KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL Voetbal i '2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1957 2 DE ECHO OOKUWBLAD AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Loonopzs&neê 0—3 knvb-bekerwedstrijden. Doop en het H. Avondmaal. Voor deze diensten zal dus een predikant voor hem moeten invallen. Na de bevestigingsdienst was er gelegenheid om met de vikakris en zijn vrouw in het koor van de kerk kennis te maken en afscheid te ne men van Ds. Schellevis. Ds. Schellevis is hedenmorgen naar de legerplaats Budel vertrok ken. f A. C. BRANS f A Hedenmorgen had in de parochie van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen de plechtige begrafenis plaats van de heer A. C. Brans, die in de gezegende ouderdom van 92 jaren 1.1. donderdag is overleden. Pastoor Verbiesen droeg de H. Mis op en verrichtte de absoute van deze trouwe dienaar van Gods Huis, die gedurende meer dan 70 jaren lid is geweest van het R.K. Zangkoor dezer parochie en daarvoor grote verdiensten heeft gehad, vooral in de moeilijke jaren die dit koor door maakte. Hij was tevens pl.m- 50 jaar collectant. Z.H. de Paus beloonde deze grote verdiensten door hem de onderschei ding „Pro Ecclesia et Pontifice toe te kennen, ter gelegenheid van het 60-jarig lidmaatschap van 't koor, n.l. op 11 juni 1951. Hij was méde-oprichter van de H. Familie in Besoijen, waarvan hij vele jaren penningmeester was, totdat de ze werd opgeheven. Hij was in vroeger jaren bestuurs lid van de R.K. Werkliedenbond en was mede-oprichter van 't Zieken fonds, waarvan hij tevens bestuurs lid was. Hij was lid van de gilde St. Cris- pijn en St. Crispinianus en in de oude gemeente Besoijen de fait-tout ten dienste der gemeente Besoijen en de burgemeestersfamilie Verwiel. Hij ruste in vrede. SEPTEMBER-ACTIE 1957. Shetland Ponny Show. Middenstands Binnenmarkt- Traditiegetrouw, het vorige jaar onderbroken door de z.g. Braderie, komen de Waalwijkse Middenstanders dit jaar weer met hun Binnenmarkt. Dit jaar hebben zij er nog een nieuwtje bijgehaald, n.l. de Shet land Show. De Shetland Show omvat een aantal winkeltjes, waarin de middenstander zijn waren kan tentoonstellen en verkopen. Verder 50 ponny's en 50 wa gentjes waarin de kinderen een rijtoer kunnen maken. Eveneens 100 levensmiddelen pakketten. De binnenmarkt heeft nu door de winkeltjes een mooier aan zien en wij zullen moeten uit maken of deze aankleding zo be ter is dan de vroegere kramen en stands, die altijd zo'n gezel lige indruk maakten. De voedselpakketten zullen worden uitgereikt aan elke 1000- ste bezoeker of bezoekster, ter wijl elke dag 10 van deze pak ketten zullen worden uitgeloot aan de bezoekers (sters) en wel om half negen en om kwart voor elf telkens 5 stuks. Verder zullen er nog attrac ties zijn van film enz. enz. Op maandag 2 sept. a.s. wor den bij de deelnemers bij aan koop van 1.plaatjes ver strekt. Op elk plaatje heeft een kind bij inlevering hiervan op dinsdag 10, woensdag 11 en don derdag 12 sept. het recht om een ritje mee te maken met zo'n ponny-wagen. De Binnenmarkt gaat open op dinsdag 10 sept. om 3 uur n.m. en die duurt tot zaterdag 14 sept. 11 uur 's avonds. Voor dit bijzondere evenement zal ook de fraaie gemeentelijke feestverlichting worden ontsto ken. DE WANDELCLUB VAN DE WAALWIJKSE B.B. HAD WEER EEN MOOI SUCCES. Voor de wandelmars die zaterdag j.l. te Velp gehouden is had ook de Wandelclub van de Waalwijkse B.B. ingeschreven. Er was voor deze prachtige tocht zeer veel belangstelling, niet alleen van B.B. groepen, maar ook