WAALWIJK BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langstraatse Courant EINDELIJK TUNNEL GEMEENTERAAD WAALWIJK Agenda en pre-adviezen. tussen Frankrijk en Engeland 'M— veteranen-toernooi wsc. MAANDAG 3 JUNI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN ECHQTMH Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e, JAARGANG No. 44 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" Oe leden van de raad der gemeente Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwoning van een openbare vergadering, te houden op donderdag 6 juni 1957, te 19 Vè uur, ten stadhuize. Punten van behandeling 1. Vaststelling van de notulen der open bare vergaderingen gehouden 25 april en 24 mei 1957. 2. Ingekomen stukken 3. Voorstel tot vaststelling van een uit breidingsplan in onderdelen voor Besoijen- west. 4. Voorstel tot goedkeuring van een wijziging der begroting voor 1956 van de gemeentelijke insetelling voor maatschap pelijke zorg. Pre-advies: Thans biedt het bestuur der in stelling weder een wijzigingsbe- sluit voor 1956 aan, gedateerd 17 April 1957 (slotwijziging). Ook dparbij zijn weder betrekkelijk veel posten gewijzigd, zulks echter met het gevolg, dat om de begroting sluitend te maken het noodza kelijk is de post „subsidie van de gemeente" te verhogen met 2.102,25 gulden en aldus te brengen van 100.000,— op 102.105,25. Voor de overige wijzigingen mo gen B. en W. verwijzen naar het ter inzage liggende besluit van de instelling met toelichting. Van de uitgaafposten, welke ver hoogd zijn, noemen zij als de voor naamste: 26. Ondersteuning met losse giften verhoging 978.55 36. sub c. Kunstledematen, brillen, enz. verhoging ƒ433.10 36. sub e. Bijdrage in de kosten van ziekenfonds- en ziekenhuisver zekeringspremies, verhoging 365.30 De instelling deelt mede, dat eind december 1956 op post 26 nog een paar belangrijke losse giften ge daan moesten worden, gezamenlijk groot ruim 1.000.zodat genoem de post tot ongeveer dat bedrag overschreden moest worden. Op dezelfde wijze moesten de pos ten 36 sub c en 36 sub e eind de cember nog worden verhoogd en wel de eerste voor een orthopae- disch artikel en de tweede voor en kele bedragen, waarop tevoren niet gerekend was. B. en W. stellen voor aan het be sluit goedkeuring te hechten. 5. Voorstel tot het verlenen van de ge vraagde medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaf fing van meubilair ten behoeve van de Ma- riaschool. Pre-advies: Door 't bestuur der Maria-school voor gewoon lager onderwijs, Loeff- straat 48b, is een aanvraag inge diend om medewerking ex artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van meubilair,, aan vullende leermiddelen en een so lide vloerbedekking. Bi. W. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen voor het meubilair, de leermiddelen met uitzondering van een Banda- toestel en de vloerbedekking, volgens advies van de inspecteur. 6. Voorstel tot het verlenen van de ge vraagde medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaf fing van leermiddelen ten behoeve van de r.k. meisjesschool in de St. Antoniuspa- rochie. Pre-advies: Door het bestuur der St. Anto- niusschool, St. Crispijnstraat 83, is onder dagtekening van 8 mei 1957 tot de raad het verzoek gericht om medewerking ex art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor de aan schaffing van 1. enkele leermiddelen voor het 5 een 6e leerjaar, nodig wegens uitbreiding van het aantal leer lingen 2. enige leermiddelen vpor het vak „kennis der natuur"; 3. alsvoor voor het verkeerson- derricht, dat een verplicht vak is geworden; 4. een stofzuiger. De inspecteur van het lager on derwijs adviseert gunstig op deze aanvrage, echter met uitzondering van het gedeelte, dat betrekking heeft op het kaften van boeken. De kosten hiervan moeten worden gerekend tot de gewone exploita tiekosten der school. B. W. stellen voor de gevraag de medewerking te verlenen met uitzondering van die voor 't kaften van boeken. 7. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan het Westeinde. 8. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan de Burgemeester Smeelelaan. 9. Voorstel tot aankoop van verschillen de onroerende goederen. 10. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan het Hoogeinde. 11. Voorstel tot aankoop van onroerend goed aan de Meerdijk. 12. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder van Besoijen. 13. Voorstel tot aankoop van grond aan de Zuider Parallelweg. 14. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolder van Besoijen. 15. Voorstel tot aankoop van een grond- strook aan de Baardwijksestraat. 16. Voorstel tot ruiling van grond. 17. Voorstel tot verkoop van bouwter rein aan de Eerste Zeine. 18. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting. 19. Voorstel tot verpachting van gron den. 20. Aanbieding van de gemeente- en bedrijfsrekeningen over 1954. 21. Voorstel tot het treffen van voor zieningen aan het pand Grotestraat 249 voor huisvesting van de centrale administratie der gemeentebedrijven. 22. Voorstel tot wijziging in de voor waarden van een geldlening. •23. Voorstel tot verhoging van een kre diet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 24. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake beperking van de uit betaling van pensioenen aan gewezen wet houders van de gemeente Waalwijk. 25. Wijziging begrotingen 1956 en 1957. (Verdere pre-adviezen hebben we voor 't afdrukken van ons blad niet ontvangen; mogelijk komen deze nog in 't volgend nummer). Wij wensen allen veel succes op het concours en veel plezier op de feestavond. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Woensdag 5 juni om 8 uur schaakavond voor de leden en belangstellenden in de boven zaal van de Korenbeurs. Aan het door de Veteranen- club WSC georganiseerde Klok- kenberg-toernooi, dat op 29 juni a.s. zal gehouden worden, zullen de volgende clubs deelnemen: Willem II, Noad, Longa, Eind hoven, PSV, Wilhelmina, RAC en WSC. De Langstraatse Scheidsrech- tersbond heeft zijn medewerking aan dit toernooi toegezegd. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie Da meskoor Oefening en Vermaak in de Gecroonde Leersse. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in de Twee Kolommen. GESLAAGD Aan de r.k. Kweekschool Ma- riënburg te 's-Bosch slaagde voor onderwijzeres Mej. Mia Klerkx. WAALWIJKS BELANG. Wij willen onze lezers nog even herinneren aan de algeme ne vergadering van Waalwijks Belang," die morgen, dinsdag, in hotel Verwiel wordt gehouden. Behalve de gewone zaken als notulen, jaarverslag van de se cretaris, mededelingen, rond vraag enz. heeft deze vergadering in 't' kader van de herdenking van het 50-jarig bestaan een bij zondere attractie gekregen, dooi de medewerking van de Zeer- Eerw. Heer Pastoor Verbiesen, die de leden uit z'n rijke verza meling een aantal kleurenfoto's zal tonen van belangrijke ge- beurtenissen uit de geschiedenis van Waalwijk in de laatste jaren. Zeker een attractie, die geen der leden zal willen verzuimen. DODELIJK AUTO-ONGELUK. De heer J. Winterinlc het slachtoffer. In de nacht van vrijdag op za terdag is de heer J. C. M. Win- terink, exploitant van hotel „De Twee Kolommen" alhier dodelijk verongelukt nabij Utrecht. De heer Winterink was op weg naar huis, toen hij bij de rotonde uit de bocht sloeg; zijn auto heeft vermoedelijk de rand van het trottoir geraakt en door de