KAATSHEUVEL JAN KROOT Kermis 1957 EUPHONIA KERMIS 1957 BAR EN SNACKBAR VOOR ZONNIGE DAGEN en voor de baby Woninginrichting Fa. M. C. SMIT Zo. Voor kermis of vakantie De Volendammer Vishandel J. Am TUYP een goed rijwiel of bromfiets Frits v. d. Linden Raadsel in Nijmegen CADEAU Piet van Rooij Amusementsorkest JOS DE MOL 2 DE ECHO VAN HET ZUIBEN VAN MAANDAG 1 JULI 1957 2 LIGSTOELEN in hout en metaal met prima linnen loper TUINTAFELS en PARASOLS FRISSE TAFELKLEEDJES (Storck) a/d Markt KAATSHEUVEL open tot 's nachts 12 uur Heerlijke versgerookte paling Nieuwe Hollandse Haring Zure Haring Rolmops Onze specialiteitGEBAKKEN VIS uit eigen bak inrichting Volendammer Vishandel Hoofdstraat 20 Kaatsheuvel Wij leveren U het beste nl, Gazelle-rjjwielen en Berini Bromfietsen FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door G. PLANTEMA. 12). Else Verhagen schonk haar man een tweede kopje thee in bij zijn ontbijt. Samen zaten zij aan tafel, toen plotseling de telefoon rinkelde. „Ik zal wel even horen", zei Else. „Sven!" hoorde haar echtge noot haar uitroepen. „Waar zit jij? We dachten dat je nog rus tig lag te slapen." „Goeden morgen, Else", hoor de zij. „Ik ben al lang op, hoor. Ik deel je alleen even mee, dat ik vermoedelijk nog niet kom ont bijten." „Wat is er aan de hand?" in formeerde hij. „Ik zit in villa Estella. Vertel je later wel meer." Inspekteur Ohlquist brak het gesprek af. Else wendde zich tot haar man, hem verbaasd aankij kend. „Sven is in het huis van Van der Zuyden? Heb jij hem horen weg gaan, van morgen? Weet jij of er iets gebeurd is vanmor gen?" „Welnee kind. Ik ben net zo verbaasd als jij!" Weer rinkelde de telefoon. „Ja, hier ben ik nog 'ns" hoor de Else. „Zeg, Iaat Ernst dadelijk na het ontbijt naar villa Estella komen." Toen mr. Ernst Verhagen nog geen tien minuten later het hek van villa Estella binnenstapte, geladen met nieuwsgierigheid, werd hij opgeschrikt door een officiële stem. „Meneer! Waar wilt U naar toe?" Een politieagent trad te voor. schijn. Hij stond verdekt opge steld achter een van de grote bo men in de tuin, zodat men hem van de weg af moeilijk kon ont dekken. Zijn aanwezigheid ver raste de advokaat volkomen. Maar hij gaf de nodige inlichtin gen. „Gaat u maar door", zei de agent tenslotte. Verhagen stapte door de grote tuin over het knerpende grint pad. Hij beklom de marmeren treden van de stoep voor 't huis en meteen ging de deur opèn. Een agent verscheen en dezelf de ceremonie speelde zich af. De Gebruik Uw kermisgeld ook nuttig. GEEF EEN PRAKTISCH KERMISCADEAU H P. DEKKEKS- v. d. VLIET Steeds het nieuwste, steeds het beste. Nijmeegse politie bleek niet over één nacht ijs te gaan. Maar hij slaagde er in ook deze Cerberus te passeren en bereikte de rui me vestibule. Een deur die toe gang gaf tot een kamer, stond wijd open. Meteen zag de advo kaat zijn zwager, die met de han den in zijn broekzakken midden in het vertrek stond, pratend met een inspekteur in uniform. „Kom binnen!" riep Ohlquist. „Laat me je voorstellen aan in spekteur Broekman van de Nij meegse recherche". Zij gaven elkaar de hand. „Ik wil u enige vragen stellen" zei de inspekteuf onmiddellijk. „Vraagt u maar gerust. Maar wat is er eigenlijk aan de hand?" „Er is iemand vermoord ge vonden", verklaarde inspekteur Broekman grimmig. „De