Waalwijkse en Langslraalse Courant WAALWIJK SÊKÉi I! mm JSË f.;:;. 'Jt, OLD SPICE KAATSHEUVEL M' Plechtige heropening van gerestaureerde middeleeuwse kruiskerk te Waspik. MERKGEYSER IVOROL VRIJDAG 17 MEI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 18 en zondag 19 mei. Arts Dr. Langemeijer. Apotheek Ni.jman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 19 mei 1957. 10 uur Ds. L. Schellevis. 18.30 uur Ds. L. Schellevis. Jeugddienst. Onderwerp: „Houd er de inoed maar in". Zang door Mej. N. v. d. Hammen. N. H. KERK BESOIJEN., Zondag 19 mei 1957. Voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur: Eerw. Heer van Bemmel, Slikkerveer, theologisch candi- daat. N. H. KERK BAARDWIJK. Minister Loeffstraat 65. Zondag 19 mei 1957. 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. GESLAAGD. Aan de universiteit te,Utrecht slaagde voor het candidaatsexa- men rechten de heer J. Quik al hier. ZEGELACTIE ST. ANTONIUS- PAROCHIE OP 12.000 De zegelactie voor de bouw van de nieuwe kerk in de St. An- toniusparochie heeft tot nu toe een bedrag van 12.000.opge bracht. En dat is nog lang niet alles, want een aantal toegezegde bedragen is nog niet geïnd. Dr. v. BEURDENSCHOOL. R.K. Middelb. Hand-avondschool Geslaagd voor vaardigheids diploma machineschrijven van de Stichting Handelsexamens: B. v. Hoof, Th. Keetels, J. Pul lens, Th. v. Ravenstein te Waal wijk en A. Verhagen te Sprang. NIEUWE INSPECTEURS 's RIJKS BELASTINGEN. Bij K. B. is een aantal surnu merairs, met de persoonlijke ti tel van adjunct-inspecteur van 's rijks belastingen in ambulante dienst, allen te Rotterdam (rijks belastingacademie) benoemd tot inspecteur van 's rijks belastin gen. Onder hen is G. W. R. de Vries aan de inspectie der belas tingen te Waalwijk. VANDAAG OVER EEN WEEK BIBARIUM Uit eigen ervaring zult u allen weten, dat de voorbereidingen voor een feest uitermate groot kunnen zijn. Hoe groter 't feest, des te meer voorbereidingen die nen getroffen te worden. Het meeste werk komt echter op de laatste dagen aan en zo zal het u duidelijk zijn, dat de tientallen organisatoren en organisatrices van het feest bij uitstek, Bibari- um, momenteel al onder hoog spanning werken. Vandaag over een week zal Bibarium officieel worden geopend en toch is er op het Raadhuisplein nog niets bij zonders te zien. U zult daarop niet lang meer behoeven te wach ten, want volgende week gaat er gebouwd worden, zo, dat het Raadhuisplein geheel van aan zien zal veranderen. We hebben dezer dagen nog eens gesproken met het organiserend comité en we stonden werkelijk versteld van de enorme opzet van de om vang die Bibarium straks zal gaan innemen. Meer dan hon derd personen zullen hierbij zijn ingeschakeld. Al bij al rechtvaar digt een en ander zeer grote ver wachtingen. In de loop van de komende week zal ook een krant verschij nen, speciaal gewijd aan 't grote lentefeest in Waalwijk. Het zal de naam Bibarium-Post dragen en daarmee hoopt men alle in woners van Waalwijk te berei ken en hen vooral toch nog eens aan te sporen, in ieder geval ook deel te nemen aan dit feest. In ons vorig nummer spraken wij over een viertal drumbands dat aan de opening van Bibari um luister bij zal zetten. Een daarvan is natuurlijk onze on volprezen Kajotters Drumband, die bij geen enkele festiviteit in Waalwijk te missen is en dus zeker niet bij Bibarium. Boven dien komt er een dlrumband uit Den Bosch en een uit Tilburg. Naast de Kajotters Drumband is Waalwijk nog een andere