FILMJOURNAAL Waalwijkse en Langsiraaise Courant Ni&t cLz g.C£t maaK dL& g>zcst Belangwekkende lezing van Or. P. van Loon Uit de Langstraat WIJ TONEN U IN DE ETALAGE: Ditvoorst - Schrijvers Woninginrichting VRIJDAG 19 APRIL 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 31 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' Meermalen zijn er in Waal wijk evenementen aan de or de die wel een redelijke, maar op grond van hun importantie toch nog niet voldoende belang stelling van het grote publiek genieten. Een dergelijk evene ment was ongetwijfeld de lezing welke drs. P. van Loon dinsdag avond in zaal Thalia op uitnodi ging van het r.k. Vrouwengilde hield. „De caritas in onze tijd" was het onderwerp van deze le zing en zij was daarom zo be langrijk, omdat drs. van Loon niet alleen een duidelijk inzicht gaf in de betekenis van de cari tas waaromtrent nogal eens misvattingen bestaan maar ook op indringende wijze uiteen zette hoe de caritas moet worden beleefd. Er was voor deze lezing een redelijke en vooral bijzonder aandachtige belangstelling, maar toch miste men hier hen die juist voor dit onderwerp de grootst mogelijke aandacht zouden moe ten hebben. De spreker van deze avond werd ingeleid door zijn moeder, tevens presidente van het r.k. Vrouwengilde, mevr. van Loon de Jong. De caritas, aldus drs. v. Loon, vormt met de Godsliefde een en dezelfde deugd. Zij is de zorg voor het christelijk heil van de medemens en wel in het bijzon der de zorg voor het menselijk welzijn in relatie tot het chris telijk heil. De caritas is in deze tijd van grote en snelle ontwik keling achtergebleven gebied ge worden, omdat zij is verengd ge bleven tot het bewijzen van dien sten (geld) in organisatorisch verband en mede daardoor spreekt zij de moderne mens niet meer aan. Ook hanteert men de caritas veelal als een vorm van zieltjes winner ij, maar het is wel duidelijk dat men daarmee het doel van de caritas niet mag ver binden, evenmin als het aposto laat als eerste doel heeft: het naar de kerk brengen. Een ander nauw vaarwater waarin de moderne caritas zich bevindt is: de overdrijving inliet organisatorische. Vooral in Ne derland ontmoet men een wel bij zonder sterke organisatie, een zicli beschermen in de organisa tie, van het katholieke volksdeel, terwijl toch de katholieke eman cipatie al lang een feit is gewor den. Door deze organisatie ont slaat enerzijds een onderlinge concurrentie, zelfs enige achter docht en wantrouwen, en ander zijds leunt het katholieke volks deel te zeer op de protectie, de bescherming van de organisatie en van de geestelijkheid. Onze ka tholieke samenleving is er te zeer aan gewend om te horen hoe het moet en mag, met als gevolg dat een persoonlijke verantwoorde lijkheid en keuze niet aanwezig is. Tengevolge van de sterke or ganisatie beweegt de caritas-be- weging zich in de richting van het collectivisme en daaruit re sulteert weer het op de achter grond raken van de individuele menselijke contacten, de per soonlijke verantwoordelijkheid en de persoonlijke keuze. Wat de caritas in deze vertechniseerde maatschappij nodig heeft, is een menselijke sfeer. De caritas eist de mens voor het scheppen van menselijke situaties. En daarbij komt hét er niet op aan wat men voor een ander doet, maar wat men in zijn omgeving is. De ca ritas moet een beweging van mens tot mens zijn met de inten tie zichzelf te geven. En daar voor is natuurlijk geen methode uit te denken. Naast het indivi duele