KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL PLUIMVEE i TOUR DE FRANCE. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JULI 1957 Iflijmen Loonofts Cornelia Adriana Maria Vermeij ABONNEERT U OP EN ADVERTEERT IN „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" ABONNEMENTEN en ADVERTENTIES en Noatl. De bekerhouder PSV heeft het dit jaar niet kunnen klaren en eigenlijk min ol meei tegen dc verwachting in gnj.S RAC met de eerste plaats strij ken. Over de wedstrijden zelt hebben wij niet veel te zeggen. Bij de WSC-veteranen speelde de hoge leeftijd der spelers een tu- neste rol en daarbij, het was bar warm en men had het langs ae lijn dan ook bijzonder druk met het ronddelen van schijfjes ci- Dit''toernooi werd besloten met een ondanks de warmte bijzon der geanimeerd bal in De Ge croonde Leersse. De totaal-opbrengst wordt ge schat op ca. 750. De einduitslag van deze helse voetballerij was q'T„n(,n. 1 RAC- 2 Noad; 3 Longa, 4 Willem II; 5 PSV;6 Eindho ven: 7 kilhelmina; 8 Wbb Wilhelmina en WSC slaagden er niet in een wedstrijd te win nen. Wilhelimna smaakte ten minste nog de vreugde van in to taal 1 doelpunt iets waartoe de WSC-veteranen het niet konden brengen. Het volgend jaar zal KIok'kenberg-toernooi worden ge organiseerd door PSV ^WAALWIJKS INVITATIE- - •""toernooi BEGONNEN. Zaterdag is oj) de banen ach ter Hotel Verwiel het traditione le Waalwijkse invitatietoernooi, georganiseerd door de Waalwijk- se Tennisclub, van start gegaan. Elk jaar opnieuw blijkt weer dat dit toernooi zich in een bijzon der grote belangstelling mag ver heugen, een bewijs dat dit W aal wij ks tennisfestijn bij de ferven te tennisvrienden in de wijde omtrek een zeer goede naam ver- worven heeft. Ken naam die dit toernooi ongetwijfeld te danken heeft aan de voortreffelijke or ganisatie en de zeer prettige sfeer, welke dit toernooi ook dit jaar weer kenmerken. Hiervoor past wel een woord van bijzon- dere dank en respect aan de da mes M. Wiesman en M. Hott- mans, die voor het perfecte ver- looji van dit toernooi bergen werk hebben verzet. Wat de op zaterdag en giste ren gespeelde wedstrijden betrett moet men bewondering, hebben voor de dames en heren die de laaiende zon hebben getrotseerd en in de hitte van deze tropische dagen overeind gebleven zijn. De uitslagen luiden Heren-enkel A Westendorp sl. Borowicz 64, fi4Pellikaan sl. v. Herpt 1—6,. 64, 62; Schweigmann sr. sl. v. Beurden 63, 61. Heren-enkel B. Pullens sl. de Waal 60, 75; Donders sl. Earners 6—2, 6—1; Hamburg sl. S. de Vries 62, 6—3; C. v. d. Ree sl. Eibers 6—1, 6—3; Pullens sl. v. Laarhoven 6—2, 6—0; Weiiters sl. de Rooij 63 6—1; Marks sl. P. v. Loon 75, 36, 7—5; Spierings sl. Vink 6—2, 6—2; Vernooy sl. Stevens 63, 61. Heren-dubbel B. De Vries-Stevens sl. P. v. Loon- S. de Vries 6—3, 6—0; De Rooij- Dancewicz sl. F. Zwijsen-E. Co- sijn 64, 61; Lamers-Bresson sl v. Laarhoven-Hamburg 6—3, 0—6, 6—1. Dames-enkel B. Mej. v. Laarhoven sl. mevr. Repko 6—3, 2—6, 8—6; mej. Kis sen sl. mevr. v. Loon 63, 6 3; mej. Petit sl. mej. C. v. Tol w.o.; mevr. Eibers sl. mevr. Bije w.o. Dames-dubbel B. Mej Petit-Mej. v. Laarhoven sl mevr. v. Oversteeg-mei. Oer- lcmans 6—3, 6—2; mevr. Repko- mei. Vintgens sl. mevr. v. Loon- mei. de Witte 4—6, 7—5, 6—2. *pVrqr-p Mixed-doubles B. Mej. v. Dijk-Stevens sl. mei. Petit-L. Snierings 8-6, 86; mevr. v. Thiel-Vernooy sl. mevr. Zonnevijlle-Zonnevijlle 6-4, 6-2; mej. v. d. Heuvel-Braun sl. mej. C