van mi litaire- en politie-groepen, Rode Kruis, Brandweer en andere Semie overheids-groepen, en ook van sport verenigingen en individuele wande laars. Dat in deze omgeving ook heel wat tippelaars die in de Nijmeegse Vier daagse reeds hun sporen verdiend hadden, meeliepen is niet te verwon deren. Het pleit voor de goede geest en de serieuse training dat de Waal wijkse B.B -groep in dit gezelschap toch de tweede prijs wist te behalen. Een mooie beker, een fraaie groepsprijs en voor iedere deelnemer een bronzen medaille was de belo ning voor deze prestatie. Het was echter niet alleen het be haalde succes dat deze tocht zo on vergetelijke maakte. Dit was vooral te danken aan het prachtige wandelweer, de prima or ganisatie van de Velpse B.B. en het wel zeldzaam mooie parcours. Tengevolge van auto-pech kon Waalwijk pas om 4 uur starten. De keurig discipline, maar toch vlotte wijze van aantreden, opstellen en afmarcheren werd met een harte lijk applaus van de vele toeschou wers en de organisatoren beloond. Na enkele kilometers door de mooiste delen van Velp, ging de tocht in de richting Rosendaal. Het prachtige park van het kas teel Biljoen, dat gewoonlijk niet voor het publiek toegankelijk is doch voor deze gelegenheid was openge steld, werd nog overtroffen door het onvergelijkelijk mooie natuurschoon, langs de beekjes en vijvers in de Beekhuizer bossen. De klim tegen de Kraaienberg en de Rigi-top (104 m. hoog), die volg de na een mars langs de Rhedense heide, maakte het parcours even iets zwaarder, doch de prachtige pa norama's waarmee men op zo'n tocht beloond werd vergoedden dat ruim schoots. Het gaat niet aan hier een be schrijving te geven van het vele moois dat op de mars te genieten was alleen zij nog vermeld dat toen de groep via de bekende Posbank over de Zijpen berg, dwars door het prachtige park van Kasteel Rosendaal, de grens der gemeente Velp weer naderde, zij werd opgewacht door de Drumband van de Velpse B.B. Voorafgegaan door de band en gevolgd door verscheide ne andere deelnemende groepen werd naar de finish gemarcheerd. Ook nu weer was een spontaan applaus de beloning voor het lopen, halthouden en model ontbinden der Waalwijkse groep. DE ROME-THUISVIERING IN WAALWIJK. De thuisviering van de Rome kruistocht der K.A.J. is ook in Waalwijk op een uitstekende wijze gevierd. Het begon zaterdagavond om 8 uur in de St. Clemenskerk met een plechtige avondwake. Een groot aantal leden der V.K.A.J. en K.A.J., ouders en tal van belangstellenden waren in de kerk aanwezig, toen 't Allerheiligste werd uitgesteld. Het priesterkoor was smaakvol versierd en het hoofdaltaar baadde in een zee van licht. Aalmoezenier kap. de Kroon hield 'n korte inleiding, waarna enkele lie deren werden gezongen. Afgewis seld met gebeden voor de arbeids- jeugd, hun verkering, hun toekomst en de wereldvrede, werd de Rozen krans gebeden. Na de zegen met het Allerheiligste werd door allen het „Aan U, o Koning der Eeuwen" ge zongen. Het was een grootse plech tigheid en na het verlaten van de kerk spoedden zich allen huiswaarts Voor de reportage van de Kruisweg vanuit Rome. Indrukwekkend klonken de gezan gen vanuit 't Colosseum in de huis kamers. De stichter van de Intern. Nat. K.A.J.Mgr. Cardijn, sprak het openingsgebed van de kruisweg, na dat 30.000 jongeren in 18 processies met brandende fakkels vanuit alle delen van Rome in het Colosseum waren samengekomen. Ontroerend klonken de stemmen van de Kajot- ters en Kajotsters uit alle wereld delen als zij voor elke statie een ge bed uitspraken. Machtig