VROOM DREESMANN -prijzen woens 1 12' 89' 95' 35' SPOEDEISENDE VERGADERING GEMEENTERAAD SPRANG-CAPELLE SCHADUW OVER LEVEN door CARRY VAN DER RIJKEN 1). Ten einde raad was Ine naar een advocaat gegaan en had hier mede het echtscheidingsproces aanhangig gemaakt, 't Was niet langer vol te houden. Han had haar zelfs niet in zoverre ont zien, dat hij zelf die moeilijke stap had gedaan. 1 Diep vernederd had Ine zich gevoeld. Hoe kon hij 't haar aan doen En de kinderen dan... De jongens waren nog klein, Ma- riesje, hun oudste, was nu vier. Ze was z'n lieveling. Hoe kón hij De rechtgeleerde had haar aangeraden te verhuizen, liefst naar een andere plaats. Ze koos Rotterdam!. Haar ouders woon den daar. Ze voelde zich zo eenzaam en zo doodongelukkig helemaal geen zelfstandige jonge vrouw, die met drie kleine kinderen 't „Leven" aan moest kunnen. Na 't gesprek met de advocaat had ze haar vader opgebeld; hem dringend verzocht naar Den Haag te komen. Ze wist Han in Brussel, en die avond luisterde de oude heei^ Francken zwijgend naar 't droeve relaas van Ine's laatste twee huwelijksjaren. Hij viel haar niet in de rede met „Ik heb 't je wel voorspeld" en „Je was gewaarschuwd". Hij be loofde zijn dochter naar een huis uit te kijken en anders moest ze met de kinderen maar zolang thuis in komen. Och vader, u weet zelf dat dit niet gaat. Moeder is al dood- m)oe als de kleinkinderen een uurtje op visite zijn. Zo was 't inderdaad. Tegen 't gesprek met haar va der had Ine niet opgezien. Vader en zij hadden elkaar altijd zo goed begrepen. Er waren maar weinig woorden nodig tussen die beiden. Met Ine's moeder was 't heel wat anders. Uiterst teer vrouw tje, altijd verwend en ontzien, leek 't soms of 't leven aan haar voorbij gleed, haar niet werke lijk raakte. Met hun zorgen gin gen de kinderen naar vader; dat j was altijd zo geweest vanaf Ine's j vroegste herinneringen. Ook toen ze voor 't eerst thuis kwam met j Han van Es, was 't haar vader geweest, die met zijn scherpe j mensenkennis de zwakkeling j had gezien in de knappe inne mende jongen. Haar moeder zag enkel de charmante vlotte ma- nier van omgang. Waardeerde z'n wat vleierige conversatie en j was er in haar hart trots op dat j haar blonke Ineke zou trouwen j met een man, waar zoveel meis- jes naar hengelden. Maar papa Francken had toch kans gezien 't huwelijk bijna drie jaar uit te i stellen. Nooit had Ine thuis ge klaagd over haar man. Da'ar was i ze te trots voor. Daarbij't we ten, hoe weinig sympathie haar vader voor Han voelde. Bij moe der hoefde ze helemaal niet aan te komen. Die zou er, niets van begrijpen, volkomen overstuur raken, alleen al bij 't idee van een mogelijk schandaal. Het kalmeerde de jonge vrouw dat haar vader de zaak zo rus-, tig, zo bijna zonder commentaar opnam. Hij oordeelde het ver-b standig, dat ze naar Mr. Raaij-1 makers, de zoon van een van z'n vrienden^ was gegaan. Financi- eel en moreel was 't voor haar zo niet om uit te houden. Ze wa ren in gemeenschap van goede ren getrouwd. Han had echter de laatste tijd zoveel voor zich zelf nodig, dat 't huishoudgeld, dat hij Ine gaf, belachelijk wei nig was. Ze kon er onmogelijk mee toe. De dienstbode had ze ai af moeten schaffen; enkele van haar mooiste sieraden had ze verkocht. E13 dat voor 't ver wende rijke lui's dochtertje Ine Francken Vóór hij Iaat in de avond van Ine afscheid nam, beloofde de oude heer haar nog eens, zo gauw mogelijk naar een geschik te woning om te zien, en zorgde hij, dat ze de eerste weken ten minste financieel geen narigheid zou hebben. Inniger dan anders kuste zij haar vader bij 't weg gaan en even hield hij haar smalle gezicht in z'n hand. Kindje, flink hoor. Je bent immers mijn dochter Niets in z'n stem verried, hoe zeer hij getroffen was door dit grote leed van z'n kind. Deze breuk tussen man