Waalwijkse en Langstraaise Courant iwyL& J. TAUSCH - WAALWIJK GEKORTWIEKTE KERMIS MET VEEL ATTRACTIES. ij» GROTE SPORTDAG TE VLIJMEN VAN DE R.K.J.B. EN R.K.B.B. Vers van de Pers. ia HORLOGES SIERADEN BRILLEN Grotestraat 231 Telefoon 2625 VRIJDAG 12 JULI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieleu Hoofdredacteur: JAN HELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Q\MHET ZUIDEN 80e JAARGANG No. 55 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.89 ƒ3.10 franeo p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Jonge hanen hebben het niet best. Omdat de gemeenteraad heeft besloten de Waalwijkse kermis van de traditionele 8 dagen terug te brengen tot 4V2 dag, gaan we dit jaar voor het eerst een gekortwiekte kermis vieren. Meti kan er natuurlijk over discussieren of de vroede vaderen hiermee een wijs en vooral een vrolijk besluit hebben genomen. De een zal zeggen: „Hoe halen ze het in hun hoofd, 8 dagen vacantie en 41/2 dag kermis!" en de ander „Prachtig, want het duurde allemaal veel te lang, er waren dagen bij dat je een kanon door de straat kon afschieten". Een veelheid van meningen dus, waar wij niet tussen willen komen en het lijkt ons ook niet passend om hier te gaan uit eenzetten in hoeverre de publieke belang stelling voor het kermisvermaak aan het tanen is. Men zegt aan de vooravond van een bruiloft nu eenmaal niet dat de bruid haar beste jaren heeft gehad. Vier en een halve dag dus, van zater dagmiddag tot en met woensdag. Dit is toch altijd nog een tijd waarin men heel wat goed geld in veel plezierig vermaak kan omzetten. Hoe u een en ander moet ver sieren doet onze Carthaagse medewerker, Hannibal, elders in dit blad uit de doeken. Op een van zijn raadgevingen willen wij in het bijzonder de aandacht vestigen: tracht niet in 4,/2 dag op te drinken waar u voor heen 8 dagen voor nodig had. Dit werkt beslist oprispend. En verder, och, u doet maar. U schudt de spaarvarkens leeg, koopt een feestneus en een toeter als ge daarvan houdt en u 'stapt Gods wereld in, die in deze dagen in Waalwijk mooier is dan ze al was. De rest komt vanzelf. Voor u het weet voelt u het koele bier klokken in uw keelgat en het malse vlees der vette jonge hanen sieperen tussen uw al dan niet valse tanden. Deur aan deur kunt u hier naar binnen en het enige wat u wel in de gaten moet houden is dat u woensdagavond op tijd uw eigen deur weer weet te vinden. Het staat zo gek als je met je eigen sleu tel in een andermans sleutelgat zit te mor relen. Dit doet ons denken aan het in zwaar kennelijke staat verkerend manspersoon dat in het meest holle holst van de nacht met zijn sleutel trachtte te doen wat norma liter geen enkele inspanning vereist. Gaat boven plots een raam open en een ander manspersoon met slaapmuts roept naar bui ten leunend: „Hé daar, je zit in het ver keerde sleutelgat". Kennelijk manspersoon wankelt achteruit, richt de' blik opwaarts en zegt: „Je bent bel(wij zijn een net blad) jij(hik) hangt uit het verkeerde raam". Zo is dat, beste mensen. De kermis is een schone zaak zolang men z n positieven bij elkaar houdt. Waar men begint, bij de liedertafel of bij Passier, is niet zo heel belangrijk, als