klonk het Stabat Mater over het donker ge worden Rome. Bij de zevende statie sprak een jonge arbeider uit Hon garije die in Nederland verblijft, 'n gebed voor alle jonge arbeiders ach ter het IJzeren Gordijn. Het slotgebed sprak Mgr. Cardijn in 't Vlaams en na de zegening met de relikwie van het H. Kruis, zon gen die 30.000 jongeren het Credo. Een massale geloofsbelijdenis steeg op uit die duizenden kelen die op nieuw hun trouw en geloof betuig den tegenover hun Schepper. Zondagmorgen om 8 uur was een nog groter aantal V.K.A.J.-ers en K.A.J.-ers met K.A.V., K.A.B. en ouders in de kerk bijeen, waar aal moezenier de Kroon een plechtige H. Mis opdroeg. Bij de predicatie wees de aalmoezenier op de beteke nis van de Rome-kruistocht. Onder de H. Mis gingen allen gezamenlijk ter H. Tafel. Na de H. Mis verzamel den zich allen in het Gemeenschaps huis, waar zij door een comité van Kajotters en oud-Kajotters werden opgewacht. De voorzitter van het Rome-comité heette hen van harte welkom, speciaal de aalmoezeniers De Kroon en Lempens, de besturen van K.A.B, en K.A.V., de ouders van de Rome-reizigers, de oud-voor zitter en -secretaris Jacq. Swinkels en B. Berkelmans, en verder de Ka jotsters en Kajotters. Hij was ver rast door de grote opkomst en zette het doel van de Rome-thuisviering uiteen. Na een kort gebed door de aalmoezenier deed men zich tegoed aan de overvloedige koffietafel; een woord van dank aan de bereiders van deze koffietafel is hier zeker op zijn plaats. Nadat de inwendige mens was versterkt, kwam het ont- spanningsgedeeltè. Allereerst zon gen allen de bekende Canon „Gou den Zonne". Hierna werd het woord gegeven aan B. Berkelmans, die op eenvoudige, maar gevoelvolle ma nier zijn indrukken en belevenissen vertelde van de reis naar Rome, die hij 5 jaar geleden met 500 Kajotters maakte. Drie kwartier luisterden allen geboeid naar de spreker, die, zoals hij zeide, alleen maar probeer de iets te vertellen, omdat dit bijna niet mogelijk is; zoiets moet men persoonlijk beleven. Na deze reisbeschrijving zong Jos Remie op de hem bekende en voor treffelijke wijze „Heimwee", waar bij hij zichzelf begeleidde op zijn guitaar. Een vrolijk Italiaans tafe reeltje was de spaghetti-eetwed- strijd, waarbij drie jongelui naar hartelust dit Italiaans gerecht kon den proeven. De V.K.A.J. liet zich niet onbetuigd en bracht een origi neel Italiaans lied ten gehore. Hier na declameerde Fr. Schuurmans „Een Missionaris", van Anton van Duinkerken. Hij deed dit op uitste kende wijze. Hierop volgde een be schuitenwedstrijd, waarna de oud voorzitter Jacq. Swinkels een korte, maar vurige en enthousiaste speech hield. Hij spoorde de Kajotters aan om trouw te blijven aan hun ideaal en dat zij de jeugd die door Z.H. Paus Pius XII aan de K.A.J. werd toevertrouwd, tot voorbeeld zouden zijn. De heer v. Kol sprak als contact man van K.A.B. en K.A.J. nog een propagandistisch woord, waarna de voorzitter dank bracht voor deze bij zonder geslaagde bijeenkomsten. Hij bracht dank aan de ouders, die zich veel moeite getroost hebben om hun jongens of meisjes hun doel te laten bereiken, n.l. de tocht naar Rome. Dank bracht hij ook aan de besturen van K.A.B. en Fabrieksarbeiders- bond „St. Wiilibrordus" voor hun spontane bijdrage tot deze Rome viering, en tot slot de leden van de V.K.A.J. en K.A.J. voor hun mede werking. Na een kort gebed was deze bij eenkomst ten einde, doch voor de ouders nog niet. Die stonden bijeen, en al spoedig kwam er een idee naar voren: „wij halen onze jongens en meisjes in Tilburg van