Waalwijkse en Langst Courant Uit ei© LasiegmÉiraat STASSAR BRILLEN WAALWIJK Orunen [TT rorsonraEEGklEB SMEianEB Jeugdavond. Eishotat W'limess Sprang Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer Ree r trui den berg MAANDAG 2 SEPTEMBER 1957 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 65 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal f 2.85 ƒ3.10 franco p.p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract- advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Voor de jeugd vacantievreugd. Deze actie is vrijdag met een zeer geslaagde olympische dag besloten. Ook deze laatste dag was de deel name weer zeer groot. Vrijdagavond had op het Raad huisplein de prijsuitreiking plaats welke uitreiking geschiedde door de voorzitter van de R.K. Jeugdraad, dhr. L. v. Drunen. De R.K. Jeugd raad was indertijd de initiatief neemster tot deze actie. De heer v. Drunen dankte het comité, dat deze actie heeft willen leiden, alsmede de talrijke helpers en helpsters, dan ook hartelijk voor de wijze waarop zij deze actie had gevoerd. De enor me deelname ook van de jeugd aan deze actie heeft wel bewezen hoe noodzakelijk het was dat in deze vacantiemaand iets voor de jeugd werd gedaan. Tevens houdt ook de ze grote deelname een goede belofte in voor de toekomst, want naar wij vernemen heeft men voor het vol gende jaar reeds plannen klaar lig gen. De uitslagen van de olympische dag waren als volgt: Hardlopen: 67 jaar: 1. Theo Weijters; 2. H. v. Hees wijk. 89 jaar: 1. Berty v. Huiten; 2. Leni Porten. 1011 jaar: Henk Kuijpers; 2. Cor v. Veldhoven. 1213 jaar: 1. M. Stevens; 2. Piet Mol. fiflSfo.'S*.JLtv Verspringen: 67 jaar: 1. Trudy Elshout; 2. Erna de Wit. 89 jaar: 1. Kees v. Delft; 2. Jos v. Rooy. 1011 jaar: Henk Pulles; 2. Har ry Verhoeven. 1213 jaar: 1. Paul Tasseron; 2. Piet Mol. Hoogspringen: 67 jaar: Huib v. d. Krabben; 2. Gerry v. Balkom. 8—9 jaar: 1. Piet Jung; 2. Sjaan v. Wezel. 1011 jaar: 1. Henk Kuypers; 2. Kees Lambrechs. 12—13 jaar: 1. Paul Tasseron; 2. Kees Smits. Balgooien: 67 jaar: 1. Harry v. Heeswijk; 2. Henny Knippels. 89 jaar: 1. Martien Assman; 2. Rini v. Rooy. 1011 jaar: 1. Kees Lambrechs; 2. Jos Kouwenberg. 1213 jaar: 1. W. v. Nistelrooy; 2. M. v. Huiten. Touwtrekken: 67 jaar: Ad v. Rooy, H. Knip pels, H. v. Heeswijk, Leo Lommers. 89 jaar: Maria Verhoeven, Ber ty v. Huiten, Marijke Molenbrugge, Jos v. Rooy, Ria Brok. 1011 jaar: Henk Knippels, Henk v. d. Krabben, Arnold v. Son, Lien- tje Nelis, Clasien Pulles. 1213 jaar: Jos Klerkx, Astrid Swaneveld, Mich. v. Huiten, Jan Knippels, Antoon Knippels. Zaklopen: 67 jaar: 1. Ankie Pulles; 2. Ine ke de Wit. 89 jaar: 1. Anny de Wit; 2. Jan- nie v. Zon. 1011 jaar: 1. Jeanne Reinaard; 2. Nelly v. Doorn. 1213 jaar: 1. Mien v. d. Velden; 2. Ria v. Drunen. Voetballen: 1. Rapid; 2. Madrid; 3. W.W.W. R.K. Universiteit. De leden van het Universiteits comité zullen deze week huis-aan- huis de jaarlijkse bijdrage voor de R.K. Universiteit komen ophalen. Naar wij vernemen is het Universi- teits-comité in onze gemeente be langrijk uitgebreid. In het kader van de feestelijkhe den bij de opening van het Gemeen schapshuis inclusief Jeugdhuis, zul len de gezamenlijke jeugdverenigin gen nog een speciale jeugdavond houden. Jeugdverenigings-nieu