Waalwijkse en Langst Courant KAATSHEUVEL WAALWIJK afgrond weer verwijd VRIJDAG 28 JUNI 1957 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielec Hoofdredacteur: JAN TEELKN Dit blad verschijnt 2 per week. 80e JAARGANG No. 51 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract- advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" „ANTOINETTE" AANKOMENDE JONGENS PRIMA OPHALER Gebruik Uw kermisgeld ook nuttig. GEEF EEN PRAKTISCH KERMISCADEAU b.v. een keukenuitzet: B.K. - DRU - Super Kat of Neerlandia; een verchroomde water ketel of een electrische „Tomado"- koffiemolen; een gascomfoor of een gasfornuis. H. P. DEKKERS- V. d. VLIET Kaatsheuvel. Steeds het nieuwste, steeds het beste. DE WERELD ROND Berndijk B.V. „De Dreef". In café-restaurant „De Dreef" van N. Groenendaal werd maan dag de returnmatch gespeeld te gen „Notenboom" uit Tilburg. De heren biljarters hadden al vroeg pech, toen zij de hele weg vanaf de Markt naar „De Dreef" te voet moesten afleggen. Toch speelde dit bij het spel geen rol, want reeds de eerste 2 partijen tussen L. Groenendal v. d. Staak en A. Groenendaal— Nienhuis leverden beide' over winningen op voor Tilburg. De 2 volgende partijen, KoolsNet ten en v. d. HovenLaros waren voor de thuisclub. Ook de partij HeuvelingSnoeren was voor Tilburg, waardoor „De Noten boom" op de twee ontmoetingen 18 car. voor staat. Hierna werd een demonstratie partij gespeeld. De voorzitter, de heer A. Snoe ren, noemde de nederlaag niet de moeite waard tegenover de band van vriendschap die tussen beide verenigingen gelegd is. Hij dank te hiervoor allen en sprak de hoop uit dat zij elkaar zo gauw mogelijk weer zouden ontmoe ten' De heer Heuveling dankte in welgekozen woorden en on derstreepte de woorden van de heer Snoeren voor wat betrof de onderlinge vriendschap, welke in twee avonden tot uiting was ge komen. Nadat de verdere avond in zeer gezellige sfeer verder werd door gebracht, was het te vroeg 12 uur en keerde daarna iedereen vol daan huiswaarts. 8 Het feit dat onze woelige levenslustige wereld door atoom waterstof- thoriumbommen in 'n een handomdraai kan worden i omgeploegd tot een onbewoonde j en onbewoonbare planeet, is nog j steeds niet bemoedigend. En om dat je niet weet of de grote mas sacre vandaag of morgen plaats zal hebben, gaat de aardigheid om er een spaarbankboekje op na te houden, de besteding te be perken en de lieve centjes af te staan voor een o zo ver weg ou derdomspensioen, er een heel eind af. Één waanzinnige is vol doende om niets meer te sparen, te besteden en te beperken te hebben. Maar nu geen paniek als tublieft, want zelfs achter radio actieve wolken schijnt de zon, hetgeen in dit geval betekent dat wij bij alle onverkwikkeiijkhe- den sinds enkele dagen een gro te troost hebben gekregen, n.l. deze: dat wij misschien van de aardbodem zullen worden weg gevaagd door een voor 95 zin delijke waterstofbom. Bij alle viezigheid is dit een welhaast reine zekerheid, die ons bijna dwingt het fatale uur af te wach ten in ons zondags pak, 'n schoon overhemd en netjes gepoetste schoenen. B Omdat een bewering eerst dan een ferme grond van waar heid bevat wanneer zij aanvecht baar is, zouden wij zeer poëtisch willen stellen dat het optimisme nog maar een zeer bescheiden plaatsje inneemt in 's levens reisvaïies der moderne jeugd. Sommige pessimisten zeggen wel dat dat komt omdat de „guys and dolls" al heel jong bek-af zijn van de rok en de rooi, maar dat geloven wij zo een-twee-drie niet. Ergens ver weg denken wij dat de oorzaak ligt in het feit dat de kinderen veel te vroeg geleerd wordt grote mensen te zijn, om dat (te) veel ouders zich daar door van de plicht ontslagen achten zich