grote vaart is de heer W. de macht over het stuur kwijt geraakt met het noodlottig gevolg dat de wa gen tegen een paal omhoog sloeg, de heer W. uit de wagen werd ge slingerd en waarschijnlijk nog tegen een stootrand geslagen. De verwonding was van dien aard dat het slachtoffer ter plaatse is overleden. Het stoffelijk overschot werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht en daar later geï- dentifiseerd. De heer Winterink bereikte de leeftijd van 50 jaren en stond sinds een tiental jaren aan het hoofd van hotel-restaurant de „Twee Kolommen", waaraan hij al deze jaren zijn beste zorgen heeft besteed en waarvoor hij grote plannen koesterde voor de naaste toekomst. Hij was de gewaardeerde voor zitter van de afd. Waalwijk van „Hocres" en begrijpelijkerwijze werd het bericht van dit plotse linge vreselijke ongeluk met gro te ontsteltenis in plaats en streek, waar hij een bekende en geachte figuur was, vernomen. De begrafenis heeft plaats a.s. woensdag in de parochiekerk van St. Jan alhier. Hij ruste in vrede. FRAAI SUCCES VAN „HERTOG JAN". Donderdag j.l., Hemelvaarts dag, was de Waalwijkse Wandel- sportvereniging „Hertog Jan" in Kruiningen, Zeeland, om daar met twee groepen deel te nemen aan de „Luctor et Emergo"-wan- deltochten", die werden georga niseerd door de plaatselijke ver eniging. Na een kort begroetingswoord door de burgemeester van Krui ningen werd gestart. De senioren namen buiten mededinging naar extra prijzen deel aan de 25 km- tocht, waarvan het parcours liep langs de oesterputten in Ierseke en "ook langs het begin van de Deltawerken. In het parcours van de Adspi- ranten (10 km.) waren o.a. de sluizen in Hansweert opgeno men. Na afloop van de wandeltocht maakten de kleintjes van „Her tog Jan" nog een tochtje met de veerboot naar Zeeuws-Vlaande- ren, waarbij een van de leiders van de W.S.V. „Kruiningen" nog een aantal bijzonderheden ver telde over de watersnoodramp van enkele jaren geleden, waar bij ook Kruiningen een aantal slachtoffers te betreuren had. Terug in Kruiningen wachtte de prijsuitreiking, waarbij, zoals gewoonlijk, begonnen werd met de laagst geklasseerde vereni ging. Met spanning luisterde men naar de bekendmaking van de uitslag en tot grote vreugde van alles wat „Hertog Jan" was, bleek dat de adspiranten zo goed hun best hadden gedaan dat ze met 445 punten de eerste prijs behaald hadden. Nadat de leider, de heer Heur- ter, uit handen van de voorzitter van de organiserende vereniging deze eerste prijs, een knaap van een beker, in ontvangst had ge nomen, stelde „Hertog Jan" zich nogmaals op en maakte een ere rondje door het dorp. Het was toen weer hoog tijd voor de terugreis. Zonder onge lukken arriveerde men moe maar voldaan, om ongeveer 9 uur we derom in Waalwijk. De totale uitslag van de 10 km.-tocht luidde 1. W.S.V. „Hertog Jan", Waalwijk 445 pt. 2. W.S.V. „Weest Kwiek", Roosendaal 440 pt. 3. O. L. School, Kruiningen 428 pt. 4. W.S.V. „Steeds voorwaarts" Breda 387 pt. 5. Herv. School, Kruiningen 372 pt. 6. Lagere School, Krabbendijke 371 pt. 7. W.S.V. „Hansweert", Hansweert 368 pt. Tweede Pinksterdag hoopt men met een Adsnirantengroep deel te nemen aan de tochten van de W.S.V. „Zwanenberg" te Oss. DANK ZIJ NASSER Suezkanaalmaatschappg gaat nu onder het kanaal boren. Zal de langverbeide tunnel tussen Frankrijk en Engeland er eindelijk komen De kansen zijn als gevolg van Nas sers optreden in Egypte plotseling gestegen, want de uit gerangeerde Suez-kanaalmaatschappij heeft sinds de natio nalisatie van haar bezittingen het oog laten vallen op dit object voor de belegging van haar kapitaal. En omdat dit ka pitaal toebehoort aan Britse Franse aandeelhouders, de Brit se en de