Waalwijkse en Langst Courant Uit de Langstraat KAATSHEUVEL van Kederiand Hoofdklasse anker kader 38/2. P, Wijtenburg, arts AFWEZIG nylon imprimeó voor japonnen Drunen Vlijmen Haarsteeg Geertrui eieniterg Gapelie Waspik van 18 t/m 26 mei MAANDAG 13 MEI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 1MHEIZÜIDE 80e JAARGANG No. 35 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR-ADRES: „ECHO" 3. caire geldlening ten behoeve van een ingezetene. Wijziging van de gemeentebegro ting 1957. Het kampeercentrum De Klinkaert. Het kampeercentrum De Klin kaert opende precies een jaar ge leden haar poorten. Hoezeer dit kamp bekendheid geniet bij de toe rist-kampeerder, blijkt wel uit het feit dat reeds dit eerste jaar 't kamp met zijn bungalows, slaapzalen en diverse kampeerterreinen tijdens 't seizoen vol lag en dat voor het ko mende seizoen reeds 700 aanvragers moesten worden afgewezen. Week enders, kampeerclubs en individuele kampeerders bevolken constant dit kamp, waar Engelsen, Fransen, Amerikanen, Duitsers en Denen el kaar ontmoeten. Naast de normale bezetting kampeerde er dit week end ook een grote groep kampeer ders van de Nederlandse Reisver- eniging en hield er de A.N.W.B. haar jaarlijks zgn. „Mentorkamp". Een 150 mentors van de A.N.W.B.- afdeling Toeristen, legden hier dit weekend proeve van bekwaamheid af op kampeergebied en kregen er het A.N.W.B. „Mentor-brevet", die de heer G. v. d. Weide, voorzitter van de A.N.W.B.-afdeling toeristen, zelf kwam uitreiken. 't Kampeercentrum De Klinkaert is de gehele zomer weer een centra le plaats waar tal' van kampeerders elkaar ontmoeten en waar tal van uitwisselingen plaats vinden. Er heerst een gezellige sfeer en een prima kampeergeest. OPENBARE WERKEN KREEG EEN FRAAI GEBOUW. Zaterdagmorgen opende Burgemeester Snels in Drunen het nieuwe gebouw voor openbare werken, waarin deze gemeente dienst thans gevestigd is. Alvorens dit te doen zegende Deken Rooyackers eerst dit gebouw in. Deken Rooyackers wees er bij deze gelegenheid op verheugd te zijn dit gebouw te mogen inzegenen, niet om dit feit alleen, maar omdat bleek dat het ge meentebestuur bij al haar handelingen zich laat leiden in Christus geest. Het verheugde Deken Rooyackers eveneens dit gebouw te mogen inzegenen, omdat hierin zulk een belangrijke tak van de gemeentedienst on derdak vindt. Spreker noemde openbare werken een belangrijke tak, omdat hier ook onder ressorteert de verfraaiing van de ge meente. Het is deze verfraaiing die zal werken op de gemoedsrust van de inwoners en spreker noemde dit ook een belangrijke voorwaarde voor diepere en betere gods dienstzin. Burgemeester Snels hield alvorens het gebouw te openen en over te dragen nog een toespraak, waarin hij de geschiedenis van Bouw- en Woningtoezicht na de oorlog nog eens naging. Het begon met Bureau Wederopbouw, het werd gevolgd door Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht met de hoofdzetel in 's Bosch en voor Bouw- en Woningtoezicht heeft men ook nog gekend de gemeenschappelijke dienst met Vlijmen en Engelen. Toen Vlijmen uittrad moest Drunen wel een eigen dienst instellen, een dienst die voor een groeiende gemeente als Drunen zeker geen luxe is. Spr. had van de Dienst Openbare Werken zoals deze thans is opgezet goede verwachtingen. Onder openbare werken ressorteren vele taken. Het zijn plan voorbereiding, toezicht houden, ad viezen verstrekken, werkuitvoering en alge mene dienst. Burgemeester Snels sprak dan ook de verwachting uit dat het gemeentebestuur middels deze belangrijke dienst doeltref fender en efficiënter zal kunnen werken, wat het algemeen belang zeker ten goede zal komen. Hiermede opende Burgemeester Snels het fraaie gebouw en droeg het over