WAALWIJK Raadsel in Nijmegen Gemeenteraad Loon op Zand Van hier en ginder DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 JUNI 1957 SPREEKUUR BURGEMEESTER ORANJEPLEIN KREEG VIER FRAAIE WINKELPANDEN. AANGEBODEN De Burgemeester van Waal wijk maakt bekend dat deze week GEEN SPREEKUUR zal worden gehouden. BEGRAFENIS MEVR. H. MOONEN-SASSEN. Nadat des ochtends in de kapel van 't pension „Mariëngaarde" te Tilburg 'n plechtige Requiem mis was opgedragen door de HoogEerw. Heer Deken Heeze- mans uit Eindhoven, had vrijdag 1.1. omstreeks half twaalf op het kerkhof van St. Jan de plechtige teraardebestelling plaats van me vrouw Moonen-Sassen, weduwe van wijlen burgemeester Moonen wiens tragisch en heldhaftig ver scheiden in ons aller herinnering blijft voortleven. Talrijke belangstellenden wa ren hierbij tegenwoordig; wij noemen hier o.m. het gemeente bestuur van Waalwijk, burge meester van der Heijden van Kaatsheuvel, Mr. Lambooy, bur gemeester van Hengelo, oud-bur gemeester van Waalwijk en me vrouw, pastoor G. Witlox van Waalre, de hoofden van dienst der gemeente en hoofden van af delingen ter secretarie, het poli tic-corps en tal van andere auto riteiten en particulieren. Op het kerkhof verrichtte ook deken Heezenians de absoute, daarbij geassisteerd door deken Dr. v. d. Hurk. Van de gelegenheid de familie na afloop in Hotel Verwiel te condoleren, werd druk gebruik gemaakt. Zij ruste in vrede. GROTE BELANGSTELLING BIJ DE JUBILEA VAN N. KLERX. Groot en bijzonder hartelijk is de belangstelling geweest, welke de heer N. Ivlerx vrijdag bij de viering van een 6-tal jubilea heeft mogen ondervinden. Van alle kanten heeft de jubilaris, die zich vooral grote verdiensten heeft verworven voor het agra risch leven in Baardwijk, de har telijkste gelukwenseh in ont vangst mogen nemen, 's Morgens werd om half tien in de kerk V911 St. Clemens door de ZeerEerw. Heer v. d. Brekel een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. Van 13 uur had ten huize van de jubilaris een zeer druk bezochte receptie plaats, waarbij de jubilaris werd gelukgewenst door burgemeester Teijssen, ge meentesecretaris Vlaar. wethou der v. Heeswijk, door het kerk bestuur van St. Clemens, dat de heer Klerx een fraaie kroon- lamp aanbood, door de Boeren leenbank, die een schemerlamp ten geschenke gaf, door de heer ,1. Timmermans, voorzitter van de Binnen- en Buitenpolder van Waalwijk, door de heer v. Leij- den, voorzitter van de Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk, die in een korte toespraak de ver diensten van de jubilaris schet ste, door de heer v. Huiten, voor zitter van de NCB afd. Baard- wiik, door de heer van Huiten, directeur van de Stoomzuivelfa- briek te Drunen, door het gilde St. Ambrosius en verder door talrijke andere vooraanstaande personen uit het bedrijfs- en ver enigingsleven. De heer Klerx herdacht de 25 jaar lid van het kerkbestuur 25 jaar lid van het kerkbestupr der parochie van St. Clemens te Baardwijk; 25 jaar penningmeester van t waterschap „De Binnen- en Bui- tenpolder van Baardwijk; 50 jaar lid en 25 jaar penning meester van het gilde van Sint Ambrosius te Baardwijk; 25 jaar directeur-bestuurslid van de Boerenleenbank te Baard wijk; FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door G. PLANTEMA. 