Waalwijkse en Langstraatse Courant BINNEN- EN BUITENLAND BRIL Wat heeft de WERELDSPA A R WEEK ons te zeggen? een Di\ib van „STASSAR is SERVICE" MAANDAG 21 OKTOBER 1957 Uitgever Waalwykse Stoomdrukkerij Autoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 79 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs; 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. S OPGERICHT 1878 TEL-ADRES: .ECHO" Tot de veelvuldigst aangehaal de fabels van Jean de La Fon taine behoort die over de krekel en de mier. Dat heeft de dichter zeker voor een belangrijk deel aan de spaarbanken te danken, die ons sinds jaar en dag gaarne het sparen in de dierenwereld voorhouden als bewijs van de noodzaak van sparen. Een Fransman van onze tijd, de bekende economist Bertrand de Jauvenel, is het met dat voor beeld minder eens. Dat heeft hij voor de Franse spaarbankbe stuurders eens duidelijk uit de doeken gedaan, toen deze hem hadden uitgenodigd op hun jaar vergadering te spreken. De die ren weten zich door hun sparen in de tijd van overvloed in het leven te houden in het ongun stige jaargetijde. Maar ze blijven op hetzelfde peilzij komen niet vooruit. Over het menselijk be staan in de primitieve tijden is niet zo heel veel met zekerheid bekend. Op ons maakt het de indruk, dat ze het niet zo erg veel beter] hadden dan de in het wild levende dieren. Hoeveel an ders leeft de mens van nu hui zen van allerlei gemakken voor zien waterleiding, electriciteit, enz. Is dit alles door sparen ver kregen Het sparen heeft er toe bijge dragen, maar er is meer voor nodig geweest. Was er alleen maar gespaard om in schrale tij den ook te eten te hebben, dan was ook de mensheid niet ver der gekomen. Dan waren wij in primitieve omstandigheden ge bleven, verstoken van alle mo dern gerief. Maar de mensen zijn het werk onder elkaar gaan verdelen. Een deel werkt voor de voorziening in de eerste levensbehoeften voedsel, bekleding, beschutting. Zij verbruikten niet alles zelf. Zij spaarden een deel, maar niet om het in. een gat in de grond te stoppen of in een holle boom voor de kwade tijden. Dat doen de dieren. Neen, ze hebben het gespaarde „geïnvesteerd". Dat wil zeggen zij hebben het ter beschikking gesteld van 'n aan tal medemensen, die hun tijd daardoor niet voor het zelf bij eenbrengen van hun voedsel be hoefden' te gebruiken, doch heel ander werk konden gaan doen, b.v. het onderzoeken van dei na tuur, waardoor methoden^ wor den gevonden die het werk 'veel minder zwaar en de opbrengsten veel groter maken. Weer ande ren maken de werktuigen en de stoffen, die nodig zijn, om die betere werkmethoden in praktijk te brengen. Zo staat de ene pres tatie tegenover de andere. Flet ruilen van deze jirestaties tus sen de verschillende mensen is niet zo eenvoudig. In hun po gingen dit te vergemakkelijken, hebben de mensen het „geld" uitgevonden, iets wat we in de dierenwereld tevergeefs zoeken. Geld is dus eigenlijk iets, dat ons recht geeft op een prestatie van onze medemensen, hetzij di rect als dienstverlening (b.v. de kapper die ons haar knipt) of indirect in de vorm van 'n pro duct, dat door een prestatie tot stand is gebracht. Voor de lucht die u buiten inademt en die er is zonder dat andere mensen er iets voor hebben gepresteerd, behoeft u niet te betalen, even min voor de zonnestralen waarin u zich op uw wandeling koestert. Via het geld, via het „inko men" worden dus in feite de re sultaten van de menselijke ar beid, van de menselijke presta ties „verdeeld". Door onenig heid over deze verdeling hebben de mensen elkaar heel veel leed bezorgd, hetzij als leden van één volk,'hetzij als volkeren tegen, over elkaar. Dit laten wij hier verder onbesproken. Wij keren terug tot het spa ren. Het geld heeft niet alleen het „ruilen" van „prestaties" gemakkelijker gemaakt, I maar ook