if per loursng-car Reisbureau „MUSA EXPRESS" Huurverhoging en Huurblokkering Diploma-uitreiking Mater Amabiiisschool 75 are ROGGE Vakantie-reizen 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JULI 1957 3 t. Gemeenteraad Sprang GEMEENTE HEEFT VLOT TENDE SCHULD VAN 1.1 MIL JOEN, MET NOG RUIM 6 TON TE BETALEN. Gemeenteraad Waalwijk. te Kaatsheuvel werd groot succes. A. C0PPENS BEKWAAM CHAUFFEUR p.p. 6.25 Telefoon 2051 WAALWIJK M. C. van der Ven, Loonopzand; H. J. van Vleuten, Waspik. Afdeling schilderen. B. H. M. van der Hop, Kaats heuvel; G.-G. Ravenstein, Haar steeg. Geen prijzen. Afdeling timmeren. A. M. Broeks, Sprang-Capelle (le prijs); A. J. Chabot, Sprang; J. v. Gooi, Tilburg; A. Haverhals Capelle; G. Kamerman, Heus- den (2e prijs)L. P. Klerks te Haarsteeg; C. W. M. Krol, Loon opzand; P. J. v. Loon, Waalwijk; H. A. Rekkers, Loonopzand; Jac. Verlee, Waalwijk; J. J. Vermeu len, Loonopzand; G. W. Vrijhoe ven, Drunen; F. J. Walravens te Drunen. Afdeling metselen. W. M. J. Beerens, Loonop zand; G. M. van Dijk, Waalwijk; G. v. Eggelen, Nieuwkuijk; C. M. Fijneman, Raamsdonk; W. van Heeswijk, Drunen; A. J. Remme ren, Waspik; M. A. G. Klijn te Kaatsheuvel; N. van Laarhoven, Kaatsheuvel; Chr. v. d. Schans, Sprang; J. I. Schellekens, Waal wijk; F. van Son, Nieuwkuijk; W. Timmermans, Kaatsheuvel J. P. 'van Turnhout, Waspik; W. C. Verhoeven, Nieuwkuijk; W. Verhoeven, Udenhout; J. A. Ver maas, Waalwijk; J. G. M. Vugts, Kaatsheuvel; A. C. Wagemakers, Sprang-Capelle; M. A. Wijnands, Vrijh.-Capelle; P. de Wijs te Raamsdonk. Geen prijzen. Afdeling elektro-techniek. F. J. M. Adriaanse, Waalwijk; J. J. M. Beunis, Loonopzand; A. G. M. v- Daalen, Waalwijk (2e prijs)A. G. v. Gerwen, Waal wijk; W. Gestel, Sprang; H. J. v. d. Heijden, Haarsteeg; G. J. Rem meren, Loonopzand; J. W. Kivits ElshoutW. H. Klooster, Til burg; W. B. Koekkoek, Waal wijk; R. D. Reitsma, Waalwijk; S. Rempt, Sprang-Capelle; J- E. A. M. v. d- Ven, Vlijmen (le pr.) A. J. M. Vorstenbosch Vlijmen; J. H. Vorstenbosch, Vlijmen; E. Zwaans, Kaatsheuvel. AGENDA. Woensdag en zondag geen repe titie voor dames en heren van de Liedertafel „Oefening en Vermaak". „KRACHT EN VLUGHEID" WIL 30-JARIG BESTAAN VIEREN MET OPRICHTING VAN TAM BOER- EN PIJPERCORPS. De Christelijke Gymnastiek vereniging „Kracht en Vlugheid" zal in september van dit jaar haar 30-jarig bestaan vieren, een jubileum dat men uiteraard op enigszins luisterrijke wijze wil vieren. Men hoopt ter gelegen heid van dit feit te komen tot de oprichting van een tamboer- en pijpercorps. Hoewel de aanschaffing van het benodigde materiaal voor 't grootste deel voor rekening van de vereniging zelf komt, mag het uitgesloten worden geacht dat de vereniging zelf de totale kosten van de oprichting van een der gelijk corps kan bestrijden. De vereniging wil herhalve een be roep doen op het Waalwijkse be drijf s- en zakenleven, dat reeds meerdere malen van een bijzon dere royaliteit heeft blijk gege ven, waar het de steun aan plaat selijke verenigingen betrof. De vereniging hoopt dan ook dat ook zij de vrijgevigheid van het bedrijfs- en zakenleven zal mo gen ondervinden, zodat zij bin nen afzienbare tijd tot de oprich ting van een tamboer- en pijper corps zal kunnen overgaan. Giften kunnen worden gestort op postrekening no. 391070 t.n.v. L. H. van Seist, Molenstraat 14 te Waalwijk. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Alvorens de Waalwijkse Ou- len van Dagen zich dinsdagmid dag in Bosch en Duin zullen gaan verpozen, zullen zij eerst 'n rond rit maken, die bijzonder fraai genoemd mag worden. Vanuit Waalwijk zal eerst naar Heusden worden gereden en vervolgens zal de tocht leiden over Meeu wen, Dussen, Keizersveer, Raams- donksveer, Oosterhout, Rijen, Dongen, St. Joachimsmoer, al waar oud-pastoor Ras zich mis schien bij het gezelschap zal voe gen, Loonopzand en zo naar Bosch en Duin. Via de Besoijensestraat zal men 's avonds weer in Waalwijk terugkeren. De harmonie „Sint Crispijn" zal bij de Ned. Herv. Kerk aan de Haven voor een mu zikale ontvangst zorgen. Nu de wetsontwerpen tot wijziging van de hpurwet en tot instelling van een groot boek woningverbetering door de staten- generaal zijn aangenomen, laten wij hier onder de zakelijke inhoud van beide ont werpen in grote trekken volgen. De hierna volgende opsomming is niet volledig. Wel geeft zij de mogelijkheid na te gaan, wat de voornaamste veranderingen zijn welke op 1 augustus 1957 van kracht zullen worden ten aanzien van de huren van woningen en bedrijfspanden. Verhogingen van 1-25 Het wetsontwerp tot wijziging van de huurwet beoogt een huurverhoging met 25 voor de vooroorlogse woningen en van een deel der tijdens en na de oorlog gebouwde woningen. Van niet onder de wettelijke huurverhoging vallende tijdens en na de oorlog gebouwde woningen kan de huurprijs eveneens worden verhoogd. In dien deze als gevolg van de algemene huur verhoging onder de huurprijzen van gelijk soortige woningen komt. Deze verhoging wordt dan voor eik geval afzonderlijk door de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid vastgesteld. Zij kan variëren van 1 - 25 Verhoging op grond van huurwet. Onder de wettelijke huurverhoging val len a. alle vooroorlogse woningen (wonin gen die gereed gekomen zijn voor 27 de cember 1940). b. alle tijdens de oorlog gereed geko men woningen, waarvoor ook de voorlaat ste huurverhoging van 5 heeft gegolden. Dat zijn de woningen waarvan de huurprij zen op verzoek van de verhuurders door de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid zijn verhoogd, alsmede de wonin gen welke in die periode met financiële steun van het rijk zijn gebouwd. c. na-oorlogse woningen, gebouwd met rijkssteun op grond van de beschikking bij dragen woningwetbouw 1948, de financie ringsregeling woningbouw 1947 of de finan cieringsregeling woningbouw 1948, alsmede de na de oorlog gereed gekomen noodwo ningen. De woningen van deze groepen zijn vrijwel alle tot stand gekomen voor 1953. d. woningen welke zijn gebouwd of herbouwd met een rijksbijdrage in geleden oorlogsschade en waarvoor voor 24 februari 1950 boven die bijdrage extra steun uit 's rijkskas is verleend. Verhoging van andere catego rieën woningen. Voor de tijdens of na de oorlog gebouw de woningen die niet onder de wettelijke huurverhoging vallen en waarvoor de huur prijs na 31 juli 1957 lager dan die van ge lijksoortige panden zou worden, kan de mi nister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid een hogere huur vaststellen. Het per centage van de verhoging kan dan variëren van 1 tot 25. Bij de na-oorlogse woningen geschiedt deze vaststelling eerst nadat het betrokken gemeentebestuur hierover heeft geadviseerd. Indien een gemeentebestuur gunstig advi seert kan de huurverhoging reeds per 1 augustus 1957 voorlopig in rekening wor den gebracht in afwachting van de minis teriële goedkeuring. Deze mogelijkheid tot afzonderlijke huurverhoging geldt bij de na oorlogse woningen alleen voor die weke met rijkssteun zijn gebouwd. De huren in de zogenaamde vrije sector zijn namelijk geheel vrij. Weekwoningen. Voor