ws. Het nieuwe Jeugdhuis, dat door de jeugd zelf wordt gebouwd, vor dert thans zeer goed. Deze week zijn de spanten geplaatst. „Wij doen het zelf"; onder dit motto bouwt de jeugd gestadig verder en men hoopt voor de winter het geval onder de kap te hebben. Helpers kunnen zich nog altijd melden en worden met vreugde begroet. Auto- en Motorenclub Drunen. De auto- en motorenclub Drunen heeft voor a/s. zaterdag een nacht oriëntatie-rit georganiseerd. De start van deze nachtrit is om 9 uur bij café P. Klerkx. De finish en prijsuitreiking is ditmaal bij hotel Royal. Het parcours is pl.m. 75 km. over goed berijdbare wegen. Er worden voor deze rit weer verschil lende fraaie prijzen verreden. In lichtingen kunnen worden bekomen op het secretariaat Chr. Veltman, Raadhuisplein 5, Drunen, waar ook de inschrijvingen worden inge wacht. Inschrijvingen na 3 septem ber worden aangenomen met ver hoogde administratiekosten ad 1.-. Burgerlijke Stand over de maand augustus. Geboren: Wilhelmina, dv. Wilhel mus de Man-v. d. Sanden; Johanna, dv. Adrianus Vissers-Snijders; Lam- bertus, zv. Paulus van Engelen- Kier ks; Adrianus, zv. Marinus v. d. Ho ven-Vrij hoeven; Yvonne, dv. Jo hannes Pulles-Brok; Antonius, zv. Adrianus v. Delft-Fitters; Johanna, dv. Hubertus Oome-Pelders; Maria, dv. Wilhelmus de Wit-Pulles. Gehuwd: Adrianus Laaracker 26 jaar en Geertruda Vermeulen 26 j., beiden te Drunen; Petrus v. Rooij 27 j. te Loon op Zand en Francisca Cales 26 j. te Drunen; Hendrikus v. Loon 26 j. en Petronella v. d. Wiel 24 j., beiden te Drunen; Hermann Schreurs 21 j. en Antonetta van der Steen 25 j., beiden te Drunen; Jo hannes v. Helvert 25 j. en Martina Schapendonk 24 j., beiden te Dru nen; Adrianus v. Bladel 31 jaar te Vlijmen en Cornelia v. Spijk 31 j. te Drunen; Adrianus van den Hoof 31 jaar te Raamsdonk en Engelina Heijmans 23 j. te Drunen; Cornelis Keetels 33 j. en Allegonda de Mun- nik 30 j., beiden te Drunen; Francis- cus de Kok 24 j. en Adriana Pulles 24 j., beiden te Drunen; Wendelinus v. d. Heijden 26 jaar te Vlijmen en Hendrina v. Oers 27 j. te Drunen; Franciscus Pullens 26 j. en Cornelia v. Rooij 26 jaar, beiden te Drunen; Cornelis de Kok 27 j. en Martina de Vaan 24 j., beiden te Drunen. Benoemd. In plaats van de Eerw. Zuster Be- nigna, is met ingang van 1 septem ber tot wijkverpleegster benoemd de Eerw. Zuster Adriani, voorheen werkzaam te Venlo. Sportf eesten. Onder grote belangstelling hield de buurtvereniging „De Wolfshoek" op het gratis ter beschikking gestel de weiland van de familie Muskens, haar jaarlijkse sportfeesten. Zaterdagmiddag waren de volks spelen voor de jeugd, zoals hardlo pen met hindernissen, balkruien, es tafette, blaasslaan enz. Voor de eer ste drie winnaars waren aardige prijzen beschikbaar. 's Avonds was er in de veilinghal len voor de ouderen een bal met tractatie. Voor de muziek zorgde 't gezelschap v. Huiten. Zondagmiddag speelden de dames een korfbalwedstrijd en gaven de gehuwde heren een gecostumeerde voetbalwedstrijd ten beste. De jongelui speelden ook een par tij voetbal, maar bekampten elkaar ook op ander terrein. De 400 m. estafette werd gewon nen door: A. v. Huiten Gz., A. van Son, P. v. Huiten Hz. en H. van der Lee. Op de 1000 m. hardlopen werden als de drie