en vrouw, die welhaast niet te herstellen zou zijn... i Alleen leek 't of zijn anders zo kaarsrechte gestalte nu wat gebogen was, toen hij, 't trottoir af liep naar z'n wagen. De weken die volgden waren voor Ine een marteling. Elke dag belde ze vaar vader op; hoorde van hem, hoe verdrietig mama in 't begin was geweest, hoe ze nu wat opfleurde bij 't vooruit zicht dat ze in Rotterdam! kwam wonen. Maar1 hij vertelde er niet bij, hoe doodsbang Mevrouw Francken was voor alles wat haar kennissen wel zouden zeg gen. Ine wist nu ook, dat hij een klein benedenhuis voor haar had kunnen huren. Ze was gaan kijken, vond alles tevoren goed, beheerst door één gedachte: weg uit Den Haag, weg van Han en die andere vrouw... De eerste van de nieuwe maand bracht mijnheer Fran cken Ine en de kinderen met z'n wagen naar Rotterdam. De be groeting tussen mama Francken en Ine dreigde sentimenteel te worden. Even leek het of er ver raderlijke tranen wilden komen, maar fel, intens, beheerste zij zich. Ze wou niet. Voor haar vader niet, voor de kinderen niet... Vooral Mariesje, en Joop van drie, waren verrukt over al het Iflijmen nieuwe en trokken hun moeder de gang door, de kamer binnen. Armje kleuters, dacht ze. En op haar rondgang door het nieuwe huis nam ze 't zich voor: de kinderen zouden een blijde, zonnige jeugd hebben. Zover zij er iets aan doen kon, zouden ze niet hoeven te lijden onder de zorg en 't verdriet van hun moeder. Dit besluit gaf haar moed. Ze knikte haar vader eens hartelijk toe. Wat heeft u 't hier allemaal al fijn voor elkaar zei ze dank baar. Ik ben blij, dat je zo, vlak in de buurt komt wonen, zei de oude mevrouw. En zo gebeurde het, dat de bewoners van de deftige Singel mijnheer en mevrouw Francken zagen aankomen, met drie kleine peuters. Eén die door mijnheer naar binnen werd gedragen, zó slaperig dat ie z'n oogjes haast niet open kon houden. Dan een jongetje met blond pagekopje en ernstige, heel blauwe kijkers. En naast mevrouw een klein meisje met dansende pasjes en een Levendig gezichtje. De mensen achter hun grote ramen praatten. (Wordt vervolgd). ALLEEN GELDIG WOENSDAG 23 OCT. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Wollen cols, m. hoge hals, in prachtige mode kleuren. Speciaal voor in deux-pièces en mantelpakjes 95 Tweed; een pracht kwaliteit Italiaanse im port. Maak zelf Uw rok of wintermantel- pak. 140 breed, £25 per meter 3 Leuke fantasie kleutertruitjes, in verschil lende streepdessins. Rood, bleu, koren, grijs, geel en wit. Maat 2 5.10 A 50 Maat 1 4 Zwanendons, bedrukt met meerkleurige- fant. dessins op moderne fonds. A 45 Uiterst voordelige aanbieding; p. m. Staande schemer lamp, modern van vorm en kleur. Met 45 cm. kap, overtrok ken met mooie kwali teit plastic, in 6 ver schillende kleuren en ^jessins 4 90 Nu de bollen in de grond, voor een fraaie tuin in het voorjaar! Gekeurde export partij. Iedere soort ver pakt in luxe doos, met plantaanwijzing. Tul pen, narcissen, crocus-' sen, blauwe druiven en hyacinten. Per doos Prisma kinderschoe nen, ook nu weer met de bekende ijzersterke originele Prisma vorm- rubber zolen. Diverse kleuren, ook in gesp- model verkrijgbaar. In de maten 32-36 7.95 28-31 6.95 24-27 6.25 22-23 4.95 A 50 20-21 Manchester sport- pantalons; poolvast, 1 met Engelse zoom; zakken afgebiesd met leer, achterzak met ritssluiting. In grijs, blauw en 4 75 bruin 8 3 Zeer voordelige aanbie ding: borden, in crème Maastrichts aardewerk eerste keus. Diep, plat en dessert naar keuze. 