men maar weet waar men ophoudt. Traditiegetrouw willen wij u wijzen op de speciale kermisattracties en omdat wij ook niet weten waar we moeten beginnen, be ginnen we zo maar ergens en wel in het Gemeenschapshuis in Baardwijk, waar het Gemengd Koor ,-,Tot bloei der Toonkunst morgenavond om 8 uur de kermisvreugde inzet met een lichtvoetig concert, waaraan medewerken enkele bekende Waalwijkse solisten, namelijk mej. C. v. d. Griendt, mej. Nel Boers, mej. J. v. d. Hoven en de heer B. v. d. Ven. Dit festijn wordt gesloten met een bal op de muziek van „De Noten krakers" uit Oisterhout. Dansen kunt u overigens overal tijdens de kermisdagen, zo bijv. elke Wond in Hotel Verwiel, waar het Kaatsheuvels Rsxue-orkest v00r de muziek zal zorgen. Een deur verder stap pen we bij Jan de Nijs ((De Gecroonde Leersse) binnen om te dansen op de mu ziek van het bekende radio-orkest van Jac. de Mol en te luisteren naar de voortref felijke accordeonist Cees de Nijs. Een stuk- kie terug vinden we in Hotel De Twee Ko lommen Albert Gerritsen en zijn orkest. Lopen is en blijft goed voor de lijn en daarom wippen we even naar café ,,'t Vos je", waar we bij alle mogelijke beste con sumpties „The Musical Stars" vinden, die er de gezelligheid verhogen. En dan moe ten we even verschrikkelijk hard lopen om nog op tijd in café ,,'t Hof van Holland" in Besoijen te zijn, waar we een nieuw orgel zien staan dat tot dansen noodt. Als we daar vandaan komen doen we het even kalm aan en wippen binnen in café Leijtens en café „Centraal", waar we bij prima con sumptie van een rustige sfeer kunnen ge nieten en in „Centraal" ook nog van slaa tjes en croquetten. Maar de kermis duurt maar vier dagen, dus zo bar veel tijd heb ben we niet en we reppen ons dan ook naar café „de Korenbeurs" en hier ervoren we voor het eerst dat zekere schepselen het in deze kermisdagen lang niet best hebben, want we zien hoe forse mansper sonen zich met glimmende vingers te goed doen aan de fragiele lijfjes van jonge haan tjes. Nooit zulen ze meer kraaien, die bloedjes van beesten en het gevolg is mis schien dat W.S.C. weer veel te Iaat wak ker wordt. Bij Willy v. d. Lee is het met de haantjes al niet veel beter gesteld ook al zien we er het neusje van de hanezalm. Deze specialiteitszaak heeft echter nog veel meer te bieden, namelijk wild en ge vogelte, slaatjes en exquise visdelicatessen. Een beetje bedroefd en wat zwaar van maag vanwege de jonge hanen, gaan we naar de Stl Antoniusparochie, om daar wat warme menselijkheid op te doen. Maar nauwelijks zijn we het particulier terrein van ir. den Hollander overgestoken en aangeland in het territorium van de hei lige, die zonder hengel duizenden vissen boven het water bracht, of we stuiten op hetzelfde bedrijf als bij St. Jan. Jac. Pas sier heeft namelijk ook hanen, onthalsd en heerlijk bruin gebraden. Jammer dat ze niet meer kunnen vliegen, want dan hoef de je alleen maar je mond open te doen. We trekken langs de woning van Pastoor Lam, die ons gauw een gulden afhandig maakt voor de nieuwe kerk (van O. L. Heer krijgen we er later twee voor terug, we doen dat dus graag) en komen terecht in café „De Lindeboom, waar we de benen