Wankelende voorspoed FILMJOURNAAL Waalwijkse en Langst Courant Generaal M. Dm TAYLOR Anderhalf uur per week Dansinstituut Kees van Koeten, Waalwijk VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN v r\ Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 63 Abonnement: 22 cent per wede per kwartaal f 2.83 8.10 franco p.p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Bestedingsbeperking een mislukking Bij de aankondiging van de bestedingsbeperking heeft de regering zich uitgesloofd om aan te tonen dat de „aanpassing" niet is bedoeld om de gunstige conjunctuur te matigen of om zelfs de welvaart van de burgers enige schade toe te brengen. Al leen moet die welvaart en con- junctuur worden aangepast aan de werkelijkheid. Wij lieten het populair gezegd breder hangen dan wij het hadden. Een deel van de welvaart werd en wordt op krediet genoten en dit nu is op lange termijn onmogelijk. Moet men een dergelijke argu mentatie als juist aanvaarden, een daarbij opkomende vraag is of door de economische opera ties, die het kredietgezwel uit de conjunctuur moeten nemen, de ze laatste niet zodanig wordt aangetast dat zij gaat verschrom pelen en in het tegendeel ver keert. Roepen wij met al die correcties geen crisis,sociale onrust en werkloosheid op Deze vraag zullen velen zich stellen. Men behoeft geen vakman te zijn in economische aangelegen heden om', te zien dat de voor spoedige ontwikkeling, die men gunstige conjunctuur noemt, n internationaal verschijnsel is, dat ten dele ontstaat door nog onverklaarde reacties van het publiek. Wanneer wending Een kleine staat als Neder land kan die conjunctuur niet wenden of keren. Duurt de voor spoed van handel en industrie in de wereld voort, terwijl Ne derland als eenling overgaat tot bestedingsbeperking, dan kan de mate van welvaartstoeneming binnen onze grenzen worden af geremd, verdwijnen zal zij zeker niet. In zoverre had de regering gelijk met haar stelling. De toestand wordt echter heel anders indien grote naties wyzi- gingen in haar welvaartspatroon aanbrengen en nog scherper wordt de veranderde richting van de conjuncturele lijn, indien een aantal grote landen tegelij kertijd de bestedingskoe 'n melk- verbod, oplegt. Deze toestand is op het ogenblik aanwezig. Zy kan een scherpe verandering te weeg brengen in de resultaten, ja zelfs tot een wereldcrisis aan leiding geven en zeker tot een stokken van de gunstige con juncturele ontwikkeling, zoals wij ook in 1952 gekend hebben. De maatregelen in Frankrijk zijn ons allen bekend. Daai is men overgegaan tot gedeeltelijke devaluatie, tot beperking van de invoer en stimulering van de ex port door premies. Het zijn ver gaande maatregelen, die op alle landen waarmee Frankrijk han del dry ft, een nadelige invloed moeten uitoefenen, dus ook op Nederland. De kat in nood. Nu moge Marianne in nood rare sprongen maken, men zal ras tot de conclusie komen dat alle regeringen plotseling over gaan tot een aantal maatregelen die de inflatie moeten tegengaan. In Amerika, Engeland en alle andere Westerse landen, inclu sief het voorspoedige Duitsland, is het disconto verhoogd en zijn kredietbeperkende maatregelen genomen, evenals bij ons. Het terstond na de oorlog zo sterk staande Zweden is niet achter gebleven en zelfs Zwitserland zingt met flinke stem mee in dit anti.inflatiekoor. Tegelijk met onze regering worden plotseling alle ministers van financiën krenterig met staatsuitgaven. Door het wellicht onafhankelijk optreden, doch in feite collectief reageren op de voortgaande muntontwaarding, is de reactie sterker dan men zou vermoeden. Een eerste gevolg bijvoorbeeld van discontoverhoging is 'n re actie op de beurs. Discontover hoging betekent op de gehele li nie een renteverhoging en dus wordt er een druk gelegd op de aandelen- en obligatiekoersen. Men