waarschijnlijk de be doeling te laten geloven dat hij naar Duitsland was gevlucht, maar men neemt aan dat hij nog ergens in Brabant zit. WEER EEN Uit het ziekenhuis te Venlo is de 19-jarige gedetineerde F K. ontsnapt, die tot zijn 21ste jaar een straf in het tuchthuis in Haarlem moest uitzitten. K. was onder toezicht van twee bewakers naar Venlo overge bracht, om er zijn 81-jarige va der te bezoeken, die in het zie kenhuis is opgenomen. Hij had zijn erewoord gegeven geen po gingen tot ontsnapping te zullen doen. Tijdens 't bezoek verzocht hij tot tweemaal toe van het toi let gebruik te mogen maken, hetgeen heide malen werd toege staan. Toen K. nog voor de derde maal toestemming vroeg, werd ook deze gegeven. Hij heeft toen het toilet aan de binnenzijde ge sloten en is door een raampje gevlucht. Terstond werd de po litie gealarmeerd, doch ondanks ijverige naspeuringen heeft men tot dusverre geen spoor kunnen vinden. Een uitermate tragisch onge val heeft maandagmiddag het'le ven gekost aan de 16-jarige hbs- er M. H. van der E. uit Woerden. De knaap was op bezoek bij zijn schoolvriend, de 17-jarige T. van der W. te Rietveld bij Woerden. Samen hadden zij op de boer derij van de familie van der Wind zitten studeren en tegen 4 uur gingen zij een poosje naar buiten om zich wat te vermaken. In de schuur hing een buks, die door de veehouders in de streek wordt gebruikt om on schadelijk gevogelte en dergelijke te schie ten. Geen moment er op bedacht dat ze geladen kon zijn, haalde T. van der W. de buks van de spijker en trok aan de trekker. Tot zijn grote ontsteltenis ging het vuurwapen af en zijn school kameraad werd in de hartstreek getroffen. Hij werd naar het r.k. ziekenhuis te Woerden overge bracht, maar bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. MILITAIRE REVOLUTIE IN JORDANIË. Koning Hoessein van Jordanië heeft tijdig een revolutiepoging van een aantal militairen ont dekt. De leider, de staf-chef van 't leger, is naar Syrië gevlucht. De koning heeft z'n ministerie naar huis_ gezonden en na een tweetal mislukkingen een nieuw kabinet gevormd, dat op grote steun kan rekenen en hierdoor is gebleken dat deze koning niet gediend is van te veel inmenging van Em-ote en Syrië. e Pas in de avond waren de ge- volgen volledig te overzien. Toen bleek dat om bet leven gekomen waren de 66-jarige kapitein M. J. van der Est uit Rotterdam, de 22-jarige stoker P. Hagen uit Den Bosch en de 56-jarige bankwer ker C. Visser uit Rotterdam. Van een van hen is het stoffelijk over schot gevonden. Het kon echter nog niet geïdentificeerd worden. ONDERWIJZERSSALARISSEN VERHOOGD. Minister Cals heeft in de Eer ste Kamer medegedeeld, dat hij tot overeenstemming is gekomen met de onderwijzers over bun salarispositie. Dit is een succes voor de minister, die in de Twee de Kamer in december nog de in druk wekte geen raad té weten met deze zaak. Het betekent voor de onder wijzers goed nieuws. Zij zullen met ingang van 1 januari, dus met terugwerkende kracht, ver hogingen krijgen, die het rijk globaal met inbegrip van so ciale lasten 30 miljoen gaan kosten. Deze 30 miljoen zal dit jaar worden opgevoerd door een begroting, die in totaal 100 mil joen groot zal ziin, zo deelde mi nister Cals de Kamer mede. of gemengd bedrijf, vindt in Liempde de machines die voor hem geschikt zijn. Ook de tuin der komt aan z'n trek, want de collectie tuinbouwmachines is in vergelijking met het vorig jaar nog weer aanmerkelijk uitge breid. De organisatiecommissie houdt nauwkeurig bij, welke nieuwe machines elk jaar voor de Werktuigendag uitgenodigd moeten worden. Die krijgen dan m Liempde een goede plaats want iedereen wil ze goed'bekij ken. ttoV» ee' bezoekers verwacht Uvragen we. heerlijk OM TE ROKEN Lezend in oude, dikwijls vergeelde „Echo's" van 25, 50 en 75 jaar geleden, komen ons soms dingen onder ogen, die wij u niet willen onthouden, omdat wij graag onze glimlach met u delen. Zo lezen wij in De Echo van voornaam OM TE PRESENTEPEN SINDS 1 JAN. 1955 1000 GE VANGENEN ONTSNAPT. Volgens deskundige ramingen hebben zich in 1955, 1956 en de eerste maanden van 1957 in to taal ongeveer duizend gevallen van ontsnappingen uit psychia trische- en verpleeginrichtingen, klinieken, jeugdgevangenissen, huizen van bewaring en andere inrichtingen van de Justitie in Nederland voorgedaan. Dit is meer dan één geval per dag aan geslaagde ontvluchtingspogingen, z Volkskr. OVEREENKOMST IN DE MIJNEN. Het gehele ondergrondse per soneel van