"Woa el Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat LAATSTE BERICHTEN BRILLEN MAANDAG 15 JULI 1957 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN verschijnt 2 x per week. Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 ƒ3.10 franeo p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, W AALWIJK TEL. 2821 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Orunen OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Elshout Vlijmen Haarsteeg Sprang Capelle Geertrui denberg TOUR EIST TWEE MENSENLEVENS. Tijdens de zestiende etappe van de Tour de France, van Bar celona naar Ax-les-Thermes, is zondag een ernstig ongeluk ge beurd, dat twee mensenlevens eiste. Een van de slachtoffers is de bekende sportreporter Alex Virot van Radio Luxemburg. Enkele kilometers voor het Spaanse stadje Ripoll, ongeveer 95 kilometer na de start, raakte de cylinder van de motor, waar- Virot achterop was gezeten, een muurtje langs een ondiep ravijn. De motor sloeg over de kop en stortte met de bestuurder en de duorijder in het ravijn. Virot, die dé motor op 't lichaam kreeg, was op slag dood. De bestuurder, de Parijzenaar Wagner, werd zwaar gewond en stierf tijdens 't transport naar het ziekenhuis. Alex Virot was 67 jaar. Reeds geruime tijd voor de oorlog ver zorgde hij voor Radio Luxem burg reportages van de Tour de France, die hij steeds per motor volgde. Ook als radioverslagge ver van skiwedstrijden genoot Virot grote faam. TWEE COUREURS GEDOOD- Tijdens internationale autora ces te Reims zijn twee coureurs verongelukt. Hugh Mackay Fra ser, een in Engeland wonende Amerikaan, verloor in de laatste ronde de macht over het stuur. Hij overleed tijdens het trans port naar een ziekenhuis in Reims. De Brit Bill Whitehouse was eerder tijdens deze wedstrijd door het springen van een band uit de baan gevlogen. Hij werd per helikopter naar een zieken huis vervoerd, waar hij zondag avond overleed. WEGVERKEER EIST 4 DODEN. Het verkeer op de weg heeft in het weekeinde vier doden en acht gewonden geëist. Zeven perso nen werden ernstig gewond bij een gecompliceerde botsing on der Óegstgeest, waarbij vier au to's betrokken waren. Teleurstellingen plegen zich temidden van het feestgewoel niet bescheiden op de achter grond te houden. Zij stappen plompverloren de vreugde bin nen met de aperte bedoeling deze in het honderd te gooien. De eerste en naar Hannibal hoopt de enige teleurstelling van deze bont gespikkelde kermisdagen, was voor 't Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst" te Baard wijk, dat zaterdagavond de ker mis inzette met een alleraardigst concert in 't Gemeenschapshuis. Het gros der Baardwijkers heeft het koor namelijk in zijn figuur lijke hemd laten staan door niet te verschijnen. De zaal was, heel ruim gemeten, half vol. De voor- zitter van het koor, de heer J. v. Mierlo, stak zijn teleurstelling over deze zeer povere belangstel ling niet onder de voor het me rendeel lege stoelen en tafels en constateerde dat in Baardwijk de belangstelling voor de zangkunst toch wel heel klein is. En niet al leen de passieve belangstelling, maar ook de actieve, want de ge lederen van het koor beginnen angstwekkend te dunnen. Als de wind in Baardwijk vanuit die hoek blijft waaien, dan zal er binnen afzienbare tijdhelemaal geen koor meer bestaan. Dat er in Baardwijk niet voldoende stemmenmateriaal zou zijn, is natuurlijk larie, zo meende de voorzitter en Hannibal met hem. Binnenkort zullen nogmaals po gingen worden aangewend om 't ledental uit te breiden en Han nibal hoopt van harte dat de oogst groot mag zijn. Dit alles was geen prettig ge