Franse regering beide iets voor de maatschappij willen doen en Nasser wel over een Suezkanaal, maar hele maal niets over Het Kanaal heeft te vertellen, beschouwt men het wel zo goed als zeker, dat het oude idee van Napo leon zij het in moderner visie in de komende jaren tot uitvoering komt. HEROPENING. Een keurige, smaakvol ingerichte winkel, is de eerste indruk die men opdoet bij het binnentreden van de kruidenierswinkel van de heer v. Zeist in de Besoyensestraat, die don derdag a.s. om 9 uur voor het pu bliek wordt heropend. Het is steeds een woekeren met de beschikbare ruimte geweest voor dhr. v. Zeist, maar de thans vergrote winkel voor komt alle wensen' van eigenaar en klantenkring, al zal er wel iets van de intimiteit van de zaak verloren gaan nu de moderne tijd wordt bin nengehaald. Met de heropening herdenkt de heer v. Zeist tevens het feit dat de zaak 25 jaar bestaat, een dubbel feest dus, wat beslist niet onge merkt voorbij zal gaan aan klanten en leverancier. De verbouwing ge schiedde door de firma Wijnands, terwijl aan het interieur o.a. werd gewerkt door de firma P. v. Wan- rooij en de firma Kootkar. Geza menlijk hebben zij een verdienste lijk stuk werk geleverd. VISSERSVERENIGING „VISSCHERSLUST". Deze vereniging houdt haar jaar lijks onderling visconcöurs op zater dag 8 juni a.s. in het kanaal bij de Veldsteeg. Het concours vangt aan om 3 uur. Van 1 tot 1.30 uur wordt er geloot in het clublokaal bij Jan de Nijs. Na de loting afmars naar 't kanaal op eigen gelegenheid, be halve voor de Ouden van DJgen, waarvoor een auto ter beschikking is gesteld. Het concours duurt een uur. Na het concours volgt een be sloten feestavond met uitreiking der prijzen en bal na tot één uur. Toe gang alleen op vertoon van lidmaat- schapsbewijs. Alle leden wbrden verzocht met hunne dames op tijd aanwezig te zijn en wel om 8 uur precies. Er is een leuk orkest, mooie prij zen, gezellige attracties en tracta- ties van onze vereniging; dus voor een gezellige avond alle leden naar „De Gecroonde Leersse". Nog altijd is de verbinding tussen Engeland en Europa niet perfect. Men is genoodzaakt ge bruik te maken van het schip of het vliegtuig om Albion te berei ken. In wezen is dit een ernstige belemmering voor de ontwikke ling van handel en toerisme, want het is nog altijd zo, dat het vervoer over de weg of de rail economischer is. Al deze over wegingen hebben sinds ruim honderdvijftig jaar Engeland er toc-h niet toe kunnen brengen z'n medewerking te verlenen aan het uit 1800 daterende project voor de kanaaltunnel. Engeland heeft voorheen steeds gezworen bij zijn perfecte isola tie en het zijn hoofdzakelijk stra tegische overwegingen geweest die de plannen hebben doen mis lukken. Reeds enkele malen is er sprake geweest van het maken van een tunnel. In 1800 waren Fransen en Engelsen enthousi ast, maar de ontwikkeling van de Franse; politiek stak 'n spaak in het wiel. Napoleon werd ge vaarlijk en de Engelsen waren blij dat er nog geen tunnel was. Zij zaten hoog en droog op hun eiland en de keizer stond knar setandend aan de overkant van het water. Hoe zou het afgelopen zijn wanneer er toen een tunnel was geweest In 1855 kwam het plan weer uit het archief en enkele ingeni eurs soanden zich er voor, zoals de Fransman De Gamond en de Schot Low. Er werden kanaal tunnelmaatschappijen opgericht, zoals de Franse onderneming „Société Concessionaire du Che- min de Fersous Marin entre la France et l'Angleterre" en de En gelse maatschappij, de „Channel Tunnel Company". Het begin was er. jyjen ging aan het werk en aan beide zijden van het Kanaal wer den beginschachten gegraven. Maar verder is men nooit geko men, omdat een bepaalde rich ting