WAALWIJK KAATSHEUVEL LAATSTE BERICHTEN De ronde van Waspik. BIBARIUM HET lentefeest 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 MEI 1957 6 DE ZESDE INTERNATIONALE SCHOEN- EN LEDERBEURS GEOPEND. Loonopzanti M. Verhuist 1 3 9 13 19 23 27 35 40 40 51 70; H. van Boxtel 2; J. van Ark 4 53; C. Damen 5; L. v. d. Gouw 0 18 04 00; A. v. Hui ten 7 29 37 05; D. Blok 8; W. v. d. Geijn 10 10 01; H. Schilfer 11 12; A. v. Baardwijk 14; Jos van Bladel 15 24 25 52 55; Adr. Bak kers 17 57 08 71; J. de Bruin 20; Schilders 21 87; L. de Jong 22; k Verwiel 20 45 73; J. v. Bokho ven 30; G. van Helvoirt 28; L. v. Son 31; Groeneveld 32 39; L. de Kloe 33; Strengers 34; A. v. d. Linden 30 50 00; F. G. Schoemans 38; G. Schoemans 41 72 80 81 84; A. de Kloe 42 77; J. v. d. Meijden- berg 43; H. Knippels 44; M. v. d. Heuvel 47 74; P. v. Brunschot 48; Adr. Bakkers 49 50; J. v. Schaik 54; F. v. Kessel 58; W. v. d. Gouw 59; H. Lombarts 82 82; Th. de Ronde 63; W. Duquesnoij 69; A. Verhoeven 70 75; Adr. Leijten 78; Th. v. d. Meijdenberg 79; C. Bouman 83; J. Hensen 85; C. de Man 86. de strijd het langgerekte peloton nog als een aaneengesloten lint langs de jury-tent kwam, waar de heren Braspennincx, v. Sundert, Baak en Nagel, geassisteerd door microfonist Huybrecht, de strijd op papier zetten. In de volgende periode wisten ge noemde renners elkaar te vinden, vormden een kopgroep en beheers ten verder de gehele strijd. Werke lijk groots was in deze kopgroep 't machtsvertoon van Tini Wolfs uit Vlijmen. Hij is het vooral die deze kopgroep een ruime voorsprong op het peloton wist te geven. En zo za gen we dat na 25 ronden het uiteen gerukte peloton reeds 40 seconden achter lag. Op dit moment kreeg A. v. Wetten het te kwaad en moest lossen uit de kopgroep; maar een vechter als hij is, zette hij alleen door en na 5 ronden kreeg hij weer aansluiting. Intussen vocht het pe loton om niet gedubbeld te worden, want toen er nog 22 van de 60 ron den moesten worden gereden, keek de kopgroep het peloton reeds in de rug. Hierdoor werden de 6 uit lopers blijkbaar nog meer geïnspi reerd en steeds hoger voerden zij 't tempo op. Weer kreeg v. Wetten met pech te kampen en weer moest hij zijn strijdmakkers laten gaan, doch niet meer dan twee ronden had hij nodig om opnieuw aansluiting te krijgen. .In de 40ste ronde bereikte de kopgroep de staart van het pelo ton, maar B. Jansen uit Raamsdonk en J. v. Poppel uit Tilburg bleven op korte afstand van het peloton doorvechten en met sukses, want ondanks het moordende tempo wis ten zij met minder dan een ronde achterstand de finish te bereiken. Intussen bewaakten de zes groten van deze strijd elkaar angstvallig en geen van hen kreeg de kans te ont snappen. De sprint moest uiteinde lijk de winnaar aanwijzen en hier in was C. Paymans uit Tilburg de snelste. Wolfs plaatste zich als twee de, v. Wetten als derde, B. Idema uit Zwijndrecht werd vierde, K. Post uit Nieuw-Vennep vijfde, A. v. d. Linden uit Tilburg zesde. De verdere uitslag is: 7. B. Jan sen uit Raamsdonk, 8. H. Hanegraaf uit Brakel, 9. L. v. d. Ven uit Vlij men, 10. J. v. Poppel uit Tilburg, 11. A. v. d. Groenendaal uit St. Mi- chiels-Gestel, 12. J. van Weert uit Vlijmen, 13. P. Sieveking uit Am sterdam, 14. A. v. Breugel uit St. Michiels-Gestel, 15. H. v. Bastelaar uit Rotterdam, 16. Fr. Keuker uit Hilversum, 17. J. Stolk uit Zwijn drecht, 18. J. de Wetten uit Noord- wijk, 19. B. Ros uit Gorinchem, 20. H. Ruikers uit Amsterdam. Mevr. v. Erp reikte