BINNEN- EN BUITENLAND BRILLEN! WAALWIJK Ia/i4 i BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN DE ZWARTE RUITER De Langstraat ondanks h ontwikkelt zich inderpalen. PRISMAKIJKERS - ZONNEBRILLEN I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 23 APRIL 1957 Wij vonden in de N. Roti. Crt. onderstaand interessant artikel van een speciale verslaggever) De goede gang van zaken in de Nederlandse schoenindustrie de monstreert zich in de bloei van de gemeente Waalwijk waar vrij wel alles wat de klok slaat schoe nen is, of direct met schoenen te maken heeft. Deze eenzijdige ontwikkeling, die weliswaar dank zij de hausse in deze industrie de gemeente snel heeft doen groeien, is in ze kere zin angstwekkend, daar bij een mogelijke terugslag van de conjunctuur in deze branche Waalwijk een ware ramp staat te wachten, temeer daar de schoenindustrie zeer gevoelig is voor conjunctuurschommelin gen. In deze staat Waalwijk in de streek echter niet alleen, daar in bijna alle plaatsen in de on middellijke buurt de lederwaren- industrie toonaangevend is, met dit verschil, dat te Waalwijk de grote industrie is gevestigd, dat te Loonopzand en te Dongen de middelgrote bedrijven zijn en dat te Kaatsheuvel en te Drunen het kleinbedrijf wordt uitgeoefend. Het gevaar dat in deze ontwik keling schuilt, wordt ronduit er kend en men tracht aan dit ge vaar te ontkomen door. andere takken van nijverheid aan te trekken, teneinde een meer de differentieerde werkgelegenheid te scheppen. In dit verband is de situatie aan de oostkant van de Lang straat gunstiger, daar zich na de oorlog te Drunen een groot be drijf heeft "gevestigd dat zich toe legt op het gieten van scheeps schroeven, en daar in de onmid dellijke omtrek te Heusden een grote scheepswerf aanwezig is met een voor jaren gevulde or derportefeuille. Beide bedrijven zijn een grote stabiliserende fac tor op het gebied van de werk gelegenheid in dit rayon. Boven dien is hier onder de rook van 's-Hertogenbosch dienaangaande de situatie natuurlijk gunstiger. Ook aan de westzijde van de Langstraat, met name te Geer- truidenberg. is geen sprake van een eenzijdige ontwikkeling, zo als te Waalwijk in het centrum van deze streek. De aanleiding tot deze olie vlekachtige ontwikkeling van de schoenindustrie is ongetwijfeld te danken aan het feit, dat de le- derwarenbranche gemakkelijk is te beoefenen als huisindustrie. Dit geldt zowel voor de onderde len. 'de fournituren, als voor hei- volledige eindorodukt waaraan de Lanastraat haar faam als net nationale centrum voor het le derwarenbedrijf heeft te danken. Deze groei wordt zeer verge makkelijkt, doordat de machines voor deze branche eventueel tweedehands en met medewer king van banken verkrijgbaar zijn', terwijl bovendien in zeer ve- 1" gezinnen in deze buurt de ge hele familie met de leerbewfer- king vertrouwd is, zodat gemak kelijk een huisindustrie kan ont staan. Hoewel de uitvoercijfers van de nationale schoenindustrie een dalende tendens vertonen, is er in de ondernemingen in deze streek toch nog steeds sprake van een belangrnke onderbezet ting, welke in het rayon Waal wijk van het gewestelijk arbeids bureau ongeveer duizend plaat sen betreft. De terugslag in de export wordt vooral ondervonden in het luxe genre. Nog in 1953 werden ei tJ- na 3 millioen paar schoenen met een gezamenlijke waarde van 22,5 miljoen gulden uitgevoerd. Over 1955 waren deze cijfers 1.8 miljoen paar met een waarde van 16 miljoen gulden. Deze te- FEUILLETON van DE ECHO VAN HET ZUIDEN' ruggang in de export werd. op gevangen door een toeneming van het binnenlands gebruik, doch deze ontwikkeling acht men niet bevredigend, daar de leerindustrie in sterke mate af- hankelijk is van de import van huiden en de natonale betalings balans met