café J. Hoevenaar, waar zondag in het matinée de radio- en televisiester Giny de Klerk optreedt. Verder is er prettige mu ziek o.l.v. Piet Mulders. Vervolgens ne men we even - het rijwiel (denkt u om uw physieke toestand en uw achter lichtje) en strijken na enig getrap neer in het „Wiener Café", waarin café De Gal- j genwiel herschapen is. Buitenlands is het ook in café „Centrum", al was het alleen -j maar vanwege „The Marjohenky's", die daar de stemming erin brengen. Een kermisvermaak bij uitstek is ook een bezoek aan de bioscoop. Luxor brengt een uitstekend programma. Van vrijdag tot en met maandag „Michael Strogoff, de koerier van de Czaar", een stukgelezen boek uit onze jeugdjaren; van dinstdag tot en met LOUISE DE VRIES de bekende sopraan van de Neder landse Opera, die als gast zal op treden in 't Kermis-Matinée van de Liedertafel „Oefening en Vermaak" weer eens de lucht inslingeren op de mu ziek van „The Rythme Fellows", met zang van Willy Baelman. j Zondag beginnen we (wat hiervoor staat moet u niet allemaal zaterdag doen, want dan rukt u het niet) rustig en in stijl. Om 12 uur gaan we naar Musis Sacrum voor het Kermis-matinée van de Liedertafel „Oefening en Vermaak", waarbij als gast zal optreden de bekende sopraan van de Nederlandse opera Louise de Vries. Ze is in Waalwijk geen onbekende en we ver wachten dan ook een volle zaal. Verder zullen optreden Nel Dupont, sopraan en M. Hesselberth, tenor. Het uitstekende pro gramma vermeld werken van Bizet, Leon cavallo, Purcell, Puccini, Joh. Strauss, Gerhard Winkler en Oscar Strauss. Gedurende —de rest van de dag kunnen we weer overal ons hart ophalen, bijv. in „Carpe Diem" dat een riant zitje aan de Maas te bieden heeft en natuurlijk weer jonge hanen en paling. Er zijn nog meer rustige zitjes. Hotel-café-restauranit Sjef Moonen biedt u zo'n zitje metjonge hanen en andere lekkere hapjes. En van daar gaan we weer eens naar het Gemeen schapshuis, waar elke avond in een pret tige sfeer gedanst kan worden op de mu ziek van „De Notenkrakers". De gastrono men kunnen hun maag ook ophalen in ho tel-café-restaurant ,,'t Nieuwe Centrum" aan nasi-goreng, slaatjes, Russische eieren, etc. I Nu we het toch over lekker eten heb- ben, stappen we even binnen bij de VoCen- dammer Vishandel van H. Koekkoek-de jong om ons tegoed te doen aan paling en j ander zeebanket. Vandaar naar Frans van Helvoirt in de Putstrgat is maar een ha- nenendje en „The Musical Comedians" zorgen er wel voor dat we daar in de stem ming raken. Gezellig is het ook in café L. van Cromvoirt aan het Hoogeinde met mu ziek van „The Tempo Boys" (er wordt in Wolluk een flink mondje Engels gebab beld zoals ge ziet) en vandaar naar W. de Haan eveneens aan het Hoogeinde, waar we geen „boys" en „stars" aantreffen maar een pick-up, die u ook van alles zal laten horen, van Johnny Jordaan tot Grace Kel ly toe. Alsmaar naar grote mensen luisteren is ook niet je dar en daarom op naar café v. d. Fluym voor „The Rythme Baby's die niet alleen muziek maken maar ook reeds het scheerapparaat hanteren. En nu we toch in die buurt zitten, ook even naar woensdag een meesterlijke creatie van Heinz R^hmann als „De Kapitein van