het sparen. De landbouwer en de turfsteker kunnen een hoeveelheid van hun eigen pro duct opslaan, maar hoe zou de kapper, de leraar, de weten schappelijke onderzoeker het resultaat van zijn arbeid moeten opslaan en sparen zonder geld. Door het geld is het mpgelijk geworden, dat iedereen spaart, ongeacht het soort werk dat hij verricht. Nu kunnen ook omge keerd aan de mensen die zich bezig houden met de voortbren ging van wat wij voor onze voe ding, kleding en beschutting no dig hebben, de gelden ter be schikking worden gesteld, nodig om moderne technische1 installa ties aan te schaffen, opnieuw 'n vorm van investering. Een volledige beschrijving van deze gang van zaken zou heel in gewikkeld en veelomvattend worden. Maar ook zonder dat is het duidelijk, dat sparen en in vesteren er op neer komt, dat eenieder niet het gehele resul taat van zijn arbeid verteert, maar een deel uitleent ten bate van wat wij noemen de econo mische vooruitgang of welvaart. Het uitlenen van kleine bespa ringen kan moeilijk rechtstreeks gebeuren. Daarbij verlenen ech ter de spaarbanken hun nuttige diensten. Hier ligt ook het gro te verschil tussen sparen bij de spaarbank en sparen in de oude kous. Met sparen in de oude kous komt de mensheid niet vooruit. De laatste week van oktober roepen de spaarbanken over de hele wereld de mensen op, zich op deze dingen te bezinnen. In 1957 lijkt de noodzaak daartoe groter dan ooit tevoren. Hoe verheugend is het, als wij mel ding kunnen maken van de bouw van vele nieuwe woningen een eerste levensbehoefte die voor vele onzer landgenoten nog steeds onbevredigd blijft van de opening van nieuwe scholen, van de ingebruikneming van nieuwe, veilige wegen, van de verfraaiing onzer steden met mooie parken, om maar een paar dingen van welvaart te noemen. Nu wedijveren de gemeente in het opsommen van alles wat zij op dit gebied nalaten investe ringsbeperkingen. Beperking van de investeringen is beperken van de vooruitgang, ja erger, want ook hier geldt dat reeds stilstand achteruitgang betekent. De die ren sparen zonder investeren en dat doen ook de oppotters in oude kousen e.d.) Daar komt men niet verder mee. Maar met investeren zonder sparen komt men ook niet verder, want dat is eenvoudigweg onmogelijk. De drukpers kan wel iets drukken dat op geld lijkt, maar het we zenlijke van 't geld zijn de pres taties die er voor geleverd zijn. Alleen voor zulk geld kunnen daarzaam andere prestaties ge kocht worden. Als de wereldspaarweek nog niet bestond, moest zij nu zeker worden ingesteld. Het is nood zakelijk dat wij ons realiseren dat de economische vooruitgang, de volkswelvaart, op het spel staat, wanneer we niet sparen voor onze investeringen. Maar de spaarder heeft ook zijn rechten. Het is niet meer dan billijk dat hij voor de pres tatie die hij, in geld omgezet, ter beschikking stelt, ook gelijk waardige prestaties terug iont- vangt. Daarom hameren de spaarbanken er voortdhrend op, dat de overheid de plicht heeft de waarde van het geld onver kort te handhaven. Want terwijl het spaargeld via de investerin gen zijn nuttig werk doet voor de economische vooruitgang, be houdt het toch voor ieder mens persoonlijk en voor ieder gezin tegelijk de nuttige functie, die het sparen in de dierenwereld ook heeft. Ook in het persoonlijk leven en in het gezin wisselen tijden von grote en minder grote behoeften elkaar af. Door regel matig te sparen, worden moei lijkheden en zorgen in de tijden van zwaardere lasten vermeden; wordt het mogelijk grote aan schaffingen te doen, die uit het lopend inkomen van één week of één maand niet zouden kun nen worden betaald. Door tijdig sparen kunnen jonge mensen ook een gezonde financiële basis leggen voor de stichting van een eigen gezin. Maar al weer, dit vooronderstelt, dat het geld zijn waarde behoudt. Daarom