P De 9lWljMs manier van thee - Douwe Egberts zetten theezakjes GRATIS kostelijke kinderzakdoekjes bij SUHIL FILMJOURNAAL ui a SUNILvoor de witste was P WARM, CHARMANT EN VOORDELIG Voortreffelijke show van Fa. v. d. Hout C. J. VOSSEN EN CO., Prima wagenpark Prettig lesschema Leerrijke theorielessen Boer, wat zeg je van mijn kippen In een groen groen Knollenland Klein Klein Kleutertje Holle Bolle Gijs 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 OKTOBER 1957 3 m Behalve de bekende Pickwick Theezakjes, gevuld met geurige Ceylon melange, brengt Douwe Egberts thans voordelige groot formaat theezakjes, fijne Engelse melange, voor 4 a 5 koppen geurige, verkwikkende thee! i Zet nu de thee op de nieuwe maniermet de nieuwe groot formaat Pickwick Theezakjes, die in het gebruik zo voordelig zijn. De zakjes zijn dubbel en geven daardoor snel een maximum aan smaak en geur af. Het staat bovendien zo keurig en verzorgd. Neem de proef EDIt zijn de voordelen Vraagt uw winkeBïer 98 ct In zaal Thalia heeft de Fa. D. v. d. Hout dinsdagmiddag- en -avond een uitgebreide show van jumpers, vesten, pullovers, pakjes en blouses gehouden, die men in haar totaliteit kort en bondig zou kunnen omschrijven als „warm, charmant en voor delig". iMaar omdat de nieuws gierige en kritische koopster ien koper wel wat meer willen we ten dan enkele waarderende al gemeenheden, menen wij er goed aan te doen wat nader op de de tails van deze show in te gaan. De belangstelling voor de jum per, het vest, de pullover, het pakje en de blouse is de laatste jaren met enorme sprongen voor uit gegaan en daarom dan ook hebben de fabrikanten aan de kwaliteit, de afwerking en het model steeds meer zorg besteed. En hoe groot de voortreffelijke verscheidenheid op dit gebied thans is, heeft de fa. v. d. Hout in deze keurig verzorgde shows laten zien. Men heeft kunnen kennis nemen van een zeer uit gebreide collectie van prachtige modellen, vervaardigd van de modernste stoffen in de beste kwaliteit en in de thans gelden de [modekleuren, waarbij vooral de fraaie mandar»jn-tint sterk op de voorgrond treedt. In deze grote verscheidenheid verdienen een aantal bijzonder fraaie modellen en kwaliteiten toch wel mteer dan gewone aan dacht. Op de eerste plaats de jumpers, waarvan de fa. v. d. Hout de alleenverkoop voor Waalwijk heeft. De kledingstuk ken van deze kwaliteit vallen op door hun prachtige kwaliteit, uitstekende afwerking en bijzon der fraaie modellen. De fa. v. d. Hout showde zeer veel in deze unieke kwaliteit, waarbij zeker mag aangetekend worden, dat de prijzen bijzonder aantrekke lijk zijn en binnen het bereik van welhaast elke beurs liggen. De jumpers,, vesten èn pullovers vertoonden veelal een leuke en vlotte jacquard-garnering, doch we zagen ook effen modellen. We mogen zonder meer stellen, dat men1 in deze kwaliteit bij de fa. v. d. Hout te kust en te keur terecht kan. Daarnaast moeten direct ge noemd worden de Dobex-pakjes. De fabrikant van deze charman te, vlotte en prachtig afkleden- de damteskledïng heeft zich ook toegelegd op de fabricage van jumpers en vesten. In de pakjes ziet men zowel het effen, als het streepdessin en de prijzen van deze aantrekkelijke kleding schommelen rond de 100. Bijzonder gedistingeerd von den wij het getailleerde pakje, afgebiesd met suède, voor de wel zeer aantrekkelijke prijs van 108.50. Bij de blouses vielen op de Robson lady-blouses door hun voorname eenvoud, die zowel tot uitdrukking kwam in de effen als in de streep- en ruitjesdes sins. Ook van deze blouses, die zowel open als gesloten gedra gen kunnen worden, heeft de fa. v. d. Hout de alleenverkoop voor Waalwijk. Ondefi de 20.nog kan men zich de eigenaresse van een dergelijke bijzonder