Komt zondag naar Waalwijk Waalwijkse en Langsiraaise Courani Gouden bestaansfeest van Coöp. Zuivelfabriek „Raamsdonk-Waspik" ttuv eist Lang Kerkconcert door het Sacramentskoor uit Breda. Giidefeest - Concert St. Crispijn - Vuurwerk KOELKAST E/ecira VRIJDAG 28 JUNI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 51 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Petje af voor de voorbije vijftig jaren Jas uit voor de komende vijftig. KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 - TEL.-ADRES: „ECHO" ürsanen Vlijmen Koel bewaard Veel gespaard Neem NU eeu van Kerkkoor van de parochie van O. L. Vrouw Onbevl. Ontvangen te Besomen neemt lofwaardig initiatief. Woensdagavond gaf het Sacra- mentskoor uit Breda in de kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen te Besoijen een kerkcon- cert. Het is een illuster idee, vinden wij, om zo nu en dan eens1 de ge legenheid te scheppen om de kerkmuziek louter muzikaal te benaderen. Die kansen liggen niet bepaald gezaaid. En toch zijn zulke gelegenheden noodza kelijk, wil men niet wegzinken in dillettantisme eïi zelfgenoeg zaamheid. En het strekt de initiatiefne mers in deze de leiding van 't parochiële koor van Besoijen tot eer dat zij juist tot dit pro gramma geraakten. Het is n.l. nog steeds niet vanzelfsprekend dat men de kerkmuziek zoekt waar die ook te vinden is. Dat veronderstelt op z'n minst nog een zekere mate van ruimheid van blik en van nuchterheid. Nog steeds zijn er n.l. kerkkoor- leiders, die stammen uit de „lie dertafel-tijd". Muzikaal zijn zij georiënteerd op de romantische opera. En op z'n best vinden zij hun koorklank-ideaal belichaamd in een Donkozakkenkoor of hooguit 'n Maastreechter Staar. Van geheel ander karakter is het koor dat wij deze avond in Besoijen te beluisteren kregen en dat onder de eminente leiding staat van Louis Toebosch. Zij zijn expert in de a capella- zang en met name in die van de middeleeuwse polyfonie. Dat kwam ook duidelijk tot uiting in 't programma dat zij deze avond uitvoerden en dat geheel gelijk is aan hetwelk zij op het Con gres ter bestudering van de Kerkmuizek te Parijs in het be gin van de volgende maand zul len uitvoeren. Het kerkkoor van Toebosch zal daar speciaal de taak hebben om a capellamuziek van Neder landse componisten ten gehore te brengen. Zoals bekend is het Sacra mentskoor van Breda een ge mengd koor, dat bestaat uit een veertigtal jongens- en'pl.m. 25 mannenstemmen. Aan het eigenlijke kerkcon- cert ging een kort Lof vooraf, waarin gezongen werd Caro Mea van Matthieu Gascogne (le helft XVIe eeuw), Salve Regina van de vorig jaar overleden compo nist Jaap Vranken en Tantum Ergo van Louis Toebosch zelf. Na het Lof kwamen eerst een aantal componisten aan bod uit de Bourgondische Nederlanden. Respectievelijk werden werken uitgevoerd van Pierre de la Rue, Loyset Compère, Jean Mouton en Matthieu Gascogne. Opvallend was de prachtig doorzichtige koorklank, de heldere inzetten (iets minder bij de alten hier en daar) en de goede dictie. In het vierstemmige motet Homo Qui dam van Jean Mouton, een uit nemend voorbeeld van de poly fone stijl met de merkwaardige paarsgewijze imitaties, kwam even een zwak plekje voor. Het prachtige Christus Vincit van Matthieu Gascogne kreeg een waardige uitvoering. Het optreden van het Bredase Sacramentskoor culmineerde in het Ave Maria van Josquin des Prez. Het is een bekend werk en tevens een van de hplanPrükstp composities van een van de (eveneens) belangrijkste compo nisten uit de bloeiperiode van de Vlaamse school. Het werk kreeg een sublieme uitvoering. Als intermezzo gaf de heer Toebosch hierna een improvisa tie op het