V. Tol-v. Nielen w.o.; mej. v. Herpt-v. Iersel sl. mej. Hoesen- C. v. d. Ree 6—2, 6—2; mevrouw Dancewicz-v. Oversteeg sl. mep Grob-J .v. d. Wiel 6—1, 64; mej. v. Laarhoven-Pulles sl. me- vr v. Koon-P. v. Koon 6 3, 6-1. mevr. Elbers-R. Heijrmans sl. mevr. v. Nieuwkuijk-Kamers 6-1, 6—2. Gedurende deze week worden de wedstrijden voortgezet. Zater dag a.s. zullen de demi-finales worden gespeeld en zondag de fi nales. Dit toernooi wordt zon dagavond gesloten met de prijs- uireiking en 'n bal in Hotel Y ep- wlel. ATLETIEK. 1-TIPT!'' W.A.C. Mooie prestaties in Roosendaal. Voorbije zondag hebben de atleten van W.A.C. in Roosendaal hun bes te beentje voorgezet. In totaal wer den 5 clubrecords verbeterd. Er werden 6 eerste prijzen, 3 tweede en 1 derde prijs behaald. Hier volgen - voor zover bekend - de uitslagen: Bij de jongens C deed Peter Din- gemans mee op de 60 meter, met ver-springen en kogelstoten. Bij het kogelstoten bereikte hij een afstand van 7.26 meter. Bij de meisjes A werd Lies van de Wiel op de 80 meter 3de in haa.r serie met de tijd van 12.3 sec. Bij het ver-springen won ze de derde prijs met een sprong van 4.38 m. Ook Simon T jingemans heeft het wee." uitsteken d gedaan. De 80 m. won 'lij in de tijd van 9.2 seconden. Eerst .had hij :in de serie een tijd ge maakt van 9.7 seconden. In de demi finale -en de finale liep hij beide keren 0-2 se .c. Deze tijd betekent niet alleen -een nieuw clubrecord, maar is ook nationaal van beteke nis. Op liet nummer kogelstoten vestigde ihij wederom een nieuw clubrecord' m et een worp van 10.28 meter, waarc nee hij vierde werd. Bij het ver-Si oringen tenslotte be haalde hij eea tweede prijs met een prachtige spuw. ng van 5.71 m. De uitslagen bij de dames waren als volgt: 100 m. dames D: hier werd A. v. Riel tweede in haar serie met de tijd van 15.3 sei Deze tijd liep ze ook in de f/nalé waarmee ze zesde werd. D. Hurkn ïans liep de 100 m. in 14.6 sec. en 'erd daarmee derde in haar serie. 5 Bakkers deed er 15.2 sec. over en. werd vijfde. 100 m. dames <P: A. Veltman-Ver- meer liep deze afstand in de tijd van 14.6 sec. Hiev:mee werd ze 3de in haar serie, waarna ze in de finale 14.3 sec. liep. Ver-springen dames D: op dit nummer werd I). Hurkmans eerste met een sprong van 4.53 m., welke een nieuw clubrecord is. F. Bakkers werd tweede ro.et 4.13 m. A. Velt-' man-Vermeer sprong 3.89 en R. v. Duyl 3.71 mete.r. Hoogspringen dames D: hier won A. Velman-Ver:meer de :2d« prijs met 1.25 meter. Kogelstoten dames C: met een stoot van 9.25 m. behaalde R. van Duyl op dit nummer de eerste prijs. Bij de heren deed. Chr. v. Delft het uitstekend. Hij word 1ste bij 't ver springen met een sprong van 6.06 meter (nieuw clubrecord). Over de 400 meter liep hij 58.3 sec. (even eens een nieuw clubrecord). Bij 't kogelstoten won' hij de 1ste prijs met een stoot van 9.78% m. en bij de 100 m. liep hjj zijn serie in de tijd van 12.1 sec.; GEVONDEN JEN VERLOREN. Gevonden Witte kinderhand schoenscha kelarmband; armbandhorloge m. rekbandje; kinderportemonnee met 1.11; gereedschapsleuteï; 2.gekleurde bal; jonge hond; portemonnee; Lipssleu- tel; kinderfietsje (driewielertje) bastaardspaniel; rode damespor temonnee; grijs damesvulpot lood; zwembroek met badhand doek. Verloren Witte plastic tas; bruin lederen boodschappentas met inhoud; Lipssleutel; 3 zwembroeken; lu cifersdoosje met 1.20; rode plastic bal; blauw kinderjasje; lichtblauw jongensjasje; kinder portemonnee; portemonnee