luid op de eerste kermisavond en daarom was het des te aangena mer dat het koor en bijna alle solisten wel voor bijzonder pret tige klanken zorgden. Het was een lichtvoetig concert van be kende klanken, waarbij 't man nelijk deel van het koor alle zei len moest bijzetten om zijn volu me naast dat van het veel om vangrijker vrouwelijk deel over het voetlicht te brengén. Cis v. d. Griendt zorgde ook bij dit con cert weer voor de meest gave no ten in twee Mozart-aria's, doch ook Nel Broers en Sjaan v. d. Hoven leverden een zeer goede bijdrage. B. v. d. Ven knijpt zijn stem te veel dicht, met het ge volg dat men een geknepen en nasaal geluid te horen krijgt, waarbij de woorden uitermate moeilijk zijn te verstaan. Bijzon der aantrekkelijk was de selectie uit „Les dragons de Villars" van Maillart, waarbij we naast Cis v. d. Griendt de heer M. Zwaans als solist konden beluisteren. Uitstekend was de pianobegelei ding van P. Moors. Omdat bijna heel Baardwijk bij deze uitvoe ring verstek heeft laten gaan, wil Hannibal't koor graag een extra pluim op de hoek steken. Een teleurstelling was bijna ook geworden de opbrengst van de collecte voor 't ziekentriduum in de parochie van St. Jan. In de twee eerste H.H. Missen werd de schaal praktisch alleen gevuld met hetgeen men zaterdagavond van de ober had teruggekregen, zijnde koperen centen. Na de H. Mis van half negen telde de schaal 1036 centen. Een Schots begin dus van deze overigens zo royale kermisdagen, men heeft er nauwelijks twee hanen voor. Dank zij een hernieuwd beroep op de zo bekende Waalwijk- se vrijgevigheid, gaven de collec tes onder de laatste twee H-H. Missen een gunstiger beeld te zien en is de totale opbrengst met veel pijn de 1000 gulden ge naderd. Want dat bedrag is no dig om het ziekentriduum te doen slagen, dat op 23, 2U en 25 juli a.s. zal worden gehouden. Rector Heere zal het triduum leiden en er zal door ca. 60 zie ken aan worden deelgenomen. Er zal ook weer een beroep wor den gedaan op de autobezitters voor het vervoer van de zieken naar de kapel van de Eerwaarde Zusters. Laten we de zieken nog eens duidelijk doen voelen dat ze bij ons horen, dat wij hen nodig hebben en dat wij veel, heel veel voor hen over hebben! Dit is geen „goeiigheid" van onze kant, maar heel gewoon plicht, dood gewone christenplicht, waarover ge op elke bladzijde van de H- Schrift kunt lezen. In tegenstelling met het Ge meenschapshuis zaterdagavond, was Musis Sacrum gisterenmor gen stampvol met belangstellen den voor het concert van de Lie dertafel „Oefening en Vermaak", een concert, dat na een bijzonder zwak en rommelig begin met tal van ongelijke inzetten, bijzonder geslaagd genoemd mag worden en dat vooral dank zij de emi nente medewerking van de so praan Louise de Vries. Bijzonder imponerend door zangkunst en voordracht was haar vertolking van een aria uit „Madame But terfly" en een sprankelende vi- vaciteit verleende zij dit concert met twee liederen van Purcell en de bijna burleske coupletten van Adèle uit Strauss' „Fledermaus", die zij op het ovationele applaus bisseerde. Frans Wilmont bege leidde haar zeer vrdienstelijk. Met een fraaie bos rode anjers nam 'zij ojp zeer graci- euse wijze afscheid van 't Waal wijkse publiek. Bloemen kreeg ook Nel Duponf, die samen met M. Hesselberth en het koor een selectie zong uit „Ein Walzer- traum" van Oscar Strauss in een arrangement van de dirigent Louis Sars. Overigens was dit concert een welluidende inzet van de zondagse kermisgenoe- gens, met een uitstekend samen gesteld programma, dat onder leiding van Louis Sars en bege leiding van Frans Wilmont een prima