Waalwijkse en Langsiraaise Courani Uit da Langstraat Waalwijks Havenplan nadert realisering GEMEENTERAAD WAALWIJK Vervolg pre-adviezen STASSAR BRILLEN WAALWIJK 1 Orunen Elshout t DINSDAG 23 APRIL 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE Ed W HEI ZUIDEN 80e JAARGANG No. 32 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprij s 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 262.1 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Bij raadsbesluit van 28 april 1955 is door de raad een krediet van 47.200.— beschikbaar gesteld ter bestrijding van de kosten van voor bereiding van het havenplan. Deze voorbereiding is inmiddels na veelvoudig gepleegd overleg met al le daarbij betrokken instanties zover gevorderd, dat mede als gevolg van de voortgang van de werkzaamheden met betrekking tot de aanleg van de nieuwe provincia le weg in de buitenpolder uitvoe ring en realisering van phase I van het plan noodzakelijk is. Daar verwezenlijking van phase I van dit plan reeds een beduidende investering vergt en de wijze, waar op de nieuwe binnenhaven wordt uitgevoerd afgestemd is op de toe komstige behoefte aan havenacco- modatie in' de gemeente Waalwijk en in de daarop aansluitende gebie den, hebben B. en W. in een uitvoe rig prae-advies een uiteenzetting gegeven van de beweegredenen, waarom een betere en grotere ha- ven-accomodatie dringend noodza kelijk is en op welke wijze zij zich voorstellen deze te concretiseren. Waalwijk beschikt zoals be kend is momenteel over een ha ven, die via het Oude Maasje in epen verbinding staat met de Berg se Maas bij Keizersveer. De afstand van de loskade te Waalwijk naar 't Keizersveer bedraagt circa 14 km. De gemiddelde vloedstand aan de loskade bedraagt 1.18 m N.A.P., de gemiddelde ebstand 0.24 m N.A.P., een verschil derhalve van 1.42 m. Wanneer het Oude Maasje en de Waalwijkse haven behoorlijk zijn uitgebaggerd, is de Waalwijkse haven bereikbaar voor schepen tot 1.50 m diepgang en tot een laadver mogen van circa 300 ton. De Waal wijkse haven is in eigendom, beheer en onderhoud bij onze gemeente en wordt periodiek (minstens eenmaal in de twee jaar) uitgebaggerd, waarvoor jaarlijks een bedrag van 50.000.wordt uitgegeven. Het Oude Maasje is in beheer bij de Rijkswaterstaat. Ook de bevaarbaar heid van dit vaarwater laat veel te wensen over. Het grote euvel van onze haven en evenzeer van het Oude Maasje wordt gevormd door de zeer sterke aanslibbing. Deze wordt veroorzaakt door de omstan digheid, dat het vloedwater 't Oude Maasje opstroomt en tot stilstand komt bij de keersluis van 't Dron- gelense afwateringskanaal en in on ze haven. Als gevolg hiervan kan de haven veelal alleen en dan nog bij hoog water voor kleinere schepen wor den binnengevaren, terwijl 't bin nenlopen voor grotere schepen in de zomer uiterst moeilijk is. Daar bo vendien in de laatste 20 jaren de zgn. kleine binnenvaart steeds meer in betekenis afneemt, is het te ver staan, dat de huidige haven in het economisch leven in onze gemeente een onbelangrijke plaats inneemt. Met het oog op de toekomstige be hoeften van Waalwijk, het gebied van de Midden-Langstraat en de daarbij aansluitende gebieden, ach ten B. en W. het noodzakelijk de Waalwijkse haven te betrekken in het complex van voorzieningen, wel ke getroffen moeten worden om de te verwachten sterke bevolkings aanwas in deze gebieden door ver dergaande industrialisatie doeltref fende werkgelegenheid te bieden. Per 1 januari 1946 bedroeg 't aan tal inwoners onzer gemeente 12874. Op 1 januari 1957 was dit aantal reeds gestegen tot 