orgel van de Besoijen- se kerk. Hij improviseerde op 't middeleeuwse volksliedje „Fleer Jesu heeft een Hofken", waarbij de cantus firmus zowel in de bei de ipanualen als in het pedaal naaf voren kwam. Aanvankelijk had de organist een ongelukje met een der praestantregisters, dat ongevraagd tussenbeide kwam. Óverigens was het een buitengemeen boeiende improvi satie, welke getuigde van techni sche beheersing en gevoel voor registratie. Na dit interludium zong het koor weer motetten, nu speciaal werken uit de XVIe eeuw. Be halve werken van Matthieu Gas cogne en Josquin des Prez hoor den we nu o.m. het opgewekte motet Jubilate Deo van Orlando di Lasso en het 5-stemmige Justi Autem van Jan Pietersz. Swee- linck. De overgang van middel eeuwen naar renaissance was aan het klankbeeld van de res pectievelijk uitgevoerde werken duidelijk waar te nemen. De klank wordt gaandeweg verzadigder, zodat er ook plaats komt voor een element van ge voel. Er komt perspectief in de muziek, zoals wij ons graag „synesthetisch" uitdrukken. Vele werken uit de vroegste meer stemmigheid zijn wat schraal en mager van klank. Wij zeggen het liever ronduit: ze ruiken wat naar het museum. Bij Lassus en Sweelinck hebben wij deze be denking niet meer. Bepaald jam mer is het dan ook dat op dit punt van de muziekhistorie 't re pertoire der kerkmuziek schijnt af te breken. De barok, die meer dan elke andere kunstvorm juist in de muziek zulke sterke kunst werken kent„ komt bij het kerk koor nauwelijks aan bod. Vandaar dat we in dit pro gramma van a capella-werken een sprong zien maken van Swee linck naar de moderne tijd. Toe bosch maakte hier een keus uit eveneens a capella-muziek, zijn de resn. het Credo uit zijn eigen Missa super Ave Maria en het Gloria uit de Missa Polyphonica van Jaap Vranken. Het eerste werk is duidelijk van structuur. Eerst wordt een vers van het Credo vierstemmig verwerkt en daarop volgt een vers enkel door mannenstemmen. De componist maakt hierbij ge bruik van een modern klanken gamma, dat hier en daar 'n tref fende zeggingskracht blijkt te bezitten. Met het Gloria van Jaap Vran ken werd het programma beslo ten. Vranken heeft bii deze com positie de polytonaliteit inge voerd. Ook aan deze klankaard zal men als dat mogelijk is moeten wennen. Hier en daar sprak ons dit werk aan maar niet overal boeide het. Een prachtavondOver de belangstelling zal het organise rend kerkkoor niet te klagen hebben. Een lucratief zaakje zal het evenwel niet zijn; ook al zat de kerk vol. Maar dit was naar men ons meedeelde, ook niet de bedoeling. Een reden te meer om het kerkkoor van Besoijen ten voorbeeld te stellen aan alle an dere. Capelle Sprang DE ECHO HEI ZUIDEN O Dinsdag vierde Coöperatieve Zuivelfa briek en Melkinrichting „Raamsdonk-Was pik" in Hotel van Iersel te Waspik haar gouden bestaansfeest. De dag begon met n gezongen H. Mis uit dankbaarheid in de kerken van St. Bavo te Raamsdonk, St. Bartholomeus te Waspik en St. Theresia te Waspik-Boven. Om half elf werd in de zaal van Hotel van Iersel receptie gehouden voor de leden en leveranciers der coöperatie. Om half 1 receptie voor genodigden en belangstellen den in dezelfde zaal. Van deze receptie werd zeer frequent gebruik gemaakt. Tal rijke autoriteiten verschenen er, waarvan wij o.m. noemen: de Z.E. Heer van Herpt, pastoor te Raamsdonk; de Z.E. Heer Ro vers, pastoor te Waspik; de Z.E. Pater Bru no O.C.D., rector van Waspik-Boven; de Weleerw. Heer Klootwijk, predikant te Raamsdonk; de Weleerw. Heer Schipper, predikant te Waspik; de Weled.geb. heer G. C. de Bont, erevoorzitter van de coöp. vereniging; de Weled.geb. heer Q. v. Loon, oud-directeur van