REUZE TAFELRIJST De Echo van het Zuiden Adverteert ZcrgMjterbylmt! In SPORTSPIEGEL Zw*-. het tweede pak Theater „MUSIS SACRUM" Wilde Vruchten Woningruil R'dam - Waalwijk Straat zonder uitzicht Opleiding Middenstandsexamen 1958 G. MAAS NET MEISJE J. Cools Gedipt ETALEUR Jongeman bijverdienste 1 tiiociUiW voof u... Bij elke aankoop van een pak De Gruyter's Reuze Tafelrijst 3 v DE ECHO VAN HETi ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1957 Julianastraat 21 Waalwijk J. SCHILDERS ZEND DEZE COUPON AAN: I GEVRAAGD heeft nog enige dagen vry Alle branches geldig van 21 t/m 27 augustus 1957 Reuze tafelrijst 500 gram pak Extra tafelrijst 500 gram pak Tafelrijst 500 gram pak Goede rijst 500 gram pak Paprijst 500 gram pak Gebroken rijst 500 gram pak WAALWIJK Telefoon 2274 presenteert a,s. vrijdag en zaterdag om 8 uur zondag om 6 en 8.30 uur Estella Blain, Georges Chamarat, NadineBasile e.a.in Een opzienbarend meesterwerk over kinderen voor volwassenen. Wilde vruchten ontroert door een simpele realistische verteltrant en een wonderlijk knap gebruik van natuurtalenten. 18 jaar Aangeb.: 3 kamers - keu ken - zolder le etage centrum R'dam. Gevr.benedenhuisje te Waalwijk Brieven: v. Oostrum Versijdenstraat 27B Rotterdam L.570821 van de heer v. Wagenberg als kas sier voor de Boerenleenbank. Hoe door zijn ambitie en werklust de Bank was uitgegroeid en hoe hij vooral het vertrouwen heeft weten te winnen van alle lagen der Vlij- mense samenleving. Hij hoopte dat hij nog vele jaren aan de Bank zou verbonden blijven, in het belang van de leden en de Vlijmense ge meenschap. De kassier werd namens de Bank een smeedijzeren buiten lamp aangeboden. Ook de heer Peij- nenborg feliciteerde hij met zijn 25- jarig jubileum en voor zijn toewij ding in die jaren betoond, in het be lang van de Bank. Aan hem werd een rooktafel aangeboden. Hierna werden nog felicitaties uit gesproken door de Zeereerw. Heer Pastoor Heesakkers als adviseur, door de heer Vroom, namens de Centrale Boerenleenbank te Eind hoven, en door de heer A. van Hei voort, namens de N.C.B. Vlijmen, waarvan de kassier ongeveer 25 jaar voorzitter is. Ook namens de N.C.B. werden cadeaus aangeboden. Na mens de gemeente sprak de heer Berkelmans als loco-burgemeester. De heer Jansen sprak namens de Landbouwvoorlichtingsdienst. De kassier, de heer v. Wagenberg, en de heer Peijnenborgh brachten dank voor de felicitaties aan hen gericht en hoopten in de toekomst te mogen blijven werken aan de Boerenleenbank, ten bate van de Vlijmense boeren en tuinders en de Vlijmense gemeenschap. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt. J. Gregoor onderscheiden met „Pro Ecclesia et Pontifice". Wegens zijn bijzondere verdien sten voor het jeugdwerk, is de heer J. B. M. Gregoor alhier, bij gelegen heid van zijn 60ste verjaardag, door Z. H. de Paus onderscheiden met 't Erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Deze bijzondere onderscheiding werd hem uitgereikt door pastoor Heesakkers, in tegenwoordigheid van geestelijkheid, 't voltallig kerk bestuur en een aantal genodigden, waaronder zich bevonden de beide directeuren van de lederfabriek v. Wagenberg-Festen N.V., waar de heer Gregoor reeds 40 jaar werk zaam is, de procuratiehouder van deze firma, de heer v. d. Ven, en verder nog de heren v. d. Meeren- donk en de Wit, met wie de heer Gregoor vele jaren samenwerkte in het belang van de Vlijmense jeugd. In zijn toespraak onderstreepte pastoor Heesakkers de grote beteke nis van de heer Gregoor voor 't Vlij mense jeugdwerk. Vele uren heeft de heer Gregoor doorgebracht in het patronaat en als leider en bestuurs lid wist hij het jeugdwerk te acti veren en te stimuleren. Pastoor Heesakkers noemde hem een apostel voor de jeugd, die de geestelijkheid steeds terzijde heeft gestaan. Be