weekwoningen kan de huurverho ging ingaan met het begin van de eerste volle week in augustus 1957. Afronden naar boven. deelte 40 procent of meer van de totale vloeroppervlakte beslaat. Evenals bij de huren voor woningen kun nen ook de nieuwe prijzen (huren vermeer derd met eventuele vergoedingen) voor be drijfspanden naar boven worden afgerond op veelvouden van vijf cent. De onderhuren voor gedeelten van be drijfspanden worden op gelijke wijze vast gesteld als die voor gedeelten van wonin gen. Geschillen. Bij het ontbreken van overeenstemming omtrent de betalingsverplichting (mede in begrepen de vraag of al dan niet sprake is van een bedrijfspand) kan men het advies vragen van de betrokken huuradviescom missie en zo nodig daarna de huurprijs door de kantonrechter bindend doen vast stellen. Grootboek woningverbetering. Het wetsontwerp grootboek woningver betering voorziet in de reservering van de helft der door de verhuurders van voor oorlogse woningen in het tijdvak 1 aug. 1957 -31 december 1966 te ontvangen ho gere huuropbrengsten. Aanmelding per 1 augustus. Vooroorlogse verhuurde woningen moe ten door de verhuurders of beheerders voor 1 oktober 1957 bij het grootboek woning verbetering worden aangemeld. Formulie ren hiervoor worden begin augustus koste loos bij de postkantoren ter beschikking gesteld. Alle veranderingen in de eigendomsver houdingen van aangemelde woningen moe ten eveneens binnen een maand worden aangemeld. Stortingen. De directeur van het grootboek stelt de bedragen vast, die jaarlijks uiterlijk 1 aug. op het grootboek moeten worden gestort. Rentevergoeding. Jaarlijks wordt over de gelden, die een geheel stortingsjaar (1 augustus - 31 juli) ingeschreven zijn geweest, een rente van 3 bijgeschreven. Terugbetaling. Uiterlijk 31 december 51970 wor den de ingeschreven gelden terug betaald, hetzij in contanten, hetzij in verhandelbare en rentedragende schuldbewijzen. Voor die tijd is terugbetaling mo gelijk, nadat een woninverbetering, schilders- en stukadoorswerkzaam heden (binnenshuis en in bepaalde door de minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid aan te wij zen perioden) is uitgevoerd. Deblokkering na woning verbetering. Om voor deblokkering in aanmer king te komen, moet een verbete ring ten minste 30% kosten van wat naar verwachting in totaal vóór 1 januari 1967 voor de betrokken wo ning op het grootboek moet zijn ge stort. Na een verbetering enz. worden niet alleen de voor de verbetering gedane uitgaven terugbetaald, maar voor de dan ontstaande belasting schuld ook een bedrag, groot twee derde deel van dat der verbete- ringskosten. Overheveling en ontheffing. Indien het voor een woning inge schreven bedrag niet voldoende is om een woningverbetering geheel te bekostigen, kunnen, als de verhuur- der nog andere woningen heeft die bij het grootboek zijn ingeschreven, ook voor die andere woningen inge schreven gelden voor die verbete ring worden terugbetaald (3/5 deel voor de verbetering en 2/5 voor de belastingschuld) Indien ook dan nog onvoldoende gelden voor uitbetaling op grond van een verbetering beschikbaar zijn, kan de verhuurder voor 't res terende bedrag geheel of ten dele ontheffing van de verdere stortings verplichting voor de verbeterde woning worden verleend. De nieuwe prijzen (huur vermeerderd met eventuele vergoedingen) worden naar boven afgerond op een veelvoud van vijf cent. Lagere huurprijzen mogelijk. De verhoging der huren van woningen geldt onafhankelijk van hetgeen in huur contracten is bepaald. De huurders zijn dus