16041, een aan was derhalve van ruim 3100 inwo ners in een tiental jaren. Indien deze tendens zich blijft voortzetten, en alle verschijnselen wijzen er op dat zulks inderdaad 't geval zal zijn, dan moet er op ge rekend worden "dat over ongeveer 10 jaar het aantal inwoners van Waalwijk minstens 20000 zal bedra gen. Dat betekent, dat er in onze gemeente alleen in deze 10 jaar voor 2000 personen werkgelegenheid moet kunnen worden geboden. Een nagenoeg gelijke bevolkingsgroei laten de overige genoemde gebie den zien. Bovendien mag niet uit het oog worden verlóren, dat hoewel er in de laatste jaren reeds een wijzi ging ten goede in de industriële ver houdingen valt waar te nemen de schoen- en lederindustrie nog steeds een sterk overheersende plaats in onze gemeente en streek inneemt. Men kan dan ook zonder meer stellen, dat onze gemeente 'n eenzijdig industrieel beeld vertoont en zeer gevoelig is voor conjunc tuur-invloeden. Verbetering en vergroting van on ze haven zullen naar de vaste over tuiging van B. en W. gunstige ves tigingsfactoren scheppen voor an dersoortige industrieën, waardoor èn de problemen met betrekking tot de sterke bevolkingsaanwas èn de moeilijkheden als gevolg van de eenzijdig georiënteerde industrie zullen worden opgelost. Wat is in het licht van 't voren- taande nu meer logisch, dan dat onze gemeente met vanouds her een industriële^ traditie en in het bezit van een haven met de Bergse Maas onmiddellijk in haar nabijheid, met kracht streeft naar verbetering en vergroting van de huidige haven- accomodatie met een directe aan sluiting óp de Bergse Maas. De havenplannen zijn er dan ook op gebaseerd, dat gestreefd wordt naar het verkrijgen van: a. een buitenhaven, gelegen aan de Bergse Maas, geschikt en toegan kelijk Voor binnenvaartschepen tot 2000 ton en kustvaarders tot 400 bruto register ton; 'o. het direct bereikbaar maken van onze binnenhaven vanuit ge noemde buitenhaven via 'n sluis, geschikt voor binnenvaartsche pen tot 1000 ton en kustvaarders tot 250 B.R.T.; c. verbetering en vergroting van de binnenhaven, geschikt te maken voor binnenvaartschepen tot 1000 ton en kustvaarders tot 250 bruto register ton, met langs de haven aanleg van industrieterreinen. Met betrekking tot deze plannen merken B. en W. op, dat het voor de handel en nijverheid voor de stad en omgeving van het grootste belang is, dat voor 't scheppen van gunstige vestigingsfactoren van an dersoortige, zware en zwaardere in dustrieën, de binnenhaven van Waalwijk rechtstreeks vanuit de Bergse Maas bereikbaar is, en dat voor de grootste schepen over een buitenhaven kan worden beschikt. Immers bij vestiging van dergelijke indi^trieën wordt primair de vraag gesteld over welke oppervlakte in dustrieterrein kan worden beschikt en welke de grootste tonnemaat is, die voor de wal kan worden ge bracht. In aanmerking nemende de grote problemen, waarmee onze gemeen te in de toekomst te kampen krijgt, is een forse aanpak van de moge lijkheden ter oplossing van die pro blemen op haar plaats. Een moder ne haven met accomodatie zal al leen dan aantrekkelijk zijn voor de vestiging van een veelzijdige indus trie, ais het geen kleine haven is. De tijd van de kleine binnenvaart is voorbij. In dit verband zij er nog op gewezen, dat binnen afzienbare tijd Waalwijk eert belangrijk ver keersknooppunt wordt in het grote verkeerswegennet oost/west en noord/zuid. Met een goed geoutil leerde haven, zowel naar capaciteit als naar accomodatie zal Waalwijk in de nabije toekomst een beteke nende bijdrage kunnen leveren in de noodzakelijke