Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit do Lang Muziekfeesten in Drunen Uitbreidingsplan in nieuwe polder krijgt Burgemeester Prinssenlaan. 65 aansluitingen op het waterleidingnet 85 woningen in het plan „Vliedberg". Orunan Sprang Sprang - Gapelle Capelle Waspik Raaew&donk 80e JAARGANG No. 52 Uitgever Waalwijk.se Stoomdrukkerij I leien i lm>1 tlre»Lii'lt ur Ed\M Uil til mi J AN TIELEN •rsetujnt 2 x per week. MAANDAG 1 JULI 1951 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs:;t 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" GEMEENTERAAD RAAMSDONK. Onder voorzitterschap van burge meester -Prinssen kwam de raad der gemeente, Raamsdonk vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Als eerste punt bevatte de agenda het voorstel tot vaststelling van een „Uitkerings- en pensioenverordenmg wethouders 1957", waaraan de raad zonder hoofdelijke stemming zijji goedkeuring hechtte, alsmede aan een spaarpremieregeling voor het gemeentepersoneel. Deze regeling beoogt een aanmoediging tot bezits vorming. Hierdoor wordt het ge meentepersoneel in de gelegenheid gesteld 5 van het salaris te spa ren. Bij dit gespaarde bedrag zal door de gemeente 20% worden bij gelegd, mits betrokkene dit sparen vijf jaar lang volhoudt en van het gespaarde bedrag geen geld af neemt. De heer Vermeer gaf uiting aan zijn voldoening over dit besluit, waarvan z.i. een sterk stimuleren de werking zal uitgaan. Het pand Smidssteeg 19 werd door de raad onbewoonbaar verklaard. Twee percelen grond, eigendom van de Wed. M. E. Lankhuij zen-van Dongen en resp. gelegen in de Nieu we Polder en in de Dombos, zullen door de gemeente worden aange kocht. Het eerste perceel is 6612 m2 groot, het tweede 6338 m2. De aan koopprijs bedraagt resp. 0.75 en 0.40 per m2. Omdat er nog een groot aantal werken gefinancierd moet worden, besloot de raad het maximum -be drag voor het aangaan van kasgeld leningen en rekening-courant-over eenkomsten te verhogen van 800.000 gulden tot 1.300.000. De begroting van het gemeente lijk grondbedrijf over 1956 en de rekening van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijk Hulp betoon over 1955 werden ongewij zigd door de raad vastgesteld. Evenzo de liquidatierekening van de Keuringsdienst van vee en vlees en van de gemeente over 1955. Op de gewone dienst van de gemeente rekening 1955 kon een batig saldo van 76.000.worden geboekt, welk bedrag bij de bestaande reser ve zal worden gevoegd. De raad besloot een eenmalige bij drage van 250.— te verstrekken als huldeblijk bij gelegenheid van de herdenking van het feit dat het dit jaar 50 jaar geleden zal zijn dat de Eerw. Zusters van Schijndelzich vestigden in Raamsdonk(dorp). Ge durende deze halve eeuw hebben de Eerw. Zusters zich op velerlei ge bied grote verdiensten verworven, o.m. op onderwijsgebied en met de verzorging der bejaarden. De raad beschikte gunstig op een bezwaarschrift van mej. Kieboom inzake het vergunningsrecht 1957/ '58. Het verschuldigde recht zal met 12.50 worden verlaagd en nader worden gebracht op 62.50. In de rondvraag deed wethouder Nollen het voorstel om de straat in het uitbreidingsplan de Nieuwe Pol der, welke de verbinding zal vormen tussen de Wilhelminalaan en de Julianalaan te noemen: Burgemees ter Prinssenlaan. Wethouder Nollen motiveerde zijn voorstel met nog eens duidelijk de uitzonderlijk grote verdiensten van burgemeester Prins sen voor de gemeente te onderstre pen. Het voorstel werd door alle raadsleden met luid applaus be groet. Wat beduusd merkte de voor zitter op dat hij hier voor een vol dongen feit werd geplaatst, waar aan hij niet meer kon