de melkfabriek; de heer van Opstelten, hoofd van het Produktschap voor Zuivel afd. Zuid, Tilburg; de heren voorzitters en directeuren van buurtfabrie- ken Oosterhout en Capelle; de weled.gestr. heer ir. Van der Vring, Rijkszuivelconsu- lent, Breda; de heer van Iersel, voorzittel van de Brab. Zuivelbond; Voorzitter en di recteur van de Coöp. Zuivel Export Ver,, resp. de heer v. d. Vegt en drs. Oomens; de heer directeur van „De Producent te Gouda; de weled.geb. heren Zijlmans en Driessen, dierenartsen; de heren directeu ren en kassiers van de Boerenleenbanken Raamsdonk, Waspik en Raamsdonksveer, Gemeentebesturen van Raamsdonk en Was- P Om half 6 gemeenschappelijke koffie maaltijd voor alle leden en leveranciers met hunne dames. Hiervoor was de zaal te klein. Om de overstelpende menigte aan te kunnen was in de tuin van Van Iersel ten noord-westen van de zaal een reusachtige tent opgericht. F eestvergadering. Hierna (en dat verlaatte zowat tot 8.30 uur) volgde de algemene feestvergadering, welke geleid werd door de voorzitter van de coöp..vereniging de heer A. A. Schoen makers uit Raamsdonk. Hij heette allen hartelijk welkom en zette daarna de zin van dit feest kortelings uiteen. Hij dankte God j dit feest te mogen vieren en hij memoreer de dankbaar en vol trots de vooruitziende blik en het werk van de oprichters, waar van nog in leven zijn de heren A. Smeur te Waspik en Jan Vissers te Raamsdonk. Een halve eeuw. Vervolgens verleende hij de directeur van de coöp. zuivelfabriek de heer H. v. Loon het woord. Deze gaf een historisch over zicht van de afgelopen halve eeuw m.b.t. de jubilerende coöperatie, hetgeen hij no dig vond, aangezien bijna niemand van de leden deze hele tijd zelf heeft meegemaakt. Hij begon met het bestuur, de Raad van Toezicht en de leden geluk te wensen. Daaraan verbond hij de aansporing om met dezelfde moed, ijver en goede samenwer king te blijven werken in het gemeen schappelijk belang van de Waspikse en Raamsdonkse boerenstand. In zijn historisch overzicht kwamen uiter aard nog talrijke interessante bijzonderhe den naar voren. Hij herinnerde aan de eer ste jaren van onze eeuw die de oprichting van de Coöperatie noodzakelijk maakte; 21 juni 1907 werd ten overstaan van de notaris de akte van oprichting gepasseerd. Het eerste bestuur was als volgt samengesteld: Eligius de Wit, voorzitter; Joh. Knaap, secretaris; Edm. Rubbens, Anthonie Smeur en Joh. de Bont, leden. In Waspik en Raamsdonk waren elk 6 commissarissen ge kozen als Raad van Toezicht. Dat was de tijd dat de melk gemiddeld 4V2 cent per liter opbracht. De vereniging heeft in deze 50 jaren ge lukkig geen zware stormen hoeven trotse ren, aldus directeur Van Loon. Dat wil niet zeggen dat men nooit eens een zorgzaam jaar heeft doorgemaakt. Als belangrijke ja ren in de geschiedenis van de melkfabriek noemde hij onder meer 1917, het jaar waarin men niet meer de ondermelk na boterbereiding aan de leveranciers retour neerde, maar deze als flesprodukt ging omzetten. In 1930 volgde voorts een ingrijpende verbouwing. In 1953 ten slotte werd het bedrijf met een moderne kaasmakerij uit gebreid. De personeelsbezetting kende wei nig mutaties en fluctuaties. Het grote aan tal werknemers dat een jubileum achter de rug heeft -is daarvan het levend bewijs. In 1909 sloot men zich reeds aan bij de Brab. Zuivelbond. In 1917 was men een van de eerste leden van de Z.E.V. Verder kwam men tot oprichting van fok- en con troleverenigingen, welke een verhoging van het vetgehalte resulteerde ad V2 Verder gingen van de coöp. ver. allerlei activiteiten uit en organiseerde zij stimulerende wed strijden. Zilveren jubileum. De heer