eersten geplaatst: P. Koks, J. Jehoel en A .v. Son. Op de 100 m. hardlopen: P. Koks, A. v. Huiten Hz en J. IJpelaar. Onder toepasselijke woorden wer den door de voorzitter, de heer G. Schapendonk, aan de winnaars de prijzen uitgereikt. WEDVLUCHT ORLEANS.. Uitslag van Orleans van de Com binatie Drunen - Nieuwkuijk - Vlij men. Eerste duif 14.08, laatste prijs winnende duif 12.13.35. A Samuels 1H v Heeswijk 2, 34; C Diepstraten 3, 18, 33, 45; L Mees ters 4; A v Kuijk 5, 9, 24; M Libregts i 6; A v Halder 7, 12; L v Esch-Parijs 8, 54; J v d Dungen 10, 49, 50; W Strengers 11; H de Vaan 13, 37; J Koevoets 14; P Vermeulen 15, 32; L de Laat 16, 41; H Mommersteeg 17, 27, 42; Fr v Uden 19; J Ooster waal 20, 30; J. van den Broek 21; J. van de Wiel 22, 26; J Ki- viets 23; W v Son 25; C v Heivoort 28; A v Sluisveld 29, 40, 54; A. Leijten 31; M v Sluisveld 35; M Pel- ders 36; G v d Sanden 38; Jos Kuijs 39; M Kools 43, 47; M Nicols 44; P v Dal 46; Th Stupers 48; J van Stokkum 51; A v Heivoort 52; Jan Kuijs 53. CONCOURS VILVOORDE. Los 10 uur, wind Zuid-West, deel name 221 duiven; eerste duif 11-9- 12, laatste duif 11-19-10. Uitslag W v Vugt 1; Jos Kuijs 2, 14, 25; R v Esdonk 3, 9, 19; J v d Dungen 4, 30; P v Dal 5, 12, 13; J Ooster waal 6; M Liebregts 7, 23; J de Vaan 8, 24, 27, 28; L v Esch-Parijs 10, 29; H Mommersteeg 15, 17, 18, 31; W Strengers 16; H Oosterwaal 20; C Diepstraten 21; J v d Wiel 22; A L v Heivoort 26. WEDVLUCHT VLISSINGEN. Eerste duif 10-25-6, laatste prijs- duif 10-28-0. Uitslag: M Nicols 1, 14; Jos Kuijs 2; C Diepstraten 3, 8, 16; J v d Dungen 4, 12; L v Esch-Parijs 5, 10, 13; H Mommersteeg 6; W v Vught 7; W Strengers 9; J Voets 11; L Meesters 15; J v Engelen 17. GESLAAGDE FEESTEN. De feesten die j.l. zaterdagmiddag door de Oranjeverenigingen van Vrijhoeve-Capelle en Sprang werden georganiseerd, mogen zeker bijzon der geslaagd heten. Het weer hield zich uitstekend, wat zeker niet weinig tot het welslagen van het geheel heeft bijgedragen. Was de belangstelling 's middags reeds zeergroot, 's avonds trok het bekende radio-ensemble Vrij en Blij onder leiding van Wessel Dekker overweldigende belangstel ling en kwamen de bezoekers van heinde en ver om te genieten van wat hier door dit gezelschap werd gebo den. Ook de verversingsgelegenhe den enz. die op het terrein een plaats hadden gevonden, hebben zeker niet over de omzet te klagen gehad. 's Middags traden op Mr. Johnnie, als goochelaar, buikspreker, etc. en Dick Rector, uit Bussum, kinderto neel, clownerie, enz., die vooral voor de jeugd, die in grote getale tegen woordig was, een gevarieerd pro gramma brachten, waarmede zij de kinderen enige uren op zulk een wij ze bezighielden, dat allen uitgelaten waren over de leuke middag. Zowel het komisch kindertoneelstukje: „De avonturen van Flippie Flapuit", als de goocheltrucjes van Mr. Johnnie, en ook zijn optreden met de spreken de, lopende en zingende pop, werden door de schare kinderen, maar ook door de vele ouderen met grote aan dacht gevolgd. 