drum band rijk, namelijk een jeugd drumband, bestaande uit jón gens uit de Putstraat. De orga nisatoren van Bibarium hebben er o.i. zeer goed aan gedaan ook deze iongens uit te nodigen. Ze cenieten nog niet zo'n grote be kendheid. die ze echter wel zul len krijgen wanneer straks dui zenden mensen op de been zijn om Bibarium mee te gaan vieren. Tussen twee haakjes, die Pi- ratenbar belooft iets zeer inte ressants te worden AGENDA. Vrjjdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Die dag eindigde mijn leven", 18 jaar. I-uxor 8 uur: „De machinist", 14 jaar. Dezelfde voorstellingen op zondag om 6 en 8.30 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Johannes P M zv A van den Broek-Klerkx Maria C dv K van Gelder-Maas. Overlijden Adrianus van den Meerakker 80 jaar wedr van .T van Kuijk Y\ outer M de Rooij 68 jaar echtg van J A van Zeist. Huwelijksaangiften A J M van Heijst 34 jaar en J C M van der Horst 43 jaar beiden alhier. Huwelijken AP Brok 55 jaar en J A M Brouwers 48 jaar beiden alhier J L van Esch 25 jaar te Vught en C P van der Velden 25 jaar alhier. Ingekomen J van Rozendaal van Vught A G van der Sanden en gezin van lijmen P G Wilmsen van Bergenopzoom M A H de Kort van Tilburg JA Tim merman van Mierlo H Hoef- akker van Amersfoort. Vertrokken ij G C Hamers naar Loonopzand W Daane en echtg naar Vlij men G L E van Bokhoven naar Loonopzand R H J Goet hals en gezin naar België HM en M P Pol naar Leersum LA M Verwiel naar Utrecht AM Schoormans naar Tilburg C G Doornen naar Driebergen-Rij senburg. Raamsdonk If ir oooi. OPGERICHT 1878 80e JAARGANG No. 39 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract- advertenties speciaal tarief TEL.-ADRES: BILJARTSPORT K.N.B.B. District Kaatsheure Laat ons uw badinrichting- of douche-cel verzorgen met een FASTO VAILLANT of JUNKERS H. P. DEKKERS-v. d. VLIET Kaatsheuvel Ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Cflals briljanten DE ECHO m BET ZOED GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk te houden op vrijdag 17 mei 1957, des namiddags om half 8. Agenda 1. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw inkomende raadslid H. J. Bouwens. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Benoeming lid van de schoolcommis sie (vakature J. J. M. de Bont). Aanbeve ling van burgemeester en wethouders: nr. 1 Leijten, Bertus H., geboren 22 jan. 1914, wonende Molenstraat 53 te Raams- donk(dorp); nr. 2 Schumacher, Henricus A. B., geboren 20 nov. 1909, wonende Kerkstraat 19 te Raamsdonk(dorp). 4. Benoeming lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, te Raamsdonk- (dorp) (vakature J. J. M. de Bont). Aanbeveling van burgemeester en wet houders: nr. 1 Leijten, Bertus H., geboren 22 jan. 1914, wonende Molenstraat 53 te j Raamsdonk(dorp)nr. 2 Schumacher, Hen ricus A B., geboren 20 nov. 1909, wonen- de Kerkstraat 19 te Raamsdonk(dorp). 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot 3e wijziging van de Kindertoelage-verordening 1954. 6. Verzoek van het Bestuur der R.K. Meisjesschool voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonk(dorp), om beschikbaarstel ling van gelden voor aanschaffing van schoolmeubelen met voorstel en ontwerp besluit de gevraagde medewerking te ver lenen. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot le wijziging van de „Verordening reinigings rechten 1956". 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een krediet voor uit- breiding van de straatverlichting aan het nieuwe gedeelte van de Raadhuisstraat. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aangaan van een geldlening, groot f 25.000 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot aan koop van enige perceeltjes grond in de Oude Groenstraat van A. Ilmer. 11. a. Voorstel met ontwerp-besluit tot inbreng in het grondbedrijf van het indu strieterrein in de Boterpolder; b. Aanbieding van de begroting 1956 van het grondbedrijf; c. Wijziging van de begroting 1957 van het grondbedrijf. 12. Voorstel met ontwerp-besluit tot aanvulling van het raadsbesluit van 18 jan. 1957, nr. 568, tot onteigening van de gron den in de Nieuwe Polder. 13. Voorstel met ontwerp-besluit tot vestiging van opstalrecht ten behoeve van het aanleggen, hebben, onderhouden en verwijderen van rioolleidingen. 14. Aanbieding van de liquidatie-reke ning van de keuringsdienst van vee en vlees, de gemeenterekening en de rekening van de gemeentelijke instelling voor maatschappe lijk hulpbetoon met de daarbij behorende bescheiden over het dienstjaar 1955. 15. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeente-begroting 1956 en 1957. Waspik beleefde woensdag een dag van historische betekenis. Woensdagavond vond n.l. de plechtigheid der heropening plaats der Nederl. Herv. kerk, welke in de afgelopen jaren werd gerestaureerd. Dit grote werk werd aanbesteed in drie etappes waarvan de eerste twee thans zijn voltooid. Hiermee is het schip en het transept van de kerk geheel hersteld, het gedeelte dus waar de godsdienstoefeningen worden gehouden. Het koor van de kerk, dat door een muur van de rest der kerk ruimte is gescheiden, wordt in de derde en laatste etappe gerestaureerd. Zoals wij reeds meldden is ook dit herstelwerk reeds aangevangen, maar aangezien in bedoelde ruimte slechts een consistoriekamer en eventueel verenigingslokaliteiten zullen wor- gedolven. Te zelfder hoogte ligt bovendien nog een perceel dat in de volksmond nog „oud kerkhof" heet, welke benaming op dezelfde feiten duidt; eveneens trouwens 'n oost-west gelegen perceel in Bovenkerk, dat nog steeds „d'auw straot" genoemd wordt. Bang voor de steeds dreigende overstro mingen zijn onze voorouders het dus wat hoger op gaan zoeken. De kerk die men in die jaren bouwde kwam dan ook op de wat hoger gelegen zandgrond te staan. Inmiddels heeft deze nieuwe kerk weer een geschiedenis van ruim vijf en een kwart eeuw achter zich. Hoevele geslachten onzer voorouders overleefde dit middel eeuwse bouwwerk! Als de mens zich de meest fundamentele levensvragen stelt van ^mtms&ÊÊsm hebben wjj thans een uitgelezen collectie toiletartikelen Wjj hebben n.l. de verkoop op ons genomen van het wereldvermaarde merk het Engelse speciaalhuis voor Heren-toiletartikelen. Aanbevelend C0R VAN DE WIEL f Grotestr. 174 - Tel. 2623 - WAALWIJK -- „-I-1-,iwrm.nri_-iji.iuj len ondergebracht, wilde men op de res- auratie hiervan niet wachten met de of- ïciële her-ingebruikname der kerk. De kerk werd, zoals men weet, gerestau reerd onder supervisie van de Rijkscom missie voor Monumenten-Zorg, welke op dit werk vertegenwoordigd werd door ir. v. d. Veeken. Architect Jantzen uit Amster dam is de adviseur van de opdrachtgever, de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente al hier. Het herstelwerk werd aangenomen door de firma Van der Sluys Van Dijk uit Giesendam/Soesterberg (directeur P. v. d. Sluys). Uiteraard subsidieert het rijk in de res tauratie een aanzienlijk percentage. In de eerste etappe