een stijgend export cijfer beter is gediend. Gezien het feit, dat Waalwijk i zich heeft weten op te werken tot nationaal centrum van de leerindustrie behoeft het ook geen verwondering te wekken dat hier een schoenenmuseum bestaat, waar talrijke unieke exemplaren van binnen- en bui tenlands historisch schoeisel zijn ondergebracht. Zeer gehandicapt gevoelt zich de gehele streek door het niet functioneren van de treindienst Lage Zwaluwe-Den Bosch voor personenvervoer, een dienst, die enige jaren na de bevrijding we gens te geringe exploitatieuit komsten is stilgelegd.. Het is echter de vraag, of de zaken voor de spoorwegen nu niet anders liggen, nu de gehele Langstraat zich op veel hoger economisch niveau beweegt als kort na de bevrijding .het geval was. Onmiskenbaar zou de streek bij een hervatting van het per sonenvervoer gediend zijn. Het verkeersprobleem in de Langstraat culmineert in de zeer trage uitvoering van de verbe tering van de straatweg 's-Her togenbosch - Geertruidenberg, welke binnen afzienbare tijd tot Rijksstraatweg zal promoveren. De uitvoering is thans van Den Bosch uit halverwege Drunen genaderd, terwijl aan de kunst werken ten oosten van Waalwijk wordt gewerkt. Ook de zozeer begeerde direc te verbinding met Noord-Neder land via een brug naar het Land van Heusden en Altena over de Bergse Maas laat lang op zich wachten. De vervulling van deze wens zou Midden-Brabant dich ter bij het hart van Nederland brengen en voor de ondernemin gen in deze streek sterk kosten besparend werken.' Ongetwijfeld zou het Waal wijk 'en de gehele Langstraat nog beter gaan, indien men naar de zijde van de Bergse Maas nor maal kon uitbreiden. Thans moet nog steeds bij vestiging langs de haven allereerst ter rein worden opgehoogd, waar aan zeer hoge kosten verbonden zijn. Een betere beheersing van dé rivierstanden, waartoe, naar men verwacht, de Deltawerken zullen bijdragen, zal ook deze streek in haar verdere ontwik keling ten goede komen. Afgezien van de economische ontwikkeling van de Langstraat neemt de laatste jaren het toe ristenverkeer toe, mede dank zij de aanwezigheid van een groot natuurpark te Kaatsheuvel. Hier worden op hoogtijdagen tien tot vijftienduizend bezoekers per dag geteld. Ook de duinen te Drunen zijn een aantrekkelijk vakantiecentrum geworden, dat zich in een stijgende belangstel ling mag verheugen. MINISTER STAF NAAR NIEUW-GUINEA. De minister van defensie, ir. C. Staf, wordt eind mei op Ned. Nieuw-Guinea verwacht om zich op de hoogte te stellen van de marine-instellingen aldaar. BEROEP OP HET BUITEN LAND VOOR PERSONEEL EN KAPITAAL BIJ PHILIPS Philips hoopt dat er voorlopig geen sprake zal zijn van kleuren televisie, want daaraan zou de in dustrie, en ook de gebruiker, ka pot gaan. „Wij zijn niet plan om terwille van een stunt zelfmoord te idegen", zei ir. P. S. F. Otten in de algemene vergadering van aandeelhouders van het concern in antwoord op een desbetreffen de vraag. De voorzitter van de raad van bestuur beantwoordde ook een vraag over het aantrek ken van de Engelse voetballer Trevor Ford. „Deze man" zo ver klaarde ir Otten, heeft uitsteken de kwaliteiten voor onze public relations, in aanmerking geno men, dat zijn naam ook als rec lame zou werken voor de Engels sprekenden". Tevoren had ir. Otten een rede gehouden, waarin hij uitvoerig inging op het vraagstuk van de uitbreiding der industrie. Hij vertelde, dat men daarbij de laat ste tijd op een toenemende weer stand stuitte bij het aantrekken van financiële middelen. Ook de huidige schaarste aan geschool de arbeidskrachten werkt rem mend. Met name het verkrijgen van voldoende voor research benodigde medewerkers bleek moeilijk. De expansie van Philips vol trekt zich in verbluffend tempo. De concernomzet is van 