3 voor Gebreide dames handschoenen, van prima kwaliteit wol; leuke rolboord, met goudgarnering. In zwart, rood, bordeaux, grijs, beige en 4 95 olijfgroen I Weekend- of bood- schaptas, grote maat, in diverse aardige zil verdraad ruitstoffen, waterproof Zwaar lederen handvat en leder langs rits F 75 en voorzakken 3 Bureautafel, met grote berglade, geheel gepolijst beukenhout, 110 x 63 cm. Ook zeer geschikt voor de stu derende Ar jeugd TO." DEN BOSCH TILBURG HELMOND Taai-taaiook lekker bij de koffie, 3 O c 250 gram 3 Jm Gedroogde pruimen; heerlijk zoet, 250 gram De bouw van 18 woningen wordt bij onderhandse aanbesteding opgedragen aan Fa. G. van Kempen te Tilburg. Gemeentelijke industriehal wordt in huurkoop ver kocht aan Fa. Keiler te Pijnacker. Verhuur bedrijfspand Raadhuisstraat. Vrijdagavond kwam de raad dezer ge meente in spoedzitting bijeen onder voor zitterschap van loco-burgemeester H. Win kelman. De heer Timmermans had bericht van verhindering gezonden. Na opening met gebed kwam een voor stel van B. en W. aan de orde tot onder handse aanbesteding van de bouw van 18 woningwetwoningen. In hun preadvies op dit voorstel zeggen B. en W. In de vergadering van 14 juni 1957 be sloot de raad tot de bouw van 18 woning wetwoningen, t.w.: a. 6 woningen te Sprang aan de Mo lenstraat (op de grond aangekocht van de heer van Schuppen) (2 blokjes van 3 wo ningen) b. 6 woningen te Vrijhoeve-Capelle (4 aan de Wilhelminastraat en 2 aan de Bea- trixstraat) c. 6 woningen te Capelle aan de Schre- velstraat (1 blokje van 2 en 1 blokje van 4 woningen). Bij brief van 25 juli 1957, heeft de Hoofdingenieur-Directeur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid mede deling gedaan van diverse wijzigingen, wel ke in het bestek dienden te worden aan gebracht, die wefiswaar alle verbeteringen zijn, maar ook de bouwkosten hoger ma ken. Indien hieraan wordt voldaan, kon tot aanbesteding worden overgegaan. Inmiddels had de Minister van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie bij circulaire van 12 juli 1957 afd. Fin. (BB) medege deeld, dat financiering van woningwetbouw anders dan met vaste leningen niet meer toelaatbaar is. Zoals de raad bekend is, is het onmogelijk tegen het vastgestelde ren tegamma leningen aan te trekken. Ook B. en W. zijn daarin, ondanks vele herhaalde pogingen, niet geslaagd. Genoemde Minister deelde echter in de bewuste circulaire eveneens mede, dat in dien als gevolg van gemis aan vaste finan cieringsmiddelen de woningbouw zou stag neren men zich tot de Minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid kon wenden, die dan zal trachten te bevorderen, dat hierin wordt voorzien. Bij brief van 13 september 1957 hebben B. en W. zich in die zin tot die bewinds man met een dergelijk verzoek gewend. Thans is telefonisch medegedeeld, dat dit verzoek eerst in overweging kan wor den genomen, indien de woningen aanbe steed zijn en de Minister zich met de aan nemingssom kan verenigen. Daarom dient thans met spoed tot aanbesteding te worden overgegaan, omdat het bouwvolume vervalt, indien vóór 1 januari 1958 geen machtiging FEUILLETON I van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" tot gunning door de Minister is verstrekt. De vraag is derhalve of tot openbare of onderhandse aanbesteding dient te worden overgegaan. Nu heeft de gemeente met openbare aanbestedingen slechte ervaringen opge daan. Bij de laatste openbare aanbestedingen van de woning met PTT-kantoor te Sprang op 6 september 1957 kwam de laagste in schrijver op een prijs, die ruim f 5000 bo ven de begroting lag, n.l. f 33.766. - Toen is dit object onderhands aanbesteed aan de fa. G. van Kempen te Tilburg voor f 29.600.