WAALWIJK KAATSHEUVEL Spcoit Een glanzend feest ▼an vriendschap Tocht van ouden van dagen P UITNODIGING I PLOEGMAKERS li FOUNDATION SHOW 19S7 vw\\\\\m\\\x DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 MAAMDMARKT TWEE NEDERLANDERS EN TWEE FRANSEN GEDOOD Deze show wordt gehouden op donderdag 26 sept, in het „Apollo-theater" van de Heer W. Smit, Hotel, Peperstraat, Kaatsheuvel. Aanvang 8 uur Loonopzand Zo mistroostig als het weer dit week einde was, zo glanzend is het feest van de vriendschap geweest, dat Deerlijk en Waalwijk ditmaal hier hebben gevierd; een feest, dat deze banden van vriendschap nog weer eens heeft versterkt en deze tot in lengte van jaren zal doen voortduren. Zaterdagmiddag werd de Deerlijkse de putatie aan de landsgrens bij Zundert wel kom geheten door het gemeentebestuur van Waalwijk. In Waalwijk zelf werd het gezel schap aan de van Assendelftstraat verwel komd door de harmonie St. Crispijn en de brandweer, die met al het materieel was uitgerukt. Voordat de feestelijke stoet op het Raadhuisplein werd ontbonden bracht de harmonie onder leiding van de heer Duyvelaar de Manoeuvre-mars ten gehore. In de raadszaal had vervolgens de officiële ontvangst door het gemeentebestuur plaats, waarbij burgemeester Teijssen zijn toe spraak opende met te zeggen, dat het ge meentebestuur het zich tot een bijzonder grote vreugde rekende de Deerlijkse depu tatie officieel welkom te heten. Gij zijt ge komen, aldus de burgemeester, om met ons het feest van de vriendschap te vieren, een vriendschap die wordt bepaald door de personen die haar hebben gevestigd en on derhouden. De vriendschap tussen Deerlijk en Waalwijk heeft zich in de loop der jaren zodanig ontwikkeld en gecultiveerd, dat zij niet meer teloor kan gaan. Zo gaan we ook nu weer 't feest van broederschap en cultu rele verbondenheid vieren. Vervolgens on derstreepte de burgemeester het feit hoe zeer Waalwijk steeds welkom is geweest in Deerlijk, vanwaar wij telkens weer iets van u hebben mogen meenemen: uw goedheid, uw hartelijkheid en uw spontaneïteit. Wij willen ook u iets geven, iets van de op rechtheid en de gastvrijheid van de Neder landers. Moge deze dagen voor u allen rijk zijn aan vreugde, genot, contact en verinni ging en moge zij nog meer inhoud en diep te geven aan de relatie tussen Deerlijk en Waalwijk. Burgemeester van de Kerckhoven zei in antwoord op deze toespraak, dat hij bijzon der ontroerd was door het hartelijke wel kom, dat de deputatie uit Deerlijk was be reid. Hij betuigde zijn spijt over het feit, dat deze deputatie niet zo talrijk was als andere jaren. De oorzaak hiervan moet voor het belangrijkste deel worden gezocht in de A-griep, die ook in Deerlijk menig een aan het bed gekluisterd heeft. Vervol gens wees de burgemeester op de grote en fraaie uitbreiding welke Waalwijk de laat ste jaren heeft ondergaan. Eerlijk gezegd, aldus burgemeester van de Kerckhoven, zijn wij wel een beetje jaloers op Waalwijk. Als geschenk bood hij de gemeente Waal wijk een prachtig schilderstuk aan, voor stellende een appelboom in volle bloesem pracht en> vervaardigd door de kunstschil der Michel van Houten uit St. Lodewijk (gemeente Deerlijk). Burgemeester Teijs- sen toonde zich verlegen onder dit fraaie geschenk, dat hij een kostbaar bezit en een blijk