vertolking vond. Bij de negro-spirituals viel ons de wat Hollands-Engelse uitspraak op. En verder, ja verder was het overal „afgelaje". De méést e kas teleins en andere lieden, die de financiële vruchten plukken van het kermisvermaak, zaten van morgen vroeg nog te tellen. Dit weet ik omdat ik al verschrik kelijk vroeg op was. Of kwam ik thuis? HANNIBAL. DRIE BADERS VERDRONKEN. Wederom heeft het aantrekke lijk water slachtoffers gemaakt onder de baders; gevaarlijke zee- stromingen maar ook gebrek aan zwemkunst waren in enkele ge vallen oorzaak van verdrinking. GROTE AELGRIJNSE CENTRALE DOOR EXPLOSIE VERNIELD. De elektrische centrale van Laghouat, ongeveer 300 kilome ter ten zuiden van Algiers, is door een ontploffing vernield. 1250 liter olie vlogen in brand. Tien personx werden gedood, on der wie een Franse bewaker, 2 Algerijnse rebellen en zeven Al gerijnse burgers, die dicht bij de centrale woonden. Stad en om geving zitten zonder licht en energie. De watervoorziening is in gevaar. De schade wordt ge schat op ongeveer vijf miljoen gulden. eD ontploffing is door rebellen veroorzaakt". DE ECHO \^N HEI 801 JAARGANG No. 56 Dit blad Ook deze tocht werd een groot succes. Donderdagmiddag maakten de Ouden van Dagen hun jaarlijks uitstapje, dat ge organiseerd wérd door het comité Ouden van Dagen. Dank zij de gulle gaven van de gehele bevolking en dank zij het feit dat vrijwel alle autobezitters voor een mid dag een wagen met chauffeur leverden, konden ruim 140 oudjes deze tocht meema ken in ruim 50 wagens. Via Helvoirt ging het naar Tilburg, waar het Dierenpark de eerste aanlegplaats was. Na hier gerui me tijd te hebben verpoosd, ging de tocht naar Dongen, waar een Brabantse koffie tafel' werd aangeboden. Via Oosterhout ging men daarna huiswaarts en men arri veerde om'pl.m. 9 uur aan de grens van de gemeente, waar men door de Harmo nie de Volharding werd afgehaald. On der de vrolijke tonen der muziek ging men naar het gemeentehuis, dat bij deze gelegenheid nog eens fraai was verlicht. Burgemeester Snels sprak hier nog een dankwoord aan allen die aan het organi seren en slagen van deze tocht hadden me degewerkt. De oudjes zelf waren hoogst voldaan over dit mooie uitstapje. Tijdens de tocht ontbrak natuurlijk ook niet het rokertje voor de heren en het snoepje voor de dames en onderweg werd ook voor een ijsje gezorgd. Een korps van jonge meis jes vergezelde de oudjes deze middag als verzorgsters. Tot slot voerde nog het woord de heer van Sprang, die namens de oudjes allen dankte, die aan het slagen van deze tocht hadden medegewerkt. KAMPEERCENTRUM DE KLINKAERT. Voor het kampeercentrum De Klinkaert is het thans hoog-seizoen. Doorlopend is het kamp vol met gasten, waaronder ook, evenals vorig jaar, weer vele buitenlanders. Afgelopen week hielden er 40 Cana dese padvinders „kamp" en vrijdagavond had een uitwisselingskamp plaats, toen verkenners uit Waalwijk en Kaatsheuvel hier te gast waren. Er werd een kampvuur gehouden en het ging er reuze gezellig toe. Er werden natuurlijk weer nieuwe contac ten gelegd en men vertelde elkaar van het eigen verkennersleven. Deze maand zullen nog een 40-tal Cana dese welpen op de Klinkaert kamperen en ook dan wil men met welpen uit onze om geving een uitwisselingskamp houden. Ook onder de andere gasten bevinden zich steeds weer vele buitenlanders en wor den steeds weer nieuwe contacten gelegd en vinden uitwisselingen plaats. De Klinkaert is in zeer korte tijd een kampeercentrum geworden met een inter nationale faam. Zij het dan misschien nog op bescheiden wijze, werkt het kamp in ieder geval hierdoor ook mede aan