menselijke contact blijft uiteraard de caritas in organisa torisch verband belangrijk, maar de caritas op deze wijze .moet zich niet afscheiden in vele groe peringen, zij moet één grote be weging zijn, waarbij men het hanteren der resultaten Uiter aard aan geschoolde krachten dient over te laten. Tenslotte sprak drs. van Loon over de ontkerkelijking en ge loofsafval in de na-oorlogse ja ren, een situatie die na 1945 be angstigende vormen heeft aan genomen, omdat zij zich in te genstelling met vroeger, toen ontkerkelijking en geloofsafval gepaard gingen met een persoon lijk conflict, kenmerkt door ge ruisloosheid. Hier ontbreken dus de persoonlijke geloofsbeleving en de persoonlijke keuze. In het katholieke Zuiden houdt de „so ciale controle" de mens nog wel in zekere zin in het juiste spoor, maar in het Noorden en in de grote steden is deze sociale con trole niet aanwezig. Drs. v. Loon verduidelijkte deze ontkerkelij king en geloofsafval met enige (uit het hoofd geciteerde en daar om misschien niet helemaal juis te) cijfers. In Rotterdam bedraagt het percentage van de bevolking dat niet meer naar de kerk gaat of zijn verplichtingen niet na komt 49 (in 1945 38 in Amsterdam is dit percentage merkwaardigerwijs gelijk geble ven aan dat van 1945, n.l. 38 in Den Haag 40 (27 en in Nijmegen 12% (4%). In Am sterdam is 47 van de alleen staande vrouwen niet kerkelijk. Naast deze onkerkelijken bestaat natuurlijk nog een groot percen tage lauwen of potentieel onker kelijken, voor wie de bescher ming van een katholiek milieu is weggevallen. Drs. v. Loon gaf deze cijfers om er met nadruk op te wijzen dat de caritas zich niet mag beperken tot de geloofsge noten, zoals helaas nog gebeurt. Juist op deze mensen moet de caritas zich richten. Tenslotte vatte drs. van Loon zijn betoog samen in deze vier punten: 1) de noodzaak van de opvoeding van elke katholiek tot een persoonlijke verantwoorde lijkheid en een persoonlijke keu ze; 2) de caritas moet zich ver breden van mens tot mens; 3) de verkondiging van de evangeli sche liefde moet geschieden in een open caritas; 4) de rijkdom van de katholieke organisaties moet worden gebonden tot één grote beweging om elke verscha- ling in concurrentie en achter- i docht onmogelijk te maken. Na deze bijzonder belangwek kende lezing kwamen uit de toe hoorders nog vele vragen los, die door drs. van Loon uitvoerig en met grote deskundigheid werden beantwoord. Men mag drs. v. Loon en het r.k. Vrouwengilde dankbaar zijn voor deze rijke avond, die een helder inzicht heeft gegeven in het grootste probleem van deze tijdde verhouding van mens tot mens, gezien in het licht van het geloof. Elshout Haarsteeg Nieuwkuik Eerw. Zusters in het goud. De Eerw. Zusters van de Orde van Veghel zullen op 18 en 19 mei a.s. het feit herdenken dat zij zich 50 jaar geleden in Nieuw- kitijk vestigden. De inwoners van Nieuwkuijk zullen deze dag zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan en een feestcomité is dan ook reeds druk in de weer om de nodige feestelijke maatregelen te treffen. Benoeming. De heer J. M. van Loon is met ingang van 1 april j.l. benoemd tot kantoorhouder bij de P.T.T. te Drunen. K-A.B. in het zilver. De K.A.B. afd. Nieuwkuijk zal op 2e Paasdag haar zilveren ju bileum vieren. Des morgens is er om half negen een H. Mis voor de leden en van half drie tot half vier zal er in het Patronaat een receptie worden gehouden. Om zes uur zal men in het Patronaat bijeenkomen voor 'n feestavond, waaraan