langrijk werk ook heeft de heer Gregoor verricht als bestuurslid van de Statenkieskring Heusden en als voorzitter der K.V.P. afd. Vlijmen. Daarnaast wist hij ook nog zijn tijd beschikbaar te stellen voor de r.k. middenstand in Vlijmen, waarbij o.m. zijn groot organisatietalent naar voren kwam. Mede namens Mgr. Mutsaerts wenste pastoor Heesakkers de heer Gregoor geluk met deze bijzondere pauselijke onderscheiding. Na het officiële gedeelte van deze bijeen komst bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in, of beter nog, kom eens praten op een van de volgende adressen: Breda, Fellenoordstraat 160, dag v. 8.3012.30 uur en 13.30—17.00 uur, Zaterdag van 8.30—12.30 uur. Buitendien Maand, van 19.30—20.30 uur in het gebouw „Lange Stallen", Keizerstraat. 's-Hertogenbosch, (Cantine-Citadelkazerne) Zd. Willemsvaart, Maand. v. 12.00 14.00 uur, Woensd. v. 19.3020.30 uur. Tilburg, Bureau voor Statistiek en Voorlichting, Markt 9, Maand. v. 12.00 15.00 uur, Woensd. v. 17.0020.00 uur en te 's-Gravenhage, Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123. Maandag en woensdag om 8 uur Betsy Blair, Jose Suarez, Yves Massard in Iedere vrouw die wel eens verliefd is geweest zal met stijgende verontwaardiging delen in de smart van een fatsoenlijk jong meisje. 18 jaar Het personeel van de schoenfabriek Fa. Wed. J. Valk, Antoniusstraat 10 te Kaatsheuvel betuigt hiermede de direktie zijn oprechte dank voor de prima ver zorgde buitenlandse reis, hun aangeboden ter gelegen heid van het 40-jarig jubileum, en de 25-jarige jubi larissen L. v.d. Kley en J. Hendriks, bovendien voor de royale gift, welke zij bjj deze gelegenheid mochten ontvangen. Het personeel van de Fa. WED. J. VALK Aanvang cursus: half september TE KOOP een in prima staat zijnde 350 cc. k.k. Laageinde 93 Waalwijk Jaarverslag KNVB Afdeling Noord-Brabant- Ruim 10.000 leden, meer in één seizoen Het gaat goed piet de KNVB Afdeling Noord-Brabant. Dit is te lezen in het jaarverslag, waar uit blijkt dat het ledenaantal de 60.000 bereikte, wat een winst betekent van 10.000 leden in één seizoen. Voorzitter Toon Schroder is in zijn inleidend woord slecht te spreken over de bedroevende re sultaten van het Brabants elftal. „Het vertoonde spel was bene den alle kritiek" aldus deze voet balkenner. De strafcommüssie kreeg to taal 186 strafzaken te behande len, wat 33 meer is^ dan in het vorige seizoen '55-'56, toen het er 153 waren, Voor handtaste lijkheden, slaan, trappen van te genstanders werden 51 zaken be handeld. De protestcommissie kreeg 81 protesten te behandelen. Afge wezen werden er 51, terwijl 9 protesten werden toegewezen. Andere protesten werden niet ontvankelijk verklaard! of in be handeling genomen. Er kwamen in het afgelopen seizoen 326 verzoeken om over schrijving binnen op het Bonds- bureau in Breda. In 1956 bedroeg dit aantal 184. Verenigingen. Er zijn bij de afdeling Brabant 381 verenigin gen aangesloten, eenzelfde aan tal als vorig jaar. Het bedrijfs- en zomeravond voetbal groeide van 136 in 't vo rig seizoen tot 275 thans. 'Van de 381 verenigingen wel ke zijn aangesloten, spelen 173 met een of meer elftallen in de KNVB. De 358 verenigingen, welke aan de gewone competitie deel nemen, komten uit niet 812 elt- tallen, 15 meer dan het vorig seizoen. In de zaterdagmiddagcompeti tie verschenen 39 elftallen, in de juniorencompetitie 787 elftallen. Aan de bedrijfs- en zomeravond competitie werd met 306 elftal len deelgenomen. In totaal werd aan 1944 elftallen speelgelegen- heid gegeven (167 meer dan vo rig seizoen) In de gehele afdeling werden 16.910 wedstrijden gespeeld, dat is 2.706 meer dan vorig seizoen. Hierbij zijn niet de serie-, toer nooi- en vriendschappelijke wed strijden. Verder vermeldt dit keurige jaarverslag de eindstanden van het afdelings-, zaterdag- en