van de sterke verbondenheid tussen Deerlijk en Waalwijk noemde. Na dit officiële gedeelte vertrokken de Deerlijkse vrienden met hun diverse gast heren en gastvrouwen om de avond ver der in intieme kring door te brengen. In hotel Verwiel had zondagmiddag een lunch plaats, welke door het gemeentebe stuur van Waalwijk aan de Deerlijkse de putatie werd aangeboden. Het was een voortreffelijke voortzetting van dit feest van de vriendschap en tussen de vele emi nente gerechten door bloeide deze Vlaams- Nederlandse ontmoeting open tot een in tiem feest van hartelijke, oprechte verbroe dering. En het kon wel niet anders of bij de fonkelende wijn werd het hart weer bij zonder warm en de mond weer gewillig tot spreken. Vele, zeer vele welgemeende en geestige woorden zijn er over en weer ge sproken, waarbij niet onvermeld mag blij ven, dat aan de burgemeester van Deerlijk het ere-burgerschap van Waalwijk en aan de burgemeester van Waalwijk het ere burgerschap van Deerlijk werd aangeboden. Maar omdat voorschriften nu eenmaal niet met zich laten spotten, zullen we nog even moeten wachten totdat deze spontaneïteit haar beslag krijgt in een officiële benoe ming. 's Avonds had in De Gecroonde Leersse een instuif plaats, die zich kort na een zo voortreffelijk samenzijn, kenmerkte door 'n bijzonder gezellige sfeer. De glazen liepen keer op keer vol en de dansvloer heeft zich de ogen uitgekeken aan vele eminente dans paren. Vandaag is dit feest besloten te Hilva- renbeek en op het landgoed „Utrecht Nog eens zijn daar de glazen geheven boven de warme harten en hebben woorden trachten uit te drukkên, wat zich in woorden het slechts laat zeggen: vriendschap tot in lengte van dagen. Deerlijk, veel geluk en veel voorspoed en tot ziens! OPDRACHT VOOR JONGE KUNSTENAARS. Annemiek Rutten uit Eindhoven en Jos Kipping uit Waalwijk hebben de opdracht ontvangen voor de 4 klassen van de nieu we r.k. kleuterschool te Besoijen de muur schilderingen te vervaardigen. GERARD C. J. GERRITS EXPOSEERT TE VRIJHOEVE-CAPELLE. De bekende kunstschilder Gerard C. J. Gerrits uit Capëlle zal van 21 30 sept, in het koetshuis van Huize „Zuidewijn" aan de Hogevaart 60 te Vrijhoeve-Capelle zijn werken exposeren. De expositie is geopend dagelijks van 2-5 uur en we zijn over tuigd dat er veel moois en goeds te bewon deren zal zijn. KERKKOOR VAN ST. JAN. Het kerkkoor van de parochie St. Jan heeft gisteren een uit stapje gemaakt na in i iel de Hoogmis te hebben gezongen, ging de toer over de Hoge Velu- we 'en verder. In zijn plaats zong het zang koor van St. Antonius op ver dienstelijke wijze de Hoogmis, die om 8.30 uur was gesteld, on der leiding van de directeur de heer Jan Kooien en de heer van Oss als organist. EERSTE INSTUIF - AV OND WERD ENORM SUCCES. De stoutste verwachtingen ten aanzien van de Waalwijkse In- stuifstart zijn zonder meer over troffen. De belangstelling van de jeugd voor deze nieuwe vorm van ontspanning was zeer groot en het ziet er naar uit, dat de zaal van het Gemeenschapshuis al heel spoedig te klein zal wor den. Deze openingsavond heeft zich gekenmerkt door een bij zonder prettige sfeer en 'n groot enthousiasme van de jeugd. Het heeft anders niet veel gescheeld of deze eerste instuifavond was in het water gevallen. Toen het orkest een uitste kend