Nationale Woningbouwlening MOET slagen BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langstraatse Courani "I een BRIL van a MAANDAG 14 OKTOBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 80e JAARGANG No. 77 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO' Ons volk heeft oplossing woningnood in eigen hand Het zal geen toeval zijn ge weest, dat in de radio-aankondi ging wan een nationale woning bouwlening het woord gevoerd werd door de minister-president dr. Drees en niet door excellen tie Hofstra, die in het buitenland toeft en derhalve moest worden vervangen. In brede kringen van ons volk wordt de heer Drees 'n nationale figuur genoemd, die wordt geacht boven de partijen te staan. Welnu, de regering heeft begrepen, dat een door de Bank voor Nederlandse Gemeen ten uit te geven lening een nati onaal karakter moest dragen, ieder binnen onze gemeenschap dient de noodzaak en het belang er van in te zien, ongeacht tot welko partij men behoort. De komende 6 nationale woningbouwlening zal tenmin ste 100 miljoen moeten bedra gen, maar ook een veel hoger bedrag kan worden geaccep teerd, Zij zal worden geplaatst in stukken van 1000.-, 500.- en 100— Dit betekent, dat zij is afgestemjd op de financiële draagkracht van alle lagen van ons volk. Het isi dus niet de be doeling, dat de grote financiële wereld, zoals pensioenfondsen, levensverzekeringmaatschappij en en banken zich alleen op de ze lening werpen, al zal hun steun onontbeerlijk zijn om tot een groot succes te geraken. Deze lening is in de eerste plaats gericht op de kleine man. Zij is 'voor ieder aantrekkelijk, omdat zij een rente biedt van 6 die overeenkomt tnet de thans geldende op de, markt voor langlopend krediet. Reeds in de miljoenennota had de overheid de komst van dit soort lening toegezegd. De eerste vijf jaar zal er niet worden afgelost, zodat men er zeker van kan zijn, ge durende die periode een goede belegging te hebben gevonden. Minister Drees heeft in zijn radiotoespraak er op aangedron gen om op deze nieuwe lening zoveel mogelijk in te schrijven uit nieuwe besparingen, d.w.z. uit inkomsten. Hij deed een be roep op alle werkers om 'n deel van hun weekinkomen voor dit doel te besteden. Heeft sparen zin Er zijn vele gezinnen in ons land, waar wekelijks honderden guldens binnenrollen, omdat niet alleen vader, maar ook een aantal volwassen kinderen voor goede inkomsten zorgen. Laat men de hoofden bij elkaar ste ken en een deel van dat inkomen reserveren voor de woningbouw. Er zijn andere duizendtallen in ons land, die elke week of maand nieuwe gebruiksvoorwerpen ko pen, omdat het sparen toch geen zin meer zou hebben. De rege ring doet ook een beroep op deze mensen om hun politiek te her zien en deze te richten ten bate van de bestrijding van de wo ningnood door deelname in de woningbouwlening. Het gaat er de regering om deze lening te doen slagen zon der dat de besparingen voor an dere doeleinden ernstig worden getroffen. Wij moeten allen goed 'heseffen, dat kapitaal en dus be sparingen een zeer nuttige func tie uitoefenen in de maatschap pij. Wij hebben besparingen no dig om huizen te bouwen, maar evenzeer moet er kapitaal blij ven toevloeien aan de industrie, die de werkgelegenheid schept. Thans léven wij in een perio de, waarin het ene zeer noodza kelijk is (n.l. de woningbouw) en 't andere geen vertraging mag ondervinden (n.l, de industria lisatie). Om deze reden dringt de overheid er met klem op aan dat de deelneming in de woning bouwlening te betalen uit nieuw spaargeld en vervolgens is het de bedoeling dat iedereen in schrijft. Dit is geen lening voor kapitalisten, maar voor het ge hele volk. Iedere arbeider, win kelier, onderwijzer en ambte naar wil prettig wonen en de woningnood mede helpen te be strijden. Voor die allen ligt hier de kans. Gemeenten