Kó- penick" en als afzakkertje van vrijdag 10 tot en met zondag 21 juli de kleurrijke en boeiende musical „Tot ziens in New Or leans" met Kathryn Grayson en Mario Lan za. Musis Sacrum brengt van vrijdag tot en met zondag de bijzonder aantrekkelijke Duitse musical „Ja, ja, die Liebe in Tirol", op maandag en dinsdag een gespierd oor logsverhaal „Alarm in de Pacific" en op woensdag en donderdag een belegen lach succes van Stan Laurel en Oliver Hardy „Moeder, wat een klap". En omdat het na zo'n film nog wel eens wil voorkomen dat er bij menigeen trek in een lekker hapje bestaat, verwijzen wij graag naar de automatiek van Pulles-Hees been, waar men maar voor het kiezen heeft. Kermis leent zich ook uitstekend voor het geven van presentjes, omdat iedereen iedereen graag een plezier wil doen. De advertentie-pagina's van dit nummer be vatten tal van adressen waar men te kust en te keur terecht kan. Kermisvermaak van de bovenst plank is ook het matinée dat de toneelver. O.O.G. maandag a s. in De Gecroonde Leersse geeft. Hierbij zullen van de partij zijn Wil ly Vervoort (de groeten van me tante), de Wama's en -het bekende radio-orkest van Jac. de Mol. O.O.G. zelf zal een komische schets opvoeren. De K.A.B. geeft ook een matinée dat er zijn mag en wel zondag van 12 tot half 3, eveneens in De Gecroonde Leersse. Hier zullen medewerken het radio-orkest van Jos de Mol, The Jos Mol Sisters, The Mondharmonicets, Julio en Romino en The Singing Baby's en als bijzondere attractie in de geest van de tijd: een rock 'n roll-show. En dan, wie echt van het romantische kermisvermaak wil genieten, op het Vre- desplein kan men zich van top tot teen in deze aantrekkelijke sfeer onderdompelen. Stap er in ieder geval eens met uw kin deren naar toe, want dat is voor hen toch de eigenlijke kermis. Ten slotte rest ons nog de aangename bezigheid om alle zakenmensen in deze feestelijke dagen alle succes toe te wen sen. We hopen dat deze gekortwiekte ker mis hun toch de financiële baten zal op leveren die ze verwachten. En onze lezers wensen wij prettige kermisdagen en een prettige vacantie. HUREN VAN KANTEN BRUIDSTOILETTEN Compleetf 55.. GROTE DAMESHOEDEN van f3.- tot f 6.-- Teven» grote collectie GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN, compleet f 21.- BOSSCHE KLEDING-SERVICE - De enige SPECIAALZAAK voor DEN BOSCH en omstreken - VUGHTERSTRAAT 205 - Telefoon 5385 (Na 7 uur - Sumatrastraat 10 - Telefoon 4162) - PEN BOSCH Eigenlijk zou dit dagboekblad ver sierd moeten zijn met gekleurde bol len, slingers, vette jonge hanen, feestneuzen, mirlitons, zuurstokken en dansende palingen, want morgen staan we weer tot aan onze knieën in het kermisbier. Maar omdat Hanni bal's tekencapaciteiten even groot zijn als zijn kans op de honderddui zend, blijft het een gewoon blaadje zwart op wit. Dit is echter geen reden om dit schrijfsel niet in wat men noemt ,,de schuimende vreugden des levens" te dopen en met veel slag room te onderstrepen dat het goede der aarde er is om van te genieten. Hoe echter zouden utij in deze ge leide maatschappij goed kermis kun nen vieren zonder de nodige richt- lijnen? Hannibal durft het niet aan heel Wolluk de kermis in