orkest op weg was van Den Bqsch naar Waalwijk, slip te de auto ter hoogte van de tramremise te Drunen. waar door de wagen tegen een boom terecht kwam. Het kwam nogal aan, want de chauffeur moest later naar het ziekenhuis in Den Bosch worden vervoerd. De or kestleden mankeerden gelukkig niets, miaar wel sneuvelde een der contrabassen. Dc avond werd geopend door kapelaan de Kroon met 'n kort welkomstwoord en gebed. Ver volgens gaf kapelaan Kramer van de Instuif uit Den Bosch een korte uiteenzetting, voorname lijk over het lidmaatschap van de Instuif, dat vooral voor mili tairen bijzonder aantrekkelijk is, omdat zij mot hun lidmaat schapskaart alle Instuifavonden in het gehele land kunnen be zoeken. Uiteraard geldt dit ook voor de andere leden. De avond werd ook weer ge sloten met gebed. De Instuif in Waalwijk heeft dus een uitstekende start gehad en de verwachting is dan ook gewettigd, dat de jeugd ook voor de volgende avonden een grote belangstelling aan de dag zal leggen. Op het programmla van de eerstvolgende avond komen wij nog nader terug. TROUW AAN ORANJE. Met medewerking van de Eerw. Zusters, Broeders en lekenpersoneel, alsmede de feestcommissie en leden van „Trouw aan Oranje", hebben de kinderen van de St. Antoniusparochie het 25-jarig bestaan der vereniging op grootse wijze gevierd. Het begon al 's morgens om 9 uur in de kleuterschool, waar Cia van Boort met haar alombekende poppentheater de kleuters op kostelijke wijze wist te amuseren. De tractatie die er op volgde, en bij deze gelegenheid extra royaal was, viel bij de kleintjes zeer in de smaak. Zo zullen de kinderen van de lagere schoolklassen er wel moeite mee hebben gehad om hun aan dacht bij de lessen te houden in verband met de te verwachten tractatie etc. in het vooruitzicht. Afgemeten naar de waarneembare span ning en som! de nodige hilariteit welke hun kinderlijk gemoed beroerde in spannende ogenblikken, bleek al spoedig dat zowel de filminhoud als de algehele omlijsting van hun feestviering bijzonder geslaagd mocht heten. Op zaterdag 28 september zullen de feestelijkheden voor de volwassenen aan vangen, terwijl de kinderen op die dag ook nog een aardige verrassing wacht. Als de feestcommissie er in slaagt de feestavonden voor het grote publiek van a.s. zaterdag en zondag op het zelfde ni veau te brengen als de kinderfeesten, dan kan men meer dan tevreden zijn. R.K.J.B. VERGADERDE. Donderdag 19 september j.l. hield de afdeling R.K.J.B. Waalwijk haar algemene najaarsvergadering bij de heer A. Kroot, onder voorzitterschap van de heer C. Klerx. De voorzitter opende de vergade ring met de christelijke groet en heette allen welkom, in het bijzon der de technisch adviseur de weled. heer v. Arendonk en de heer J. v. Heesbeen, afgevaardigde van de R.K.B.B. In zijn openingswoord dankte hij de leden voor hun op komst, en spoorde allen aan, nu de winter voor de deur staat, hun tijd te besteden voor technische en cul turele ontwikkeling. Vervolgens werd er een cursus tot stand gebracht in technische en Eco nomische problemen bij de voede ring met 14 deelnemers. Verder zal de afdeling Waalwijk met twee leden deelnemen aan de Kringstal- wedstrijd in dit winterseizoen. Er werd door het bestuur nog voorge steld de cursus Welsprekendheid, of wel genoemd Spreken in het