aan de directeur gemeentewerken de heer v. Cool. In een kort dankwoord dat de heer v. Cool tot het gemeentebestuur richtte, gaf deze de verzekering dat de dienst openbare werken alles zal doen wat mogelijk is om aan de verwachtingen van deze te voldoen. Drunen pakt ook de zaak openbare wer ken fors en flink aan en algemeen is de verwachting, dat Drunen hier wel bij zal varen. De opening werd bijgewoond door de beide wethouders en nagenoeg alle raadsleden, alsmede het grootste gedeelte van het gemeente- en secretaris-personeel. Zondagmiddag was het nieuwe gebouw voor het publiek opengesteld ter bezichti ging. AGENDA. Dinsdag 14 mei: Ziekentriduum in Elshout; 9 uur Plech tige H. Mis; 2.30 u. Plechtig Lof, parochie kerk Elshout. 7 uur Trainen DVC-senioren. Woensdag 15 mei: Ziekentriduum Elshout, 9 u. H. Mis, 3.30 uur Plechtig Lof, Elshout. Donderdag 16 mei Ziekentriduum Elshout, 9 uur Plechtige H. Mis, 3.30 uur Plechtig Lof, parochiekerk Elshout. 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Jaarvergadering DVC, café v. d. Geld. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els hout. 7.30 uur mei-bijeenkomst Boerinnenbond te Elshout. ring; de zaal was tjokvol. Hierna hield de bondsvoorzitter de heer Vink uit Den Haag een korte toespraak waarin hij zijn vreugde uitsprak over hetgeen er de laatste jaren is gepresteerd ten aanzien van t aanwerven van nieuwe leden en installeerde de heer B. v. d. Broek als 200e lid en overhandig de hem een fraai cadeau. De nationale propagandaleider van de KAB, de heer Breumer uit Utrecht, was deze avond ook naar Vlijmen gekomen om het eerste ploeglid van Nederland de heel A. de Vaan, die het gepresteerd heeft om binnen twee jaar 300 nieuwe leden in te schrijven in Vlijmen en omgeving te hul digen. De heer de Vaan werd door de heer Breumer hartelijk toegesproken en namens de KAB dank gebracht voor de activiteit die hij heeft ontplooid. Na het overhandigen van een cadeau en een dankwoord aan mevr. de Vaan, aan wie bloemen werden overhandigd, werd de huldiging met een hartelijk applaus besloten. De heer Wijk- mans, voorzitter van de KAB afd. Vlijmen, feliciteerde de Vaan met deze grootse pres tatie en bood een bloemenmand aan. Ook de besturen van de afd. Haarsteeg en Nieuwkuijk kwamen hun gelukwensen aan bieden en tevens was er de adviseur, van de Berg, die zich met woorden van lof bij de huldiging aansloot. Hierna volgde een verloting. Voor de muzikale omlijsting zorg de het duo Meesters-Huiskens. Ongeval. :v^iipe!aggiMTii>«rT 't ""T"" -3®hb« In het afgelopen weekend had al hier op de hoek Haarsteegsestraat Heusdenseweg een auto-ongeval plaats, waarbij de berijder van een bromfiets vrij ernstig werd gewond, 's Avonds omstreeks 7 uur wilde on ze dorpsgenoot v. V. met z'n auto de Heusdenseweg opdraaien; op 't zelfde moment kwam vanaf laatst genoemde weg een bromfiets aan rijden; op onverklaarbare wijze kwamen zij met elkaar in botsing. De bestuurder van de bromfiets werd tegen het wegdek gesmakt en vrij ernstig gewond. Spoedig waren er enkele E.H.B.O.-ers ter plaatse, die het slachtoffer eerste hulp ver leenden. Daarna werd hij per auto naar zijn woning in Den Bosch ver voerd. Plechtige ingebruikname van de gerestaureerde Nederl. Hervormde kerk te Waspik. Aanstaande woensdag, 's avonds om half 8, zal in de Nederl. Herv. kerk de heropeningsplechtigheid plaats vinden van het kerkgebouw. In 1953 is men begonnen de kerk, die onder Monumentenzorg staat, geheel te restaureren. Dit werk werd in etappes ingedeeld, waarvan er nu twee geheel hersteld, d.w.z. het gedeelte waarin de kerkdiensten worden gehouden. Inmiddels is de derde etappe van de restauratie reeds aangenomen. Deze derde etappe behelst het her