DE SPAR m Vragen staat vrij U kunt niet alles weten DE 'WARTE RUITER Officiële opening Schoenfabriek Van Riel Co. te Drunen. Willem van Rijswijk vierde 40-jarig jubileum bij Chroomlederfabriek „De Amstel" te Waalwijk. sf 110.- ...en ook De Spar brengt voorjaarsfleur. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 MEI 1957 2 Koninklijke onderscheiding voor jubilaris. PRISMA extra plat, een voornaam herenhorloge En wat niet allemaal! Speciale aanbiedingen, 100% kwaliteit en guldens korting in Sparzegels. ■ï- J m - -f V - Bovendien deze week (2-9 mei) met toch 10% korting in Sparzegels: Petit beurre, per pakje Vruchtenrollen, 2 stuks Oranjeappeltjes, 150 gram Custard, per pak Palmiers, koekjes, 200 gram Pruimen, 250 gram Soepgroenten, 2 blikjes van Gr. erwten m. wortelen, per blik van Sinas vruchtendrank, 3 flesjes van Leverkaas, 100 gram var Gehaktballen, blikje 340 gram van 106 voor 95 ct, 19 zegels FEUILLETON van „PE ECHO VAN HET ZUIDEN' door HENRIC VAN NORCH. 31) Er gleed nu weer een zwaar moedige trek over haar gezicht, het was zoals steeds: op elk vleugje optimisme en blijheid volgde bij haar een golf van neerslachtigheid. Zwijgend zaten ze nog een poos in de heide, toen sprak de jonge vrouw: „Ik voel me weer in staat om te gaan. Ik moet er aan denken om weer naar huis te rijden. Hoe moet ik U toch danken, Prediker?" „Mij danken? Wat praat ge toch, Maria. Het grootste geluk voor mij zal steeds zijn, de Zwar te Ruiter van dienst te kunnen zijn." Na een ogenblik stilte zei nu het meisje op besliste toon: „Ik heb mij zwak betoond als Maria, maar nu wil ik sterk zijn als de Zwarte Ruiter. Ik voel mijn krachten weer terugkeren." Met een vlugge beweging rees ze op uit de struiken en ze begaf zich in de richting van haar paard. „Wie ter wereld is ze toch? vroeg de Prediker zich af, toen hij haar scherp opnam, terwijl ze naar haar rijdier schreed. Ze was nu niet de Zwarte Ruiter, niet de boerenmeid op klompen, doch een dame in een deftig rij kostuum. Moor, het fraaigebouwde zwar te rijpaard, gaf tekenen van vreugde, toen het zijn meesteres zag naderen. Al te lang naar z'n zin had het daar moeten staan wachten. De Prediker wentelde de zwa re steen opzij om Moor te be vrijden. „Denkt ge werkelijk al weer te kunnen rijden, Maria?" „Ja, ik voel me al weer vrij goed, alleen ben ik nog een wei nig duizelig." „Ge begrijpt, dat ge in ieder geval zo kalm mogelijk zult moeten rijden. Ge laat Moor stappen en ik ga naast lopen" „De Zwarte Ruiter laat zich niet commanderen, Prediker!" „Toch vergist hij zich hier, er is één naar wiens bevelen hij luistert en die ene is de Predi ker." De jonge vrouw glimlachte. „Ik heb er niet op tegen dat de Prediker mij een eindweegs ver gezelt, maar zodra ik zeg „tot hier toe en niet verder, zal hij aan dat bevel gehoorzamen." De Prediker antwoordde niet, doch haalde zijn rugzak en gesp te die om de schouders. Daarop hielp hij de bruine heks bij het opstijgen en gingen de vier op weg over de wijde vlakte. De vrouw en het paard en de man en de hond. De vrouw gaf de richting aan, die wel enigszins afweek van die, welke de Predi ker moest inslaan, wilde hij het dorp Norg bereiken. Er werd onder weg weinig tussen de man en de vrouw ge sproken, maar scherp 1 ette de Prediker op de bewegingen van het lichaam van zijn gezellin. Hij was niet zeker of ze zo spoedig na haar tuimeling reeds weer tot deze tocht in staat was. Maar hij begreep, dat de sterke geest, die in dat tengere lichaam huisde, de heerschappij weer nad herno men, die hij een ogenblik kwijt was geweest. „Maria!" „En?" „Vindt u ook niet, dat we ei genlijk als zotten naast elkaar leven?" „Vindt ge dan ook niet, dat de geheimzinnigheid afgeschud dient te worden?" De jonge vrouw