heer Ohlquist heeft ons gewaar schuwd." „Vermoord?" Verhagen was er even van geschrokken. „En wat heb ik daarmee te maken?" „We verdenken jou er niet van", zei Ohlquist geruststel lend. „Maar jij kunt deze heer toch een paar dingen vertellen." „Ik hoor, dat u gisteravond met uw vrouw en inspekteur Ohlquist in de Vereniging bent Het best is uw kermisgeld besteed aan een nuttig Gasthuisstraat 44 Tel. 2187 KAATSHEUVEL NEGEN ALPINISTEN OMGEKOMEN. Een groep van tien Italiaanse bergbeklimmers heeft zaterdag bij het beklimmen van de Piz Palu in de Zwitserse Alpen tengevolge van een lawine, een val van 650 meter gemaakt. Negen van hen, onder wie twee vrouwen, werden gedood. De tiende overleefde het ongeluk als door een wonder. Hij liep slechts I schaafwonden op en maakt 't thans goed. I De alpinisten waren vlak bij de top van de 4000 meter hoge berg top, toen een sneeuwlaag, die door de hitte zacht geworden was, ging schuiven. NIEUWE FUNCTIE VOOR HONGAARSE GEZANT. Jozsef Karpati, de Hongaarse ge zant in Nederland, is van zijn func tie ontheven. De heer Karpati zal een inleidende functie aanvaarden bü het Hongaarse Rode Kruis, dat thans gereorganiseerd wordt. geweest", begon de inspekteur. „U hebt daar aan het eind van de avond een kleine scène mee gemaakt, is 't niet?" „Een scène? Ja, als u 't zo noe men wilt. U bedoelt zeker het gedrag van de heer Van der Zuy den? De jongeman tegen wie hij het had, is mij onbekend." „Ons ook nog", vertelde Broekman, „maar dat zal wel niet lang een raadsel blijven. In derdaad, over die scène wilde ik u iets vragen, omdat u verstaan Jiebt wat er gezegd werd. Kunt u zich herinneren, welke woorden precies gebruikt werden?" „Ja, dat geloof ik wel. De heer Van der Zuyden was nogal grof. Hij zei: Smeer 'm. Je hangt me de keel uit, kwajongen. En laat ik je nooit meer zien." „Dank u. Kreeg u de indruk, dat die twee elkander kenden?" „Eigenlijk gezegd, neen. Trou wens, ik meen gezien te hebben dat de jongeman aan de heer Van der Zuyden werd voorge steld. Maar ja, zo nauwkeurig heb ik daar ook niet op gelet." „U bevestigt daarmee in elk geval de mening van inspekteur Ohlquist", gaf Broekman te ken nen. „En de andere mensen, die in dat gezelschap waren, kende u die soms?" „Ook niet. Ik zag ze gister avond voor het eerst. Maar de dame die er bij was, zagen wij eerder op de avond uit het huis van de familie Nabarescu komen. Ze schijnt daar te logeren." „Meent u, dat het Roemenen kunnen zijn?" „Waarom niet? Ja, ze zagen er wel zo ongeveer uit. Twee van de drie tenminste. De derde kwam hen in de auto van de heer Van der Zuyden afhalen". „Hebt u zich een gedachte ge vormd over de verstandhouding tussen de heer Van der Zuyden en de drie vreemdelingen?" in formeerde Broekman verder. „Nu ja, een gedachte wel. De kleine donkere heer, die ik voor een Roemeen hield, kon in ieder geval goed met hem overweg. De andere scheen een beetje gereser veerd te zijn. De dame had, voor zover op te maken viel, geen ho ge indruk van de heer Van der Zuyden. Maar het eigenaardige was, dat mijn buurman toch een zeker overwicht op, alle drie ge had moet hebben. Zijn houding was tenminste enigszins beve lend." „Dank u", zei Broekman weer. „En meent u dat de drie buiten landers de onbekende jongeman goed kenden?" „Dat durf ik niet te zeggen. Het