's Avonds om 7 uur stroomden de bezoekers van ver uit de omtrek reeds naar het feestterrein, waar na een kort openingswoord door de voorzitter der Oranjevereniging al hier, de heer A. Kuijsten, het avond programma werd geopend door het fanfarecorps Sirena te Vrijhoeve- Capelle, met het spelen van het Wil helmus. Sirena bracht vervolgens nog enkele nummers, die op uitstekende wijze werden uitgevoerd en waar voor bij het publiek veel belangstel ling bestond, waarna het radio-en semble „Vrij en Blij" onder leiding van Wessel Dekker op de kiosk ver scheen, met Henk Dorel als solist en Anne Holtrop (hier bekend als de schrijver van het C.N.V.-toneelstuk „Vuur op Aarde") als conferencier. Dit gezelschap bracht op vlotte wijze een programma van leuke liedjes, grappen en moppen vol gezonde hu mor, accordeon- en mandolinemu- zielc, dat het bijna drieduizend kop pige publiek een uitbundige en vro lijke avond bezorgde en dat allen ze ker bijzonder heeft bevredigd. In de pauze bracht de harmonie Marijke alhier enige mooie muziek nummers ten gehore, waarna Vrij en Blij met solist en conferencier nog maals op de planken verscheen om tot circa l i uur het publiek op buiten gewoon aangename wijze te verma ken. Er heerste de hele avond een opgewekte stemming en we mogen dan ook zeker zeggen dat dit door de gezamenlijke Oranjeverenigingen van Vrijhoeve-Capelle en Sprang verzorgde feest uitstekend geslaagd is, wat mede een belofte inhoudt voor de toekomst. Deze verenigingen hebben hier hun leden met hun ge zinnen, geheel gratis een prachtige feestdag aangeboden, wat zeker wel op prijs zal worden gesteld. Tijdelijk benoemd. Onze dorpsgenote Mej. P. van der Hoeven is met ingang van 2 septem ber tijdelijk benoemd als kleuter onderwijzeres aan de Chr. Kleuter school te Ridderkerk. Waspikse Handboogschutterij boekte successen. Op een te Dongen gehouden jubi leum-handboogconcours leverde de Waspikse handboogvereniging enke le fraaie prestaties. Bij 't nummer Gelukblazoen wist de heer J. Smits in de afdeling A beslag te leggen op de vierde plaats, terwijl de heer A. Akkermans in deze afdeling de tiende plaats voor zich opeiste. Verder bezette de heer H. v. Bokhoven de tweede plaats bij de Rozenprijs, terwijl de heer W. Zijlmans de meeste punten bij el kaar schoot op het nummer Ringen- prijs. Voor hem was dus de eerste prijs van deze rubriek. Waspik kampioen in de Zomer avond-competitie Raamsdonksveer en omstreken. Het veteranenelftal van de voet balvereniging Waspik is kampioen geworden van de zomeravondcom petitie Raamsdonksveer en Omstre ken, welke onder auspiciën van de K.N.V.B. werd gespeeld. Het elftal van Waspik behaalde uit veertien wedstrijden 23 punten. De verdere stand is: 2. Hollandia a 20 pnt. uit 13 wedstrijden; 3. Veerse Boys 18 pnt. uit 12 wedstr.; 4. P.N.E.M. 14 pnt. uit 13 wedstr.; 5. S.N.A.B,. 13 pnt. uit 13 wedst.; 6. Derby Boys 9 pnt. uit 1 2wedstr.; 7. Good Luck 7 pnt. uit 14 wedstr.; 8. Hollandia b 2 pnt. uit 13 wedstrijden. Verkeersongelukken. Zondag 1 september j.l. vonden er te Waspik niet minder dan drie ver keersongelukken plaats. Het begon 's morgens in Waspik-Boven. Daar reed een wagen, die blijkbaar de 's-Gravenmoerse weg op moest, te gen een boom. De wagen werd zwaar beschadigd, doch de vier in gezetenen kwamen er zonder kleer scheuren af. 