ontkomen. Hij dankte de raad voor dit bijzon dere blijk van waardering, waarbij hij opmerkte dat alles wat hij voor de gemeente heeft mogen en kunnen doen, toch wel voor een zeer belang rijk deel mogelijk is geweest dank zij de grote medewerking van alle raadsleden, wethouders en ambte naren. De heer Rodenburg bracht nog eens de grote behoefte aan speelge- legenheid voor de jeugd in Raams donk dorp) ter sprake. Om in deze urgente aangelegenheid zo - spoedig mogelijk spijkers met koppen te slaan, stelde spr. voor een commis sie te benoemen om in deze overleg te plegen en eventueel voorstellen aan het gemeentebestuur te doen. De voorzitter was eveneens van mening dat deze materie zo spoedig mogelijk geregeld dient te worden. Hij stelde voor om met dit overleg te belasten de Commissie van open bare werken. Verder achtte hij het nuttig dat de raadsleden binnenkort gezamenlijk een excursie door de gemeente maken om de mogelijk heden tot oplossing van deze onge- wijfeld urgente aangelegenheid ter plaatse te bekijken. Met beide voor stellen verklaarde de raad zich ak koord. De heer Kieboom drong nogmaals aan op verbetering van de slechte toestand op 't Fort, die hij vergeleek met andere gemeentedelen, waar de zaak er heel wat netter bij ligt. De voorzitter wees er op dat andere gemeentedelen noodzakelijk eerst afgewerkt moeten worden, omdat deze in het doorgaande verkeer lig gen. Overigens zal er binnen afzien bare tijd aan de verbetering van 't Fort worden begonnen. Men is er mee doende om hier een juiste op lossing te vinden, die men het liefst geheel uit eigen middelen wil be kostigen, zodat men in deze verbe tering naar eigen inzicht te werk zal kunnen gaan. De heer Bergé tenslotte stelde voor om het tijdstip van aanvang der raadsvergaderingen gedurende de zomermaanden een half uur la ter te stellen in verband met de werkzaamheden van enkele raads leden. De voorzitter verklaarde zich met dit voorstel akkoord, waarna deze vergadering werd gesloten. GEMEENTERAAD VLIJMEN. Vrijdagavond had onder voorzitterschap van de heer Ijerkelmans de vergadering van de raad der gemeente Vlijmen plaats De ingekomen stukken gingen vlot on der de hamer door; alleen had de terug gave der reiskosten door de heer Jansen, ambtenaar ter secretarie, aan de gemeente, nogal voeten in aarde. Als de verordening inzake dit geval gewijzigd wordt, zal hier op een uitspraak volgen. De heer v. Meerendonk pleitte voor een bestrating van de kuil bij dr. Verhoeven, die voor het verkeer een groot slipgevaar bete kent De voorzitter zegde toe dat hiermee de volgende week een aanvang zal worden gemaakt. Het voorstel van B. en W. tot openbare verpachting van het jachtrecht op de lan derijen in de buitenpolder ten noorden van de spoorweg, groot pl.m. 100 ha en op de binnendijks gelegen bouw- en weilanden, groot pl.m. 15 ha, werd voor accoord aan genomen. De plaatselijke notaris zal voor verpachting zorgen. Het voorstel tot instelling van een vaste commissie van bijstand voor de gemeente bedrijven, w.o. het gas- en grondbedrijf en de dienst gemeentebedrijven, werd in orde bevonden. De heer Vorstenbosch behaalde na 3 stemmingen 6 stemmen, om namens de raad de commissie te leiden. De aanbieding van de begroting 1957 is heden aan alle raadslieden geschied. Ze is per post verzonden en zal morgen in ieders bezit zijn. Met het voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting ging de gehele raad accoord. De toekenning van een vergoeding aan een tweetal ingezetenen der gemeente in de reiskosten van een hunner kinderen, die een school voor ULO te Den Bosch be zoeken, c.q. gaan bezoeken, werd goed