7). „Nee", antwoordde Else. „De man in de auto is mij onbekend en de ander ook. Maar de wagen is wel degelijk, van Van der Zuy- den". „En het huis is van Nabares- cu", vulde de inspekteur droog aan. Zij zagen, hoe uit het huis al gauw een dame kwam; het was dezelfde jonge vrouw, die zij eerst met de kleine Nadia hadden gezien. Ze ging naar de wagen en reikte de bestuurder de hand. Toen de drie wandelaars verder gingen, stonden de jonge vrouw en de donkere man in het grijs naast de auto in druk gesprek met de bestuurder. Blijkbaar kenden zij elkaar, want niets wees er op, dat het hier n ont moeting tussen vreemden betrot „Welnu", stelde Ohlquist vast, „al gaan dus de families Naba- rescu en Van der Zuyden niet met 25 jaar lid van het bestuur der Eerste Coöperatieve Langstraat- se Stoomzuivelfabriek te Drunen; 25 jaar lid van de NCB Waal wijk. Vrijdagmorgen had de offici ële opening plaats van een vier tal nieuwe winkelpanden aan het Oranjeplein. Burgemeester Teijs sen, 'die de opening verrichtte, noemde deze winkelpanden een fraaie afsluiting van de bebou wing in deze wijk. Het zijn win kels die elk voor zich iets bete kenen, omdat zii cachet geven aan deze woonwijk. Het gemeen tebestuur, aldus de burgemees ter, heeft destijds niet zonder re den besloten tot de bouw van de ze winkels. Zij hebben in dit uit breidingsplan een bepaalde func tie te vervullen, zowel stede bouwkundig als vanuit het oog punt der voorziening in .de dage lijkse behoeften. Burgemeester Teijssen betuigde de exploitanten van deze zaken zijn respect voor hun ondernemingszin en hun ge durfd initiatief. Hij prees de goe de outillage. de voortreffelijke interieurverzorging en de fraaie etalageverzorging. Hij wenste elk der ondernemers een rijk succes in zaken toe. Namens de nieuw gevestigde winkeliers werd een dankwoord sesnroken door de heer H. v. d. Mep Bii deze opening waren tevens tegenwoordig gemeentesecretaris N. Vlaar en namens de raad de lieer L Mombers. In de vier nieuwe bijzonder fraaie winkelpanden z"n geves tigd: Scboenhandel B. Remie. Motor- en .Riiwielhandel Po's en van Heiist. Textielhandel Wed. van F-se.h en Zn. en de Fa. Harrv v. d. Mee en Zn., in haarden en kachels. Vóór deze riant gelegen win kelpanden zal binnenkort door de gemeente een begin worden gemaakt met de aanleg van een plantsoen 's Avonds gaf de gemeentehike feestverlichting de omgeving van het Oranjeplein een feestelijk aanzien. WEG TILBURG-GORKUM OP GENOMEN IN RIJKSWEGEN PLAN 1958. Kruising met nieuwe provinciale weg bij Waalwijk reeds in voorbereiding. De minister van Verkeer en Waterstaat is voornemens de voor Midden-Brabant zo belang rijke verkeersverbinding '1 ilburg- Gorkum in het rijkswegenplan 1958 op te nemen. Deze belang wekkende en verheugende mede deling kon de commissaris der Koningin in deze provincie prof. dr. J. de Quay, doen in de zomer- zitting van de Provinciale Sta ten. Voor de ontsluiting van de Langstraat en het Land v. Heus- den'en Altena is deze verbinding uitermate belangrijk, terwijl ook de verkeerstechnische proble- men in de verbinding noord-zuid met deze weg tot een oplossing zullen komen. Voor het realise ren van deze verbinding, die ui teraard niet over een paar jaar gereed zal zijn, is de bouw van n brug bii Gorkum noodzakelijk. Men hoopt deze oeververbinding in 't jaar 1959 gereed te hebben. Ook zal er westelijk van Dronge- len een nieuwe brug gebouwd moeten worden. Zeker is wel dat het ruilverkavelingsplan in het Land van Heusden en Altena af gestemd zal worden op deze we genplannen. De stemming over dit ruilverkavelingsplan zal ech ter pas in het voorjaar van 1958 kunnen plaats hebben, zo meent de Cultuurtechnische Dienst. Dus niet in dit jaar, zoals men aanvankelijk had verwacht. De nieuwe verkeersverbinding lu- burg-Gorkum zal de nieuwe pro vinciale weg westelijk van Waal wijk snijden. Bij de aanleg van de nieuwe provinciale weg ten noorden van Waalwijk houdt men reeds rekening met dit kruispunt. Het zandlichaam van het verhoogde verkeersplein, waarop deze kruising zal wor den geconstrueerd, is reeds in aanleg. WANDELSPORT. Tweede Pinksterdag nam de Wandelsportver. „Hertog