was dat als zijnde „herstel van oorlogsschade" 90 der kosten. De tweede en derde etappe wordt voor de helft door het rijk gefinancierd, terwijl provincie en gemeente elk 16 voor hun rekening nemen. Van alle zijden - en niet het minst de kleine protestantse gemeente zelf - heeft men zich zware financiële offers ge troost voor het behoud van deze kerk, welke een historisch monument is. Aan de Voorlopige Lijst der Nederlandse Monumenten van Geschiedenis en Kunst, deel X: Noord-Brabant, ontlenen wij de volgende beschrijving van de kerk. „De thans Nederlands Hervormde Kerk. (H. Joannes Baptista) bestaat uit een drie- beukig schip van vijf traveeën, een dwars- pand en een als consistorie en bergplaats dienend koor van drie traveeën, met 3/6- sluiting (alles slechts hersteld in plm. 1865 en later in 1898). Op de kruising een zeskante open dak ruiter. Het schip heeft een voorgevel met in het midden twee beren te weerszijden van de met Tudorboog gedekte ingang in zand stenen omlijsting, waarboven een groot ven ster met een geprofileerde dagkant. Vóór deze gevel hardstenen pijlers met eenvou dig hek uit 1850. De zijbeuken van het schip hebben een voudige, tweemaal versneden beren met zandsteenblokken. In de vierde travee aan de zuidzijde een poortje met korfboog en geprofileerde bakstenen dagkanten; aan de noordzijde een moderne ingang. In het koor hebben de dichtgemetselde vensters, in en kele waarvan sporen van bakstenen stijlen voorkomen, nog hun geprofileerde neggen. De derde travee heeft aan de zuidzijde een korfbogig poortje, voorts drie moderne in gangen." Over het interieur is genoemde Voorlopi ge Lijst kort: „Over de hoofd- en zijbeuken van het schip, welke door ronde zuilen worden gescheiden, stucgewelven, waarbo ven het oude houten gewelf nog zichtbaar is, terwijl in het koor de oude schonkels, trekbalken, muurstijlen en karbelen gedeel telijk bewaard bleven." De kerk werd gebouwd in 1426 ter ver vanging van haar voorgangster, die in 1421 door de St. Elisabethsvloed werd vernield. De fraaie kruiskerk werd gewijd aan St. Jan de Dooper, de patroon van het oude Waspik. De vroegere kerk moet, evenals trouwens het middeleeuwse dorp, dichter aan de Maas hebben gelegen, hetgeen o.m. gebleken is uit sommige voorwerpen, die bij het sloten ter hoogte van Scharlo werden WIE en WAT hij is, pleegt hij reeds ge schiedenis. Alleen reeds de piëteit voor het menselijk leven rechtvaardigt en veronder stelt belangstelling voor de geschiedenis der dingen. Al te schamel zijn ons de fei ten die vastliggen omtrent de oude St. Jans kerk van Waspik. Rond 1648 ging ze naar we weten offi- ciëel over aan de hervormde kerkgemeente van Waspik. Rond 1770 moet de kerkvoog dij in goede doen gekomen zijn, veronder stellen wij, want het interieur werd in die jaren met belangrijke kerkmeubels verrijkt. De preekstoel met cartouches en rijk ge sneden trapleuning, dateert uit die tijd. De hardstenen voet daaronder vertoont motie ven in de Lodewijk XVI-stijl. Het doophek dateert van 1771 en werd blijkens een car touche vervaardigd door Petrus Verhoe ven; boven erop prijkt het wapen van Hol land. Het orgel werd in 1767 door Matth. de Crane gebouwd. De orgelkast, waartegen twee geschilderde wapens hangen van Cou- sebant en Wassenaar, werd bij deze res tauratie ook weer in zijn oude glorie her steld. (De restauratie van het binnenwerk volgt in de nazomer van dit jaar) Typerend is de afwerking van het prach tig gecomponeerde front. Het is