WAALWIJK STAS R SpOAt BRILLEN Special PRISMA-horloges van MA AREN OPROEP DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 JULI 1957 WILLEM VAN ORANJE COLLEGE WAALWIJK. ns Geslaagd voor het eindexamen HBS A alle candidaten, n.l.: E. M. Baars, Heusden; E. W. v. d. Dussen, Dongen; J. A. Maij- res, Sprang; P. K. Nanlohy te Vught; G. Schep, 's-Gravenmoer A. Staudt, 's-Bosch; G. F. Stein, Sprang-Capelle; F. A. van Tien hoven, Waalwijk; W. Timmer mans, Veen; K. P. G. Wildschut, Den Bosch. OVERGANGSEXAMENS Dr. MOLLERCOLLEGE WAALWIJK. Zaterdagmorgen had in de au la van het 'Dr. Mollercollege de bekendmaking plaats van de re sultaten der overgangsexamens. Na de opening van deze bijeen komst herdacht de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Tielen, de onlangs overleden voorzitter van het O.M.O. in Noord-Brabant, de heer P. P. J. A. v. d. Putt. In het kort onder streepte de voorzitter de grote verdienste van de overledene voor het O.M.O. in onze provin cie. Een gelukwens richtte de voorzitter tot burgemeester mr. R. J. Th. v. d. Heijden die ver hinderd was deze bijeenkomst bij te wonen in verband met zijn benoeming tot vice-voorzit- ter van het O.M.O. in Noord- Brabant, en eveneens tot mej. v. Laarhoven in verband met het feit dat zij onlangs is geslaagd voor het doctoraal examen En gels. De zó noodzakelijke uitbrei ding van het schoolgebouw heeft, zo deelde de voorzitter mede, de departementale goedkeuringen verkregen, zodat men mag hopen in de loop van het volgend jaar van deze uitbreidingen te kun nen profiteren. Vervolgens maakte de rector, dr. ir. v. Laarhoven, onder tast bare spanningen de resultaten bekend der overgangsexamens. Uitslag overgangsexamen. Afdeling HBS. Bevorderd van 2G naar 3G Gonny van Engelen, Elshout; W. Beekmans, Haarsteeg, met j lien Pijnenborg uit Drunen; Ans Spijk uit Drunen; A. Lensvelt, Dussen; J. Damen, Geertruiden- berg; A. van Oorschot en J. van Oorschot uit 's-Bosch; H. v. Ras teren mei lof en J. v. d. Linden uil Heusden; M. Schellekens en F. Timmermans, Kaatsheuvel P. Sopers, St. Michielsgestel; C. Achten, G. Smith en F. v. Weert uit Vlijmen; J. Jonkers, Vught; Leida v. Bleijenburg, W. v. d. Broek, R. Donkers, J. Dijkstra, J. v. d. Gouw, F. Klerkx, iM. v. d. Leur, A. Leijtens, .1. v. d. Mee, J. v. Noov, G. v. Oudheusden, Riet Peerik, P. Rous, P. Schrauwers, E. Sibbald, A. Stoop en A. IJzer- mans, allen uit Waalwijk; P. Kemmere, Waspik. Herexamens 2. Afgewezen 14. Bevorderd van 4a naar 5a P. Schoof, Dongen; A. v. Delft, Elshout; W. Aussems, Kaatsheu vel: .1. v. Gerwen en C. Kieboom, Raamsdonk; A. v. d. Elshout, J. de Kort, M. de Louw, C. v. Oers en A. Timmermans, Waalwijk. Herexamen 2. Afgewezen 0. Bevorderd van 4b naar 5b P. v. Bokhoven, Drunen; G. Paijmans, Haarsteeg; A. v. Baar en N. Steffen uit Kaatsheuvel; A. Loonen, Nieuwkuijk; J. van Hest, L. v. d. Heiiden. A. Schoo- nen en A. v. d. Wiel uit Vlijmen; - Th. Bakkers, J. Beunes, P. van Bracht en J. Verhulst,Waalwijk; G. van Meel, Wagenberg. Herexamen 4. Afgewezen 11. Afdeling Middeib. Meisjesschool. Bevorderd van klas 1 naar 2 Nelly v. Oosterhout en Trees v. Spijk uit Drunen; Katrientje v. d. Broek uit Heusden; Ireen v. Hest uit Vlijmen; Tonny Adri- aanse, Netty Bakkers, Thea Geurtz, Marieke Riksen en Elle- ke Vermeer uit Waalwijk; Joop van Gerwen uit Waspik. Afgewezen 5. Bevorderd van klas 2 naar 3 