gesprek vlotte uitstekend, zoals ik zag. Hij danste in ieder geval later op de avond met de dame. Maar te oordelen naar de I manier, waarop het afscheid plaats vond, zou ik weer menen, dat zij hem toch slechts opper vlakkig kenden." „Hebt u bijgeval opgemerkt, welke kellner aan dat tafeltje be diende?" informeerde Broekman. „Toevallig weet ik dat", gaf Verhagen toe. „Het was dezelfde kellner die ons bediende. Op z'n jas had hij nummer 4 staan. I „Juist, dat zei inspekteur Ohl quist ook, maar hij wilde graag nw bevestiging hebben, omdat u met de kellner hebt gesproken." „Wellicht kan die kellner ons iets vertellen" opperde Ohlquist. „Mogelijk" stemde de Nijmeeg se inspekteur toe. „Ik zal even 't koncertgebouw opbellen en vra gen wie de man is en waar hij woont." Meteen ging hij de ka mer uit, de vestibule in, op weg naar de telefoon, die zich daar scheen te bevinden. (Wordt vervolgd). OPENINGSMATINEE EN BALS donderdag, vrijdag en zaterdag door het met medewerking van „The Singing Babies" Roosendaals Show Orkest met medewerking van „THE CHICO's" SOLIDE WEEKEND-WAGENS nu met geruisloze Nylon-lager. Wij wensen U prettige Kermisdagen. hebben wij een prachtsortering ZOMERSCHOENEN reeds vanaf F 6.95 HERENSCHOENEN Italiaans model v.a. F 19.90 Extra koopje KINDERSCHOENEN v a. F 4.50 HEREN SANDALEN met vormzool v,a. F 16.95 Jongens- en Meisjessandalen met steunzool vanaf F 4.95 GYMSCHOENEN wit en blauw F 2.75 F 3.25 F 3.75 BASKETBALLSCHOENEN F 5.95 F 6.30 QUICK VOETBALSCHOENEN F 11.95 F12.95 Voetbalkousen, Broeken, Scheenbeschermers enz. enz. BIJ ELKE AANKOOP 'N BALLON Dr. y. Beurdenstraat 38 KAATSHEUVEL dankt het publiek van Kaatsheuvel en omgeving hartelijk voor de enorme belangstelling, bfj de opening woensdag j.l. ondervonden. Tijdens de a.s. Kermisdagen zijn wij dagelijks terwijl wij tevens een staanplaats op de kermis hebben Wat een genot met Kermis of Vakantie te bezitten. Daar heeft U nu en nog jaren plezier van. Shell Benzine Hoofdstraat 88 KAATSHEUVEL Als dit nummer verschenen is, draait in Kaatsheuvel reeds de ouverture van Ker mis 1957. De eerste kermiswagens zijn reeds verschenen, verschillende kermispot ten zijn reeds of worden dezer dagen ver deeld; de dameskapper zit met een over vol lijstje vastgestelde uren, minitieus uit gekiend, om zoveel mogelijk klanten te kunnen bedienen; de laatste hand wordt gelegd aan een nieuw blousje of modern costuumpje, kortom de allerlaatste voorbe reidingen worden getroffen om Kermis '57 te vieren. De verschillende zaal- en café gelegenheden hebben hun engagementen af gesloten en reeds een raming gemaakt wat er ontvangen moet worden om de totaal- kosten te dekken. Alles krijgt de laatste ogenblikken nog een laatste beurt, nog een versiering, nog een bloempje en woensdag avond wordt reeds even een kijkje genomen, hoe de verschillende gelegenheden er uit zien. We hebben vooraf reeds even een rond wandeling gemaakt en wie ons speciaal kermisblad even inziet, zal moeten getui gen, dat Kermis 1957 weer de volle aan dacht van de zakenmensen, die hiermee iets te maken hebben, gehad heeft. We beginnen even met onze oudste zaak, waarover we de volgende gegevens ontvin gen. De specifieke Kermissfeer in Euphonia zal ook dit jaar niet onder doen voor an dere jaren. De orkesten en show-groepen die Euphonia