moet imniers meer rente maken van zijn geld en bij ge ringere of gelijke winstverwach ting betekent dit dat men voor het effect minder wenst te beta len. Dit betekent verliezen op de beurs en geringere omzetten vöor effectenhandelaren. Een flauwe stemming op de beurs, oefent steeds een druk uit op 't gehele zakenleven. Bepaalde or ders worden uitgesteld en inves teringen opgeschoven, waardoor anderen weer een kans op inko men missen, hetgeen tenslotte er op uitdraait, dat bepaalde overbodige werkkrachten naar huis worden gezonden, waarmee voor de laatsten de misère een aanvang neemt. Een dodelijk gevaar. Algemeen heeft men ervaren dat renteverhoging oji winstver wachting op de duur weinig in vloed uitoefent. De investerin gen kunnen er aarzelend door worden uitgevoerd, maar het in vesteringsproces gaat door. Van daar dat minister Hofstra ook nog jde vennootschapsbelasting verhoogde, om de investeringen daadwerkelijk aan te tasten. Toch heeft de rentestand tij delijk gedeeltelijke invloed op de bedrijfspolitiek, zoals geble ken is, met name op de voor raad vormling. Verwacht men een gunstige economische ontwikke- keling met stijgende prijzen, dan gaan kooplieden en industriëlen over tot voorraadvorming. Deze steunt de grondstoffenmarkten en brengt werk aan de winkel voor de vrachtvaart. Het is op merkelijk. hoezeer de scheep- vrachten in de gehele wereld de laatste weken zijn gedaald tot op een derde deel van die aan het begin van het jaar. De prijzen op de goederenmarkten bewegen zich op een aarzelend niveau met voor vele grondstoffen een dalende tendens. Nu mag men dit in het kader van de inflatie-bestrijding een gunstig teken noemen, voor de gunstige conjunctuur betekenen deze bewegingen een dodelijk gevaar. Wordt het vertrouwen in de prijsstabiliteit ernstig ge schaad, dan kan dit als een sneeuwbal werken en een golf van zakenpessim|isme veroorza ken, die tot een depressie kan leiden. Werkloosheidsspook dreigt. Wij kunnen nog op enkele an dere internationale verschijnse len wijzen. In Amerika en enkele andere landen zal dit jaar de nieuw bouw van huizen blijven bene den het niveau van de laatste ja ren. De verkopen van nieuwe automobielen blijven in de mees te westelijke landen ver onder de verwachtingen, hetgeen vroe ger al eens een teruggaande con junctuur heeft aangekondigd. In de jonge emigratielanden is in verschillende sectoren een sterke vermindering van werk gelegenheid geconstateerd. Voor Canada was dit reeds aanleiding om het aantal toe te laten immi granten te beperken. In Austra. lië heerst een tamelijk lauwe economische stemming, omdat drastische kredietbeperkingen de expansie remmen. Indien de emigratie met name in Nederland wordt geremd, zal men hier spoedig met werkloos- seidszorgen rondwandelen. Onmogelijke opdracht. Temidden van al deze aarze ling hebben verschillende Euro pese regeringen nog plannen tot invoerbeperking met gelijktijdi ge voornemens tot exportver groting. Wanneer alle westelij ke landen hiertoe gelijktijdig be sluiten, moeten deze voornemens mislukken, want wanneer over al de grenzen dicht gaan, kan fen over de gehele linie onmo gelijk de uitvoer vergroten. Zelfs de Euromarkt, die voor de deur staat, zal in de aanvang iri ver schillende landen de handel schade toebrengen, vooral in Nederland, dat zich altijd op een open wereldhandel heeft geori ënteerd. Men moet bij dit alles de vraag stellen of de westelijke regerin gen niet al te veel beperkingen leggen op de economische akti- vitèit. Zij treffen stuk voor stuk incidentele maatregelen, die niet storend, doch slechts corrige: rend werken, zo heet het. Zij werpen een voor een golfbrekers voor de gunstige conjunctuur- stroom, maar houwen tezamen een dam die de gunst der tijden vernietigt. Wordt het niet hoog tyd dat de economische