bleef even zwijgen. Toen zei ze, terwijl ze de man naast haar met een blik aankeek, waaruit zo heel veel sprak: „Er kunnen toch om standigheden zijn, die deze ge heimzinnigheid gebieden." Weer een tijd lang stilzwijgen. „Ik zoq je zo weinig en toch zo veel willen zeggen, Maria", begon de Prediker weer. „Maar het is alsof me dit wordt verbo den, het is alsof er een ondoor dringbaar scherm tussen ons is geplaatst." De bruine heks boog zich nu wat over naar de blonde jonge man naast haar en ze zeide lang zaam en op nadrukkelijke wijze: „Onmogelijk acht ik het niet dat dit scherm nog eens tussen ons wordt weggenomen, Prediker." En terwijl haar ogen vochtig glansden, vervolgde ze: „Meer vragen is thans pijnlijk, Predi ker." „Ik dank je, Maria!" Ze naderden de heidegrens; wallen van hakhout, waarachter de esgronden van een dorp lagen, doemden op. De vrouw hield het paard in. „Tot hier toe Prediker en niet verder." Ze stak hem de hand toe. Zo, hand in hand, za gen ze elkaar een ogenblik diep in de ogen. Daarop gingen de man en de vrouw ieder hun eigen weg. XI. Volzomer. De Prediker oogde het meisje nog lang na, zoals ze daar kalm voortreed. Hij was nog steeds 'n weinig angstig, dat ze te veel van haar krachten vergde. Maar hij zag tot zijn geruststelling dat ze rustig en zonder onderbreking haar weg vervolgde. Hij begreep dat hij en Vriend een heel eind van hun weg wa ren afgedwaald en dat ze flink moesten opschieten, wilden ze voor het invallen van de avond het dorp Norg nog bereiken. Maar dit betekende toch niemen dal, meende de Prediker. In zijn hoofd had hij de beste plaats in- geruimd voor de woorden van de bruine heks: „Onmogelijk is het niet, dat het scherm tussen ons wordt opgehaald." Deze woorden hadden op de Prediker een diepe indruk ge maakt. Ze verlieten de ongebaande heide en kwamen op een veld- spoor terecht. Ze haalden daar een man in, die met een spade over de schouder liep. Toen ze naast deze waren gekomen, zei de man„Goeie middag „Goeie middag", antwoordde de Prediker. „Mooi weer, mijnheer." „Ja, mooi weer. Echt zomer. Hoever zijn we hier nog van Norg verwijderd?" „Een dik uur." „Mooi, dank je". „Wat een mooie hond hebt ge daar bij u". „Vindt ge? Ja, maar dat is nog slechts de buitenkant. Van bin nen is hij nog veel mooier." „Hoe bedoelt ge dat?" „Hoe ik dat bedoel? Wel dat zijn karakter nog veel mooier is dan de buitenkant van zijn li chaam. Het is eerlijk, rechtscha pen, trouw en liefdevol." De man met de spade lachte medelijdend. „Nou ja, dat kan wel zijn, maar het is en blijft toch maar een hond. Een hond is een hond en een dier is een dier." „Zo, maar nu vraag ik: wat bedoelt ge daarmee?" „Nou, ik wil maar zeggen, dat een hond niet is als een mens. die heeft verstand en een dier niet." „O, is het dat? Ja, mijn goede man, nu praat ge anderen na." „Ze kunnen toch niet denken." „Hoeveel mensen kunnen dat wel? Bijna alles wat je doet, bes te kerel, doe je omdat je vader het ook deed en je grootvader en duizend grootvaders het voor de ze reeds deden. Niets daarvan heb je in werkelijkheid over dacht." (Wordt vervolgd). J. d. T. - Beleefd verzoek ik u mij een adres te geven van een Schnauzerkennel. Antwoord-H de dochter van de ken nelhouder H. Pouw, „Enny's Hoeve" ta Voorthuizen, heeft een Schnauzerkennel „De Zeven Bergjes". Als u aan het ge noemde adres schrijft, komt uw brief wel terecht. C. W. - Betreft uw vraag over het leg gen van vloerbedekking op een cementen vloer. Antwoord-JO gemiddeld is een ce menten vloer in een week of vier droog, doch is dan nog niet vochtvrij. Met dit laat ste bedoelen wij, dat er zonder gevaar voor schimmel of rotting een lichte vloerbedek king overheen gelegd kan worden. In het al gemeen is men pas veilig, wanneer de