in het nauw. Wij kunnen vaststellen, dat er langs andere weg geen geld beschikbaar kan komen. In de afgelopen jaren was het zo dat de gemeenten zelf zorgden voor woningbouwgeld. Zij leenden meestal door middel van een obligatielening. Om te voorko men dat het geld te duur zou worden, stelde de regering een z.g. rentegamma vast. Dit hield in, dat men met de rentever plichting niet boven een bepaald percentage mocht gaan. De laat ste tijd bedroeg dit percentage 4% Inmiddels was echter op de vrije kapitaalmarkt de rente boven dit niveau gestegen, zodat in de praktijk geen gemeente meer geld kon lenen op lange termijn, omdat men met de ren te niet mee kon. Om uit de moeilijkheden te geraken, besloot menig gemeen tebestuur om geld op korte ter mijn op tel nemen bij banken en waar men verder terecht kon. Op deze wijze is een groot aan tal gemeenten tot over de oren in de kort lopende schuld ge raakt. Men moet deze telkens weer verlengen, omdat er van aflossen geen sprake kan zijn en men evenmin kans ziet de kort lopende leningen door. lang lopendd te vervangen. Toen tenslotte ook de geld markt door deze politiek dreig de verstopt te raken, heeft de regering de gemeenten ook deze financi le politiek verboden en nu zit dus elke gemleente in zak en as. 1.750.000.000 Gezamenlijk hebben zij een schuld op korte termijn, die 1% miljard gulden bedraagt. Deze zal in langlopende leningen om gezet moeten worden. Is daar voor nu deze nationale woning bouwlening bestemd Neen, en zij is evenmin bestemd voor de woningbouw als zodanig. Deze laatste wordt gefinancierd door het rijk, dat met ingang van 1958 de gemeenten uit belastinggeld tot een bedrag van 540 mil joen voor het komende jaar voorschotten gaat verlenen. Maar daarmee zijn de behoeften aan geldmiddelen niet gedekt. Als er huizen worden gebouwd moeten er ook straten komen. Een electrische installatie voor straatverlichting is niet minder noodzakelijk. De waterleiding, gasvoorziening, plantsoenaanleg en nog tientallen andere nood zakelijke voorzieningen verslin den miljoenen, die er niet zijn. Dat'hebben wij hierboven reeds uiteengezet. Ondanks de helpende hand, die nu de gemeenten van twee zijden wordt gereikt, raken ze daarmee nog niet uit de geld zorgen, terwijl achter de scher men door de overheidspolitiek de gemeentelijke zelfstandigheid voor zover die nog bestaat, ern stig kan worden aangetast. Geen vrijbrief. Zelfs het muisje van de nati onale woningbouwlening heeft een staartje. De regering heeft nu een grote lening aangekon digd tegen 6 die via de: Bank voor Nederlandse Gemeenien zal lopen. Zij heeft daarbij terloops medegedeeld, dat hiermee geen vrijbrief aan de gemeenten ge geven wordt om nu zelf leningen uit te schrijven tegen een rente van 6 of hoger. Hoewel ook deze leningen bit ter nodig zijn om de grote be staande vlottende schuld td con solideren, zou met een komende stortvloed van obligatieleningen de eenheid worden verbroken en een ongezonde onderlinge concurrentie kunnen ontstaan,, waardoor het grote doel, de zo spoedig mogelijke opheffing van de woningnood, uit het oog ver loren wordt. En dit mag tot geen prijs geschieden. Niettemin moet worden vastgesteld, dat de ge meenten met hun geweldige vlottende schuld voorlopig blij ven zitten en dat zij voor de ont vangst van meer middelen nu afhankelijk worden van de ver- deelpoliiiek 'der centrale rege ring. Over die verdeling van de uit de lening beschikbare gelden zal nog menig debat moeten worden gevoerd. Laten wij die discus sies echter voorlopig naar de toekomst verschuiven en de huid niet verkopen voordat de beer geschoten is. Voorlopig geldt voor ons allen dat wij zo veel mogelijk medewerking moe ten verlenen aan de nationale woningbouwlening. Dit kunnen wij alleen door na te gaan welk deel! van ons maand- of weekin komen voor de inschrijving be schikbaar is. De woningnood kan worden opgeheven. Ons gehele volk zal een daad moeten stellen. Drs. M. (Nadruk verboden). i ALLÉÉN OM DE „SERVICE" AL Brillenspecialist VAN MAAREN NIET DUURDER MaaR WèL SECUURDER! DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughters.tr. 25 Markt 32 Nw. Ginnekenstr. 