Open baar, te volgen. Hiervoor bestond tot nu toe nog weinig belangstel ling, zodat dit nog geen doorgang zal vinden. Als volgende punt werd besproken het aardappelen rooien, voor aardappelen die uitgezet waren voor de wedstrijd in opbrengst, die op maandag 23 sept. op de verza melplaats moeten zijn. De cursus Roeping zal met 10 le den doorgang vinden. De Lourdes- bedevaart in mei 1958 werd bespro ken; voor deze bedevaart zal een inzamelingsactie in natura worden gehouden. Voor de Kring-Retraite van de R.K.J.B. van 9 tot en met 12 december werden ook enkele opga ven gedaan. Opgaven voor cursus sen en retraite kunnen nog tot en met 29 sceptember bij de secretaris geschieden. W.A.C. ORGANISEERDE 3e NATIONALE BOSLOOP. Voor de derde maal organiseerde de Waalwijkse athletiek-vereniging W.A.C. een Nationale Bosloop op zondag 22 september j.l. Er was een flinke deelname met 15 verenigin gen uit heel Zuid-Nederland. On danks de regen, die bijna onafgebro ken neer gutste, had de wedstrijd 'n vlot en prettig verloop, wat vooral ook te danken is aan de medewer king die W.A.C. van verschillende bij den mocht ondervinden. Het ge meentebestuur had wederom de kleedgelegenheid bij het zwembad beschikbaar gesteld voor de athle- ten; dhr. Timmermans had zijn toe stemming gegeven, gebruik te ma ken van het parcours nabij Plant loon, en de Rijkspolitie uit Kaats heuvel verleende medewerking bij start en finish. Jammer was, dat door 't slechte weer niet meer publiek aanwezig was bij deze spannende en interes sante wedstrijden. Er werd in de verschillende klassen flink strijd ge leverd om de eerste plaatsen, maar nochtans gelukte het geen enkele Waalwijkse athleet een wisselbeker in de wacht te slepen. De voornaamste uitslagen zijn; A-klasse (7200 m.) 1. F. Künen, Sprint 24.48.4 min. 2. A. Veldhuizen, Gen. Michaelis 25.03.2 min. B-klasse (7200 m.) 1. H. v. Breugel, Taxandria 26.17.2 2. P .v. d. Sande ,Gen. Michaelis 26.26.8 3. J .v. Bokhoven, S.H.J. 26.28.- C-klasse (4800 m.) 1. P. Borst, K.N.A.U. 17.17.- 2. H .v. Hoorn, R.K. H.A.C. 17.29.2 3. J. Jansen, O.S.S. '20 17.37.3 D-klasse (4800 m.) 1. P .v. Leysen, Sprint 17.53.- 2. A. v. Erp, Gen. Michaelis 18.06.8 3. M. de Baat, Diomedan 18.13.- A-junioren (2400 m.) 1. F .v. d. Zant, Quick 8.01.3 2. H. de Wit, K. en K. 8.14.7 3. G. v. Tilburg, Sprint 8.20.9 B-junioren (1200 m.) 1. H. Janssen, Gen. Michaelis 3.43.3 2. J. Verweij, Alblasserdam 3.44.- 3. H. v. Tilburg, Sprint 3.57.- te Waalwjjk op donderdag 26 sept. a.s. K.A-V. VIERT 20-JARIG BESTAAN. De KAV afd. Waalwijk zet het winterprogramma in met de vie ring van het 20-jarig bestaan en wel op woensdag 2S sept. a.s. De avond begint met een kort Lof in de parochiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen te Besoij en om half acht. Daarna feest avond in het patronaat. GESLAAGD. Voor het examen hoogdakte- onderwijzeres slaagde onze stad genote Mej. G. de Bont. Zij ont ving haar opleiding op Mariën- burg te Den Bosch. AANRIJDINGEN. Vrijdagavond om pl.m. kwart over 8 reed in volle vaart een bestel-auto, bestuurd door B. M. uit Rosmalen, over de Akkerlaan. Naast hem zat zijn meisje M. L. uit Waalwijk. Plotseling remde de bestuurder af, met het gevolg dat de wagen in de berm van de weg kwam, kantelde en in de sloot tot 'stilstand kwam. Beiden