Waalwijkse en Langst Courant WAALWIJK Uit de Langstraat De werkende gehuwde vrouw en de belastingen MAG ZIJ f200.- OF f300.- BIJVERDIENEN? Kermismatinee van Polymnia te Waspik - •sacrsssw Drunen I BRILLEN Specialist I van MAAR EN I Tliet duaïde l maat we£ Aecuutciet Haarsteeg Sprang Vlijmen Waspik BRILLEN WAALWIJK RaamssBenkeveer MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Er bestaan nog al eens menings verschillen over het bedrag, dat een gehuwde vrouw mag bijverdienen, zonder dat zij in de belasting valt. Is dat 200.— of 300.—? Willen wij dieper op deze kwestie mgaan, en dat is naar onze mening zeer wenselijk, dan beginnen we met art. 54 van het Besluit inkomstenbelas ting. .Ti Dit artikel luidt als volgt: 1) Er wordt noch een aanslag vastgesteld, noch teruggaaf volgens art. 53 lid 2 verleend, indien naar t oordeel van de inspecteur het zuiver inkomen niet meer dan 6900. be- draagt en het onzuiver inkomen (art. 5 lid 1) voor minder dan 6900.bestaat uit aan inhouding van loonbelasting onderworpen in- komsten en voor niet meer dan 200 gulden uit andere bestanddelen. 2) Voor de toepassing van 't eer ste lid worden: a) de bestanddelen van de inge volge art. 43 bij het zuiver inkomen van de belastingplichtige gevoegde zuivere inkomens van zijn eigen _en aangehuwde kinderen en pleegkin deren als bestanddelen van het zui vere inkomen van de belastingplich tige beschouwd; b) niet beschouwd als aan inhou ding van loonbelasting onderworpen de inkomsten waarbij inhouding van loonbelasting is achterwege gelaten met goedvinden van 's rijks belas tingdienst. De uitzonderingen. Artikel 55 besluit inkomstenbelas ting luidt als volgt: 1) Artikel 54 (zie boven) is niet van toepassing: a) indien de belastingplichtige in het kalenderjaar of het belasting tijdvak langer dan één maand meer dan één dienstbetrekking tijdelijk vervuld heeft; b) indien de belastingplichtige voor een bedrag van tenminste 200 gulden aanspraak heeft op verreke ning van nieuwe verliezen of inge volge art. 16 lid 1, 1ste lid, op af trek van overgebrachte verliezen. c) in de door de secretaris-gene raal van het departement van finan ciën aan te wijzen gevallen, waarin die toepassing voor de belasting plichtige tot een bijzondere hard heid of tot een ongemotiveerd voor deel zou leiden. 2) Bij het in aanmerking nemen van verliezen vindt art. 54, lid 2, lste lid, overeenkomstige toepas sing. 3) Het in lid 1, 2de deel bepaalde, vindt slechts toepassing indien een aangifte is gedaan. Belasting voor 1.rente. Dit gelezen hebbende ,zal men met ons eens zijn dat er heel wat komt kijken om precies te weten wat „zuiver" en wat „onzuiver" in- j komen is, wie wel en wie niet be- I lastingplichtige is, wat wel en wat geen „pleegkinderen" zijn, wat on- 1 der het „vervullen" van een dienst betrekking wordt verstaan of wat een „dienstbetrekking" eigenlijk is; wat „nieuwe verliezen" zijn in te genstelling tot overgebrachte ver liezen enz. enz. Wanneer een vrouw 300.bij verdient, hetgeen dus een netto-in- komste oplevert van 200.(aftrek verwervingskosten van 100.zal er toch een aanslag inkomstenbelas ting aan de man worden opgelegd, als er b.v. ook maar. 1.rente is genoten (voor het begrip „genieten" raadplege men art. 15 besluit ink. bel.) of wanneer b.v. het gezamen lijk zuiver inkomen boven 6900. is gekomen. Dit om maar eens wat te noemen. Het zal derhalve ieder duidelijk zijn, dat aan het beantwoorden van schriftelijke vragen grenzen zijn ge steld, temeer daar de brieven veelal oppervlakkig zijn en dus moet wor den volstaan met een eveneens wat oppervlakkig antwoord, een ant woord dat overigens verantwoord is, dat wil zeggen, dat het in