veel met hun kinde ren te bemoeien. En omdat de kinderen daardoor gedwongen worden een onmisbaar stuk le ven over te slaan, vergroeien zij dikwijls tot vreemde, beklagens waardige wezentjes, die al heel jong oude en moede boeken schrijven, zich organiseren in zwarte, vreugde-arme gangster benden of geruisloos verdwijnen in het moeras der verdovende middelen. Maar het optimisme is onver woestbaar, vrienden, ge kunt dit van ons, oude levensrot als wij zijn, aannemen. Hoe onverwoest baar bewijzen ons Vincenzo Nap pa uit Napels en de heer Taylor Grill uit Georgetown (Kentuc ky). Eerstgenoemde heer werd door de jjolitie gearresteerd om dat hij zijn 45-jarige geliefde hardhandig behandeld had en haar zelfs met een scheermes be dreigd had. „Voorlopig ben ik nog de baas", zei Vincenzo, die 104 jaar oud bleek te zijn. Tay lor Grill heeft zijn schone ver wachtingen) in het leven ook nog niet aan de kant gezet en heeft een vijfjarig abonnement op het plaatselijk dagblad genomen. Wanneer we hierbij aantekenen dat Taylor 106 jaar oud is, dan moeten we wel tot de conclusie komen dat de ouderdom in haar geblutste reisvaïies naast een re serve vals gebit alleen maar op timisme met zich mee draagt, hetgeen een zeer lichte last blijkt te zijn. Wat de jeugd niet bezit, blijkt de ouderdom dus wel te hebben en wellicht zal dit laatste nog onze redding zijn. Er is dus ook voor ons alle reden tot optimis me. Loonopzand CONCERT ST. CRISPIJN. Wij willen nog even de bijzon dere aandacht vestigen op het concert dat de harmonie St. Cris- pijn zondagavond in het kader dér jubileumfeesten van Waal wij ks Belang zal geven op het Raadhuisplein van 810 uur. O.m. zullen worden uitgevoerd de nummers waarmee St. Cris- mjn in Leerdam op 2e Pinkster dag de le prijs behaalde. Wij vertrouwen dat zeer velen be langstelling zullen tonen voor dit eigen groeiend en bloeiend muziekcorps. PRISMA horloges PRIMA horloges H. STASSAR - WAALWIJK VERKEERSONGEVALLEN. Dinsdagmorgen had op het Hoogeinde een aanrijding plaats tussen twee personenauto's resp. bestuurd door J. L., ingeschre ven in het C.B.R., en C. B. uit Breda. Beide voertuigen reden achter elkaar, toen eerstgenoem de plotseling stopte om een pas sagier gelegenheid te geven uit te stappen. De achterop komen de auto remde, doch slipte ten gevolge van het gladde wegdek en botste tegen de eerste wagen op, tengevolge waarvan de slip pende wagen ernstig werd be schadigd. Procesverbaal werd opgemaakt. Eveneens materiële schade ontstond toen een bestelauto, be stuurd door A. K. alhier, op het Laageinde bij het achteruit rij den tegen de stilstaande perso nenauto van A. P. uit Kaatsveu- bel botste. le ZEINE AFGESLOTEN. In verband met schietwedstrij den op het WSC-terrein zal de le Zeine vanaf de Burg. Smeele- laan tot aan de Akkerlaan zon dag van 14 tot 20.30 uur afgeslo ten zijn voor alle verkeer. W. A. C. Zondag j.l. zijn de WAC-leden in Tilburg op wedstrijd geweest in het prachtige sportpark aan de Goirleseweg. Bij deze wedstrij den, waaraan meer dan 300 ath- leten uit het gehele land deelna men, zijn weer verschillende mooie resultaten bereikt. Om bij de junioren te begin nen: Bij de jongens B werd S. Dingemans 2e op de 100 m. in de prachtige tijd van 11.8 sec., wat een nieuw clubrecord is. Bij het vèrspringen werd hij 3e met een sprong van 5.36 m. Eveneens bij de jongens B werd G. v. d. Ven op de 100 m. 3e in zijn serie in de tijd van 12.3 sec. Bij de meisjes ,B werd A. de Werd 6e bij het hoogspringen. Bij de meisjes A werd L. v. d. Wiel op de 100 m. 4e in de tijd van 14.7 sec. Bij vèrspringen maakte zij 'n sprong van 4.08 m. Dames C. Op de 100 m. werd A. Veltman-Vermeer 2e in haar serie met de tijd van 