gekeurd. De heer Overdijk vraagt hierover inlichtingen, welke hem vertrouwelijk ver strekt worden. De beschikbaarstelling van het crediet voor het aanbrengen van een afrastering langs de West- en Oostzijde van de entree van de Deken van Baarstraat werd aange nomen. Er werden 2 kosten-ramingen in gezonden. Het crediet bedraagt f 1000. Uitgevoerd zullen worden de 65 aan sluitingen op het waterleidingnet langs de Parklaan, Hoogstraat en P. v. d. Elzen straat. De gemeente behoeft hier de aan- sluitingskosten niet te betalen. In dit verband meende de heer v. Oijen, dat het onverantwoordelijk is, dat 2 grote gezinnen in zijn buurt geen aansluiting op 't waterleidingnet kunnen krijgen. De voorzitter antwoordde: dat is daar on rendabel gebied, doch zo spoedig mogelijk zal ook daar waterleiding worden aange legd. De heer Overdijk zei dat de aansluitin gen van de Heidijk e.o. voor rekening van de mensen zelf komen. Dit is te erg; zij vinden dit niet juist. De voorzitter antwoordde dat dit niet de bedoeling is en dat zij, als zij reeds be taald hebben mogelijk dit bedrag zullen terug krijgen. Tevens zegt de voorzitter toe de kwestie die dhr. v. Overdijk aanhaalde, op een volgende raadsvergadering als voor stel in te dienen, mits Ged. Staten het goed keuren. De heer Vorstenbosch vroeg waarom wel in nieuwe wijken wateraansluitingen komen en niet in de oude wijken. Het bedrag der verkoopprijs der gronden voor het uitbreidingsplan Vliedberg werd bepaald op f 3.87 per m2. De heer v. Merendonk vroeg t.a.v. 't ge bied dat vorig jaar is aangekocht, geen ver hoging zal gelden. De voorzitter antwoord de dat dit niet het geval is. Na een uit eenzetting hoe men aan dit bedrag kwam, ging de raad er mee accoord. Het voorstel tot aanleg van het uitbrei dingsplan Vliedberg van de Hoogstraat en het in de kom ervan gelegen plein, werd aangenomen. 85 woningen zijn er gepland, alsmede straten en plein. Het crediet hier voor is aangevraagd. In het uitbreidingsplan Vliedberg werden 2 straatnamen gewijzigd. De Hoogstraat ligt op de Konijnenberg, zodat deze namen zul len worden verwisseld. De Konijnenberg is een oud toponyme die zou moeten blijven. Dhr. v. Merendonk zag liever Konijnen bergstraat. Dhr. Vorstenbosch zei dat het beter is Konijnenberg te handhaven. Aldus werd besloten. De heer v. Son wenst de boerenpionier Pater v. d. Elzen als straatnaam te zien gehandhaafd. Thans is deze straatnaam nog niet definitief vastgesteld. De boerenapostel krijgt zijn straat in het agrarische deel der gemeente, n.l. in Haar steeg, waarvoor de heren van Son en van Oijen pleitten. De stukjes grond voor de bouw van resp. één en twee PNEM transformatorhuisjes langs de Priemsteeg en de Vliedberg, zul len worden verkocht. De grondprijs is f 4 j per m2. In de rondvraag informeerde de heer Wijkmans naar de inzage van de bezwaar schriften van 't plan Vliedberg, omtrent de voetbal- en speelplaatsterreinen. De voor zitter antwoordde dat dit 14 dagen ter inzage ligt. De nieuwe sportterreinen e.d. zijn te klein geprojecteerd. Betere plannen i zijn er als deze velden komen aan de Wiel j bij Oremans. De heer de Vaan vraagt naar 't rapport van de commissie voor de sport dat is uit gebracht. Over 14 dagen zal dit behandeld worden. Over de grondverkoop aan het markt terrein is door Ir. Bakker te Den Bosch een rapport opgesteld, aldus de heer Vor stenbosch. De voorzitter antwoordde dat dit binnen is en in de volgende raadsvergade ring zal worden behandeld. Hierna ging de raad over tot besloten vergadering. Met hoog zomerweer vierde de R.K. Kon. Erk. Harmonie Beatrix zaterdag en zondag haar 75-jarig be staan. Een feest