n.l. ge heel gepolichromeerd, iets wat men in de achttiende eeuw graag deed. (Het herstel- werk hiervan werd verricht door de firma Hulst uit Sprang). En we moeten toege ven dat deze kleuren het goed doen in dit interieur dat zo duidelijk de sporen draagt van de achttiende eeuw. Eveneens uit 1767 dateren de met snij werk versierde portalen, waarboven in car touches vier wapens van kerkmeesters. De deur met omlijsting in de scheidingswand tussen schip en koor is klaarblijkelijk uit dezelfde tijd. De kerk bezit aan antiquiteiten o.m. nog twee koperen lezenaars en een doopbek kenhouder, en twee zwart geverfde psalm borden van pl.m. 1770. Verder antiek avondmaalszilver (twee bekers met gegra veerd wapen) en tinwerk (wijnkan, twee bekers en een paar kandelaars)In de con sistoriekamer staat een prachtige houten schoorsteen. De klok van de kerk werd in 1774 gegoten door Alexius Petit en zijn zoon Henricus. Gelukkig kon deze in de Duitse bezettingstijd eigendom der kerk blijven. Ten slotte bezit de kerk nog drie i wapenborden (1748, 1757, 1809) betref- fende het geslacht Cousebant, welke na lange tijd in het koetshuis naast de kerk te zijn bewaard, in bruikleen zijn gegeven aan het museum van het Provinciaal Genoot schap te 's-Hertogenbosch. We prijzen ons gelukkig dat het histo rische monument thans weer grondig is gerestaureerd. Over de wijze van restaure ren kan men met betrekking tot bepaalde onderdelen uiteraard van mening verschil len. De kerkvoogdij zal in deze waarschijn lijk ook nog wel wensen hebben, maar ze is met handen en voeten gebonden aan de voorschriften van Monumenten-Zorg. Zo had men bijvoorbeeld de verdeling der vensters origineler en doelmatiger in steen kunnen uitvoeren. Monumenten - Zorg schermt echter met de term „bewuste stijl verandering" en rekent daartoe blijkbaar ook (financiële) noodsprongen en dilettan- tistisch geknutsel, als dat in haar kraam te pas komt. Wat zou bijvoorbeeld de ruim tewerking grandiozer zijn geweest als de blinde scheidsmuur tussen schip en koor er uit was gegooid en de vensters op het oos ten het interieur konden laten glanzen in het ochtendlicht. Aan het exterieur is in de loop der eeu wen uiteraard weinig veranderd. De fiere dakruiter is uitermate knap van verhoudin- gen: rank en toch krachtig als hij is, is hij een sieraad voor het gebouw en beïnvloedt hij in gunstige zin het aspect van het dorps beeld. De kerk doet aan de westzijde een kloeke toren verwachten. Hiervoor heeft het de Waspikse gemeenschap blijkbaar al tijd aan geld ontbroken. Maar blij zijn we alvast dat de westgevel weer zijn monumen taal venster heeft teruggekregen, dat lange tijd zat dichtgemetseld. Antoon van Wanrooy naar Gewestelijke Kampioenschappen Hoofdklasse Libre. Van vrijdag 17 t.m. zondag 19 mei wordt in Tilburg in de Cantine van de bchiedamse Lederwargnfabriek de finale van de Gewestelijke Kampioenschappen verspeeld van de hoofdklasse libre. Ook de kampioen van het district Kaats heuvel, de nog jeugdige en talentvolle An toon van Wanrooy, heeft zich door zijn goede prestaties weten te klasseren en krijgt het nu op te nemen tegen een zeven tal cracks, die veelal jaren in de sport de noofdklas bezetten. Zijn tegenstanders zijn: J. Eggermont uit Ovezande, G. Amijs uit Helmond, F Ber- kelmans uit Vught, P. Huberts uit Beers, J. Kaam uit Zevenbergen, F. v. Hooff uit Valkenswaard en J. van Tuyn uit Tilburg, Vrijdagavond moet Antoon om 7 uur aantreden tegen de Vughtenaar F. Berkel- mans. Wij