industriële ont wikkeling. Een binnenhaven, toe gankelijk voor schepen van 2000 ton zou dergelijke grote investeringen vergen, dat deze zelfs in de huidige omstandigheden financieel niet ver antwoord zijn. Vandaar, dat B. en W. gestreefd hebben naar een tussenoplossing be staande in vergroting van de capa citeit van de binnenhaven voor schepen tot 1000 ton en naar de aanleg van een buitenhaven met 'n capaciteit voor schepen van 2000 ton, alsmede naar het scheppen van een verbindingsmogelijkheid van deze beide havens door middel van een schutsluis. Met betrekking tot de capaciteit van de binnenhaven, zijn B. en W. van mening, dat, daar Westelijk Noord-Brabant in een niet te verre toekomst zal komen te liggen ach ter een sluis van 1000 tonners in de Dongemond. ook voor Midden-Bra bant, met Waalwijk als toegang, ge lijke eisen kunnen en moeten wor den gesteld. Ten aanzien van de realisering van het nieuwe havencomplex zijn B. en W. van oordeel, dat uitvoe ring in gedeelten voorkeur verdient. Als gevolg van de aanleg van de provinciale weg oost/west welke in onze gemeente thans reeds in uit voering is en waardoor de kop van onze haven wordt gedempt en de huidige zwaaikom moet komen te vervallen, is uitvoering van phase I, de werken hiervoor onder c. ge noemd, dringend. Deze phase be treft het maken van het meest zui delijke gedeelte van de haven tot en met de zwaaikom, compleet met dam wanden en de gedeeltelijke aanleg van industrieterreinen. Bij de projectie van de loswal in de verbeterde binnenhaven zijn B. en W. er van uitgegaan dat aan spraak kan worden gemaakt op het verkrijgen van een zelfde lengte aan loswal, als er tengevolge van de uitvoering van de werkzaamhe den in de huidige haven moet wor den afgestaan. De kosten van uitvoering van de eerste phase zullen inclusief de kosten van het treffen van enige voorzieningen met betrekking tot de havenaccomodatie in totaal naar raming 1.797.750.bedragen. Een dergelijke investering stelt de gemeente voor belangrijk financiële problemen, maar met het oog op de noodzakelijke voorzieningen, welke ten aanzien van het scheppen van werkgelegenheid in de nabije toe komst moeten worden getroffen en mede ter doorbreking van de een zijdige industriële structuur der ge meente, achten B. en W. een derge lijke uitgaaf volkomen verantwoord. Bovendien menen zij voldoende middelen te kunnen aanwijzen, die nagenoeg zo niet geheel toereikend zijn om deze investering te finan cieren en de daaruit voortvloeiende jaarlijkse kosten te dragen. Zoals boven reeds is uiteengezet, moet de uitvoering van phase I be zien worden in het raam van de uit te voeren werken door de provincie in de buitenpolders van Baardwijk, Waalwijk en Besoyen, waardoor on ze gemeente een belangrijk gedeelte van de huidige haven moet prijs geven. Het is billijk en de pro vinciale overheid heeft daar alle be grip voor dat in de kosten van de uit te voeren havenwerken van pro- vinciewege in de vorm van een I geldelijke schadevergoeding een bijdrage a fonds perdu wordt ver strekt. Zonder binding aan het be drag van de bijdrage waarop deze uiteindelijk zal behoren te worden bepaald, hebben B. en W. na ge pleegd overleg met ter zake bevoeg de instanties voorshands deze vergoeding op rond 350.000.ge raamd. Bovendien moet de dekking van een gedeelte van deze kosten ge vonden worden uit de opbrengst van de verkoop van industrieter reinen langs de haven. Immers, het is duidelijk, dat, afgezien nog van de kostprijsverhogende factoren, welke na de oorlog zijn opgetreden bij het bouwrijp maken van indus