kwamen met de schrik vrij. De wagen werd vrij zwaar bescha digd en moest met een takelwagen worden versleept. Het was de be doeling van de chauffeur naar het zwembad te rijden, doch plotseling bemerkte hij dat hij de weg hier naar toe reeds voorbij was, waar door hij zo plotseling remde. Op het Laageinde had zaterdag om 10.20 uur een slippartij plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door N. S. uit Waalwijk en een be stelauto, bestuurd door L. P. uit Den Bosch. De vrachtwagen stond geparkeerd met het voorfront in oostelijke richting op de noordzijde van de straat. Vier meter verder stond een groentewagen, bespannen met paard, geparkeerd. Een politie agent, die juist ter plaatse was, gaf aan de uit Drunen komende bestel auto het sein om vaart te minderen; direct remde de chauffeur, doch kwam daardoor te slippen. Het ge volg was dat hij tegen de stilstaande vrachtwagen botste, die licht werd beschadigd; de bestelwagen werd vrij zwaar beschadigd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: diverse handschoenen; groen-grijze regenjas; kinderfietsje; wieldop van volkswagen; 4 pakken handtacks; schakelarmbandje; kerk boek. Verloren: leesbril in etui; geel groen kindermutsje; plastic spring touw; doublé oorbelletje; sierspeld; zwarte motorhandschoen; grijze da messjaal: bruine portemonnee; rode damesportemonnee. AGENDA- Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Twee strijd van een moeder", 18 jaar. Luxor 8 uur „De schat' der vuuraanbidders", 14 jaar. Woensdag. 7 45 uur zaal v, Helvoirt re petitie gehele Waalwijks Orkest met solist. KONING HAAKON VII. Koning Haakon van Noorwe gen is op 85-jarige leeftijd te Oslo overleden. Hij was een wijs bestuurder en zeer geliefd door z'n volk, waarvoor hij voeral tij" dens de oorlog veel heeft gedaan. Hij wordt opgevolgd door zijn zoon, de 54-jarige kroonprins Olav V. Twee Nederlanders en twee Fransen zijn zaterdagmiddag in de haven van Marseille om het leven gekomen bij het ontplof fen van een bom of een torpedo aan boord van een Nederlandse baggermolen, de HAM-110. De 56-jarige mjolenbaas A. Groene, wegen en de 33-jarige rotsbre- kerbaas J. C. Blonk, beiden uit Sliedrecht, zijn officieel „ver mist", mjaar er bestaat voor hen, noch voor de twee Franse be manningsleden geen hoop meer op redding. Negen personen wer den niet rnstig gewond. „Ondanks dreigend weer en griep, toch een geslaagde dag" aldus bur gemeester Mr. v. d. Heijden, voor de geluidsinstallatie op de Markt opgesteld, bij de thuiskomst van de Oudjes, van hun tocht naar Baarle- Nassau. Het zag er heus niet prettig uit toen op het middaguur de regen met stromen neergutste uit de zwaarbewolkte lucht. Er gingen al geruchten dat de tocht zou zijn af gelast ,doch, goddank, heeft zich niemand aan dat gerucht gestoord. Wel waren er thuisblijvers, zowel onder de chauffeurs als onder de oudjes, want de „griep" laat nu een maal niet met zich spotten. En zo doende werd het even te laat, eer de stoet vertrekken kon, waarop de voorzitter in zijn toespraak in „De Engel" wees, om toch vooral de chauffeurs er op te attenderen, dat te laat komen wachten betekent voor de gehele groep. In zijn dank woord, na het sympathieke woord van de burgemeester, moest hij ech ter volmondig toegeven dat met spontane medewerking van allen de tocht, en speciaal de terugtocht, niet a la minuut, maar a la seconde ver lopen was. 