Waalwijkse en Langstraaise Courani Waalwijk zet de feestneus op Jan van Dongen B.B.A. breidt aantal ritten van lijn 22 uit van 15 tot 21 per dag. Een rustig pension in de omgeving van Drunen 326 WAALWIJKSE SCHOOLKINDEREN DOEN VERKEERSEXAMEN. Televisie I I Auto-en Motorrijschool Moonen-Mulders VRIJDAG 24 MEI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 41 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Betere aansluiting op sneltreinen in Den Bosch en Lage Zwaluwe 0 Voortreffelijke accomodatie bij station wacht KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" op uitvoering Mei ingang van 2 juni a.s. zal er een einde komen aan de wat stiefmoederlijke bedeling van lijn 22 Lage ZwaluweDen Bosch v.v., want met ingang van die datum heeft de BBA het aan tal ritten op die lijn gebracht van 15 op 21 per dag. Bij de uit breiding van de dienstregeling op deze belangrijke verbinding heeft men vooral het oog gehad op het snelle reizigersvervoer, een aandacht die wel heel duidelijk tot uitdrukking komt in een prachtige aansluiting op snel treinen uit en naar het Westen en Noorden des lands. De uit breiding van de dienstregeling op lijn 22 komt dus hierop neer dat de uur-sneldienst Lage Zwa luweDen Bosch v.v. gehand haafd blijft, doch dat daartussen door nog enkele speciale snel- diensten zullen lopen met aan sluiting op sneltreinen vanuit en naar het Westen en Noorden. Deze uitbreiding geldt allen voor de werkdagen. Zo zal men met de sneltrein van 8.06 uit Amsterdam (Utrecht 8.40) in Den Bosch aansluiting hebben op de BB A-bus (22) van 9.13, die om 9.44 in Waalwijk ar riveert. In tegenovergestelde richting zal men met de bus van 7.50 aansluiting kunnen hebben op de sneltrein richting Utrecht van 8.26, en met de bus van 15.50 aansluiting op de sneltrein rich ting Utrecht van 16.28, die om 16.58 in Utrecht aankomt. Vanuit Waalwijk in westelijke richting reizende, zal men mét de dienst van 7.55 om 8.50 in La ge Zwaluwe arriveren en daar 'aansluiting hebben op de snel trein naar Rotterdam (aankomst 9.28). Met de sneltrein uit Rot terdam komende, zal men in La ge Zwaluwe aansluiting hebben op de bus van 9.10, die om 10.06 in Waalwijk arriveert. Een aantrekkelijke verbetering is ook dat de laatste dienst Den BoschLage Zwaluwe, welke om 21.00 uit Den Bosch vertrekt (Waalwijk 21.32) m.i.v. 2 juni op alle dagen wordt gereden, dus niet alleen alleen op zaterdagen en zondagen, zoals tot nu toe 't geval was. Ook de schoolkinderen krij gen een nog betere service. Op woensdagen en zaterdagen zal er om 12.12 vanuit Waalwijk een bus van lijn 22 naar Geertrui- denberg rijden en op de overige schooldagen een om 16.22. Ook de „boemeldiensten" op het traject Lage ZwaluweDen Bosch v.v. zijn met 3 ritten uit gebreid. Waalwijk knooppunt. JJet geheel overziende, komt men tot de bevinding, dat tussen Waalwijk en Den Bosch dagelijks 57 ritten plaats hebben (lijnen 22 en 36), tussen Waal wijk en Tilburg 33 en tussen Waalwijk en Lage Zwaluwe 21, zodat dagelijks 111 busdiensten Waalwijk aandoen. Hierbij zijn niet gerekend de 50 volgbussen. die op de spitsuren op de wielen zijn. Over vervoersmogelijkhe den naar alle richtingen heeft Waalwijk dus zeker niet te kla- gen. In verband met de op 2 juni a.s. van kracht wordende zomer dienstregeling mag nog worden opgemerkt dat op lijn 22 Waal wijkDen Bosch de vertrektijd op de even uren gewijzigd is. Deze is namelijk gesteld op 10 minuten vóór het hele uur, dus om 7.50, 9.50, 11.50 enz. Op de oneven uren en ten aanzien van lijn 36 blijven de bestaande ver trektijden van kracht. Uitstekende service. In 't kader van de zich steeds