na afloop aan de overwinnaar de wisselbeker „de Grote Prijs van Waspik" uit. Tot slot sprak de voorzitter van het comité „Ronde van Waspik" de heer N. v. d. Rijken, een dankwoord tot allen die op enigerlei wijze had den bijgedragen tot het welslagen van'deze 7de Ronde van Waspik. RENNERS VAN KLASSE LEVERDEN PRACHTIGE STRIJD IN DE 7de RONDE VAN WASPIK Paymaris, Wisseling en Fock de overwinnaars. Zondag j.l. zijn de ruim 2000 toe schouwers (te weinig voor een der gelijk evenement) die de 7de Ronde van Waspik hebben bezocht, ge boeid geworden door een strijd, zo als die nimmer tevoren werd ge leverd. Ongetwijfeld heeft 't prach tige parcours, dat, zoals de overwin naar bij de nieuwelingen, de heer G. Wisseling uit Halfweg, verklaarde, buitengewoon geschikt is voor een ontsnappingspoging, daartoe bijge dragen. Maar vanzelfsprekend moet de wedstrijd „gemaakt" worden door de renners zelf. En reeds de adspiranten, die om 1 uur van start gingen voor een strijd over 20 km., gaven het goede voorbeeld. De over winnaar in deze categorie, H. Fock uit Den Haag, legde de 15 ronden af in 33 minuten. De verdere uitslag in deze groep was: 2. W. Schuiling uit Den Haag, 3. G. de Wit uit Dubbel dam, 4. J. v. Boxtel uit Hank, 5. H. Mater uit Amsterdam, 6. J. van der Kloot uit Zundert. Bij de nieuwelingen, die 40 km. over 30 ronden hadden af te leggen, was G. Wisseling uit Halfweg de grote man. Meer dan 20 ronden lag hij alleen op kop met een voor sprong van bijna een halve ronde en was ongenaakbaar voor de rest van het veld. Hem werd dan ook de overwinnaarsbeker uitgereikt, be schikbaar gesteld door de heer B. de Bont, café Sportwereld. De verdere uitslag was hier: 2. J. Hoopmans uit Zaandam, 3. B. Sala- ro uit Den Bosch, 4. J. Nugteren uit Bolnis, 5. H. de Vos uit Oosterhout, 6. A. de Graaf uit Rotterdam, 7. A. v. I.Jzendoorn uit Driebergen, 8. W. Sluis uit Benschot, 9. G. de Lange uit Woerden, 10. J. 'Nosten uit Oos terhout, 11. J. Potman uit Nieuw- Vennep, 12. M. v. d. Klooster uit Rotterdam, 13. L. v. .d Flier uit Rot terdam, 14. J. Spoormakers uit Rot terdam, 15. C. Groenendijk uit Haastrecht. Tijd van overwinnaar: 1 uur, 5 minuten. De hoofdschotel van deze middag was natuurlijk de strijd bij de ama teurs en onafhankelijken. En al kon het startschot dan ook niet worden gelost door Gerrit Schulte (burge meester v. Erp moest de oud-wereld kampioen verontschuldigen, omdat deze laatste als ploegleider moest optreden in de Ronde van Limburg) toch viel er in dit strijdgewoel vol op te genieten. De grote animators waren hier ongetwijfeld T. Wolfs, C. Paymans, A. v. Wetten, B. Idema, K. Post en A. v. d. Linden. Zij wa ren het die reeds in het begin van de 80 km. lange weg om beurten probeerden weg te komen. Gedu rende de eerste tien ronden vonden zij daartoe echter niet hun juiste metgezellen, zodat in deze fase van MOEDERDAG VAN DE K A V. Deze dag werd begonnen om 9 uur met een H. Mis in de The- resia-kapel. 's Avonds om kwart voor 7 was er Lof in bovenge noemde kapel. De Eerw. advi seur, kapelaan Lempens, gaf na het Lof een mooie Mariagedach- te mee. Hij stelde Maria ten voor beeld, die ook eenvoudig en be hulpzaam was voor ieder die het nodig had. Hierna ging men naar Thalia, waar de verdere avond werd doorgebracht, die werd verzorgd door de Nederlandse Huivrouwen voorlichtingsdienst. De voorzitster, mevr. Hamers- Leijsten, opende met gebed voor de zieken. Verder heette zij van harte wèlkom de dames Mole naar, Booth en