geen ge val nadeel kan opleveren voor de briefschrijver, wel voordeel! Wat zegt de werkgever? Helaas stellen bepaalde werkge vers zich op het standpunt, dat de gehuwde vrouw 300.mag bijver dienen. Zij zien niet in, dat zij wel bewust de belangen van deze werk nemers opofferen aan hun behoefte aan personeel. Het is immers al te bekend, dat vele werknemers hun bijverdiensten willen beperken tot een zodanig be drag, dat zij niet in de inkomsten belasting vallen. Bij onvolledige voorlichting letten de werkgevers slechts op hun eigen belang, door niet juist te waarschuwen tegen de gevaren, die de werkneemster loopt. Wij blijven derhalve aan de veili ge kant, als wij gehuwde vrouwen adviseren, haar bijverdienste te be perken tot 200.— per jaar, en zich alvorens verder te gaan eerst om advies tot ons te wenden onder vermelding van alle noodzakelijke gegevens. Niet iedere werkgever is deskun dig op belastinggebied, vooral niet als het eigen belang meespreekt! KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Culturele Kring zich tot doel ieder jaar een culturele manifestatie door de gehele Drunense gemeenschap. In feite is de Culturele Kring mo menteel reeds werkzaam. Reeds staat een programma voor het ko mende winterseizoen in de steigers en bij de opening van het gemeen schapshuis zal de eerste culturele manifestatie plaats hebben onder manifestatie plaats hebben, als onder regie van Jo v. Erp, door toneelspe lers van de diverse verenigingen uit Drunen, het toneelspel „De Knecht van twee Meesters" van Goldona, zal worden opgevoerd. De Culturele Kring zal in de ko mende tijd waarschijnlijk wel meer van zich doen horen. Men gaat o.a. ook beginnen met een leden-wer vingsactie, waarmee dan tevens de noodzakelijk financiële grondslag voor deze nieuwe vereniging wordt gelegd. Er wordt naar gestreefd om voor al de contributieprijs zo laag moge lijk te houden, om toch maar ieder een in de gelegenheid te stellen lid te worden. Aan de totstandkoming van de Culturele Kring heeft het In terparochieel Charitatief Centrum een werkzaam aandeel gehad. De bestuursvorm van deze nieuwe ver eniging is ook zodanig gekozen, dat vertegenwoordigers van alle groe- 1 pen van de bevolking hierin zitting zullen hebben. Met de Culturele Kring wordt het toch reeds bloeiende verenigingsle ven in Drunen weer een vereniging rijker. Het betreft hier een uitbrei ding die men in het licht van de al gemene groei der gemeente met veel vreugde mag begroeten. Voor de Jeugd Vacantie-vreugd. Deze actie ging in de afgelopen week weer door en zal deze week op 30 augustus haar hoogtepunt hebben met de Olympische dag. In de afgelopen week hadden voetbalwedstrijden plaats, alsmede touwtje spring-wedstrijden. Bij de voetbalwedstrijden hadden de ver schillende clubs diverse namen ge- kozen. Hier volgen de uitslagen: FortunaRapid 02 DeskMadrid I Ajax—BW O—* BW—WWW 1—6 Op de olympische dag van a.s. vrijdag moeten de winnaars tegen eikei ci i* Uitslag touwtje springwedstrijden: le prijs Lieke v. EschJoh. Ste vens; 2e prijs: Marijke Molenbrug- ge—Ria v. Bijnen; 3e prijs: Corrie v. Wezel—Anny Leijtens; 4e prijs: Jeanneke Mutsaerts—Mien van der Velden. A.s dinsdag 27 augustus wieler wedstrijden. Ronde Sempke, Hoge Schijf. Het verenigingsleven in Drunen wordt uitgebreid met een Culturele Kring. Gemeenschapshuis voor het winter seizoen open. Over het algemeen mag gezegd worden dat Drunen beschikt over een bloeiend verenigings- en organi satieleven. Vrijwel .op alle terreinen van het maatschappelijk leven kent men hier zijn verenigingen en orga nisaties. Men kent hier de uitermate actieve standsorganisaties, die alle op hun terrein zeer