Schoenmakers dankte de heer v. Loon voor het interessante overzicht. Hij deed onmiddellijk daarna de verrassende mededeling dat een personeelslid de heer Jan Louwers uit Raamsdonk vandaag 25 jaar in dienst is van het bedrijf. Namens bestuur en directie bood hij de jubilaris zijn gelukwensen aan, overhandigde hem n geschenk en reikte hem de medalje van de Kon. Ned. Zuivelbond uit. De Coöp. en de welvaart van het Brabantse gewest. I De feestrede werd uitgesproken door ir. Dijkstra, secretaris van de Brab. Zuivel- I bond. Hij vond het een voorrecht om dit juist bij „Raamsdonk-Waspik" te mogen doen, omdat Uw vereniging op 22 dec. 1907 te Breda ter vergadering was om te ko men tot oprichting van de Brab. Zuivel bond. Hij schilderde de situatie waarin ons gewest verkeerde Voor dat de coöp. ver enigingen bestonden en memoreerde hierbij o.m. het instructieve artikel De Geduldige Landman van de Witheer Van den Elzen. Uitvoerig toonde hij aan waarom coöperatie i - samenwerking momenteel evenzeer no- dig is als vroeger. Voorts gaf de feestrede- j naar een duidelijk inzicht in de huidige stand van de zuivelindustrie en de daarbij betrokken organisaties, i Ten slotte benadrukte hij het meegaan met de tijd als eerste werkprogram tenein de aan de huidige eisen van kwaliteitsver hoging en prijsverlaging te kunnen vol doen. Nog meer sprekers. De voorzitter gaf hierna degenen die daarvoor voelden gelegenheid om het woord te voeren. Allereerst sprak toen de Z.E. heer Van Herpt, Pastoor te Raamsdonk, die bestuur en leden met graagte feliciteer de en dankbaar was voor de welvaart die deze voor de streek oplevert. Hierna sprak de heer M. van Dongen als directeur van de Boerenleenbank te Waspik. Spreker bracht hulde aan de op richters en feliciteerde de leden. Hij schetste het verband tussen de coöp. vereni- i ging en de functié van de Boerenleenbank, j Vervolgens sprak burgemeester Prinssen van Raamsdonk. Hij feliciteerde de Coöp. vereniging en was dankbaar voor de wel- vaart die zij in deze streken voor een deel heeft bewerkt. De heer Van Iersel, voorzitter van de j Brab. Zuivelbond feliciteerde oqk de ju bilerende coöperatie. Hij schetste de werk- I zaamheden van de fabriek als zeer up to date. Hij stak de jonge direkteur H. van j Loon een pluim op de hoed voor de en kele jaren geleden ter hand genomen kaas bereiding, een produkt dat tot in Japan gexporteerd wordt. Tenslotte vatte hij zijn speech kernachtig samen met de woorden: „Petje af voor de voorbije 50 jaren - jas uit voor de komende 50." Hierna bracht de heer Van der Vegt, voorzitter van de Zuivel Export Vereniging een gelukwens naar voren. Wethouder Kuijsters verving vervolgens burgemeester van Erp, die verhinderd was op het feest aanwezig te zijn. Voorts sprak de heer De Bekker, direc teur van de coöp. zuivelfabriek te Ooster hout namens alle collega's uit de buurt en haalde nog interessante herinneringen op. Dat deed ook ir. Van der Vring, Rijks- zuivelconsulent van de Provincie Noord- Brabant. en hij deed het hier en daar geestig bovendien. Als laatste in de indruk wekkende rij sprekers kwam de heer Van Opstelten, vertegenwoordiger van het Pro duktschap Zuivel te Tilburg. Hij verstond de kunst om alvast enige overgang te vor men naar het minder officiële en dus meer feestelijke deel van de avond. Hij deed n.L zijn naam eer aan. Naar het echte feest De heer Schoenmakers bedankte alle sprekers tegelijk voor de felicitaties en liet de harmonie binnenkomen, nadat eerst een slordige honderd bloemstukken van het podium waren verwijderd om plaats te ma ken. Deze had zijn plaats terdege nodig, want St. Bavo uit Raamsdonk en