't Is weer een heerlijke dag ge worden voor de oudjes, want het weer klaarde op, de zon liet zich zelfs met tussenpozen even heel schuchter zien, de medewerking van de politie in de verschillende plaat sen die gepasseerd werden, was voorbeeldig, de zaal in „De Engel" in Baarle-Nassau was een bekoring, de lunchpaketten waren kostelijk en het grensplaatsje zag er voor de velen die nog nooit „Baol" gezien hadden, heel vriendelijk en aantrek kelijk uit. Zoals reeds gemeld, was de mede werking van de politie, niet alleen in Kaatsheuvel, doch ook in de plaatsen welke gepasseerd werden, uitstekend. In Waalwijk begeleidde. de gemeentepolitie de stoet vanaf de overweg tot de Haven; in Dussen, waar juist de Wielerronde gereden werd, leidde de politie zonder stag natie de stoet buiten de Ronde om; in Oosterhout werd de stoet bij de grens der gemeente opgewacht en op keurige wijze tot op de Ooster- houtse weg naar Breda geleid, ter wijl twee manschappen van de ge meentepolitie van Breda, bij de grens van de stad de lange colonne opwachtte en buiten het drukke stadsverkeer om in rustig tempo door Ulvenhout voerde. Waar dit jaar geen medewerking kon verkre gen worden van de Verkeersgroep der Rijkspolitie uit Tilburg, werd deze hulp van de diverse corpsen gemeentepolitie door het comité op zeer hoge prijs gesteld. Klokslag 7 uur was de stoet bij de kerk in de Berndijk en langs de weg stonden honderden belangstellenden reeds te wachten op deze blijde thuiskomst. Zoals steeds was er weer van alle zijden volop medewerking. De har monie St. Jan kwam de stoet reeds in de Berndijksestraat tegemoet met een frisse mars. Tegenover de Cris- pijnstraat stond Euphonia met har monie en drumband opgesteld en op de Markt liet zich Apollo met drum band en harmonie niet onbetuigd. Burgemeester v. d. Heijden had veel woorden van hartelijke dank aan comité en chauffeurs en hernieuwde zijn verwachting, dat 't comité, dat keurig werk geleverd heeft, met veel opofering hiermee door zal gaan. De voorzitter van het comité dankte eerst de burgemeester voor zijn sympathieke woorden en dan de gehele burgerij, de milde gevers in de collecte, de auto-bezitters, de politie, de gemeentewerken enz. voor de royale wijze waarop deze achtste tocht gesteund werd. Het is weer een uitstekend geslaagde dag geweest, die de belofte inhoudt dat het niet de laatste geweest is. DE PAS TUNETTE SHOW 1957. Op donderdag 26 september a.s. zal in het Apollo-Theater te Kaats heuvel een interessante show wor den gegeven, uitsluitend voor dames toegankelijk. De firma Ploegmakers organiseert daar op die avond de „Pas-Tunette Show 1957". Deze show is daardoor zo interes sant, omdat hier de resultaten van een uniek maatsysteem voor corset- ten en bustehouders worden ge toond. Het Pas-Tunette maatsysteem gelanceerd door Iduna Corset Industrie N.V. te Uden is name lijk gebaseerd op het wetenschap pelijk onderzoek naar „de juiste maat" van de Nederlandse vrouw. Daardoor garandeert Iduna 98% van de vrouwen een perfect passend conféctiecorset. Voor de overige 2% geldt de corset-maat-garantie: voor iedere vrouw, die niet slaagt "met 't Pas-Tunette maatsysteem, maakt Iduna tegen confectieprijs