moeilijkheden, hoofdzakelijk van monetaire aard, eens in een westelijke con ferentie van alle belanghebben de landen aan een onderzoek worden onderworpen, voordat men tot zijn schrik ontdekt dat men met alle partiële correcties de bloeiende welvaartsboom alle licht en lucht heeft ontnomen Deze ontdekking zou ook de Ne derlandse regering met haar uit gerekende bestedingsbeperking wel eens voor een misrekening kunnen plaatsen. Drs. M. (Nadruk verboden). DE WERELD ROND H Hoewel wij er reeds kort na onze geboorte van overtuigd wa ren, dat er maar weinig gaat bo ven een leven in dienst van het vaderland, hebben wij toch nooit de wapenrok gedragen. In hoeverre dit een slag is geweest voor onze landsverdeding en voor het moreel van onze strijd krachten, zal nimmer vastgesteld kunnen worden, maar aangeno- mij mag worden, dat het er door onze afwezigheid in onze ves tingwerken en in de hoogste kringen der legerleiding niet be ter op is geworden. Jammer, maar het kan nu eenmaal niet overal goed gaan. Overigens is het wel opvallend, hoe weinig animo er bestaat voor een zo prettige functie (met uitzicht op pensioen) als soldaatin vaste dienst. De kazernes zitten wel vol, maar je kunt direct zien: dat zijn ze niet. Die jongens marcheren wel en ,er wordt ook wel flink geschoten, maar om nou te zeggen: wat hebben ze d'r een schik in, nee, het gaat allemaal nog te tam. Bovendien wordt er met los spul geschoten hetgeen de natuurgetrouwheid van het gevecht natuurlijk ook niet ten goede komit. Het gevaar bij losse flodders is namelijk, dat men zich rustig door de vuurli nie kan bewegen zonder ernsti ge gevolgen. Doet men dit in een echte oorlog ook en waarom zou men dat niet doen, als men nooit anders gedaan heeft dan is Leiden spoedig in last en op die mjanier is een bataljon eerder naar de maan dan men wel denkt. Deze bedrieglijke op leiding draagt er uiteraard toe bij, dat het vervullen van de dienstplicht niet van harte gaat. Die .jongens denkendit is de re aliteit niet, en gelijk hebben ze, want het is niet prettig later te moeten ervaren dat het toch ei genlijk allemaal heel anders is dan mien heeft geleerd. Soms echter vindt men onder de sol daten een brave onzelfzuchtige ziel, die door zó hoge en ideeële motieven gegrepen is, dat hij er toe komt het vaderland te die nen tegen de voorschriften in. Dat kan natuurlijk niet. Ver veeld je dat iedereen het vader land ging dienen tegen de voor schriften in, het zou alras een mooie bende worden. Zo'n ziel is de dienstplichtig soldaat Ma rio Mattioli uit Genua. Toen zijn diensttijd om was, trok hij niet naar de eerste de beste taveerne om. dit feit te gedenken. Hij bleef op zijn post en slaagde er in een jaar langer in dienst te blijven dan eigenlijk nodig was. Toen werd het feit echter ontdekt, want tenslotte heeft ook het le ger een administratie. Mario werd niet ten overstaan van de troep gedecoreerd door de plv. chef van de strijdkrachten, hij werd niet in pers en radio ten voorbeeld gesteld aan alle Jan Salies, hij was niet de held, die hij in Rusland c.a. wel geweest zou zijn. Hij werd door de rege ring vervolgd wegens oplichting vaii het leger en zal het volgen de moeten betalen 730 maaltij den, 1125 kopjes thee, 2190 si garetten, twee uniformen, twee capes, twee paar schoenen, drie stel ondergoed (2 kort en 1 lang) zeven zakdoeken en 310.15 we gens ten onrechte ontvangen zakgeld. Dat is nou de dank van het leger Ga d'r ook bij H Geen volk ter wereld staat uit hoofde van zijn agrarische inslag zo dicht bij het geestesle ven „an und in sich" van de koe als het Nederlandse volk. Men zou dus mogen verwachten, dat wij wel zo'n beetje weten wat er alzo in een koe omgaat, haar noden, haar behoeften en haar verwachtingen. Het zou zelfs voor de hand liggen dat onze culturele manifestaties voor