WAALWIJK Waalwijkse en Langsiraaise Courant Louis Kroot vierde gouden jubileum bij ons bedrijf Uitstekende en boeiende expositie van blindenwerk „STASSAR is SERVICE" SMii gS(B S-BHig&tPRBt MAANDAG 14 OKTOBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 80e JAARGANG No. 77 VOOKTEEFFELIJK VAKMAN EN VOORBEELDIG BURGER De Burgemeester van Waalwijk zal deze week spreekuur houden op woensdag 16 oktober van 9 - 10.30 uur v.m. kath. standsorganisatie DODELIJK ONGEVAL OP KLOOSTERWEG. Stassar, Stationsstr. 88, Waalwijk r. n Drunen Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.86 3.10 franco p.p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief TEL.-ADRES: „ECHO" Zaterdag hebben we het gou den dienstjubileum van Louis Kroot bij ons bedrijf gevierd. En als we daarover als redacteur een verslag schrijven, dan den ken we niet op de eerste plaats aan de gezellige en prettige wij ze, waarop we de gouden .jubi laris in intieme kring hebben gehuldigd, maar vooral aan die halve eeuw, die Louis gewerkt heeft in ons bedrijf niét alleen, maar ook aan dit bedrijf heeft helpen bouwen; aan de wijze waarop hij vijftig jaar lang zijn persoonlijkheid en capaciteiten voor ons bedrijf heeft ingezet, onopvallend en altijd voor de volle honderd procent. Met deze eminente dienstvervulling heeft Louis Kroot zichzelf gestempeld als een werker van de „oude stempel" en in dit geval bete kent dat als een werknemer, voor wie trouw en toewijding aan het bedrijf de allergrootste betekenis hadden en nog heb ben. Men merkt Kroot pas op als hij er niet is, en voor wie be grijpt wat wij hiermee! bedoelen, zegt dit alles over de stille toe wijding en de volmlaakte zorg, waarmee hij zijn werk verricht. Gouden dienstjubilea zijn dun gezaaid vandaag de dag en mis schien is de tijd niet ver meer af, dat ze voorgoed tot het ver leden zullen behoren en daarom mag aan: de dienstvervulling van Louis Kroot o.i. een bijzonder accent gegeven worden. Kroot behoort tot de „laatsten der Mo hikanen" De dankbaarheid en de grote waardering voor het werk van Louis Kroot zijn zaterdagmor gen tijdens de officiële huldi ging in Hotel Verwiel nadruk kelijk naar voren gebracht en onderstreept. Bij deze feestelijke bijeenkomst! fcvaren tegenwoor dig de jubilaris en zijn echtge note en familieleden, de beide firmanten van onsbedrijf en hun echtgenoten, burgemeester Teijs- sen en het voltallige personeel. In zijn huldigingstoespraak zei de heer Jan Tielen o.m. Ik stel er prijs op gouden ju bilaris namens de beide firman ten te mogen huldigen, omdat ik 50 jaren lang het hem heb mogen samenwerken, maar spe ciaal ook om 't feit dat de jubi laris van vandaag zulk een pri ma vakman is. die het gehele vak, zowel 't zetten als: drukken, de opmaak en wat dies meer zij volkomen beheerst, waardoor hij al die jaren een grot- steun, pilaar voor 't bedrijf is geweest en dat onder vaak zeer moeilij ke omstandigheden, waarvan de tegenwoordige werknemers zich geen begrip kunnen vormen. Met dit derde 50-jarig jubi leum, zo zei de heer Tielen, komt weldra de pensioengerechtigde leeftijd (3 gepensioneerden ver trokken dit jaar reeds) ten dan wordt de kern der oude getrou we werkers steeds kleiner en deze is in deze tijden niet zo ge makkelijk aan te vullen, de lof felijke uitzonderingen natuurlijk niet te na gesproken. Hij getuigde nogmaals van de grote waardering voor z'n /werk in deze halve eeuw, feliciteerde hem van harte met dit bijzonder jubileum!, betrok daarin z'n echtgenote en familie en bood hem namens de firma een pols horloge met inscriptie en een geschenk onder couvert aan. Hij hoopte dat hij nog menig ia ar daarvan veel genoegen zou heb ben en besloot met een aanha ling uit een artikel in Graficus over de jubilaris ,.In menig onzicht de eerste, is deze steun pilaar de derde in de rii der gouden jubilarissen in dit be- driif." Mevrouw Kroot