uitbreidende uitstekende ser vice, welke de BBA de passagiers biedt, mogen we nog vermelden dat er op de lijn Den BoschLa ge Zwaluwe gelegenheid bestaat om bij de conductrice of chauf feur treinbiljetten te nemen voor Dordrecht, Rotterdam, Den Haag en Roosendaal. Bijzonder aantrekkelijk is ook de service welke de BBA in sa menwerking met de Nederlandse Spoorwegen verleent ten aanzien van het natuurpark De Efteling. Er bestaat namelijk gelegenheid om vanuit elke plaats in Neder land een enkele reis of retour Efteling te kopen. Het is een ge combineerd biljet, bestaande uit treinkaartje, buskaartje en toe gangsbewijs voor De Efteling. Ook bestaat er op alle lijnen van de BBA de gelegenheid zich te voorzien van een dagabonnement tegen de prijs van 2.95. Met dit abonnement, dat vooral voor va- cantiegangers bijzonder aantrek kelijk is, kan mén van alle lijnen en zo vaak als men per dag wil, van de diensten van de BBA ge bruik maken. Naast het vervoer in eigen provincie, waar de BBA met 270 bussen elk jaar zo'n 30 miljoen passagiers vervoert en de bussen elke dag een afstand afleggen van 1 M> maal de omtrek van de aarde, bestaat er nog de BraBe- na, die de meest verwende va- cantieganger een keur van bui tenlandse reizen tegen zeer aan trekkelijke prijzen heeft aan te bieden. Maar dat is weer een hoofdstuk op zich. De wachthuisjes. Ais we over de wachthuisjes spreken, bedoelen we daar mee de min of meer beroemd ge worden wachthuisjes bij het sta tion in Waalwijk, die er nog steeds niet zijn. Zij bevinden zich al enige maanden op de ge- ineentewerf en verwacht mag dus worden dat ze binnenkort ter bestemder plaatse zullen verrij- ben. En daarmee zal men bij het station de beschikking krijgen over een uitstekende reizigers- accomodatie, een knooppunt als Waalwijk waardig. Met de plaat sing van deze wachthuisjes is 'n opvallende reconstructie van de Burg. v. d. Klokkenlaan gemoeid. Beginnende ten oosten van de Mr. v. Coothstraat zal, waar zich nu het plantsoen bevindt, een businrit worden aangelegd, wel ke zal doorlopen tot voor het door de BBA aangekochte pand op de hoek Mr. v. Coothstraat— Burg. v. d. Klokkenlaan. Hier zullen dan tevens een tweetal perrons met wachthuisjes wor den aangelegd voor de lijnen 22 en 36. Aan de overzijde bij het spoorwegemplacement tegenover de Jan de Rooijstraat zal hetzelf de geschieden, dus ook hier een tweetal perrons met twee wacht huisjes. Het zal dan prettiger en dro ger wachten zijn op bussen, die overigens uitstekend op tijd rij den. UITSTEKEND WERK VAN PLAATSELIJKE POLITIE Voor het eerst in de geschie denis van Waalwijk zullen op maandag 27 en dinsdag 28 mei a.s. 326 Waalwijkse schoolkinde ren in de omgeving van het Her tog Janpark deelnemen aan het tweede deel van het Verkeers- examen, dat zal worden afgeno men door de plaatselijke politie en leden van het bestuur van het Verbond voor Veilig Ver keer. Dit examen is dan 't sluit stuk van een intensieve Veilig Verkeersactie en een gedegen verkeersonderwijs door briga dier Marcelis in de 6e klas der lagere scholen gedurende de laat ste 4 maanden, een onderwijs dat 13 klassen omvatte gedurende 3 kwartier per week voor elke klas. Het schriftelijke gedeelte is reeds enige tijd geleden gehou den en hieraan werd door 334 Waalwijkse schoolkinderen deel genomen. Slechts 8 leerlingen moesten worden afgewezen, het geen in vergelijking met andere plaatsen in ons land een bijzon der laag percentage is. En dat dit examen niet zo maar uit wat simpele vraagjes bestond, mag blijken uit het feit dat heel wat volwassenen bij het beantwoor den van deze vragen met hun mond vol tanden stonden. Het