de heer Roks, die een film- en demonstratievoor stelling zouden geven. In haar inleidingswoord sprak zij verder over „De moeder in het huisge zin". Is zij het niet die de liefde hand tussen vader en de kinde ren steeds nauwer aanhaalt. Is zij het niet die de gehele familie als het ware in haar liefde sa menvat en aldus bewaakt en be schut. Zij besloot met de woor den: „Een sterke vrouw vol mannenmoed zij nu geprezen en' gegroet". De leidster, Me.j. Molenaar, opende nu met een gezellige film. Hierna demonstreerde zij de nieuwste tornado-artikelen en hield zij een praatje over crack- free, lodaline en brinta; van dit laatste gerecht kreeg men ook te proeven. Over al deze artikelen werd een aardig filmpje ge draaid. Ook werd er gedemon streerd met ikolon. Wat is iko- lon? Dat is 20 maal sterker dan wol en heel geschikt voor kin derkleding, kousen en sokken. De voorzitster maakte bekend dat deze ikolon-artikelen ver krijgbaar zijn hij de firma Gen- nissen-Bank in de winkelgalerij. In de pauze werd door de fir ma Roks gedemonstreerd met de nieuwste brei- en huishoudma- chines. Onder het genot van een lekker bakske werd een verlo ting gehouden. Tot slot werd er nog een leuke muziekfilm ge draaid. De voorzitster dankte Mej. Molenaar met haar medewerk sters,^ hartelijk voor deze interes sante en nuttige film- en demon stratievoorstelling. Verder maak te zij nog bekend dat de jaarlijk se reis ditmaal gemaakt zal wor den naar Giethoorn en wel op dinsdag in de kermisweek. Deze avond werd hierna met de chr. groet gesloten. HANDBOOGSPORT. Zondag ,19 mei '57 vond de voort zetting plaats van de zesdaagse der Handboogschutterij „Eendracht maakt Macht" te Waalwijk en werd de derde dag verschoten. In het eerste klassement neemt 't koppel A. GloudemansP. v. Bavel direct een voorsprong op het pelo ton. Deze voorsprong wordt steeds groter en geen der andere koppels is bij machte de vluchtelingen te achtervolgen. Het gevolg is dan ook dat het koppel A. GloudemansP. v. Bavel zonder veel moeite een ronde neemt en de uitgeloofde pre mie verdient. A. LeijtensJ. Verhoeven rukken zich in het tweede klassement van het veld los en hoewel de leiders een achtervolging inzetten, gelukt het de achtervolgers toch niet de vluchtelingen in te halen. Deze win nen intussen steeds meer veld en aan het einde van het klassement hebben ook zij een ronde genomen, wat hen een premie oplevert. In het derde klassement zien we meer opleving komen. Het koppel H. de Jong-A. v. Rooij neemt een voorsprong. D. VerhoevenAnt. Pullens Even daarna voegen ook A. GloudemansP. v. Bavel zich bij de achtervolgers. Om beurten ligt een der koppels vooraan. Intussen heb ben ook Q. v. d. HovenM. Heeren zich losgerukt en na een geweldige sprint gaan de koppels D. Verhoe venAnt. Pullens en Q. v. d. Ho venM. Heeren tegelijk over de eindstreep. In het vierde klassement een uit looppoging van het koppel Q. v. d. HovenM. Heeren. De uitlopers zijn echter spoedig ingehaald door M. v. d. MeeJ. Hombergen. Deze twee genoemde koppels vechten om het hardst om dit klassement te winnen. Om beurten liggen zij aan de kop en na de eindsprint gaat het koppel M. v. d. MeeJ. Hombergen als eerste over de eindstreep, op de voet gevolgd door Q. v. d. Hoven M. Heeren. Het peloton volgde op grote afstand. De uitslag van de derde dag luidt: 1. A. Gloudemans-P. v. Bavel 213 p. 2. A. Leijtens-J. Verhoeven 210 p. op één ronde: 3. M. v. d. Mee-J. Hombergen 232 p. 4. Q. v. d. Hoven-M. Heeren 223 