werden bloe men aangeboden. Burgemeester Teiissen, die zei graag gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging tot bijwo- ning van dit bijzondere jubi leum, onderstreepte in zijn toe spraak nog eens nadrukkelijk de door de heer Tielen uitge sproken woorden. Een jubileum als dit, aldus burgemeester Tei.js- sen, duidt op een goede geest, saamhorigheid, gebondenheid en uitstekende samenwerking in 'n bedrijf, en dat de firma Tielen in de heer Kroot reeds haar der de gouden jubilaris huldigt, achtte de burgemeester bijzon der veelzeggend. Spr. noemde de jubilaris een van de grote steun pilaren van de Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen. „Dit siert uw persoon en tekent uw grote toewijding. Gij hebt er toe bijgedragen dit bedrijf gro ter en groot te maken. Gij zijt iemand van het oude, beste ty pe, een arbeider, die onopval lend en met grote bekwaamheid zijn werk verricht en daarom valt u vandaag de hulde ten deel gij deze nog lang in goede ge zondheid 'zult mogen dragen." Hierna speldde burgemeester Teijssen de gouden jubilaris de ze koninklijke onderscheiding op. Namens ht administratief en technisch personeel werd de ju bilaris toegesproken door de bedrijfschef, de heer A, Kerkhof, die in zijn toespraak de grote vakbekwaamheid van Louis Kroot onderstreepte en z'n grote waardering uitsprak voor de voortreffelijke samenwerking tussen de jubilaris en het overi ge personeel. Als blijk van waar dering bood hij hem een fraaie fauteuil en een kist sigaren aan. Mevrouw Kroot I overhandigde hij een doos bonbons. Namens het hoofdbestuur van de Kath. Grafische Bond werd de jubilaris tenslotte toegespro ken door de heer v. Werkhoven, die Louis Kroot schilderde als een voorbeeldig vakman, maar ook als een ijverig en trouw lid van de organisatie. Reeds 45 jaar is Louis Kroot lid van de orga nisatie en daarvan neemt hij reeds 35 jaar als bestuurslid van de afd.Waalwijk een belangrijke plaats in het organisatiéleven in. Vooral in moeilijke omstan digheden crisis- en oorlogs- die u als trouw arbeider in dit jaren zijn de trouw aan en de bedrjljif toekomt, j A J s dinecteur heeft de heer Tielen u reeds ge huldigd, ik wil u als burgemees ter huldigen, omdat gij u door uw trouw, toewijding en: zorg 'n voorbeeldig en voornaam: bur ger van deze gemeente hebt ge toond, die daardoor een belang rijke bijdrage hebt geleverd tot de bloei van het bedrijfsleven in deze gemeente. Ik kan u meede len dat het Hare Majesteit de Koningin op mijn voordracht heeft behaagd u te onderschei den met de ere-medaille verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Ik wens u. uw echtge note en uw familieleden van harte geluk met dit jubileum en met deze onderscheiding, waar bij ik de hoop wil uitspreken dat liefde voor de organisatie van Louis Kroot wel heel duidelijk aan het licht gekomen. Hiervoor bracht spr. de jubilaris, namens het hoofdbestuur hartelijk dank en wenste hem tenslotte geluk met dit gouden, jubileum, en hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een kist sigaren. In welgekozen bewoordingen dankte de jubilaris, mede na mens zijn echtgenote, voor deze prachtige huldiging en de al even prachtige geschenken. Hij verzocht burgemeester Teiissen zijr\ dank aan Hare Majesteit de Koningin te willen overbrengen voor de bijzondere onderschei ding. Na het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Zaterdag en zondag is in De Ge croonde Leersse een expositie ge houden welke ten doel had ener zijds een veelzijdig beeld te geven van het blindenwerk in al zijn on derdelen en anderzijds te wijzen op de beroepsmogelijkheden voor de blinden in het vrije bedrijf. En dank zij het prachtige werk van zeer ve len, is deze expositie voor de volle honderd procent geslaagd, want de bezoeker van deze tentoonstelling heeft kunnen vaststellen dat de blinden, mits goed en vakkundig opgeleid, volwaardig werk kunnen leveren en dat hun prestaties niet voor die van valide werkkrachten behoeven onder te doen. Deze expositie werd zaterdagmid dag door burgemeester Teijssen ,in tegenwoordigheid van vele genodig den, geopend. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer N. Vlaar, sprak in zijn inleidend woord zijn voldoening uit over deze talrijke opkomst, die er z.i. op wees, dat er in Kaatsheu vel, Drunen en Waalwijk -voor deze gemeenten was deze expositie georganiseerd een warme belang stelling voor de problemen van het blindenwezen bestaat. Na het doel van deze expositie te hebben geschetst, zei de heer Vlaar, dat er zowel van regeringszijde als van de kant van het bedrijfsleven een groeiend begrip is waar te ne men voor de sociale positie van de blinden in ons .maatschappelijk be stel. Vooral mét het oog op deze kentering heeft het uitvoerend co mité zich gaarne met de organisatie van deze expositie belast, waarbij men van alle zijden een bijzonder hartelijke en spontane medewerking heeft ondervonden. De heer Vlaar wees in het bijzon der op de belangrijke bijdrage, wel ke het Gewestelijk Arbeidsbureau voor het welslagen van deze expo sitie heeft geleverd. Dank zij de be moeiingen van dit bureau kon men namelijk kennis nemen van enkele speciale vormen van beroeps-uitoe fening. namelijk het schalmen en vlechten in de schoenindustrie. Ver der bracht spr. dank aan 't bestuur van het telefoondistrict Den Bosch, aan de directie van N.V. Landis Gyr en aan de directie van de N.V. Timtur. Dank zij de directie en be drijfsleiding van deze laatste fa briek, heeft een onderzoek naar de mogelijkheden een plaatsing van blinden in de schoenindustrie plaats gehad en is de opleiding van enke le blinden ter hand genomen. Dank bracht de heer Vlaar ook aan de geestelijke en wereldlijke overheid van Waalwijk, Drunen en Kaatsheuvel, zonder wier hulp deze expositie niet tot stand zou zijn ge komen; aan de Eerw. Zusters en Broeders van de parochie St. Jan te Waalwijk; aan de directeur, direc trice, personeel en leerlingen van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, van de r.k. Huis houdschool te Waalwijk en van de lagere Technische School te Tilburg, die de opbouw, het naai- en schil derwerk belangeloos hebben ver zorgd; aan de dienst van gemeente werken' te Waalwijk en Kaatsheu vel en de gemeentebedrijven te Waalwijk, van wie technische voor lichting en bijstand werd verkre gen; aan het bedrijfsleven te Waal wijk, Drunen en Kaatsheuvel, dat door beschikbaarstelling van prijzen en door medewerking in andere vorm de attractiviteit van de expo sitie belangrijk had verhoogd; aan de jeugdbeweging uit Waalwijk, Kaatsheuvel en Drunen, die zich bij de voorverkoop van de toegangsbe wijzen (tevens lot) danig heeft ge weerd; dank ten slotte aan allen, die hun medewerking aan deze ex positie hadden verleend. Dhr. Vlaar prees ten slotte de prettige samen werking in het uitvoerend comité en het werk van de initiatiefnemers van deze expositie Mr. Deutz uit Tilburg en de heer Rombouts te Waalwijk. Ten slotte nodigde de heer Vlaar burgemeester Teijssen uit deze ex positie te openen. De burgemeester wees er in zijn kort openingswoord op, dat de blindenzorg in de laatste decennia een betekenende evolutie heeft doorgemaakt. Vroeger leidden de blinden een uitzichtloos bestaan, doch dank zij de activiteit van de diverse blindenorganisaties is dit beeld thans gewijzigd, momenteel wordt getracht de blinden in te schakelen in het arbeidsproces, en niet alleen in de huisindustrie, maar ook in het bedrijfsleven. Burgem. Teijssen stelde, dat deze expositie een zeer goed beeld gaf van deze inschakeling in het arbeidsproces, en sprak de hoop uit dat deze expo sitie aan het gestelde doel zou mo gen beantwoorden en het bedrijfs leven in Waalwijk, Drunen en Kaatsheuvel zou stimuleren tot in schakeling