verplicht de wettelijke huurverhoging te be talen. Verhuurders zijn echter niet verplicht tot huurverhoging over te gaan. Partijen zijn vrij om lagere huurprijzen dan krachtens de wet is bepaald, overeen te komen. Wijze van berekening. De verhoging wordt berekend over de huurprijzen, dat wil zeggen over het bedrag van de totale prijs na aftrek van eventueel daarin begrepen vergoedingen wegens bij komende voorzieningen of verhogingen we gens aangebrachte verbeteringen, enz. aan de woningen. Onderscheiding van bedrijfspanden. De huurverhoging heeft alleen betrekking op zelfstandige woningen en woningen (niet winkelwoningen zijnde) die met een be drijfsruimte een zelfstandig geheel vormen en waarvan het woongedeelte meer dan 60 van het totale vloeroppervlak beslaat. Deel- en onderhuren. Bij huur van een deel van een woning, hetzij rechtstreeks van de eigenaar (deel- huur) of van de huurder (onderhuur) geldt, dat de huurprijs van dat deel stijgt in evenredigheid met de huurprijs van het gehele pand. In geval de eigenaar of hoofdhuurder zelf hoofdbewoner is, mag deze de evenredige onderhuur met 20 verhogen als vergoeding voor het ongerief, dat hij een deel van de woning aan anderen heeft afgestaan. Uitzonderingen. Uitgezonderd van de huurverhoging zijn ingevolge de woningwet onbewoonbaar ver klaarde woningen en woningen die door de minister van volkshuisvesting en bouwnij verheid daaraan zijn of worden gelijkge steld. Voor deze woningen geldt de huur prijs die 31 december 1950 verschuldigd was. Uitgesloten van de huurverhoging zijn of kunnen worden woningen, die niet voldoen aan redelijke eisen ten aanzien van in standhouding en bewoonbaarheid, van wo ningen, die door verwaarlozing welke aan de verhuurder is te wijten, niet voldoen aan de eisen welke daaraan in de huidige om standigheden kunnen worden gesteld, kan de huurprijs voor zover dit niet reeds is geschied, namelijk worden teruggebracht tot die welke gold op 31 augustus 1955. Niet alleen gaat dan de 25 huurverho ging niet door, maar ook werd of wordt de voorlaatste huurverhoging, namelijk die van 5 per 1 september 1955, ongedaan ge maakt. Verzoeken tot vervallen verklaring Van deze huurverhogingen moeten worden ingediend bij de huurcommissie of bij bur gemeester en wethouders der gemeente van inwoning. Huurverhoging bedrijfspanden. Het wetsontwerp staat voor bedrijfspan den een maximum huurverhoging van 15% toe. Een verhoging van deze huren kan ech ter slechts tot stand komen door een over eenkomst tussen partijen. Tot de bedrijfs panden worden ook gerekend: a. alle winkelwoningen, b. alle woningen waarin een bedrijf wordt uitgeoefend, indien het bedrijfsge- Aan het slot van de gemeente- raadsvergadering heeft locobur gemeester Winkelman vrijdag- avond een korte beschouwing j gewijd aan de liquiditeitspositie j der gemeente en het is de raads- jj leden ongetwijfeld duidelijk ge- j worden dat deze positie ailesbe- I halve kunstig is. De enige (schra- jj le) troost hierbij is dat te dien aanzien alle Nederlandse ge meenten in hetzelfde schuitje varen. De vlottende schuld der gemeente Sprang-Capelle be draagt momenteel 11 miljoen en er is nog een goede 600.000 te be talen. Wel tracht het gemeente bestuur de liquiditeitspositie der gemeente zoveel mogelijk non- maal te houden en waar moge lijk vaste leningen aan te gaan, dit neemt echter niet weg dat er tot drastische beperkingen van de investeringen moet worden overgegaan. De voorzitter hield deze beschouwing in het kader van de door de regering aange kondigde rigoureuze