de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak van Waspik waren voor deze gelegenheid sym- bolischerwijze een fusie aangegaan. Ze lie ten dan ook een stevig muziekje horen, dat er in ging als koek. Men had er lang ge noeg smachtend op gewacht. De stemming zat er weldra in. Het zal het cabaretgezelschap De Brabantse Zonne- kanters uit Geldrop niet te zwaar - hebben gevallen om het gezelschap daarna te amu seren. De Jongeren. Woensdag was het de dag voor de jon gelui. De Coöperatieve Vereniging fêteer de toen de zonen en dochters (boven de 16 jaar) van haar leden en leveranciers. Om 7 uur 's avonds kwam zij samen in de feest tent naast de harmoniezaal van Hotel H. van Iersel. Daar werden zij toegesproken door de voorzitter van de coöperatie dhr. A. A. Schoenmakers. Daarna kregen zij een koffiemaaltijd aangeboden. De avond werd verder feestend doorgebracht. Ook 't cabaretgezelschap De Zonnekanters uit Geldrop trad nog op. Een geslaagd feest. hink-stap-sprong, koge's' ren, Hardlopen 300 m en 1500 m en 100 1:1 sprint. OUDERAVOND. In verband met de hernieuwing der doop belofte die vrijdagavond 28 juni zal plaats vinden kwamen de ouders der kinderen dinsdagavond in het patronaat bijeen. Na een openingswoord van Ie lieer P .ers, kreeg Pater van Kaathoven uit Heeswijk net woord. Spreker wist een uur de talrijke toehoorders aangenaam bezig te houden, over verschillende problemen betreffende de opvoeding der rijpere jeugd. Na cm tractatie werd met een kort dankwoord door Pastoor Heesakkers deze leerzame bij eenkomst gesloten. E.H.B.O. AFD. VLIJMEN. De uitslag van de wedstrijden van zon dag 23 juni was als volgt: le prijs Haar steeg III 94 pt; le prijs Haarsteeg I 91 pt., 2e prijs Berkel-Enschot I 89 pt., 2e prijs Haarsteeg II 88 pt., 2e prijs Best I 84 pt, 2e prijs Oisterwijk 83 pt., 3e prijs Ginne- ken I 80 pt., 3e prijs Den Bosch II 78 pt., 3e prijs Ammerzoden I 77 pt., 3e pr. Esch I 73 pt. Leidersprijs le prijs mej. v. Oijen Haarsteeg 48 pt., 2e prijs dhr. Berkelmans Berkel-Enschot A6V2 pt., 3e prijs dhr. Kort hout Den Bosch 46 V2 pt. (Laatste dag herdenking 50 jarig bestaan Waalwijks Belang) Het Bestuur ZONDAG-ARTSENDIENST. Bij spoedgevallen neemt waar Dr. Ver haak. BEHEERDER INSTUIFHUIS. Tot beheerder van het instuifhuis is be noemd de heer Th. v. d. Krabben. De werkzaamheden aan dit nieuwe instuifhuis, waartoe de noodkerk wordt verbouwd, vor deren gestaag. Men hoopt deze winter het gebouw in gebruik te nemen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 28 juni 1957 des nam. 7 uur (precies) ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot openbare verpachting van het jachtrecht a. op de landerijen in de Buitenpolder ten Noorden van de spoorweg 's-Herto- genbosch - Lage Zwaluwe groot pl.m. 100 ha.; b. op de binnendijks gelegen bouw- en weilanden groot pl.m. 15 ha.; voor de tijd van 6 jaren, ingaande 1 juli 1957 en eindigende 30 juni 1963. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot instelling van een vaste com missie van bijstand voor de gemeentelijke bedrijven. 4. Aanbieding van de begroting voor het bedrijf gemeentewerken voor het dienst jaar 1957. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de gemeentebe groting over het jaar 1956. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot toekenning van een vergoeding aan een tweetal ingezetenen dezer gemeen te in de reiskosten van een hunner kinde ren, die een school voor ULO te 's-Her- togenbosch bezoeken c.q. zullen bezoeken. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het beschikbaarstellen van het Grotestraat 207 Tel, 2190 nodige crediet voor het aanbrengen van - een afrastering langs de west- en oostzijde J ramidebouw, hoogspf ngon van de entree van de Deken van Baarstraat 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen aan de N.V. Waterleiding Mij. „Oost-Brabant" van 65 aansluitingen op de waterleiding langs de Parklaan, Hoogstraat en Pater van den Elzenstraat (voorlopig zo genaamd) in het uitbreidingsplan „De Vliedberg". 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot a. wijziging van de bij besluit van de raad dezer gemeente van 7 september 1956 vastgestelde verkoopsprijzenkaart voor het in uitvoering genomen westelijk gedeelte van het uitbreidingsplan „De Vliedberg"; b. Vaststelling van de verkoopsprijs van de tot het industrieterrein van het uitbrei dingsplan „De Vliedberg" behorende gron den. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot de aanleg in het uitbreidings plan „De Vliedberg" van de Hoogstraat en het in de kern van genoemd plan ge legen plein. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van twee straatna men in het uitbreidingsplan „De Vlied berg". 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een stukje grond aan de N.V. PNEM te 's-Hertogenbosch voor de bouw van een transformatorhuisje langs de Priemsteeg. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een 2-tal stukjes grond ten behoeve van de bouw van 2 transformatorhuisjes in het uitbreidingsplan „De Vliedberg". GESLAAGD. Op het te Den Haag gehouden examen voor gemeente-administratie slaagde de heer A. Willemse. De heer C. Willemse slaagde te Ouden bosch voor de onderwijzersakte KRINGSPORTDAG Op zondag 7 juli organiseren de RKJB en RKBB afdeling Vlijmen een Kringsport- dag op het terrein van de RKVV Yüjmense Boys. Aan dit sportfestijn zullen pl.m. 500 personen deelnemen. Voor de te houden wedstrijden zijn vele pracht.ge prijzen be schikbaar gesteld. Op deze middag zal ge presenteerd worden gymr.astiekdemonstrs- ties, knotsoefeningen, vrije oefeningen, py- vet springen, JEUGD-VERKEERS-EXAMEN. Op dinsdag 2 juli a.s. zal om 19.30 uur in het patronaatsgebouw te Vlijmen de uit reiking plaats hebben van de diploma's Jeugd-Verkeers-examen 1957, aan de daar voor in aanmerking komende kinderen van de scholen te Vlijmen, Nieuwkuijk en Haar steeg door de Burgemeester van Vlijmen. Door het Verbond van Veilig Verkeer te Utrecht zal bij deze gelegenheid een schit terend filmprogramma worden gegeven. Ouders verzuimt niet met uw kinderen deze avond bij te wonen. Ook voor U zal deze avond nuttig en leerzaam zijn. Ook niet-ouders zijn van harte welkom. Toegang tot de zaal gratis. BILJART-DEMONSTRATIE. In café de Witte werd door Kees en Hen- ny de Ruyter uit Waalwijk een biljart-de monstratie gegeven, om 12 uur en des avonds om 8 uur. Om 12 uur partijen fibre, cadre en 3 banden. Hiervoor was de groot ste belangstelliog. Om 8 uur 's avonds wer den kunst- en fantasiestoten gedemon streerd. P.V. DE ZWALUW. De uitslag van de wedvlucht Chauteau- roux op zondag 23 juni was als volgt: Th. van Esdonk 1, 4; Th. Stupers 2; W. van Vugt 3; J. v. d. Dungen 5; M. Nicols 6; J. Oosterwaal 7; N. Meesters 8. Eerste duif zondag 19.45, laatste prijsduif maan dagmorgen 8-12-20 uur. Zondag 30 juni wedvlucht vanuit Ct. Denis Frankrijk. Inkorven vrijdagavond van 18.30 tot 20.15 uur. Eerste africhtingsvlucht Jonge Duiven. Zondag 30 juni eerste africhtingsvlucht vanuit Berkel-Enschot. Inkorven zaterdag namiddag, aanvang 7 uur. Los zondag 8 u. Denkt er aan liefhebbers, gezonde dui ven en rein; anders geen deelname. WIELRENNEN. Zondag starten de Vlijmens renners in de ronde van den Bosch. TRAININGSRIT DE ZWALUW. Woensdagavond hield de Wielerclub de Zwaluw een trainingsrit met upitslag