was werkelijk een examen waar hij men goed beslagen op de weg moest komen om geen brokken te maken. En zo gaan dan 326 Waal wijkse schoolkinderen maandag en dinsdag a.s. naar het Hertog Jannark, waar zij door middel van alle mogelijke borden, ver- Het koninklijk bezoek aan Zweden. keerslichten, verkeersagenten en leden van het bestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer j nogmaals aan de tand zullen j worden gevoeld. Aan het met goed gevolg afleggen van dit j tweede deel is een diploma van het Verbond voor Veilig Verkeer verbonden. De examens zullen twee volle dagen in beslag nemen van 912 en van 24 uur. Uit deze, we mogen wel zeggen haast massale deelname, blijkt wel heel duidelijk de grote be langstelling van de Waalwijkse jeugd voor de veiligheid op de weg, waarbij men dankbaar mag zijn voor liet enthousiasme en medewerking van ouders en on derwijzend personeel. En heel in het bijzonder past hier wel een woord van waardering voor het uitstekende werk dat de plaat selijke politie met het geven van dit verkeersonderwijs heeft ver richt. En omdat de veiligheid op de weg iedereen ter harte moet gaan willen wij hier graag nog eens wijzen op het zo belangrijke werk dat het Verbond voor Veilig Ver keer op dit punt verricht. Het moet toch eigenlijk zo zijn dat elke Nederlander lid is van dit Verbond, dat datgene bestrijdt waarvoor iedereen zijn hart vast houdt: de onveiligheid op de weg, die met de dag meer slacht offers eist. Voor zegge en schrijve 1. ner jaar is men lid van het Ver hond voor Veilig Verkeer. Men kan zich o.m. opgeven bij de in- snecteur van politie, de heer J. H. P. Hoog Antink. Bi barium zai vanavond losbarsten Door het aanschaffen van een nieuwe les-Vespa scooter is rijschool Moonen thans in staat om U op te leiden voor Uw motorrijbewijs. fir r~\ ragrwm rn HUREN VAN KANTEN BRUIDSTOILEÏÏÉN ECHO TM „Duinrand" aan de zoom der ongerepte In de maand maart werd het Café-Pen sion „Duinrand" te Drunen - precies te genover 't Afwateringskanaal - heropend. Het gebouw, dat vroeger verscholen stond tussen het geboomte, is thans geheel vrijge komen. Het wordt nu weer omgeven door de jonge aanplant, om straks een keurige aanblik te bieden. Zodra men vanuit de Torenstraat te Drunen het afwateringskanaal is gepasseerd, ziet men twee royale tennisbanen liggen. Niet minder dan 130 liefhebbers van deze sport hebben zich hier in verenigingsver band aaneen gesloten. Het Café-Pension „Duinrand", modern en riant gebouwd, heeft een gezellig inge richt interieur, waarin men zich direct j thuis voelt. De Brabantse plattebuiskachel, langs de ramen het Brabants bont, en de i Oirschotse meubelen geven er een stem mige sfeer. Twee royale deuren geven toe gang tot het terras aan de zuid-oost-zijde. Het pension is zomer en winter ge opend. Er zijn 8 kamers met 32 bedden. Op de kamers is stromend water, terwijl er nog twee douche-cellen zijn met koud- en warm-watertoevoer. Vanaf Drunen is „Duinrand" gemakke lijk te bereiken. Ook vanuit Waalwijk, via natuur. de Roestelberg, Achterste hoef, Pestert en Fellenoord is het Café te bereiken, alsmede ter (er is goede parkeergelegenheid) goed doen een bezoek te brengen aan deze zaak met haar keurige bediening en goede ser vice. De heer F. Obbens, die het bedrijf ex ploiteert, weet zijn gasten iets speciaals voor te zetten, zoals wild en gevogelte.. Maar er is nog meer in dit riante café pension, n.I. de „goede" echte Brabantse koffietafel. Dit alles is hem toevertrouwd. Voor het cafè-pension liggen een kinder badje en een zandbak, waarin zich de kleintjes kunnen vermaken. Het ligt in de bedoeling, dat zeer