14 sec. Deze zelfde tijd maakte zij ook in de finale, waarmee de zesde plaats bereikt werd. Bij het discuswerpen werd A. van Riel 3e met een worp van 25.23 m. R. van Duijl werd bij het ko gelstoten 4e met 9.02 m. Op de 200 m. werd R. Pullens 5e in 31.2 sec. Heren C. Ook hier werd een clubrecord gebroken, daar Chr. van Delft de 400 m. liep in 58.5 sec. en daarmee 4e werd. Op.de t OWNH Kleine zelfstandigen worden weggevaagd. (van onze econ. medew.) Het is niet twijfelachtig, dat de komende huurverhoging en de looncompensatie voor de kleine zelfstandigen een zware lasten stijging betekenen. Wij noemen hierbij slechts een deel van de handeldrijvende en industriële middenstand, omdat deze druk- vermeerdering zeker niet geldt voor alle zelfstandigen. Velen onder hen zijn er im mers dank zij de gunstige conjunctuur in geslaagd een goed winstgevend bedrijf te bouwen, dat onder de zwaardere huur- en loonlasten wel zal buigen, maar zeker niet barsten. Kleine zelfstandigen zijn zij, die met hun zaak een inkomen verdienen, dat niet ho ger is dan vijf of zesduizend gulden. Onder de meer welgestelden zijn er die een eigen bedrijfspand bezitten, terwijl zij ook anders zins een kostenstijging gemakkelijker kun nen opvangen. Juist onder de kleine mid denstanders zijn er echter velen, die een huurhuis in exploitatie hebben. De 15 huurverhoging van de toch al hoge huur- sommen gaat op hun inkomen drukken, welke last nog verzwaard wordt door de looncompensatie, die zij eventueel aan hun werknemers moeten geven. Dit wordt pas goed duidelijk wanneer wij ons er rekenschap van geven dat het prijs- stabilisatiebeleid van minister Zijlstra met kracht zal worden voortgezet om doorwer king van het nieuwe huurbeleid in de prij zen te voorkomen. Minder dan ooit, zo heet het in een verklaring van het mi nisterie van Econ. Zaken, zal aan drang tot prijsverhoging het oor worden geleend. Koude sanering. Het behoeft geen betoog dat de matiging van de huurverhoging op bedrijfspanden van 25 op 15 die te elfder ure tot stand kwam, voor de kleine middenstanders een voordeel betekent. In de huurwet staat reeds duidelijk omlijnd wat onder een be drijfspand wordt verstaan, het woonge deelte van een winkelhuis valt er in elk geval onder. Een winkelier behoeft dus niet over de helft van f 200. of f 1000. per maand huur 25 meer te betalen. In korte trekken willen wij trachten de toekomst voor de kleine zelfstandigen te schetsen. Het behoeft nauwelijks betoog dat wij daarbij geen opgewekt geluid kunnen laten horen en dat de koude sanering van de middenstand, die al jaren voortgaat, door de economische ontwikkeling nog zal worden versneld. Reeds heeft de vestigings wet, die bepaalde eisen stelt voor vakbe kwaamheid en kapitaalkracht, opening van ziekelijke bedrijfjes voorkomen. De na de oorlog optredende arbeids- schaarste en de relatieve verbetering van de sociale positie der laagst beloonde werk nemers, betekende voor de randbedrijven opnieuw een duw naar de afgrond. Immers deze verschijnselen maakten het noodzake lijk dat men in dienst genomen werkkrach ten niet alleen beter moest betalen, maar dat men ook de gestegen sociale lasten moest volgen. De vergeten groep. In kringen van kleine zelfstandigen was men daaraan niet gewend. Men zag al spoedig de zotte figuur dat de Meine zelf standige ondernemer soms met een veel lager netto-inkomen genoegen jnoest ne men dan zijn werknemer. De laatste zag zich beschermd tegen ziekte, ongevallen, dokterskosten, werkloosheid enz., terwijl de zelfstandige al die risico's nog voor eigen rekening nam. De werktijd voor de onder geschikte is all jaren veel korter dan die van de ondernemer zelf, die meestal van vroeg in