vol kleur en klank dat zaterdagmiddag begon met een schitterende feestmars door het ge- uniformeerde muziekkorps „Ons Ge noegen" uit Tilburg. Van te voren was in de Harmoniezaal, in tegen woordigheid van een illuster gezel schap, het muziekfeest geopend door de loco-burgemeester, de heer L. Th v. Drunen. Beatrix is, aldus de heer v. Dru nen, niet slechts een harmonie die de oren streelt, maar de nog be langrijkere harmonie van de ge meenschappelijke op 't zelfde doel gerichte goede wil. Er is, aldus de heer v. Drunen, niet alleen harmo nie onder de leden, maar Beatrix leeft ook in de beste harmonie met haar zuster en andere culturele ver enigingen; daardoor werkt zij mee aan de goede harmonie in de Dru- nense gemeenschap. Het gemeentebestuur volgt met belangstelling de prestaties van Beatrix en zij is er trots op dat on der de bekwame leiding van de heer Kotter, Beatrix kan uitkomen in de ere-afdeling en alzo één der beste harmonieën van de Langstraat is. De heer v. Drunen sprak de hoop uit dat dit muziekfeest zal slagen en verklaarde 't feest voor geopend. De heer Ja. Werner had tevoren de bijeenkomst geopend en in een gloedvolle feestrede de jubilerende vereniging geluk gewenst. Een spe ciaal woord van hulde bracht de heer Werner aan de heer H. Brok, die meer dan 40 jaar de leiding had van dit korps en het tot hoge pres taties wist te brengen. Ook werd het woord nog gevoerd door de Hoogeerw. Heer Deken Rooyackers, die de jubilerende ver eniging geluk wenste en wees op de waarde van een goede muziekver eniging in de gemeenschap. Dat de geestelijkheid deze waarde erkent is wel bewezen, want 75 jaar gele den richtte hier in Drunen 'n pas toor een muziekvereniging op. Ondanks het uitarmate warme zomerweer was de belangstelling voor het concert dat Frater Aiige- lico zaterdagavond met z'n jongens koor vanuit de muzieknis aan het Oranjeplein gaf, zeer groot. Wie ook maar even met Frater Angelico kennis heeft gemaakt, zal begrepen hebben dat deze zijn schone naam alle eer aan doet en tevens dat de jeugd zich met volle overgave aan deze man schenkt, die met zijn grote gaven op muzi kaal gebied vooral zich zo verdien stelijk maakt, ook voor onze dorps gemeenschap en parochie. Loon op Zand heeft dan ook zaterdagavond met volle teugen mogen genieten van zijn kunnen en dat van zijn koor. waarvan hij de stichter en leider is. Onder de prachtige nummers die werden uitgevoerd, waren: Jubilate, van Fr. Reinardus; Ave Maria, van Somma; Wie zingt er mee, van C. Coppens; Liedje van de zee, van Loman; Het Angelus, van Cath. v. Rennes, en Mietje, van Wierts. Na een korte pauze kwamen meer komische nummers aan bod, o.a. „Loon op Zand", een nummer dat zeer bij de aanwezigen insloeg en waarin de spreekwoordelijke muzi kaliteit onzer dorpelingen werd be- zpngen en waarvan zowel tekst als muziek pennevruchten bleken te zijn van de koorleider zelf. Verder „Kat en Muis" van Th. Luysteren- burg, en vele volksliederen en de „Lustiges Durcheinander", een pot- pouri van Duitse volksliederen, van Fr. Engelhart. Met het Wilhelmus werd dit uit stekend geslaagde concert, waarvan we hopen dat het in dit genre niet het laatste zal zijn, besloten. De zeer druk bezochte receptie werd besloten met een klinkende serenade door de harmonie „Ons Genoegen" uit Tilburg, die tevoren een feestmars had gemaakt door 't dorp. Zaterdagavond gaf de harmo nie „De Volharding" o.l.v. Joh. Ver hoeven een buitengewoon mooi con cert. Voor dit concert was veel be langstelling, temeer daar „De Vol harding" de volgende dag zou deel nemen aan het concours. Zondagmiddag drukten de ruim 36 graden zijn stempel