p. 5. D. Verhoeven-Ant. Pullens 204 p. 6. H. de Jong-A. v. Rooy 202 p. 7. H. Verhoeven- M. Verhoeven 186 p. 8. B. Pullens-M. Trommelen 180 p. De stand na de derde dag is als volgt: 1. M. v. d. Mee-J. Hombergen 701 p. 2. A. Leijtens-J. Verhoeven 642 p. 3. A. Gloudemans-P. v. Bavel 629 p. op één ronde: 4. Q. v. d. Hoven-M. Heeren 615 p. 5. D. Verhoeven-Ant. Pullens 602 p. 6. B. Pullens-M. Trommelen 554 p. 7. H. Verhoeven- M. Verhoeven 546 p. 8. H. de Jong-A. v. Rooy 506 p. Heren schutters, zondag 26 mei geen „zesdaagse" wegens het eerste concours van de Langstraatse Bond op de banen van „Ons Genoegen" te Herpt. Gelieve tijdig aanwezig te zijn. DODELIJK VERKEERSONGEVAL. Door tot nu toe onopgehelder de oorzaak is de 49-jarige brom fietsberijder, de in onze plaats en streek bekende Waalwijkse accordeonist, de heer Fr. v. d. Straten alhier, die zoveel gezel lige avonden en uitstapjes' wist on te vrolijken, donderdagmor gen op het Westeinde aange reden door een personenauto, bestuurd door de 21-jarige A. van L. uit Boxtel. De heer v. d. S. liep daarbij ernstige verwon dingen en een hersenschudding op en is gisterenmorgen in het St. Nicolaasziekenhuis overleden. Dé politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van dit dodelij ke verkeersongeval. Zaterdagmiddag had op de hoek Mr. v. CoothstraatBurg. Moonenlaan weer een aanrijding plaats, doordat een fietser geen voorrang verleende, welke 'aan rijding met enige materiële scha de afliep. MET LUCIFERSuJGESPEELD. Tengevolge van het spelen met lucifers door twee kinderen van 5 en 6 jaar gingen zaterdag 5000 kg. hooi van de heer K. aan het Hoogeinde in vlammen op. De schade bedraagt 500.- Verze kering dekt de schade. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Duimstok; bril; bruin lederen tas; schort; gordiin; muntbiljet; 2 sigarettenaanstekers; grijze da messchoen (nieuw); een paar handschoenen; paraplu. Verloren: Zilveren rozenkrans; zwart hondje; kinderfietsje; dames- vest: 3-wielig kinderfietsje; zie kenfondsboekje AAZ; zwarte hockeyschoenkinderportemon nee. BANDOPNAMEN VAN MOZART'S „REQUIEM". Woensdagavond om 8 uur-zul len de leden van de liedertafel „Oefening en Vermaak" en van het Waalwijks Orkest in de zaal Thalia kunnen luisteren naar 'n bandopname, welke is gemaakt van de uitvoering van Mozart's „Requiem" op 4 mei j.l. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „De ka pitein en zijn held". Luxor 8 uur: „De macht van het noodlot", 14 jaar. Maandag. Gecroonde Leersse 8 uur: Al gemene ledenvergadering Sint Willibrordus. Schaakclub Waalwijk. Woensdag 22 mei om 8 uur schaak avond voor de leden en belangstel lenden in de bovenzaal van de Ko renbeurs. EERSTE HOLLANDSE NIEUWE HARING In het teken van vlaggetjesdag en vlootshow van de Haringvloot te IJmuiden organiseert deze week de vissersvloot N.V. Pronk een zeereis op een van haar ha- ringloggers, waarvoor zij 'n aan tal speciale eerste klasse vishan delaren heeft uitgenodigd. Ook onze plaatsgenoot de heer Willy v. d. Lee heeft hiervoor een vererende uitnodiging ont vangen. Na deze leerzame zeereis wordt het gezelschap verder in de gebruikelijke feestelijkheden opgenomen en wordt besloten met een groot feestdiner ter ere van de eerste nieuwe haring, het fijnste zeebanket. Op de zesde internationale schoen en lederbeurs, die vanmorgen in de jaarbeursgebouwen aan 't Vre'den- burg is geopend door de directeur- generaal van handel en nijverheid, Drs. J. H. D. v. d. Kwast, zijn 300 