23 MAX. SNELHEDEN SOMS LAGER DAN 50 KM. Provinciaal Nieuws De kunstmaan heeft de kranten 'n lekker stuk kopij opgeleverd, en ik geloof niet, dat de sovjets ooit zo veel goede propaganda in de pers van de vrije wereld hebben gekregen als in de laatste twee weken. Na Hongarije hadden ze dat ook wel no dig en het zal hun meer deugd doen dan de kunstmatige planeet zelf. Voorlopig kunnen ze er weer tegen. Persoonlijk acht ik de Spoetnik van weinig belang, want het enige wat ik er uit zie voortkomen is, dat het in de naaste toekomst ook in het heelal een bende van jewelste gaat worden. De geschiedenis leert im mers, dat zodra de beschaafde mens ergens verschijnt, weldra de barbarij losbreekt. Alleen al het feit, dat ze een internationale ruimtewet willen gaan opstellen, is reeds een ferme stap in de richting om weer eens slaande ruziete krijgen, afgezien nog van dat andere feit, dat de jon gens van het grote vuurwerk het plan hebben opgevat de maan met atoom bommen te gaan bestoken. Ook daar dus geen vrede meer, want je kunt er donder op zeggen, dat wie het eerst op de maan zit, de atoombom men van een ander op zijn hoofd zal krijgen, als u begrijpt wat ik be doel. U ziet, de beschaafde wereld rukt op, steeds hoger en schoner. Binnenkort schieten ze ons zonder de Katholieke Kerk recht de hemel in. Een ander gevolg van de kunst maan is, dat ook de romantiek de nekslag zal krijgen. Ook in Waal wijk, waar zij schoner bloeit dan waar ook ter wereld. Een volgende generatie zal kussen wisselen bij het licht van democratische en commu nistische kunstmanen, bemand met waarnemers van de regering, die op deze wijze de intiemste bezigheid van de mens in kaartsysteem zullen kunnen vastleggen. Al onze oude vertrouwde liedjes zullen hopeloos ouderwets worden, want wie zal er nog kunnen zingen ,,Zie de maan schijnt door de bomen" zonder de waarheid geweld aan te doen? De sprookjes zullen verdwijnen als sneeuw voor de zon - die goeie ouwe zon is voorlopig gelukkig nog onbe reikbaar - want welke democratische fee zal willen dansen op de stralen van een spoetnik" en welke rode kabouter zal een arme kleermaker in Njisnjinovgorod een handje willen helpen bij een Eisenhower-maan? Gene, geloof ik. Er zullen zoveel lichtende kunstmanen komen, dat we zonder licht zullen mogen fietsen en de nachtegalen zullen uitsterven. Het zandmannetje zal niet meer ko men en de inbrekers zullen naar een ander handwerk moeten omzien. Ach ja, in plaats van te juichen om de „Spoetnik" kunnen we beter tranen plengen om wat de mens daar in de ruimte gaat aanrichten. Het enige wat we zullen winnen, is een nieuwe uitdrukking in ons woordenboek: „Loop naar de kunstmaan!" Dit moest me op deze vermoeiende maandagmorgen, nu het leven het werkpak weer aan heeft, in dit dag boekblad even van het hart, met ge voelens van vriendschap jegens het mannetje in de echte maan. HANNIBAL. DE WERELD ROND S Ofschoon we het ding nu niet direct nodig hebben ,de oude echte doet het nog best zijn we toch een kunstmaan rijk ge worden. Het zijn, niet de Ameri kanen geweest, die het ding met (hun veelbelovende propaganda de ruimte hebben ingestuurd, maar dc Russische sfinxen, zon der propaganda. En dat deze daarlmee een flink stuk voor liggen op de Amerikanen en En gelsen, is uit de commentaren in de wereldpers wel duidelijk ge worden. Duidelijk is het ook ge worden, dat wij' in een democra tisch chauvinisme en hoogge stemde veelpraterij over de wes terse superioriteit de Russische