de on derlinge verbroedering der volken. GESLAAGD. Voor het diploma typen slaagden de jon geheren Tini Pelders, Cobie Klijn en An dré Kempenaars. Aan het stedelijk gymnasium te 's-Bosch slaagde M. Muskens Azn. BEDEVAART. Pelgrims voor de Bedevaart naar Brielle gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de pastorie of bij een der broe- dermeesters. De bedevaart zal plaats heb ben op 23 of 24 juli. VERNIEUWING DOOPBELOFTEN. De plechtige vernieuwing van de Doop beloften voor degenen die de school gaan verlaten, zal geschieden op zondag 28 juli en voorafgegaan worden door een driedaag se oefening. R.K. VROUWENGILDE. Het R.K. Vrouwengilde zal hedenavond de laatste bijeenkomst houden van het ver enigingsjaar. Mevr. Berends-v. d. Eist zal een modepraatje houden onder de titel Onze kleding - onze persoonlijkheid. Daarna jaarverslagen van de secreta resse en de penningmeesteresse, bestuurs verkiezing en programma-bespreking voor het komende jaar. Aanvang 8 uur. ELSHOUT VOORUIT. In de vergadering van Elshout Vooruit is tot secretaris benoemd de heer J. Pel ders. De functie van penningmeester is nog vacant. De Z.E. Heer Pastoor zou trachten daarvoor de geschikte persoon te vinden. VOETBAL VLIJMENSE BOYS. Zaterdagmiddag namen de Vlijmense Boys deel aan het tournooi van RKJVV, om de Vogelwijkprijs. De Boys werden vorig jaar winnaar en ook nu werd de eerste wedstrijd gewonnen van de Zwaluw uit Vught. Zaterdag 20 ju li wordt de wedstrijd voortgezet. Vlijmen komt dan uit in de halve finale tegen RK JVV. De tweede wedstrijd gaat tussen RK WC Drunen en BW uit Den Bosch. De winnaars hiervan spelen om de prachtige Vogelwijkprijs. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn, want in een stromende regen werd ge speeld, hetgeen veel afbreuk deed aan het spel. Vlijmen nam door van Heivoort de leiding, 1-0. Merkx maakte 2-0; na de rust was het de Zwaluw die met een mooie kopbal 2-1 maakte. Vlijmen kreeg nog enkele kansen, maar van Heivoort schoot tweemaal juist langs de paal. WIELRENNEN. De Militaire Kampioenschappen brach ten voor de Vlijmense renners geen suc ces. Libregts kon niet deelnemen. Win naar werd v. d. Putten. P.V. DE ZWALUW. Uitslag wedvlucht Duffel met jonge dui ven, 85 km op 14 juli 1957. Deelname 481 duiven. Los 9 uur. Wind Z.-W. W. Streigers 1, 14, 21, 83; P. Vermeu len 2, 8, 11, 27, 32, 42, 45, 51, 56, 85, 94; C. Diepstraten 3, 13, 46, 47, 78, 79, 102, 120; H. de Vaan 4, 22, 33, 58, 63, 104; L. Nicols 5, 23, 77, 115; J. v. d. Wiel 6, 7; J. van Engelen 9, 28, 29, 30, 82, 112, 113; J. Oosterwaal 10, 74, 95, 101, 107; H. Oosterwaal 12, 26, 64, 75, 96, 118; R. v. Esdonk 15, 109; M. van Dal 16, 86, 87, 117; J. v. d. Dungen 17, 18, 50, 69, 70, 98; Jos v. d. Heuvel 19, 76, 88, 90, 119; Th. van Overdijk 20, 31, 100; Jo v. Bok hoven 24; H. de Laat 25, 55, 57, 59, 67, 73, 116; W. v. Vught 34, 53, 54, 103; N. van Esdonk 35; K. Kivits 36, 37, 84; Th. van Esdonk 38, 41; Jos Kuijs 39; L. van Esch-Parijs 40, 49, 89, 93; L. v. d. Wiel 43, 91, 97; W. van Ravenstein 44, 71, 121, 122; J. de Vaan 48, 61, 114; H. Mom- mersteeg 52; F. van Uden 58, 105; A. L. van Heivoort 60, 110, 111; M. Nicols 62; Th. van Bokhoven 65; L. de Laat 66; B. Parijs 68; P. van Dal 72; A. v. d. Heuvel 80; C. van Helvoirt 81, 108; J. v. d. Broek 92; D. Stupers 99, H. Pelders 106. Wedvlucht Oude duiven vanuit Corbeil, afstand 396 km, los 6 uur, wind Z.W. Eer ste duif 10-34-14, laatste prijsduif 10-39-08. Uitslag als volgt: C. van Heivoort 1, 3; H. Mommersteeg 2; Th. van Esdonk 4; M. Libregts 5; J. v. d. Dungen 6. WIELRENNEN. Ronde van Boxteil. Aan de ronde van Boxtel