J.'an" deel aan de Zwanenberg-wandel tochten in Oss. De adspiranten wandelden 10 km. en zagen, on danks de zeer zware concurren tie, beslag te leggen op de vierde prijs. De totaal uitslag van de 10 km. tocht was pnt. 1. Vogelwijk B, Oss 690 2. OWC, Óss 665 3. Vogelwijk A, Oss 650 4. Hertog Jan, Waalwijk 640 5. Oss Voorwaarts, Oss 635 6. Oss Voorwaarts B, Oss 630 7. Wandellust,. Tiel 625 8. Trekvogels, Eindhoven 620 9. Nooit Gedacht, Oss 615 10. Irene, Eindhoven 610 11. Roofvogels, Oss 605 JAARVERGADERING WSC. De R.K. Waalwijkse voetbal vereniging WSC zal haar alge mene jaarvergadering houden op maandag 24 juni a.s. te '8 uur in Hotel de Twee Kolommen. Aan de orde komen de jaar lijkse verslagen, periodieke ver kiezingen, enz. SCHAAKCLUG WAALWIJK. Woensdag 19 juni om 8 uur schaakavond voor de leden en belangstellenden in de bovenzaal van de Korenbeurs. Agenda en Pre-adviezen voor de open bare vergadering van de raad dezer ge meente op dinsdag 18 juni 1957, te 19 uur in het gemeentehuis. Agenda 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken a. van Gedeputeerde Staten; Goedgekeurde raadsbesluiten; b. van het Centraal Bureau voor Ve rificatie en Financiële Adviezen der Ver eniging van Nederlandse Gemeenten diverse rapporten inzake controle van diverse kassen en boeken; een adres van bewoners van 70 wo ningen in de Mgr. Völkerstraat, Leo XIII- straat en Dr. Ariënsplein inzake afbraak van deze woningen, waarbij wordt verzocht rekening te houden met hun directe belan gen en hen niet, zoals de geruchten luiden, over te plaatsen naar het westelijk deel van de gemeente. 3. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het jaar 1957. 4. Voorstel tot het doen van enkele grondtransacties. 5. Voorstel tot vaststelling ener veror dening tot heffing van opcenten op de hoofd som der personele belasting voor het jaar 1957/'58. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de panden Vaartstraat 17 en Paalstr. 6. 7. Voorstel tot het ter beschikking stel len van een crediet ter vervanging van de centrale verwarmingsketel voor Rosagaer- de". 8. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening "met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot f 576.200.-. 9. Verzoek van de R.K. Stichting voor Nijverheidsonderwijs voor meisjes te Kaatsheuvel, om te verklaren dat de op richting en instandhouding van een oplei dingsklasse voor assistenten voor deze ge meente wordt nodig geoordeeld. 10. Voorstel tot het verlenen van me dewerking ex artikel 72 der Lager-Onder; wijswet 1920 aan de R.K. Jongensschool „St. Emilius" te Loon op Zand. 11. Voorstel tot het bouwen van wo ningwetwoningen. 12. Voorstel tot het verlenen van mede werking ingevolge artikel 50 der Kleuteron- derwijswet aan het R.K. Kerkbestuur van de parochie St. Joachimsmoer. 13. Rondvraag. PREADVIEZEN Voorstel tot ruiling van een stukje grond van P. J. van Beers met een stukje gemeen te-eigendom. P. J. van Beers, Heikant 10e, alhier, is bereid om een strookje grond, met een o*p- pervlakte van pl.m. 134 m2, aan de ge meente over te dragen in ruil voor een stukje grond van de gemeente, ter grootte van ongeveer 84 m2. Door deze ruiling kan in de toekomst uitvoering worden gegeven aan de doortrek king in westelijke richting van de Noordweg Efteling. Voorstel tot verkoop van een bouwterrein gelegen aan de Prinses Irenestraat, aan M. H. Valk. De heer Valk, Hoofdstraat 106 te Kaats heuvel wenst voor de bouw van een woon huis, een bouwterrein te kopen, gelegen aan de Prinses Irenestraat. De prijs voor deze grond werd vastge steld op f 3.40 per m2. De grootte van het bouwterrein is ongeveer 821 m2. In verband met het feit dat het bouwplan reeds in een vergevorderd stadium