wetenschappelijke en technische capaciteit danig hebben onder schat. De sovjets hebben niet minder dan twee atoombommen in de vrije wereld tot ontplof fing gebracht. De eerste was het bericht van geslaagde proefne mingen met lange afstandsraket ten, en zo men daar sceptisch tegenover mocht staan, kwam pal daarop de tweede: de suc cesvolle lancering van de kunst maan „Spoetnik", een bericht, waarvan de juistheid gemakke lijk was vast te stellen en ook vastgesteld werd. Aan de tech nische en wetenschappelijke voorsprong van de Sovjet-Unie kon toen nauwelijks mëer wor den getwijfeld. Maar dat was nog niet alles. De vroeger door de Navo-experts met zoveel stel ligheid uitgesproken bewerin gen, dat de Navo elke aanvaller zou verpletteren, zijn tijdens de jongste Navo-manoeuvres voor een groot deel grootspraak ge bleken. Bij deze manoeuvres tra den de tekorten van en de leem ten in de Navo-defensie wel heel duidelijk aan het licht en m|en is er dan ook ronduit voor uit gekomen, dat men (nog) niet over de middelen beschikte de enorme sovjet-onderzeevloot Ti hoofd te bieden. Dit behoeft ons niet te beang stigen, maar moet wel voldoen de aanleiding zijn'de ogen open te houden c.q. wakker te wor den. meen vormende taak van de mid delbare school in de tegenwoordige tijd besproken, waarbij hij aandrong op meer individueel contact tussen de leraar en de leerling. Prof. dr. J. E. de Quay heeft, na dat enkele vragen door de inleiders waren beantwoord, een slotwoord gesproken. In het kader van de snelle Russische vooruitgang wijst men er nu op, dat de sovjets de le vensstandaard van het volk op offeren aan een gigantische be wapening en een zwaar accent op technische en wetenschappe lijk onderzoek. Afgezien van het feit, dat men nauwelijks iets an ders had mogen verwachten, dient men goed in het oog te houden, dat, hoe slecht het in Rusland ook mag zijn, de bevol king het nog nooit zo goed heeft gehad als thans. Zij heeft dus geen enkele reden tot ontevre denheid, integendeel, de betere levensomstandigheden en de suc cessen op technisch, wetenschap pelijk en ander terrein zal de bevolking met een gevoel van trots en dankbaarheid jegens de sovjets vervullen. De énorme middelen, welke de sovjets voor de realisering van hun plannen kunnen aanwenden, liggen in 't gewend zijn aan de armoede van het Russische volk. Daarom zal geen enkel ander land dergelijke middelen kunnen opbrengen. In de voorsprong van 't ogen blik hebben de sovjets een aan twee kanten snijdend mes in handen. Enerzijds vormt zij een belangrijk stuk propaganda en anderzijds is het een zeer zwaar wegend politiek argument, en de betekenis hiervan wordt wel heel duidelijk als men weet, dat de voornaamste strijdmiddelen der sovjets zijn propaganda en intimidatie. Óf de sovjets zich nog ooit iets aan het geluk en de wel vaart van de individuele mens gelegen zullen laten liggen, mag dan voor ons belangrijk zijn, in het Kremlin zint men op iets heel anders. Wat dit andere is weten we onderhand wel: de to tale greep op de geest, en het li chaam van de mens. Niet alleen in Rusland c.a., maar overal, ook hier. We zullen met open ogen en klaar wakker heel grote offers moeten brengen om staande te blijven. En maar vurig hopen, dat de adembenemende wedloop van dit ogenblik tot rust zal ko men in een werkelijke verbroe dering tussen Oost en West, om dat een volgende wereldoorlog toch geen winnaar meer zal op leveren. De dreiging van het moderne wapen moet zo groot worden, dat niemand het durft te gebrui ken. Dat is de enige kans op een blijvende vrede. DE ECHO VRN HEI ZUIDEN Alle kortingen worden direct afgetrokken „ONZE AANDACHT ZAL GERICHT MOETEN ZIJN OP PRIJSDALING". De minister van economische za ken, prof. dr. J. Zijlstra, acht het huidige prijsindexcijfer niet bevre digend. De stijging van dit cijfer