ook op dit muziekfeest. Om 2.30 uur werd op het Raadhuisplein het Bondsfestival geopend door de heer P. Croes, voorzitter van de Langstraatse Bond van Harmonieën. De heer Croes riep alle deelnemende verenigingen een hartelijk welkom toe, feliciteer de de jubilerende vereniging en sprak de hoop uit dat het festival zou mogen slagen. Onder leiding van Ton Kotter werd op voortref felijke wijze de feestmars uitge voerd. In de middaguren werden, ondanks het warme weer, de con certen gegeven. De prestaties wer den beoordeeld door Gijsb. Nieuw- land. Om 8 uur gaf de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand permanent houdster van de Wisselbeker, Vaandel en Internatio naal Vaandel der Koninklijke Ne derlandse Federatie van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen ,o.l.v. T. Kotter een uniek concert. Muziek liefhebbers hebben van dit concert buitengewoon kunnen genieten. De belangstelling voor dit concert was zeer groot. Om pl.m. half 11 gaf 'deze harmonie o.l.v. T. Kotter op 't Raadhuisplein een taptoe als een bijzonder fraai besluit van deze eer ste twee dagen. Toon v. Balkom gaf gisteravond van 7 tot 8 uur ook nog een fraai concert op het carillon van de nieu we kerk Hedenavond wordt het muziek feest besloten met een concert door de Kon. Harmonie „Concordia" uit Loon op Zand o.l.v. Fr. v. Abelen, met medewerking van de Gemeng de Zangvereniging Cantabile, o.l.v, Sjef Lombarts. Harmonie „De Volharding" tweede prijs in de afdeling U itmuntendheid. De Kon. Erk. Harmonie „De Vol harding" behaalde gisteren op het concours van de R.K. Federatie te Overloon de tweede prijs in de af deling Uitmuntendheid met 273 pt. Dit was de eerste maal dat „De Volharding" uitkwam in de afdeling Uitmuntendheid, naar welke afde ling zij het vorig jaar promoveerde De harmonie stond onder leiding van Joh .Verhoeven. Duivensport. J De Postduivenvereniging „De Luchtbode" hield zondag een wed vlucht vanuit St. Denis. De duiven werden gelost om 8.30 uur bij zuid westen wind. De uitslag was als volgt: N. Damen 1; A. Spapens 2, 3; Ge broeders IJpelaar 4; Goutziers 5; Schoenmakers 6, 10; M. Maas 7; L. Berendonk 8; G. Vermeer 9. Overduif: Schoenmakers. GESLAAGD. Onze vroegere dorpsgenoot. Jac. Genuit slaagde j.l. donderdag te Amersfoort voor het examen diploma Kinderbescherming A, van het opleidingscentrum aldaar, uitgaan de van de Nat. Fed. de Ned. Bond tot Kinderbescherming te Den Haag. CHR. KLEUTERSCHOOL. In de Chr. Kleuterschool alhier zal a.s. dinsdag- en donderdagmiddag om kwart vóór twee, respectievelijk voor de le en 2e klas, een openbare les worden gegeven. De ouders van de kleuters zijn uitgenodigd tot bijwoning van deze openbare les. Be stuur en leiding verwachten dat vele ouders van de gelegenheid om de kleuters bezig te zien, gebruik zullen maken. A TEMPO NAAR CONCOURS. De Mandolineclub A Tempo zal a.s. donderdag deelnemen aan een concours te Putten. Onder leiding van haar dirigent de heer P. van Iersel uit Waalwijk heeft de Mandolineclub zich ernstig voorbereid, zo dat verwacht mag worden dat A Tempo gelauwerd van deze wedstrijd zal terug keren. Wij wensen hen veel succes toe. GESLAAGD. Van de Prinses Wilhelminaschool aan de Loonsedijk legden zeven leerlingen het toe latingsexamen af voor de Chr. H.B.S. te Waalwijk. Alle candidaten slaagden, n.l.: Gerrit Achterberg, Hannie Bossers, An- dries van Dommelen, Ali de Man, Hannie de Visser, Ali van Vuuren, Rieni van Za lingen. SCHOOLREISJE. Op donderdag 27 juni j.l. maakten de oudste leerlingen van de Prinses Wilhel minaschool aan de Loonsedijk een school reisje, dat dank zij het gunstige weer, in alle