Annelies Hempenius en Chris- lof; W. Wagelnakers, Loonop- zand; L. Verreijt, Nieuwkuijk; Mieke de Bont, Raamsdonk; H. de Laat, Vlijmen; C. van Heijst, Vught; C. Eibers, Carin Hoff- ma'ns, U. Hovers, A. Kolsteren, A. Slaats, Riet Teijssen met lof en F. v. Tilburg, allen Waalwijk; F. Coesmans en Ria de Glas, met lof uit Waspik. Herexamens 2. Afgewezen 8. Bevorderd van 3G naar 4G C. v. Liempde, Haarsteeg; J. v. Riel en P. Grootswagers, Kaats heuvel; C. Aarts, P. v. Eeu wijk 1 met lof, N. v. Hest, Maria v. Ier- sel met lof, J. Kees, R. Minke, Coby Rensen, P. Somers met lof, Maria Verhulst, Hetty Vlaar en J. v. Riel, allen uit Waalwijk. Afgewezen 1. Afdeling HBS. Bevorderd van 1 naar 2 C. Elshout, C. van Huiten, J. Klerx, Riet Lips, A. v. d. Sanden, M. Stevens en A. Jehoel uit Dru nen; L. v. d. Pluijm en A. van Schendel uit Dussen; H. v. Rijn Elshout; Annemieke Blijlevens en A. Lanen, Geertruidenberg; P. Beekmans, Haarsteeg; H. v. ler- sel, Helvoirt; L. Maas, C. Nollen, L. Spierings, P. Spierings en H. Voets, 's-Hertogenbosch; H. de Vaan en L. Leijten, Heusden; P. v. d. Hoven, C. Mutsaers, José v. Riel, Annemieke Roestenberg, C. Roestenberg en Leonie Tim- mers, Kaatsheuvel. Th. Rodenburg, met lof, uit Raamsdonk; A. v. d. Ven, Vlij men; G Aarts, B. v. Bavel, A. ter Berg, R. Bauwens, W. Beunes, .1. Dekkers met lof. E. de Haan,. A. v. Heesch, F. Hellings, E. Hey- stee, C. Hoffmans, C- de Jongh, J. Joosen, Els Klerx. Marie-Lou- ise Kruijssen, A. van Liempt, A. Lombarts, J. Meijs, A. v. Mook, •P. v. Oers, J. v. Pruijssen, H. Pul lens, Th. de Ronde, Willy Schoc- mans, P. Verhulst en Mieke Vlaar, allen uit Waalwijk; A. Boom, M. Coesmans en H. Ver hulst uit Waspik. Afgewezen 26. Hernamen 6. Bevorderd van klas 2 naar 3 P Elshout, Drunen; F. Bonte, 's-Bosch; H. v. Mierlo, Dussen; W. v. d. Broek, Heusden; G. Klijn, C. Litjens en W. Vloemans Kaatsheuvel; J. de Bont, Nieuw kuijk; J. v. Weereld, Tilburg; W. Schoonen en M. v. d. Wiel, Vlijmen; P. Avontuur, J. Berg mans, A. Duquesnoij, G. v. Esch, J. Henkelman, A. v. Hest, F. van Huiten, M. Janssen, L. v. Lies hout, P. de Louw, H. Passier. J. C. Pullens, J. Th. Pullens, W. Span, H. Spierings en G. Verheij- en, allen uit Waalwijk; A. Kami) en G. Kemmeren uit Waspik; W. Huijbregts. Vlijmen. Voorw. bevorderd 8. Afgewezen 10. Janssen uit Elshout; Thea Ver meer uit Geertruidenberg; Wil ly Bruijsters, 's-Bosch; Marleen v. d. Heijden, Kaatsheuvel; José de Bont, Nieuwkuijk; Ria Schu macher, Raamsdonk; Maria Hol leman, Tilburg; Margriet v. Hest, Vlijmen; Jess Dirks, Annemieke Dirks, José Dirks, Antje v. Leij- en, Ria v. Rijckevorseï, Jacque- lin v. d. Ven, Ria Vloemans en Breg en J. Blom, A. E. Heijmans te Drunen, A. P. Boll, Doeveren; J. Timmermans en E. A. Waitz te Kaatsheuvel. Niet bevorderd 10. Van II naar III W. G. van Caem; F. M. Dek kers, P. van Drunen, E. A. M. v. Engelenburg, M. Hoefnagel, M. Hulst, J. W. de Jong, C. J Man- demakers, G. Maijers, A. M. Mes man, Peter Pruijssers, Pieter Pruijssers, H. E. Rijkers, A. .1. v. d. Schans, Nies van der Schans, H. Schapendonk, A. Timmer mans, C. J. v. Vugt, .1. L. Waarts te Sprang-Capelle en A. C. J. van der Meulen te Waalwijk. Niel bevorderd 3. Van III naar IV J. M. Boll, Doeveren; A. G. Braspenning,. Th. C. M. Damstra, A. S. Dekkers, P. Greve te Waal wijk; P. J. van der Bijl, G. W. v. Caem, Gr. J. Kieboom, F. Paans, W. N. v. Riel, G. A. v. Vugt, P. G. Wagemakers