te jagen zonder een deugdelijke leidraad. Particulier initiatief is een mooi ding, maar bij een zo massaal en gemakke- J lijk tot bacchanalen aanleiding ge vend vermaak is het niet verantwoord de enkeling zijn/haar (doorhalen wat niet verlangd wordtgang te la ten gaan. En omdat de gemeente het wel weer niet zal doen (cf. de ooie vaars), meent Hannibal zich opnieuw enige verdiensten te kunnen verwer ven met enkele adviezen 1. Tracht niet in 4V2 dag hetzelf de kwantum eten en drinken naar binnen te werken waar ge voorheen 8 kermisdagen voor nodig had; het is een moedig streven, maar het leidt tot op rispingen. 2. Laat min. Hofstra rustig praten over de beperking van de beste ding; hij mist de wijsheid die in deze dagen ons deel is de be steding van de beperking. 3. Doe niet mee - tenzij de fa milie-eer ermee gemoeid is - aan wedstrijden wie het eerst onder het biljart of tafel ligt; dergelijke wedstrijden hebben namelijk alleen maar verliezers. 4. Overtuig u of u wel een feest neus nodig hebt en zo ja, koop er dan een die u knapper maakt; het oog wil ook wat met de kermis. 5. Steek niet onverhoeds de rijweg over, het is zonde van de jonge hanen. 6. Tracht na het Wilhelmus de „weg terug" te vinden; lukt dat om een of andere reden niet, denk er dan om, dat, als ge met uw schoenen in de hand de trap bestijgt, het roetje van de derde tree los zit. 7Omdat we met de kermis alle maal min of meer kinderen zijn, is het wel leuk als we de kin deren ook eens meenemen en niet altijd bij moeder achterla ten. 8. Bier c.a. zijn niet alleen voor het verstand bedriegelijke dran ken, ook het hart laat zich er gemakkelijk door foppen; zeg daarom niet te gauw kind, wat hou ik van je! 't Is altijd naar als je het kind de volgende dag niet meer herkent. 9. Morrel niet met uw sleutel in een andermans sleutelgat; het staat gek en het helpt niet. 10. Vergeet donderdag niet uw feestneus af te zetten, want dan doen we allemaal weer gewoon, hetgeen al gek genoeg is. HANNTBAL. VOOR KERMIS EN VAKANTIE bieden w\j U een prachtsortering ZONNEBRILLEN PRISMAKIJKERS KELTUM PLEET Zondag 7 juli werd te Vlijmen op het terrein van de VKjmense Boys achter café H. Boom een grote sportdag gehouden van de RKJB en RKBB, Kring den Bosch. De dag begon met een lof om 11.30 u. Daarna om 11.50 défilé en om 12 uur de oefeningen Atletiek. Nadat verschillende nummers waren afgewerkt had om 15 uur de officiële opening plaats. De heer C. v. d. Pol uit St. Michielsgestel verrichtte de opening, dankte allen die het warme weer getrotseerd hadden om deze vastgestelde sportdag doorgang te laten vinden. Hij zei trots te zijn op de vooruitgang van de sa menwerking en het opvoeren van de pres taties. Bij de atletiekwedstrijden worden zelfs topprestaties verricht. Hierna sprak weth. Berkelmans, als lo co-burgemeester en hoopte op een spor tieve strijd en wenste allen veel succes. Hierna werd door mej. van Asten uit Vught het groot défilé geregeld. Dit was een prachtig schouwspel, vol bonte kleuren pracht. Alles werd op keurige wijze uitge voerd. De demonstratie die volgde van de 500 deelnemers en deelneemsters was prachtig. Het gulle applaus na afloop was ten volle verdiend. Hierna werd het pro gramma afgewerkt, met als uitslagen: RKJB 100 meter hardlopen 1 C. v. Drunen, Drunen; 2 G. Schelle- kens, Gemonde; 3 M. Groenendaal, St. M.