opzichten geslaagd is. Allereerst ging de tocht naar Rotterdam, waar een bezoek werd gebracht aan het Instituut voor de Scheepvaart en de Luchtvaart. Met grote interesse werden de fraaie scheepsmodellen bekeken, terwijl1 vooral de afdelingen ha venbedrijf, scheepswerf, reddingswezen en radar de belangstelling trokken. Hierna volgde een tocht met een Spido- boot door de havens. Nadat velen de „grootste man ter we reld" een stevig handje hadden gegeven, werd koers gezet naar Oostvoorne en Roc- kanje. In de speeltuin van Olaerts Dieren park konden de kinderen hun hart ophalen. Hierna werd een prachtige wandeling ge maakt door de mooist begroeide duinen van ons land, terwijl onderweg de vissen werden gevoerd in een uitgestrekt duinmeer. Een luid hoera steeg op, toen men ten slotte, na de laatste duintop te hebben be reikt, de Noordzee aanschouwde. Naar hartelust hebben de kinderen kun nen stoeien in het heerlijke zeewater. Op de terugweg werd nog een bezoek gebracht aan Olaerts Dierenpark, maar vermoedelijk hebben de dieren zelf deze late belangstelling maar matig kunnen waarderen. Speciaal de -ezels, het varken en de aap slaakten een zucht van verlich ting toen ze de Sprangse en Loonse jeugd huiswaarts zagen keren. Het was al zeer laat, toen men behouden aan de Loonsedijk terugkeerde, waar vele ouders hun kroost stonden op te wachten. Het was een onver getelijke dag geweest! UITSTAPJE PERSONEEL KERST EN OERLEMANS. In alle vroegte trok vrijdag jl. het perso neel van de schoenfabriek Kerst en Oerle- mans met twee touringcars er op uit. In snel tempo werd de eerste etappe van 165 km afgelegd, want om 9 uur al werd koffie gebruikt in Hocy, een invalspoort tot de Ardennen. Tegen 12 uur arriveerde men in Han, waar men na versterking van de inwendige mens doordrong tot het inwen dige van de vermaarde grotten ter plaatse. Eerst reed men met de tram de berg op. Daarna wandelde men de druipsteengrotten binnen. Men kwam echter ditmaal niet van de regen in de drup, want de gehele reis werd begunstigd door volkomen onbewolkt warm zomerweer. In de grotten was het sprookjesachtig mooi en aangenaam koel. Vooral maakten indruk de fakkelzwaaier, die meer dan 100 m omlaagstormde en het uitvaren uit de grot, toen heel langzaam het daglicht naderbij kwam. Een enkeling kreeg de schrik van zijn leven, toen bij het uitvaren uit de grot een kanonschot werd afgevuurd. Om half vier begaf men zich op weg om de parel van het Ourthe-dal, La Roche, te gaan bewonderen, waar men verpoosde in een uitspanning welke zeer fraai gelegen was halverwege de berg. Vandaar uit werd door een aantal „amateur-alpinisten" nog een bergtochtje gemaakt, dat rijkelijk be loond werd, nl. met een uitzicht, dat te boek staat als het mooiste uitkijkpunt van het Ourthe-dal. Hierna bleef men het Ourthe-dal volgen tot Luik, om tenslotte neer te strijken in Hasselt, waar met veel genoegen de war me maaltijd werd gebruikt. Verfrist stapte men om 10 uur in om de terugreis te ver volgen, welke in Valkenswaard nog even werd onderbroken. Zeer voldaan arriveerde men in de klei ne uurtjes in Capelle, terwijl ieder ervan doordrongen was, hoe ver het was, hoe warm het was, maar vooral hoe mooi en hoe gezellig het was. TOELATINGSEXAMEN CHR. H.B.S. Voor het toelatingsexamen tot het Wil lem van Oranje College (Chr. H.B.S.) te Waalwijk, slaagden vap de leerlingen der Koningin Julianaschool alhier de navolgen de jongelui: Liesje Sprangers, Gert Jan Gerlach en Piet Haverhals. Van de leer lingen der bijzondere school aan de Hei straat slaagden Ria Mandemakers, Joke Konings, Corrie Maijers, Ad van Wijlen, Gerard Nieuwenhuijzen, Jelke