is de boodschap van de spaarbanken ter gelegenheid van de wereld spaarweek 1957 tweeledig Volk spaar Overheid houd het geld gezond BuitaaiansS NIEUWE SLAG VOOR HET BIJZONDER ONDERWIJS IN BELGIË. De Belgische socialistische minister van onderwijs Collard, heeft het bijzonder onderwijs in België opnieuw een slag toege bracht. De ouders van katholie ke kinderen zijn door de minis ter per circulaire beroofd van hun aanvankelijk toegezegde schoolgeldreducties. De betrok ken scholen zijn nu genoorzaakt de reductie van 400 franc jier jaar per kind van de ouders te rug te vorderen. De nationale federatie van ouder-comité's heeft woensdag reeds een pro test-bijeenkomst in Brussel be legd. VREDE IN GEVAAR? Stelselmatig wordt het Rus sische spel van kunstmatige op voering van de sjianning in het De Russische toeleg is uit deze acties duidelijk aan de dag getreden. Turkije NATO-land, dus vriend van het Westen moet ten overstaan van alle Ara bieren worden gedoodverfd als belager van Syrië en daarmee van de Arabische eenheid. (Mos kou tracht in de Arabische lan den vaste voet te krijgen in zijn aangemeten rol van beschermer der Arabische belangen tegen Turkije, het werktuig van Was hington. Eén klein succesje heb ben de Russen al geboekt. Jor danië, waarlijk geen vriend van Syrië, liet w7eten dat het zich achter zijn buurland zou stellen bij een Turkse aanval. De mach teloosheid van dergelijke ver klaringen van Arabische broe derliefde is in het verleden zon neklaar gebleken. Dit opzwepen van Arabische gemoederen is een uitermate gevaarlijk spel, dat de 'Russen gemakkelijk uit de hand kan lo pen. De wereldvrede is hier di rect in gevaar. Naar alle waar- niet afgekondigd. Het leven in Damascus vindt normaal voort gang, en het jmbliek geeft blijk met gemengde gevoelens te staan tegenover de agitatie van Egyp te, dat blijkbaar groot belang hecht aan een voorstelling van zaken, die de risico's zo groot mogelijk doet schijnen. In Turkije is met grote klem ontkend, dat dit land een aanval zou beramen oj) Syrië. Ook de agenda-commissie van de Ver. Naties schijnt niet bijzonder ge ïmponeerd door de Russische voorstelling van zaken, die Gro- myko in zijn schrijven heeft uit eengezet. Wellicht dat de vol gende week deze kwestie in de Assemblee zal worden i bespro ken. HET BRITSE ECHTPAAR OP REIS. Het Engelse koningspaar is na een bezoek van drie dagen aan Canada, in de Verenigde Staten aangekomen en door pre sident Eisenhower en de bevol king van Washington hartelijk ontvangen. Er zijn ernstige vei ligheidsmaatregelen genomen. PINAY NIET GESLAAGD. De Franse Nationale Verga dering heeft vrijdagavond het vertrouwen geweigerd aan de door ex-premier Antoine Pinay gevormde regering. Van de af gevaardigden stemden 248 tegen Pinay en 197 voor, Bisea®nland ALLÉÉN OM DE „SERVICE" AL Brillenspecialist VAN MAAREN NIET DUURDER MaaR.. WèL SECUURDERI DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughtersitr. 25 Markt 32 Nw. Ginnekenstr. 23 Nabije Oosten verder gespeeld. Syrië, met sovjetwapens volge stopt. is het wearloze lam, dat tegen krijgszuchtige Turken en hun Amerikaanse handlangers beschermd moet worden. Via de hoofdkwartieren van de West- europese socialistische partijen is het toneel thans verplaatst naar de Verenigde Naties in New York. Syrië vroeg 'n spoed- onderzoek naar de Turkse oor logsplannen. Gromyko wist on middellijk alle bijzonderheden over de beraamde Turkse aan val te vertellen. Syrische be richten over een afgekondigde noodtoestand completeren het beeld van een geprefabriceerde campagne. Het Westen heeft de stap bij de UNO reeds handig opgevangen. Engeland en Ame rika verklaarden zich terstond accoord met het gevraagde on derzoek. „Dan zal wel blijken, wie nu eigenlijk de vrede in het Nabije Oosten, in gevaar brengt" zo zei de