- gestel; 4 S. de Grauw, Epel; 5 H. de Rooij, Empel. 800 meter 1 Fr. van Dijk, Vinkei; 2 A. Ketelaar, Vinkei; 3 J. van Heeswijk, Haarsteeg; 4 S. van Dal, Drunen; 5 Th. i Koppen, den Dungen; 6 G. van Kuijk, Nieuwkuijk; 7 M. v. d. Rijdt, Vinkei; 8 v. j Huiten, Elshout; 9 Bruursters, Herpt; 10 N. van Drunen, Drunen. j 1500 meter C. van Drunen, Drunen; 2 G. Schellekens, Gemonde; 3 M. Goesten, Ammerzoden; 4 Th. de Vaan, Vlijmen; 5 B. Verdijk. Drunen; 6 W. v. d. Linden, Nuland; 7 H. v. d. Rijdt, Vinkei; 8 J. Je- hoel, Drunen; 9 P. van Heeswijk, Haar steeg; 10 N. Groenendaal, Gestel; 11 N. Biekens, Elshout; 12 C. Verschuren, Herpt. Verspringen RKJB 1 P. Verschuuren, Herpt 5.74; 2 J. van Dijk, Gemonde 5.70; 3 J. Glouden, Nuland 5.62; 4 M. van Uiterd, Ammerzoden 5.53; 5 P. Kivits, Vlijmen 5.48; 6 M. Pijneppen, Drunen 5.43; 7 P. Dekkers, Empel 5.35; 8 A. Smits, Drunen 5.34; 9 F. Gloudemans, Nuland 5.32; 10 A. van Beurden, Nieuw- Kuijk 5.30. Hoogspringen 1 Tibosch, Rosmalen 1,60 m.; 2 v. Lokven, Rosmalen 1.55; 3 N. Groenendaal, St. M.-gestel 1.55; 4 H. Pel- ders, Drunen 1.55; 5 J. de Wit, Herpt 1.50; 6 P. van Heeswijk, Haarsteeg 1.50; 7 J. van Bokhoven, Herpt 1.50; 8 A. v. d. Eisen, Vinkei 1.45; 9 N. van Drunen, Drunen I.40; 10 J. Boom, Vlijmen. Hikstapsprong 1 M. Groenendaal, St. M.-gestel 11.82; 2 M. van Uitert, Am merzoden 11.51; 3 J. Gloudemans, Nuland II.48; 4 P. van Heeswijk, Haarsteeg 11.05; 5 H. Siegers, Haarsteeg 10.85; 6 A. Smits, Drunen 10.78; 7 P. Kivits, Vlijmen 10.64; 8 N. Groenendaal, St. M.-gestel 10.59; 9 A. van Beurden, Nieuwkuijk 10.54; 10 J. van Dijk, Gemonde 10.53. Pyramidebouw RKJB 1 Empel 85 pt.; 2 den Dungen 82 V2 pt.; 3 Drunen 80 pt.; 4 Herpt 80 pt.; 5 Vinkei 18Vi pt. Touwtrekken 1 Empel, 2 Rosmalen. RKJB, Kogelstoten 1 C. van Drunen, Drunen 10.35 m; 2 P. Kivits, Vlijmen 9.80; 3 Pijnappel den Dun gen 9.77; 4 J. Jehoel, Drunen 9.47; 5 P. Ondersteijn, Rosmalen 9.17; 6 M. Trek- hout, Rosmalen 9.01; 7 J. Rijken, Gemonde 8.93; 8 A. Korsten Nuland 8.68; 9 A. Smits, den Dungen 8.68; 10 J. van Dijk, Gemonde 8.67. RKJB, Marcheren 1 Rosmalen 171 p. Orde en Netheid: St. M.-gestel. RKBB, Volksdansen 1 Vught 52V2; 2 St. M.-gestel 521/2 (na loting); 3 Vinkei 51, 4 Orthen 51 (na lo ting). Marcheren RKBB 1 Ammerzoden 16, 2 Orthen 15V2. Knotsoefeningen 1 St. M.-gestel 170; 2 Vinke! 165; 3 Orthen 159Vè4 Drunen 159; 5 Empel 158. RKBB Gymnastiekoefeningen 1 Orthen 173k£; 2 St. M.-gestel 165; 3 Vinkei 162Vè4 Rosmalen 162; 5 Nuland 159 Vè RKBB Vrije oefeningen 1 Orthen; 2 He'rpt; 3 Berlicum; 4 Ges tel; 5 Vught; 6 Rosmalen; 7 Nieuwkuijk; 8 Vinkei; 9 Nuland; 10 den Dungen; 11 Ammerzoden; 12 Empel; 13 Haarsteeg; 14 Gemonde; 15 Drunen; 16 Liempde. Algemeen klassement RKBB 1 Orthen; 2 St. M.-gestel; 3 den Dun gen; 4 Vinkei; 5 Nuland; 6 Herpt; 7 Vught; 8 Nieuwkuijk; 9 Empel; 10 Dru nen; 11 Rosmalen; 12 Berlicum; 13 Am merzoden; 14 Gemonde; 15 Haarsteeg; 16 Liempde; 17 Olland. RKJB: 1 Drunen; 2 St. M.