een cor set naar alle maten. Vijf mannaquins tonen op deze avond op attractieve wijze de mo dellen, die volgens dit maatsysteem worden gemaakt, van slank tot zeer zwaar. De showleiding berust bij Mevr. M. Anspach en wordt ver lucht met een voorstelling van het poppenspel van Bert Brugman's Ma rionetten-theater, internationaal be kend door de televisie. De dag na de show houdt de Idu- ne-corsitière, mej. Pieterson, voor belangstellenden gratis zitting in de zaak van de firma Ploegmakers. Entrée-kaarten voor deze show zijn aan de zaak van de heer Ploeg makers en eveneueel aan de zaal gratis verkrijgbaar, terwijl de be zoekers nog een gratis consumptie wordt aangeboden. EEN B.B.-AVOND IN DE APOLLO-ZAAL. Vrijdag houdt de B.B. in 't Apollo- Theater 'n grote propaganda-avond, waarop verschillende films zullen worden vertoond in betrekking van het werk van de Burgerlijke Be scherming tegen het Atoomgevaar. Ongetwijfeld wordt deze avond voor eenieder die iets begrijpen wil van wat nodig is om de burgerij bij een eventuele volgende oorlog de be scherming te bieden, die mogelijk is, van groot belang. ONDERLINGE WEDSTRIJD E.H.B.O. „DAMIAAN". Dinsdag 24 september zal in de zaal van dhr. v. Dun op de Markt, de onderlinge wedstrijd worden ge houden voor de leden van de R.K. E.H.B.O. „Damiaan". Niet minder dan 8 ploegen, bestaande uit 1 com- candant en 3 helpers, zullen die avond onderling de strijd aanbin den, terwijl er nog een aparte strijd zal bestaan tussen de commandan ten onderling. Voor de beste com mandant is de wisselbeker beschik baar die dit jaar in het bezit was van Frans Beerens. Het bestuur van de E.H.B.O. heeft gemeend om op deze onderlinge wedstrijd ook toe schouwers. toe te laten, zodat zij dan ook in de gelegenheid zijn eens na der met de E.H.B.O. en hun manier van werken kennis te maken. Mo gen wij echter tijdens het werken van de ploegen om stilte in de zaal verzoeken? LUSTRUMWEDSTRIJD 10 NOVEMBER a.s. Ook voor deze grote wedstrijd, die de E.H.B.O. organiseert bij gelegen heid van haar eerste lustrum op 10 november a.s., bestaat grote belang stelling. De inschrijf datum is nog niet gesloten. Nu reeds hebben zich 21 ploegen voor deze wedstrijd, die in de zaal van de Gildenbond ge houden wordt, ingeschreven. Ploe gen uit Berkel-Enschot, Gilze, Den Bosch, Breda, Boekei, Gemert. enz. zijn reeds een waarborg voor het doen slagen van deze wedstrijd. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk .harm. Apollo, zaal hotel Smit; 8 uur n.m .repetitie kon. erk. har monie St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan, in school; 8.30 uur n.m. repetitie Mannen koor Semper Vivens, zaal 't Hoven- tje. Woensdag 8 u. n.m. repetitie har monie kon. muz. gez. Euphonia; 8 uur, 9 uur en 10 uur n.m. Apol lo-Theater „De Pijnloze Bevalling", 18 jaar. •'"/l AA" ry> Alleen toegankelijk voor dames, De show wordt opgeluisterd met een alleraardigst poppenspel door het wereldvermaarde Marionettentheater van Bert Brugman o.a. bekend door de televisie-uitzendingen. Entree-kaarten zijn GRATIS verkrijgbaar aan onze zaak en eventueel aan de zaal. Wij bieden U een gratis eon sumptle aan. Vrijdag 27 sept. is de Idunacorsetière In onze zaak aan wezig om U persoonlijk deskundig van advies te dienen. Gasthuisstr. 