bin nenkort de tennisbanen met drie stuks zul len worden uitgebreid. Ook hoopt de ex ploitant, dat dit jaar nog een begin ge maakt kan worden met de kinderspeeltuin, een volleybalterrein en een miniatuur golf baan. Temidden van het zeer rijke natuur-reser- vaat tracht de heer Obbens een rustig en gezellig oord te maken, waar het goed is te vertoeven. Van hieruit kunnen wandel- en fietstochten worden gemaakt naar alle rich tingen. Men kan er genieten van de flora en de fauna, van polder-, zand- en heide gebied. Pension „Duinrand", gelegen - zoals de naam reeds zegt - aan de zoom van het bosgebied dat de ongerepte natuur en vrij toegankelijke stuifduinen omgeeft, vormt een toegangspoort tot een dorado voor hen die van rust en schoonheid willen genieten. Wij verwijzen nog naar de advertentie elders in ons blad. I WAALWIJK van de andere kanten, als de Klinkaert, de Rustende Jager, Helvoirt, Bosch en Duin, Udenhout en Giersbergen. Na een toch in de prachtige omgeving van de Loonse- en Drunense Duinen, zal het de wandelaar, fietser of ook auto-bezit- In vervolg op het verslag in ons eerste blad, omtrent de reis en aankomst in Zwe den van H.M. de Koningin en Prins Bern- hard, had de eerste begroeting van de staatshoofden plaats op een rood bekleed vlot in de Stockholmse haven. Met de Ko ninklijke sloep „Vasaorden" waren Konin gin Juliana en Prins Bernhard door de Zweedse adelborsten afgehaald aan de „Ze ven Provinciën". De sprookjesachtige sloep bracht ons Koninklijk Paar naar de aan legsteiger aan de „Logardstrappen". Konin gin Juliana trad lachend uit de sloep en werd begroet door Koning Gustaaf, die haar de hand kuste. Op de aanlegsteiger bevonden zich voorts Koningin Louise, Prinses Sybille, de kleine Kroonprins Gustaaf en de vier charmante jonge prinsessen Margaretha, Birgitta, De- siree en Kristina. Koningin Juliana omhels de de Zweedse Koningin, alle prinsessen en ook de kleine kroonprins. In open rijtuigen maakten de vorstelijke personen en hun gevolg daarna een rijtoer door de stad. In de namiddag hebben Koningin Julia na en Prins Bernhard in het Koninklijk Pa leis te Stockholm de diplomatieke missies ontvangen. 's Avonds waren duizenden inwoners van Stockholm naar het Koninklijk Paleis geto gen om getuige te zijn van een huldebetoon aan Koningin Juliana en Prins Bernhard. Kort voordat in de naar Karei de Elfde genoemde zaal van het Paleis het luisterrij ke staatsbanket begon, kwamen zangkoren van de Zweedse Korenbond en van het Zweedse Zangersverbond met wapperende vaandels en vlaggen naar het Paleis ge marcheerd om een zanghulde te brengen. Een hartelijk gejuich ging op toen de ko ninklijke gasten, tezamen met Koning Gus taaf en Koningin Louise, op het bordes ver schenen. Er werden madrigalen en Zweed se volksliederen gezongen. Ook het Wilhel mus klonk en tot driemaal toe moest het koninklijke gezelschap op het bordes terug keren, de laatste maal samen met de Zweedse prinsessen. Om acht uur betraden de vorstelijke gas ten de „Witte Zee"-zaal waar het galaban ket plaatsvond. De tafel was gesierd door veertien in zware zilveren bakken geplaatste bloem stukken van rode en witte latirus en blau we irissen. Het kristal schitterde in het flikkerende kaarslicht. Naar oude traditie waren bij de plaatsen der koninklijke gas ten gouden eierdopjes en gouden zoutvaat jes geplaatst. De traditie wil dit, naar men zegt omdat de grondlegger van het Huis Bernadotte zoveel' angst had vergiftigd te worden ofwel zoveel afkeer had van de Zweedse keuken, dat hij steeds een ei als reserve bij zijn maaltijden wenste te heb ben. Koningin Juliana werd aan tafel ge flankeerd