trieterreinen, het prijspeil van de nieuwe aan de haven te maken in dustrieterreinen niet meer kan wor den afgestemd op het tot heden in de gemeente gehandhaafde peil van de prijs voor dergelijke terreinen, j En de zeer gunstige ligging aan een modern geoutilleerde haven èn de kosten van het bouwrijp maken voor die terreinen in aanmerking nemende, menen B. en W. dat het aannemen van een richtprijs van 5.per m-, zeker niet te hoog kan worden genoemd. Daarbij hebben zij mede overwogen, dat het prijs peil van industrieterreinen in ande re gemeenten, welke een sterke in dustriële groei te zien geven, eerder hóger dan lager ligt dan de boven genoemde prijs. Voorlopig is bij de opzet van het plan uitgegaan van de verkrijging van ongeveer 8.50.00 ha. industrieterrein. Ongeveer 3 ha. daarvan is reeds bij vroegere gele genheden gebracht op een voorlopi ge prijs van 3.per m2. Met deze prijs èn met de kosten van verkrij ging van de overige grond rekening houdende, kan de netto-opbrengst van de te verkopen industrieterrei nen af 280.000.mede worden aangewend ter gedeeltelijke dek king van deze investering. Er blijft hierna nog te dekken over een bedrag van 1.167.750. Er dient te worden uitgegaan, dat de exploitatie van de aan te schaf fen havenoutillage ad 79.000.op de duur gedekt zal worden uit de opbrengst van het in gebruik geven daarvan aan de bedrijven. Bovendien menen B. en W., dat de grote belangen, welke bij de tot stand koming van deze havenwer ken worden gediend, het verant woord doen zijn om een gedeelte van de in het verleden door de ge meente gekweekte reserves aan te wenden voor dekking van de be doelde investering. De saldi-reserve op hoofdstuk I kapitaaldienst van de aangeboden begroting voor het jaar 1957 wijst per 1 januari j.l. een bedrag aan van 586.501.92. De al gemene reserve op hoofdstuk XIII par. 3 van deze begroting wijst een bedrag aan van 734.888.45. B. en W. achten het een juist beleid, in dien laatstgenoemde reserve wordt gebruikt voor de dekking van de kosten van een gedeeltelijke uitvoe ring van het havencomplex, in casu, ter bestrijding van de kosten van de werkzaamheden, verbonden aan rea lisering van phase I- Alsdan resteert nog een te dekken bedrag van ongeveer 355.000. Rekening houdende met een gemid delde rente van 4% per jaar (de rente-omslag voor 1957 is becijferd op 3.93%) en een afschrijving ge durende 50 jaar zal uit hoofde van laatstgenoemd bedrag jaarlijks ten laste van de algemene dienst moe ten worden gebracht een bedrag van 4.65502% of 16.525.32. Het gevolg van de verbetering van de binnenhaven zal zeer zeker weerslag vinden in een toenemende bedrijvigheid in de haven. Zonder al te optimistische te zijn, menen B. en W. veilig te mogen aannemen, dat de havengelden, welke voor '57 zijn geraamd op ƒ2600.met onge veer 50% of 1300.per jaar zul len toenemen. Verder mag er nog op gewezen worden, dat de jaarlijkse kosten van het uitbaggeren van de haven steeds hoger worden en dat de laat ste jaren daaraan ongeveer ƒ45.000.- per jaar (raming 1957 ƒ47.800.is besteed. Daar zeer binnenkort het nieuwe rioleringsstelsel in de ge meente in werking zal worden ge steld en daarmee een eind wordt gemaakt aan de lozing van riool- stoffen op de haven, zal een van de oorzaken,zij het niet de voornaam ste, worden opgeheven, welke een dichtslibbing van de haven met zich medebrengen. Financieel biedt dit het voordeel, dat in de nabije toe komst op de jaarlijkse kosten van het baggeren kan worden bezuinigd. Aanslibbing als gevolg van de in vloeden van het getij water zal ui teraard voorlopig