met 10.rode damesportemonnee met 1.25; rode zwembroek met handdoekdamespolshorloge portemonnee met 4.25; zwarte damesportemonnee met 2.45 en zwemkaart; roodbruin heren rijwiel; zwart lederen herenpor temonnee met 13.50. AGENDA. Maandag en woensdag'. Musis Sacrum 8 uur„Zes vrouwen en een man", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De zoon van Anna", 14 jaar. Woensdag. Zaal F. van Helvoirt 7.45 uur: reijetitie blazers van Waalwijks Orkest. Kruisboogsport. Het kruisbooggezelschap ,,'t Ro zenknopje", gevestigd in café H. Boom, nam aan het concours deel van de Langstraatse Kruisboogbond en behaalde een mooi sukses, W. v. Engelen werd derde op de persone- len met 25 pnt., na kampen. De ju bileum-beker werd behaald met 53 pnt. en Wilhart werd 3de in de per sonele O met 23 pnt. Het eerste viertal bezette de tweede plaats in de corps met 3 pnt. verschil op „Ro- zenjacht", die de leiding heeft na twee concoursen. In Rosmalen zal de beslissing val len in het derde Bondsconcours. Visclub „de Hut". Zondag 30 juni werd door de Hen- gelvereniging „de Hut" het jaarlijks Koningvissen gehouden. Het was een spannende strijd en H. van der Meijden werd koning. Dit is voor de derde maal achtereen, zodat hij tot keizer werd gekroond. Ever Ready wint Volleybal-tournooi te Vlijmen. Zondag 30 juni werd achter het Patronaat een Volleybal-tournooi gehouden, georganiseerd door Ever Ready, met de volgende uitslagen: Ever ReadyVGT 02 Sagitta—SDO 2—0 VGT—Sagitta 1—2 SDOEver Ready 12 Ever Ready 2Sagitta 12 SDO—VGT 0—2 OlympiaVC 3 02 Ever ReadyWilhelmina 20 WilhelminaOlympia 02 Ever ReadyOlympia 20 VC 3—Wilhelmina 2—0 Halve finale: Ever ReadySagitta 20 VGT—VC 3 2—1 Finale: Ever Ready—VGT 2—1 Dit was een spannende partij. De eerste set was voor VGT, daarna won Ever Ready. De derde partij was eveneens voor Ever Ready. Dit jeugdige elftal beschikt over zeer goede spelers met als uitblinker v. Kuijk, een klasse apart. Duivensport „de Zwaluw". Aan de grote St. Vincent-vlucht werd door verschillende leden van „de Zwaluw" deelgenomen. De dui ven werden vrijdagmiddag om 1 uur gelost. In Vlijmen arriveerde de eerste duif zondagmorgen om 5.45 uur van H. Oosterwaal. Gezien het feit dat er zaterdag 150 van de ruim 9000 duiven doorkwamen, betekent dit een vroege duif Nationaal; 2de duif H. v. d. Heijden; 3de J. Oos terwaal; 4de M. Libregts; 5de H. v. d. Heijden. Africhting jonge duiven. 500 Jonge duiven werden zondag voor de eerste africhtingsvlucht uit Berkel-Enschot gelost. De duiven kwamen vlot afzetten. GESLAAGD. Voor het eindexamen HBS B slaagde te Waalwijk onze dorpsgenoot de heer J. van Buul. Onze dorpsgenote mej. J. Broos slaagde voor verpleegster van het Zwarte Kruis. Zij genoot haar opleiding bij de Z.E. Zus ters te Voorburg (Vught). K.A.V. IN VERGADERING BIJEEN. De K.A.V. kwam in vergadering bijeen in het Gildehuis. Na een openingswoord door de voorzitster mevr. Herman, werden enkele belangrijke punten afgehandeld. In dit seizoen werden 12 avonden van ontwik keling en ontspanning gebracht. Ook wer den verschillende kraam- en ziekenbezoeken afgelegd. Hierna volgde een traktatie en sprak mej. Stokwielder, diocesaan leidster. Zij vertoon de een film over het leven van Paus Pius X, die de aanwezigen intens boeide. Na af loop sprak de voorzitster 'n dankwoord en bood aan mej. Stokwielder een boeketje an jers aan. VEEBEOORDELINGSWEDSTRIJD. 