ver keert, stellen B. en W. voor tot deze ver koop te besluiten en daaraan de gewone voorwaarden te verbinden. Voorstel tot aankoop van grond van.C. G. Zwaans te Kaatsheuvel. C. G. Zwaans, Hilsestraat 35, alhier, is bereid zijn perceel grond, groot 1.30.00 ha en gelegen ten noorden van de Berndijkse- straat tegenover de in aanbouw zijnde jon gensschool aan de gemeente te verkopen. Het perceeltje ligt in het gebied, omslo ten door de Berndijksestraat, Crispijnstraat, Hoofdstraat en Sweenstraat en dit zal bij de komende herziening in het uitbreidingsplan worden opgenomen. Verzoek van de „R.K. Stichting voor Nij verheidsonderwijs voor meisjes te Kaatsheu vel" om te verklaren dat de oprichting en instandhouding van een opleidingsklasse voor assistenten aan de R.K. Huishoud- en Industrieschool „St. Angela" voor deze ge meente wordt nodig geoordeeld. Het bestuur van de R.K. Stichting voor Nijverheidsonderwijs voor meisjes te Kaatsheuvel heeft bij brief van 10 mei 1957 mededeling gedaan van haar voornemen om het onderwijsprogramma van de R.K. Huishoud- en Industrieschool „St. Angela" uit te breiden met een opleiding voor as sistenten. Deze eenjaarlijkse opleiding beoogt een speciale en verder gaande opleiding op huishoudelijk gebied en staat open voor meisjes die de primaire opleiding reeds hebben voltooid dan wel gedurende enige jaren een instelling voor uitgebreid lager of middelbaar onderwijs hebben gevolgd Voor de nieuwe cursus, die ook aan huishoudscholen in naburige gemeenten wordt gegeven, hebben zich reeds voldoen de gegadigden aangemeld. Ingevolge artikel 25, lid 6 van de Nij verheidsonderwijswet is hiervoor vereist de verklaring van de gemeente, dat de op richting en instandhouding van de uitbrei ding wordt nodig geoordeeld. B. en W. zijn van mening dat alles moet worden gedaan om tot verbetering en uit breiding van het onderwijs in onze gemeen te te geraken. De nieuw in te stellen cur sus is hiertoe zeker van belang. werden uitgevoerd, zijn B. en W. nog steeds de mening toegedaan dat het wo ningtekort ernstig is en dat de gemeente, voorzover dit in haar vermogen ligt, de nodige hulp ter leniging van die nood moet verlenen. B. en W. hebben thans het plan in de loop van dit jaar 110 woningwetwoningen te doen bouwen en wel in het westelijk deel van de gemeente. Zoals in het verleden is gebleken hebben B. en W. ook thans weer een groot vertrouwen dat door de bouw van deze woningen aan nieuwe straten de particuliere bouw aldaar wordt gestimu leerd. Verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de parochie St. Joachimsmoer om me dewerking ingevolge artikel 50 der Kleu teronderwijswet voor de stichting van een bijzondere school voor Kleuteronderwijs en de bouw en eerste inrichting van een school gebouw. Het R.K. Kerkbestuur van de Parochie St- Joachimsmoer heeft verzocht' om medewer king ingevolge artikel 50 der Kleuteronder wijswet voor de stichting van een school voor kleuteronderwijs en voor de bouw en eerste inrichting Van een houten nood schoot Uit het ingediende verzoek blijkt dat de op te richten school door het vereiste aan tal kleuters zal worden bezocht, terwijl ook aan de overige in de Kleuteronderwijswet gestelde voorwaarden zal worden voldaan. Gezien de moeilijkheden die bij de bouw van nieuwe scholen wordt ondervonden en met name in verband met de lange wacht tijd die daarmede gepaard gaat, zal voor lopig worden volstaan met de bouw van een houten noodschool in de vorm van een gecombineerd speel-, werklokaal. De kos ten van de bouw met terreinvoorzieningen worden geraamd op f 22.645, - terwijl voor meubilair en leermiddelen een bedrag van f 4000 nodig zal zijn. Volgens het bepaalde in artikel 53, laat ste lid