blijven bestaan, doch geredelijk mogen wij aanne men, dat op de jaarlijkse bagger- kosten minstens 15.000.per jaar zal kunnen worden bespaard. Het is op grond hiervan, dat B. en W. van oordeel zijn, dat de eerder genoem de kosten van rente en afschrijving van het nog resterende te investe ren bedrag van 355.000.groot 16.525.32, de begrotingspositie niet nadelig zullen beïnvloeden. Ten slotte stellen B. en W. voor om voor de uitvoering van phase I van het havencomplex een crediet van 1.797.750.beschikbaar te stellen. Partiëel uitbreidingsplan „Be- soijen-West". Door het stedebouwkundig bu reau Kuiper, Gouwetor en de Ra- nitz te Rotterdam is een partiëel uitbreidingsplan in onderdelen ontworpen voor het gedeelte ten westen van de Besoijensestraat. Door dit uitbreidingsplan is een afronding ontstaan van 't woon gebied aan de westzijde van de gemeente. Tussen deze bebou wing en de nieuwe verkeersweg zuid-noord zal dan nog een be- nlantingsstrook worden aange legd ter breedte van ongeveer 50 meter. Practisch het gehele ter rein, begrepen in dit plan, is be steed voor de bouw van onge veer 180 eensgezinshuizen in half gesloten bebouwing. Daarnaast zijn geprojecteerd een 30-tal garages. 2 speeltuinen en 2 terreintjes voor de aanleg van volkstuinen, terwiil ook nog ruimte is gereserveerd voor de bouw van een verenigingsgebouw en een bejaardencentrum. Verstrekking lening aan de Stichting ..De Eigen Woning" te Eindhoven Onder dagtekening van 8 april 1957 heelt de Stichting „De Ei gen Woning", gevestigd te Eind hoven, zich tot de besturen van de gemeente in Nóord-Brabant, groter dan 10.000 inwoners, ge wend. inet het verzoek om geza menlijk, naar rato van hun in wonertal op 1 januari 195G, een bedrag van 40.000.bij wiize van lening beschikbaar te stellen ten behoeve van de vorming van het door genoemde stichting be nodigde bedrijfskapitaal. Dit kómt voor de gemeente Waalwijk neer op een bedrag van afgerond 700.-—. De stichting is tot stand geko- men door samenwerking van de Diocesane Bond van de K.A.B. in bet bisdom 's-Hertogenbosch, de Noord-Brabantse Chr. Boeren bond, de r.k. Bond van Woning bouwverenigingen in het bisdom 's-Hertogenbosch en de Stichting ..Hypotheekfonds" te Eindhoven door welke instellingen reeds een bedrag van 60.000.— werd bij eengebracht. De Stichting heeft "ten doel door bevordering van het eigen woninghezit werkzaam te zijn in het belang van de volkshuisves ting en heeft zich inmiddels tot de Minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid gewend met het verzoek haar toe te laten als bemiddelend orgaan in de zin van het „Besluit bevordering ei gen woninghezit", waarvoor zij moet beschikken over een kapi taal van 100.000. Deze bemiddelende organen hebben tot taak het verlenen van tussenkomst bij de aanvrage om toekenning van een toeslag op de rijkspremie voor de bouw van een woning, het verschaffen van woon- en bouwtechnische voor lichting, het regelen van de ad ministratieve voorbereiding van de bouw. het adviseren en het zo nodig uitoefenen van controle op de bouw. alsmede het onder ver band van le hypotheek verstrek ken van leningen. Met deze laat ste taak zal de Stichting „De Ei gen Woning" zich evenwel niet belasten. Medewerking ingevolge art. 50 der kleuteronderwijswet. Het bestuur der r.k. kleuter school in de St. Antoniusparo- chie, St. Crispünstraat 81, richt zich tot de raad met verzoek om medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet voor de inrichting van 'n noodlokaal. Gedurende 't schooljaar 1956- 1957 konden ongeveer 30 kleu ters door