de trein". Dezer dagen wordt alles geregeld en het is welhaast zeker wanneer onze Waalwijkse Rome-reizigers in Til burg arriveren, dat dan hun ouders de eersten zijn die hen verwelko men. De televisie-uitzending over de Int. Nat. bijeenkomst in Rome werd ook in Waalwijk duidelijk ontvan gen. Het gehele programma was ge wijd aan de toespraak van Z.H. de Paus. Aan het einde van de toe spraak sprak de H. Vader in het Ne derlands tot de Nederlandse K.A.J. Wat zo velen misschien verwacht hadden, n.l. de Drumband eens goed te zien, is helaas niet mogelijk ge weest. Wel zagen we de Drumband, maar zo klein, dat wij onze jongens niet konden ontdekken; de Drum band stond ml. rechts van de zetel waarop Zijne Heiligheid gezeten was. Wel kregen we een overzicht en de indruk van dit grootse ge beuren in Rome, waar na de toe spraak van de H. Vader het gewel dige St. Pietersplein zich vulde met 'n kreet, die geen einde nam: Viva jl Papa. En de K.A.J. en V.K.A.J. kunnen met trots zeggen: „ook daar waren de onzen bij". BRAND. Waarschijnlijk doordat kin deren met vuur speelden, ont stond vrijdagmiddag omstreeks half vier brand in een opslag plaats voor oud papier achter de school der Eerw. Zusters in de St. Crispijnstraat. De vlam men vonden gretig voedsel in de grote voorraad oud papier, dat aldaar was opgeslagen en waar van de opbrengst zou dienen t. b.v. de nieuw te bouwen St. An- toniuskerk. De brandweer wist het* vuur met nevelblussers vrij spoedig te doven, zodat de scha de beperkt bleef tot het papier en een in de nabijheid staand kippenhok. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Regenbroek; plastic popje; regencape. en groen etui; huis sleutel; herenfiets; rood wollen kindervest; ballpoint; rolschaats sleutels; kinderjasje; speelgoed tuigje; vlieger met touw; ge vlamde vulden; 4 breinaalden witte zijden shawl; 2 sleutels; zilverbon. Verloren Portemonnee; blikken trom mel met polissen en ridderorden; zwarte vulpen; herenpolshorlo ge; gladharige jachthond; he renrijwiel bos sleutels; wollen kindervest; oorhanger. AGENDA. Maandag' en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Straat zonder uitzicht", 18 jaar. Luxor 8 uur „Mijn zoon is onschuldig", 14 jaar. Woensdag 8 uur repel itie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur voor de heren. Geen dag gaat voorbij of de vraag wordt gesteld: gaan we dit jaar weer op reis? En: waar gaan we dit jaar heen? We kunnen beide vra gen nog niet volledig beantwoorden, doch kunnen wel reeds met nage noeg voldoende zekerheid zeggen dat we weer een reisje gaan maken, maarhet is niet uitgesloten dat het comité zich moet bepalen tot enige reserve. Het aantal lief hebbers stijgt elk jaar en hiermee ook de kosten, behalve dat die kos ten reeds door een hogere uitgave per persoon gestegen zijn. Het ge volg hiervan is, dat het niet meer doenlijk is deze stijgende kosten met de giften, die door een collecte bij- eengehaald moeten worden, te dek ken. Het vorig jaar bedroegen de uitgaven bijna 2000.en moest er bijna 500.van een reserve, door zuinig beheer gevormd, worden in geboet. De poging, om door het ma ken en vertonen van een film-opna me van de laatste tocht een nieuwe reserve te vormen, zijn niet gelukt. De opbrengst hiervan dekt nauwe lijks de noodzakelijke uitgave, waar- niets gerekend is voor de ontelbaar vele uren, welke de cineast, de heer Knuivers, hieraan besteed heeft. Mogelijk moet daarom het comité, dat dezer dagen weer bijeenkomt, 't besluit nemen om de leeftijdsgrens hoger te stellen. Misschien wel tot 70 