werd door en kele Vlijmense nieuwelingen deelgenomen, w.o. H. v. d. Ven, broer van de bekende renner B. v. d. Ven, die zijn eerste wed strijd reed en met succes. Hij werd vijfde en won vele premies. SPELDJESDAG HERWONNEN LEVENSKRACHT. De speldjesdag voor Herwonnen Levens kracht bracht te Vlijmen f 114.39 op. Jammer dat tegelijk ook voor de blin den een speldjesdag werd gehouden, wat voor beide doeleinden nadelig is geworden. REISOUDENVANDAGEN. Traditiegetrouw zullen ook dit jaar de Ouden van Dagen weer een uitstapje gaan maken en wel op woensdag 17 juli a.s. Het comité kwam voor het houden van een laatste bespreking zaterdagavond in café M. Achten bijeen. Met dankbaarheid werd kennis genomen van de resultaten van de gehouden collecte. Dank zij de mede werking van de autobezitters die hun wa gen die dag geheel belangeloos ter beschik king stellen is deze reis weer mogelijk ge maakt. De reis zal ditmaal gaan naar Rot terdam; om half twaalf zal met het ophalen worden begonnen en tussen 12 uur en half één zal dan worden gestart. Men hoopt des avonds te ca. 9 uur weer terug te zijn en aan de kom van het dorp zullen de oudjes door de Kon. Harmonie St. Caecilia wor den afgehaald. Met muziek voorop gaat het dan naar café J. Siegers, waar de avond verder ge zellig zal worden doorgebracht. VOETBAL. Het zomeravondvoetbal is de laatste ja ren steeds meer in de belangstelling komen te staan en er is bijna geen fabriek of on derneming meer te vinden of men heeft een elftal dat meermalen zijn krachten meet op het groene veld. Ook alhier is enkele weken geleden een wedstrijd gespeeld tussen het onderwijzend personeel uit de gemeente en het over heidspersoneel. Op donderdag 18 juli a.s. zal er op het terrein van de R.K.V.V. Haarsteeg een zeer bijzondere wedstrijd plaats hebben. Het is een elftal geformeerd uit leden van het Brabants Orkest, dat zal1 spelen tegen een elftal geformeerd uit le den van de Kon. Harmonie St. Caecilia; twee elftallen samengesteld uit muzikanten en om het compleet te maken zal de wed strijd met muziek worden opgeluisterd. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. Zaterdagavond hield de Boerenleenbank alhier in café J. van Oijen haar jaarverga dering en het blijkt een goede gedachte te zijn geweest van het bestuur van de bank om dit op een zaterdagavond te doen. In tegenstelling tot vorige jaren, toen de ver gaderingen op een avond midden in de week plaats hadden, was de opkomst van de leden nu heel wat groter. De voorzitter de heer M. van Engelen sprak er tenminste, na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend, zijn vreugde over uit, dat zovelen aanwezig waren. Uit een kort maar duidelijk overzicht dat hij hierna gaf kon worden opgemaakt, dat de bank zich nog steeds in een gestadige groei mag verheugen. De omzet is zelfs zo toe genomen, dat het bestuur zich genood zaakt heeft gezien om de kassier, die voor heen nog een nevenbetrekking had, er een volledig bestaan aan te geven, zodat hij zich geheel in dienst van de bank kan stel len. Dit blijkt volgens de voorzitter een goed besluit te zijn geweest, want doordat de kasuren voor het publiek veel ruimer zijn gesteld, is er nadien van de diensten van de bank reeds een veelvuldiger gebruik gemaakt. Alhoewel in de afgelopen week bij de oproep voor de vergadering de leden een gespecificeerd financieel verslag was toege zonden werd door de kassier de heer F. j van Oijen nog een uitgebreid overzicht op de balans gegeven, waaraan het volgende kan worden ontleend: Het aantal leden steeg in het afgelopen jaar tot 114, het aantal spaarders steeg met 53 en bedraagt