inzendingen van binnen- en buiten landse firma's te bezichtigen. De expositieruimte beslaat 4.000 vierkante meter, waarvan 't groot ste gedeelte door 76 Nederlandse schoenfabrikanten wordt bezet. De buitenlandse inzendingen in de sec tor schoenen, 38 in totaal, zijn af komstig uit België, West-Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië, Yoego- Slavië en Luxemburg. In de ledersector zullen 52 firma's, waaronder 24 Nederlandse onderne mingen, hun produkten tonen. De buitenlandse deelnemers in deze groep komen uit Frankrijk, België, Luxemburg, Engeland, West-Duits land, Italië, Oostenrijk en de Ver enigde Staten. In een beschouwing door de voor zitter van de Stichting Interleder, de heer Aug. Mannaerts, over de gevolgen van de Europese markt voor de Nederlandse schoen- en le derindustrie, zei deze dat wij in de eerste plaats onze industrieën sterk moeten maken om de buitenlandse concurrentie te kunnen doorstaan en op de tweede plaats zullen wij er op uit moeten zijn om de wereld te tonen wat Nederland maakt. Voor het geheel der O.E.E.S.-lan- den lag in de jaren rond 1950 het produktie-niveau van de schoenin dustrie belangrijk lager dan in '38. Eerst van 1954 af kwam het pro- duktiecijfer boven dat van 1938. De Nederlandse schoenproduktie daar entegen overschreed reeds in 1948 't niveau van 1938 en is sindsdien constant blijven stijgen, zodat onze produktie in 1956 61 procent was gestegen in verhouding tot voor de- oorlog. Na de oorlog is de Nederlandse schoenindustrie, die vroeger nooit export van enige betekenis had, met stijgend sukses opgetreden op bui tenlandse markten, zowel in Europa als overzee. Voor leder geldt in vele opzichten hetzelfde als voor schoenen, met die uitzondering dat de schoenfabrikan ten hun taak ten aanzien van de export, voor zóver hun deelneming aan de Interlederbeurzen betreft, beter verstaan dan hun ledercolle ga's, aldus de heer Mannaerts. Het zal ons in het geheel niet be vreemden, wanneer we dezer dagen, vooral in de avonduren, opgeschrikt zullen worden door luide knallen. Wij willen U niet voorbereiden op een vuurgevecht of vuurwerk, even min op opruimingswerkzaamheden, waarbij dynamiet moet worden ge bruikt. Maar het kan voorkomen dat bepaalde werkzaamheden onder zo'n hoogspanning worden uitge voerd dat er vonken afvliegen, en waar het vonkt, daar wil het nog wel eens o'oit knallen. De werk zaamheden die we hier bedoelen, hebben betrekking op de voorbe reidingen van het lentefeest bij uit stek, Bibarium. Ze zullen beschouwd kunnen worden als voortekenen op een feest van ongekende omvang. Het Raadhuisplein gaat in de loop van deze week van aanschijn ver anderen, U zult er voorlopig alleen de buitenkant van zien; voor wat betreft de inrichting zult U Uw ge- lj duld nog even op de proef moeten stellen. Vrijdagavond zal men U graag verwelkomen, en zo U vrij dagavond geweest bent, zult U de andere dagen ook zeker terugko men. Hoe dat nou precies zit met de organisatie van Bibarium, dat is ons intussen ook duidelijk geworden. Onze lezers zullen reeds vermoeden dat het iets uitstaande heeft met de verkennerij; dit vermoeden is juist. Het zijn echter niet de verken ners, welpen en voortrekkers die de organisatie in handen hebben, doch een aantal vrienden van de An dreas Zijlmansgroep die dit feest op poten hebben gezet. De bedoeling is uiteraard duidelijk. De Andreas I Zijlmansgroep heeft een groepsco- II mité, een soortement overkoepelend orgaan, dat aan de groep