wensen Antoon veel succes toe en vertrouwen er op dat vele Kaatsheuvel- se Lefhebbers de gang naar de Nieuwstr. m lilburg er voor over zullen hebben om onze HCS-man aan te moedigen. VOETBALWEDSTRIJD TUSSEN TWEE LEVENSSCHOLEN. Vorige week werd op het terrein achter het Missiehuis te Kaatsheuvel een voetbal wedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Levensschool te Eindhoven en de Levens school alhier. Het is een zeer interessante en levendige wedstrijd geworden, die in een hoog tempo werd gespeeld. Wij moeten hier opmerken, dat de Eindhovense Levensschool 240 deel nemers telt, waaruit een elftal was samen gesteld, dat in lichaamskracht ver uitstak boven de elf Kaatsheuvelse jongens. Bo vendien waren eerstgenoemden bijna alle maal 17 jaar, terwijl het Kaatsheuvelse elf tal slechts spelers van 14, 15 en 16 jaar bevatte. Dat het eindresultaat: een 4-2 over winning voor Eindhoven toch voor onze jongens zeer eervol was, staat zonder meer V-S j cBamelijk ver in de meerderheid zijnde Eindhovense spelers hebben moeten vechten om deze overwinning in de wacht te slepen! Het deed ons genoegen nu eens jeugdige spelers van Desk zowel als van Berndijk broederlijk samen te zien spelen in één elftal, dat een beste partij gaf. De keeper Hans Verduijn was uitstekend in vorm, GOK NIET MET UW OGEN Kies voor uw BRIL een GEDIPLOMEERD vakman WIM MUSTERS gediplomeerd opticièn Hoofdstr. 87. Kaatsheuvel Leverancier ven alle liekenfondien Hans Muskens blonk uit door vele fraaie kopballen, de kleine Willy Emmers gleed haast tussen de benen van de Eindhovense spelers door, de tengere Chris v. d. Hout wierp zich onvervaard tussen zijn stoere tegenspelers, kortom, als dit elftal, dat voor het eerst in deze combinatie speelde, wat meer aan elkaar gewend is en enkele wed- strijden gespeeld heeft, is het zeker niet uitgesloten, dat het binnenkort met een overwinning uit Eindhoven terugkeert! De wedstrijd werd uitstekend geleid door de heer N. KerssenS. MISSIENAAIKRING- TENTOONSTELLING. De tentoonstelling door de Missienaai- knng St. Theresia van Lisieux gedurende het weekend en maandag j.l. gehouden, is naar verwachting buitengewoon geslaagd. De wetenschap, dat het ditmaal meer spe ciaal ging om de eigen missionarissen, de Paters Vesters en v. d. Wee, bij hun ver trek naar de Afrika-missiën eens bijzonder goed te gedenken is een stimulans geweest voor dit succes. Maandagavond had de sluiting met de trekking van de aan de tentoonstelling ver bonden verlotingen plaats, waarvoor, voor al van de zijde van de jeugd zeer veel be langstelling was. Er werden woorden van dank gesproken, waarin ook vooral naast de leden van de missienaaikring, de meisjes van de R.K. Huishoudschool betrokken werden, die zo veel tot welslagen van deze dagen hadden bijgedragen. Voor zover de prijzen nog niet afgehaald zijn, volgen hier de nog aanwezige prijzen: 1-131; 2-129; 4-992; 5-1047; 8- 894; 9-976; 10-627; 11-1109; 14- 146; 16-557; 17-2668; 18-314; 19- 39; 20-765; 21 -593; 23-849; 24-306; 25-171; 26-21; 27-98; 28-273 30- 489; 33-122; 35-82; 36-803; 37- 1135; 39-650. Van de Handwerkloten: 3 - 126- 6 - ln2'o?A~ o?2; 16 "151; 18-380; 19-5; 20 -214; 21-127; 28-308; 30-410; 32 -122; 33-199; 34-179; 36-379; 39- oio. De totale opbrengst van de tentoonstel ling was ruim f 2000.