van de Kleuteronderwijswet dient de raad in een gemeente welke niet een of meer openbare kleuterscholen in stand houdt bij gelegenheid van een aanvrage om medewerking voor de stichting van een bij zondere kleuterschool te beslissen omtrent de vraag of tot oprichting van een open bare kleuterschool zal moeten worden over gegaan. B. en W. zijn van mening, daarbij in aan merking nemende de samenstelling van de bevolking, dat deze vraag ontkennend moet worden beantwoord. Voorstel tot vervanging van de centrale verwarmingsketel van de stichting „Rosa- gaerde". De ketel van de centrale verwarmings installatie in het tehuis voor ouden van da gen „Rosagaerde" is tengevolge van over verhitting ernstig beschadigd. De oorzaak hiervan is niet met zekerheid aan te geven. Zeker is, dat, mogelijk tengevolge van weigering van de technische apparatuur, in de ketel een te hoge spanning is ontstaan, terwijl de oververhitting wellicht het gevolg is van bedieningsfouten. Herstel van de ketel is misschien moge lijk, doch zaL naar schatting rond f 4000.- kosten. Bovendien bestaat de kans dat de ketel onherstelbaar blijkt te zijn bescha digd en volledig moet worden vernieuwd. Met het oog op de voordelen welke een oliestookverwarming met zich brengt, stel len B. en W. voor over te schakelen op oliestook. Hiervoor zal een nieuwe ketel met olietank moeten worden aangebracht, welke naar raming rond f 11.000.- zullen kosten. Verzoek van het bestuur van de R.K. Jongensschool „St. Emilius" te Loon op de Bisschop van Rotterdam, in de buurtschap Vinkei van de gemeente Heesch is door brand een boerderij geheel ver nield, een tweede ging gedeelte lijk verloren en een derde liep grote waterschade op. in Londen is een grote dub beldeks bus op een aantal op het trottoir wachtende mensen inge reden. Zes personen overleden ter plaatse. Later zijn nog twee mensen overleden. Het aantal ge wonden bedroeg 18. De 63-jarige bestuurder schijnt plotseling ver blind te zijn geweest toen het on geluk geschiedde. generaal Bela Kiraly, die on der de regeringenNagy militair bevelhebber van Boedapest was, heeft te Londen gezegd dat het regime Kadar reeds 2000 mensen ter dood heeft veroordeeld. Een duizendtal zou reeds terechtge steld ziin. Verder verklaarde hij dat de Russen 35.000 mensen ge deporteerd hebben. een Nijmeegse arts is door het gerechtshof te Arnhem ver oordeeld tot drie weken gevan genisstraf wegens het doen van valse aangiften voor de inkom stenbelasting. Over drie jaar zou hii in totaal een inkomen van 153.000.hebben verzwegen. Beperk de besteding en begin bij u zelf 1 minister Hofstra heeft in de Tweede Kamer gezegd, dat hij de personele belasting niet „uit de tijd" acht. Wij hadden nauwe lijks een ander antwoord van de minister verwacht. omdat wij Nederlanders niet kunnen leven zonder een of an dere actie, zal er van 20 juli tot 3 augustus a.s. in geheel Neder land een grotë vriendelijkheids actie worden gevoerd onder het motto „'n beetje vriendelijkheid doet wonderen". Vriendelijk heidsinspecteurs zullen stad en land afreizen en betoonde vrien delijkheid belonen. Er komen ook uitermate vriendelijke meis jes aan te pas. Persoonlijk hou den wij niet van betaalde vrien delijkheid, of het moet zijn dat onze beloning bestaat uit een zoen op de blozende wangen door een verschrikkelijk vriendelijke juffrouw. Zand om medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor het aanbrengen van een omheining rond de speelplaats. Het bestuur van de R.K. Jongensschool St. Emilius te Loon op Zand heeft ver zocht om medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor het aan brengen van een omheining rond de speel plaats. Momenteel wordt de afrastering gevormd door een