4-an de Veebeoordelingswedstrijd te Herpt wérd door de Vlijmense R.K. jonge Boe renstand deelgenomen. De wedstrijden wer den gehouden op het bedrijf van de heer A. J. A. van Bokhoven. Er waren 29 deel nemers. De jury bestond uit de heren H. Banierink, P. v. d. Brand, C. Pelders en F. Vermeer. Aan de wedstrijd was een wis selbeker verbonden die in 1956 door Vlij men werd gewonnen. Thans won Vlijmen weer de le prijs. Hier volgen de eerste vijf prijswinnaars van de afd. Vlijmen; 1 J. Klerkx 25 6/8 pt., 2 Fr. van Heivoort 25 2/8 p.; 3 A. Mommersteeg 25 1/8 m.; 4 L. Dusomos 24 4/8 pt.; 5 Fr. v. Bokho ven 24 4/8 p., totaal 125 1/8 p. Een mooi succes. WIELRENNEN. Ronde veemarkt Den Bosch - Mooi suc ces van de Vlijmense renners. Zondag namen verschillende Vlijmense renners deel aan de ronde van de Vee markt te Den Bosch. Van de Ven en Lie- bregts waren in goede vorm en lieten vol op strijd zien. In de laatste 25 ronden za ten van Engeland en Libregts met een ron de op kop. Toen ging v. d. Ven uit het pe loton weg en vocht moedig om de koplo pers in te halen, maar verder dan een halve ronde bracht hij het niet. Van En geland won de sprint voor Liebregts, die tweede werd; v. d. Ven werd derde. A. v. Engelen deed zijn eerste wedstrijd ils amateur. Hij reed een halve cours in de kopgroep, maar moest toen het hoge tem po opgeven en zakte in het peloton terug. eens helpen, dat men de boosdoeners di rect apart zet. Veel afleiding geven b.v. door groenbladeren aan een touwtje in de ren aan de zoldering op te hangen onge veer 40 a 50 cm van de bodem. Ze zijn dan steeds in de weer. Dagelijks een eetlepel raapolie in het ochtendvoer mengen voor tien kippen. Men kan daar een poosje mee doorgaan en het weer toepassen als het nodig is. De heer W. v. d. V. te Arnhem vraagt Hoe kan ik kippenmest het best in mijn groententuin aanwenden?. Als kippenmest heel lang aan de buiten lucht blootgesteld is geweest, heeft ze wei nig waarde meer. De hokken maakt u dus geregeld schoon en de mest bewaart men in een bak of ton, die telkens afge sloten wordt door een laag aarde of com post. Zulke mest is en blijft krachtig voor de groententuin. Vóór men de mest op de grond brengt, moet men ze goed fijn ma ken, want klonters zijn zelfs nadelig. Beter nog is, de mest in een flinke kuip te doen en daar water op te gieten, dat nu en dan eens omgeroerd wordt. Dit aftreksel kan men met groot voordeel tussen de planten doorgieten, vooral bij regenachtig weer of als de grond vochtig is. Dun uitgestrooid over het grasveld doet kippenmest even eens wonderen. Als de mensen er van overtuigd waren, dat verse kippenmest haast gelijk staat met guano, dan zouden ze veel meer zorg besteden aan het reini gen der hokken. Ze vingen dan twee vlie gen in één klap. De heer H.J.R.A. te Wageningen vraagt mij het volgende EEN GRANDIOOS SUCCES VAN EUPHONIA. j De Harmonie van het Koninklijk Muziek gezelschap te Overfoon met het hoogste I aantal punten in de 1ste Afdeling be kroond met de eerste prijs en gepro- 1 moveerd tot de afd. Uitmuntendheid. 