bestedings beperkingen die zullen leiden tot. stagnatie van vele belangrijke en zelfs urgente werken. De voorzitter was het echter niet eens met het standpunt van de regering als zouden het de ge meenten zijn die ons land in de huidige financiële crisis hebben gebracht door het doen van ge weldige investeringen. De ge meenten hebben in de na-oorlog se jaren inderdaad enorme be stedingen gedaan, doch deze la gen toch voor verreweg 't groot ste deel op het stuk van de wo ningbouw, die door het Rijk aan de gemeenten was gedelegeerd. De investeringen, die op dit ter rein zijn gedaan, waren echter harde noodzaak. Overigens kan de voorzitter het geheel eens zijn met de door de regering aange kondigde maatregelen, die hij nog te zacht noemde. De agenda zelf werd vlot afge werkt. Besloten werd tot toeken ning van een looncompensatie i.v.m. de aanstaande huurverho ging aan het gemeentepersoneel. De heer de Raat informeerde in dit verband naar de huurverho ging t.a.v. de noodwoningen, doch de voorzitter antwoordde dat dit punt niet aan de orde was en dat B. en W. deze aange legenheid nog niet hadden be zien. Goedkeuring verkreeg ook het voorstel tot vaststelling van een verordening regelende de toeken ning van een tegemoetkoming in studiekosten aan gemeenteperso neel. Met 12-tegen 1 stem (ongeldig) werd mej. E. S. Huidkar tijdelijk benoemd voor 1 .jaar tot maat schappelijk werkster. Twee per ceeltjes grond, tesamen groot 0.15.45 ha., zullen m.i.v. 1 sept. a.s. voor de prijs van 10.- per jaar worden verhuurd aan de Vereniging tot stichting en in standhouding van scholen met de Bijbel. De stukjes grond zul len worden bestemd voor het ge ven van onderwijs in lichamelij ke opvoeding. Aan de heer A. Ophorst werd een schadevergoeding van 100.- toegekend i.v.m. de bouw van 'n fabriek op een door hem gepacht perceel grond. Grond werd aangekocht aan de Willem van Gentsvaart en de Heistraat, grond werd geruild te Sprang. Een perceel grond, groot 1.50 are en gelegen aan de Eiken- dijk, 400 m2., werd tegen 'n prijs van 0.25 per m2. aan de „Stich ting Troephuis Jan de Rooij" ver kocht, het restant werd verhuurd tegen 10.per jaar. De grond zal worden bestemd voor de bouw van een troephuis. Het maximum van het in re kening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten op te nemen krediet werd voor de maanden juli t.m. dec. gebracht van 800.000.— op 900.000.—. Tenslotte keurde de raad een wijziging in de gemeentebegro ting goed. De voorzitter deelde aan het einde van de vergadering nog mede, dat er, onvoorziene om standigheden voorbehouden, i.v. m. de vakantie, in de maand au gustus geen raadsvergadering zal worden gehouden. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op vrijdag 2 augustus 1957 te 19.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering gehou den 5 juli 1957. 2. Ingekomen stukken. a. Van Gedeputeerde Staten. b. Controleverslagen reken- plichtigen. 3. Voorstel tot het verlenen van een premie voor woningver betering op de voet van de pre mieregeling woningverbetering en -splitsing 1953. 4. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met ande re gemeenten inzake de bouw van woningen in continubouw. 5. Voorstel inzake de bouw van 19 woningwetwoningen. 6. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor de verdere uitvoering van het stra tenplan in de St. Antoniusparo- chie. 7. Voorstel tot wijziging van een huurkoopovereenkomst. 8. Voorstel inzake toekenning van ëen bijdrage in de inrichting- kosten van het interparochieel sociaal caritatief centrum. 