vloer in het droge jaargetijde ca. een half jaar de gelegenheid heeft om uit te wasemen. Het hangt echter sterk af van de omstandighe den. Zo zal een betonnen vloer in een bo venverdieping veel eerder voldoende droog zijn, vooral wanneer er de centrale verwar ming gestookt wordt (min. vier weken) dan wanneer de vloer in een benedenhuis boven drasse veengrond is aangebracht. In dit geval zullen zelfs speciale maatregelen ge nomen moeten worden om te zorgen dat deze vloer niet voortdurend vocht blijft op zuigen. Daar uw geval nogal gunstig is, n.l. een betonnen vloer op zandgrond, geïsoleerd door een laag bitumen, zal deze niet zo lang vochtig blijven, doch wij zouden u aanraden aan de veilige kant te blijvén en een half jaar speling te nemen alvorens er een ba latum vloerbedekking op aan te brengen. Mocht u niet zolang willen wachten, dan doet u goed om zeker de eerste tijd en na een vochtige periode, af en toe eens ondei het balatum de toestand te inspecteren. Mevr. R. W. K. - Hoe verwijdert men vetvlekken uit een cocosloper? Antwoord-H hiervoor neemt u pijp aarde. Dit poeder er enige uren op laten zitten, daarna afborstelen en zonodig de plaats waar de plek gezeten heeft uitwassen met synthetisch sop. Tenslotte spoelen met schoon water. Hoe werken de automatisch beveiligde (knipperlichtspoorwegovergangen? Antwoordde knipperlichten bij een spoorwegovergang worden d.m.v. een rail contact, dat op voldoende afstand voor de overweg onder de rails is aangebracht, door de in aankomst zijnde trein zelf op onveilig gezet. Er verschijnt dan een rood knipper licht van ca. 90 knipperingen per minuut, waarbij tevens een belsignaal gaat. Is de trein de overweg gepasseerd, dan wordt op korte afstand voorbij de overweg een twee de railcontact bediend, waardoor het sig naal „veilig" verschijnt in de vorm van een groen knipperlicht van ca. 45 knippe ringen per minuut. Het knipperen van de lichten wordt veroorzaakt door een kwik- contact, dat door een nokkenschijf bediend wordt. Deze nokkenschijf wordt op zijn beurt weer aangedreven door een klein motortje. Ook worden hiervoor wel speciale relaisschakelingen gebruikt. Mocht er een storing ontstaan in de apparatuur of in de leidingen naar de railcontacten, dan spreekt hierop een relais aan, dat in de controle keten is opgenomen en het oranjelicht in schakelt. Hiermede wordt dus aangegeven, dat de installatie buiten werking is en men op zijn hoede dient te zijn. De schakeling is zo uitgevoerd, dat er geen foutieve mel ding gegeven kan worden, tenzij een trein het spoor in verkeerde richting zou berij den. Komt dit laatste voor, dan dient de installatie daarop te worden ingericht. Mej. A. G. - Ik ben werkster en werk I 3 dagen per week van 9 tot 2 uur als hulp in de huishouding. Verder werk ik nog 2 halve dagen van 9 tot 12 uur bij een andere familie en tenslotte nog een dag weer bij een familie. Hoe zit dat met de loonbelas- ting en de premie voor de algemene ouder- domswet? Antwoord-H de werkgeefster bij wie u die drie dagen per week werkt, moet bij de afdeling loonbelasting (huishoudelijk personeel) een gele kaart halen (loonbelas- tingkaart). Het invullen van die kaart is zeer gemakkelijk. Loonbelasting bent u niet verschuldigd, wel premie voor de Algemene Ouderdomswet. De tabellen ontvangt die j dame er bij, zodat het geen verdere moei lijkheden behoeft bp te leveren. U moet f 1.14 per week premie betalen. Het ligt aan uw werkgeefster hiervoor compensatie te geven. Uw beide andere werkgeefsters zijn vrij gesteld van het invullen van kaar- ten, omdat u in de regel niet meer dan 2 dagen aldaar werkzaam bent. U dient ech ter opgave te doen van uw inkomsten, zo- dat u van de belastingdienst een aanslag voor de inkomstenbelasting