stel van het koor, 't gedeelte waar in consistoriekamer en verenigings lokaliteiten worden ondergebracht. R.K. TONEELVERENIGING DE SCHOUWSPELERS. Zaterdag 18 en zondag 19 mei zal de energieke toneelgroep De Schouwspelers, •die reeds diverse malen in het afgelopen seizoen succes hebben geoogst, weer een nieuw toneelstuk voor het voetlicht brengen en wel1 het bekende stuk: In een andere wereld, van Joh. Blaaser Sr. en Jr. Regie- Decor-Grime is weer in bekwame handen van de heer H. Rijpert Jr. Het is nu te hopen dat het overgrote deel van de bevol king genoeg interesse kan opbrengen voor een zo loffelijk doel als het verheffen van het plaatselijk amateurstoneel. Plechtige parochie- Plattelandsvrouwen. De afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen kwam donderdagavond 9 mei j.l. in één der vergaderlokalen van de Chr. Landbouwhuishoudschool bijeen. De presidente, Mej. P. J. Rijken, opende deze samenkomst en heette iedereen van harte welkom en wel in het bijzonder Mevr. Brückel-Bei- ten uit 's-Gravenhage, die een le zing en demonstratie „Rijsttafel" zou verzorgen voor de afdeling. Na het zingen van het bondslied nam Mevr. Brückel het woord. Door oorlogsomstandigheden, aldus spr.- ster, hebben vele Nederlanders ken nis gemaakt met de Indische Rijst tafel. Mede ten gevolge van de re- patrieëring van vele Indische Neder landers is de rijsttafel voor ons Hol landers een bekend begrip gewor den. Na een interessante demonstratie omtrent het samenstellen van een rijsttafel, werden enkele huishou delijke zaken afgehandeld, o.a. be kendmaking zomer-reis, verslag van het bezoek aan de Prov. Voorjaars vergadering te Werkendam door Mevr. v. Vuuren-Kerst (dat keurig verzorgd was), mededeling over de Persil-kaarten met hun spaar-sys- teem. Hierna kwam het hoogtepunt van de avond. In het smaakvol ingerich te lokaal van de heer Elsman ston den de met bloemen versierde tafels gereed voor de rijsttafel. Voor deze maaltijd waren ook de echtgenoten van de leden uitgenodigd en ver schillende heren hadden dan ook aan deze uitnodiging gevolg gege ven. Onder het genot van een glaas je bier, dat nu eenmaal ook tot een rijsttafel behoort, werden de ver schillende Indische gerechten ge nuttigd. Aan het slot van de avond dankte notaris Waverijn het bestuur van de afdeling nog voor de uitnodiging en bood Mevr. Brückel-Beiten een boe ket bloemen uit eigen tuin aan. Een woord van dank is zeker op zijn plaats voor de heer Elsman, die zo bereidwillig was zijn lokaal voor deze avond aan de plattelandsvrou wen af te staan. Dames, die nog geen lid zijn van de Plattelandsvrouwen, komt ook eens een keer naar een vergadering. K.A.B. IN FEESTVERGADERING BIJEEN. Installatie 200e lid. In Café Den Braai had de feestvergade- ring plaats van de Bond van Werknemers- (sters) in Industriële Bedrijven St. Willi- brordus afd. Vlijmen. De voorzitter de heer A. van Heivoort opende deze feestvergade- Geslaagd. Voor het vakdiploma dameskap per, dat te Eindhoven werd afge nomen, slaagde onze plaatsgenoot de heer Sjaak Mutsaers. Gemeenteraad. Donderdag 16 mei a.s. 's avonds te 8 uur wordt ten gemeentehuize al hier een openbare vergadering ge houden, waarbij als voornaamste punten op de agenda voorkomen: 1. Benoeming van de 2de ambte naar der Burgerlijke Stand. 