1950 op 1956 met 174 procent gestegen en nadert thans met rasse schreden de drie miljard gulden. Het valt te voorzien, dat de expansie van Philips zich ook in de toekomst zal moeten voltrek ken in een tempo, dat het broei- tempo van de Nederlandse eco nomie zal blijven te boven gaan. Daarom zal het nodig ziin een groter deel van de behoefte aan personeel en vermogen in 't bui tenland te dekken. INBRAAK IN VILLA. Een juwelenschat ter waarde van honderdduizend gulden is woensdagavond geroofd uit een villa aan de Wagenaarseweg in Den Haag. De eigenaar, mr. H. Daniels, souschef van de directie kabinet en protocol van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, was met zijn vrouw naar de bi oscoop. De dienstbode had haar vrije avond, zodat in het huis niemand aanwezig was. De dief is nog steeds snoorloos. Door het indrukken van glas- in-lood ruitjes kon de dief de ra- Secuur en niet tluur F F Maar dan van de meest bekende opticiën men eenvoudig openen. Hij haal de de werkkamer van de heer Daniels ondersteboven en vond in het bureau tussen jjajiieren de sleutel van de safe in de slaapka mer op de tweede etage. In de brankast waren de familiejuwe len oj)geborgen: gouden en pla tina ringen, oorringen, halssnoe ren en armbanden, bezet niet ro bijnen, diamanten en briljanten, totaal zeker een ton waard. De schat was verzekerd. Ook uit een muurkast verdwenen een aantal kostbare zaken, waarvan de waarde nog niet is berekend. In de hele slaankamer bleef niets onaangeroerd. TWEE NEDERLANDERS IN BELGIË OMGEKOMEN. Dinsdagmiddag hebben te Waulsort bij de beklimming van de Freyr-rots twee jonge Neder landse bergbeklimmers de dood gevonden, n.l. de 21-jarige J. Kamps, die studeert te Delft en arkomstig was uit Meppel, en de 20-jarige P. Dikkenberg uit Utrecht. Dinsdag omstreeks half twee beklom een ploeg, bestaande uit drie jonge Nederlandse bergbe klimmers, die met touwen met elkaar waren verbonden, de Freyrrots, toen een van hen plot seling in moeilijkheden geraakte en zijn metgezellen hiervan ver wittigde. Hij verloor evenwel het evenwicht en na met het hoofd tegen de rotsen geslagen te zijn, bleef hij op 50 m. van de grond in de lucht hangen aan het touw. De leider van de idoeg bevond zich toen op 70 meter hoogte. De derde alpinist verloor eveneens het evenwicht tengevolge van de schok en viel. Andere bergbeklimmers, die getuige waren van het ongeval, sloegen alarm. Onmiddellijk werd hulp geboden, waaraan o.m. de Franse alpinist Lionel Terray, gids te Chamonix en overwin naar van de Annapoerna, André Foomet, voorzitter van de afde ling Namen van de Belgische Al pinistenclub, alsmede de brand weer van Dinant deelnamen. Na twee uur slaagde men er in de leider van de ploeg gezond en wel on de begane grond te bren gen. Ziin twee metgezellen waren evenwel overleden. DE NED. PROVINCIE DER POPULAIRE CAPUCI.TNEN BESTAAT 75 JAAR. Zaterdag was het 75 jaar gele den, dat de Nederlandse Capucij- nen zich tot een zelfstandige pro vincie hebben verenigd. De ge baarde paters hebben in de loop van deze jaren bij ons volk een enorme populariteit verworven. Kwam dat door hun grote opge ruimdheid en beminnelijkheid vgp optreden, welke zij zich als rechtgeaarde zonen van Sint Franciscus hebben eigen ge- rpaakt? Vast staat in ieder geval dat zij een enorme activiteit ont wikkeld hebben en nog steeds aan de dag leggen. Vroeger voor al als predikanten, wanneer in de parochie een missie werd ge geven, bij Veertigurengebed of in volksretraites. Later paste hun zielzorg zich goed aan bij de nieuwe noden; thans zijn zij dan ook in het sociale leven werk- zaam. De Canucnnen dragen ook hun aandeel bij in het bekeerlingen- werk, zoals dit, geschoeid op mo derne leest, wordt uitgeoefend in hun „Via Pacis"-instellingen te