't Was een zeer zware opgave, waarvoor de Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Eu- phonia zondag j.l. stond. De harmonie nam deel aan het concours van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfare Gezelschappen in het Bisdom 's-Bosch te Overloon door de Fanfare De Vriendenkring georganiseerd ter viering van haar gouden bestaansfeest. Het corps kwam uit in de eerste afdeling met als verplicht werk „Cephale et Procris een suite van A. E. M. Gretry in een arr. van Jos Moerenhout. Als vrij werk werd geboden „Cassazione" nr. 1, eveneens een suite van Ger. Boedijn. Als er ooit een corps geweest is, waar gestudeerd is met een overgaive en een toewijding, als waarin directeur Gowie zijn mannen voor dit con cours heeft voorbereid, dan is het nu Eu- phonia geweest. En een mislukking zou een debacle hebben kunnen betekenen voor het corps met zo'n groot verleden, maar vooral ook met een corps, dat na zoveel jaren van inzinking, weer op weg was naar een. stij gend crescendo. Directeur Gowie heeft die weg gewe zen en bestuur en leden van het corps heb ben spontaan de weg gevolgd, door hem voor het corps gebaand. Er is maanden, maar vooral de laatste weken, met intense toewijding getraind en gestudeerd en het succes in Overloon be haald is dan ook grandioos te noemen. In de eerste afdeling kwamen vijf corpsen uit, waarvan twee fanfares en drie harmonieën. Slechts twee harmonieën en geen enkel fan farecorps behaalden de nodige punten voor een eerste prijs. Euphonia overschreed het minimum van 288 punten met niet minder dan 20 en kwam als hoogst bekroonde in deze afde ling met een eerste prijs uit de wedstrijd. De jury werd gevormd do or de heren Ir. H. H. Badings te Bilthoven, de 1ste Luit. van de Johan Willem Friso Kapel1 te Assen en de heer Sjef van Balkon t te 's-Bosch. Voor het verplicht werk; „Cephale et Procris" van A. E. M. Gretry,, in een arran gement van Jos Moerenhout, kreeg het corps niet minde! dan 156 punten, met voor zuiverheid en klankgehatte uitsluitend 9 en voor samentjpel en ritmiek en: voor techniek en articulatie acht en voor nuan cering, dynamiek en frasering en voor op vatting en tempo 9-, in totaal 156 punten. Voor het keuze-nummer „Cassazione" van Boedijn werd in de rubrieken Zuiver heid en klankgehalte wederom een 9 toege kend, voor samenspel en ritmiek en voor techniek en articulatie 8 en voor nuance ring, dynamiek en frasering 9 met. twee maal 8 en een 7 voor opvatting en tempo; totaal 152 punten. Als algemene waardering uit de jury rap porten noteren we een muzikale uitvoering met een compliment aan de clarinet en een speciaal aan piston en bariton. Dat er spanning bleef tot aan het ogen blik, dat eindelijk de uitslag bekend ge maakt werd is heel gewoon. Dat na de be kendmaking er een opluchting kwam, die tot een ovationeel applaus uitgroeide aan directeur Gowie en het bestuur, laat zich verklaren. De terugtocht naar Kaatsheuvel werd een triomftocht, die een ware zegetocht werd toen om goed half 10 de harmonie onder een enorme belangstelling bij t Hoventje werd afgehaald door de drumbands en de corpsen van Apollo en St. Jan met de eigen Euphonia-drumband. Onder vrolijke marsmuziek ging het naar het Euphonia - tehuis, waar verschillende sprekers collegi aal hun felicitaties tegenover bestuur, di recteur en leden van het corps uitspraken vergezeld van prachtige bloemstukken. Achtereenvolgens voerden de heren Schal ken, namens Apollo, Soethout, namens St. Jan en Tuerlings namens het VVV het woord. Van verschillende andere verenigin gen, o.a. van Bel Canto, van Desk, etc. kwamen bloemen binnen. Voorzitter van Nieuwstadt bracht de spre kers en de schenkers van bloemen in goed gekozen woorden dank voor hun attentie. In intieme kring wordt maandag na een muzikale rondwandeling het succes verder gevierd, met als inzet op naar veTdere successen. GILDE ST. AMBROSIUS. Zondag