vaak zeer belangrijke steun verleent, niet al leen in de vorm van waardevolle adviezen, maar ook financiële steun. Om deze financiële steun in de naaste toekomst zoveel mogelijk te kunnen blijven geven, was 't nood zakelijk dat men over iets ruimere middelen kon beschikken. Dat is dus eigenlijk de essentie van het geval. Maar gaat U vooral niet den ken, dat Bibarium alleen maar een geldklopperij is. U zult persé waar voor Uw geld krijgen, zoals U dit ook kreeg tijdens de Ali Baba-fees ten enkele jaren geleden. Op de zelfde leest is nu ook Bibarium ge schoeid. Als U wist hoeveel mensen zich bemoeien met de voorbereidin gen van het feest, dan valt er niet te twijfelen aan een perfecte afwer king. Bovendien kunnen de vrien den van de Andreas Zijlmansgroep gebruik maken van de medewer king van de tientallen verkenners, voortrekkers en welpen, zodat het aantal medewerkers ver over de honderd is. Ook de welpen werken mee; ze zullen U dezer dagen al vriendelijk komen verzoeken entreé-bewijzen te kopen voor het feest èn voor de leutbio, een onderdeel van Biba- j rium, dat vooral voor Uw kinderen zeer attractief is. Het is niet uitge sloten dat de belangstelling voor deze leutbio zó groot is, dat aan ver zoeken om plaatsbewijzen niet meer kan worden voldaan. Neemt het ze kere voor het onzekere. De ouderen willen wij nogmaals wijzen op de bar, die met recht een piratenbar genoemd zal kunnen worden. Aan de inrichting en ver zorging hiervan zijn werkelijk kos ten nog moeiten gespaard. Het spreekt vanzelf dat ze in een eigen stijl is ingericht. Ieders verwachtin gen zijn hoog gespannen. HEROPENING. Met recht mocht de heer C. van Eulem in ons nummer van vrijdag j.l. annonceren: .Vrijdagmorgen om 9 uur heropenen wij onze geheel verbouwde, gemoderniseerde Groenten- en Fruitzaak". Met 't volste recht want wanneer we ooit mochten spreken van een modernisering, dan is het zeker nu wel met de totale verbouwing van het pand van de heer van Eulem in de Peperstraat. En mogen we dan de voorgevel met zijn zwarte, Duitse tegelomlijsting van de grote winkelvitrine in opvallende aankleding noe men, wat de verzorging van het interieur 1 betreft, heeft de zaak een stijl gekregen, die in geen enkel opzicht verbetering be hoeft. De in eikenhout uitgevoerde winkel opstand mogen we een zowel in opvatting 'als in uitvoering een stuk werk noemen, dat fantasie en vakmanschap verraadt, waarbij in geen enkel opzicht iets is ver waarloosd, dat aan de praktijk van de zaak ten goede kan komen. De fruit- en groen- tenbakken met de opbergruimte achter de toonbank leveren hier het bewijs, dat de ervaring jarenlang in de zaak opgedaan minitieus is uitgebuit. Voor de aan de zaak verbonden afdeling „lekkernijen" is een snoeperig snoephoekje voor bonbons, cho colaterie en fijne vruchtenconserves inge richt. Een diepvriesinstallatie, een grote ge combineerde, moderne aardappel- en groenten snij- en schilmachine met stiftma- chine „Paragon" zal het werk van moeder de huisvrouw heel wat verlichten. Het bouwwerk was van de heren Gebr. v. d. Hoven, waarvan niets dan lof. De winkelopstand, was het kunstwerk van de eigen zoon „Piet". Het schilderwerk bin nen verraadt de kleurenkennis van schil der van Houtem en voor de schitterende verlichting komt de firma Jos. de Brouwer een pluim toe. Het buitenschilderwerk kwam van de bekwame handen van de firma G. Smit. Alles bijeen een stuk werk, waarop de firma C. van Eulem, de Peper straat en Kaatshéuvel trots mag