de Limburgse mijnen, in totaal meer dan 30.000 arbei ders en beambten, krijgt met: in gang van 1 mei elke maand een vrije zaterdag, zonder verminde ring van loon. Dit „historische" besluit is dinsdagmorgen door de Mijnindustrieraad met algemene stemmen genomen. Drie personen zijn gedood en 15 gewond bij de ontploffing in de Waalhaven te Rotterdam, waar dinsdag tegen 12 uur de ke tel van de Rijnsleepboot „Gun- nard van de Nederlandse Rijn-- vaart Vereniging met hels ge weld explodeerde. De als een bom uit elkaar barstende ketel met gloeiende stoom scheurde de sleper aan stukken. Het schip zonk onmiddellijk. Brokstukken van de ketel en wrakstukken van het schip vlo gen door de lucht, dwars over de drukke weg en zelfs nog over het daarachter liggende veld heen. Hierbij werd slechts een motor- ruder gewond, die op 250 meter afstand een brok van 12 ton me taal achter tegen zijn motorfiets kreeg. Een ander brokstuk van ongeveer 100 kilo sloeg een kilo meter verder dwars door het dak van een woning aan de Wiele waal, zonder dat er slachtoffers vielen. Te Tilburg staat een groot Brabants toneelconcours op sta pel. Het wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de r.k. Toneelvereni ging „De Propyleeën, die bij het Werkverband Katholiek Ama teurtoneel, het W.K.A., is aan gesloten. Aan dit concours, dat verhef fing van het amateurtoneelpeil in Brabant beoogt zullen zes ver enigingen uit ons gewest kunnen deelnemen. De niet geringe prijzen zijn deze: le prijs 400.2e prijs 250.3e prijs 200.— 4e pr. 100.5e prijs 50.en 6e prijs 50. De jury bestaat uit de heren J. van Erp te Den Bosch, J. van Steenbergen te Breda en G. v. d. Brekel te Tilburg. De uitvoeringen worden gege ven in het KAB-gebouw te Til burg op de zondagen 6, 13, 20 en 27 oktober en 3 en 10 nov. 1957. Op zondag 24 november wordt het concours gesloten met een feestavond, die door de jubile rende vereniging zelf wordt ver zorgd. Dan zal de uitslag van het concours worden bekend ge maakt en de prijsuitreiking zal op diezelfde avond geschieden. Vermeld zij nog, dat behalve de reeds genoemde prijzen ook nog de beste speler, en speelster van het hele concours zal wor den beloond, alsmede de beste speler en speelster van 'n kléine rol. De feestvierende vereniging heeft tenslotte ook een regieprijs beschikbaar gesteld. Wij vernemen, dat voor dit goed georganiseerde concours, waarvoor de inschrijving per 1 juni sluit, veel animo bestaat. Inlichtingen verkrijgt men op het secretariaat van „De Propy leeën", Schaepmanstr. 12, Til burg. LIEMPDE IS VOL. Meer dan 20 ha. demonstratie terreinen geheel bezet. „Dat durf ik voor dit jaar niet te s£hatten zegt de heer v. Opstal, „Enkele jaren geleden was de V erktuigendag een Brabantse aangelegenheid, maar tegenwoor dig komen de bezoekers uit alle delen van het land en krijgen we zelfs honderden bezoekers uit 't buitenland. We hebben al aan meldingen binnen van tientallen excursies van kwekersverenigin gen, veilingen, tuinbouwstu'die- clubs enz., die per touringcar komen. Geef in ieder geval aan iedereen de raad om vroeg naar Liempde te komen, dan krijgen we misschien nog enige sprei ding in het bezoek. Het terrein is groot genoeg om bij een goede organisatie een bezoek van '50000 mensen te kunnen verwerken". We zullen maar eens afwach ten hoe 't afloopt daar in Liemp de Een ding is zeker, de 10e Werktuigendag op 14 mei a.s. zal weer duizenden mechanisatie- hefhebbers op de been brengen. Het gemeentebestuur van Waal wijk brengt ter openbare kennis dat de gemeentesecretarie, het Bureau Gemeentewerken en de kantoren en diensten der Gemeentebedrijven op Goede Vrijdag a. s. des namiddags voor het publiek Te koop en te huur Zuid Ned. Dekkleden en Tentenfabriek Korte Schijfstraat 8 TILBURG tej. K 4250 - 20312 - 22863 Vraagt Prospectus A.N.W.B. Bondstentenverhuurder Ruim een maand voor de vast gestelde datum van 14 mei is alle beschikbare ruimte op het Land goed „Velder" te Liempde bezet. „Dit is het mooiste jubileum geschenk dat wij op deze 10e Werktuigendag zouden kunnen wensen" zei ons de heer v. Op stal, die als secretaris van de voorbereidingscommissie telken- jare het grootste deel van de or ganisatie te verwerken krijgt. De opzet bij het organiseren van deze demonstratie is niet 't aan trekken van zoveel mogelijk be zoekers" aldus de heer v. Opstal. „Wij zorgen eerst dat er zoveel mogelijk verschillende machines en werktuigen komen, dan ko men de bezoekers vanzelf". Hoewel deze