Amerikaanse vertegen woordiger. schijnlijkheid wil Moskou geen oorlog. Zijn directe dreigemen ten aan het adres van Turkije zijn zuiver propaganda-manoeu vres, bestemd voor Arabisch ge bruik. Het gevaar dreigt niet aan de Russisclr-Turkse grens. Moskou heeft met zijn ijzeren organisatie zijn troepen volledig onder controle, en te allen over vloede heeft Amerika onomwon den verklaard dat de Russen bij een aanval op Turkije Ameri kaanse soldaten tegenover zich zullen vinden. De gevarenzone ligt aan Syrië's grenzen. Eén on bekookte schermutseling kan daar de vonk zijn, die een oorlog doet ontbranden. DE TOESTAND IN HET MIDDEN-OOSTEN. T>e oorlogsdreiging in Syrië blijkt nu inderdaad niet zo heel erg groot te zijn als door de.' be richten, die Radio Cairo de we reld in stuurt, wordt gesugge reerd. Er is geen mobilisatie in Syrië en ook is de noodtoestand Stassar, Statïonsstr. 88, Waalwijk PvdA ANTWOORDT KROESTJEV. De voorzitter van de Partij van de Arbeid heeft aan Kroest- jev, de secretaris van de Russi sche communistische partij, het volgende geantwoord „Meneer, in opdracht van het dagelijks bestuur van de PvdA bevestig ik de ontvangst van uw brief en het bijgevoegde memto- landum. Gegeven onze overtui ging, dat gij het zijt, die met uw systeem van regeren en over heersen de vrede bedreigt, is er tussen u en ons geen basis voor discussie. Met de u bekende ge voelens.'' In een toelichting op de brief zegt de PvdA o.m. dat uit het hierboven weergegeven stand punt blijkt, dat de partij terdege aandacht schenkt aan de zorge lijke toestand in het Midden oosten. Zij betreurt met alle na druk te moeten vaststellen, dat zij bij haar pogingen tot oplos sing van de jiroblemen steeds weer op de onwil van de Sovjet- Unie stuit, oplossingen te aan vaarden, die zowel het welzijn van de volken van het Midden- Oosten als de vrede in dit deel van de wereld zouden verzeke ren. De wapenleveranties van de Sovjet-Unie en haar satellie ten aan Arabische landen, zoals Egypte en Syrië, waarvan de re geringen gevormd worden door feodale grootgrondbezitters, die hun volkeren op de meest mens- onwaardige wijze uitbuiten en onderdrukken, maken het Mid den-Oosten hoe langer hoe meer tot een op springen staand kruitvat. Onder deze omstandigheden is de argumentatie van het me morandum van het communis tische centraal comité moeilijk ernstig té nemen. PRINS BERNHARD IN KEULEN Tijdens een bijeenkomst van de „Europa Union Deutschland" in Keulen heeft Prins Bernhard donderdag een rede gehouden over de problemen van de Euro pese samenwerking. Daarbii voerde hij 't pleit voor 'n „open" houding bij al hef Europese werk, een „open" organisatie van de samenwerking der Euro pese landen en een „open" eco nomische politiek. In (het bij zonder legde hij er de nadruk op, dat deze open politiek ook betracht moet worden tegenover de nog niet voldoende ontwik kelde landen, waardoor deze tot een stabiele afzet van hun eigen prodnkten en tot een voldoende graad van eigen ontwikkeling zullen kunnen geraken. „De tijd, waarin een kleine groep van personen over de internationale politiek besliste is voorbij", zo zei de prins. FARMACEUTISCHE INDUSTRIE IS BELANGRIJK EXPORTMIDDEL. Het vorig jaar werd door de Nederlandse farmaceutische in dustrie gezamenlijk voor rond 180 miljoen gulden geprodu ceerd. Meer dan de helft hiervan werd naar vrijwel alle landen van de wereld geëxporteerd. Vooral na de jongste oorlog is de Nederlandse export van far- maseutische producten aanzien lijk gestegen, mede door 't direct na de bevrijding uitvallen van Duitsland. In 1948 beliep de tota le productie in ons land nog slechts een bedrag van 66 mil joen gulden, waarvan 27,5 mil joen in het binnenland werd, af gezet. Thans bedraagt de bin nenlandse afzet 85,2 miljoen gulden en de export 93,1 miljoen gulden. MARKEN