zijn. MISSIE-NAAIKRING. Het bestuur van de Missienaaikring deelt ons mede, dat verschillende prijzen van de verlotingen verbonden aan de gehouden ten toonstelling nog niet zijn afgehaald. Deze prijzen blijven tot uiterlijk 25 mei voor de winnaars ter beschikking. Na die datum vervallen ze aan de naaikring ten voordele van de missie. DUIVENSPORT. De K.P.V. hield zodnag een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 381 km. Inge,- mand 520 duiven. Lostijd 8,15 uur v.m. Eerste duif 1.23.24 u. n.m. De eerste 70 prijswinnaars zijn: 1, 13 C. de Bondt; 2 B. van Heesch; 3 A. van Dinteren; 4 J. van Heeswijk; 5 Jac. Klerkx; 6, 29, 30, 43, 59 M. Ververs; 7, 23, 68 Fr. Damen; 8 H. Hendriks; 9, 24 M. Brokx; 10, 17 Leo de Bondt; 11, 15, 24, 32 Jac. Vloemans; 12, 65, 66 L. van Geel; 14 Jos van Dongen; 15 W. van Heijst; 18, 34, 50 J. van Riel; 19, 28, 31, 40 P. Zijlmans; 20 M. van Wanrooij; 21 A. Montee; 22 J. Dekkers; 24 Th. van Gooi; 26 Jan van Wanrooij; 27, 28 W. C. Hamers; 33 A. v. d. Hoven; 35 Fr. v .d. Linden; 36, 48 M. v. d. Velden; 37 Wal Lugters; 38 W. Sulsters; 39 Th. v. Wanrooij; 41, 56, 62 J. Muizelaar; 42 Jac. Hoevenaars; 44 J. v. d. Linden; 45 J. Dek kers; 46 L. Hamers; 47 P. Adriaansen; 49 A. Pijnenburg; 51 C. van Boxtel; 52, 53 L. v. d. Ven; 54 D. Mateijsen; 55 Wim Ha mers; 57 Gebr. Kuis; 58, 61 M. Soeter- boek; 60 Fr. v. d. Assem; 64 M. de Vries; 67 C. Snoeren. AGENDA. Maandag 8 u. nam. repetitie Harmonie Apollo zaal W. Simt. 8 uur nam. repetitie Harmonie St. Jan zaal P. van Dun. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K" Par. Zangkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: De loerende dood, 14 jaar. Donderdag 8 uur nam. repetitie Zang ver. Bel Canto, zaal P. van Dun. GILDE ST. JAN. In onderling overleg tussen St. Jan te Kaatsheuvel en St. Blasius uit Heusden, werd een wedstrijd gehouden bij café de Steenbakker. Er werd door St. Blasius een wisselbeker ter beschikking gesteld, wat ten hoogste werd gewaardeerd en de spanning als 't ware ten top deed stijgen. Er werd verwoed doch zeer sportief gestreden, waaruit tenslotte St. Jan met een kleine overwinning uit 't strijdperk trad. Alles bijeen een mooie middag en zien wij met spanning de returnmatch tegemoet. 5 SU' VIERING SACRAMENTSDAG. Zondag 23 juni a.s. wordt wederom op grootse wijze de jaarlijkse Sacramentsdag gevierd. Dit is een dag waarop de hele pa rochie, zonder uitzondering, hulde wil bren gen aan Christus in het H. Sacrament. De Commissie voor Sacramentsdag tracht deze processie steeds uit te breiden en mooier te maken. Vorig jaar trok de Pro cessie voor het eerst door de Tuinstraat. Het is echter nodig dat ook in de Tuinstr. een blijvende versiering wordt aangebracht. Dit kost echter veel geld. De Buurtcommis- sies hebben zich wederom spontaan bereid verklaard hiervoor de collecteren. De be groting die de commissie gemaakt heeft komt gemiddeld op pl.m. f 1.- per gezin, de een wat meer, de ander wat minder. Hierin zijn ook begrepen de kosten van ble- men voor het Rustaltaar, Erepoorten en de andere bloembakken, zodat dus daar niet meer voor wordt rondgegaan. De Commissie hoopt en vertrouwt dat de parochianen van Loonopzand de handen in een zullen slaan om de jaarlijkse Sacra mentsprocessie zo luisterrijk mogelijk te doen vieren. DUIVENSPORT. De Postduivenvereniging De Luchtboden, gevestigd bij de heer M. van Onzenoord, hield zondag een tweetal wedstrijden en wel een uit Vilvoorden, 90 km, waaraan 140 duiven