te Sprang-Capelle; J. G. Treffers Loonopzand (vw.) J. De Graaff te Eethen (Dron- gelen). Niet bevorderd 5. Tikt dmiidel maak lüef jecuukdek VERENIGING VOOR HEEM KUNDE „MIDDEN-LANG STRAAT e.o." Op zaterdag 6 juli organiseer de bovengenoemde vereniging voor haar leden een excursie naar Loevenstein en Woudri- chèm. De deelname der leden was niet bijster groot, doch de kermissen in de omgeving zullen er wel schuldig aan zijn geweest. De kleine groep, die per fiets vanaf de pont vertrok, bezocht het stadje Woudrichem, waar 'n gids hen opwachtte om hen in 't stadje rond te leiden. Bezocht werden de grote kerk, op welks toren gebeeldhouwde tegels zijn aangebracht van de Heren van Woudrichem. Aardig was het Marktveld aan de Hoogstraat, dat door vele oude geveltjes is omgeven. Langzaam vordert de resturatie, die hard, maar dan ook heel hard nodig is. De ves tingwerken en stadspoort wer den bezocht, waarna het gezel schap de Maas overstak om 'n be zoek te brengen aan het slot Loe venstein, waar allen zich bij een ander gezelschap voegden voor een rondeliding door het beken de slot. Gegadigden die op DINSDAG 30 JULI a.s. het uitstapje naar Bos en Duin willen meemaken. Tanneke v. Well uit Waalwijk. Herexamen 1. Afgewezen 9. Bevorderd van klas 3 naar 4 José Janssen, Elshout; Alda den Hartog, 's-Bosch; Louise v. Hoorn, Loonopzand; Coby Bar- kel, Marlies de Cock, Irmgard de Graaff, Leny v. Helvoirt, Bep Joosen, Thea v. Lier, Mariene Mombers, Noor Pessers, Mieke Pullens, Lola Smelt en Nel van Wees uit Waalwijk; Hanny Vo- ragen, Geertruidenberg. Afgewezen 1. Bevorderd van klas 4 naar 5 Therèse v. d. Heijden en Ans Steffen uit Kaatsheuvel; Truus Loonen, Nieuwkuijk; Mariëtte v. Drunen, Marleen v. leisel, Hen- ny Knepflé, Bika v. Laarhoven, Ëlly Mahieu en Joke Slaats uit Waalwijk. Herexamen 1. Afgewezen 1, Deze bijeenkomst werd geslo ten door de voorzitter, die alle geslaagden gelukwenste en de niet-geslaagden voor het komen de schooljaar en hart onder de riem stak. Tenslotte dankte de voorzitter de rector, con-rector en de leraren voor de vele goede goede zorgen welke zij in het af gelopen schooljaar weer aan het onderwijs op de school hebben besteed. OVERGANG NUTS-ULO- SCHOOL, WAALWIJK. Bevorderd van klas 3 naar 4 J. Beex, Dongen; W. v. Bokho ven, M. de Hart, W. v. d. Heiiden, P. v. Huiten, Noor Lips en Th. v. Bevorderd van I naar II 1 Joha. Blom, Ann. v. Drunen, j M. Giesbers (vw.), C. Koogje, E. Mandemakers, A. Molegraaf, B. H. Treffers, G. E. v. d. Veen, J. E. Werther te Waalwijk; J. A. Dekkers, H. J. Gouda, P. C. 't Hooft, A. de Jong, S. M. Klaasse, M. C. Kuijsten, A. J. Maijers, P. A. Maijers, Janny Maijers, P. C. Nieuwenhuizen, A. D. v. Omme ren. E. A^ Pruissers, G. R. Rempt, A. Ros, H. Vos, A. Wagemakers, C. van Zeist te Sprang-Capelle; Na deze excursie begaven, allen zich huiswaarts, genietend van het prachtige landschap van het Land van Altena. Deze excursie is niet bevredi gend geweest, ondanks de eerbied voor Woudrichem en Loeve- stein's oudheid en historie, want als toeristisch stadje is het nog niet wat het zijn moet. Vele hui zen en gevels zijn vervallen, wel ke een zeer snelle restauratie be hoeven, willen zij dit historisch bolwerk redden. Wij geloven dat het in de loop der tijden wel zal worden opgeknapt en dat 't dan kan streven naar Gorinchem, El- burg