EILAND AF Sinds donderdag is Marken geen eiland meer. Langs de Gou geen eiland meer. Langs de Gouwzee naar De Nes op Noord- Holland loopt een smalle doch hechte strook grondde snieuwe dijk, een onderdeel van de grote Zuiderzeewerken en in feite het eerste werk van de inpoldering van de Markerwaard. Donder dag is, in tegenwoordigheid van minister Algera, minister van Verkeer en Waterstaat, 't laat ste open gedeelte van de dam gedicht, maar de Markers zullen nog even moeten wachten voor aleer zij van de nieuwe verbin ding gebruik kunnen maken tot dat de aansluitende weg op het (voormalige) eiland voltooid is. ONVERWACHT SUCCES WONINGBOUWLENING. Het overweldigende bedrag van 385 miljoen gulden is het verrassende resultaat van de Nationale Woningbouwlening, zaterdag 5 oktober per radio aangekondigd door de minister president dr. Drees, en vrijdag voor inschrijving opengesteld. Het totaal bedrag der inschrij vingen op deze obligatielening beloopt bijna het viervoudige van de honderd miljoen, welke de minister-president als 't mi nimum had genoemd. De Bank voor Nederlandsche Gemeenten, die de lening uitgeeft, heeft be sloten de totale som van 385 miljoen gulden als lening te aanvaarden. Bij de toewijzing zal dus geen „korting" wórden toegepast. Het verheugend grote resultaat van dé /leningoproep schijnt voor een zeer groot deel te danken aan de deelneming van legio kleine spaarders. Zowel bij de Bank voor Ne derlandsche Gemeenten zelf als bij de kantoren van de dertien grote handelsbanken die over al in het land vrijdag hun lo ketten voor de intekenaren had den opengesteld, waren 't vooral particulieren (kleine beleggers en spaarders) die zich als 'gega digden voor een of meeij obliga ties lieten noteren. Ook de pen sioenfondsen, voornamelijk de kleinere instellingen en bedrijfs- jiensioenfondsen toonden grote belangstelling. A-GRIEP OP TERUGTOCHT. De A-griepepidemie is aan het afnemen. Op sommige plaatsen spreekt men over een reeds vrij wel afgelopen zijn van de epi demie. Deze daling valt ook waar te nemen in de ziekenhuisopna. men, 'Volgens het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid begint de verleden week ge constateerde lichte afname van het aantal influenza-gevallen zich voor het gehele land duide lijker af te tekenen. NYLON ZANDZAKKEN LEVE REN WAARDEVOLLE HULP BIJ DIJKBOUW. De afsluiting van de Pluimpot in de zuidhoek van Tholen, is mede een mooi succes gebleken voor het nieuw.e materiaal, dat hierbij gebruikt werd, de Enka- lon-zakken, die in staat bleken voor de dijkbouwers geheel nieuwe perspectieven te openen. Met de Enkalon-zandzakken kan men in strooinsnelheden werken die voor de tot dusver gebezigde constructies uit rijshout en stortsteen ontoelaatbaar waren. Nu zullen bij de dichting van de delta-werken zeer grote stroomsnelheden moeten wor den overwonnen en daarom is het zeer gunstig dal de dijkbou wers in deze Enkalon-zakken 't materiaal gevonden hebben omi de daarbij te verwachten moei lijkheden het hoofd te bieden. De bij de Pluimpot gebezigde methode was met behulp van Enkalon-zakken een afsluiting to maken, om vervolgens achter deze dam, ongehinderd door stromingen, de eigenlijke 'dam aan te leggen. Daarna worden de Enkalon-zakken weer opge vist om elders hun diensten te bewijzen. Met behulp van grote grijpers kan zulk een Enkalon- dam worden gebouwd en weer afgebroken. De Enkalon-zand- zak bewees twee grote voordelen te hebben, die de dijkbouwers bijzonder aanspreken, nl„ grote bestendigheid tegen zeewater en een fantastische sterkte. Bij de fabricage wordt gebruik gemnakt van zeer zwaar garen, terwijl de zakken op leen heel speciale manier huisvormig geweven worden. Het gevolg van deze werkwijze is, dat men een Enka- lon-zak, gevuld met 2006 kilo zand, gerust van een hoogte van zeven meter