als volgt: Amateurs: 1 van Weert, 2 v. Baard wijk, 3 Vermeulen. Nieuwelingen: 1 van Heeswijk, 2 v. d. Wiel, 3 v. d. Griendt, 4 v. d. Ven, 5 Bayens, 6 Dekkers Aspiranten: 1 v. d. Wiel, 2 Vermeulen, 3 Elzenaar. SERENADE. Maandag j.l. vierde onze dorpsgenoot de heer Jan van Halder zijn 80ste verjaar dag. Omdat de jarige 65 jaar onafgebro ken lid is van de Kon. Harm. St. Ceacilia werd hem in de avonduren een serenade ge bracht. Bij monde van de voorzitter de heer v. d. Plas werd de nog krasse jarige na mens de harmonie hartelijk gefeliciteerd. De voorzitter memoreerde de grote ver diensten van de heer van Halder voor de harmonie; op vijftien-jarige leeftijd liet hij zich als lid inschrijven, werd muzikant en later voorzitter, welke functie hij en kele jaren geleden wegens hoge ouderdom noodgedwongen moest neerleggen. Na ook de naaste familie in zijn felicitatie te heb ben betrokken sprak de voorzitter de hoop uit dat de jarige nog vele jaren van een welverdiende rust zou kunnen genieten en getuige zou moge zijn van de prestaties van de harmonie. De heer v. Halder dankte t korps voor de gebrachte hulde en bood een gift onder couvert aan. TAFELTENNIS. Zondag j.l. namen een aantal leden van de alhier bestaande tafeltennisclub Victoria '51 deel aan het Zilveren Tafeltoernooi dat in de Veemarkthallen te Den Bosch werd gehouden. Verleden jaar was het succes voor Victoria '51 ongekend groot, toen zij de zilveren tafel wist te winnen; een jaar lang heeft deze kostbare wisseltrofee van het Bossche gemeentebestuur in de prijzen- kast van Victoria '51 gestaan, maar zij is er ditmaal niet in geslaagd hem weer voor een jaar in bezit te krijgen. De individuele prestaties van de spelers (sters) van Victoria '51 waren echter zeer goed. In het heren enkelspel 2e klasse be haalde J. v. d. Wiel de eerste prijs en in het dames enkelspel derde klasse mej. D. van Heijst de 2e prijs. In het heren dubbel 2e klasse legden de spelers J. Verharen en J. v. d. Wiel beslag op de eerste prijs en de spelers W. v. Heijst en B. v. d. Heijden behaalden eenzelfde prijs in het heren dubbel 3e klasse. Ook de dames deden van zich spreken en het waren M. Verharen en D. v. Heijst die in het dames dubbel de eerste prijs behaalden. NED. HERV. KERK. Zondag 30 juni 1957, des voormiddags half tien en des namiddags half drie, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. W. L. Tuk ker van Rotterdam. GESLAAGD. Aan de Chr. Kweekschool voor onderwij zers te Gorinchem slaagde onze dorpsge noot de heer L. Blom. VER. VAN PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam j.l. dinsdag 25 juni in vergadering bijeen, onder leiding van mej. P. J. Rijken. Mej. Rijken riep al len een welkom toe en wel in het bijzonder de heer v. d. Schans, die belangstelling heeft voor de hoofdschotel van deze avond nl. het „Bloemenschikken". Mej. Rijken behandelde allereerst het huishoudelijke gedeelte, waarbij mededeling werd gedaan, dat mej. Jansen, die iets verteld zou heb ben over het schikken van bloemen, met vacantie was, doch dat het bestuur mej. Snoeren uit Kaatsheuvel bereid had gevon den haar plaats deze avond in te nemen en later op de avond ter vergadering zou ko men. De zomerreis, die bepaald was op 2 juli a.s., aldus mej. Rijken, kon geen door gang vinden aangezien op bedoelde datum reeds een reis was gepland van de dames der Mij. van Landbouw, zodat onze reis is verschoven naar 11 juli a.s. Nu niet naar Moordrecht en Gouda gegaan zal worden, zoals oorspronkelijk het geval was, is nu een reis uitgeschreven naar Arnhem en de Hoge Veluwe. Dames die deze reis willen

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9