Weistra en Piet Rosenbrand. VIERING 10-JARIG BESTAAN ORANJEVER WILHELMINA. De Oranjevereniging Wilhelmina alhier vierde jl. zaterdag haar 10-jarig bestaan. Reeds maanden van te voren had het be stuur de plannen in studie genomen voor deze dag. Men was ervan doordrongen, dat men de leden bij dit jubileum iets bijzon ders moest geven. Andere jaren was het steeds zo geweest, dat een bekende Harmo nie of Fanfare werd uitgenodigd om de feestelijkheden op te luisteren, doch voor dit jubileum wilde men toch eens iets an ders voor de hoofdschotel van de Oranje dag. Nadat het bestuur diverse plannen had uitgedacht, kwam tenslotte het plan uit de bus om voor dit jubileum aan te trekken het bekende radio-ensemble „Die Tiroler Holzhacker Bub'n". En dat men met dit ensemble succes had is jl. zaterdagavond wel- bewezen. Het programma werd des na middags begonnen te 2 uur met een kinder optocht, waaraan deelnamen de leerlingen der beide scholen ter plaatse. Het was de eerste maal, dat men iets der gelijks op touw had gezet. En hoewel men in het begin wel een zwaar hoofd had voor een dergelijke optocht, zaterdag jl. is be wezen, dat het tegendeel waar was. Niet minder dan 151 deelnemers hadden voor de kinderoptocht ingeschreven. En de ene fiets, step of groep, was al- mooier dan de andere. Het was voor de jury, die bestond uit de heren Gerard Gerrits, kunstschilder te de zer plaatse en de heer van Vuuren, leraar tekenen aan de Chr. H.B.S. te Waalwijk, dan ook geen gemakkelijke taak om alles naar waarde te beoordelen. Dank zij echter de medewerking van het onderwijzend per soneel der beide scholen had de beoorde ling van de groepen enz. een zeer vlot ver loop, Dat ook de ouders de kinderen had den medegewerkt bleek wel uit de aardige groepen die er waren en ook uit de afwer king, versiering van de wagens, fiets of step. Met het houden van deze kinderop tocht heeft het bestuur der Oranjevereni ging een goede keuze gedaan. Gelet op het zeer warme zomerweer moest de optocht echter op het feestterrein worden ontbon den. Vervolgens werd te ongeveer 4.30 uur de z.g. wielerronde van Capelle gehouden. Een 20-tal deelnemers had zich ondanks de felle zon doen inschrijven voor deze ronde. Het parcours was vastgesteld langs Pool- sestraat, Willem van Gentsvaart, langs de ijsbaan Het Eendennest en Nieuwevaart. Tien ronden waren vastgesteld. En niette- gestaande het zeer warme weer werd er uiterst tel gestreden om als overwinnaar uit deze ronde te voorschijn te Komen. De uit slag was als volgt: 1 A. Duister, 2 P. Ver duin, 3 H. Pruijssers en 4 W. de Jong. De andere deelnemers waren uitgevallen. Te ongeveer 8 uur werd een aanvang genomen met het avondprogramma, hetwelK werd verzorgd door het in de aanhef van dit artikel genoemde ensemble. Allereerst werd een welkomstwoord gesproken door de voorzitter der Oranjevereniging de heer L. Poldervaart. Spr. deelde mede, dat het bestuur alles op alles had gezet om deze dag te doen slagen. Wij wilden U iets bij zonders geven op deze dag en wij hopen, dat wij door de aantrekking van „De Ti roler Holzhacker Bub'n" daarin ook ge slaagd zullen zijn. Spr. sprak er zijn teleur stelling over uit, dat de ere-voorzitter der vereniging, Burgemeester Smit, wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, en stelde voor het navolgende telegram aan de ere-voor zitter te zenden Burgemeester Smit, Sanatorium Dek- kerswaid, Groesbeek; Bestuur en leden van de Oranjevereniging „Wilhelmina", in grootse feestviering bijeen ter ere van haar 10-jarig bestaan, wensen hun ere-voorzit- ter een snel en volledig herstel en een spoedige terugkeer in de gemeente