de morgen tot Iaat in de avond bezig is, terwijl het personeel zich be schermd ziet door de arbeidswet. De werk nemer kreeg een recht op een week vakan tie, de ondernemer moet maar zien of hij in samenwerking met collega's of concur renten aan zijn trek komt. Na de sociale verheffing van de werkne mers komen nu de zelfstandigen zelf aan de beurt. Of men wil of niet, men is verplicht zijn bijdrage voor de A.O.W. te voldoen. Voorheen dacht een kleine middenstander er niet aan middelen te reserveren voor zijn oude dag. Hij begon daar pas mee wan neer zijn zaak en zijn inkomen tot een be paalde hoogte waren gestegen. Het gevolg van deze politiek was wel dat velen er nooit aan toe kwamen, maar dat risico nam men eenvoudig. Opnieuw offers. Inmiddels komt ook de kinderbijslag voor zelfstandigen aan de orde. Thans is deze regeling nog gegoten in een vorm van over heidssteun aan zeer behoeftige zelfstandi gen, maar het is te verwachten dat hier verdergaande maatregelen zullen volgen. Vervolgens denken wij aan de komende weduwen- en wezenverzekering, waarbij te verwachten valt dat zelfstandigen opnieuw een offer zullen moeten brengen in de vorm van premiebetaling. Het aanvaarden van eigen risico op dit terrein /al in de eeuw van sociale revolu tie niet meer worden toegestaan. In dit verband moet ook worden gedacht aan de nog op komst zijnde Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie, die straks met een aantal verordeningen verscheidene sociale en an dere verplichtingen aan bedrijfsgenoten zal opleggen. Er is weinig fantasie voor nodig om te concluderen dat al deze maatregelen een grotere mate van economisch en so ciaal inzicht van kleine ondernemers zal eisen dan thans het geval is. In ditzelfde vlak moet men de nieuwe huurverhoging zien. Hetgeen tot heden so ciaal noodzakelijk werd geacht, zal morgen uit economisch oogpunt niet meer verant woord worden gezien. Ook bij kleine zelf standigen zijn er tot heden velen geweest, die dank zij de huurbescherming een inko men genoten, dat bij een vrije huizenmarkt deels naar de huiseigenaar zou zijn ge gaan. Hoe meer het huurscherm zal wor den opgetrokken, hoe meer de huurder in de koude wind van de economisch verant woorde prijsstijging van zijn huurhuis zal komen te staan. Hij zal zich in een bepaald pand alleen kunnen handhaven, wanneer hij daarvoor de prijs kan betalen, die over eenkomt met de gestegen kosten van on derhoud. Verboden risico! Vele kleine zelfstandwigen huldigen het vrijheidsbeginsel op economisch terrein. Zij behoren tot een type ondernemer, dat zijn bestaansrecht stap voor stap wordt ontno men. Want de moderne gemeenschap staat niet meer toe dat men eenvoudig in de ijs koude wind van het alle risico's aanvaar dende economisch leven gaat staan, met de kans dat men op zeker moment ten onder gaat en dan die gemeenschap tot last wordt. Dit betekent, dat ook een zg. randbedrijf toch weldra nog zoveel winstcapaciteit zal moeten bezitten, dat men een bepaalde marge aan sociale verplichtingen zal kun nen overbruggen. Hiermee wordt een pro bleem in het leven geroepen, want ook het terrein van de zelfstandige beroepen zal hoe langer hoe moeilijker kunnen worden betreden. De aanloop naar het zelfstandig ondernemerschap zal steeds langer worden. De weg naar het kleinbedrijf wordt onder mijnd door prijsbewaking, in de toekomst door een stelsel van verplichte sociale ver zekeringen, die de winstkansen afbreken en vaste lasten doen stijgen. Hiermee wordt de entree tot de middenstand zo moeilijk ge maakt, dat dit tot een zekere verstarring moet leiden en tot economische bloedar moede door gebrek aan toetreding van frisse geesten, die altijd voortkwamen uit de regionen der niet-bezitters. De geschiedenis van de gilden heeft ge leerd dat elke vorming van gesloten groe pen op de duur het consumentenbelang zal schaden. De economische ontwikkeling van ons land laat zien dat vele wegen naar het grootbedrijf en bedrijfsconcentratie leiden, doch steeds minder poorten openstaan voor mensen, die zichzelf kansen willen schep pen. drs. M. (Nadruk verboden) EUPHONIA NAAR 'T CONCOURS. 