hiervoor geëngageerd heeft, staan daar borg voor. Het Openingsmatinee en de Bals op donderdag, vrijdag en zaterdag zijn toe vertrouwd aan het Amusements-Dans- en Showorkest van Jos de Mol met inbegrip van The Singing Babies. Een groep die momenteel in ons land mee aan de spits staat! Zij kennen Brabant waar zij allen zelf geboren en getogen zijn en zij weten wat op een Kermis in Brabant verlangd wordt. De slagzin: Geheel Kaatsheuvel op hol, met het orkest van Jos de Mol, zal geen holle phrase blijken te zijn. De sluitingsdag is toevertrouwd aan het elf man sterke Roosendaalse Amusements orkest met medewerking van The Chico's. Wat The Chico's betreft; goede wijn be hoeft geen krans. Wij herinneren ons hun optreden nog van enkele jaren geleden. Hun tweede optreden in Euphonia zal daarom niet minder aangenaam zijn! De Roosendaalse invasie van elf man sterk, zal ongetwijfeld voor een denderend slot zorgen! De Bar en de Snackbar zullen weer op volle toeren draaien om de dorstigen te laven en de hongerigen te spijzen! !De Apollo-secretaris schrijft ons Ook deze kermis verwacht Apollo een vol huis. De trek naar de lokaliteiten van de heer W. Smit is door de jaren enorm geworden. De voorbereidingen zijn dan ook zeer groot geweest. Voor de grote zaal zijn de alombekende jasz- en show-fenomenen „The Caledonians" geëngageerd, terwijl voor de kleine zaal het pittige en stem mingsvolle ABC-orkest de zaak zal ver maken. Als extra attractie is bovendien het Duo Martens, een komiekenpaar van de boven ste plank, toegevoegd, j Al deze artisten zijn een waarborg voor i een grandioos succes. Er is aandacht besteed aan de wensen van alle leeftijden. Voor de jongeren is er dans en sfeer, terwijl zij die rustig willen j toezien en genieten van vrolijke kermis- kwinkslagen en gezelligheid zich tegoed zullen kunnen doefi aan stemmingsmuziek en komische schetsjes. Een kermisbeleve- nis voor iedere smaak. De bals zullen dagelijks gegeven worden van 7 tot 12 uur 's avonds, terwijl tot 1 uur vervolgd wordt met een cabaret-pro- gramma. j In de kleine zaal gaan de danslustige voeten niet van de grond, doch kan een ieder temidden van een aangename omge- j ving genieten van rustig vermaak, dat in naam van de kermisjolijt gerust ten top 1 gedreven mag worden. Vorige jaren bewe zen reeds hoe aangenaam het vertoeven daar was. Ook hier wordt om 7 uur aan gevangen. Iedere middag zal er van 12 tot 2 uur in de grote zaal een matinée worden gegeven en wel met volledige bezetting van The Caledonians en de komieken Martens. En als het weer gunstig mag zijn vindt het publiek van de Apollo-zaal een aange naam gazonterras met op de achtergrond een draaiende molen, terwijl men een vrij uitzicht heeft op het kermisterrein. De exploitanten voor de grote zaal, Har monie Apollo, en voor de andere gelegen heden, de heer W. Smit, hopen dat de be zoekers ook van Kermis 1957 zullen zeg gen, dat het weer echt kermis was, zoals onze Kaatsheuvelse traditie dit vereist. Doch ook de andere zaken hebben niet stil gezeten. We beginnen in de Mgr. Volkerstraat, waar de heer Chr. van Wanrooij onlangs het bedrijf van zijn naamgenoot Kees van Wanrooij overnam. Het ensemble „The Holly Players" o.l.v. Jan Seijkens, die het vorig jaar hier een enorm succes hadden, zijn er weder geëngageerd. Wiesje