een belangrijk deel op de koe waren afgestemd. Opvoedende hoorspe len voor vaarzen en pinken, openluchtconcerten voor wat oudere koeien, interessante ra diocauserieën („De koe en de ruimtevaart", „Wat leeft daar wel in wei en sloot"), ontspan ningsprogramma's („Veel ge vraagde koeienplaten" en „Kalf je luister") en wat roodbonte avonden zouden in ons land ze ker niet misstaan. Ze zijn er pchter niet, zodat er wat dat be treft nog voor menige commjis- sie werk aan de winkel is. Door deze laksheid hebben we 'n zeer belangrijke ontdekking gemist. Nu zijn de Chinezen, die toch he lemaal niet zo koe-minded zijn, met de eer gaan strijken. Men heeft daar namelijk geconsta teerd dat muziek de melkleve- ring in belangrijke mate stimu leert. Dat een Nederlander daar nog nooit achter is gekomen, is ons een raadsel, maar goed, mis schien kunnen we ons voordeel met deze ontdekking doen. De Chinezen hebben namelijk melk machines ontworpen niet inge bouwde platenspeler. Onder het melken kan de koe. op deze wij ze genieten van wat muziek en het is wel vast komen te staan dat ze dan veel meer melk geeft dan ze aanvankelijk van plan was. De beste resultaten zijn tot nu toe geboekt m,et klassieke muziek, waarbij de gedragen nie- lodieën de voorkeur genieten. „Traumerei" van Schumann, 't „Panis Angelicus" van Gesar Franck en het „Nonnenkoor" zijn uitstekende melknummers gebleken. Momenteel neemt men ook proeven met wat zwaardere en langere nummjers, zoals een pianoconcert van Beethoven en enkele suites van Bach. Men is uiteraard benieuwd. Met jazz. muziek lopen de Chinese koeien niet weg, men kreeg daarmee erg klonterige melk. Rok en rooi le verde meteen yoghurt op en is dus taboe. Aan de Langstraatse veehou. ders deze goede raad zet eens een plaatje op De koe zal u er dankbaar voor zijn. DE MOORDZAAK BEUGEN. Verdachte vrouw werd te Amsterdam aangehouden. De 36-jarige Riek A. J., die in verband met de moord op de 79- jarige weduwe van Vonderen te Beugen (N..Br.) werd gezocht, is dinsdagavond omi tien over half acht door rechercheurs van de centrale recherche in een wo ning in, de Amsterdamse binnen stad gearresteerd. Zij had geen geld bij zich. De officier van justitie te Den Bosch, mr. A. W. baron van Im- hoff, had maandag haar opspo ring, aanhouding en voorgelei ding verzocht. FILMJOURNAAL MUSIS SACRUM. „WILDE VRUCHTEN" Een drankorgel van een vader, die er een gewoonte van maakt zijn kin deren te mishandelen, loopt op een kwade dag in het mes, dat zijn oudste dochter ter verdediging omhoog ge heven heeft. Het meisje, dat beseft dat het moederloze gezin door deze daad in gevaar komt, besluit met de andere kinderen te vluchten om zo de Italiaanse grens over te komen. De film geeft dan het verhaal van de omzwervingen van deze armoe-kin deren uit Lyon, hun verblijf temid den van wat rubies in het hoogland van de Haute-Provence, hun provi sorisch kampeerleven en natuurlijk ook de ontluikende liefde. De komst van de politie maakt aan dit vrijbui tersleven een einde, een einde dat voor de oudste dochter wel bijzonder tragisch is. Een film „noir" van de beproefde Franse soort. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. STRAAT ZONDER UITZICHT" („Grand' Rue") Al even tragisch, maar van enorm veel groter allure, is de film „Straat zonder uitzicht" met een verbijsteren de knappe en ontroerende rol van Betsy Blair. Meesterlijk ook, bijna demonisch knap, heeft regisseur Bar- dem de geestdodende en volmaakt le ge sfeer getekend van het Spaanse stadje waar deze geschiedenis zich afspeelt. Het verhaal is de volmaakte verne dering tot het schokkende einde van de jonge vrouw Isabella, die in haar hunkering naar liefde en geluk het I slachtoffer word van de misselijkste grap die men zich denken kan. Te midden van de notoire borreltafel strategen de de „rode lichten" van dit Spaanse plaatsje is deze Isabella, je gens wie men zich de grofste beledi gingen meent te mogen permitteren, omdat ze niet knap is, een zo grootse vrouw, dat men wel een bijzonder groot actrice moet zijn om deze rol op zo ontroerende wijze gestalte te kunnen geven. Betsy Blair is zo'n actrice. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. LUXOR. ANNIE GET YOUR GUN". Deze showfilm van het zuiverste water heeft in tal van plaatsen reeds zo'n groot succes gehad, dat we daar aan niets meer behoeven toe te voe gen. Voor de liefhebbers om van te waaaatertandde! Blonde Betty Hut ton raast als een wervelwind door deze show in technicolor en ze schiet beter dan de bekwaamste scherp schutter. Daarmee zou ze nog bijna een huwelijk verspelen, maar „wijze" Pa weet daar wel raad op. Een genoeglijk, pittig geval voor alle leeftijden. Van vrijdag tot en met zondag. „MIJN ZOON IS ONSCHULDIG" In de politiek deinst men niet voor de smerigste zaakjes terug en als dat nodig is laat men er rustig iemand voor hangen. Voor de partijpropa- ganda is alles geoorloofd. Het boek „Trial" is een boeiende aanklacht tegen deze schandelijke praktijen, waarbij het leven van een kleurling wordt opgeofferd om de partijpropa- ganda te dienen. Naar dit boek is de film gemaakt „Mijn zoon is onschul dig" (het maken van Nederlandse filmtitels is de mensen van de film bureaus helaas niet gegeven). De film is boeiend en overtuigend, maar aan het verhaal wordt zeen zeer zoet sappige punt gezogen, want de jon gen wordt niet terechtgesteld, maar komt er af met een paar jaar rijks werkinrichting. Waarom men deze misselijke concessie heeft gedaan, mig Joost weten, maar ze heeft de ilm en het verhaal zeker geen goed gedaan. De aanklacht tegen de bloe dige kuiperijen der politici wordt er alleen maar door verzwakt. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. Op woensdag 21 augustus bracht generaal Maxwell D. Taylor (geb. 26 aug. 1901 te Keytesville, Missour- ri), Chef van de Generale Staf van het Amerikaanse leger, een kort be zoek aan Nederland. Hij kwam uit Kopenhagen en landde op Schiphol, vergezeld van zijn echtgenote, zoon en vijf officie ren. Hij bracht een bezoek aan de Amerikaanse ambassade en aan het bureau van de generale staf. 's Middags heeft generaal Taylor per helikopter een tocht gemaakt over de gebieden, waar de 101ste Amerikaanse luchtlandingsdivisie - waarvan hij bevelvoerder is geweest gedurende de tweede wereldoor log heeft gestreden. Tijdens deze tocht bezocht de generaal o.m. het Joe Mann monument te Best en leg de een krans bij het oorlogsmonu ment te Eindhoven. De vlucht ein digde op het vliegveld Welschap bij Eindhoven, vanwaar de bezoekende Amerikaanse generaal omstreeks kwart voor zes naar Brussel ver trok. Generaal Taylor immers was com mandant van de beroemde 101ste Amerikaanse Airborne Division, die op 17 september 1944 in het kader van de operatie „Market-Garden" („Slag om Arnhem)" per parachute en per zweefvliegtuig neergelaten werd bij Eindhoven, Son, Veghel en Heeswijk. De 82ste Am. Airborne Division onder commando van gen. James M. Gavin bevrijdde Nijmegen en omgeving; in en om Arnhem streden toen de 1ste Britse Airborne Division en de Poolse Parachutisten Brigade. De dramatische strijd om Arnhem ligt nog vers in het geheu gen. De aanval op de Duitse legers in België, Nederland en N.W.