stelregel nogal simpel lijkt, zit er aan het orga niseren van een Werktuigendag heel wat vast. Er moet een om vangrijke correspondentie wor den gevoerd en vaak komt men voor de vreemdste problemen te staan. Waar haalt men b.v. een consumptietent voor 2000 man, hoeveel water is er nodig om 40 sproei-installaties te laten draai en, hoe krijgt men op een wei land een elektrische aansluiting 220/380 volt. en waar laat men de deelnemers die op het laatste nippertje nog binnen komen? Al deze en andere problemen moe ten aan de lopende band door de organisatiecommissie worden op gelost. Gelukkig behoeft men zich in Liempde over twee be langrijke punten geen zorgen meer te maken: het aantal ma chines en het aantal bezoekers. Wat het eerste betreft, we zei den het reeds, het terrein is tjok vol. Prettig .daarbij is, dat de verscheidenheid van machines en werktuigen dit jaar wel bij zonder groot is. Was oorspron kelijk de Werktuigendag bedoeld als demonstratie voor tuinbouw machines, sinds jaren worden er ook landbouwmachines getoond, m een aantal dat nog steeds stij gende is. Elke landbouwer, of hij nu een veehouderijbedrijf heeft, een kippenfarm, een akkerbouw- de lekkerste lichte pruim is het nieuwe merk: NL. Vrij van steel tjes en altijd vers door speciale verpakking. NL is bijzonder fris van smaak en lekker sappig. Vraag uw winkelier om NL lich te pruim 1 extra rekbaar 1 mooie hiellijn nieuwste modetinten 4.50 - S.95 - 3.75 - 2.95 Denkt U om de kousenkaart 16 APRIL 1882. WAALWIJK. Voor de be wonderaars van het oude is bet hier in vele opzichten nog het land van belofte, want slechts zeer langzaam dringen de vruch ten der moderne beschaving tot deze oorden door. Osse- en hon dekarren zijn hier nog zeer ge zochte vervoermiddelen en de gele kasten van Van Gend en Loos herinneren aan den tijd toen spoor- en tramwegen nog niet bestonden. Zonderling waar- li.lk dat 't zóo is, want juist het drukke vervoer met die paarden verslindende diligences moest zou men zeggen reeds lang de overtuiging hebben gevestigd hoe bijzonder geschikt deze streek voor tramwegen is. Voorzeker zal de spoorweglijn Zwaluwe- s-Bosch voor een gedeelte in de behoeften voorzien, maar vol- j"trekt, niet geheel, want juist net kleine verkeer en de zeer levendige kleinhandel zouden meer van een tramweg profite ren dan van een spoorweg. Eer het echter zover geko men is, dat we ons mogen verheugen in al de zegeningen die elders worden genoten 'zal nog wel heel wat tijd moeten verloopen, want wie tot de uit- verkoorenen behoren, wij niet getuige nu weder, hoe het met de postpakketdienst gaat, die nog niet wordt ingevoerd, hoe wel er misschien weinig streken zijn waar de behoefte er aan sterker is. Doch vooralsnog zijn we de slachtoffers van allerlei boden, vrachtlieden, bestellers/ enz. Van Gend en Loos komt ons wel ter hulp, maar hij heeft nog tussenpersonen nodig voor de bezorging, die het stelsel van af zetten ook al hebben geleerd, t Ware daarom te wensen dat de hooge regering eens een ge- nadigen blik wierp op haari Langstraatsche onderdanen. Van deze krasse taal zouden wij willen onderschrijven dat het met de spoorweg Zwaluwe-Den Bosch nog steeds niet alles is en voor een genadige blik van de hoge regering voelen wij ook wel iets omdat men nooit kan weten waar het goed voor is. 18 APRIL 1907. KAATSHEUVEL Zondag avond had iemand de brutaliteit bij zekeren J. v. B. op den Hil- sche pad de vensters open te breken, de raam op te schuiven en een bord met suikergoed te gappen. Waar men al geen dief stal voor pleegt! Wij zouden willen zeggen: wat men al niet in de krant leest !a, dit is „American look" voor de ■noderne, modieuze vrouw goed scheidend en met prettige „uplift" En kijk - met Wala-precisieafgewerkt... de ondercups zijn extra-verstevigend gevoerd met tule! Verwen Uzelf met de Wala „American Look", al vanaf Ib ala-snufjes Handig haak-in-schouderband Bij halve en hele maagband hebben de schouderbandjes zachte beschermende pluche-afwerking Verstelbare haak-en oogsluiting .-t met korte maagband 6.95 met lange maagband 9.75 Belangrijkf i-f li Alle Wala „American Look"-beha's per omvangsmaat in 6 verschillende cupgrootten, dus van A t/m F cup. Dat heeft alléén Wala! Pas eerst, koop dan Stationsstraat 28 - Waalwijk Tel. 2635 Prima tandenborstel voor 10 e ent bij aankoop van een grote tube VéGé-tand- pasta a 75 cent met 15 geldzegels. Alleen bij de VéGé-kruidenier j

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6