-. HEROPENING. Waar is de tijd gebleven, dat iedere bur ger zijn groente-tuintje verzorgde, zijn spi- sla' worteltjes, erwtjes en boontjes zaaide, zelfs zijn aardappelen pootte en zo voor zichzelf zorgde zonder een groente boer of groentewinkel nodig te hebben Langzamerhand heeft zich de tijd gewij- zigd Eigen turn wordt bij de steeds stijgen de bevolkingsgroei een uitzondering. Het zelf tuineren is door de stijgende welstand, iets dat alleen voor de liefhebber is weg- f Ëd 'f° kreeg de groenteman zijn trek. Jan Robben kan U daarover meer ver tellen en in de ruim 30 jaren, dat hij zijn zaak gedreven heeft, is deze door die om standigheden gegroeid tot een bedrijf, waar op hij trots kan zijn. Jan heeft zijn zaak behartigd en ze mede daardoor zien groeien totdat hij de tijd ge komen achtte om ze in jongere handen over te geven. En zo mochten we woensdag de opening gaan bezichtigen van de geheel verbouwde gemoderniseerde Groenten- fruit- en Levensmiddelenzaak, die van nu al in de Hoofdstraat wordt gedreven door Gerard Donders-Robben. Fris en le vendig doet de vernieuwde winkel aan waarin naast het hoofdartikel: groenten en fruit, de levensmiddelenbranche een niet te onderschatten deel uitmaakt. De aannemers Cornelissen en de Kort nebben er praktisch en goed verzorgd werk geleverd, dat een uitstekende indruk maakt en aan praktische zin niets te wensen over- Iaat. Een grote frigidaire en de allernieuw ste groentesnij- en frites-stiftmachine com pleteren de winkelinstallatie. Dat deze drukbeklante zaak bij de opening niet over belangstelling te klagen had, bewees het enorme aantal bezoekers, dat er reeds bij deze opening een kijkje kwam nemen en zijn inkopen doen. Daarvan getuigde tevens de vele bloemstukken, die winkel en woon huis sierden. BIJENTEELT. We hadden niet verwacht, dat zovelen zouden beantwoord hebben aan de uitnodi ging door „Imker" verzonden, om te ko men zien en luisteren naar de causerie en filmvertoning van „Het wondere leven van de Honingbij", een opname van de Caltex. Een bijna geheel gevulde Euphoniazaal volgde met zeer veel belangstelling deze prachtige kleurenfilm. Onder de aanwezi gen, waren o.m. de burgemeesters der ge meenten Loonopzand en Gorinchem en ver schillende vooraanstaande figuren in de bijenteelt uit Wageningen, den Haag, Bre- da, 1 ilburg enz. r Gf.a,t df; beIangstelling voor de outsider teitelijk alleen naar de bijenwereld uit, als ZIJ deze nijvere diertjes bezig zien met het puren van honing uit de kleurige bloemen, het zien van de Caltexrolprent met een zeer attractieve verklaring, heeft zeer ze ker bij velen meer interesse doen groeien naar de bijenteelt. De kring van praktische bijenhouders is hier, evenmin als op de heerlijk OM TE ROKEN WoEnaam" OM TE PRESENTEREN meeste andere plaatsen, niet groot, waarom we het wel van enig belang geacht hadden wanneer na de vertoning van deze eerste film niet de indruk gewekt was, dat het tweede gedeelte van deze interessante avond feitelijk meer bedoeld was voor de bijen houders van Kaatsheuvel en omstreken. En juist de film, die nu volgde, waarin juist j het praktische werk voor de bijenhouder I vertoond werd, was van oneindig veel meer belang dan de mooie attractieve rolprent van de Caltex. Dit o.i. zowel voor de im kers als voor de outsiders, die misschien voor deze „sport" te winnen zouden zijn. Hat de „imkers" grote belangstelling voor het vertoonde hadden, bleek wel overdui- dehjk uit de vele vragen, die na afloop aan il- Verhoeven, de Bijenteelt-consulent uit lilburg, na afloop gesteld werden. In de beantwoording van deze vragen toonde de

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9