belangrijk werk verrichten. Men kent hier talrijke verenigingen die op sport of cultu reel gebied werkzaam zijn, o.a. twee harmonie-gezelschappen, alsmede to neel- en zangverenigingen, kortom, op alle terreinen van het maatschap pelijk leven, op sociaal cultureel en charitatief gebied kent Drunen zijn organisaties en stichtingen. Vooral de laatste jaren zijn er nog verschil lende organisaties bijgekomen, o.a. het R.K. Vrouwengilde, de R.K. Jeugdraad die reeds een grote staat van dienst achter zich heeft, en niet te vergeten het Interparochieel So ciaal Charitatief Centrum; en alsof dit nog niet genoeg is, kondigt zich nu de geboorte aan van een Cultu rele Kring, kortweg C.K. genoemd. Voor een groeiende gemeente als Drunen is dit alles een zeer verheu gend verschijnsel. Het getuigt van een goede mentale instelling der be volking op het gebied van organisa tieleven, nu Drunen van een over- wegend agrarische gemeente over- schakelt naar een industrialiserende I gemeente. Gemeenschapshuis bijna gereed. Reeds geruimen tijd bestond er in Drunen behoefte naar een goed ge meenschapshuis. Plannen tot ver bouwing van de oude noodkerk be stonden reeds vanaf 1954, maar tot realisering kwam men niet, tot uit eindelijk de R.K. Jeugdraad er de aandacht op ging vestigen en de di verse bevoegde instanties in het ge weer riep en de verbouwing er door drukte. Het gemeentebestuur bracht ƒ6900.— ter tafel en het werk be gon. Thans is het zover dat ver wacht mag worden dat eind sept./ begin oktober dit gebouw gereed zal zijn, waarvan men de oude nood kerk niet meer terug kent. Men vindt er een uitermate fraaie toneel- 1BoicA SKSwig Uteda 1 vuGHreesre.x UMKT32 »ik»w«ïawï« zaal, die plaats biedt aan 600 perso nen, een fraai toneel, ruime kleed kamers en boven nog enkele verga derzaaltjes. Dit uitermate fraaie ge bouw, waarvan straks de exploita tie in handen komt van de R.K. Jeugdraad, is een voor Drunen op zaal-accomodatiegebied belangrijke aanwinst, dat zal voorzien in een grote behoefte. Culturele Kring. Gelijk met de bouw van het Ge meenschapshuis, ging men in Dru nen binnenskamers ook werken aan een Culturele Kring. Een vereniging die zich ten doel stelt het cultureel leven in Drunen te steunen en mee op te voeren, 't Is natuurlijk geens zins de bedoeling van deze vereni ging om zich te begeven op het ter rein van de reeds bestaande vereni gingen die op cultureel gebied werkzaam zijn. Wel wil zij de be staande verenigingen, waar nodig en mogelijk, steunen of van advies die nen; zelf heeft en komt zij ieder jaar met een eigen programma, wel ke hierin zal bestaan dat zij ver schillende gezelschappen als toneel, muziek, cabaret enz. in Drunen zal introduceren, filmavonden zal hou den, alsmede lezingen over bepaalde onderwerpen. Daarnaast stelt de van BEURDENSTRAAT 8 Pulles, 71 jaar; Gerardus v. d. Lee, 72 jaar; Adrianus Berkeimans, we duwnaar van M. v. d. Wiel, 93 jaar; Johannes v. d. Bosch, zv. J. van den Bosch-v. Engelen, 1 dag. Gehuwd: Adriaan Smetsers 30 j. te Herpt en Gerdina v. d. Heuvel 24 jaar te Vlijmen; Cornells Abrahams 23 j. en Gerdina v. Overdijk, beiden te Vlijmen; Leonardus op 't Hoog 32 jaar te Raamsdonk en Margare- tha v. d. Heijden 29 jaar te Vlijmen; Lambertus v. d. Weijenberg 25 jaar en Huiberdina v. Oijen 25 jaar, bei den te Vlijmen; Antonie Vogel 26 j. te Kerkdriel en Allegonda Treuren 25 jaar te Vlijmen; Antonius Hurk- mans 26 jaar te 's-Bosch en Johanna de Vaan 27 jaar te Vlijmen; Petrus Wijsen 20 jaar te Weert en Pieter- nella de Wit 23 jaar te Vlijmen. KONINGSCHIETEN. De in café J. van Oyen gevestigde handboogschutterij „Van Knop tot Bloem" hield zaterdagmiddag ter ge legenheid van de