-gestel; 3 Herpt; 4 den Dungen; 5 Vinkei; 6 Empel; 7 Am merzoden; 8 Vlijmen; 9 Nuland; 10 Ros malen; 11 Haarsteeg; 78 Nieuwkuijk; 13 Gemonde; 14 Elshout; 15 Vught; 16 Liempde. Bij Uitgeverij Kluitman te Alk maar zijn weer een aantal aan trekkelijke jeugdboeken versche nen. Uit de Sneeuwbal-serie lazen wij voor u „Orkaan over de prai- die" door Theo Frank en „Daar heb je Jouetta weer" door Fred dy Hagers. Frank heeft zich zo onderhand een uitstekende reputatie ver worven als verteller van Wild- West-verhalen. De hoofdpersoon uit dit boeiend geschreven ver haal is Will Anderson, de zoon van een arme veehouder. Het verhaal speelt zich af ten tijde van de grote Indianenopstand, waarbij vooral de gevreesde op perhoofden der Dakota-indianen Sitting Bull en Crazy Horse, een grote rol hebben gespeeld. Will is bevriend met de Indianen, maar de oorlog berooft hem van zijn vrienden. Uitstekend be schreven is de grote slag tussen de Indianen en de Amerikaanse troepen onder generaal Custer, die een vernietigende nederlaag lijden. Het is tenslotte de Indi aanse trouw die Will het leven redt. Een boeiend boek voor ou dere jongens. Prijs geb. 2 50. Voor oudere meisjes heeft de bekende Freddy Hagers met „Daar heb je Jouetta weer" een prettig boek geschreven. Het is een frisse en geheel nieuwe Jou etta die ons in dit boek tegemoet komt en velen zullen dit vrolijke boek vol afwisseling van ernst en humor dan ook met bijzon der veel plezier lezen. Prijs geb. 2.50. Kloeker van formaat zijn de overige Kluitman-uitgaven, wel ke wij voor u lazen. Daar is al lereerst „Peter Fleming in 't land van de Marakies" door P. Joh. Zonruiter. Wie de vorige drie boeken van de Peter Fleming-se rie heeft gelezen, zal dit vierde niet willen missen. Zonruiter weet z'n avonturenverhalen voor de jeugd van 1215 jaar bijzon der veel sfeer en spanning mee te geven. Ditmaal zijn Peter en het oude heertje Hartengius in het harte van donker Afrika op zoek naar het oppedhoofd Ma- landa van de stam der Marakies. Het avontuur wacht echter wan neer slavenhalers de zoon van Malanda ontvoeren. Het wordt een uiterst spannende jacht, die de jeugd maar al te graag in één adem zal uitlezen. Pr. geb. 3.90. „De Mannen van de Swarte Draeck" door Koert de Haan. Dit boek voor oudere iongens voert ons terug naar de dagen der boe kaniers. de zeerovers die het ge munt hadden op de riikdom der Spaanse galjoenen. Een paar Hollandse zeelieden, die na een schipbreuk op een vlot in Antil liaanse wateren ronddrijven, worden opgepikt door een der beruchtste zeerovers van die da- gen, Bras-le-Fer, de man met de pzeren arm. Noodgedwongen worden de Hollanders bij de ka perbemanning ingelijfd en het valt lang niet mee om een eigen schip machtig te worden en na bittere gevechten daarmee de Barracuda-schat door oude zeerovers verborgen machtig te worden. Een uitstekend boek. Prijs geb. 4.50. „De Langerud-kinderen'' door Marie Hamsun, vertaald door Claudine Bienfait. Een boek van grote blijmoedigheid en dat daar om een goede plaats in de Neder landse kinderliteratuur verdient. Kinderen tussen 812 jaar zul len. smullen van dit zonnige en levenshliie verhaal uit het Noor se buitenleven. Prijs geb. 4.25.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1