zullen medewerken Ton en Joop v. Engelen uit Waalwijk. Capelle LUXOR. „IN DE SLOPPEN VAN EEN WERELDSTAD". Luxor brengt in haar Paaspro- gramma een tweetal films, die niet de beste en de zonnigste zijde van de menselijke samenle ving belichten en waarin dien tengevolge nogal ruw en zonder scrupules met de evenmens om gesprongen wordt. „In de slop pen van een wereldstad" geeft de toeschouwer een weinig ver kwikkend beeld van de New Yorkse asfalt jeugd. Een troep jeugdige boefjes, dat thuis alles heeft gekregen behalve opvoe ding en liefde, terroriseert de buurt en voert af en toe een com plete oorlog met een andere ben de, die in dezelfde wijk opereert. Er is ook een sociaal werker, die echter voorlopig tegen de bier kaai vecht, want de knapen heb ben een aperte afkeer van alles wat „sociaal" is. De hoofdfiguur is een zekere Frankie, een ver bitterde 18-jarige jongen, die door het leven met heel weinig zon en vreugde is bedeeld. Als een zekere MacAllister hem op een keer een flinke draai om z'n oren geeft, laait de haat in Fran kie zo hoog op dat hij besluit hem te doden. De meesten van zijn makkers hebben daar niet van terug, maar twee van hen sluiten zich toch bii Frankie aan. Zij besluiten MacAllister in een steeg op te wachten... Het is ten slotte Frankie's broer die de vre selijke daad weet te voorkomen en Frankie tot inkeer brengt, tot grote vreugde van de sociale werker natuurlijk. Toegang 18 jaar. Op Goede vrijdag geen voor stelling. Zaterdag en de beide Paasdagen. „DE STILLE VERKLIKKER". Wanneer Casey Martin door de politie wordt gearresteerd wegens overvallen op auto's die alcohol vervoeren, ziet het er voor hem donkerbruin uit, want hij heeft al twee veroordelingen achter de rug. Tot zijn verbazing doet de politie hem echter het voorstel, dat hij vrij man zal zijn wanneer hij de politie de nodige bewijzen kan leveren tegen Dutch Becker, een beruchte drank smokkelaar en exploitant van onfrisse nachtclubs en speelho len. Aanvankelijk weigert Casey, maar als de politie hem laat zien hoe zijn zuster, een slachtoffer van Becker, er aan toe is, neemt hij het aanbod aan. Hij weet zich in de organisatie van Becker in te dringen dank zij de helpende hand van een bevallige joffer. Natuurlijk is Becker aan 't eind van de film het haasje, maar voor het zo ver is, gebeuren er nog heel wat sensationele en na re dingen. 'toegang 14 jaar. Dinsuag en woensdag. MUSIS SACRUM. „CHARLIE'S TANTE". JJet Paasprogramma van Mu sis heeft twee gezichten: Heinz Rühmann aan de ene kant en het bloedstollende Indiaanse oorlogsgezicht aan de andere kant. Heinz Riinmann is er om de goegemeente te laten lachen en als Charlie's tante slaagt hij daar wel in. Die Cnarlie is ove rigens een student, die samen met zijn vriend Ralf een dakka mer bewoont. Zij hebben twee aardige Zweedse meisje ontmoet met het bekende noodlottige ge volg verliefdheid. Zij begrijpen wel dat zij zonder chaperonne de meisjes niet op hun kamer kun nen uitnodigen en Charlie roept dan de hulp in van zijn tante, die tussen haakjes ook Beeldschoon en bovendien nog miljonaire is. Te elfder ure heit de tante ech ter af en het hele feest dreigt in het water te vallen. Maar dan daagt plotseling dr. Otto Dern- burg (Heinz Rühmann) op. die begrijpt waar de schoen wringt en daarom besluit om voor Char lie's tante te spelen. De kolder is dan natuurlijk niet van de lucht. Tante schrikt zich echter een aap wanneer de echte tante ver schijnt, die hij nota bene