's Middags reden er bij de r.k. Kerk in Waspik-Beneden twee au to's tegen elkaar. Ook hier aanmer kelijke materiële schade. Dit ge beurde om ongeveer drie uur. Kort daarvoor slipte er weer eens een motor in de bocht van de Be nedenkerkstraat. Dit was waar schijnlijk een gevolg van het gladde wegdek, dat weer zijn oorzaak vond in de miezerige regen. Sportclub R.K.J.B. Waspik reserve-kampioen, der N.C.B. De Waspiks sporters van de plaat selijke R.K.J.B.-vereniging hebben zondag weer van zich doen spreken. Op de inter-kringwedstrijden van de N.C.B.die te Eindhoven werden gehouden, wisten zij n.l. beslag te leggen op de tweede plaats van het algemeen klassement. Vooral als men bedenkt dat op deze wedstrij den alleen de beste ploegen van de diverse districten uitkomen, en dat er ongeveer dertig teams uitkwa men, dan is deze prestatie een feli citatie waard.» Auto-rallye van motorclub Drunen finishte in Waspik. Zondag j.l. organiseerde de Motor club Drunen een auto-rallye van ongeveer 75 km. Het was, gezien 't vrij lage gemiddelde waarmee ge reden was (24 km. per uur) en het tamelijk grote aantal straf punten dat de deelnemers hadden opgelo pen, een vrij zware rit. Deze tweede Klinkaert-rit was 'n open rit, waar aan ongeveer 60 wagens deelnamen uit alle delen van het land. Tegen vijf uur arriveerde de eer ste wagen aan de finish bij het ge meentehuis te Waspik. De deelne mers werden in Waspik gastvrij ontvangen door de burgemeester. Om ongeveer half zeven vond de prijsuitreiking plaats in de zaal van hotel H. v. Iersel. Deze werd ver richt door burgemeester v.Erp. Voor de uitreiking sprak de orga nisator van de rit en tevens de voor zitter van de motorclub, de heer A. Smits uit Amsterdam, een dank woord tot de burgemeesters van Drunen en Waspik, tot de contro leurs welke die dag veel regen had den moeten trotseren, tot de heer De Wijs, bestuurslid van de vereni ging, en tot de mensen van de „Re kenkamer". Verder besprak de heer Smits enkele moeilijkheden van de rallye. Hierna verleende men het woord aan burgemeester v. Erp, die, zoals hij zei, met genoegen gevolg zou geven aan de uitnodiging om de prijzen uit te reiken. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij aan de heer Smits een kleine atten tie, alsmede aan de heer Korstanje uit 's-Heer Abtskerke, de verst ko mende deelnemer. De uitslag van de rallye is als volgt: 1. Van Stein, Delft 56 strafp.; 2. Van Oosterhout, Breda 65 strafp.; 3. v. d. Bergh, Nijmegen 67 strafp.; 4. v. d. Kuy, Voorburg 77 strafp.; 5. Leonhardt, Amsterdam 79 straf- pnt.; 6. Hobbelman, Vught 80 straf- pnt.; Roos, Voorburg, 81 strafp.; 8. Singelenberg, Wassenaar 86 strafp.; 9. De Groot, Tilburg 103 strafp.; 10. Verwey, Eindhoven 105 strafp.; 11. mevr. Roelofs-Heyermans-Fuchs uit Delft 114 strafp.; 12. Fresling, Ede 117 strafp.; 13. Ten Rouwelaar, Am sterdam 122 strafp.; 14. mevr. De Vroom, Den Haag 125 strafp.; 15. J. de Weele, Amsterdam 127 strafp.; 16. mej. Raymakers, Amsterdam 136 strafp.; 17. mej. Rijleveld, Amster- dam 138 strafpunten. 