en Harderwijk. In de maanden juli en augus tus zullen geen excursies worden gehouden i.v.m. de vacanties e.d. zodat in september het seizoen weer wordt begonnen met een excursie of lezing. DE KERMIS. Wat schuchter, wat aarzelend begon het zaterdagmiddag. Het was iets nieuws de kermis op za terdagmiddag 4 uur te openen. Maar het wende spoedig, meer en meer vulde zich het kermis terrein en 's avonds was het in café's, dansgelegenheden en op 't kermisterrein reeds aardig druk. Maar zondag was de druk te enorm, „afgelaje" zoals Han nibal elders zegt. De vermake lijkheden konden het vanaf het begin tot 't eind haast niet ver werken, 't bezoek was bijzonder groot onder de meest ideale weersomstandigheden en op een kermisterrein, dat dit jaar vele mooie, nieuwe attracties her bergt, echt een vermaak voor jong en oud. De café's en andere etablisse menten waren opgepropt en we hoorden de kreet „was 't nu maar eens zo groot" en een an- der„zo een paar zondagen In elk geval, de inzet is uitste kend geweest en is keurig verlo pen. Laten we hopen dat de rest ook zo moge zijn. Nog veel genoegen. W. A. C. In verband met de vacanties was het maar een klein groepje athleten dat afgelopen zondag deelnam aan atnlëtiekwedstrij- den in Tilburg, georganiseerd door de vereniging Kunst en Kracht. Toch werden er nog twee eerste prijzen behaald en' werd er weer een clubrecord gebroken. Bij de heren werd C. van Delft eerste op het nummer kogelsto len met een worp van 10.15 m. Op de 100 m. werd hn tweede in zijn serie. A. v. Riel behaalde op het nummer discuswerpen Da mes C de 2e prijs met 25.47 in. Bij het kogelstoten Dames C won R. van Duijl de le prijs met 9.58 m. Hiermee verbeterde zij voor de tweede keer in dit sei zoen het clubrecord op dit num mer. WAALWIJKSE ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN. Op 24'en 25 juli a.s. organi seert de plaatselijke atletiek vereniging WEG de open Waal- wijkse athletiekkampioenschap- pen. Dat is dus op woensdag- en donderdagavond telkens om' 7 u. Deelname staat open voor ieder een en wel op de volgende num mers Meisjes (12 tot 18 jaar). 60 m. horden; 80 in.; hoog springen; ver springen; kogel stoten; speerwerpen; discus werpen. Dames (boven 18 jaar). 80 m. horden; 100 m., 200 m., 800 m., hoogspringen; ver sprin gen; kogelstoten; speerwerpen; discuswerpen. Jongens 12 tot 18 jaar). 80 m., 300 m.; 600 m.hoog- stoten; speerwerpen; discuswer- springen; ver springen; kogel pen. Heren (boven 18 jaar). 100 m.; 200 m.; 400 m.; 800 m.; 1500 m.; 5000 m.; 110 m. horden; hoogspringen; verspringen; ko gelstoten; discuswerpen; speer werpen; polsstokhoogspringen. Het inschrijfgeld bedraagt per nummer voor jongens en meis jes 15 ct. en voor dames en heren 25 ct. Inschrijvingen, vergezeld van inschrijfgeld, tot 22 iuli bii het secretariaat van WAC, Paul Krügerstraat 2. Nummers, waar voor te weinig inschrijvingen zijn vervallen. Voor de winnaar op elk nummer is een medaille be schikbaar, terwijl de nrs. 2 en 3 een diploma krijgen. SCHOOLREISJE. Leerlingen der Nuts ulo-school alhier maakten donderdag 11 ju li j.l. onder leiding van hun le raren een in alle opzichten ge slaagd schoolreisje per touring car naar Amsterdam. De rond vaart gaf een goede indruk van het stedelijk schoon en de haven bedrijvigheid, het bezoek aan het Aquarium van de pracht onder water, Schiphol getuigde van menselijke durf en initiatief en de tentoonstelling Het Atoom van men'seliik vernuft. Toen be gon de meesten te duizelen, had men genoeg gezien en werd be sloten naar Waalwijk terug te keren, dat men omstreeks 9 uur 's avonds weer bereikte, voldaan en moe. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Hooihark; pincher; boxer; bruine kinderportemonnee; lich te regenjas; 3 boodschappentas sen; groene vulpen; linker kin derschoentje (wit)rijwielsleu teltje. Verloren Grijze colbertjas; rood lederen portemonnee met inhoud; zwem- kaarten; 2 damesvesten; kinder rijwiel; jong hondje; zwarte kin derfiets; vat met bier; schuim rubberkussen; actetas. m. voet baluitrusting en zwembroek met badhanddoek; actetas met voet- balüitrusting; mil. baret; heren- polshorloge; manchester jasje; rode portemonnee; damespois,- horloge. AGENDA. Musis Sacrum. Maandag en dinsdag 8 uur: „Alarm in de Pacific", 14 jaar. Woensdag en donderdag 8 u.: „Moeder wat een klap", alle leef tijden. Luxor. Maandag 8 uur„Michael Stro- goff, de koerier van de Czaar", alle leeftijden. GOUDEN EN ZILVEREN SIERADEN Dinsdag, woensdag en donder dag 8 uur: „De kapitein van Kö- penick", alle leeftijden. Waalwijks Orkest. Woensdag 7.45 uur repetitioe der strijkers ten huize Grote- slraat 264. Pr&witscSaaS ffiieisw® DL HEER C. MAIBURG, j lid der Bossche Kamer v. Koop handel en Drs. R. van Iersel i uit Oss opvolgers van Dr. S. v. Zwanenberg. In de donderdagmiddag in Cha let Royal te 's-Bósch gehouden vergadering der Kamer v. Koop handel en Fabrieken voor 's Her togenbosch en omstreken onder presidium van Dr. G. de Gruijter werd de heer C. H. M. Malburg door de voorzitter geïnstalleerd als lid dezer Kamer. Hij noem de hem een zeer actief werker in het industriële leven van Den Bosch. De heer Maiburg neemt de plaats in van de heer H. Appel, die jarenlang deel heeft uitge maakt van de Kamer. De voor zitter wenste hem dezelfde acti viteit toe voor de Kamer als z'n voorganger. Aan dr. S. v. Swanenberg, die als lid van de Kamer ontslag ge nomen heeft, wijdde de voorzit ter waarderende woorden voor al hetgeen hij sedert 1932 als lid, als bestuurslid en als ondervoor zitter heeft gedaan. Op dinsdag 24 september zal officieel af scheid worden genomen. Als zijn opvolger èn als lid èn als bestuurslid dozen de leden de heer drs. R. v. Iersel, directeur van Organon te 's-Bosch. Zowel de heer C. Maiburg als de heer drs. R. van Iersel zijn beiden geboren Waalwij kers. DE B B. IN NOORD-BRABANT. De B B. in Noord-Brabant telt thans 24.000 noodwachters, ter wijl er ruim 29.000 nodig zijn. In de A-gemeenten beschikt men over 78 van het nodige aantal en in de B-gemeenten over 69 Hiervan zijn resp. 60 en 80 opgeleid. Vergeleken met het ge hele land maakt Brabant dan ook een goed figuur. Er zijn in ons land n.l. 242.000 man nodig en we hebben er 166.000. Het verloopcijfer geeft ook geen on gunstig beeld, want het percen tage ligt niet hoger dan het ver loop van de grote vakcentrales. En merkwaardig is, dat de op stand in Hongarije blijkbaar sti mulerend heeft gewerkt (in het gehele land) bij de aanmelding, wan het cijfer van het le kwar taal 1957 ligt op 2000. In 1956 traden 4000 noodwachters meer toe dan er afvielen. Wanneer men dan nog overweegt dat een groot deel der afvallers is geoe fend, dan kan in noodgevallen 't nodige aantal BB-ers snel wor den aangevuld tot het