deelnameen en een uit St. Denis, waaraan werd deelgenomen door 151 dui ven, 357 km. De uitslag was als volgt: Vilvoorden W Leermakers 1; C v Dongen 2, 7; M Maas 3, 22; A Spapens 4, 19; M Steen 5, 9; K v Esch 6, 21, 24; Valk 8; P v Gom- pel 10; A Berendonk 11, 14, 20, 28; L Be rendonk 12; M Vera 13; C v Gompel 15, 26; J Snoeren 16; Goutsiers 17; J v d Dries 18, 35; C Maas 23, 32; P Verschuren 25; Brouwer 27; W Boons 27; A v d Velden 30; M v d Velden 33; H Leermakers 34; J v d Dries overduif. St. Denis L Berendonk 1; A Spapens 2, 7, 30, 37; P v Noije 3; H v d Linden 4; P Verschuren 5, 23; C v Dongen 6, 28; Brouwer 8, 10; A v d Velden 9; M Maas 11, 32, 34; H Leermakers 12; K v Esch 13; Goutziers 14, 31; Vriens 15, 23; Goutziers 16; J Snoeren 17, 24, 35; Jos v d Velden 18; A v Gompel 19; H Leermakers 20; A J v Dongen 21; G Schoenmakers 22; H v d Velden 25; C v Gompel 26; Aarts 27; M v d Ven 29; A Berendonk 36; P v d Velden 38; Bresser overduif. BURGEMEESTER VAN HALL GEOPEREERD. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. v. Hall, die in de Boerhaave- kliniek wordt verpleegd, is zater dagavond oor prof. dr. J. Boerema geopereerd. De behandelende ge neesheren, dr. C. H. Delprat en P. G. Hoorweg achtten dit zaterdag-" middag in overleg met de in con sult geroepen hoogleraren prof. dr. J. G. H. Borst en prof. dr. Boerema gewenst. Naar dr. Delprat zon dagmiddag omstreeks zes uur mee deelde, is de toestand van de bur gemeester zondag „zeer tevreden stellend" geweest. JONGEMAN STAK VERLOOFDE MET BEITEL DOOD. Zaterdagavond is op het terrein „Kijk in de Pot" te Bergen op Zoom de 17-jarige Maria Koopman met 'n steekbeitel om het leven gebracht door de 23-jarige P. van de B. Bei den zijn afkomstig uit Bergen op Zoom. De dader kon om tien uur dezelfde avond gearresteerd worden in een café aan de Korenbeurs straat, nadat de gemeentepolitie te lefonisch een tip had gekregen. Hij legde een volledige bekentenis af. Na het plegen van de moord is de dader naar zijn kosthuis gegaan, waar hij in opgewonden toestand aankwam. Aan een medekostganger liet hij zijn bebloede handen zien en vertelde hem dat hij zijn meisje vermoord had. Later, nadat hij zijn handen gewassen had, vertelde hij hetzelfde tegen de pensionhouder, en ging er toen snel van door. De pensionhouder waarschuwde telefo nisch de politie, die onmiddellijk maatregelen nam. (Volkskrant). IRAAKS-ARABISCHE BESPREKING GESLAAGD. De topconferentie van Irak en Saoedi-Arabië over Arabische aangelegenheden is geëindigd met volledige overeenstemming op alle naar voren gebrachte punten, zo wordt van gezagheb- zi'de *n Bagdad vernomen. Naar van gezaghebbende zijde vernomen wordt, is tot het vol gende besloten 1). Volledige samenwerking bij het verwijderen van de hin derpalen en misverstanden, die de eenheid der Arabische volken in de weg staan. 2). Samenwerking bij de be strijding en verwijdering van „de onwettige en verwoestende acti viteit van het communisme" iri het Midden-Oosten. 3). Het verlenen van financië le en politieke steun aan de Al gerijnen, „die dapper strijden voor vrijheid en onafhankelijk heid" en aan „alle Arabische landen die voor hetzelfde doel vechten". 4). De beide landen zullen van goede betrekkingen met de sheikdommen aan de Perzische Golf gebruik maken om te voor komen, dat er direct of indi rect ruwe olie naar Israël gaat. 5). Samenwerking bij het vin den van een oplossing voor het

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6