1 De poedelprijs was voor de heer v. Heyningen uit Monster met 320 strafpunten. S Het reserve-kampioenschap van de N.C.B. werd na een felle en sportie- ve strijd behaald, doordat Waspik i de volgende prijzen in de volgende rubrieken behaalde: le prijs vrije oefeningen, le prijs marcheren, 3e prijs verplichte oefeningen en 6e pr. piramide-bouw. Verder behaalde de heer P. Verschuren met een hink- stap-sprong van 12.17 meter een 2e prijs voor dit nummer, de heer J. Verschuren met een sprong van 5.70 meter een 8e prijs bij het ver-sprin gen en d eheer P. Zijlmans een 12e prijs op de 100 m. hardlopen. Jammer is hef dat onze sporters bij de pyramide-bouw een ongeluk je overkwam, waardoor zij op dit nummer de 6e prijs behaalden. Daardoor ging de eerste prijs in het algemeen klassement aan hen voor bij. VEILIG VERKEER. Het bestuur van de afdeling Raamsdonk van de Bond van Veilig Verkeer kwam dezer dagen in ver gadering bijeen. Besloten werd een krachtige actie te voeren voor veilig verkeer op de weg. Daarom zal bin nen zeer korte tijd een cursus worden gegeven voor bromfietsers. Eveneens zal men trachten een jeugd-verkeers- actie op te richten, welke ten doel heeft ook de jeugd de verkeersregels bij te brengen; de hoofden en 't per soneel der scholen zullen daarvoor worden aangezocht deze actie te steunen. Tenslotte zal ook deze win ter een filmavond voor alle belang stellenden worden gegeven. Deze film zal in 't bijzonder de Veiligheid van verkeer naar voren brengen, zij het dan ook in enigszins komische vorm. Tijdig zal worden bericht wan neer de bromfietscursus enz. zullen beginnen. KERK KREEG 'N GROTE BEURT. Toen we zondagmorgen in de kerk kwamen viel het ons dadelijk op dat de kerk er zo schoon en fris uitzag. De banken waren geboend, de vloer geschuurd, kortom, alles was even keurig. De jonge, boerinnen hadden in de afgelopen week de kerk een grote beurt gegeven en ze hadden er eer van! De oude knielkussens, die uit de aard der zaak een bont aller lei vormden, waren verwijderd. Ze zullen binnenkort vervangen worden door nieuwe viltkussens. Het interi eur van de kerk zal dan niet meer ge schaad worden door het slordige al lerlei dat een rommelige indruk maakte. SCHOLEN WEER BEGONNEN. Maandagmorgen zijn in onze plaats alle scholen weer begonnen. De R.K. Jongensschool begon met 20 nieuwe leerlingen en de Chr. School met 14. Voor de laatste school was dat het hoogste getal dat ooit bereikt werd. Maandagmorgen om half 8 was de H. Mis voor de schooljeugd om Gods zegen te vragen over het nieuwe schooljaar. OPENING CHR. L. SCHOOL. Op vrijdagmiddag 30 augustus werd de Chr. L. School alhier offici eel geopend. Hierbij waren aanwezig B. en W. der gemeente en talrijke autoriteiten w.o. Ds. Klootwijk, voor zitter van het schoolbestuur, Inspek- teur van het L.O., aannemer en ar- chitekt, leden van de commissie van schoolverzuim. Voor de deur van het gebouw heette Ds. Klootwijk allen welkom en zei zeer verheugd te zijn met het schoolbestuur over de totstandkoming van dit prachtige gebouw. Hij bracht dank aan B. en W., architect De Wil de en de aannemer Oversteeg voor al hun moeiten. Dan vroeg hij aan Bur gemeester Prinssen, de daad bij het woord te voegen en de deur officieel te openen. Het dochtertje van de heer Verschoor, hoofd der school, bood de sleutel van het gebouw op een kus sen aan. Hierna werd de school bezichtigd. In het handenarbeid-lokaal werd de bijeenkomst voortgezet. Burg. Prins sen kreeg er allereerst het woord. Hij gaf een historisch overzicht van de strijd voor de vrijheid van onderwijs, s In Raamsdonk werd de eerste Chr. L. leverancier alle ziekenfondsen School gesticht in 1910, welke