door koning Gustaaf en prins Ber- til, Prins Bernhard zat tussen de Zweedse koningin en prinses Birgitta. Tegenover de plaatsen van de vorstelijke personen waren ronde gaten in de wand- bekleding uitgespaard teneinde de kijkers der televisie een kans te geven. Het menu was bereid door de chef van de Koninklijke keuken. Het kristal kwam uit Bohemen, het tafelzilver uit Brazilië. De tafelspeeches van Koning Gustaaf en Konin gin Juliana werden gehouden tussen de tweede en derde gang. Om elf uur begaven de koninklijke gasten zich naar hun eigen vertrekken en daarmee was de eerste dag van het staatsiebezoek ten einde. Aan tafel werden redevoeringen gehouden waaraan wij 't volgende ontlenen. Koning Gustaaf Adolf van Zweden heeft dinsdagavond tijdens het galadiner, dat ter gelegenheid van het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard te Stockholm is gegeven, een rede in 't Engels uitgesproken. De Koning stond daarbij in den brede stil bij de punten van nauwe verwantschap tussen Nederland en Zweden, betrekkingen, welke een achtergrond van verscheidene honderden jaren bleken te hebben. Dit alles had tot gevolg - zo betoogde de koning - dat onderwijs en wetenschap, die in Nederland op hoger peil stonden, Zweden in sterke mate beïnvloedden. In de moderne tijd is de verbinding van elke aard veel intensiever geworden en thans behoort Nederland tot Zwedens vooraanstaande han delspartners. De koning wees er verder op, dat een nieuwe Europese samenwerking bij uitwis seling van goederen voor Nederland een levende werkelijkheid vormt. Zweden deelt deze opvatting ten volle. De koning constateerde voor Nederland en Zweden een gemeenschappelijke gedach- tengang t.a.v. liefde voor de onafhankelijk heid, vrijheid van gedachte en menings uiting en democratische idealen, redenen om aan te nemen, dat de wederzijdse betrekkin gen tussen beide landen in alle opzichten zullen blijven bloeien. In deze zin stelde de Koning een toast in op het Nederlandse vorstenhuis en het Ne derlandse volk. REDE DER KONINGIN. Koningin Juliana beantwoordde de rede I eveneens in 't Engels. H.M. gaf uiting aan haar waardering voor de warme verwel koming en riep daarbij in herinnering de grote sympathie, die Nederland van Zweden in de donkere dagen van de watersnood heeft genoten. H.M. bevestigde, dat de wederzijdse vriendschap - zoals de Koning, die ge schetst had - inderdaad aloud en goed ge grondvest is. Zij noemde het van essentieel belang, dat beide landen als naties elkan ders eigen kwaliteiten eerbiedigen, dat wij De Bibarium-post is verschenen. U heeft het fraaie blad zeer zeker gelezen en het kan niet anders of U bent naar feestneuzen aan het zoeken gegaan. U heeft er zich van kunnen overtuigen, dat U ook zonder feestkleed het heilig dom der feestelingen zult mogen betreden. Ook werd U aangeraden, Uw familie en kennissenkring in den lande uit te nodigen; als U het vandaag nog doet, kunnen deze mensen zaterdag nog hier zijn. Vele Waalwijkers hebben intussen de opbouw van de plaats der geneugten gadegeslaan. Daar wordt met een onvermurwbaar enthousiasme gewerkt, en zoals dat gewoonlijk gaat, moet er op de laatste dag nog veel gebeuren. Een groot deel van het interieur is aan het oog van de buitenstaander onttrokken. Dat zijn de ruimte, waar de voelbare sfeer zal heersen en waar straks niemand mag hebben ontbroken. Officiële opening door Burgemeester Teijssen. Nadat de drumband van de Waalwijkse K.A.J., gevolgd door een bonte optocht, door een deel van de gemeente zal hebben rond getrokken om duizenden Waalwijkers naar het Raadhuisplein uit te nodigen, zal om 7 uur de officiële