gewenste niveau. Waarbii men er on kan rekenen dat de aanmeldingen ook snel zullen komen, omdat men in zulke gevallen ziet dat 't nodig is. „TAPTOE EXBANDO '57" TE OOSTERHOUT. „BRABANTS HEEM". De Stichting „Brabants Heem,, zal haar negende heemkundig kamii dit jaar houden van 31 ju li tot en met 3 aug. te Drunen. Aangemoedigd door het grote succes van de kampen, gehouden J in de vorige iaren, ligt het in het voornemen dit jaar het kamp te j organiseren door en onder lei ding van de Heemkundige Kring j „Onsenoort'' te Nieuwkuiik. Als i centrum en uitgangspunt werd door deze kring evenwel Drunen 1 genomen. Verkenning van doze voor velen onhekende streek, be grensd door de Maas, Dieze en Drunense en Loon se Duinen, doorsneden met nolders, waarin j het oude stadje Heusden ligt en j zich tevens moderne industrieën bevinden, kan voor de deelne- j mers bijzonder interessant wor- den. j Aan het kamp kan door de Ie- 1 den van Brabants Heem en de Heeskundige Kringen worden deelgenomen door inschrijving aan de heer O. van de Meeren- donk, Prinses Julianastraat 13 te Vlijmen. Het programma zal o.m. in houden Woensdag 31 juli aankomst te pl.m. 5 uur, n.m. Om 8 uur heeft de ontvangst plaats van het be stuur van Brabants Heem op het gemeentehuis te Drunen hetgeen opgeluisterd zal worden met mu ziek en Vendelgroet door de O. L. Vrouwe Schuts te Elshout. Donderdag 1 aug. samenkomst op het raadhuisplein te Drunen voor vertrek van de gasten naar Heusden, waar excursies worden gehouden. 5 uur nam. terug naar Drunen en om 8 u. samenkomst in restaurant Elshout voor een bijeenkomst met lichtbeelden over Heusden. Gezellig samen zijn. Vrijdag 2 aug. verzamelen om 9.15 uur ou het raadhuisplein te Advertenties voor het volgend nummer moeten, met het oog op onze vacantiedagen, WOENS DAG in ons bezit zijn. Administratie. Drunen voor vertrek naar Bok hoven. Bezichtiging van het his torische kerkje en heerlijkheid. Om 2 uur vertrek naar Drunense Duinen en Giersbergen en vind plaatsen van voorwerpen uit de laatste ijzertijd. 1.30 uur terug vaart gaf een goede indruk van tocht naar Drunen. Om 8 uur wederom samenkomst in restau rant Elshout, waar een korte in leiding zal worden gehouden over heemkundige onderwerpen. Zaterdag 3 aug. zal nog een bezoek worden gebracht aan de NA'. Lips Schroevengieterij. Om 12 uur "volgt een koffietafel, waarna de gasten uiteen zullen gaan. Het is te hopen dat de kring Langstraat e.o. met een flink ge tal leden on dit kamp aanwezig zullen zijn. Ook voor leden uit deze streek zijn de geplande ex cursies en besprekingen zeer in teressant. Het is immers een doel van de Heemkunde zijn streek lief te hebben en te bestuderen. Er is zoveel moois te zien. TOUR DE FRANCE. Wim van Est greep groene trui- Eindelijk dan eens een Neder lands succes dat er wezen mag in deze overigens makke Tour de 1' rance. In de eerste Pyreneeën- etappe van Barcelona naar Ax- les-Thermes over 220 kilometer greep onze kopman Wim v. Est 't groene tricot net voor de neus van .de Fransman Forestier weg. IJzeren Willem zal echter hard moeten vechten om dit begeerde kledingstuk ook uit handen dei- Franse nationalen te houden. Overigens was deze 16e een rustige rit, waarin de groten zich niet bijster hebben ingespannen en zo kon het dan ook gebeuren dat een volkomen outsider met de eerste plaats ging strijken, n.l. Bourlès van de Franse