kermis een onder ling concours, waaraan het z.g. ko- ningschieten was verbonden. Het ging er zeer spannend naar toe en I toen de uitslag bekend was bleek dat schutter Jo de Laat met gering ver schil de meeste punten had verza meld en evenals vorig jaar de ko ningstitel had behaald. De uitslag was als volgt 1 Jo de Laat 345 pt., 2 J. van Heijst 342, 3 H- v. d. Brandt 336, 4 Th. Ketels 334, 5 Th. Walk 297, 6 P. Klerks 296, 7 Th. v. Esch 263, 8 J. v. Oyen 253 pt. Er werden hierna nog twee prachtige prijzen verschoten, die wer den gewonnen door J. van Heijst en Th. van Esch. Na afloop werden de prijzen door de voorzitter van de schutterij de heer J. van Oyen uitge reikt en spelde hij onder een toepas selijk woord de nieuwe koning het koningskruis op de borst. OPGERICHT 1878 80e JAARGANG No. 60 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief TELEGR.-ADRES„ECHO" ONGEVAL. Zaterdagavond werd de heer J. Pa rijs te Vlijmen door een motorrijder omver gereden. Beiden liepen ver wondingen op, zodat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht, waar bleek dat beiden een hersenschudding hadden opge lopen. BOTSING. Zondagmiddag ongeveer 1 uur kwam in de bocht bij Garage van Oyen een bromfietser in botsing met een auto. Met een smak kwamen de bestuurder van de brommer en de duozitster tegen de grond. Beiden werden naar het ziekenhuis te T)en Bosch overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. KERMIS- De Kermis te Vlijmen heeft on danks het slechte weer nog veel be langstelling ondervonden. De café's waren tjokvol. Op het kermisterrein hebben de vermakelijkheden door 't slechte weer een strop. WIELRENNEN. De Vlijmense renners startten zon dag in Goirle. Wolfs werd 3e, v. d. Ven 17e. Burgerlijke Stand over juli 1957. Geboren: Petronella, dv. P. van de Ven-de Wildt; Martinus, zv. M. Kivits-Strijbos; Leonardus, zv. H. Wijkmans-v. Asseldonk; Hendrikus, zv. H. Appeldoorn-Nooten; Hendri kus, zv. J. Heeffer-v. Esdonk; Jo hannes, zv. H. Heijmans-v. d. Ven; Martinus, zv. M. de Hart-de Wit; Jo hannes, zv. R. v. Baardwijk-v. Beij- nen; Johannes A. M., zv. A. v. d. Bosch-v. Engelen; Leonardus M. W., zv. G. v. d. Linde-v. Engelen; Jo hanna Y. H. M., dv. A. v. Helvoort- Klerks; René C. A. J., zv. J. Jansen- Evers; Maria J. W., dv. Th. Pullen - Mostermans. Overleden: Leonarda v. Heesbeen, wed. van J. Goossens, 81 jaar; Theo dora van den Brandt, echtg. van J. ONGEVAL. Zaterdagavond omstreeks half ne gen had op de splitsing Prov. weg - Jan de Rooijstraat alhier een ongeluk plaats dat gelukkig nog goed is af gelopen. Een dame die aldaar de weg wilde oversteken kwam in botsing met een luxe auto. De wielrijdster bekwam slechts enkele lichte verwon dingen; fiets en auto liepen schade op. De Rijkspolitie onderzoekt de schuldvraag. KAMPEREN- De welpen van de Verkenners- groep Jan de Rooij gaan deze week kamperen in een kaThpeer-boerderij te Teteringen. Wij wensen de jeudige kampeerdéhs goed weer en een pret tige kampeerweek toe. ORANJEFEESTEN. Wanneer het weer mag medewer ken, verwachten de Oranjeverenigin gen van Vrijhoeve-Capelle en Sprang a.s- zaterdag veel belangstelling voor de feestelijkheden die zij organiseren op een daartoe ingericht terrein aan de Raadhuisstraat te Sprang. Zowel des middags als 's avonds wordt een prachtig programma gebo den, zoals de grote affiches dit be kend maken. De plaatselijke muziek verenigingen Sirena en Marijke ver lenen hun medewerking, 's Middags zal er te genieten zijn van goochelen, toneel, clownerie, enz., terwijl „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker het programma 's avonds zal verzorgen. De leden van beide Oranjevereni gingen met