nu dus 47 jaar lang had bestaan en nu wordt omgebouwd tot garage. Namens het bestuur der gemeente feliciteerde hij en zei, dat het ge meentebestuur gaarne zijn volle me dewerking had gegeven tot heil van de gemeenschap en van het kind. Ds. Klootwijk dankte hierna de burgemeester voor alles wat er voor het schoolbestuur was gedaan, voor de welwillendheid en voor de soepel heid. De heer Takx, waarnemend inspek- teur in de inspektie Waalwijk, voor de heer Ubachs, welke door ziekte niet aanwezig kon zijn, gaf uiting van vreugde over het stichten van zulk een mooi gebouw. Onderwijs krijgen in zulk een gebouw zou zeker van invloed zijn op het onderwijs. Hij feliciteerde Raamsdonk, dat in deze tijd v. bestedingsbeperking toch zo'n mooie school heeft kunnen bouwen. Hij wenste hoofd, onderwijzeres en kinderen toe, dat het onderwijs door drongen mocht zijn van de geest der school. Ds. Klootwijk sprak wederom zijn dank uit voor hetgeen verkregen was. De heer Vos sprak namens de ge zamenlijke Chr. scholen van R'veer. De heer Ros, oud-hoofd der school, bracht dank voor zijn uitnodiging. Hij was het die de stoot had gegeven, om te komen tot het stichten van een nieuwe school. Hij was blij met het schoolbestuur voor het werk dat nu tot stand was gekomen. Vervolgens sprak het tegenwoordi ge hoofd der school, de heer Ver schoor, en bracht dank aan bestuur .en architekt voor het uitwerken van de plannen en hoopte dat het gezond onderwijs mocht zijn in een goede omgeving voor het tijdelijk en eeuwig welzijn der kinderen. Vervolgens dankte de voorzitter van het schoolbestuur architect de Wilde, de aannemer Oversteeg, de heer en mevr. Verschoor, voor al hun goede zorgen en tot slot het oud-personeel der school in de vorm van Gr. Ko- nings en tevens alle personen die aan de tot standkoming van dit mooie werk hebben medegewerkt en sloot met een dankgebed. 's Avonds werd een gezellige avond aangeboden aan de ouders der leerlingen. Een prachtig aquarium werd door de ouders aan de school geschonken, en de vrouwenvereniging bood een aantal stoelen aan. Met een film werd deze gezellige avond be sloten. VERKEERSPUZZLERIT. Evenals 3 jaar geleden werd door het Oranjecomité op 31 aug. een openlucht fancy-fair gehouden op 't Heereplein, met een daaraan verbon den grote verloting. Als bijzondere attractie werd die dag ook een ver- keerspuzzlerit voor bromfietsen ge houden; om organisatorische redenen werd het maximum aantal deelnemers gesteld op 120. De start was op het Heereplein om 4 uur. Iedere halve minuut vertrok een deelnemer. De lengte van de route was pl.m. 20 km. Bromfietser op slag gedood. In de nacht van zaterdag op zon dag is de 24-jarige H. v. d. P. uit Geertruidenberg een dodelijk onge val overkomen. Om ongeveer 1 uur des nachts keerde H. v. d. P. met als duopassagier N. N., eveneens uit Geertruidenberg, per bromfiets van uit Breda naar huis terug. Ter hoog te van het natuurbad „De Warande" te Oosterhout, is de heer v. d. P. op onverklaarbare wijze tegen een boom gereden en op slag gedood. De duopassagier kwam zwaar gewond in een sloot naast de weg terecht. Hij werd opgenomen in het zieken huis te Oosterhout. De heer N. N. verkeert niet in levensgevaar.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5