2. Waarborgen van een hypothe- Kaatsheuvel heeft vier dagen in het te ken van de biljartsport gestaan. Na een voorbereiding, die in de finesses verzorgd is en waarvan voorzitter Eeuwijk in zijn voor woord de conclusie trekt, dat Krijt op Tijd zijn 20-jarig jubileum met een eclatante daad wil inzetten, zijn dan donderdag j.l. in de zaal van de heer Piet van Dun de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland Hoofdklasse' Anker kader be gonnen. De concertzaal was omgebouwd in een biljartpaleis met tribunes aan weerszijden. De bondsvlag, de nationale driekleur en de vlag van de gemeente Loon op Zand sier den, behalve de nodige sportborden de wan den. Twee fonkelnieuwe tafels van de bil jartfabriek „Het Zuiden" de fa. Roothaert, uit Tilburg waren voor deze wedstrijden gratis geplaatst. Om half twee donderdag vingen de wed strijden aan met een korte toespraak van de voorzitter der vereniging, de heer Jan v. d. Kaa, die de spelers, de heer v. Doorn uit Tilburg als Hoofdgedelegeerde van de K.N.B.B. en de verdere belangstellenden 'n welkom toeriep. Hij brengt dank aan het hoofdbestuur van de bond voor het vertrouwen in de B.V. K.O.T. gesteld, door het organiseren van deze kampioenwedstrijden aan deze vereni ging toe te vertrouwen en hij hoopt, dat in Kaatsheuvel, waar de fantasie van het sprookje zijn naam heeft gekregen ook fan tastische resultaten in de biljartsport zullen behaald worden. Hij richt zich dan tot de heer v. Doorn, die hij dank brengt voor de bereidwilligheid de opening van deze mid dagwedstrijden op zich te nemen. De heer van Doorn zegt nog maar kort zitting te hebben in het hoofdbestuur van de KNBB en dat zijn eerste taak is hier als gedelegeerde op deze wedstrijden aan wezig te zijn. Hij vindt dat een vererende en zeer aangename taak en hij is met plezier naar Kaatsheuvel gekomen, waar met veel initiatief een industrie gedreven wordt, die de plaats naam heeft gegeven. Dit jeugdig district van de KNBB tekent dezelfde voort varendheid als de plaats zelf. Dat de B.V. K.O.T. de organisatie van dit concours heeft aangedurfd, getuigt van ondernemingsgeest, die de plaats siert. Hier is met een ambitie gewerkt en een toewij ding getoond, die nergens beter te vinden is. Hij hoopt dat Kaatsheuvel en speciaal de B.V. K.O.T. op een goed geslaagd toer nooi zal mogen terugzien en vertrouwt, dat de spelers en het publiek getuige zullen zijn van een hoogstaand en sportief spel. Hiermede verklaart hij deze wedstrijden na mens de KNBB geopend. Dan vingen de wedstrijden aan en reeds in de eerste partijen steeg de spanning tot een hoogtepunt. Op tafel I kwam de favoriet van Kaatsheuvel, de heer Wim Soeterboek tegen de op papier sterkste speler van het toernooi, de heer Ph. Beekman uit Amster dam. De heer S. mist de opstoot en wordt reeds direct voor een desillusie gesteld, die velen de moed zou hebben benomen, want de heer Beekman scoort dan een ijzig koude serie van niet minder dan 301. Wim was echter de moed niet kwijt. Met een pracht serie, waarvan de tweede honderd in een vaarttempo van nog geen 11 minuten, ant woordt hij met 200. Beekman begreep dat hij een tegenstander had gevonden, waar van hij nog tijdens de partij getuigde: „ik wou, dat ik dat jongmens van mijn lijf had" Blijkbaar zenuwachtig noteerde het sco- ringsbord slechts 6 caramboles, waarop Wim ook slechts 12 liet noteren. Weer slechts 17 van Beekman en dan een serie die de hoop opwekte dat Soeterboek nog winnaar zou worden van deze eerste partij tegen de ex-grootbiljarter. Op 117 caram boles strandde hij echter om dan aan zijn tegenstander de kans te geven om het spel te beëindigen, wat deze met een serie van 82 dan ook deed. Inmiddels voor onze Kaatsheuvelse favoriet een joyeuse entree, dat belofte inhield voor deze dagen. Aan tafel 2 speelden de heren G. Vink en J. Everaard, heiden van dezelfde ver eniging uit Utrecht, die drie kwartier lan ger nodig hadden om hun partij in 17 beur ten te beëindigen. Voordat de avondpartijen aanvingen, sprak burgemeester Mr. v. d. Heijden een officieel openingswoord, op nieuw ingeleid door de heer v. d. Kaa, die zei er trots op te zijn, dat de burgemeester