te mid den van familie en kennissen. Dit voorstel werd met luid applaus be groet. Hierna werd aangevangen met het programma van Die Tiroler Holzhacker Bub'n. Dit ensemble heeft de ongeveer 2000 bezoekers gedurende 3 uren op aangename wijze een aantrekkelijk programma voor geschoteld. Vooral het optreden van Gerda Ziller, jodelzangeres en kunstfluitster, Hans Wiljon, jodelzanger, het Edelweiszkwartet, vielen zeer in de smaak van het publiek. De leider van het ensemble, de heer Lebon, had als attractie ingelast het spel „Trek aan de bel" en een dirigenten-wedstrijd. Dit onderdeel van het programma deed het eveneens bijzonder goed. De deelnemers aan deze programma's ontvingen van de heer Lebon een aardig aandenken. De Oranjevereniging kan met genoegen terugzien op de viering van het tweede lustrum en in zijn dankwoord spoorde de heer Poldervaart de bezoekers die nog geen lid waren van de vereniging aan, om zich aan te sluiten bij de vereniging. STUDIE BEKROOND. On het onlangs te Breda gehouden schriftelijk examen voor het diploma Ar chiefverzorging A, slaagde de heer J. B. van Splunder, ambtenaar ter secretarie. FEESTELIJKHEDEN UITGESTELD. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Groeneveld, Korte Nieuwstraat, alhier, op 2 juli a.s., zijn in verband met familie-om standigheden uitgesteld. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Het uitstapje voor de ouden van dagen te Waspik zal dit jaar plaats vinden op woens dag 3 juli a.s. Men vertrekt 's middags om 12 uur vanaf het marktplein. De reis gaat na een omzwerving door de Baronie van Breda naar Baarle-Nassau. Tijdens het ver blijf in deze grensplaats wordt de ouden van dagen de gebruikelijke koffietafel aan geboden. Dank zij de spontane medewerking van enige auto-bezitters is het evenals andere jaren weer mogelijk de reisgenoten thuis af te halen en 's avonds weer aan huis af te zetten. Om 9 uur hoopt men weer terug te zijn in Waspik. ZOMERAVONDCOMPETITIE 1957 Het programma voor 5 juli a.s.: Hollan- dia B-Hollandia A; Waspik-SNAB; Veerse Boys PNEM; Good Luck Derby Boys. In de zomeravondcompetitie Raamsdonks- veer en Omstreken is de huidige stand als volgt Waspik 13 punten uit 7 wedstrijden; Veerse Boys 10 p.; Hollandia A 9 p.; Pnem 8 p.; SNAB 7 p.; Derby Boys 6 p.; Good Luck 3 p.; Hollandia B 0 p., alles uit 7 wedstrijden. VOETBALTOERNOOI VOOR DE JEUGD. Zaterdag 13 en zondag 14 juli a.s. wordt er te Waspik een voetbaltoernooi gehou den voor de jeugd. In wedstrijden van 2 x 20 minuten zullen clubs uit de hele omtrek van Waspik (tot aan Drunen - Dongen - Raamsdonksveer) in één dag een com petitie uitspelen, waarbij de winnaar met een beker wordt beloond. Zaterdag 13 juli heet het Pupillentoer- nooi; wedstrijden gespeeld door jongens van 10 tot 12 jaar; zondag 14 juli jeugd- toernooi, wedstrijden voor jongens tussen 12 en 14 jaar. BENOEMD. De heer C. A. M. van Dongen, thans 6 jaar onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Waspik, is per 1 september a.s. benoemd tot leerkracht aan de R.K. Ulo-school te Raamsdonksveer. Hij zal daar belast wor den met de leeropdracht Wis- en Natuur kunde. KORFBAL. De Waspikse Korfbalclub Amicitia II won zondag 30 juni op het toernooi te Oud-Gastel te tweede prijs. GESLAAGD. Aan de kweekschool te Dongen slaagde voor onderwijzer de heer Anton van Dru- I nen alhier. ONDERWIJZERS BEZOEKEN WOLFABRIEK. j De leden van het K.O.B. afd. St. Geer- truidenberg, zullen op 10 juli a.s. een be zoek brengen aan Mutsaerts Wolf abrieken te Tilburg. Om 2 uur zullen ze per extra bus vertrekken vanuit G'berg.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5