wist 't gilde St. Ambrosius op de Kringdag van „Maasland" twee prijzen te verdienen. Een zilveren schild bekwam 't voor het mooiste koningsschild na 1945 en een voor het vaandelen door J. Toorians klasse A met 62% punt. VAN HIER EN GINDER. achttien ja:ar gevangenisstraf h.eeft de officier van jmstitie bij de arrondisse mentsrechtbank te Assen geëist tegen de 43-jarige Ambone es J. M. uit het woon oord „Schattenbc! g" te Westerbork, die ervan wordt bi rschuldigd zijn 40-jaiïge echtgenote door b et toedienen van een .ta blet sublimaat cran het leven te hebben 'ge bracht. in Nepal :zijn de laatste tijd 200 mensen van bange: r gestorven, zo heeft een politieke leider in de hoofdstad Ketmandoe medegedeeld. Dealt dingen zijn in deze tijd dus nog mogelijk. New Yor'k. heeft weer een nieuwe krankzinnige bor nmenplaatser. Hij heeft nu een namaakbom in een wagon gelegd met een briefje erbij, waarin hij waarschuwde dat hij tot het leggen van echte bommen zou overgaan. Hij beweerde niet krank zinnig te zijn. D politie vraagt zich af wat hij dan wel is. in de baaierd van de bestedingsbe perking gaat Dt jn Bosch eon monument op richten voor „Zoete lieve Gerritje". De beeldhouwer Le io Geurtjes uit Berlicum zal het beeld verv: lardigen. Wilt U zo goed zijn de volgende vraag te beantwoorden? Is er bezwaar tegen één R.I. Red-haan te houden bij 17 R.I.R., Wit- en Patrijs-leghorns? Niet voor de fok, maar alleen om orde in de ren te houden? Een tijdlang heb ik het zonder haan gedaan, maar toen was het al maar ruzie. Ik stel deze vraag om te weten, of die haan niet te zwaar is voor de lichte rassen, zodat er manke kippen zullen komen. Antwoord Voor een goede bevruch ting is één R.I.-haan te weinig bij 17 kip pen, of beter gezegd: 17 kippen zijn te veel bij één haan, daar deze van het middel zware ras is. Daar hij bij U enkel dienst moet doen als „garde", is het gytal 17 niet te groot. Dat de kippen mank zullen worden, ge loof ik niet, want als ze door paring zoveel lijden, denk ik, dat ze betreden ten slotte niet meer zouden toelaten. Wél is mijn ge dachte dat er gauw kale plekken op de rug zouden ontstaan, wat licht aanleiding kan geven tot verenplukken. Ik raad U in elk geval aan, de losgelaten veren zorgvuldig uit de ren te verwijderen. Wanneer er maar een paar hennen bij liepen, was het ge vaar groter dan nu. Kippenvrienden! 'k ga met vakantie, Maar in de krant, mist U mij niet, Voor deze week is er een stukje, Een tweede is er in 't verschiet. U gaat ook zeker aan 't zwerven? Veel zon en weinig regenweer. Maar zorg vooraf goed voor Uw dieren; Een fikse leg, bij wederkeer. KIPPENVRIEND. HET W ASSEN VAN DE HOND. Waag ik i ne op glad ijs? Afwachtetn maar! Enige tijd geleden schreef ik over de be handeling van de hond. De reactie was groot en n ,u komen telkens weer vr: Igen bij mij binne a, daaromtrent. De rei lactie van dit blad heeft r: oij op dracht ;egeven om artikeltjes te 1 everen over pli rimvee, dus niet erver hond en. Ik waag h et er op Mevrouw Sch. v. d. O. te B. anP voord te geven op de vraag mag men e- en hond regelmatig wassen? Al 'wach ten dv is, of de redactie 't ant woord n; lar de papie rmand laat verhuizen, ja dan m se. MOORDENDE HITTE SLOOPT RENNERSKARAVAAN. In een moordende hitte, waarin fietsen voor de doorsnee man niet meer mogelijk was, gingen donderdag 120 renners in. Nan tes van start voor de 44ste Tour de France, de jaarlijkse monsterwielerrit door Fran krijk, die