101 tel. 2054 KAATSHEUVEL Donderdag 8 uur n.m. Apollo- Theater „Pas-Tunette Show" 1957; 8 uur n.m. repetitie Zangvereni ging Bel Canto, zaal P. v. Dun. Vrijdag 8 uur n.m. Apollo-Theater „Filmvertoning" De B.B. en het Atoomgevaar. GILDE ST. CRISPIJN. Zaterdag had in de gildezaal van het gilde St. Crispijn en Crispinia- nus 't zes-jaarlijkse koningschieten plaats. Met de kruisboog werd de wedstrijd gehouden. Vele leden van het gilde waren aanwezig en de strijd was zeer hevig. Geschoten werd hier op het blazoen, zodat de punten de doorslag gaven. De beste schutters weerden zich fel, totdat uiteindelijk M. v. d. Velden-Jansen het koningschap wist te behalen. Met trots zal hij het koningszilver dragen, want het is een grote eer koning te mogen zijn van een onzer mooie Brabantse gilden NEDERLAND-OOSTENRIJK. Het Nederlands elftal, dat a.s. woensdag te Amsterdam voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Oostenrijk speelt, is als volgt samengesteld De Munck (DOS) Wiersma (PSV) en Kuys van IN AL. Notermlans (Fort. '54, Van der Hart, (Fort. '54) en Klaassens (VVV Van der Kuil (A.jax), Wilkes (VVV), Lenstra (Spel. Ensche de) Rijvers (Feijenoord) en Car- lier (Fort. '54). Reserves: Pieterjs Graafland (Ajax) Van Wissen (MVV) en een nog nader aan te wijzen spe ler. Acht spelers die op 26 mei j.l. in Wenen tegen Oostenrijk speel den zijn nu opnieuw opgesteld: Wiersma; Kuys; Notermans; Van der Hart; Klaassens; Van der Kuil; Wilkes en Carlier. UITSLAGEN VAN ZONDAG 22 SEPTEMBER Ere-Divisie. GVAVRapid JG NAC—DOS BVVSparta Amsterdami^Bl'auw Wit Fortuna '54ADO FeijenoordMVV NoadSpel. Enschede VVV—PSV El inkwij kA j ax le Divisie A. DWSWillem II AlkmaarEDO Roda Sport—HVC AGOVVVSV VitesseRBC HelmondDe Graafschap DFCVolendam SVVExcelsior 1957. 2—3 4—0 6—4 1—3 2—1 3—1 2—6 4—1 0—3 3—6 1—1 3—5 4—0 4—1 1—3 2—0 1—0 1—3 3—2 1^ 5—2 16 2—3 0—2 2—2 le Divisie B. VolewijckersSittardia EindhovenKermes DVS RigtersbleekLimburgia SHSHelmondia '55 RGHWageningen StormvogelsLeeuwarden KFC—Haarlem Fortuna VI.Xerxes 2e Divisie A. De Valk't Gooi 33 DoskoEmma 21 HilversumUVS 20 ZeistWilheln>lna 65 DHCDe Baronie 53 2e Divisie B. Heracles—Oosterparkers 60 HeerenveenPEC 24 OldenzaalZwartemeer 71 TubantiaRheden 02 NEC—Go Ahead 1—1 Zwolse BoysVeendam afgel. le klas C. AllianceDe Spechten 13 KimbriaHeer 32 Spel. EmmaVlissingen 32 BrabantiaBpcrmond 22 BoxtelMaurits afgel. 2e klas A. Woenselse BoysBoxmeer 20 Veloc—TOP 2—6 JVC '31—ODC 4—3 GemertUno Animo 53 OSS '20—Schijndel 2—3 2e klas B. RoosendaalTSC 24 Rood Wit W—BSC 4—1 Corn. BoysSarto 04 HulstInternos 52 3e klas B. UDI '19—St. Michielsgestel 4—2 NeveloVlijm. Boys 11 SCBHeusden 10 3e klas C. RKDVCHieronymus 61 VES '35—Virtus 3—1 SCO--Dongen 01 RKCRWB 1—1 GudokHero 14 SET—Veerse Boys 1—1 4e klas E. Zigor—RKTVV 3—2 NieuwkuikOns Vios 31 Oirschot VooruitTAC 53 Veloc '31—Wit Zwart 6—5 SVC—Hi 1 varia 0—3 4e klas F. GilzeGroen Wit 51 RSVRKVVU 0—3 Madese BoysDevo 101 ZATERDAGVOETBAL. WEST II. 4e klas D- DinteloordWoudrichem 32 Good Luck—SSC '55 2—0 AltenaRode Boys 44 WijkZwaluwse Boys 00 SprangThe Gunners 41 WAALWIJK- RKC—RWB 1—1. Onze prognose dat de uitslag niet ver van een gelijk spel af zou liggen, is in letterlijke zin bewaarheid door de 11 eind stand van deze wedstrijd.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2