heel goed kent en waarop hij smoor verliefd is. Enfin, het slot van deze amusante en licht verteer bare Paaskost is dat dr. Otto en de puissant rijke tante het eens worden t.a.v. de rest van hun beider leven. Toegang alle leeftijden. Zaterdag, zondag, maandag en dinsdag. „KARAVAAN DER VERDOEMDEN". Aan het feit dat de Indianen zich niet zonder meer in een hoek hebben laten drukken, dankt de Amerikaanse filmin dustrie een flink deel van haar welstand. De Indianenfilms zijn gesneden koek voor het grote bi oscooppubliek en men schijnt er niet genoeg van te krijgen dat onze rode broeders steeds weer aan het kortste eind trekken. In deze film is dat niet anders, al ziet het er in het begin helemaal niet zo best uit voor de blanke trekkers, want men heeft op deze film een flink handje roodhui den in de strijd geworpen, die op vakkundige wijze zorgen voor het nodige gegil en bergen stof. Woensdag en donderdag. Toegang 14 jaar. Dit is het elftal van SSC, dat op prachtige wijze kampioen werd en daardoor promoveerde naar de 4e klasse van de K.N.V-B. afd. Zaterdag voetbal. Staande van links naar rechts A. la Grauw, (C. v. Zeist) J. Wer vers, (M. v. d. Schans) R. v. d. Mast, A. v. d. Schans (M. Verha gen, (M. v. d. Mast). Zittend: (H. v. d. Schans), J. van Beek, inv. doelman, A. Dekkers. De spelers tussen haakjes speelden j.l. zaterdag voor het selectie-elftal. EECHO^M JAARVERGADERING K.I.-VERENIGIN G. In café C. Klerks hield de K.I. vereni ging Drunen-Elshout en omstreken haar jaarvergadering. Vanaf zes uur was er eerst gelegenheid geweest om de verbouwde stallen en de stieren te bezichtigen. De-voorzitter opende de vergadering met de Chr. groet en heette allen, maar meer in het bijzonder welkom Dr. Brus, direc teur van de Provinciale gezondheidsdienst, de heer Hilwig, dierenarts te Heusden, de heren directeuren van de zuivelfabrieken Drunen, Herpt, Vlijmen en Berlicum en de aanwezige assistenten van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst. De notulen van de vergadering van 15 februari werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaris- penningmeester valt het volgende te ver melden. De vereniging telt 817 leden. Er werden 5444 dieren ter inseminatie aangeboden, waarvan er 4687 drachtig werden of 86,1%. 193 dieren werden na de eerste behan deling niet meer aangeboden, en van de betreffende bedrijven afgevoerd. Voor de behaalde resultaten waren 9317 insemina ties nodig, of per 100 drachtige dieren 198 inseminaties. Over het vorige boekjaar waren deze cij fers resp. 813, 5464, 4613 of 84,4 10708 of per 100 drachtige dieren 232 in seminaties. Men kan dus uit deze cijfers concluderen, dat de bevruchtingsresultaten belangrijk vooruit zijn gegaan. Van de stier Tom werden 594 dieren drachtig, van de stier Theo 1406 dieren, van de stier Liza's Doel 998 dieren, van de stier Benno 845 dieren, van de stier Lena's Sjoerd 373 dieren, van Sabella's Prins 324 dieren, van Marica's Hendrik 147 dieren. Met de aankoop van de stier Lena's 2 Sjoerd en Marica 4 Hendrik kreeg de vereniging de beschikking over zeven stie ren. Op de centrale keuring en op de ge combineerde bondsfokveedag werden goe de plaatsen bezet. In samenwerking met de fok- en con trolevereniging werd een interlocale fok- veedag gehouden, op de terreinen van de K.I. Er waren 144 inzendingen. Kampioen werd de koe Jo 2 van Gebr. v. Oyen te Haarsteeg. Deze koe had tot vader Geertjes 8 Sjoerd, een der eerste stieren van de K.I. vereniging. Dezelfde