uit een kraan op qpn betonnen vloer kan laten vallen zonder dat er stukken komen. De manier van vullen is ook zeer speciaal voorbereid in de constructie van de zakken, zo, dat zij op een kleine opening na geheel gesloten worden be vestigd aan een trechter, van waaruit het. zand er in gebracht wordt. De Enkalon-zakken zijn bijna twee nieter lang en ze zou den nog veel groter kunnen zijn met dezelfde graad van sterkte, maar de dijkbouwers hebben nog geen middelen gevonden om dergelijke enormje zandhoeveel- heden te hanteren. De Delta-dienst stelt zich zeer veel voor van de sterk ver eenvoudigde werkwijze, die door de Enkalon-zandzakken moge lijk wordt gemaakt. Hier levert dus een moderne Nederlandse industrie een veel goedkoper en handzamer materiaal voor de bestrijding van de erfvijand van de Nederlandse kusten. En dit iis een prestatib jjlie wel een speciale vermelding waard is. Alle kortingen worden direct algetrokken VOORAL VOOE UW BRIL 9 iedere brilreparatie in één uur klaar iedere nieuwe bril in een halve dag (uitgezonderd dubbele glazen) 9 ziekenfondïkortingen worden onmiddellijk ingehouden HET MODERNSTE optrekbedrijf der Langstraat WERELDCONGRES LEKENAPOSTOLAAT. Eenheid en verscheidenheid onder de katholieken. Op de slotzitting van het tweede wereld congres voor het lekenapostolaat hebben het woord gevoerd de secretaris generaal van het permanent comité voor de wereld congressen van lekenapostolaat, dr. Vittori- no Veronesz en kardinaal Siri no Vero nese van Genua. Dr. Veronese hield een inleiding over eenheid en verscheidenheid van de katho lieken. Aan de ene kant manifesteert zich de oneindige verscheidenheid van de men sen, aan de andere kant de diepe onver woestbare eenheid, waarvan het zichtbare symbool de blanke figuur van de opvolger van de apostel Petrus is. Men moet zich van deze beide realiteiten bewust worden. De eenheid van alle katholieken, die geens zins uniformiteit is, en hun verscheiden heid, die niet in verdeeldheid mag ontaar den. Van bijzonder belang is volgens Vero nese de culturele verscheidenheid, want of schoon beschaving - zijnde mensenwerk - in geen enkel opzichtbepalend is voor het leven der Kerk, speelt zij toch een rol bij het bepalen der religieuze gevoeligheden en is zij dus de oorzaak van soms aanzien lijke verschillen in het beleven van het ka tholicisme. Bovendien bestaat dan volgens dr. Vero nese nog de verscheidenheid in keuze. In verband met de verscheidenheid der ka tholieke organisatie onderstreepte spreker, dat ook onder deze verscheidenheid een eenheid schuilt, namelijk de eenheid, die ligt in het feit, dat allen gelijkelijk geroepen zijn. Drie stelregels. Dr. Veronese verzocht het congres ten slotte zijn adhaesie te betuigen met de vol gende stelregels: 1 voorrang van het spiri tuele, absolute voorrang van de bovenna tuurlijke levensmotieven boven de aardse..., ook de meest edele, zoals familie en va derland; 2 een positieve opvatting van het katholicisme als openstaande voor allen; 3 zich bewust er van zijn in dienst der kerk te staan en niet zich van haar te kunnen bedienen. Kardinaal Siri zeide in zijn toespraak, dat het congTes aandacht heeft besteed aan de crisis der wereld, omdat deze de plicht van de leek deel te nemen aan het aposto laat dringender maakt dan ooit. Kardinaal Siri liet er tenslotte op volgen, dat niet alle katholieken zijn geroepen tot het leken apostolaat in de strikte zin van deze term, doch dat dit niet betekent, dat zij niet op de een of andere wijze apostolaatswerk be horen te doen. Daags te voren had mej. M. Klompé, mi nister van maatschappelijk werk, op het symposion „Het speuren naar God in de hedendaagse maatschappij" de eenzaam heid van de mens in de grote geïndustriali seerde centra geschilderd.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1