9. Voorstel tot aankoop van grond in Baardwijk. 10. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 24 april 1952 inzake aankoop van grond te Baardwijk. 11. Voorstel tot verkoop van een strook grond aan het Vre- desplein. 12. Voorstel tot verkoop van grond in de Buitenpolder van Baardwijk. 13. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Kloosterweg. 14. Voorstel tot verkoop van bouwterrein te Besoijen. 15. Voorstel tot uitgifte in erf pacht van bouwterrein. 16. Voorstel tot delegatie van de bevoegdheid tot verpachting van gemeentegrond. 17. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 18. Voorstel inzake het toepas selijk verklaren op de wethou ders, secretarissen en ontvangers in Noord-Brabant van de voor genomen uitkering aan rijksper soneel over het tijdvak 1 oktober 1956 tot 1 januari 1957. 19. Voorstel tot wijziging van de kindertoelageverordening. 20. Wijziging begroting 1957. Pre-advies Kosten installatie bureau In terparochieel sociaal caritatief centrum. Het bestuur van de stichting „Interparochieel Sociaal Carita tief Centrum" alhier heeft zich tot het College van B. en W. ge richt met het verzoek hem een subsidie te willen verlenen in de kosten van installatie van het bureau van de maatschappelijk werkster van het centrum en van het secretariaat. De subsidiëring van het plaat selijk uitvoerend algemeen maat schappelijk werk geschiedt in deze gemeente overeenkomstig de door de raad vastgestelde re geling. Het subsidie in de apparaats kosten bedraagt ingevolge vo rengenoemde regeling per jaar 70 resp. 75 van maximaal 400.— of 280.—, resp. 300.-. De kosten van installatie van het bureau van de maatschappe lijk werkster en van het secreta riaat worden door genoemd be stuur geraamd op 2000.De stichting beschikt niet over ei gen middelen en is voor de be strijding van haar kosten geheel aangewezen op bijdragen van liefdadige verenigingen, giften en overhedssubsidie. Waar het subsidie in de appa raatskosten krachtens gemelde gemeentelijke regeling beperkt is tot 70 resp. 75 van maxi maal 400.of 280.resp. 300.zou bij afschrijving ge durende 10 jaren dit subsidie bij na geheel moeten dienen om de kosten van afschrijving te dek ken. B. en W. achlen het alleszins billijk en verantwoord om bij wijze van startsubsidie de voor noemde stichting een eenmalige bijdrage toe te kennen voor de inrichting van een bureauruimte. In verband met het voren staande stellen B- en W. voor een bedrag ad 75 van 2000. 1.500.aan voormelde stich ting beschikbaar te stellen. In de vergadering van 31 jan. j.l. werd door de raad voor het zelfde doel een eenmalige bijdra ge toegekend aan de „Stichting parochieel caritatief centrum St. Antoniusparochie. De zaal van hotel Smit was don derdagavond volledig bezet met leerlingen, verloofden en ouders van leerlingen van de Mater Ama biiisschool Kaatsheuvel. De eerste diploma-uitreiking aan de leerlin gen van de avondschool werd met grote luister gevierd. Alvorens men om 8 uur in hotel Smit tesamen kwam, had de mode rator van de school, de Weleerw. heer kapelaan Verheijen, in de ka pel van de Eerw. Zusters het Lof opgedragen en de meisjes toege sproken. De feestavond werd geopend door Mej. Brenninkmeijer, de sedert eni ge maanden in dienst zijnde nieuwe leidster van de school, die naast de meisjes een speciaal woord van wel kom richtte tot het voltallige be stuur, tot mej van den Besselaar, diocesaan leidster, en tot de vele ouders en verloofden van de meis jes die in groten getale aanwezig waren. De voorzitter van het stichtings