Hou- ben oogstte er het vorig jaar een groot suc ces met haar gouden stem en zeer zeker zal er ook dit jaar weer stemming zijn in de zaak van v. Wanrooij. Bij Jo van Berkel tegenover de molen, „Café De Viersprong" is het gezellig zit- ten op het riant terras aan de Provinciale weg. Voor de kermisdagen heeft van Ber kel gezorgd voor prima amusementsmuziek met een Humorist, die naam heeft, 't Is er een gelegenheid, waar steeds stemming en gezelligheid heerst, die er zeker met de kermis niet zal ontbreken. Wie er van houdt ook eens van de bui tenlucht te genieten, ziet er niet tegen op een wandeling te maken naar de Roestel- berg, nog steeds, evenals voor jaren, het trefpunt voor de jonge paartjes en voor de jongelui, die van de natuur houden. 't Vorig jaar vierde er P. v. d. Hoven met zijn Dans- en Cabaret-ensemble The Melody Band hoogtij, waarom de heer v. Eeuwijk ook dit jaar weer met hetzelfde orkest in zee gaat, en gegarandeerd weer met hetzelfde succes. b.v. een keukenuitzet: B.K. - DRU - Super Kat of Neerlandia een verchroomde water ketel of een electrlsche „Tomado"- koffiemolen een gascomfoor of een gasfornuis. Kaatsheuvel Ook Joanus Vugts, café „De Efteling" is bij hetzelfde gebleven, wat hem en zijn bezoekers het vorig jaar goed bevallen is. „Eddy Kelton" brengt er weer Dans- en Cabaretmuziek, waarbij het niet aan stem ming zal ontbreken. Bij „De Steenbakker" treffen we dit jaar een ander ensemble aan. Er gaat grote roep over het succes, dat „De Vrolijke Golf" een ensemble o.l.v. K. v. d. Pol uit Oirschot weet te oogsten, zowel in het vrije optreden, als in zijn engagementen voor personeel- en verenigingsavonden. Het en semble geeft dans, cabaret-, show- en ook prima humoristenwerk. Zondagmorgen wordt er bovendien een matinee gegeven. In '"t Hoventje" bij Gerard v. d. Ho ven, treedt iedere avond „The Micky Mouse Players" op met een goed verzorgd Caba ret, dat eveneens zijn medewerking heeft toegezegd op zondagmorgen, wanneer het R.K. Zangkoor „Semper Vivens" o.l.v. Joop v. d. Linden er een gratis matinée aanbiedt. In het pas geopende nieuwe café met zaal van de heer Leo v. Ee-v. Kimenai, „De Sportwereld" in de Marktstraat, treedt dit jaar voor het eerst een_orkest op en wel de „Nieuwe Tilburgse Melody-Band" die onder leiding van de heer K. v. d. Put dans- en amusementsmuziek zal brengen en ook zondagmorgen een matinée aan biedt. Waar het op gewone zondagen reeds zo druk loopt, zal het met de kermisdagen zeker niet aan belangstelling ontbreken. keuze en noem maar op, wat niet, zijn bij deze all round zaak te krijgen. Wie eerst van zijn kermisgeld iets nuttigs in kleding wenst, kan eveneens op elk gebied bij Piet de Jong terecht. In de annonce van de Combinatie onder de naam „Deze Zaken bieden wat U zoekt" vinden we Drogisterij Wim Musters met zijn Suikerpatiënt-artikelen; de firma A. Soeterboek-de Jong met zijn Pas-Aan-ser- viezen en Cassettes; de Woning-inrichting Frederiks zijn zijn zon-artikelen; de juwe lier Schagen met zijn aanbieding horloges, klokken, cassettes en ringen; de Fa. F. Smits met zijn gereedschappen-aanbieding; het Kledingmagazijn Blok met zijn dames- en heren-modeartikelen, terwijl Au bon Marché er op wijst, dat het daar al kermis op zich is. Is men bang bij het zomerse weer te transpireren, dan heeft