van blinden in het be drijfsleven. Deze unieke en boeiende exposi tie heeft tijdens dit weekeinde zeer vele belangstellenden getrokken uit Waalwijk en wijde omtrek en men mag van harte hopen dat zij zal bij dragen tot verbetering van de socia le positie van de blinden in ons maatschappelijk bestel en in dat van de Langstraat in het bijzonder. Het bezoek aan deze tentoonstel ling heeft alle verwachtingen over troffen en was, vooral zondagavond, zó overstelpend druk, dat vele be zoekers de demonstraties van de blinden niet, of slechts op afstand konden volgen. Het doel van deze dagen werd op deze spitsuren he laas voorbijgestreefd. Niettemin mo gen de organisators met grote vol doening op deze tentoonstelling te rugzien, die in 2 dagen ongeveer 6500 deelnemers trok. De uitslag der verloting vindt men elders in dit nummer. STATIEDAG VAN „ST. CRISPIJN" Zaterdag hield St. Crispijn haar jaarlijkse statiedag. Om 4 uur werd van zaal Thalia afgemarcheerd om de heer M. Hurkmans, de 25-jarige jubilaris, in de Paul Krugerstraat af te halen. Voor diens woning werden een paar marsen geblazen en daar na vertoefde men nog even te zijnen huize. Vervolgens werd de muzikale rondgang door Waalwijk verder voortgezet, onderbroken door een kort oponthoud in De Gecroonde Leersse. In zaal Thalia had de verdere feest avond plaats, die door de voorzitter, de heer Fr. Smoldars, werd geopend met de huldiging van de jubilaris, de heer Hurkmans, die hij als een goed en trouw lid schetste en hem als geschenk twee Perzische kleed jes aanbood. Tevens werden de heer Jan v. d. Avoird, Jo de Gouw, P. de Louw, André v. Riel en H. Hurkmans ge huldigd voor het behalen van de eerste prijs op het solisten-concours in Weert. Zij hadden een geschenk onder couvert in ontvangst te ne men. Daarna begon men aan de feest avond van muziek, zang en voor dracht, die in elk opzicht prima was georganiseerd -en voorbereid. Het was van het begin tot het eind een echt feestelijke en prettige avond, die niet 't minst is te danken aan de goede zorgen van de heer Van Bracht van Thalia. JEAN SOUBEYRAN KOMT. We mogen ons werkelijk gelukkig prijzen dat we op dinsdag 22 okt a.s. het voorrecht zullen hebben het optreden te zien van Jean Soubey- ran en zijn pantomimegroep en we mogen 't bestuur van de Waalwijk se Kunstkring dan ook wel bijzon der erkentelijk zijn voor 't feit, dat het er in geslaagd is dit gezelschap van wereldnaam naar Waalwijk te halen. Wie het optreden van dit ge zelschap in ons land in de pers heeft gevolgd, wie de uitbundige recen sies over dit optreden heeft gelezen in bijv. Elseviers Weekblad, die zal deze avond van fascinerend spel van mimiek en houding, ondersteund door begeleidende' muziek, niet wil len missen. Wij duiven nu reeds te stellen dat het optreden van Jean Soubeyran en zijn pantomime-en semble het hoogtepunt van dit Kunstkringseizoen zal zijn. Behalve Jean Soubeyran maken deel uit van dit gezelschap: Brigitte Soubeyran, Günter Titt, Jacq. Lau- zin, Pierre Rousseau, Bettina Fal- kenberg en Erika Gerlach. voor de Werkende Middenstand Afdeling Waalwijk. Op donderdag 17 okt. a.s. hoopt deze afdeling te starten met haar winternrogramma 1957-1958. 's Avonds om 8 uur zal dan in zaal Thalia" de heer Kees v. Ginneken het onderwerp „Humor in boek en verhaal" behandelen. De heer v. Ginneken is o.m. de schrijver van „De Eenzame Weg" en „Geef ons een huis", waarmee hij veel bekendheid heeft verworven. Een ernstig verkeersongeval heeft gisteren op de Kloosterweg 't leven geëist van de 24-jarige F. A. H. A. v. d. P. alhier. Gisterenmorgen te ca. 11.15 uur reed een personenauto, bestuurd door J. M. v. R. uit Kaats heuvel, in zuidelijke richting over de Kloosterweg. Naast de bestuur der zat de heer R. en achterin be vonden zich de heer F. v. d. P. en zijn echtgenote mevr. v. d. P.