West- ploeg. Een dramatische toon kreeg deze rit door het dodelijk ongeval van twee verslaggevers van Radio Luxemburg, die met hun motor in een ravijn reden. Twee renners stapten in de be zemwagen, n.l. Bober en Nello Lauredi. de een met een verbrij zelde schouder, de ander met een gebroken pols. De tijdrit van zaterdag op het circuit van Barcelona werd we derom een klinkende overwin ning voor de Franse nationalen, maar Wim van Est blies een uit stekende partij mee door als 5e te eindigen. In de rit van gisteren plaatste Stolker zich als beste Nederlan der (9e). Het algemeen klasse ment zag er in Ax-les-Thermes als volgt uit 1 Anquetil Fr. 98 uur 56 min. 14 sec. Op 3 min. 46 sec.: 2 Fo restier Fr. Op 6 min. 19 sec.: 3 Mahé Fr. Op 10 min. 22 sec.: 4 Christian Zw. Op 10 min. 48 sec. 5 Bauvin Fr. Op 11 min. 52 sec.: 6 Janssens B. Op 13 min. 3 sec. 7 Picot, West. Op 14 min. 26 sec.: 8 Wim van Est. Op 16 min. 47 sec.; 9 Defilippis, (t. Op 18 min. 41 sec. 10 Lorono Sp. Op 18 min. 58 sec. 11 Rohrbach NOC.; Op 19 min. 12 sec. 12 Planckaert B. Op 19 min. 32 sec. 13 Jean Bobet, ïle de Fr.. Op 21 min. 45 sec.: 15 Nencini It. Op 29 min. 51 sec.: 16 Adriaenssens B. Op 31 min. 8 sec.: 17 Dotto. Zuidoost. Op 34 min. 22 sec.: 18 Toscato It. Op 41 min. 54 sec.: 19 Hoorelbeke, He de Fr. Op 41 min, 33 sec.: 20 Thomin, West. Op 56 min. 48 i fiW fóoicA Slflhikg 'Bïeda VUGHTERSTR. 25 MARKT32 NW. GlNNEKENSTQ 23 Het Comité „Ouden van Dagen" te Waalwijk roept bij deze op Alle personen van 65 jaar en ouder (zowel mannen als vrouwen) komen in aanmerking. Men kan zich tot en met donderdag 18 juli opgeven bij A. TIELEN, Drukkerij Grotestraat 205 Waalwijk Het Comité Ouden van Dagen OUDEN VAN DAGEN NAAR BOS EN DUIN. Het jaarlijkse uitstapje van de Waalwijk- se Ouden van Dagen zal plaats hebben op dinsdag 30 juli a.s. Allereerst zal een met zorg uitgestippelde tocht langs de mooiste plekjes van Brabant worden ge maakt, waarna het gezelschap zich zal be geven naar Bos en Duin, alwaar een zeer uitgebreide Brabantse koffietafel zal wor den geserveerd. Verder zal het verblijf in Bos en Duin een bijzonder cachet krijgen door diverse attracties. De Bilt zal zorgen voor mooi weer, hebben ze gezegd. AANRIJDING. Toen de heer J. N. uj| Sprang-Capelle maandagavond met zijn bromfiets langs de westzijde van de Zomerdijkweg stond, werd hij, ondanks het feit dat de verlichting van zijn voertuig duidelijk zichtbaar brandde, van achteren aangereden door de motor rijder A. V. uit Drunen. De bromfiets werd zwaar, de motor licht beschadigd. De motorrijder moest met een beenwond naar het ziekenhuis worden overgebracht, van waar hij na verbonden te zijn naar huis werd vervoerd. vindt U in een prachtige sortering bij Zie tevens onze schitterende collectie Stationsstraat 88 WAALWIJK HORLOGES 2 JAAR GRATIS VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL De Oosterhoutse Jeugddrumband, ge vormd door ruim 70 meisjes en jongens, houdt op zondag 21 juli in samenwerking met de show-drumband „De Trommelaere van Roesendael" uit Roosendaal, „Glo- rieux" uit 's-Hertogenbosch, „De Markie zen" uit Bergen op Zoom, „Excelsior" uit Oosterhout en de Drumband uit Made, 's avonds op het Marktplein „Taptoe ex- bando '57". Voorts zal een Nederlandse balletgroep medewerken. De voorstelling begint te 20 uur.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6