thans 500; hun geza menlijk tegoed steeg in het afgelopen jaar met f 113.935.40 en bedroeg per 31 dec. 1956 f 560.281.81. De credietgelden op lopende reketjjBgen hierbij genomen, was per 3 Idee. j.l. aan de bank toevertrouwd een bedrag van f 677.570.62. Blijkens de statistiek is deze stijging bij alle banken het geval; bij de Centrale Bank te Eindhoven, waarbij ongeveer 500 plaat selijke banken zijn aangesloten steeg het spaartegoed in 1956 met 76Vk miljoen en had een gezamenlijk spaartegoed van on geveer 500 miljoen gulden. Na 1 januari kwam de toestand wel iets anders te liggen en had er wellicht door de grote investe ringen in de land- en tuinbouw vrijwel overal een daling plaats, welke zich mo menteel weer geheel aan het herstellen is en weer spoedig op het oude peil zal staan. Hier is echter van een daling geen spra ke geweest, alhoewel ook niet van een grote stijging gesproken kan worden is er na 1 jan. toch nog f 26.000 meer ingelegd dan terugbetaald. De inlagen bedroegen f 201.000 en de teruggaven f 175.000. In dien het zo doorgaat zal 1957 voor de bank weer een goed jaar worden. Ook de omzet steeg in het afgelopen jaar aanmerkelijk. Deze was in 1955 f 4.620.458.16, in 1956 was de omzet f 5.897.016.72, een toename dus van f 1.270.558.56. Ook van het verlenen van voorschotten wordt door de leden veelvuldig gebruik ge maakt, in 1956 werden weer voorschotten verleend tot een bedrag van f 64.000, in totaal had de bank per 1 jan. j.l. aan voor schotten uitstaan een bedrag van f 245.580.36, daarbij stond in lopende re keningen 25.565.38, in totaal dus f 271.145.74. Ook in de eerste helft van dit jaar werd reeds tot een bedrag van f 45.000 aan voorschotten verleend. Volgens een mededeling van de kassier mag 2/3 van de ingelegde spaargelden aan voorschotten worden verstrekt; voor dit doel is momenteel nog f 51.000 beschik baar. Verder deelde de kassier nog mede dat in de eerste helft van dit jaar de om zet reeds met f 470.104.- is gestegen in vergelijking met het vorig jaar; de omzet in geld bedraagt thans ongeveer f 130.000 per week. Ook werd medegedeeld dat er een spaaractie op komst is voor de jeugd, dit om in de toekomst het hoofd te kunnen bieden aan de grote vraag naar geld in de land- en tuinbouw. De bruto winst van de bak bedroeg in het afgelopen jaar f 7.090.09 en aan onkosten werd een bedrag geno teerd vari f 5.028.40. Aan de belastingre serve werd f 275 toegevoegd, afgeschreven werd op het meubilair f 200, aan de feest- reserve werd f 400 toegevoegd, toevallige lasten f 5.90, winst over 1956 f 1.180.79. Volgens de statuten mag V4 van de winst worden verdeeld, hiervan werd allereerst nog f 100 aan de f eestreserve toegevoegd, dit in verband met het feit dat de bank in 1960 haar gouden bestaansfeest hoopt te vieren; het seminarie ontving f 50, het Wit-Gele Kruis f 20, de Boerenbond f 20, de RKJB f 20, de Boerinnenbond f 20 en de Tuinbouwvereniging f 20. Het lid van de Raad van Toezicht de heer M. v. Falier, die aftredend was, werd met grote weerderheid van stemmen her kozen. Volgens de statuten moeten leden die zich elders gaan vestigen ontzet worden, zo zal aan 7 leden die zich de laatste jaren elders hebben gevestigd, hiervan medede ling worden «gedaan. Na de rondvraag werd deze zeer leerrijke vergadering door de voorzitter op de gebruikelijke wijze ge sloten. CHRISTELIJK GEMENGDE ZANG VERENIGING EXCELSIOR. Zoals wij in ons vorig nummer reeds konden mededelen behaalde de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior alhier (dirigent de heer Jac. Groen uit Heusden) j.l. woensdag op het groot nationaal zang-zaal