en voor de j premie algemene ouderdomswet zult ont vangen. Met de eventuele ingehouden pre mie wordt bij de aanslag rekening gehou den. Aangezien de door u verschuldigde premie voor de Alg. Ouderdomswet vrij hoog is, omgerekend voor de tijd van 1 jaar, raden wij u aan, terstond aangifte te doen, zodat u daardoor in de gelegenheid zult zijn, de premie over het nog resterende aantal maanden te kunnen verdelen. Doet u dat niet, dan kan het gebeuren, dat u volgend jaar een aanslag krijgt over 1957 en een voorlopige over 1958, waardoor u zwaar in de zorgen komt te zitten. Abonnee G. - Waar kan ik de huurprijs van de door mij verhuurde woning laten vaststellen, want ik vermoed dat de huur prijs veel te laag is. Antwoord-I dit kunt u laten doen bij de huuradviescommissie in uw woonplaats. Kosten f 2.50. J. Z. - Als een vrouw 65 jaar is (ge huwd) en er is voor haar nimmer geplakt en haar echtgenoot nog geen 65 jaar is, heeft zij dan recht op ouderdomspensioen? Antwoord-K nee, de leeftijd van de man is doorslaggevend, tenzij de vrouw of ficieel kostwinster is, omdat b.v. haar man invalide is en niet in staat is tot werken. (Nadruk verboden). Maandag opende Burgemeester Snels de nieuwe Schoenfabriek van Riel en Co. Het werd voor de fa. van Riel en Co., een firma die reeds 45 jaar bestaat en waar ruim 75 mensen thans werk vinden, een zeer bij zondere dag.Directie en personeel hebben een terugblik geworpen op wat geschied is en zich bezonnen op de toekomst. De be langstelling voor deze officiële opening was zeer groot, wat op een bijzondere wijze tot uitdrukking kwam op de enorm druk be zochte receptie. De uitgetrokken twee uur bleken veel te weinig. De dag begon met een plechtige H. Mis om 9 uur in de Lambertuskerk. Directie en personeel en genodigden za ten hierna aan, aan een gezamenlijk ontbijt in de zaal van Café Elshout. Om 11 uur kwamen allen bijeen in de nieuwe fabriek, waar Burgemeester Snels de opening zou verrichten. De directeur de heer C. v. Riel, .^richtte zich bij deze gelegenheid als eerste tot de aanwezigen. Spreker bracht in herinnering het wel en wee van de firma in al de jaren van bestaan, waarbij hij dank bracht aan het personeel, speciaal de ouderen, die steeds de zaak met bijzondere toewijding gediend hebben. De heer van Riel sprak dan ook de hoop uit, dat in de toekomst met gezamenlijke inspanning bereikt zal mogen worden het product nog meer te perfectioneren om zodoende de naam van de firma hoog te kunnen houden. Burgemeester Snels die hierna het woord kreeg constateerde met vreugde dat in de gemeente niet alleen de metaalindus trie zich gestaag uitbreidt, maar dat de van ouds gevestigde schoenindustrie waar no dig de bakens verzet en op een bijzondere wijze uitbreidt. Het verheugde Burgemees ter Snels, dat de firma van Riel deze nieu we fabriek heeft kunnen betrekken en spre ker voldeed gaarne aan het verzoek om dit geheel naar de eisen des tijds ingericht bedrijf te willen openen en sprak daarbij de hoop uit dat de samenwerking tussen direc tie en personeel voor de fa. van Riel ook in de toekomst succes in zaken zal mogen brengen. De nieuwe fabriek werd hierna door Deken Rooyackers ingezegend. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer Th. van Veldhoven, lid van de ondernemersraad. Deze wenste de directie geluk met de nieuwe fabriek en gaf de verzekering aan de directie, dat het personeel van haar kant alles in het werk zal stellen om het vertrouwen dat in hun gesteld wordt, niet te beschamen. Namens het personeel bood spreker een bronzen pla quette aan van de stichter van dit bedrijf, de heer C. van Riel. De plaquette die aan gebracht is in de hal van het kantoor werd onthuld door een zoontje van de huidige directeur de heer C. van Riel. Tot slot van deze bijeenkomst dankt de heer van Riel Deken Rooyackers, die het gebouw had willen inzegenen, Burgemees ter Snels, die het had willen openen en het personeel voor het fraaie geschenk. In zijn dank betrok spreker ook de architect van Huiten uit Waalwijk en de aannemers van Iersel en van Loon uit Drunen voor de ver leende medewerking bij de bouw van deze fabriek. In de namiddag had nog een zeer druk ke receptie plaats, waarbij enorm veel af nemers, leveranciers en andere zakenrela ties, alsmede velen uit onze gemeente de directie kwamen gelukwensen. Bij deze re ceptie werd ook de gelegenheid geboden de nieuwe fabriek te bezichtigen. Woensdagavond werd in de zaal van café Elshout nog een geslaagde feestavond gegeven voor het personeel. Glanzende, goede kwaliteit speelkaarten worden (om ze schoon te maken), behan deld met een mengsel van half water, half geest van salmiak. Uw bontmantel maakt u schoon door in- en uitwrijven met zemelen. Daarna zachtjes uitkloppen en zonodig voorzichtig uitkam men. Stroeve Iaden kunnen goed schuivend ge maakt worden door de glijvlakken eerst goed schoon te maken en ze daarna in te wrijven met talkpoeder of met een kaars. Krullende kleedjes en matjes legt men ondersteboven en spijkert de hoeken even vast. Daarna bestrijkt men de onderkant met rubberlijm. Vlug werken. Verschoten bruine cocosmatten maakt men weer fris door ze schoon te maken met een oplossing van overmangaanzure kali en heet water. Lekke tuinslangen kan men repareren met in benzine opgeloste gutapercha. Vetvlekken op bruine schoenen verwijdert men door ze uit te wrijven met wat water waarin hertshoornzout is opgelost. Geduren de het drogen papier in de schoenen doen. Daarna goed poetsen met schoensmeer. Oude witte gordijnen, die niet meer goed wit te krijgen zijn, wast men in lindebloe semthee. Ze krijgen dan een mooie crème kleur. (Nadruk verboden) Tf er gelegenheid van zijn 40-jarig dienst- jubileum heeft de N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" Willem van Rijswijk maandag tot middelpunt gemaakt van een prettige feestviering, die zich deels in hotel Verwiel en deels in de grote zaal van De Gecroon de Leersse voltrok. In hotel Verwiel bleef de viering beperkt tot de jubilaris en familieleden, de direc tie en de staf van het bedrijf. In zijn toe spraak tot de jubilaris wees de heer H. J. Gompen erop dat dit jubileum een bijzon der karakter droeg, omdat er wel al heel wat jubilea bij „De Amstel" zijn gevierd, maar dat tot nu slechts een bescheiden aan tal werknemers de 40-jarige mijlpaal heeft weten te bereiken. Het is voor de leiding van een bedrijf welhaast onmogelijk, aldus de heer Gompen, om zich vandaag de dag in de persoon van een werknemer te ver diepen. Het levenstempo is dermate snel, dat daarvoor de tijd ontbreekt. Op een dag als vandaag is die gelegenheid er echter wel. In de afgelopen 40 jaar bent U voor het bedrijf tot een begrip geworden. Ge hebt op verschillende plaatsen gestaan en op elk van deze plaatsen hebt ge je onderscheiden door onopvallendheid.Je deed je werk, je was er. Mensen als jij zijn zeldzaam en daar om hebben deze woorden meer betekenis dan men er misschien aan wenst toe te kennen. Ten slotte sprak de heer Gompen de wens uit dat de jubilaris zijn werk nog vele jaren in goede gezondheid, met hetzelfde animo en tot voorbeeld van de jongeren zou mogen kunnen vervullen. Namens de direc- Met edelstalen kast wir-gouden uurtekens en' onbreekbare veer tie overhandigde de heer Gompen de ju bilaris een geschenk, bestaande uit een couvert met inhoud. Namens de personeelscommissie werd de jubilaris toegesproken door de heer Goed hart, die er eveneens op wees dat het hier een wel heel bijzonder jubileum