koe werd eveneens kampioen der melkgevende koeien. Een prachtig resultaat zowel voor de fokker als voor de vereniging. Bij de laatste keuring op afstamming werden in totaal van stier Tom 87 gekalfde dieren getoond, waarvan de afd. Berlicum zowel in kwaliteit als in kwantiteit de doorslag gaf. Voor goede ex terieur, een zeer goede melk en een con stante vetvererving kon een blijvende 2de premie worden toegekend. In maart '56 werd al door de algemene vergadering goedkeuring verleend voor aan koop en verbouwing van de bestaande stie- renstal. September had men de nodige ver gunningen, en ten gevolge van het niet op tijd afkomen van de benodigde materialen, moesten de stieren langer buiten blijven dan het plan was en wat ook minder goed was. v In twee gecombineerde vergaderingen met omliggende K.I. verenigingen n.l. Tilburg- Udenhout en 's-Bosch-Hilvarenbeek, kwam men tot overeenstemming van sperma uit wisseling. Bij de vereniging zijn op het ogenblik 3 inseminatoren in vaste dienst, terwijl men de beschikking heeft over 3 re serves. De aankoopcommissie bestaat uit de he ren Ploegmakers, Vermeer, Schouten en P. Buijs. Het financieel verslag sloot met een na delig saldo van f 4830.76. Het totaal aan uitgaven bedroeg f 53111,70. Het bestuursvoorstel voor een hypotheek- aanvrage op gebouwen van f 20.000 en een crediet in lopende rekening van f 15.000 werd met algemene stemmen goedgekeurd. Het inseminatiegeld voor koeien werd vastgesteld op f 7.50 per eerste insemina tie, voor jongvee of f 3.50 te betalen voor ten hoogste twee inseminaties. Het inleggeld voor nieuwe leden werd vastgesteld op f 10 per koe. Daarna kreeg Dr. Brus het woord. Met vreugde had hij kunnen constateren dat de behaalde resultaten over het afgelopen jaar belangrijk beter waren dan de voorgaande jaren. Daarna gaf hij een uiteenzetting over de bestijding van abortus, die met een film werd toegelicht. Daarna werd nog een film vertoond over K.I. en een over K.I. bij varkens. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Verschillende zakelijke vragen werden door het bestuur of door Dr. Brus beantwoord. De voorzitter deelde nog mede dat de officiële opening van de nieuwe stallen op 16 mei a.s. zal plaats hebben. Ook gaf hij nog enkele toelichtingen over het verslag van de keuring op afstamming van de stier Tom. Na een hartelijk dankwoord aan Dr. Brus voor zijn interessante en leerzame uiteen zetting sloot hij de druk bezochte vergade ring op de gebruikelijke wijze. GESLAAGD. Te 's-Bosch slaagde voor het praktijk diploma kantoor-stenograaf in de Neder landse taal mej. T. van Beurden. Het diploma machine-schrijven behaalden de dames R. van Huiten en R. van Delft. Aan de avond-nijverheidsschool behaal de J. Brok het diploma smid-bankwerker. JAARVERGADERING K.A.V. In café Jo de Gouw hield de Haarsteeg- se afdeling van de Kath. Arbeiders Vrou wenorganisatie maandagavond haar jaar vergadering over 1956. Na met de Chr. groet te hebben geopend en allen welkom te hebben geheten, gaf de voorzitster, me vrouw van Heijst-Baldwin, een kort over zicht over het afgelopen jaar; hieruit bleek dat door de leden op velerlei terrein veel activiteit werd ontplooid. Nadat door de secretaresse mevr. v. d. Heijden-v. Bijnen naast het jaarverslag nog een financieel verslag was voorgelezen, hield mej. v. Buyenbroek, diocesaan be stuurslid, een spreekbeurt over „De taak van de organisatie in de hedendaagse sa menleving". Uit haar uiteenzetting bleek dat de