dit jaar voor het eerst ook een Spaanse plaats en wel Barcelona zal aan doen. Het kon echter zo warm niet zijn of twaalf kilometer buiten Nantes zagen we de eerste explosie van een aantal „groten". Wim vafi Est, Jean Stablinsky en Miguel Poblet, de gevreesde Spaanse sprinter, beukten er een ijzingwekkend tempo uit. Daarmee was de lont in het kruitvat ge stoken, want in het peleton begreep men dat men deze gevreesde rakkers niet zon der meer kon laten gaan. Van alle kanten werd er gerukt en ten slotte waren het ze ven renners die op 204 km van Nantes op de finish te Granville afstoven. Het was de Franse Nationaal André Darrigade die in de sprint deze eerste etappe op zijn naam bracht. Wim van Est werd 5e, Daan de Groot 8e, de Jongh 21e, Voorting 22e, Wagtmans 60e, v. d. Pluijm 77e, Stolker 79e; Piet van Est 82e, van Wetten 91e en Kersten 97e. In de tweede etappe van Granville naar Caen over 226 km was de hitte nog ver schrikkelijker dan de eerste dag en zij heeft dan ook op barre wijze huisgehou den in de gelederen van de rennerskara vaan. Elf renners, onder wie de Luxemburg se wielerkeizer Charlie Gaul en onze Ne derlandse debutant Arie van Wetten, moesten het hoofd buigen in de hel van Normandi. Wederom waren het de Franse nationalisten die in deze etappe hun posi ties versterkten. Na een slopende rit was het René Privat, die in de laatste kilome ters voor Caen van de kopgroep weg vluchtte en beslag legde op de eerste plaats. De best geplaatste Nederlander was Piet de Jongh, die met een achterstand van 6.41 op de winnaar door de finish ging. De Groot werd 25e op eveneens 6.41, Wim v. Est 31e op 8.18, Piet van Est en Voorting resp. 59e en 64e, beiden op 31.34. De overige Nederlanders kwamen binnen met een achterstand van 27.22 op Privat. De grote teleurstelling van de twee eer ste etappes was wel Wout Wagtmans, die in Caen reeds een hopeloze achterstand van 29.52 had op de leider in het algemeen klassement. De martel-Tour 1957 heeft zaterdag en zondag nog meer slachtoffers geëist. Vele renners konden de helse hitte niet langer verdragen en vielen als gebakken manne- kes van de fiets. Onder hen bevonden zich de Nederlanders Wagtmans en v. d. Pluijm. Ook de Spaanse grootmeester Poblet moest de strijd staken. De ploegentijdrit van za terdag werd gewonnen door Frankrijk met België op de tweede en Nederland op de derde plaats. Het tweede deel van de etap pe werd gewonnen door de Franse nationaal Anquetil met Kersten als de beste Neder lander op de 8e plaats. De rit van zondag van Rouaan naar Roubaix over 232 km werd gewonnen door de Belg Janssens met Wim en Piets van Est als resp. 4e en ?e. Na de vierde etappe luidde de stand ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Privat (Frankrijk) 21 uur 22 min. 41 sec.; Op 6.28: 2 Christiaan (Zw.), 3 Barone (IdF). Op 6.42: 4 Bahamontes (Sp.Op 6.43/5 Astrua, (It.) 6 Dotte (Zuidoost). Op 8.22: 7 Walkowiak (Fr.). Op 8.40: 8 Janssens (B). Op 9.16: 9 Nencini (It.). Op 1032: 11 Anquetil (Fr.); Op 11 min.: 12 Forestier (Fr.). Op 11.34: 13 Clerici (Zw.). Op 11.57: 14 Schellenberg (Zw.). Op 12.05: 15 Wim v. Est. Op 13.44: 16. Tho- min (West). Op 13.51: 17 Stablinski (Fr.). Op 15.07: 18 Bouvet (Fr.); Op 15.45 19 Pipelin tWest). Op 15.48: 20 Bobet (IdF).. Op 16.23'23 Keteleer (B.). Op 17.14; 28, ex aeque De Groot, Debruyne (B.) Oj 17.14: 30 Defilippis (It.). Op 19.52: 35 De Jongh. Oj 22.52: 41 Adriaenssens (B. Op 34.18: 54 Voorting. Op 35.11: 57 Piet van Est. Op 35.26: 60 Planckaert (B.). Op 38.12: 62 Kersten. Op 47.54: 70 Stolker. Op 48.32: 74 Cerami (B.). Op 59.26: 87 Van Geneugden (B.). Op 1 uur 10 min. 31 sec.: 89 en laatste Barrutia (Sp.) ALG. PLOEGENKLASSEMENT. 