geeft zorgen en vraagt de uiterste aandacht. Dit verklaarde de minis ter op een te Utrecht gehouden bij eenkomst vén bestuurders van het Christelijk nationaal vakverbond. Minister Zijlstra becijferde een stij ging van het prijsindexcijfer van augustus 1955 tot augustus 1957 van 12 punten, n.l, van 106 punten op 118. Bij deze stijging van 12 punten zit een stijging van 7 punten, die volgens prof. Zijlstra geïsoleerd moeten worden. Deze 7 punten bestaan n.l. afge rond uit een pure seizoenstijging. Evenals 1956 was 1957 een nat en moeilijk jaar, hetgeen tot gevolg had dat een stijging van 2V2 punt is toe te schrijven aan de aardappelen, groenten en fruit. De huren nemen voorts IV2 punt en de post verzeke ring en belasting, die in deze index cijfers volgens de minister als een soort satelliet verscholen zit, 2 pun ten voor zijn rekening. DE NOVIB HIELD ZICH AAN VASTGESTELDE RICHTLIJNEN. Bij de aanvang van het congres van de NOVIB over Nederlands verantwoordelijk heid in het werk van internationale bij stand, heeft de voorzitter Prof. Dr. Ir. E. de Vries enkele mededelingen gedaan, wel ke verband houden met het uittreden van Prof. Zeegers uit de NOVIB en de om standigheden waaronder dit uittreden heeft plaats gevonden. Prof. de Vries verzekerde dat het bestuur van de NOVIB zich strikt gehouden heeft aan de vastgestelde richt lijnen: hij maakte met erkentelijkheid mel ding van de bereidheid van het Katholiek Maatschappelijk Beraad om de samenwer king voort te zetten en sprak de hoop uit dat die samenwerking in de toekomst nog zal worden versterkt en bestendigd. AUTOBANDEN 9% DUURDER. De verkoopprijzen van nieuwe buiteny en binnenbanden voor personenauto's en motorrijwielen (inclusief de scooters) zijn onlangs met negen procent verhoogd. In Nederland rijden ruim 40.000 be drijfsauto's (bestelauto's, kleine vrachtwa gens e.d.) die dezelfde maten banden heb ben als personenauto's. Voor deze bedrijfs auto's zijn de bandenprijzen automatisch met een zelfde percentage verhoogd. PASTOOR COMMISSARIS OVERLEDEN. Donderdagochtend is na een langdurige ziekte in het ziekenhuis te Roosendaal over leden pastoor Aug. C. J. Commissaris, pastoor te Oosterhout. Hij was 59 jaar oud. Pastoor Commissaris was vele jaren professor in de geschiedenis aan het semi narie Ypelaar. Hij genoot bekendheid als publicist over historische onderwerpen in dagbladen en periodieken. Van zijn hand verscheen een uitgebreide serie geschiede nisboeken voor het middelbaar onderwijs. Sedert 1948 was pastoor Commissaris voorzitter van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen. SCHAKEL IN HET ZIEKENHUIS OOK DE HUISARTS IN De zieke voelt zich in een ziekenhuis vaak als een nummer: de galblaas van zaal 3 of de hogdkin van kamer 7. Aan deze „algemeen gehoorde klacht in een mo dern ziekenhuis" gaf de voorzitter van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst, dr. H. besten, donderdag op het ledencongres te Deventer uiting. Dat ziekenhuizen zich ontwikkelen tot een modern grootbedrijf en van sfeer verande ren, acht dr. Festen niet te voorkomen en tot op zekere hoogte noodzakelijk. Maar hij bepleitte toch, dat voor „dit ernstige vraagstuk" een oplossing gezocht wordt door de huisarts op een of andere wijze te betrekken bij de ziekenhuisbehandeling van zijn patiënt. „De huisarts is de enige die de omstan digheden van de patiënt volledig kent en die het vertrouwen geniet als geen ander", aldus dr. Festen. „Hij heeft de beginsymp- tomen van de zieke meegemaakt en weet hoe de patiënt op de aanvankelijke behan deling heeft gereageerd - gegevens die van het grootste belang kunnen zijn voor de diagnose en de verdere behandeling. Door dat hij weet hoe de patiënt op bepaalde om standigheden reageert, is hij vaak in staat onnodige onderzoekingen te voorkomen. Eerder naar huis. „Ik