ook bereid was gevonden dit toernooi te openen. De tijd is voorhij, dat een partij biljart een café- of kroeggenoegen mocht genoemd woïden. Door goede organisatie is het een sport geworden, die zowel geestelijke als lichamelijke training opeist. De bereidwil ligheid dit toernooi te willen openen ziet de heer v. d. Kaa als een propaganda voor deze sport, meer bijzonder voor Kaatsheu vel. Hij geeft dan het woord aan de bur gemeester, die aanvangt met te verklaren, dat het toch niet in zijn bedoeüng heeft gelegen met zijn openingswoord propagan da te maken voor de biljartsport, wat ech ter ook weer niet wil zeggen, dat hij niet heel gaarne deze gelegenheid heeft te baat genomen om zo mogelijk ies bij te dragen tot het slagen van dit biljartfestijn, dat in Kaatsheuvel gegeven wordt. Als hij dan ver klaart deze sport nooit geleerd te hebben, móet dat de voorzitter begrijpen, want in zijn jeugd was het, volgens de woorden van de heer v. d. Kaa slechts een caféver pozing, die niet op hoog peil stond. Nu is het een ontspanning geworden, die van de beoefenaars een beheersing en een concen tratie opeist, die alleen door gestage trai ning en grote aanleg tot een succes van enige betekenis kan leiden. Zo gezien, is hij overtuigd, dat deze sport voor de beoefe naar een bevrediging en een genot kan bie den, die voldoening schenkt. En de wijze waarop deze sport in Kaatsheuvel beoefend wordt, heeft zijn volle belangstelling. Steeds volgt hij in de krant de uitvoerige biljart verslagen en hij durft te verklaren, dat hij zelfs de namen van de spelers en hun capa citeiten kent. Daarom ook heeft hij gaarne aan de uitnodiging om dit tournooi te openen gevolg gegeven. Hij wenst dan de B.V. K.O.T. geluk, dat de. KNBB Kaats heuvel en het tehuis van K.O.T. uitgekozen heeft om dit nationeal kampioenschap te spelen, wat inhoudt, dat K.O.T. het ver trouwen van de bond heeft verworven. Hij is overtuigd, dat KOT dit vertrouwen niet zal beschamen. Hij hoopt, dat het succes zodanig zal zijn, dat Kaatsheuvel na afloop met genoegen op dit toernooi zal mogen terug zien. Hiermede verklaart hij de wed strijden officieel geopend. De uitslagen van de donderdag gespeelde wedstrijden waren W. Soeterboek 329 Ph Beekman A'dam 400 G. Vink Utrecht 378 J. Everaard Utrecht 400 J. Ligthart Alkmaar 344 J. Lieshout R'dam 400 A. Mol A'dam J. Franken Tilburg J. Everaard J. Ligthart G. Vink J. Lieshout W. Soeterboek A. Mol Ph. Beekman J. Franken Vrijdag G. Vink W. Soeterboek J. Lieshout A. Mol J. Ligthart Ph. Beekman J. Franken J. Everaard J. Everaard J. Lieshout J. Ligthart A. Mol G. Vink Ph. Beekman J. Franken W. Soeterboek 400 327 400 32 400 291 400 250 400 300 304 400 104 400 90 400 400 214 400 369 321 400 351 400 400 366 4 4 17 17 13 13 21 21 8 8 10 10 13 13 12 12 12 12 4 4 6 6 12 12 20 20 13 13 16 16 13 13 200 301 96 80 85 101 93 102 172 11 156 82 94 84 103 81 118 103 42 197 41 209 120 53 149 77 107 121 93 85 199 131 82.25 100 22.23 23.52 26.46 30.76 19.04 15.57 50.- 4.- 40.- 29.10 30.77 19.23 33.33 25.- 25.33 33.33 26.- 100.- 15.- 66.66 33.33 17.83 20.- 18.45 24.69 30.77 21.94 25.- 30.77 28.15 104 5 50 20.- 400 5 217 80.- 400 8 272 50.- 348 8 110 43.50 400 19 60 21.05 349 19 88 18.36 400 11 189 36.36 264 11 83 24.- 400 7 181 57.14 80 7 39 11.42 194 9 84 21.55 400 9 166 44.44 395 8 130 49.37 400 8 199 50.- 238 14 91 17.