't Is voor Kaatsheuvel een ware con- coursmaand geweest. Drie van onze Drum bands en een onzer harmoniecorpsen heb ben zich deze maand reeds met groot suc ces aan het oordeel van een jury onderwor pen en als laatste gaat op de laatste juni dag de Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia deelnemen aan het concours van de Katholieke Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschappen te Overloon. Euphonia komt uit in de Eerste Afde ling en heeft als verplicht werk „Cephale et Procris" een suite van Gretry in een arrangement van Moerenhout, met als keu zenummer Cassazione van de bekende har moniecomponist Ger. Boedijn. Er is onder de toewijdende leiding van directeur Gowie met alle ernst gestudeerd en wat we woens dagavond van het corps tijdens een repetitie achter de Brandweerkazerne mochten be luisteren stemt alleszins tot vertrouwen, dat ook Euphonia zijn doel zal bereiken en met het behalen van een eerste prijs ook tot promotie in de afdeling Uitmuntendheid zal overgaan. Vrijdagavond wordt, weder achter de brandweerkazerne, de slotrepe- titie gehouden. In verband met de avond mis, die op deze avond in de parochiekerk van St. Jan gehouden wordt, is deze repeti tie vervroegd en gesteld van 7.15 tot kwart voor negen. De harmonie vertrekt zondag om 2 uur en vermoedelijk moet het corps om onge veer vijf uur optreden. Naar we vernemen zijn nog enige plaatsen in de drie touring cars, welke voor de reis gecharterd zijn, be schikbaar. We wensen directeur Gowie met zijn corps veel succes. EEN PRACHT AANWINST VOOR ONZE WINKELSTAND. Nog nooit zagen we eep belangstelling bij een winkelopening, als waarvan we woensdag getuige waren, toen de heer J. A. Tuyp, een echte Volendammer, het pand Hoofdstraat - Dr. v. Beurdenstraat in de Volendammer Vishandel opende. Sinds enige tijd was Kaatsheuvel van een speci ale Viszaak verstoken, doch nu kan het trots zijn op wat de heer Tuyp hier geves tigd heeft. Het riante hoekpand van meer dan 50 m2 winkeloppervlakte is herscha pen in een vispaleis, dat menig grote stad het kan benijden. Fris wit betegeld, met drie grote en een kleine eveneens in tegels uitgevoerde etalage, geeft het geheel een indruk van helderheid en frisheid, die zo volkomen past bij het artikel dat hier ge presenteerd wordt. En de heer Tuyp pre senteerde het in een variatie en kwaliteit, die de ontelbare kijkers tot kopen dwong. Eet de Brabander slechts vis als hij geen vlees mag eten, deze middenweekse dag hebben velen de verleiding niet kunnen weerstaan om eens te gemeten van wat daar in zo ruime mate als vislekkernij lag tentoongesteld. Tot in de late avond bleef het storm lopen, want de nieuwe zaak kreeg meteen een verlof B, zodat er evenals in ijs- en patates frites gelegenheden tot 12 uur een hartig hapje in de vorm van een heer lijke Hollandse Nieuwe, of een gebakken lekkerbekje kan geconsumeerd worden. De Volendammer Vishandel is een prachtige aanwinst voor de winkelstand van Kaatsheuvel en voorziet, zoals reeds bij de ze opening bleek in een behoefte. DUIVENSPORT. De K.P.V. hield zondag een wedvlucht vanuit Chateauroux afstand 592 km. Inge- mand 99 duiven. Lostijd zondag 7.30 uur v.m. Eerste duif 17.36.48 uur n.m. Uitslag: 1, 8, 10, 19, 24, 30, 32 W. van Heijst; 2 Jac. Vloemans; 