bestuur. de heer A. J. Wennekes, kreeg daarna het woord en bena drukte nog eens de belangrijkheid van deze opleiding, deze vorming voor het leven, waarin men op de eerste plaats leert een goede vrouw, een goede moeder te worden, waar in men ontdekt welke plaats men als vrouw in dit leven moet inne men, en waarbij de docenten wer kelijk iets van zichzelf aan de meis jes pogen mee te geven. Daarom is dit diploma, deze opleiding ook meer waard dan de meeste anderen. De meisjes, aan wie vandaag na 'n 3-jarige cursus het diploma wordt uitgereikt, mogen daarop dan ook gerust trots zijn. Hij brengt dank aan alle docenten en bijzonder aan de beide leidsters, de voormalige leidster mej. M. de Valk, en de nieuwe leidster, die het zomerpro- gramma reeds heeft geleid, mej. L. Br enninkmeij er. Vervolgens reikt de heer Wenne kes aan elk der meisjes persoonlijk de diploma's uit, alsmede de getuig schriften aan de- 2e en le-jaars leerlingen die met sukses deze op leiding hebben gevolgd'. Dan volgt 't tweede gedeelte van de avond, de ontspanningsavond, door de meisjes zelf verzorgd en( met muzikale omüjsting van Jan Beekmans uit Den Bosch. Het toneelstuk „Een eeuw achter" van Godfried Bomans, viel wel zeer bijzonder bij alle aanwezigen in de smaak. Zeer terecht mocht mevr. v. d. Dungen-Smolders, onder wiens leiding dit stuk was ingestudeerd en werd opgevoerd, na afloop bloe men in ontvangst nemen. Tijdens dit stuk bood het school bestuur alle aanwezigen een kopje koffie aan, en daarna betrad Vin Steenbergen alleen het podium en declameerde zeer gevoelig „De Bruid" van Jan Prins. Na een korte pauze traden alle groepen nog eens afzonderlijk voor het voetlicht, eerst de 3e-j aars leer lingen met een revue over de voor bije drie schooljaren. Hier, even zeer als bij de liederen, gezongen door de 2e- en 3de-jaars gezamen lijk, en het sluitingslied gebracht door het lste-jaars koor, was menig lachsalvo te beluisteren. Nadat 't oficiële programma was besloten, werd nog een uurtje ge zellig bijeen doorgebracht, waarbij muziek en een dansje de prettige sfeer tot het laatst toe vasthielden. Al bij al een avond om erg en thousiast over te zijn. Wij zijn er van overtuigd dat men hiermee een uitstekende propaganda heeft ge maakt voor onze plaatselijke school. Wij vestigen daarom nog eens de aandacht op de mogelijkheid om zich voor de nieuwe cursussen die in september aanvangen, op te ge ven. Men kan daarvoor terecht bij de leidster van de school, mej. Bren ninkmeijer, op de Huishoudschool, Gasthuisstraat 15a, die graag alle gewenste inlichtingen zal geven. WIJ HEBBEN: grote PLASTIC-PYAMAZAK- KEN vanaf f 3.50 en TOILE TZAKKEN Drogisterij Van Amelsvoort op de Markt - Kaatsheuvel Tel, 2286 TE KOOP H. J. VAN DALEN le Zeine 104 WAALWIJK STEENKOLEN- EN OLIEHANDEL VRAAGT Zaterdag 3 aug.: Ahrdal-Köningswinter p.p. 12.50 Dinsdag 6 aug.: Luik-Spa-Coo p.p. 10.25 Zaterdag 10 aug.: Amsterdam, terug 24 u. p.p. 6. Zuid-Limburg p.p. 9.25 Zondag 11 aug.: Ahrdal-Köningswinter p.p. 12.50 Brussel-Antwerpen p.p. 7.50 Maandag 12 aug.: Luik-Spa-Coo p.p. 10.25 Hilversum-Schiphol- Amsterdam p.p. 6.50 Dinsdag 13 aug.: Monschau p.p. 11.75 Schiphol-Atoom- Amsterdam Woensdag 14 aug.: Namen-Dinant- Brussel p.p. 9.50 Rotterdam-Den Haag p.p. 5.25 Köningswinter p.p. 11.50 Vrijdag 16 aug.: Zuid-Limburg p.p. 9.25 Luik-Spa-Coo p p. 10.25 Hilversum-Schiphol- Volendam p.p. 6.50 Dinsdag 20 aug.: Monschau p.p. 11.75 Schiphol-Atoom- Amsterdam p.p. 6.25 Veluwe-Leliestad p.p. 6.50

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3