echtgenote en kinderen beneden 15 jaar hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart 1957 vrije toegang, terwijl de toegangs prijzen voor belangstellenden zeer laag zijn gehouden en voor niemand een beletsel behoeven te zijn het pro gramma te gaan zien en horen. Men zie verder de affiches. Raad op excursie naar Lith. Op woensdag 4 september a.s. zal de raad dezer gemeente een excus- sie maken naar Lith. Het gezelschap zal in de morgenuren eerst een be zoek brengen aan de Bossche Vee markt, alwaar burgemeester v. Erp de raadsleden zal rondleiden. Daar na zal men doorreizen naar Lith, al waar op het gemeentehuis de ont vangst door burgemeester v. Laar- Zondag hebben we in Waspik weer eens zo'n echt dorps kermismatinee meegemaakt. De zangver. Polymnia aldaar gaf onder leiding van de heer C. van Iersel in café De Statie een uitgebreid concert, welk evenement gold als de opening van kermis 1957. Dit matinee maakte om velerlei as pecten aanspraak op het gebezigde „echt dorps", hetgeen overigens met name de gunstige kanten ervan wil benadrukken- We werden hier n.l. geconfronteerd met een gezelschap dat blijkens de uitvoering ter dege is ingewerkt in het te zingen materiaal en dat met een hartstochtelijke over gave musiceerde, zoals we dat speci aal in een niet te grote dorpsgemeen schap plegen aan te treffen. Zulk een vereniging heeft vat weten te krijgen op de hele gemeenschap (dat bleek ook overtuigend uit de enorme be langstelling die voor deze uitvoering bestond): ze is representatief voor. Het schijnt dat de beslotenheid van een dorpsgemeenschap een ideale om standigheid schept, zo schrijven wij Monnikendam uil de KRO-gids van deze week na, om de bevolking mid dels koorzang een edele ontspanning te geven. Polymnia zou het levende bewijs van zulk een stelling kunnen zijn. Maar ook andere omstandighe den inspireerden ons tot de gebezig de term. Op zulk een matinee wordt van U b.v. een ongemeen groot con centratievermogen gevergd, dat o.m. in staat is dwars door het kasteleins- bedrijf van glasgerinkel en bestellen de obers heen te luisteren naar een ragfijn koorwerkje van een meester- componist. Zo mag u b.v. ook niet 1 verwonderd opschrikken als u een di rigent in zijn hemdsmouwen de scep ter ziet voeren. Dit soort dingen her inneren er aan dat we „maar onder ons" zijn; de ernst van het spel wordt er niet door geschaad. Om tot de orde van het programma té geraken: in het eerste deel van het matinee kregen we verscheidene wer ken te horen die het koor ook in het concert dat het onlangs voor de radio gaf, uitvoerde. Deze nummers zaten er dus nog goed in. We noemen o m. het Wiegelied van Jan Nieland, Der Greis van Joseph Haydn en enkele a capella-werkjes van Orlando di Lasso. Ongeacht onze persoonlijke voorkeur mogen we zeggen dat men met deze werken wel het hoogste mu zikale peil bereikte. Het bekende echolied „O la bon eccho werd mees terlijk uitgevoerd. Van „Quand mon mari" is de prachtige verzadigde koorklank in ons geheugen gebleven. Voor de pauze bracht de solistische medewerking van enkele koorleden een verrassende onderbreking. De tenor Wim de Hond zong „Je crois entendre encore" uit Bizets Parel vissers. Enigszins nerveus was de solist wel, maar zijn optreden ver dient alle lof; in bijzondere mate de manier waarop deze zanger zijn facet- register weet te benutten. De sopraan Miet van Strien zong hierna van A. Maillard „Couplets des Georgette" Leverancier alle liekenfondsen uit Das Glöckchen des Ereniten. Haar zangbeurt werd in één woord een succes; zij oogstte een daverend applaus. Na de pauze volgden nummers van enigszins luchthartiger karakter en als zodanig meer gezocht