3, 25 Jan van Riel; 4, 6 Fr. v. d. Assem; 5 P. Zijlmans; 7, 31 Jo Hamers; 9, 22 A. Voermans; 11 Jan Mui- zelaar; 12 A. van Gooi; 13 G. Grootswa- gers; 14 Wal Hamers; 15 Wim Hamers; 16 C. Moreval; 17 H. van Nieuwstadt; 18 H. Klis; 20 L. van de Ven; 21 J. van Hees- wijk; 23 H. Hendriks; 26 C. Labee; 27 J. Dekkers; 28 J. Snoeren; 29 P. Adriaansen; 33 D. Mateijsen. Wedvlucht Pont St. Maxence, afstand 237 km. Ingemand 234 duiven. Lostijd 7 u. v.m. Eerste duif 12.15.16 u. Uitslag 1, 60, 63, 67 J. v. d. Linden; 2, 10, 44 G. v. d. Linden; 3, 20, 23 M. Soeterboek; 4, 18 C. Labee; 5 J. van Riel; 6, 30 H. v. Helvoirt; 7, 58 P. Stokkermans; 8 H. Snoe ren; 9, 45 M. Brokx; 11 P. Zijlmans; 12, SCHOENFABRIEK Kaatsheuvel Vraagt en (hisrvoor komt alleen 1 e klas vakman In aanmerking) Prettige werkkring. Reiskosten worden vergoed. 27 Fr. Damen; 13, 17 M. v. d. Velden; 14 Jo Hamers; 15, 42 M. Lensveld; 16 Leo de Bondt; 19 A. Verduijn; 21 H. Hessel- mans; 22 P. Ligtvoet; 24 M. Damen; 25 Fr. v. d. Assem; 26, 39 C. Laros; 28 P. v. d. Velden; 29, 35 L. v. d. Ven; 31 A. de Bie; 32, 39, 49 G. Kemmeren; 33, 59 C. de Bondt; 34, 40 M. Ververs; 36, 55 Jan van Dongen; 38, 57 D. Mateijsen; 41, 43 Th. Netten; 47 B. Kemmeren; 48 L. Mos selveld; 50 A. Pijnenburg; 51 Jo Hamers; 52 J. Muizelaar; 53 A. Duquesnoy; 54 H. v. d. Houdt; 56, 64 Jac. Vloemans; 61 W. C. Hamers; 62 P. Adriaansen; 65 A. Pul lens; 66 M. Damen; 68 L. van Ree. BILJARTDEMONSTRATIE. De bekende Biljartgrootmeester Kees de Ruijter en de jeugdige Koke de Nijs, gaven Maandagavond in café De Sportwereld een biljartdemonstratie, waarvan vele biljart liefhebbers weer eens echt hebben kunnen genieten. De avond begon met een partij kader van 400 punten, waarin de Ruijter zijn grootmeesterschap toonde, door in 3 beurten met een hoogste serie van 187 en een gemiddelde van 133.33 de partij te be ëindigen, waartegen de Oosterhouter slechts 21 caramboles liet noteren met een hoog ste serie van 20 en een moyenne van 7. De libre-partij eveneens van 400 car. werd een zege voor de jeugdige de Nijs, in 3 beurten met een hoogste serie van 230. De Waalwijker noteerde 361 punten met een hoogste serie van 250. De driebandenpartij van 25 caramboles was eveneens voor de Ruijter. In 21 beurten wist Kees te winnen. Hoogste serie 4, mo yenne 1.19. De Nijs wist het te brengen tot 16 car. met een hoogste serie van 5 en een moyenne van 0.761. Na afloop liet de heer de Ruijter nog zien wat hij in Fan tasiebiljart presteerde in een aantal kunst stoten, die menig applausje aan de kijkers ontlokte. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Raaijmaakers ta Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon op Zand wordt waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat te Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2550. JAARVERGADERING DESK. Zondag a.s. viert de RKVV Desk haar jaarvergadering, welke viering zoals ge bruikelijk wordt begonnen met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jozef om kwart over negen en een algemene H. Commu nie der leden. Na afloop wordt de leden, ook de leden van de Desk Handbalclub, een gezamenlijk ontbijt aangeboden in het clubhuis bij de Steenbakker. Na het ontbijt volgt de jaarvergadering voor de senioren. De agenda luidtOpening; Jaarverslag; Financieel verslag en begroting seizoen '57- '58; Verkiezing bestuursleden van de afd. voetbal en de afd. handbal; Verkiezing van elftalcommissies; Benoeming controle-com missie; Mededelingen, Rondvraag, Sluiting. DE DESK-JUNIOREN BOEKEN EEN SUCCES. De Desk Junioren en adspiranten doen weer van zich spreken. Wisten de Senio ren het kampioenschap te behalen in de Na-competitie tussen RAC, Desk en Don gen, de junioren en adspiranten zijn er op dezelfde dag in geslaagd de eerste prijs te behalen op het W.S.C. toernooi te Waal wijk. Zowel de A- als de B-afdeling keer den met een beker huiswaarts. Ook de afdeling Desk B wist zondag een overwinning op Hieronimus in Tilburg te behalen en zich daardoor bij de drie hoogst geplaatsten te vestigen. Zaterdag komt Desk B uit tegen Willem II en gaat de strijd om de eerste, tweede of derde plaats. GESLAAGD. - Voor 't Godsdienstexamen B slaagde de heer J. Berens te Loonopzand. 