gebrekkige haag en een reeds ge- deeltelijkr ingestorte betonmuur. Temee nu achter de school een aantal woningen in aanbouw zijn, wordt het noodzakelijk ge acht om op zeer korte termijn een nieuwe afscheiding aan te brengen. De hierboven vermelde aanvrage behelst een omheining bestaande uit een halfsteense muur met pi lasters ter lengte van ongeveer 19 meter en een gaasafrastering voor het overige ge deelte. De totale kosten van deze voorzie ning zijn geraamd op f 1950. en blij ven beneden het door de inspectie gestelde maximum van f 2500. - Voorstel tot het bouwen van woningwet woningen. Ondanks het feit dat na de oorlogsjaren al diverse bouwplannen door de gemeente mgr. M. A. Janssen, is, te Milaan van zijn jjortefeuille beroofd. Ge- i lukkig had de secretaris nog vol- S doende geld bij zich voor een kaartie voor de terugreis naar Nederland. De pas van de Bis schop zat ook in die portefeuille, doch aan de grens toonde de dou ane alle coulance jegens de Bis schop. de leider van de Poolse com munistische nartij, Gomulka, zal over enkele dagen met 'n Poolse delegatie een bezoek aan Oost Duitsland brengen. in Tsjecho-Slowakiie ziin enkele communistische functio narissen „geteerd en daarna met veren beplakt". Hun kleren kre gen ze later netjes over de post thuisgestuurd. en zijn minister zijn akkoord ge en zijn ministr zijn akkoord ge gaan met een salarisverhoging van 10 Nehroe gaat ook ver huizen naar een kleiner huis. Hii gaat zelf op een scooter rijden! elkaar om, met hun gasten is dat toch wel het geval. Het bekende spreekwoord van les amis, die ook mes amis zijn, gaat dus ver moedelijk niet altijd op." Met belangstelling keek hij enkele minuten later naar het grote buitenhuis, dat door Frau Eschenbach bewoond werd. Er was een tegelterras voor en daar op stonden enige ligstoelen. Hier in hadden zich drie meisjes in fleurige jurkjes neergevleid, ter wijl twee opgeschoten jongens met sporthemden en flanellen broeken er bij stonden, de han den in de zakken en een sigaret in de mond. Vrolijk gelach steeg op. De zomergasten van de Duit se pensionhoudster hadden blijk baar pret. Langs verschillende buitenwe gen brachten de Verhagens hun Deense gast. Hij toonde interesse voor de huizen en voor de bos sen, hij keek naar enkele mensen die zich in de tuinen en bij de woningen lieten zien en hij was de eerste, die de grote auto van de familie Van der Zuyden op merkte, toen deze hen voorbij reed. Achter het stuur zat de on bekende heer, die de wagen naar het huis van de Nabarescu's had gebracht en achterin zaten de beide gasten van deze laatste fa milie. De jonge vrouw, van wie zij door de snelheid van de wa gen slechts een glimp konden opvangen, had in ieder geval een andere japon aangetrokken. De wagen reed weg in de richting van de stad. En toen Ohlquist dit merkte, toonde hij plotseling lust om ook naar de stad te gaan. „Is er niet een plekje om rus tig te zitten, te luisteren naar wat muziek en zoiets?" vroeg hij. Ik wil niet zeggen dat ik 't niet kan uithouden in jullie aardige woning, maar een mens heeft af en toe behoefte aan 'n verzetje". „Ik vermoed, dat je tegelijk 'n plaats bedoelt, waar de zomer gasten nogal eens plegen te ko men", veronderstelde Ernst. „Tja", gaf de inspekteur toe. „Alle Nijmegenaren zijn natuur lijk vreemd voor mij, zodat het me niet kan schelen om die rond me te zien. Ik kan me voor stellen, dat doorgewinterde Nij megenaren als jullie graag eens de gezichten van onbekenden willen zien. Dat geeft je zo'n. beetje 't gevoel, of je in 'n inter nationaal verkeerscentrum zit." „Per slot van rekening is je wens om ergens heen te gaan dus niets anders dan een menslieven de neiging ten opzichte van ons stelde zijn zwager