plaatsgebrek niet tot de school worden toegelaten. Naar verwacht mag worden, zal hij de aanvang van het nieuwe school - I iaar minstens een geliik aantal kleuters de school willen bezoe ken hoven het aantal, waarvoor plaatsruimte beschikbaar is. Hierdoor is het noodzakelijk geworden de betreffende kleuter school met één klas uit te brei den. Deze uitbreiding kan wor den gerealiseerd, doordat on de verdieping van de meisjesschool aan de St. Crispünstraat een lo kaal beschikbaar is. Medewerking ex art. 72 der L. O. wet 1920. Het bestuur van de St. Anto- niusschool, St. Crispünstraat 83 alhier, wendt zich tot de raad met het verzoek om, overeen komstig de bepalingen van arti kel 72 der lager-onderwijswet 1920, medewerking te willen ver lenen voor vergroting en verleg ging van de bestaande speel plaats voor het houten nood- schoolgebouw van deze school. Subsidie „Uniform-Comité har monie St. Jan." In verband met het 35-jarig bestaan van de harmonie „St Jan" in 1958 heeft zich op 26 fe bruari j.l. een comité gevormd, dat zich ten doel stelt het mu ziekcorps bij die gelegenheid uni formen aan te bieden. Het comité deelt mede, dat het zich insnant om de voor dit ge schenk benodigde middelen bij een te brengen. Het vraagt ook de gemeente Waalwijk om een bijdrage, wijl zo schrijft het „de harmonie St. Jan niet alleen voor Baardwijk, maar ook voor de gehele gemeente Waalwijk van culturele betekenis is." Met de inhoud van deze laatste zinsnede uit het verzoek van het comité zijn B. en W. het eens. Zij zijn verder ook van mening, nu het hoe langer hoe meer usance wordt dat harmoniekorpsen ge üniformeerd ontreden, dat een Harmonie, welke zich enigszins respecteeft, in uniform behoort op te treden. Ten behoeve van het „unifor menfonds" der harmonie „Sint Crispijn" werd in 1956 een subsi die toegekend van 200.ter wijl voor 1957 is voorgesteld aan dié harmonie een extra-subsidie te verlenen van 150.ten be hoeve van het onderhoud der in middels aangeschafte uniformen. Laatstgenoemd bedrag is óók voorgesteld als extra-subsidie voor onderhoud van de unifor men van de drumband der K.A.J. B. en, W. vinden in het voren staande aanleiding voor te stel len op de gemeentebegroting voor 1957 een subsidie uit te trekken van 200.voor het „Uniform comité" der harmonie St. Jan. Crediet ten behoeve van subsi dieverlening aan de r k, levens school voor Waalwijk. In aansluiting op het voorstel inzake subsidie vormingsscho- len leerplichtige jeugd is in de primitieve begroting voor 't jaar 1957 reeds rekening gehouden met een subsidieverlening aan de stichting „Mater Amabilis- school" te Waalwijk ten bedrage van 3.405.—. Thans is een verzoek ingeko men van de stichting R.K. Le vensschool voor Waalwijk om toekenning van 'n subsidie groot 657.zijnde de 30 der ex ploitatiekosten over de periode van 1 sept.—31 dec. 1957. Gezien de grote betekenis van deze levensschool stellen B. en W. voor het gevraagde bedrag ter beschikking te stellen. Beschikbaarstelling van nood- lokalen voor het onderwijs. Het bestuur van de St. Anto- niusparochie alhier wendt zich tot de raad met het verzoek om, overeenkomstig de bepalingen van artikel 72 der lager onder- wiiswet 1920, medewerking te willen verlenen voor de totstand koming van een tweetal tijdelij ke leslokalen in deze parochie. Het sterk toegenomen aantal leerlingen in Waalwijk-zuid is er oorzaak van, dat de in gebruik zijnde scholen overbelast zijn en wel in die mate. dat het wachten op de verwezenlijking van de ge projecteerde nieuwe schoolge bouwen aldaar niet langer ver antwoord mag worden