ju niorenvoetbal met verslagen van de betreffende commissies. Wat het financiële jaarverslag aangaat, moet gezegd zijn dat de afdeling Brabant de grootste afdeling in de KNVB er zeer warmpjes bijzit. Men gaat nu n zogenaamd i'onds stichten om straks in 1959 het 60-jarig be staan te kunnen vieren. Het 58ste jaarverslag van de afdeling Brabant mag er zijn V.V. „Were Di'' trekt zich ui1 KNVB-verband terug. De Tilburgse voetbalvereni ging „Were Di", welke uitkomt in de 4e klasse van de KNVB, heeft van de KNVB toestemming ontvangen om zich terug te trek ken. Het is een vereniging met 5 junioren-, 3 senioren- en vier kabouter-elftallen. De oorzaak van deze terugtrekking is te zoe ken in het gemis aan sportter reinen. Vele malen had men contact opgenomen met gemeen teautoriteiten in Tilburg, doch steeds zonder succes. Men wil liever met ere uit de voetbalge- Het is een wereld op zichzelf, een machtig schip, zo'n 10.000 tons kruiser als De Zeven Provinciën. Gaat U eens naer zijn ongeveer 900 man aan boord geplaatst! Indmkwekkend is zo'n schip ook om zijn prachtige en moderne uitrusting en apparatuur. Het is een lust om daarmee te werken, praktische ervaring op te doen en je vakbekwaamheid te verhogen. HET HOOFD MARINEWERVING BEZUIDENHOUTSEWEG 123 - DEN HAAG 1 Verzoeke toezending inlichtingenboekje: Naam Leeftijd: Straat: L Plaats 3210-8 Hr. Ms. De Zeven Provinciën op de rede van Bonaire Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienst vakken als matroos, telegrafist, elektromonteur,radio-radarmonteur, machinist, schrijver, automonteur, marinier, vliegtuigmaker, (-instru mentmaker, -radio-radarmonteur, -metaalbewerker), vliegdienstweer- kundige, vliegverkeersleider, enz. meenschap vertrekken dan een aangeboden huur van 16 tot 1890 gulden per jaar. die men toch niet zou kunnen opbrengen, te aanvaarden. De 4e klas E (412) van de KN VB zal dus uit 10 clubs bestaan. Noad en Willem II spelen voort aan samen op 't gem. Sportpark. Ingaande a.s. zondag 25 aug. zal Noad haar thuiswedstrijden gaan spelen op het gemeentelijk Sportpark, waar ook Willem II speelt. Alle wedstrijden van Noad's betaalde voetbal (eerste en tweede elftal) worden op het Sportpark gespeeld, terwijl de lagere Noad-elftallen normaal zullen blijven spelen op 't oude terrein aan de Industriestraat. Dit terrein m;oet gaan verdwij nen met de werkzaamheden voor hét „hoge spoor" in Tilburg. Kampioenschap voor Noord- Brabant voor bedrijfs- en zomeravondvoetbal. De voorronde om het kampi oenschap van Noord-Brabant voor 't bedrijfs- en zomeravond- voetbal zal a.s. zaterdag gespeeld worden. Er werden vier groepen ingedeeld. Groep I omvat Eindhoven, Den Bosch, Helmond en Tilburg. De kampioenen uit deze plaat sen strijden zaterdag op 't fraaie AaBe terrein in Tilburg. Groep II bevat de! kampioenen uit Breda, Roosendaal, Bergen- opzoom, Etten en Zevenbergen; deze zullen spelen op een nader aan te duiden terrein. Groep III brengt Uden en om geving binnen de lijnen, terwijl (Groep IV Dongen, Oosterhout, Waalwijk, Raamsdonk en Was pik omvat. Op het gemeentelijk Sportpark in Dongen zullen de ze strijden. Uit elke groèp komt een defi nitieve afgevaardigde van deze streekkampioenschappen. Deze streekkampioenen zullen later moeten uitmaken wie de titel voor de eerste maal wordt er om gespeeld van Brabants kamr pioen krijgt toegewezen. Van de zijde van het bedrijfs leven is voor dit kampioenschap ook grote belangstelling. ca. 14 jaar, In klein gezin Mevr. de Wilt Grotestraat 222 WAALWIJK ihhctbW wue teooKt>eeLO en coea Bevcnoerr v/h W. Sikkers Markt 4 Waalwijk Brieven onder nr. 176 bureau van dit blad 24 jaar ZOEKT voor de avonduren, is ook in het bezit van rijbewijs BE Brieven onder nr. 174 bureau^van dit blad

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9