opening van Biba- rium plaats hebben. De Edelachtbare heer Burgemeester Teijssen zal deze opening verrichten. Het van alle kanten samenge stroomde publiek zal zich daarna verdrin gen om een entree-bewijs te bemachtigen en dan zal eerst een grote vreugde losbarsten, een vreugde, die drie dagen bijna onafge broken zal duren. Het gaat een Bibarionale vreugde worden, verzekert ons de Biba- rium-Post. Steeds meer mensen zullen in de loop van de avond komen toestromen en velen van hen zullen dan drie dagen achter elkaar willen blijven, maar dat zal hun niet worden toegestaan. Ze zullen zich tot één uur op kunnen houden in de Pi- juiste is voor de kinderen. Dat echter de kinderen niet vergeten moesten worden, dat is een belangrijke gedachte geweest van het organiserend comité. Meer speciaal voor de jongere Waalwijkers is een leutbio inge richt, die elke toets van critiek zal kunnen doorstaan. Bijzonder grappig zijn de films, die daar zullen worden vertoond en het is zeer wel te voorzien, dat ook de ouderen er een dankbaar gebruik van zullen maken. Vanzelfsprekend zijn ook zij van harte wel kom. Ieder vol uur zal een voorstelling aanvangen en dan zal telkens een program ma van ongeveer drie kwartier worden af gewerkt. Laat in ieder geval Uw kinderen hiervan genieten. Ze zullen er nog weken over praten. tl 1 Ll:.d j i 1 ïl-.:ulj^ lüi.- l.i'. ."Ui Attracties en prijzen-Iawine. Het was voor ons bijna onaannemelijk, toen we vernamen, van welke omvang de prijzen der verschillende attracties zijn, speciaal die van het rad van zeeroversavon- tuur. Rijwielen, autopeds, kledingstukken en tal van zeer waardevolle en nuttige ge- Wij tiran dit natuurlijk op dezelfde prettige en degelijke wijze als de opleiding voor Uw autorijbewijs. Inlichtingen Stationsstraat 101 Telefoon 3199 WAALWIJK ratenbar om morgen weer zo spoedig mo gelijk terug te komen. Immers, degene, die maar even de sfeer van Bibarium geproefd zal hebben, zal het hele vreugdeglas van Bibarium, een glas, dat drie dagen boor devol zal zijn, ook helemaal willen leeg drinken. Een fantastische piratenbar. Het werd ons toegestaan een kijkje te nemen in de piratenbar, een product van originele geesten en vakkundige handen. We zouden willen zeggen, dat deze bar de wer kelijkheid evenaart, misschien zelfs over treft, maar wij kunnen dit niet zeggen, om-, dat we nooit eerder een piratenbar zagen. We kunnen ons echter nu wel voorstellen, in wat voor een omgeving zeerovers hun feestgelagen plegen aan te richten. De sterke geur van de zee, vermengd met kruitdamp, komt de bezoeker tegen, wan neer hij zich middels een bedenkelijke in gang toegang tot deze ruimte verschaft. Hij zal1 moeten wennen aan een loodzwaar licht en daarna zal hij de meest obscure figu ren ontwaren. Op hun eigen wijze zullen de assisten van de beroepsrover Don Pedro Bianca de argeloze bezoeker verwelkomen, en zij zullen hem in een ommezien de door hem gewenste exotische dranken verschaffen. Hij zal verbaasd staan over de schat van vreemdsoortige voorwerpen, die in de ruimte hangen, staan of liggen en deze voorwerpen zijn trofeeën van rooftoch ten. Het lijkt ons wel raadzaam er op te wijzen, dat een bezoek aan de piratenbar geheel op eigen risico geschiedt. Hiervan maakt de Bibarium-Post uitdrukkelijk mel ding. Een piratenorkest zal de intimiteit nog verhogen. Leutbio, ook voor de kinderen. Het laat zich begrijpen, dat een omge- ving, als die van de piratenbar, niet de bruiksvoorwerpen zullen aan de man wor den gebracht door verbazingwekkende ver lotingen. De door de gemeente bereidwillig afgestane verplaatsbare kiosk is voor dit doel ingericht. Geheel