Enschede, 's-Hertosenbosch, Til burg Enschede en Helmond. Ver en Amsterdam. Zii zijn bekende en gewaardeerde figuren in het Dori Boscowerk te Nijmegen, Til burg, Enschede en Helvond. Ver der'heeft het woonwagenwerk hun liefde. Zij zijn betrokken bij het bedrijfsapostolaat en de ka rakteristieke figuur van de Ca- pucijn merkt men geregeld op m vergaderingen van K.A.B. en van Kat'h. Middenstand, in welke or ganisaties zij zich inspannen vbor het kernwerk. Men trett hen op de boten met emigranten en in het nieuwe land Australië en Canada vestigden zij zich met de emigranten. Zij trekken ook met andere priesters mee naar het diasporagebiedenvier Ca- pucijnen hebben zich gevestigd in Bebra aan de rand van het IJzeren Gordijn. (Msb.). ROVER, PLOTSELING „TELE VISIE-STER", MELDT ZICH BIJ DE POLITIE. De 24-jarige gekapende ban diet Stephen Thomas, die dezer dagen een Amerikaanse bank hielp beroven, wist niet, dat een verborgen opgestelde camera de hele overval op het gevoelige cel luloid vastlegde. Enkele uren later kreeg heel Amerika de merkwaardige film van de roofoverval, die een buit bedroeg van 2.376 dollars (8.490 gulden) opleverde, op het televi siescherm te zien. En Thomas kwam tot de ontdekkine( dat hij plotseling een „televisie-ster" was geworden. Zondagavond j.l. had hij ge noeg van zijn wanhopige pogin gen om zijn aan miljoenen men sen bekende gezicht verborgen te houden en meldde zich hij zich bij de politie in Cleveland. Rose O'Donnell, die de auto bestuurde, waarmee de rovers ontvluchtten en zijn „mede-ster" Wanda di Cenzi hij eigende zich het geld toe, terwijl Thomas de kassier met zijn revolver in bedwang hield zijn inmiddels eveneens gearresteerd. DODENHERDENKING. BEVRIJDING. De dodenherdenking op 4 mei zal hetzelfde verloop hebben als steeds. Om kwart voor acht zal de bedetocht op 't Raadhuisplein aanvangen, langs de gedenkplaat achter 't stadhuis trekken en vervolgens door Grotestraat, Mr. van Coothstraat, Burgemeester Moonenlaan naar 't monument. Hier is de volgorde aldus: Last Post, Dodenappèl, 2 minuten stil te, Beati Mortui, Wilhelmus, kranslegging, rondgang langs 't monument. Medewerking verlenen muzi kanten van St. Crispijn en Lie dertafel Oefening en Vermaak. Na afloop pl.m. half negen Requiem van Mozart door het Gemengd Koor der liedertafel Oefening en Vermaak en Waal- wij ks Orkest. De ingezetenen worden ver zocht zoveel mogelfjk aan te slui ten aan de stille stoet en zeker niet op de trottoirs mee te lopen. Op het terrein bij 't monument, hebben op de eerste plaats toe gang zii die aan de stoet deelne men. Men wordt verzocht zater dagavond de vlag halfstok uit te steken en zondag 5 mei de drie kleur zeker te doen wapperen. Op zondag 5 mei zullen met 't oog op de vele festiviteiten die dit jaar op het programma staan de feestelijkheden beperkt blijven tot de avond. Dan zal het Gemengd Koor der liedertafel Oefening en Vermaak een concert geven op de kiosk van 89 uur en de harmonie St. Jan concerteren van 910 uur. DRUMBAND EN LAMPIONS Wanneer het donker is, zal dit de eerste indruk zijn, die U a.s. woensdag 24 april zult krijgen. Want wanneer-U dan op straat van Waalwijk een optocht tegen bent, dan kunt U in het centrum i komen, die op het eerste oog in- i druk zal maken als een feestelijk i geheel. Deze feestelijke avond- versiering zal gedragen worden j door tientallen jongens en meis- jes, die allen in een feestelijke i stemming zijn. En aan die vreug- I de zal de Kajotters Drumband niet het minst bijdragen, want j zij openen deze optocht met hun I vrolijk geroffel en bazuinge- I schal. Waarom deze jongens en meisjes zo vrolijk zijn, zal u vol- i komen duidelijk worden wan neer u de reden van dit alles ver neemt. Zij gaan iets doen voor een ander. Hun werk gaat