geacht. Nu de nieuwbouw ter plaatse een nog grotere toename van het aan tal leerlingen doet verwachten, is terzake een snelle oplossing geboden. Regelmatig melden zich van tevoren niet bekende aantallen leerlingen, afkomstig uit gereed gekomen woningen, welke de aoede opbouw der school bemoei lijken; ook de kwaliteit van het onderwijs heeft hieronder te lij den. Om de verwachte toename van ongeveer 120 leerlingen zonder stagnatie pn te kunnen vangen, is het noodzakelijk over nog 2 nieuwe noodlokalen te kunnen beschikken, t.w. één lokaal voor de Pastoor Kuiinersschool en één voor de St. Michaël-ulo school. B. en W. stellen voor hiervoor een crediet van 29.500.— be schikbaar te stellen. TELEVISIE -UITZENDING OVER LIPS-FABRIEKEN. A.s. donderdagavond 25 april zal in het K.R.O.-programma voor de televisie een reportage gegeven worden over de Lipsfa- hrieken. Speciaal de schroevenfabriek zal voor de camera worden gebracht. De uit zending die drie kwartier in beslag neemt begint om vijf over negen. KANTOORHOUDER P.T.T. Tot kantoorhouder van de PTT alhier is benoemd de heer J. van Loon, thans amb tenaar op het PTT kantoor te Gemert. DE EERSTE AARDBEIEN. Op de Veiling De Langstraat alhieT wer den dezer dagen de eerste aardbeien aan gevoerd. De aanvoerder was de tuinder H. Jehoel uit Drunen. De opbrengst was eerste soort 21 cent per stuk, tweede soort 16 cent per stuk. N.V. LIPS OPENT HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT. De N.V. Lips te Drunen zal op zaterdag 27 april a.s. des morgens om 11 uur haar hotel-café-Testaurant „TeT Hunen" openen. AGENDA. Dinsdag 23 april: 7 uur Trainen DVC-senioren. 8 uur Jaarvergadering Boerenleenbank Drunen-Elshout, zaal café Elshout. Donderdag 25 april: 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile zaal café Els- hout. VOOR DE MISSIE. Door de leden van het Genoyeva-gilde zal voor de schoolgaande jeugd een kinder middag gegeven worden in de zaal van het parochiehuis, op woensdagmiddag om 2 uur. Toegangsprijs 10 cent per kind. De baten zijn voor de onderontwikkelde gebie den of voor de missie. KONINGINNEDAG. Koninginnedag zal voor de Ekhoutse jeugd weer niet ongemerkt voorbij gaan. Om negen uur zulten de kinderen zich bij hun eigen school vervoegen, om bij .even tueel gunstig weer zich gezamenlijk naar 't parochiehuis te begeven. Daar zal de bur gemeester, met secretaris en wethouders, alsmede het plaatselijk comité aanwezig zijn om de aubade aan te nemen. Daarna zal een tractatie plaats hebben. Het comité zal een en ander nog even bezien. TAFELTENNIS. Dat het tafeltennistournooi bij veel ten- niaers weer volop in de belangstelling staat, blijkt wel uit de talrijke inschrijvingen die al binnen zijn en die men redelijkerwijze nog dezer dagen mag verwachten. A.s. za terdag zal de bondsgedelegeerde de beer v. Otterdijk met de tournooicommissie de poolindeling maken en de verdere regebn- gen treffen die voor een goed en vlot ver loop nodig zijn. Beschikte men in de afge lopen jaren reeds over een unieke gelegen heid om een zo groots opgezet tournooi on derdak te verlenen, dit jaar beeft men de beschikking over een nog grotere ruimte, doordat de veilinghallen inmiddels een gro te uitbreiding hebben ondergaan. Kon men eerst zonder enige moeite ruim dertig tafels plaatsen, nu brengt men er met evenveel gemak 50 tot 60 tafels onder. AGENDA. Vrijdagavond half negen repetitie van de kerkelijke fanfare, inplaats van a.s. zondag. Woensdag vergadering tournooicomm. Donderdag vergadering oranjecomité.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5