-R., (pas voor een paar maanden ge huwd). Even vóór de watertoren wilde de bestuurder het linker portier, dat niet goed gesloten was, dichttrekken, doch verloor daarbij de macht over het stuur. De gevolgen waren verschrikkelijk. De wagen schoot schuin de weg over, ramde een boom, vloog door een prikkeldraadafrastering heen en bleef totaal vernield in een weiland liggen. De heer v. d. P. werd hierbij op slag gedood. Zijn echtgenote liep een zware hersenschudding en en kele lichte verwondingen op. Zij werd naar het St. Nicolaaszieken- huis vervoerd, waar haar toestand gisterenmiddag redelijk wel was. Wonder boven wonder kwamen de VOOBAL VOOB U W BRIL 9 iedere brilreparatie in één uur klaar 9 iedere nieuwe bril in een halve dag (uitgezonderd dubbele glazen) 9 ziekenfondskortingen worden onmiddellijk ingehouden HET MODERNSTE optiekbedrijf der Langstraat bestuurder en de heer R. er met en kele onbetekenende verwondingen af. De wagen, die door de politie in beslag werd genomen, werd totaal vernield en moest worden wegge sleept. De heer P. K. uit Loon op Zand, die ter plaatse op het rijwiel pad langs de Kloosterweg reed toen het ongeluk gebeurde, liep enkele schaafwonden op, doordat de auto het voorwiel van zijn rijwiel raakte, waardoor hij van de fiets werd ge slingerd, die vrijwel werd vernield. Medische hulp werd verleend door dr. Lenglet, dr. Langemeijer Jr. en dr. v. Rooy. Pastoor Lam verleende geestelijke bijstand. Naar wij vernemen, was de toe stand van mevr. v. d. P.-R., die in het ziekenhuis alhier wordt ver pleegd, hedenmorgen bevredigend te noemen. Met genoegen vernemen we dat de bekomen verwondingen van de heer H. W. bij het ongeluk te Roos malen door ons wat al te donker waren voorgesteld, zodat ons bericht in het vorig nummer wel wat over dreven was. Zijn verwondingen wa ren gelukkig niet van ernstige aard, zodat een en ander gunstig is afge lopen. SUPPORTERSVERENIGING WSC. De supportersvereniging WSC houdt deze week haar algemene ledenvergadering en wel op woensdag 16 oktober in „De Ko renbeurs" des avonds om half negen pre cies. We vertrouwen dat vele leden deze vergadering zullen bijwonen om geheel op de hoogte te komen van de nieuwe acties welke aan de orde zijn. Voor de competitiewedstrijd van a.s. zondag voor ons eerste elftal in Vlijmen, hebben we geen bus ingelegd om reden dat deze afstand met de gewone lijndienst even gemakkelijk is af te leggen en er wel licht velen zijn die per rijwiel of anders zins deze reis maken. Oiok in Vlijmen verwachten wij vele supporters om onze jongens aan te moedigen. AGENDA. Maandag MUSIS SACRUM 8 uur: Carnaval in Wenen, 14 jaar. 6 Maandag en woensdag LUXOR 8 uur: „Drei Madels vom Rhein", alle leeftijden. Dinsdag en woensdag MUSIS SACRUM 8 uur: „De laatste dochter van de Tsaar", 14 jaar. Dinsdag THALIA 2.30 en 8 uur: Najaars modeshow fa. v. d. Hout. Woensdag 8.30 uur: repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak", zaal Thalia. 7.45 uur: repetitie van het gehele Waalwijks Orkest, zaal v, Helvoirt. Zondag 12 uur: repetitie Mannenkoor „Oefe ning en Vermaak", hotel De Twee Kolommen. AANRIJDINGEN. BMEeUMitiflfl j,.. i'i'L -< Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur had bij de ingang van het zieken huis alhier een aanrijding plaats tussen een bestelauto, bestuurd door J. A. M. F. uit Kaatsheuvel en een scooter, bestuurd door A. C. M. v. d. M. uit Waalwijk. Doordat de bestelauto een ruime bocht maakte om de inrij in te draaien, en het er op leek alsof de bestelauto aan de noordzijde van de Grotestraat wilde parkeren, trachtte de scooterrijder de auto nog te passeren. Juist op 't moment dat dat hij voor de ingang was, draaide de auto naar rechts, met als gevolg dat de scooter tegen de auto botste. Eerstgenoemde werd zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Zondagmorgen reed de brom fietser P. A. M. de K. uit Tilburg over de Zomerdijkweg. Een loslo