- 400 14 123 28.57 Heuvelstraat 45 Tilburg f Vrijdagavond was de stand: 1 Beekman; 2 A Mol; 3 J. Everaard; 4 W. Soeterboek; 5 J. Franken; 6 G. Vink; 7 J. Lieshout en 8 L. Ligthart. Zaterdag was de belangstelling voor de wedstrijden van wijd en zijd zeer groot. On ze Kaatsheuvelse favoriet speelde weer een tweetal schitterende partijen, waarbij hïj in de eerste tegen Ligthart weer een serie van 272 scoorde en de partij in 8 beurten af sloot, terwijl' hij van Lieshout in 9 beurten met een hoogste serie van 161 wist te win nen, waardoor zijn algemeen moyenne het hoogste van de wedstrijden was geworden. J. Franken G. Vink W. Soeterboek J. Ligthart Ph. Beekman J. Lieshout A. Mol J. Everaard J. Franken J. Ligthart J. Lieshout W. Soeterboek A. Mol G. Vink J. Everaard Beekman BEEKMAN NEDERLANDS KAMPIOEN ANKER-KADER 38/2. Prachtige tweedie plaats voor Wim Soeterboek met hoogste algemeen gemiddelde. Zondagmiddag werden in de zaal van P. v. Dun te Kaatsheu vel de wedstrijden voortgezet om het Nederlands kampioenschap anker-kader' 38/2. Voor het Ne derlands kampioenschap waren deze wedstrijden niet meer van belang, omdat de Amsterdammer Beekman de na 6e ronde de lei ding had met 12 matchpunten, gevolgd door Wim Soeterboek met 8 matchpunten. Ook al zou Beekman zijn laatste partij tegen zijn stadgenoot Mol verliezen en Soeterboek de zijne tegen Ever aard winnen, dan nog was er voor Beekman geen vuiltje aan de lucht. En zo ging het inder daad. Beekman moest in 8 beur ten het hoofd buigen voor Mol, die immers nog een klein kansje had op de tweede plaats, omdat hij in matchpunten gelijk stond met Soeterboek, doch een lager algemeen gemiddelde noteerde. Beekman haalde in deze partij niet de glanzende vorm uit ziin eerste partij, hetgeen wellicht ook is toe te schrijven aan het feit dat hij zich toch al kampioen mocht noemen. Hij bestond- het zelfs om tweemaal achter elkaar te poedelen. Mol speelde in deze partii vrij constant en maakte in de achtste beurt de partij uit met een serie van 111. Soeterboek had het aan de andere tafel aanvan kelijk niet gemakkelijk tegen Everaard, die echter ook naar zijn vorm liep te zoeken. Met kruimelbeurten bleven de beide spelers voortdurend in eikaars nabijheid, totdat Wim Soeter boek in de 13e beurt de cadans te pakken kreeg. Op zijn bekende snelle en corns wat driftige wij ze legde hij een fraaie 106 op het laken, om in de 15e beurt de par tij te besluiten met een in ijltem po gescoorde glanzende serie van 119. Everaard bleef op 242 staan en Beekman tegen Mol op 238. Door deze niet bijster sterke par tij zakte Soeterboek's gemiddelde van 38.33 naar 36.43. Daarvoor waren er nog twee partijen gespeeld tussen G. Vink en J. Ligthart en op de andere tafel tussen J. Franken en J. Lieshout. Vink won vrij gemak kelijk in 13 beurten van Ligthart die daarmee op 0 matchpunten bleef. Het duel tussen Jan Fran ken en de Rotterdammer Lies hout was vrij vinnig. De Tilbur- genaar, door velen gedoodverfd 'als de nieuwe kampioen, moest al zijn biljartcapaciteiten aan wenden en dat ziin er nogal wat om zich de Rotterdam mer van het lijf te houden. Dank zij een zeer fraai opgebouwde slotserie van 118 slaagde hij in de 10e beurt daarin, v. Lieshout achterlatend op 353. De uitslag van dit uitstekend georganiseerde tournooi is: Ph. Beekmar» 2638 79 301 33.39 100 W. Soeterboek 2695 74 272 36.43 50 A. Mol 2645 78 197 33.91 100 G. Vink 2633 81 217 32.50 80 J. Franken 2331 80 199 29.13 57.14 J. Everaard 2158 97 172 22.24 50 J. Lieshout 2060 85 101 24.23 30.76 J. Ligthart 1423 68 110 20.92 12 10 10 8 8 6 2 0 Opvallend is dus wel dat de kampioen van het vorig jaar J. Ligthart er op dit tournooi niet in geslaagd is een partij te win nen. De prijsuitreiking werd ver- richt door de heer v. Doorn, bd van het hoofdbestuur van de KNBB. Deze heette in het bijzon der welkom de heren Heus en TJi- tendaal van de KNBB. het. be stuur van het district Tilburg en het bestuur van de Tilburgse Biljartbond. Spreker liet zich in zeer waar derende hewoordingen uit over de organisatie van dit tournooi door K.O.T. In de persoon