gold. Hij schetste de jubilaris als iemand van grote ijver en plichtsbetrachting die in de pret tigste verstandhouding met zijn mede-ar beiders weet om te gaan en daardoor een voorbeeld is voor de jongeren. Als blijk van waardering overhandigde hij de jubilaris eveneens een geschenk onder couvert. De heer Fijan wees er in zijn toespraak op dat Willem van Rijswijk in de jaren die hij bij „De Amstel" heeft gewerkt, een ont zettende strijd heeft gevoerd tegen het natte leer, een taak waarvan hij zich op voor treffelijke wijze heeft gekweten. Ook de heer Fijan onderstreepte nog eens de grote bescheidenheid van Willem van Rijswijk en wenste hem toe dat hij nog vele jaren met eenzelfde ijver en animo voor „De Amstel" werkzaam zou mogen zijn. Nadat de jubilaris enkele hartelijke dankwoorden had gesproken, zorgde de uit stekende service van hotel Verwiel ervoor, dat de tijd die men nog bijeen bleef, zeer prettig en smakelijk werd besteed. ONDERSCHEIDING. A ansluitend bij deze intieme feestvie ring had er in de grote zaal van De Ge croonde Leersse een feestavond plaats, die door de directie van het bedrijf aan het vol tallige personeel werd aangeboden en die werd verzorgd door het cabaret-gezelschap Jan van Ostade. Deze feestavond werd te vens bijgewoond door het voltallig gemeen tebestuur. Allereerst richtte de heer J. Gompen zich tot de jubilaris. Hij zei er bijzonder trots op te zijn iemand als Willem van Rijswijk in het bedrijf te hebben en in dit verband Wees hij er op van hoe groot belang het is dat een bedrijf kan beschikken over een vaste kern van medewerkers. Het is van groot belang dat we elkaar kunnen ver trouwen en daarop verder kunnen bouwen, Pij 1 pakje CACAO (100 gram) van 60 ct, het 2e pakje voor de halve prijs en toch 10% korting. Bij 1 bus SCHUURPOEDER a 35 ct NU 1 doos SCHOENCRÈME voor 10 ct (en natuurlijk 10% korting) 36 voor 32 ct, 6 zegels 36 voor 32 ct, 6 zegels nu 30 ct, 6 zegels 28 voor 25 ct, 5 zegels nu 69 ct, 14 zegels nu 42 ct, 8 zegels 56 voor 50 ct, 10 zegels 67 voor 61 ct, 12 zegels 81 voor 72 ct, 14 zegels 48 voor 43 ct, 9 zegels ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS v.v.v.v.v, aldus de heer Gompen. En dat dit weder zijds vertrouwen bij „De Amstel" een ver heugende rivaliteit is blijkt wel uit het feit dat het bedrijf reeds 68 zilveren jubilarissen en 4 medewerkers die het 40-jarig jubileum mochten vieren, in zijn midden heeft. Vervolgens werd de jubilaris toegespro ken door burgemeester Teijssen, die in het bijzonder de toewijding, de zorg en de energie van de jubilaris onderstreepte. „Uit de woorden van de directie heb ik gemeend te mogen opmaken, aldus burgemeester Teijssen, dat gij een steunpilaar van het bedrijf zijt en dat „De Amstel" u beschouwt als een van haar voornaamste medewerkers. Deze jubileumdag, zo vervolgde burge meester Teijssen, krijgt voor u nog een bij zondere glans wanneer ik u mededeel dat het H. M. de Koningin heeft behaagd u te onderscheiden met de ere-medaille in zil ver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een hartelijk applaus volgde op deze mededeling, waarna door allen het „Wilhelmus" werd gezongen. De jubilaris dankte voor deze bijzondere onderscheiding en gaf ook uiting aan zijn erkentelijkheid jegens de burgemeester, de directie en zijn collega's. De rest van deze feestavond werd op prettige wijze gevuld door het cabaret-gezel schap van Jan van Ostade onder de titel ,,'t Is maar gekheid", waarbij ons echter van het hart moet dat gekheid niet de goe de smaak behoeft te missen. Aan dit programma werkten mee Henny de Klerk, Lize Bogaers, Jan en Pierre van Ostade, J. v. Loenhout, H. van Rijswijk en J. Hombergen. „Ja."

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2