pend paard was uit de wei gekomen en liep eveneens op de weg. Door dat het zicht in verband met de mist zeer slecht was, reed de K. tegen 't paard aan. De bromfiets werd van voren beschadigd. In de Baardwijksestraat had zondagavond een ongeval plaats. Om pl.m. 8 uur reed W. E. M. uit Drunen met zijn bromfiets in de richting van de Min. Loeffstraat. Achtér op de bromfiets zat J. B., eveneens uit Drunen en een zoontje van M. van 10 jaar. M. week bij het passeren van een auto naar rechts uit, doch raakte met het voorwiel de trottoirband, tengevolge waarvan hij kwam te vallen. De duo-passa gier B. liep waarschijnlijk een her senschudding op. Dr. v.' Rooy liet hem naar het ziekenhuis overbren gen. M. en zijn zoontje bekwamen lichte schramwonden. Zaterdagnacht kwam in de Smeelelaan een auto in botsing met een boom. De auto werd ernstig be schadigd, de inzittenden brachten 't er goed af. Een deelnemer aan de motor cross moest zich zaterdag in 't St. Nicolaas-ziekenhuis laten verbinden, vanwege een schouder-fractuur. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: zwarte dameshand schoenen, doublé damespolshorloge met zwart bandje, gevlamde vulpen, lederen motorwant, huissleutel, vlaggestandaard van een scooter. Verloren: vulpen, actetas met boe ken, een gouden oorbel, muntbiljet van 2.50, bruin hondje, kleine bruine actetas met gereedschappen, rode portemonnee met inhoud, gou den zegelring, damestasje met in houd. BENOEMINGEN. Tot kapelaan te Oisterwijk (St. Petrus' Banden) is benoemd de WelEerw. Heer C. W. Swinkels, die kapelaan was te Berkdijk; tot kapelaan te Valkenswaard (H. An- tonius) de WelEerw. Heer L. A. van Oort, die tevens de opdracht kreeg de mogelijk heid te onderzoeken van de stichting ener nieuwe parochie te Valkenswaard; tot kapelaan te Kaatsheuvel (St. Jans Onthoofding) de WelEeerw. Heer J. H. A. Pas; tot tijdelijk assistent te Heusden de Eerw. HeerA. J. M. Pigmans, priester van het seminarie; IHBL"'" MGR. BEKKERS NAAR ROME. Dinsdagmiddag 15 oktober a.s. hoopt Zijne Hoogw. Excell. Mgr. W. Bekkers, Bisschop-Coadjutor, per KLM naar Rome te vertrekken om aldaar namens Zijne Hoogw. Excell. Mgr. W. Mutsaerts het vijfjaarlijks bezoek ad limina te brengen. Mgr. Bekkers zal worden vergezeld door de ZeerEerw. Heer H. van Pelt, secreta ris van het Bisdom en de HoogEerw. Heer L. Rooijackers, deken en pastoor te Drunen. Mgr. Bekkers hoopt op 31 oktober d.a.v. wederom in Nederland terug te zijn. SHJ-NIEUWS De afdeling dames van de gymnastiek vereniging SHJ, alhier, bestond deze week 10 jaar. Dit feit werd deze week met een feestavond herdacht in de zaal van café van Delft. Er waren verschillende dames die reeds 10 jaar lid van de vereniging waren en deze kregen een fraai herinne- ringsbordje uitgereikt. Ook werden deze avond de uitslagen be kend gemaakt van de clubkampioenschap pen. Heren: 1. Jos v. d. Wiel 71%, 2. Ant. Brok 65, 3. M. de Munnik 6214, 4. C. v. Spijk 58%, 5. J. v. Noort 57%, 6. J. van Huiten 52V2, 7. van Lieshout 51, 8. van Drunen 48%, 9. J. de Wit 47%, 10. A. de Hart 47%. 11. J. v. d. Putten 47Y2, 12. A. van Herpt 4714, 13. B. v. d. Staak 46%, 14. J. v. d. Wiel 45%. Dames: 1. N. Verdijk 53%, 2. B. Brok 46%, 3. Sjaan van Noort 45%, 4. N. Pul les 39%, 5. Tr. Maas 36, 6. Thea de Kruijff 35. GESLAAGD. Voor het praktijkdiploma van de Ned. Bond van Grootschrijven „St. Genesius" slaagde te Tilburg Thea van Oijen. Zij ge noot haar opleiding bij de Eerw. Zusters. R.K. VROUWENGILDE. A.s. maandag opent het R.K. Vrouwen gilde haar winterprogramma. Om 8 uur is er een avondmis in de kapel van de Eerw. Zusters. Daarna zal in de zaal van café van Delft het winterprogramma worden be sproken.. RIKCONCOURS. De handboogvereniging „Constantia" houdt zaterdag en zondag a.s. in café Els- hout haar jaarlijks rikconcours, des avonds

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5