van de heer v. d. Kaa. de voorzitter van K.O.T., dankte rii K O T. voor deze eminente prestatie. Het is niet zo. aldus snr., dat K.O.T. de KNBB dankbaar moet ziin voor het geschonken ver trouwen, maar dat de KNBB K.O.T. dankbaar miet zijn voor deze voortreffelijke organisatie. Namens de KNBB bracht spre ker iedereen dank die voor het welslagen van dit tournooi ge werkt heeft. Over de kwaliteit van het ver toonde spel was spr. zeer tevre den. Deze kwaliteit komt ook wel heel sterk nar voren in 't al gemeen tournooigemiddelde van 28.94 (het vorig jaar 20.32). Vervolgens richtte spreker een persoonlijk woord tot elk der deelnemers. Wim Soeterboek kreeg zeer terecht een bijzonder waarderend woord, niet alleen voor z'n prachtige prestatie door het hoogste partijgemiddelde (36.43) op zijn naam te brengen, maar ook voor het feit dat hij voor 70 de organisatie van dit tournooi op zich heeft genomen. Op zijn prestatie, aldus spr., kan heel Kaatsheuvel trots zijn. De KNBB is trots op hem, omdat de ze in hem een voortreffelijke propagandist voor de biljart sport hezit. Tenslotte reikte de heer van Doorn de kampioensmedaille uit aan de heer Beekman, lid en voorzitter van de Amsterdamse biljartvereniging Marco Polo". Hij meende dat de heer Beekman zijn kampioenschap te danken heeft aan ziin uitzonderlijk ster ke spel in de eerste partii, toen hij in vier beurten de 400 vol maakte. Hierna sprak de heer v. d. Kaa woorden van dank aan het adres van de KNBB voor het geschon ken vertrouwen, aan het adres van de begunstigers, adverteer ders en schenkers der prijzen; dank aan de fa. Pepping voor de bouw van de tribunes, aan de fa. Heijda en de fa. Zijlmans-v. Gils; dank aan de heer Roothaert, di recteur van de biljartfabriek „Het Zuiden" te Tilburg voor de plaatsing van de nrachtige bil jarts; dank aan de hospes de heer P. v. Dun en diens echtge note, aan de heer Kamn, die zo veel honneurs op voortreffelijke wijze heeft waargenomen en ten slotte aan alle medewerkers van het district Kaatsheuvel. Bijzon der dank bracht hij aan „onze" Wim Soeterboek voor diens on vermoeid zwoegen om dit tour nooi te doen slagen. Maar omdat zowel de moeder als de echtge note van Wim spreken van „on ze Wim" bracht de heer v. d. S Kaa ook hun bijzonder hartelijk dank. De moeder van Wim kree.y een mooie plant aangeboden ('t was immers Moederdas) en ooP mevr. Soeterboek en Wim zelf mochten als dank een fraai ge schenk in ontvangst nemen. De deelnemers aan dit tour nooi werden echter ook niet ver geten. En daarvoor hadden de Kaatsheuvelse schoenfabrikan ten en middenstanders gezorgd. Voor de dames der deelnemers was er een bijzonder fraai paar damesschoenen van (uiteraard) voortreffelijk Kaatsheuvels fa brikaat, terwijl er voor elk der spelers ook nog andere aantrek kelijke geschenken waren, ge schonken door gemeentebestuur, V.V.V., K.O.T. en firma's. KAATSHEUVEL De praktijk wordt waargeno men door B. Baaijmaakers, arts. Spreekuur van 8-10 uur Boodschappen voor 9 uur. Namens de deelnemers dankte tenslotte de heer Beekman voor dit uitstekend georganiseerde tournooi, dat zo'n bijzonder pret tig verloop heeft gehad. Ook voor de prachtige prijzen dankte spr. de Kaatsheuvelse fabrikan ten en firma's heel hartelijk. En wij, die dit tournooi heb ben bijgewoond, moeten zeggen dat Kaatsheuvel zich in de afge lopen dagen van zijn allerbeste zijde heeft laten zien. Het heeft niet alleen getoond een eminent biljartspeler te bezitten, maar ook een organisatietalent en een vrijgevigheid die men slechts zeiden ontmoet. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de deelne mers aan dit tournooi allen nog eens hopen de heer Beekman

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1