in, Engeland, die geen voor stander was van de tunnel, zich hevig begon te roeren. Het was weer uit zuiver militaire overwe gingen, dat men verdere uitvoe" ring verbood. Verschillende malen is 't plan van een tunnel daarna nog in studie genomen, doch steeds wa ren het overwegend militaire be zwaren die de plannen torpedeer den. Toch wees men er in 1928 niet ten onrechte op, dat de oor log van 1914-1918 waarschijnlijk een gunstiger verloop zou heb ben gehad en aanmerkelijk kor ter zou hebben geduurd, wanneer er een kanaaltunnel tussen En geland en Frankrijk zou zijn ge weest. Misschien was de oorlog in het geheel niet uitgebroken, wanneer Duitsland had gewetgn, dat Engeland dadelijk de Franse bondgenoot op grootse en effec tieve wijze kon bijspringen. Aan de andere kant wees men ook op het grote gevaar van een tunnel voor Engeland, een gevaar dat in het begin van de tweede wereldoorlog niet denkbeeldig was, namelijk, dat de vijand door verraad of door parachutisten 'n bruggehoofd zou kunnen vormen aan de tunnelingang op Engels gebied, waarna legereenheden door de tunnel Albion zouden kunnen bereiken. Een ommezwaai. Men heeft inmiddels ingezien, dat dit geen overwegend bezwaar behoeft te zijn, aangezien de tun nel altijd opgeblazen kan worden en men zeker in onze tijd in staat is zo'n tunnel, ook al zou men deze inmiddels verloren hebben, te vernietigen. Er is in Engeland momenteel een kentering te bespeuren en wel oyer de gehele linie. Men be gint rijp te worden voor het tun nelplan, omdat de politieke en economische situatie van Enge land na de tweede wereldoorlog zo ingrijpend is gewijzigd. De Engelsen zien in dat zij in hun huidige positie onverbrekelijk met Europa zijn verbonden, zo wel economisch, oolitiek als mi litair. Daarom zijn snelle en ef fectieve verbindingen van het al lergrootste belang. Het arme Engeland zou kunnen profiteren van een aanmerkelijk grotere i y'ofrï van toeristen, die ongetwij- i leid door de kanaaltunnel zou den komen, omdat de verbinding j kort is en men snel van het vas teland naar Engeland kan reizen I voor minder geld. De treinen die gebruik van de tunnel zouden maken, kunnen zonder stagnatie tot in de verste uithoeken 'van 't continent doorrijden, j Economisch zou men kunnen profiteren van de voordelen en 1 zouden handelswaren sneller en goedkoper van leverancier naar afnemer kunnen worden gezon den. De voordelen. Niet alleen Engeland en Frank- rijk zullen profijt van zo'n Uinnel hebben, doch evenzo de Benelux-Ianden en Duitsland- Zelfs al loopt het verkeer via Hoek van Holland en Schiphol terug, er zullen méér toeristen en zakenlui uit Engeland de weg j naar onze lage landen vinden- j Militair heeft de tunnel zeer grote voordelen. Wanneer er onder zee een weg had bestaan, zou de ramp van Duinkerken in 1J40 nooit hebben plaats gevon den. Het militaire verkeer tussen Engeland en Europa zou zo in tensief kunnen zijn, dat iedere aanvaller zich wel tweemaal zou bedenken, wetende, dat hij bij 'n aanval op Europa zich bovendien geplaatst zou zien tegenover de gehele Engelse strijdmacht, die 1 in zeer korte tijd via de tunnel naar het vasteland kan worden gepompt. Technisch is het plan reeds lang uitvoerbaar en momenteel wordt er door de Suezkanaal- maatschappij hard aan de voor bereidingen gewerkt. Er worden nieuwe tekeningen gemaakt en nieuwe vindingen toegepast. De oude berekeningen zijn achter haald door de vorderingen van de techniek. De Engelse regering staat er welwillend tegenover en als de parlementen er t.z.t. mee accoord gaan, zal men binnen korte tijd een aanvang kunnen maken met het project, dat En geland voor goed aan Europa zal verbinden. (Nadruk verboden). ANTIEKE MONSTRANS