ande ren helpen. Wij zullen u niet langer in het onzekere laten en daarom u van het doel op de hoogte stellen. EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE. Onder deze leus trekt a.s. woensdag 24 april om half acht 's avonds vanuit v.m. Baardwijk een optocht van welpen en ka bouters, gidsen, verkenners en voortrekkers. Met de Drumband van de KAJ voorop zal de stoet gaan naar het Raadhuisplein, al waar om ongeveer 8 uur de bur gemeester de actie traditiege trouw zal openen. Bij deze ope ning zullen ook de Districtscom- missaresse van de Gidsen en de Districtscommissaris van de ver kenners van het District Lang straat aanwezig zijn. Na deze of ficiële opening zal met lampions, stormlantaarns en versierde lan taarns een korte mars door de gemeente worden gehouden. Donderdag, vrijdag en zater dag 25, 26 en 27 april a.s., dus 3 dagen is weer de alom bekende actie: „Een heitje voor een kar weitje". Die dagen zullen de ka bouters, welpen, gidsen en ver kenners weer bij U komen om hun diensten aan te bieden en zodoende door werken loon te ontvangen. Het geld waarvoor deze jongens en meisjes werken, wordt besteed om het jeugdwerk in al zijn takken uit te breiden en zodoende zoveel mogelijk jon gens en meisjes te omvatten. Dit doel is daarom zo sympa thiek, omdat zij komen voor an deren, hun broeders en zusters, die nu nog niet opgevangen zijn in een beweging. Hopelijk zullen de inwoners van Waalwijk even als andere jaren de acti_e steunen en ten volle begrijpen, ARKA BESTAAT 40 JAAR, De Alg. R.K. Ambtenaren ver eniging „Arka" bestaa't 40" jaar. De vereniging zal in velrband met dit jubileum een gezamenlijke reis naar Rome maken yan l-l2 mei a.s., waar zij eeh speciale audiëntie bij Z. H. de Paus zal hebben. Er nemen ongeveer een 150-tal leden aan deel, waaronder ook burgemeester Teijssen hoofdre dacteur van het Arka-blad. U*1L— ^BruicLókledinq: onze ópecialiteit door HENRIC VAN NORCH. 28). Bij het huis gekomen, fluister de Harm: „Klop even tegen dat raam." De Prediker bonsde stevig te gen de ruit. „Wie is daar?" krijste weinig vlierstruiken. De deur werd aan daarbinnen. „Ik, Harm!" „Zo, zuiplap, kom je toch nog weer terug?" Harm, die steunende tegen de muur tot aan de deur gestrom peld was, fluisterde: „Gauw, kruip weg!" De Prediker en Vriend ver scholen zich achter een paar vliedstruiken. De deur werd aan de binnenkant geopend en het zwakke schijnsel van 'n lichtje viel naar buiten. De hoge vrou wenstem vroeg„Ben je alleen, drankvat?" „Na... na... na..." stotterde Harm, die wat zenuwachtig ge worden scheen te zijn. „Na... na... na... schiet op!" Harm rolde door de deurope ning. Onmiddellijk werd de deur weer dicht geklapt. „Het schijnt dat op het zoete steeds het bittere moet volgen, Vriend", filosofeerde de Predi ker op de terugweg. „In ieder ge val kunnen we hieruit weer le ring trekken. Paulus leraarde al „Trouwen is goed, het niet doen is beter." De waard zat rustig op zijn stoel te wachten, toen de Predi ker en Vriend weer binnen kwa men. Op de tafel stonden weer twee volle glaasjes. „Nu nog meer?" vroeg de Prediker, ter wijl hij nog even ging zitten. „Nog een afzakkertje, deze geef ik nu, hoor." „Vooruit, deze dan nog, maar dan niet meer." De waard keek met zijn guiti ge oogjes zijn gast aan en vroeg: „Was de vrouw van Harm nogal te spreken?" „O, zo best, het was net alsof ze nog in de verlovingstijd wa ren." „Ja, dat begrijp ik", lachte de herbergier, „daarvoor ken ik z n vrouw wel, Maar, jongeman, gij zoekt ook al naar een Maria. Pas op! Och, eenmaal was die van mij ook zo lief als een jong poes je en zo zacht als 'n lammetje... Maar kom, laat ik mijnheer zijn slaapvertrek wijzen." Het was in de namiddag van de volgende dag, dat de beide vrienden hun dorp weer bereik ten. Aan