mooie blouse noemen. De Italiaanse stijl maakt ook hii ons furore en hoe goed deze stijl het in de jumpers en truit jes doet, kon men op deze show constateren in een aantal zeer leuke tricotmiodellen. Vooral En zo zouden we nog wel door kunnen gaan over de vele kos- telijke modellen in mandarijn, tomjatenrood, mais, zand, beige, kobaltblauw enz., die de fa. v. 5 d. Hout geshowd heeft. En ook j deze show liet nog maar 'n klein deel zien van wat er in de zaak I aan „warme, charmante en voor- S delige" kleding verkrijgbaar is. We willen dit overzicht be- voor de jeugd is het 'n zeer flat teuze dracht. Een prachtig mo del zagen we voor 20.95, maar ook een voor 15.25. Erg leuk Prachtig waren ook de hand- weef-blouses, die in Waalwijk j sluiten met de vermelding, dat ook alteen bij v. d. Hout ver krijgbaar zijn en wat voor veel dames belangrijk is in exclu sieve tinten. De prijs van 'n der gelijke unieke blouse bedraagt 27.90. Even begerenswaardig het was eigenlijk allemaal om echt lekker in de kast te hebben waren ook de wollen overhemd blouses met gebreid boordje onderin 18.40). Voor „sweet seventeen" was o.i. een zeer aantrekkelijk rokje met mouwloos vest, van voren uitlopend in twee charmante puntjes, voor de wel bijzonder lage prijs van 49.75. er op deze show ook vele aan trekkelijke herenpullovers en jumpers werden geshowd, al vonden wij het accent in de gar nering hier en daar wel wat al te fors. Maar ja, het merendeel der vrouwen schijnt van forse mannen, van die echte body builders te houden. Met zo'n pul lover hebben ze er een, zo niet echt, dan toch in schijn. En de schijn doet in deze wereld al heel veel. Al met al was het een uitste kende show met een overdaad van kostelijke modellen1 en kwa liteiten tegen zeer aantrekkelij ke prijzen. MUSIS SACRUM. „GERVAISE". Een wereldberoemde roman werd in beeld gebracht en is een pronkjuweel geworden der Fran se filmindustrie. De film speelt zich af in de jaren 1852 tot 1860 in een Parijse arbeidersbuurt. Gervaise (Maria Sehell), af komstig van het platteland, woont met haar vader Lantier (Armand Mestral) en; haar twee kinderen sedert kort in de Fran se hoofdstad. Als op zekere dag een dame met haar vader is afgereisd, ont staat een hevig gevecht, waarbij vele woorden worden gebruikt. Dit alles gebeurt, als Gervaise aan de was bezig is. Op zekere dag trouwt Gervaise rniet Cou- peau, een zinkwerker, waarmede zij gelukkig is en die haar een kind Nana geeft. Als alles ge lukkig geregeld is, valt Coudeau van het dak en om er weer bo venop te komen, kost het veel geld, zodat haar pl,an, een eigen winkeltje te kopen, niet meer kan worden uitgevoerd. Toch komt er redding, want vriend Goujet, de smid, schiet het geld voor. Door het minderwaardig heidscomplex, dat Coupeau door zijn ongeluk heeft gekregen en het drankmisbruik komen er verschillende narigheden voor Gervaise. Haar zaak gaat ach teruit en de klanten verlaten haar. Eén toevlucht heeft zij, n.l. de betrouwbare Goujet, die zich over haar zoontje ontfermt. Als Gervaise de verhouding duide lijk is van Lantier met Virginie, geeft het haar mloed haar strijd voort te zetten. Helaas ziet zij ook dit weer in rook opgaan, tengevolge van het gedrag van Coupeau, waarna ook zij zich aan de drank overgeeft. Haar vader ontfermt zich over haar winkel, terwijl zij en haar doch tertje Nana over de straten slenteren, onafwendbaar de on dergang tegemoet. Deze film werd op het Festi val te Venetië met twee eerste prijzen bekroond. Van vrijdag t.m.. zondag. Leeftijd 18 jaar. „ALS MANNEN KERELS ZIJN..." Oost en West werden één toen het ging om het levensbehoud Van twaalf eenvoudige vissers. Twee dagen uit de kust van Noorwegen schijnt een vissers boot de prooi te