ben er van overtuigd dat, indien de huisarts gedurende de behandeling van zijn patiënt in het ziekenhuis hier op de een of andere wijze bij betrokken zou kunnen worden, een aantal patiënten eerder het ziekenhuis zouden kunnen verlaten", aldus dr. Festen. Ook als met een vertrouwd raadsman wenst de ziekenhuispatiënt met zijn huis arts te spreken, wanneer het gaat om be langrijke beslissingen over de behandeling die de specialist heeft voorgesteld. De ver antwoordelijkheid van de huisarts, aldus dr. Festen, houdt niet op buiten de drempel van het ziekenhuis of bij het betreden van de spreekkamer van de specialist. Op 1 november wordt de maximum snelheid in de bebouwde kom ingevoerd. Volgens deze maatregel zullen motorrij tuigen binnen de bebouwde kom niet snel ler dan 50 km. per uur mogen rijden, ten zij door borden een toegelaten snelheid van 70 km. per uur is aangegeven. De algemene Verladers- en Eigenver voerders Organisatie (EVO) vestigt er de aandacht op, dat voor bepaalde catego rieën motorvoertuigen de toegestane snel heid binnen de bebouwde kom zowel als daarbuiten lager dan 50 of tussen 70 en 50 km. per uur kan liggen. Een vrachtauto, waarvan de wieldruk 1 -ger is dan 2400 kg. mag nooit sneller rijden dan 60 km. per uur. De maximale snelheid voor een vrachtwagen met aan hangwagen mag, als de wieldruk meer dan 375 kg. bedraagt, niet sneller rijden dan 50 km. per uur. Van voertuigen met een lange naar achter uitstekende lading (2/3 wielbasis, met een maximum van 5 meter) mag de snelheid in geen enkel ge val de 40 km. per uur te boven gaan. Onthoofding) de WelEerw. Heer J. A. AMERIKA GAAT KUNSTMAAN LANCEREN. De V.S. zijn van plan dertien kunst manen de ruimte in te zenden. Zeven hier van zullen voor proeven worden gebruikt, waarmee, zoals president Eisenhower mee deelde in december zal worden begonnen. In maart van het volgende jaar zal een be gin worden gemaakt met het lanceren van de overige zes drietrapsraketten, die kunstmanen met alle vereiste instrumen ten zullen bevatten. Dit blijkt uit een verklaring, die dr. John Hagen, het hoofd van het kunstmaanpro gramma, op 2 augustus voor een Senaats commissie heeft afgelegd en waarvan de in houd nu pas bekend gemaakt is. STUDIEDAG R.K. MIDDELBAAR ONDERWIJS IN BRABANT. „De problemen rondom het kath. v.h.m.o. in Brabant" was het onder werp van een studiedag die in Den Bosch is georganiseerd door het ka tholieke pedagogisch bureau v.h.m.o. met medewerking van het K.S.K.I. (Katholiek sociaal kerkelijk insti tuut). De commissaris der Koningin in Noordbrabant, prof. dr. J. E. de Quay, woonde de vergadering bij. Vier sprekers hebben facetten van de problematiek in het licht gesteld, welke voornamelijk is gevolgd uit de dynamische industriële ontwik keling van Brabant in de na-oorlog- se jaren. Drs. W. Kusters van het K.S.K.I. sprak over de kadervor ming in dit gewest, waarbij hij er op wees, dat het groeiende kader van Brabant voor een groot deel van buiten moet worden aangetrok ken en dat het van groot belang is dat Brabant deze leidende groep zelf zou kunnen opleveren. Van de vor ming van die groep zal het afhan gen of Brabant zijn eigen cultuur zal kunnen behouden. Drs. Matthijssen, eveneens van 't K.S.K.I., lichtte met cijfers de ach terstand toe, die de deelneming aan het middelbare onderwijs in Bra bant ten opzichte van 't Nederland se gemiddelde heeft. Als belangrijk ste oorzaak van deze achterstand noemde hij het tekort aan middel bare scholen. Prof. dr. N. Perquin S.J. betoogde, dat er wel in snel tempo middelba re scholen verrijzen, maar dat deze vooral in de nieuwe centra nog niet worden gedragen door een gemeen schapscultuur. Ten slotte heeft dr. Pacilly, rector van het St. Jansly ceum te 's-Hertogenbosch, de alge- 1/U~

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1