voor dit kermismatinee. De goede uitvoering van het geestige „Slaap kindje slaap van Lex Karsemeyer bracht het pu bliek dan ook meteen in kermisstem- ming. Als intermezzo zong na de pauze de bas-bariton Wim van Gorp „Will der Herr Graf ein Tanschen nun wagen" uit Mozarts Figaro s Bruiloft. Het was voortreffelijk. Be wondering hebben we met name voor zijn gave stem in de hogere registers. Ook de bas Sjef Langerwerf solieer- de- Hij zong met goede voordracht „Ein Madchen oder Weibchen" uit Mozarts Zauberflöte. Wat een bij zonder talenten onder dat koor. (Zij delings een kompliment aan het adres van de zangpedagoge Antoinette Blom uit Waalwijk, die verscheidenen van hen onder haar hoede heeft). Bijzondere vermelding verdient ten slotte het begeleidingswerk van de pianiste Finny Coesmans. Terecht kreeg zij ook de kans zich even so listisch te laten horen met Valse Bril- lante opus 34 no. 1 van Fr. Chopin. Ook dit werk wist zij uit de verf te balen.. Waspik kan terugzien op een voortreffelijk ingezette kermis. Zoals de voorzitter van Polymnia, de heer A. Berkelmans, terecht zei: een goed begin is het halve werk. schot zal plaats hebben. Vervolgens zal er een rondrit door de gemeente word engemaakt, waarbij de Was- pikse vroede vaderen zich op de hoogte zullen kunnen stellen van de gang van zaken in deze gemeente. PROGRAMMA zaterdag 31 augustus 1957. 1. Verkeerspuzzlerit voor brom fietsen. Start op Heereplein te R'veer om 16 uur voor deelnemer no. 1 en vervolgens om de Vè minuut. Route volgens een aan de start te verstrek ken beschrijving, gemiddelde snelheid 15 km, lengte route plm. 20 km. Aanmelding bij hotel „De Witte Leeuw" (A- Lambrechts) te R'veer tot uiterlijk 31 aug. 1957, 12 uur. Bij aanmelding wordt reglement uitgereikt Om organisatorische reden is het max. aantal deelnemers gesteld op 120. Gezien de grote belangstel ling, die voor deze rit blijkt te be staan, wordt aangeraden tijdig in te schrijven. Slechts indien de rit niet volgeboekt is, zal nog gelegenheid ge geven worden om in te schrijven aan de start. Bekendmaking uitslag zo spoedig mogelijk na binnenkomst van de laatste deelnemer, doch uiterlijk 23 uur op het Heereplein. 2. Rad van Avontuur op het Heereplein. Aanvang 17 uur tot ui terlijk 23 uur. Zeer mooie prijzen worden hiervoor beschikbaar gesteld. 3. Trekking grote verloting. Loten worden aan huis verkocht. Trekking omstreeks 23 uur op bordes van het gemeentehuis op Heereplein. Een uit' gezochte collectie prijzen, o.a. kinder scooter, poppenwagentje, step, eleetx scheerapparaat, servies, enz. enz. GEMEENTERAADS VERGADERING. Naar wij vernemen is de raads vergadering van donderdag 29 aug. verschoven naar donderdag 5 sep tember. BENOEMING. Met ingang van het nieuwe schooljaar is tot tijdelijke vier de leerkracht aan de openbare lagere school benoemd mevr. de Wed. van Hest-Verstegen te Til burg. NIEUWE GEZINSVERZORGSTER VOOR NED. HERV. GEMEENTE. In „Contact", het mededelingen blad der Hervormde Gemeente te Waalwijk, lazen wij dat door de Commissie voor de Gezinsverzor ging, uitgaande van de Hervormde Diaconieën van Besoyen, Waalwij k- C. Baardwijk en Drunen, met in gang van 2 sept. a.s. is benoemd tot gezinsverzorgster alhier Me j. A. M. Westerlaken uit Woudrichem. BEVESTIGING VIKARIS. Gisteren heeft de bevestiging plaats gehad van vikaris A. Sjollema, die ds. Schellevis, tijdens diens werk als legerpredikant, in de gemeente zal vervangen. Ds. Schellevis zal ge durende een jaar het werk onder de militairen verrichten. De vikaris mag alle werkzaamhe den van de predikant verrichten, behalve de bediening van de Heilige

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1