worden van het noodlot, terwijl aan boord een epidemie is uitgebroken, terwijl daarbij ook nog de radio uitvalt. Koorts en sterfgevallen doen zich voor en als de kapitein ook wordt aangetast, vertrouwt hij zijn uiterste boodschap toe aan de kortegolfzender. Gelukkig vangt een radio-amateur deze op en hij weet te bewerken, dat heel spoedig een dokter zal ko men, doch dat heeft nogal wat voeten in de aarde. Over geheel Europa gaat de oproep voor een serum, en vrijwilligers. Gebrek- kigen zelfs helpen mee en het is bijna een wonder dat alles zo vlot gaat, ondanks gevoelens van wraak en naijver. Een Noors vliegtuig laat een parachute met het selum neer op de Bretonse trawler, voorgeschreven door 'n Afrikaans dokter. De mensen hebben hier een spel van eens gezindheid en vriendschap ge speeld en... gewonnen. Het is' 'n strijd geweest om het kostbare bezit van Het Leven Maandag en woensdag. Leeftijd 14 jaar. LUXOR. „DE VLOEK VAN DE PRAIRIE" Onder deze titel brengt de Co lumbia Picture de technicolor film „De vloek van de prairie" als een' Westernfilm van de bes te soort. Als uitgeputte zwerver wint Jubal Troop (Glenn Ford) het vertrouwen van Shep Hotgan (Ernest Borgine) en de bewon dering van zijn vrouw Mae (Va lerie French). Hierdoor wordt de eerste meesterknecht op zijn ranch, hetgeen jaloezie verwekt bij de andere knechten. De vroe gere verhoudingen tussen Jubal en Mae stuiten op; diverse moei lijkheden en vechtpartijen. Na een losbarstende drift van opgekropte jaloezie wordt Shep neergeschoten, terwijl Jubal ge wond vlucht en verpleegd wordt door Naomi (Felicia Farr). Nu gaat het om het recht van op volging op de ranch, maar ook daar worden de degens gekruist. Het gevolg is dat na veel bloed vergieten Naomi en Jubal de toekomst tegemoet gaan op de ranch van zijn meester. Deze filmi is een machtig dra ma der hartstochten, dat zich in Ja, maakt U daar Uw kinderen eens blij mee! Er zijn 4 ver schillende zakdoekjes, de een nog leuker dan de ander. En allemaal bedrukr met kleurige tekeningen en rijmpjes uit-de-oude-doos. Ui krijgt ze zo eenvoudig l Tussen elke twee pakken Sunil zit zo'n vrolijk, wasecht zak doekje, Zorg dat U ze gauw in huis heeft! v-iiiiiiiikumet 't minste werk! het eenzame Westen afspeelt. Vrijdag en zaterdag 8 uur, zondag 6 en 8.30 uur. Leeftijd 18 jaar. „MOORD IN DONKER AFRIKA". Eveneens in technicolor is de ze ontstellende ontknoping bij helder zonnelicht. Het is een spannend verhaal van een expe ditie waarop een vloek schijnt te rusten. Als Matt Campbell (Cornel Wilde), zijn broer in Afrika gaat opzoeken, die daar een uranium-mijn heeft ontdekt, hoort hij dat deze door luipaard mannen is gedood. Hij verdenkt echter twee compagnons van zijn broer, die onderling ook niet zijn te vertrouwen. Tijdens hun tocht naar de mijn worden er aanslagen op Matt gepleegd. Toch bereiken zij de mijn. Hier gaat alles ook niet van 'n leien dakje, doch de juiste dader van de moord op George, Matt's Autorijles met succes WAALWIJK, Sprangseweg 5, Tel. 0 4160 - 2557 SPRANG, Kerkstraat 41 WASPIK, Wilhelminastraat 5, Tel. 0 4168-236 broer, wordt tenslotte gevonden. Ann, de nicht van de „Zende ling" (Donna! Reed) vindt troost bij Matt. Het geheel is een spannend avontuur in een woest, tropisch geboed... een moord-mysterie in de wildernis. Maandag en woensdag 8 uur. Leeftijd 14 jaar. i 11)** O Geen theebladeren in de theepot o fin de O Altijd thee van precies J«e/fde iterktt kopjes. Geen theezeefje meer nod/g. door de nauwkeurige afgepaste hoeveelheid. O Het theezakje blijft bovenin de theepot ©Na S a 6 minuten ahdt^ee wjtowje fijne geur en volle smaak geheel behouden. per doos van 20 stuks DAN NAAR

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9