deze grote ruimte, waar een groot harmonie-orkest zonder moeite op kan musiceren, zal in beslag ge nomen worden door de bergen prijzen. De attracties zijn van een zeer bijzondere soort. Er kan geschoten worden, gegooid, en gegokt, de bommenrichters komen aan bod en ook de wielrijder zal er zijn genoe gen vinden, want er zijn een aantal huizen hoge en zeer ingewikkelde home-trainers opgesteld. Bijzondere aandacht verdienen zeker ook de demonstraties, die door de leden van de Waalwijkse Judo-club op het feestter rein zullen worden gegeven. Vier Drumbands. Zal vanavond de Kajotters-Drumband door Waalwijks straten trekken om de be langstelling voor Bibarium, voor zover die nog niet aanwezig is, bij de burgers op te wekken, zaterdagmiddag zal de Jeugddrum band uit de Putstraat zich in het belang van Bibarium laten horen en ook een mars maken door een deel van onze stad. De grote verkennersdrumband Jeroen Bosch uit Den Bosch is er zaterdagavond en zon dagavond is het de verkennersdrumband Piet Jongh uit Tilburg. Wanneer wij U dit alles verteld hebben, dan behoeven wij U niet nog speciaal aan te sporen om toch ook zeker een bezoek te brengen aan Bibarium. Men heeft werke lijk alles in het werk gesteld, om het de bezoeker zo genoeglijk mogelijk te maken en wij geloven zeker, dat men daarin zal slagen. Moge het Bibarium voor U een succes worden, maar ook voor de organisa toren, de „Vrienden van de Andreas Zijl- mansgroep", om daarna nog beter de jeugd beweging in onze plaats van dienst te kun- nen zijn. Compleetf 55. GROTE DAMESHOEDEN van f 3.- tot f 6.-- Teven, grote collectie GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN, compleet 121- BOSSCHE KLEDING-SERVICE - De enige SPECIAALZAAK voor DEN BOSCH en omstreken - VUGHTERSTRAAT 205 - Telefoon 5385 (Na 7 uur - Sumatrastraat 10 - Telefoon 4162) - DEN BOSCH begrip verwerven voor elkaar en DIE be wondering, welke eerlijke critiek niet uit sluit. Na hulde gebracht te hebben aan Zwe dens geleerden, die een wereldfaam ver wierven, gaf H.M. uiting aan Haar vreug de over de gemeenschappelijke idealen en over 's Konings mededeling, dat Zweden met de Europese samenwerking sympathi seert ook al is het om verschillende re denen voor Zweden niet mogelijk zich ten volle bij de ontwikkeling aan te sluiten. De Koningin sprak tenslotte de verwach ting uit, dat het gelukkige persoonlijke con tact van thans voor beide landen een voor teken zal blijken van een zelfs nog nauwer verbonden toekomst, met nieuw leven voor elke vezel' van de aloude vriendschapsband. Oe Koningin eindigde met het instellen van een toast op het Zweedse koningshuis en het Zweedse volk. Woensdag bezocht de Koningin een Kin dertehuis, de technische hogeschool, terwijl prins Bernhard het grote militaire vlieg veld, met de in de rotsen uitgehouwen han gars, bezocht. De tweede dag van het bezoek van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard aan Zwe den werd afgesloten met een grandioos-bal- let-gala in de Koninklijke Opera van Stock holm. Tweemaal klonk het Wilhelmus en de Zweedse Koningshymne bij dit van grote luister schitterende gala. Voor de en kele overgebleven vrije plaatsen in de Ope ra, hadden vele Stockholmers urenlang in de rij gestaan en zij betaalden grif 55 gul den voor een plaats. De avond werd ge opend met de ouverture Leonore III en een fragment uit Mozart's opera „Idomenco". Na de pauze had een opvoering plaats van een Zweeds-folkloristische versie van het bijbelverhaal van de verloren zoon. Donderdag was de laatste dag van het schitterend geslaagde staatsie-bezoek.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9