1 Frankrijk 64 uur 3 min. 56 sec. Op 22.48: 2 Zwitserland. Op 24.19: 3 Italië. Op 32.32: 4 lie de France. Op 36.0-: 5 Nederland. Op 40.28: 6 Zuidwest. Op 44.27: 7 België. Op 48.38: 8 Spanje. Op 49.35: 9 West. Op 53.13: 10 Zuidoost. Op 53.36: 11 Noordoost Centraal. Op 1 uur 41 min. 42 sec.: 12 Luxemburg. PUNTENKLASSEMENT 1 Bober (IdF) 48 p.; 2 Thomin (West) 50 p.; 3 Priva (Fr.) 51 p.; 4 Schellenberg (Zw.) 62 p.; 7 Wim van Est 73 p. De Luxemburgse ploeg bestaat nog uit vierman: twee Portugezen, een Westduitser en een Brit. De vraag rijst allereerst of herhaaldelijk wassen aan te bevelen en nodig is. Als men de hond dagelijks even goed borstelt en zo nodig kamt, zal men slechts weinig tot wassen behoeven over te gaan. Men acht wassen soms nodig, wanneer men waar neemt, dat de hond een onaangename lucht afgeeft; maar veelal is dat een gevolg van een slechte spijsvertering en dan helpt wassen niets. Ook als het dier in de regen heeft gelopen, zal het een ondraaglijke lucht afgeven; dat moet men voorkomen door hem bij thuiskomst dadelijk geheel droog te wrijven. Dat is niet zo heel moei lijk vooral niet als men de doeken even voor het vuur warm maakt; maar totaal droog wrijven, tegen het haar in en tot op de huid. Wordt op de duur het wassen toch no- dig, of door bijzondere gevallen onver mijdelijk (b.v. als de hond zich in vuil ge wenteld heeft) dan kan men daartoe in elk 'seizoen onbevreesd overgaan. Natuurlijk moet men het 's winters binnenshuis doen en nog meer dan 's zomers tegen tocht waken. Vóór dat men tot de waspartij overgaat, moet de hond lang worden uit gelaten, zodat men zeker is, dat hij zich volkomen heeft geloosd en voorlopig niet meer uit hoeft. Ook late men hem niet kort te voren veel eten. In een verwarmd ver trek, plaatst men de hond in een ledige teil, nadat men tevoren een goede hoeveel heid goed lauw water in een kit - omdat men daaruit gemakkelijk gieten kan - heeft gereed gezet. Ik heb hiermee een middelgrote of grote hond op het oog. Via de Bergummer Courant bereikt mij een vraag van de heer A. B. bij wie de 'kippen elkaar de veren plukken. Tegen verenplukken, hetgeen bij vast zittende kippen nogal eens voorkomt, is weinig te doen. Een middel, dat wel eens belpt is, een hoeveelheid azijn koken en daarin een stuk aluin oplossen en dan met een spons de veren oppervlakkig bestrijken en vooral veel groen voeren. Ook wil wel Na een geduldig gedragen lijden, overleed heden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, tot onze diepe droefheid, onze lieve, zorgzame vrouw en moeder Mevrouw echtgenote van de Heer Abraham Blok in de ouderdom van bijna 47 jaar. A. Blok Inia George Kaatsheuvel, 30 juni 1957 Hoofdstraat 60. Gaarne Uwe gebeden. Rozenkransgebed elke avond om 7 uur. De Plechtige Requiem-mis, gevolgd door de uit vaart, zal plaats hebben op woensdag 3 juli om 10.15 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Kaatsheuvel. Op alle UURWERK-REPARATIES een HALF JAAR GARANTIE Horlogerie «L OVEBSBERG WINKELGALERIJ ons bijkantoor te KAATSHEUVEL en onze agenten In alle plaatsen van de Langstraat nemen iteeda gaarne ADVERTENTIES en ABOMNFMFNTFKI aan

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 7