GESTOLEN. Uit de Sacramentskapel van de Catharinakerk, de dekenale j kerk te Eindhoven, is een kost bare zilveren monstrans met- het Allerheiligste gestolen. De onbekende dader heeft van het ogenblik dat zich niemand in de kapel bevond, gebruik ge maakt om de antieke monstrans van gedreven zilver te stelen. De waarde van de monstrans wordt geschat op ruim 2000 gulden. De Eindhovense politie zoekt ver band met verschillende heilig- schennende diefstallen en ver nielingen van religieuze afbeel dingen in het zuiden van Lim burg. Deze dader is tot nog toe steeds op vrije voeten gebleven. Een Eindhovense dame die tegen elf uur de kapel binnen kwam, miste de monstrans en ging de deken waarschuwen. De diefstal heeft in Eindhoven grote verontwaardiging gewekt. Zondag was in alle kerken van de stad het Allerheiligste tot zes uur uitgesteld, 's Avonds om half acht werd op het Wilhelmina- plein, eveneens tot eerherstel, door deken Heezem.ans een open lucht-mis opgedragen. De Sacra mentskapel in de dekenale kerk is in verband met het politie-on- derzoek voorlopig gesloten. Dit in overleg met de bisschop van Den Bosch. (Volkskr.) MILITAIRE JEEP TEGEN TWEE BROMFIETSERS. Vrijdagmiddag is op de Slif- fertsestraat te Eindhoven 'n mi litaire jeep, die een paard en wa gen wilde passeren, in botsing gekomen met twee van de ande re kant komende bromfietsers. Een van deze, de 85-jarige J. B. uit de Zeelsterstraat te Eindho ven, werd op slag gedood. De an dere, de 17-jarige v. d. K. uit Veldhoven, werd zo ernstig ge wond, dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. VOOR KINDERBIJSLAG 0,4% MINDER PREMIE VANAF 1 JANUARI 1957. j De Sociale Verzekeringsraad zal staatssecretaris Van Rhijn (Sociale j Zaken) adviseren, de premie voor de kinderbijslag met 0,4 percent te i verlagen. De raad meent, dat de 1 premieverlaging met terugwerken de kracht op 1 januari 1957 zal kun nen ingaan. Als dit advies, waartoe de raad in zijn vergadering van vrij dag besloot, wordt opgevolgd, zal de premie van 5 op 4,6 percent worden teruggebracht. VIER JONGENS VERDRONKEN. Vier jongens zijn zondag door ver drinking om het leven gekomen. Hoewel zij de zwemkunst niet of onvoldoende machtig waren, hadden zij zich te water gewaagd. REBELLEN MOORDEN DORP IN ALGERIJE UIT. Algerijnse opstandelingen heb ben bij drie wraakacties 337 landgenoten gedood en 21 ge wond. De gehele mannelijke be volking boven de vijftien jaar van het bergdorp Melouza op' 150 kilometer afstand van Algiers, werd uitgemoord in de nacht van dinsdag op woensdag. Franse soldaten die enkele uren later arriveerden, vonden de straten bezaaid met 302 lijken. In weste lijk Algerije opereerden andere benden in de nacht van donder dag op vrijdag. Zij omsingelden een houthakkerskamp en dood den 27 Noordafrikaanse arbei ders, 16 werden zwaar gewond. Enkele tientallen kilometers ver der werden acht mohammedaan se arbeiders op een boerderij doodgeschoten en vijf gewond. Bij tegenactie van het Franse le ger zijn in de afgelopen 24 uur 140 opstandelingen gedood en 15 gevangen genomen. TWEE AMERIKAANSE STU DENTEN AAN OOSTENRIJKSE GRENS VERMIST. Aan de Oostenrijks-Hongaarse trens worden sedert zondag twee merikaanse studenten vermist, die een trektocht door Oostenrijk maakten. Een Oostenrijkse douane-be ambte heeft zondag gezien dat Hongaarse grenswachten twee jongemannen, wier signalement overeenkwam met dat van de vermiste studenten, hebben mee gevoerd. Dc studenten, Myron Gilbert en Warren William Hair, die on geveer 20 jaar zijn, hadden voor hun vertrek in een jeugdherberg in Rust gezegd, dat zij 'n kijkje in het grensgebied wilden gaan nemen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9