8E KAATSHEUVELSE REVUE OETOCH KER DAOR 1 Deze week is de Kaatsheuvelse nieuwe (Revue) weer officieel in het stamhuis bij de heer Piet van Dun ten doop gehouden; Geheel de revue-familie was bijeen om het borelingske ten doop te houden en on der een beschuit met muisjes de toekomst van het kind onder ogen te zien. Men was het er algemeen over eens dat het een ge zonde baby was, vol levensvatbaarheid en ieder lid van het Revue-gezelschap beloofde plechtig de grootste zorg aan het kind te besteden, opdat ook dit achtste een sieraad zou worden voor de Revue-familie! Toen Piet Borsten het „ding" uit de doe ken had gewikkeld en het geestrijk vocht zijn plicht had gedaan, werd het in het familie-register opgetekend als „Oetoch, kek daor!" Tot zover deze geboorte-aankondiging! KUNST NAAR KRACHT. De K.A.B.-Toneelver. Kunst naar Kracht heeft in studie genomen het prachtige blij spel: In het witte paard, door Blumenthal en Kadelburg. Het is de toneel-versie van de beroemde operette: lm Weissen Rössl. Kunst naar Kracht heeft dit, voor ama teurs ongetwijfeld zware stuk in studie ge nomen ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan, welk feit in mei 1.1. in besloten kring is herdacht. Velen hebben Kunst naar Kracht al eens op de planken gezien en menige mooie avond beleefd bij haar uitvoeringen. Met Het witte paard, echter hoopt Kunst naar Kracht iets te bieden waarvan men zal zeggen: zoiets zie je niet elke dag. De regisseur J. v. d. Hoven staat er borg voor dat men in 't komende seizoen weer eens zal genieten van 'n briljant spel. IL - AGENDA. Vrijdag 7.15 uur nam. Slotrepetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia, achter de Brandweerkazerne. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater „De Greep van de Zonde", 18 jaar. Zondag 9.15 uur v.m. H. Mis voor Desk in de St. Jozefparochie. 10 uur v.m. Gezamenlijk ontbijt van de Desk-leden bij De Steenbakker. 10.45 uur v.m. Jaarvergadering van Desk bij de Steenbakker. 2 uur nam. Vertrek van Euphonia naar 't Concours te Overloon. 6 uur en 8.30 uur nam. Apollo Theater programma van zaterdag. NIEUWE SMEDERIJ GEOPEND. Op 1 juli a.s. zal alhier de nieuwe elek trische smederij geopend worden van dhr. J. A. Th. Toorians-van Loon. Door hem zullen alle voorkomende reparatie-werk zaamheden worden verricht aan machines voor de schoen-, leder- en lederwaren-in dustrie. Laswerk wordt zowel autogenisch- als elektrisch verzorgd. Door de stijgende industrialisatie wat be treft de schoen- en lederfabricatie, is er hier een behoefte ontstaan aan monteurs en technici, welke dikwijls buiten 't dorp moes ten worden gehaald. Dhr. Jos Toorians heeft met de opening van zijn bedrijf dit ingezien en hoopt hierdoor de Loonse in dustrie van dienst te kunnen zijn. Tegelijk zal hij zich toeleggen op de han del in machines voor de schoen- en leder- fahricage. Zijn werkplaats is achter 't pand Bergstraat 1, terwijl zijn privé-adres blijft Hogesteenweg 22. Wij wensen de heer Toorians veel succes met zijn onderneming. GESLAAGD. Voor het examen pedicure slaagde te Nijmegen onze dorpsgenote mej. Truus d^ Leijer.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13