Rooie Willem en Fol- kert, die beiden op het land aan het werk waren, konden ze het nieuws over de Zwarte Ruiter mededelen. Beiden waren zeer verheugd dat de koene avontu rier nog op vrije voeten liep. De Prediker en Vriend gingen daarop de laatste kilometers naar hun hut afleggen. Ze waren alle bei doodmoe van de lange mars en ze snakten zeer naar 'n wel doende rust. Daar lag al weer voor hen de eenvoudige woning, aan welke ze reeds erg gehecht waren. De Prediker haalde de zware, lompe sleutel uit zijn zak, opende de deur en beiden traden binnen in hun heiligdom. Maar wat was dat? 't Scheen of er een schok door 't lichaam van de Prediker voer. Midden op de tafel stond zijn koperen etenspot en hij scheen zo pas gepoetst te zijn, zozeer glom hij. Hij was met water ge vuld en daarin stak een boeket fel-rode rozen. Nu merkte de Prediker ook, dat de lucht in de hut geheel be zwangerd was van de heerlijke geur, die deze kostelijke bloemen verspreidden. Perplex en devoot, als in aan bidding, stond de Prediker een wijle roerloos voor de pot met nozen. Eindelijk scheen hij weer uit de soort verdoving te ontwa ken en hij mompelde: „O, jij, bruine heks Weer contact Toen de Prediker weer was t bekomen van de verrassing van de rode rozen, ging hij het slot i van de deur aan de buitenzijde eens inspecteren. Hij constateer de dat het op geen enkele wijze geforceerd was geworden. Ter wijl hij de sleutel er in heen en weer draaide, mompelde hij „Hoe voor de duivel heeft ze het klaar gespeeld om de deur te openen... Maar och, we weten nu eigenlijk toch ook wel, dat de dame nergens voor terugdeinst." Hij bestudeerde de voetsporen op de onbegroeide bodem voor de hut en ontdekte de afdrukken van een kleine voet. Op de be groeide grond kon hij evenwel niets ontdekken. Zou Vriend het spoor niet verder kunnen volgen? vroeg hij zich af. Toen deze zo straks de hut binnen kwam, had hij zijn neus al eens onderzoe kend in de lucht gestoken en dit - zo meende de Prediker was niet om de rozengeur op te snui ven,, want tot dusver had Vriend zich van enig bloemenparfum nog nooit iets aangetrokken. De Prediker riep Vriend uit 't bed, waarin deze zijn moede li chaam reeds had uitgestrekt. Hij liet hem goed lucht nemen aan de vaatdoek, waarmee Maria de koperen pot had gepoetet en bracht toen de neus van zijn ka meraad op de kleine voetsporen voor de hut. „En vertel me nu eens verder, waar de indringster zich naar toe heeft begeven, Vriend." De hond scheen weinig moeite te hebben om het spoor te vol gen, wat volgens zijn) meester moest betekenen, dat 't nog niet erg oud kon zijn. Vriend liep een eind langs het water, de neus op de bodem tussen de gevarieerde begroeiing gedrukt, en draaide daarop de bossage in. Nu bleef hij spoedig staan en hij keek zijn baas aan, alsof hij zeggen wilde, dat hij thans geen verdere in lichtingen kon geven. „Prima gedaan, jongen. Ja, ik zie reeds dat het zwarte paard hier een ogenblik heeft staan wachten. De hoeven hebben dui delijk tekens achtergelaten. Het dier heeft hier trouwens ook van de bladeren van sommige strui ken gesnoept, de malse uitein den van de takken zijn afgeknab beld. Komaan, Vriend, we gaan nu weer naar onze burcht om 'ns flink uit te rusten." De volgende dagen besteedde hij deels aan de botanie, deels aan het beeldhouwwerk aan de koffer. De voorkant had hij reeds omrankt met arabesken van klimop, waartussen verschillen de bloemen staken. In het mid den was hij bezig in relief een hinde uit te hakken, statig stap pende, doch steeds waakzaam, onder geboomte. (Wordt vervolgd). Den Bosch, Vughterstr. 25, Tilburg, Markt 12, Breda, Nvv.Ginnekenstr. 23. Alle kortingen worden direct afgetrokken. Heuvelstraat 45 Tilburg

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2