concours „Utrecht 1957", met 323 punten een eerste prijs in de Superieure afdeling. Wij zijn thans in de gelegenheid uit de rapporten van de juryleden, de heren H. Alink, H. Coljee en Beukx, een en ander mede te delen. Als verplicht nummer werd door Excel sior uitgevoerd „Cantate Domino" van Heinrich Schütz. Hierover merken de ju ryleden o.m. op: „Het werk zat er goed in en het kwam er ook goed uit. Wij hebben bewondering voor dirigent en koor, om dit moeilijke werk zo te zingen. De klank was echter veel te scherp." „Men zakt en de klank wordt er iets minder door, maar verder verdienstelijk gezongen." Als vrij nummer zong Excelsior: „Voor jaarshymne" van J. G. van Herwaarden. Hierover zegt het rapport van de jury o.m.: „De klankvorming der heren is beter dan die der dames." „Op zichzelf is dit een heel goed koor, maar wanneer aan meer vocalisatie wordt gedaan, zal het een uit stekend koor worden. De krachten zowel van dirigent als koor zijn aanwezig." „Over het geheel wat scherp van klank en wat vlak, maar ook veel goeds; minder als 't verplicht nummer." I De puntenlijst ziet er als volgt uit, resp. voor vrij en verplicht nummer: zuiverheid 8-8-7 en 7-7-7; rythmiek 8-8-8 en 8-7-8; uitspraak 8-8-8 en 8-8-8; klankgehalte 7-7-7 en 7-7-7; nuancering 8-8-8 en 7-8-7; opvatting 9-8-8 en 8-8-8; samenzang 8-8-8 en 8-8-7. Na het succesvol optreden bracht het grote gezelschap, dat met twee bussen de reis maakte, het verdere van de dag op prettige wijze door en werd o.a. een bezoek gebracht aan de Julianatoren te Apeldoorn; verder werden Arnhem, Nijmegen en Gra ve aangedaan, om des avonds samen te ko men in Hotel Concordia te Heusden, waar de dirigent, de heer Jac. Groen, gehuldigd werd. Door de voorzitter van Excelsior, de heer W. Timmermans, werd de dirigent op hartelijke wijze toegesproken, waarbij hem werd dank gebracht voor zijn onver moeide ijver waarmede hij zich aan het koor heeft gegeven en waaraan het zeker in de eerste plaats te danken is dat het koor dit grote succes mocht bereiken. GESLAAGD. Aan de Chr. H.B.S. te Waalwijk (Pr. Willem van Oranje College) slaagde voor het diploma A 5-jarige cursus de heer G. Stein alhier. ONDERLING VISCONCOURS. De hengelsportvereniging De Maasmond gevestigd in café dhr. Ph. van Tilborgh, alhier, hield j.l'. zaterdag een onderling visconcours. Aan dit concours namy 40 personen deel. De hoofdprijzen in dit con cours werden behaald door de heren: 1 J. Timmers, 2 E. Both, 3 H. Kraak, 4 H. Huijsman, 5 Jac. de Brouwer, 6 J. Both, 7 A. Waarts, 9 Joh. v. Beek, 10 L. v. d. Mooren, 11 P. Sprangers, 12 C. Sprangers, 13 N. Kraak, 14 A. Verduijn, 15 M. Dek ker en 16 P. Dalmaijer. GEERTRUIDENBERG Onze stadgenoot, de heer J. Damen, slaagde aan het Dr. Mollercollege te Waalwijk voor het diploma H.B.S. afd. A. KERMIS. Op de kermis, die van 20 tot en met 23 juli a.s. zal plaats vinden, is een plaats in geruimd voor de volgende attracties: kinder draaimolen, zweefmolen, brievensport, luchtschommel, bumperspel, lunapark, wip- spel, schiettent, gebakkraam, babymolen, snoepkraam, rupsbaan, auto-skooter, bal- co-rotorspel, zaagselsport; octopus, golf- baantje en viskraam. CONCERT. Zondagavond concerteerde de harmonie Apollo op de kiosk op de Markt. Onder leiding van de directeur de heer J. Steen bergen werden een 8-tal werken ten gehore gebracht, waaronder de beide concours- nummers, waarmee Apollo nieuwe lauweren wil gaan oogsten. Er werd serieus en smaakvol gemusiceerd. GESLAAGD. Aan de M.T.S. te Dordrecht slaagden onze plaatsgenoten de heren M. van Riel en B. Dirven. I

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5