drogisterij v. Amels- voort daar de juiste middeltjes tegen, ter wijl de dames er uitstekend kunnen slagen ais ze een mooi zomer-byouterie wensen. Dekkers v. d. Vliet geeft tussen tekst de raad iets nuttigs van het kermisgeld te ko pen een keukenuitzet, een verchroomde waterketel, een Tornado-koffiemolen of een gasfornuis. Ook de juwelier Piet v. Rooij blijft er bij, dat de kermis de tijd is, om iets te geven, waarvan nog lang plezier be leefd wordt; hij heeft een rijke keuze in kostbare geschenken. Thuis een glaasje drinken is vooral voor het oudere geslacht de beste kermisviering, waarvoor de zaak van de heer Lips in de Peperstraat op elk gebied „EIck wat wils biedt". Een goed rijwiel of een Merk Bromfiets presenteert de „Linco", als het meest te waarderen kermisgeschenk. Ploegmakers Moderne Textielzaak in de Gasthuisstraat meent, dat men geen ker mis vieren kan, als men niet tip-top ge kleed is. Vooral voor de dames biedt hij een sortering op elk terrein, waarin een ieder slagen moet.. Maar een mens is niet gekleed als daarbij het schoeisel niet eveneens keurig verzorgd is, waarom Jan Kroot in de Dr. v. Beur denstraat voor kermis en vakantie een bij zondere aanbieding presenteert. Woning-inrichting Fa. M. C. Smit en Zoon wenst Kaatsheuvel prettige kermis dagen, terwijl hij er even op wijst, dat hij in zomermeubelen, tafelkleedjes, weekend wagentjes, uitstekend is gesorteerd. Een polshorloge, - een mooie armband, - een modern col lier, - een cassette, - een gouden ring of broche. KIJK EENS BIJ en ge slaagt en zjjt tevreden Men komt dus niet tekort om de kermis tegemoet te gaan, want de Markt en om geving zullen er voor zorgen dat zij het jonge volk genoeg kunnen bieden, j Laten we hopen, dat het dagen van ont- spanning zullen zijn, zonder ook maar een enkel onaangenaam bijgeluid. yj^jvwwwvu^uvwV'''irijVij~><v»vr<%Vu**M*i*iAi*^ri*m m Zondag-matinee en Bal worden verzorgd door het Entree Openingsmatinee VRIJ Zondagmatinee f 1.— Bals f 1.75. Introductie f 2.50 Balkaarten voor 4 dagen (dame en heer) f 12. Piet van Dun heeft zich aan zijn Snack bar gehouden. Een hartig hapje komt vooral bij de kermisdagen goed van pas. En... hier wordt een gelegenheid geboden om te smullen in de rijkste variatie. Sla- tjes in diverse smaken, Russische eieren, Uitsmijters, Croquetten en niet te vergeten de diverse Indische gerechten, worden er a la minute in dit Luculluspaleis geser veerd. Daarnaast presenteert er de Har monie St. Jan op vrijdag nog een matinée met medewerking van het gezelschap Jan van Ostade, die een naam heeft, waaraan we niets behoeven toe te voegen. Dat de Volendammer Vishandel, deze week pas geopend op de hoek Hoofdstraat - Dr. v. Beurdenstraat niet over belang stelling zal te klagen hebben, durven we te garanderen. Wie houdt van heerlijke vers- gerookte palling, van „Hollandse Nieuwe", van zure haring of rolmops, maar vooral van overheerlijke gebakken vis, kan daar zijn hart ophalen. Piet de Jong, te midden van het ker- miscentrum, komt eveneens voor de dag met dezelfde lekkernijen in de visbranche, maar daarnaast nog met 1001 andere artikelen in zijn rijk gesorteerde zaak. Alle mogelijke chocolaterieën, suikerwerken, alle dranken en limonades, rookartikelen in de grootste

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2