vast. „Maar je begi'ijpt dat wij dit erg op prijs stellen en wensen van onze gast zijn wet voor ons. Moet jij nog een andere japon aantrekken, Else?" „Ja, ik kan toch hierin met uitgaan!" riep zijn vrouw. DERDE HOOFDSTUK. Vroljjke avond met een vreemd einde. Toen André Boorneman de foyer binnen ging, stak Louis Mulders juist zijn trompet in de hoogte 0111 er een felle solo op te blazen. De dansvloer was bezet met een groot aantal paren in zomerkledij. Aan de tafels in de ruime zaal zaten nog tal van be zoekers. Op de bonte kleedjes stonden glazen, gevuld met kleu rige dranken. Een lichtblauwe sigarettenrook zweefde onder de zoldering. André Boorneman was in een opgewekte stemming. De middag had hij doorgebracht in het aan gename gezelschap van Madelei ne Uittenterpe, die prompt met lijn 2 uit Berg en Dal was geko men. Samen hadden zij Nijmegen verkend, en daarbij een aantal boodschappen gedaan. Tenslotte waren zij terecht gekomen op 't terras van een café, waar zij voor de felle zon schuilend achter een bonte parasol, een uurtje heel ge animeerd hadden zitten praten. Toen was Madeleine teruggegaan naar Berg en Dal, maar voor de volgende dag was een plannetje in elkaar gezet. Geen wonder dus dat de jongeman de wereld door een rose bril bekeek. Geen won der, dat hij de) avond, die hij he laas zonder haar diende door te brengen, wenste te passeren in een omgeving met vrolijke mu ziek. „In de Vereniging is het zo mers gezellig", had Mevrouw Linders, zijn hospita voor twee weken, hem verteld. „Er wordt gedanst en er is een beetje vari été en in ieder geval komen er nette mensen, veel zomergasten." Of er niet veel Nijmegenaren kwamen, was zodoende niet dui delijk geworden. Mevrouw Lin ders liet ook de mogelijkheid open, dat wel de zomergasten, maar over het algemeen niet de stedelingen nette mensen waren. Maar daarover maakte André zich weinig zorgen. Hoewel hij niet de bedoeling had aan het dansen mee te doen, nu Madelei ne er niet was, lokte de medede- ONDERTROUWD Marijke E. van der Heijden en Wim J. M. Thywissen De plechtige Huwelijksinzege ning zal plaats vinden op za terdag 6 juli a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Jozef te Kaatsheuvel. Receptie van 13.0014.30 u. te Kaatsheuvel, Wilhelmina- plein 1. Toekomstig adres: Tiergartenstrasse 17 Kilchberg - Zürich. Hen pracht dames- SPORT-RIJWIEL geheel compleet met dubbele remmen, 3-versnellingsnaaf, lamp enz. Slechts twee dagen gebruikt. Wegens inruil spot prijs 165. Brieven onder no. 109, bureau Jan Tuerlings, Kaatsheuvel. Te koop WASTAFEL met marmeren blad NACHTKASTJE TAFEL en STOELEN Adres: Wed. Span, Markt, Kaatsheuvel ling over het -rariété hem wel. Bovendien, het Nijmeegse con certgebouw „De Vereniging", dat in de zomer een middelpunt is van Nijmegenaren en vreemde lingen, die een avond op genoe- gelijke wijze willen doorbrengen, is in den lande vrij bekend. Zo doende had ook André Boorne man er in Rotterdam wel over horen praten. De zaal was al goed bezet, maar hij vond toch een lege ta fel, waar vier stoelen om heen stonden. Hij ging zitten en be stelde een toeschietende kellner een glaasje bier. Met belangstel ling bekeek hij de mensen op de dansvloer, die zich uitsloofden om een vlugge foxtrot bij te hou den. Het deed hem prettig aan dat de jeugd goed vertegenwoor digd was. Veel opgewekte jonge lui in sportieve kleren waren er, en, geanimeerd door hun, plezier in het dansen, speelde het orkest met enthousiasme. De saxofoon liet zich horen, terwijl de drum mer in razend tempo produceer de. Even later was de foxtrot ten einde en de menigte ging naar de stoelen en tafels terug. Het was een ogenblik wat stiller. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2