jaar, waarbij dan wel de bepa ling zal blijven gelden, dat, wan neer van een echtpaar één der twee 70 jaar geworden is, de andere helft, ook wanneer deze jonger is, de tocht mag meemaken. Binnen een paar dagen volgt hieromtrent de definitieve beslissing en het comité vertrouwt dat het nubliek de nood zakelijkheid van deze maatregel zal weten te waarderen, daar hierdoor de mogelijkheid open blijft de ou deren en gebrekkigen nog een ge noeglijke dag te bereiden. PROCESSIE KEVELAER. Zoals we reeds in ons vorig num mer hebben gemeld, wordt dit jaar weer voor het eerst sinds bijna 20 jaren een tweedaagse processie ge houden van Kaatsheuvel naar Keve- laer. Zoals uit de annalen van de processie blijkt, dateert deze proces sie al vanaf het jaar 1816 en stond in de aanvang onder leiding van 'n zekere Pruissers uit Vrijhoeve-Ca- pelle, behorend tot de parochie St. Jan te Kaatsheuvel. In die tijd was het een voetprocessie, die vier en een halve d?" duurde. Later werd het een treinprocessie van twee da gen en dit jaar wordt een proef ge nomen of deze tweedaagse bede tocht nu met autocars de belang stelling heeft om weer tot traditie te geraken. Aanmelding kan ge schieden volgens de gegevens op de affiches vermeld. De kosten, waar bij inbegrepen zijn die van de H. Mis in Kevelaer enz. bedragen 9.50 voor volwassenen en 5.50 voor kinderen. WEDVLUCHT ORLEANS. Voor de monstervlucht Orleans, waarvoor in totaal 57.000 duiven in- genjand zijn, die vrijdagmorgen met een extra trein van 45 wagons uit Rodsendaal verzonden werden, zijn dodr de K.P.V. in Kaatsheuvel 516 duiven gezet. De afstand OrleansKaatsheuvel is 475 km. Lostijd 6.30 uur v.m. Eer ste duif 11.03.15 uur v.m. Eerste 100 duiven: 1, 3, 59 60, 94 W. v. d. Ven; 2, 9, 74, 80 Jac. Klerx; 4, 11, 75 Fr. v. d. Assem; 5, 33 L. v. d. Ven; 6, 23, 77 A5 de Bie; 7, 18 M. Soeter- boek; 8 M. C. v. Dongen; 10, 27, 42, 45, 53, 67, 78 L. v. Geel; 12, 58 H. v. Nieuwstadt; 13, 19 Wal Lugters; 14, 81, 88, 93 H. Snoeren; 15, 36 M. Lensveld; 16, 22, 66 W. Mosselveld; 17. 89 J. Klis; 20, 86 M. Ververs; 21, 100 Jac. Vloemans: 24, 37 Jan van Dongen; 25 P. Dirksen; 26 P. Schoenmakers; 28 C. de Bondt; 29, 44 H .v. Helvoirt; 30, 90 A. van den Hoven; 31, 72 M. v. Boxtel; 32, 46 Th. Netten; 34 J. P. Brouwers; 35 W. Sulsters; 38, 40, 65, 70 D, Mateij- sen; 39 P. Adriaansen; 41, 63, 74 G. v. d. Linden; 43 W. Jansen; 47. 48 A. Voermans: 49, 76 Jan van Hees- wijk; 50 Fr. Damen; 51 A. Zwaans; 52 M. v. d. Velden; 54, 69 Wim Ha mers; 55 A. Pijnenburg; 56 A Ver- duijn; 57 J. Cornelissen; 61 KI. Schaafstra; 62 J. Zeebrechts; 64 C. v. Rooij; 68 M. Brokx; 71 Jan van Riel; 73, 98 M. C. Damen; 79, 85 J. v. Beers; 82 Jan Vesters; 84 W. Jan sen; 87 Wim v. Heijst; 91 Jan Vloe mans; 93 A. Priems; 95 W. Sulsters; 96 W. Bergmans; 97 Leo de Bondt; 99 P. Zijlmans. OEFENVLUCHT. De K.P.V. gaat het einde van het vliegseizoen tegemoet. Aan het slot volgen nog enige vluchten met late, jonge duiven. Als oefenvlucht mede voor oude duiven, wordt woensdag a.s. gevlogen vanuit Wernhout. In- manden kan geschieden op dinsdag avond tussen 8 en 9 uur in 't club lokaal bij „De Sportwereld". De duiven worden woensdagmorgen om kwart voor 12 gelost. BEL CANTO. De repetities bij de zangvereni ging Bel Canto gaan na een vakan tie van een paar weken weer aan vangen. Zoals bekend mag worden geacht, is het koor begonnen met 't instuderen van het Oratorium „Mes sias" van Handel, een werk met ve le mooie koren. Dames of heren die ambitie hebben hun medewerking te geven, doen goed zich ten spoe digste op te geven, om zo in de ge legenheid te zijn alle koorwerken te kunnen meezingen. Bij de bestuurs leden en tijdens de repetities die op donderdag gehouden worden, be staat hiervoor gelegenheid. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie r.k. parochieel Zangkoor St. Jan, in de 8.30 uur n.m. repetitie Mannen koor „Semper Vivens" in 't Hoven- tje. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „Dui vels te paard", 14 jaar. HOCKEY-JEUGDD AG. Hoewel eigenlijk nog niet gezegd kan worden dat het hockey-seizoen weer begonnen is, is men er bij Des toch maar toe overgegaan om er dit jaar eens vroeg bij te zijn, en zo or ganiseerde het clubbestuur voor gis teren een jeugddag. De jeugd heeft bij de hockeyclub een overwegend aantal bereikt en het lag dus voor de hand dat er eens iets zou gebeuren alléén voor hen. Hoewel het weer er meer op leek dat we al diep in de herfst zaten, heeft men het dank zij de straffe wind zo ongeveer droog kunnen houden en dê vier wedstrij den, die er op één veld gespeeld moesten worden, hadden dan ook een vlot verloop. De hockey-jeugd van Liberty vormde de tegenpartij voor de jongens- en meisjeselftallen van Des en van deze wedstrijden wist men er maar 1 te winnen. Om 6 uur was alles weer aan kant en gingen de Des-junioren zich opmaken voor de koffietafel die in 't clubhuis stond te wachten en waaraan i.v.m. de va- cantie van verschillende leden, door 'n goede veertig werd deelgenomen. Nadat het lichaam aldus weer, na de vermoeienissen van de dag, wat op peil was gebracht, hield de afd. jeugd zijn jaarvergadering, waarin door 't aftredende bestuur een over zicht werd gegeven van de werkzaam heden in 't voorbije jaar. De be stuursverkiezingen kwamen natuur lijk aan de orde en na stemming kwam het er voor het komende seizoen als volgt uit te zien: Wim Vloemans, voorzitter, leden: Mia Aussems, Ma- rius Schellekens, Jan Valk, Gerard Smit. Na deze verkiezingen werd over gegaan tot het vertonen van de films, waarvan wel h y„ een en ander op te steken viel. In de rondvraag die 'me uk voortvloeide, bleek dat men goec' gekeken had. Om 10 u. kon de voor zitter de aanwezigen danken voor de opkomst en werden de jeugdleden huiswaarts gestuurd. SANERING MELKHANDEL. Gelijk dit in reeds zeer vele ge meenten van Nederland het geval is zal de Loonopzandse melkhandel tot sanering overgaan, waarmee dan de gehele gemeente zal zijn gesaneerd, evenals trouwens de gehele Lang straat. Om de Loonopzandse huis vrouwen een duidelijk beeld te geven over deze nieuwe wijze van wijkinde- ling en het doel der sanering,, zal door een terzake kundige in het Pa rochiehuis een voorlichtingsbijeen komst worden gehouden op woens dag 28 augustus a.s. 's avonds te 7.30 uur. Om het geheel enigszins te veraangenamen zal er thee en koffie worden geschonken, door de geza menlijke melkhandel aangeboden. Ge zien de belangrijkheid van het onder werp, zal voor deze uiteenzetting ze ker veel animo bestaan. MAR IA-TOCHT. Donderdagavond 22 aug- hield de gehele parochie van Loonopzand haar jaarlijkse bedetocht naar het kapel letje aan de Tilburgseweg. De op komst was buitengewoon. Loon was dan ook geheel uitgelopen om hier aan deel te nemen. De plaatselijke harmonieën met hun drumbands for meerden de stoet; de een voorop de ander achteraan, daartussen sloot het publiek zich aan, om al biddend deze manifestatie aan Maria te volbren gen. Bij het kapelletje werden liederen gezongen en de intenties voor deze tocht door de Z.E. heer pastoor voor gelezen, waarna hiervoor werd gebe den. Vervolgens hield Rector Heeren uit Tilburg een ware feestpredikatie ter ere van Maria. Hij zeide o.m. dat wij tot Maria moeten opzien en gaan als kinderen tot hun Moeder, die voortdurend met ons bezig is. Deze gedachte is dan ook in Loon bekend. Immers onze mensen vereren haar dan ook als de Lieve Vrouw van L.