K. A. V. naast de K. A. B. een zeer voorname plaats inneemt. Zij spoorde dan ook alle aanwezige leden aan te trachten zoveel mo gelijk nieuwe leden te winnen, dit om de organisatie nog sterker te maken. Verder spoorde ze allen aan do katho lieke beginselen steeds trouw te blijven en vooral veel aandacht te besteden aan de opvoeding van de kinderen, omdat die de toekomstige maatschappij zullen moeten vormen. Na een aangeboden tractatie wer den nog enkele films vertoond, o.a. over de watersnoodramp in 1953 en een Maria- congres. Met een dankwoord van de voorzitster werd later op de avond de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. HULDIGINGSWEDSTRIJD. Onder matige belangstelling vond in het café van de heer M. Reuser de huldigings wedstrijd plaats van de kampioen van af deling B n.l. D.V.K. B. Zij toonde zich een kampioen waardig, want ook het vijftal, sa mengesteld uit de kopmannen van de ove rige deelnemende verenigingen uit de af gelopen biljartcompetitie, werden met 6-4 verslagen. Naast Giel v. d. Wiel, die ook zijn partij won, mocht Johan van Bijnen van D.P.L. het bijzonder genoegen smaken de persoonlijke kampioen van afd. B, n.l. Jac. Treuren in deze wedstrijd zijn eerste nederlaag toe te brengen. Bij de officiële huldiging en bekeruitrei king - namen verschillende sprekers het woord. Allereerst de voorzitter van de competitie de heer Bart Verreijt; hij zeide onder meer er van overtuigd te zijn dat het kampioenschap niet alleen is behaald door de sterkste, maar ook door de vereniging met de grootste eenheid, wilskracht en sportiviteit, drie geboden die nodig zijn om het in de sport tot een dergelijk resultaat te brengen. Vervolgens dankte hij alle spelers voor de sportiviteit die de gehele competitie aan de dag is gelegd, met een persoonlijke feli citatie tot de voorzitter van D.V.K. over handigde hij de kopman van het tweede vijftal een fraaie beker; hij vond het tevens een eer om ook de beker voor het persoon lijk kampioen aan een lid van DVK, n.l. de heer Jac. Treuren te kunnen overhan digen. i Hierna namen nog verschillende sprekers het woord, o.m. Henk v. d. Heijden, als wedstrijdleider en de heren J. de Gouw, M. v. d. Wiel, G. v. Bijnen en J. Siegers, als vertegenwoordigers van de zusterverenigin gen. Tot slot dankte de voorzitter van D. V. K., de heer Jo van Bijnen, alle sprekers en aanwezigen voor de welgemeende woor den en de getoonde belangstelling. WIJ D IN GSS AMENKOMST In de Geref. Kerk aan het Bruggetje werd zondagavond 14 april onder grote belang stelling een Paaswijdingssamenltomst gehou den onder het motto: Overwinning door overgave. In deze liturgie kwam tot uit drukking, hoe Onze Heer zich overgaf aan het lijden en sterven en juist door die over gave overwon en ons in de overwinning doet deien wanneer wij ons zelf overgeven aan Hem. De declamaties werden goed ten gehore gebracht. Het meisjeskoor onder leiding van de heer M. Kijken zong op voortrettelijke wijze een Passie- en een Paaslied. Het or gelspel van de heer J. Waverijn verdiende alle lof. De meditatie van een goede oude be kende, de heer Jac. Vos uit Rotterdam, boeide ieder. Volgens spreker ontlopen wij steeds maar de schuldvraag, hebben wij geen echt schuld besef. Wij zijn alsmaar geneigd de schuld op anderen te schuiven (in het huwelijk, in de maatschappij, in de volkerensamenle- ving enz.) De dader ligt heel vaak op het kerkhof, zoals men dan pleegt te zeggen. Eens in de Hof van Eden heeft Adam, de eerste