-Duits- land was opgedragen aan de 21ste Geallieerde Legergroep onder het opperbevel van maarschalk Mont gomery. Gen. Taylor was verant woordelijk voor het bezetten en openhouden van de corridor („Heli's highway") tussen Eindhoven en Grave, waarlangs het 2de Britse Le ger onder commando van Generaal Dempsey naar Arnhem oprukte. De ze corridor werd op 23 september 1944 door een Duitse overmacht bij Veghel doorbroken. Niet dan na een verbitterde strijd van enige dagen met grote verliezen aan beide kan ten, werd de vijand verdreven. He- hebt U nodig om in een paar maanden onder des kundige leiding behoorlijk DANSEN te leren, Wij geven als vanouds weer een CURSUS VOOR BEGIN NERS IN ZAAL THALIA, Stationsstraat 57 te WAALWIJK op WOENSDAGAVOND van 7 tot 8.30 uur, Bij voldoende deelname ook daarna van 8.45 tot 10.15 uur. EERSTE LES woeDsdag 4 september om 7 u ur.Inlichtingen en inschrijving bij de heer van Bracht in de zaal. laas kwam de hulp voor Arnhem te laat! Toen de Brabantse sector vast in geallieerde handen was, werd de 101ste A-B-Divisie naar de Over-Be- tuwe overgebracht, waar zij het ge bied tussen Opheusden 3en Driel langs de Rijn bezette. Hier werd ge neraal Taylor op 9 november 1944 gewond door Duits granaatvuur. Bij Heteren had in oktober 1944 de beroemde „Incredible Patrol" plaats van 6 Amerikanen, die per rubberboot de Rijn overstaken, door de Duitse linies trokken en door drongen tot de weg van Ede naar Arnhem, daar 32 Duitse officieren en manschappen gevangen maakten en deze in de volgende nacht bij Renkum over de Rijn met zich mee voerden naar 't Amerikaanse hoofd kwartier. Tot 28 november 1944 bleef deze divisie in de Betuwe en zij werd toen overgeplaatst naar de omgeving van Reims (Fr.). Op 17 september telde zij ongeveer 13.000 man; zij verloor op Nederlands grondgebied 752 gesneuvelden, ongeveer 2200 ge wonden en 400 vermisten. Zij maak te ongeveer 4000 vijandelijke mili tairen gevangen. H.M. Koningin Wilhelmina onder scheidde gen. Taylor met de Militai re Willems-Orde en zij verleende aan de leden van de 101ste A-B-Di- visie het recht de „Oranje fourragè- re" (fluitkoord) te dragen. Naar verluidt, bestudeert de Ne derlandse regering de mogelijkheid of deze divisie kan worden voorge dragen voor een collectieve onder scheiding met de Militaire Willems- Orde, derhalve dat het hieraan ver bonden onderscheidingsteken wordt gehecht aan het vaandel dezer divi sie. Deze hoogste militaire decoratie is wel toegekend aan de 82ste A-B- Division en militaire deskundigen zijn van mening dat de militaire prestaties van deze divisies gelijke lijk gewaardeerd kunnen worden. Vele malen heeft gen. Taylor Eu ropese grond onder de voeten ge had; in september 1943 bevond hij zich met de Geallieerde legers op Sicilië en in Zuid-Italië. In het ge heim slaagde hij er in met kolonel Gardiner het door de Duitsers bezet te Rome binnen te komen, waar hij in onderhandelingen met maar schalk Badoglio de capitulatie van Italië bewerkstelligde. In de nacht van 5 op 6 juni 1944 beet de 101ste A-B-Division onder zijn commando de spits af voor de geallieerde invasie in Normandië, de eindfase van de bevrijding van Eu ropa. Eind december 1944 werd deze di visie in allerijl uit Frankrijk naar Bastogne Bastenaken in de Bel gische Ardennen) overgebracht ten einde het plotselinge Duitse tegen offensief van maarschalk Von Rund- stedt te stuiten. Zij hield in Bastog ne stand tegen een overmacht van acht Duitse divisies. Gen. MacAulif- fe's gepeperde antwoord „Nuts" op een Duitse eis tot capitulatie is in Amerika een gevleugeld woord ge worden. Vervolgens streed de 101ste A-B- Division in het Ruhrgebied en in Zuid-Duitsland, waar Hitler's bui tenhuisje te Berchtesgaden werd veroverd en vele oorlogsmisdadigers o.a. Julius Streicher en Robert Ley werden gevangen genomen. Gen. Taylor was nadien militair commandant van Berlijn, hoofd van een militaire missie in Turkije, com mandant van de Amerikaanse Mili taire Academie te Westpoint en op perbevelhebber van de legers der Verenigde Naties in Korea. Deze briljante carrière werd be kroond met zijn benoeming tot chef van de Generale Staf van het Ame rikaanse Leger.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5