- op-Zand. Na nog een lied gezongen te heb ben en nadat door de Z.ET. heer pas toor de toewijding was verricht van de ganse parochie aan Maria, gaf hij allen de priesterlijke zegen. Allen keerden ordelijk huiswaarts.. Ondanks het drukke verkeer is al les uitermate prima verlopen. PLEISTERACTIE EHBO- Op de gisteren gehouden pleister actie door de R.K. E.H.B.O. alhier, werden 1700 pleisters verkocht, te zamen met St. Joachimmoer. Voorwaar een succes. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging De Lucht bode hield zondag een wedvlucht uit Orleans, 473 km. Deelgenomen werd door 192 duiven. De uitslag was als volgt: J v Dongen 1, 43; M Vera 2, 5, 8; A Spapens 3, 30, 32; Schoen makers 4, 6; J Snoeren 7, 18, 37; M v d Velden 11; C v Dongen 12, 40, 45; P vd Velden 13, 19, 29; B v Ier 45; P van der Velden 13, 19, 29; B van Iersel 14; N Damen 15, 38, 48; P. Verschuren 16, 22, 24, 26; Jos van der Velden 17; W Leermakers 20; Laurentius Da men 21; Gebr. IJpelaar 23; J Bres- sers 25; P Leermakers 27Vriens 28; H v d Velden 31A v Gompel 33W Leermakers 34; H Leermakers 35; M Maas 39, 46; H v d Velden 41; P IJpelaar 42; A Leermakers 44; A Berendonk 47. Jos v Dongen Serie II en III. UITSLAGEN VAN ZONDAG 25 AUGUSTUS 1957. BETAALD VOETBAL- Ere-divisie. BWRapid JC AmsterdamNAC Fortuna '54GVAV FeijenoordDOS NoadSpart.a VVV—Blauw Wit ElinkwijkADO A.jaxMVV SC Enschede—PSV le Divisié A. VSV—DWS 2—2 3—2 1—2 4—4 0—3 2—0 1—4 4—0 5—4 le Divisie B. SHS—RCH 6—4 2e Divisie B. Be QuickVelocitas 33 Tweede voorronde. HalsterenDongen 13 Rood Wit W—WSC 0—8 Hieronymus—RKDVC 12 BaardwijkTOP 21 HeusdenODC 32 Rood Wit—WSC 0—8. Met een indrukwekkende over winning is het WSC gelukt de volgende ronde van de beker competitie te bereiken. We kun nen rustig zeggen dat de over- winning geen ogenblik in gevaar is geweest en het publiek van de zijde van WSC een wedstrijd voorgeschoteld kreeg die op een hoog peil stond. Reeds direct na de aftrap trok WSC ten aanval, doch het schot van P. Blijlevens ging juist naast. Kort. daarop een nieuwe aanval en via F. Pulles beland de de bal bij P. Blijlevens, die geen moment aarzelde en met een prachtig schot 01 liet aan tekenen. Even later bemachtig de P. Blijlevens weer de bal en hij besloot zijn .solo-ren met een kalme schuiver, waarnaar de keeper geen schijn van kans had, 02. Weer was het P. Blijlevens, die de bal na een magnifieke voorzet van J. v. d. Water met de kop in het doel deponeerde en het derde doelpunt liet aan tekenen. Dit was schijnbaar nog niet genoeg, want weer trok WSC ten aanval en weer was 't P. Blijlevens die de keeper voor de vierde maal het nakijken gaf. Kort voor rust dachten wij van dezelfde speler weer een doelpunt te kunnen noteren, doch zijn schot ging juist over. Met de stand 04 in 't voor deel van WSC werd gedraaid. Ongeveer 5 minuten na rust kwam A. Schilders te struikelen en en viel met zijn .zij tegen een betonnen paaltje van de afras tering. Hij moest worden ver vangen door A. v. Blade!WSC bleef het spel meester en liet de Rood Wit spelers van het kastje naar de muur lopen. Jos Blijle vens speelde zich kort na rust vrij en nam, het vijfde doelpunt voor zijn rekening. A. v. Bladel

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2