mens, zijn schuld afgewenteld met de bekende verwijzing: „de vrouw, die Gij mij gegeven hebt". In de Hof van Gethsemané liet de Hemelse Bruidegom, de volmaakt onschuldige, Zijn Bruid, de 11 discipelen (symbool van de Kerk van alie eeuwenl vrij uitgaan en nam Hij de grote schuld van de Bruid op zich, werd Hij voor ons de dader, die op het kerkhof kwam te liggen. God maakte Hem tot „de verloren zoon" in onze plaats. En daarom wordt het straks Paasfeest, want „deze mijn zoon, die dood geweest is, is weer levend" en daarom klinkt straks de Paasjubel: „De Heer waarlijk op gestaan!" De enthousiaste samenzang door mensen van uiteenlopende kerkelijke richting deed weldadig aan in ons kerkelijk zo versplin terd dorp en met veel voldoening mag men dan ook weer terugzien op deze wijdings avond. H. N. C.-NIEUWS. -'life-.. -A.* Zaterdag waren weer enige elftallen van HNC in actie. Behalve deze waren drie spelers uitgenodigd te spelen in twee selec tie-elftallen van de zaterdagspelers voor de afd. Noord-Brabant. De aanvoerder van het eerste elftal, P. Verduijn, was opgesteld in Made, terwijl P. Sterrenburg en N. v. d. Galiën als reserves mee waren. Het tweede elftal - speelde tegen N.E.O. Door allerlei omstandigheden waren slechts negen HNC-spelers aanwezig. De stand bleef tot een kwartier voor het einde gelijk. 1-1, maar toen kwam NEO zo sterk opzet ten, dat een tweede doelpunt viel, echter niet door een NEO-speler gemaakt, maar door een ongelukkige reactie van een HNC-er in eigen doel gespeeld. Toen hierna Bakkeren door een blessure ook nog uitviel, werd door NEO spoedig een derde doelpunt ge maakt. Doelman Jan Pruijssers was de ac tiefste en beste speler uit het HNC-kamp. Eindstand bleef 3-1 voor NEO. In Raamsdonk ontmoette het derde elftal Good-Luck. Reeds binnen twee minuten scoorde Good-Luck een doelpunt, maar toen was het voor Raamsdonk afgelopen. Zelden bleef het derde elftal met zo'n ani mo spelen als zaterdag. Het samenspel was uitstekend en het kon dan ook niet uitblij ven, dat de voorhoede herhaaldelijk de vij andelijke verdediging het nakijken gaf. Met een 5-1 overwinning keerden de Capelse spelers vrolijk naar huis terug. De A-jeugd bestendigde haar uitstekende derde plaats in de competitie door met 5-2 te winnen in Drunen. Dit was een wed strijd, waarbij de overmacht van de HNC- junioren zo groot was, dat er gemakkelijk enige doelpunten meer gemaakt hadden kunnen zijn. Er werd ook voor de toeschou- wers echt mooi gespeeld, vlot, goed samen- spel en beheerst. Allen deden hun best, na- GORDIJNSTOFFEN door jonge Nederlandse kunstenaars ontworpen onder toezicht van het Instituut voor kunstnijverheidsonderwijs teAm- sterdam. TILBURG NIEUWLANDSTRAAT 14 tuurlijk blonken de goalzetters G. de Bie, D. van Campen en A. Kleinloog weer spe ciaal uit. Gaat zo door jongens, dan zullen jullie in de toekomst de HNC-tradities als sportief elftal hoog houden. De B-jeugd speelde thuis. Ook hier ging het bijzonder naar wens. Een overwinning van 8-2 tegen RKC behoeft niet veel commentaar. Zoals te verwachten was heeft de regelmatig doorgevoerde en goedbe zochte training de lichamelijke conditie van de jongens goed beïnvloed. Door het be stuur en de elftalcommissie wordt nu ook bijzondere aandacht geschonken aan het sportieve optreden van de spelers onderling en tegenover scheidsrechter en tegenstan ders, zodat ook hier de sport tot de alge mene vorming zal bijdragen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9