-. Deze firma was ook de laagste inschrij ver bij: a. de openbare aanbesteding van 14 woningwetwoningen op 27 april 1956 (26 duizend gulden beneden de opvolger) b. de openbare aanbesteding van 6 wo ningwetwoningen op 15 maart 1957 (f 9000 beneden de opvolger). Met het oog hierop en het feit, dat open bare aanbesteding van de woning met PTT kantoor op 6 sept. 1.1. ook een mislukking was, stellen B. en W. voor de bouw van deze 18 woningen eveneens te gunnen aan de fa. G. van Kempen te Tilburg. Deze is bereid de 18 woningen te bou wen voor de som van f 246.600. -het geen neerkomt op f 13.700 per woning. Rekening er mee houdende, dat als ge volg van de hierbovengenoemde voorge schreven verbeteringen de bouwkosten ho ger zijn, komt deze prijs B. en W. zeer re delijk voor. Zij menen dan ook, dat onder handse aanbesteding in het belang der ge meente moet worden geacht. Gelet op het feit, dat de heer van Kem pen tot grote teyredenheid reeds 40 wo ningen in de gemeente heeft gebouwd en een betrouwbaar en vakbekwaam aannemer is, geven B. en W. de raad in overweging daartoe te besluiten. De voorzitter meent dat dit uitvoerig preadvies voor zichzelf spreekt, doch wijst er nogmaals op dat gebrek aan geldmidde len het bouwen van deze woningen heeft opgehouden. Wil de gemeente voor een vaste lening in aanmerking komen en voorkomen dat 1 januari a.s. haar bouwvolume vervalt, dan zal de grootst mogelijke spoed moeten wor den betracht. Dit is voor B. en W. de door slaggevende reden geweest de raad voor te stellen tot onderhandse aanbesteding over te gaan. Bij openbare aanbesteding moet men beginnen met advertenties te plaatsen. Na 14 dagen is de aanbesteding. Na de gunning moeten Ged. Staten hier aan nog hun goedkeuring hechten, zodat op 1 januari nog niet met bouwen is be gonnen met alle gevolgen van dien.. De heer Vos vraagt of niet alle 33 wo ningen, waarvan destijds sprake was, thans tegelijk onderhands aanbesteed kunnen worden. Anders zou het bouwvolume voor die andere 15 woningen per 1 januari soms vervallen. De voorzitter merkte op dat de gemeen te nog geen bouwvolume voor deze 15 woningen toegewezen kreeg, omdat die eer ste 18 woningen nog altijd niet gereali seerd waren. B. en W. hopen door spoedig die 18 woningen te gaan bouwen, ook die andere 15 woningen nog te kunnen reali seren. De heer van Caem kon zich met het voorstel wel verenigen, doch zou er bij de aannemer op aandringen snellere voort gang met de bouw te maken, gezien de er varing met andere bouwwerken. De ge meente lijdt daardoor ook schade door huurderving. De voorzitter zegt dat ook B. en W. zich geërgerd hebben aan de door de heer v. Caem gesignaleerde stagnatie. B. en W. hebben daar terdege achterheen gezeten, maar de verklaring die de betrokken aan nemersfirma er van gaf bleek zeer aanne melijk. De heer Dekkers kan zich, nu de situa tie zo ligt, wel met het voorstel van B. en W. verenigen, maar vindt het toch jam mer dat geen openbare aanbesteding meer kan plaats hebben. Hij acht het foutief dat de overheid tot onderhandse aanbesteding overgaat. De vborzitter wijst er op dat de schuld van deze gang van zaken bij de plaatselijke aannemers zelf ligt. Hij heeft zich ook ten zeerste over deze houding van de plaatse lijke aannemers verwonderd en begrijpt niet waarom zij onderling geen contact met el kaar opnemen en stappen ondernemen om zich deze bouwwerken in de gemeente niet te laten ontgaan. Waar niemand verder nog het woord of stemming verlangt wordt het voorstel zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel tot verkoop in huurkoop van de gemeentelijke industriehal. In hun toelichting op dit voorstel zeggen B. en W. o.m. In de vergadering van 15 april 1955 be sloot de raad tot de bouw van een industrie hal t.b.v. de rolschaatsenfabriek E.S.M.I. van de heer A. J. Vos alhier. Thans, nu de hal practisch gereed is, heeft de heer A. Vos B. en W. op 23 augustus 1.1. te ken nen gegeven dat hij van de hal afziet. B. en W. hebben de heer Vos medege deeld, dat nu de huurkoopovereenkomst eenzijdig door hem wordt verbroken, de gemeente zich tegenover hem alle rechten op vergoeding van de dientengevolge door haar te lijden schade voorbehoudt. Daarna hebben B. en W. in „Elseviers Weekblad", het „Financiëel Dagblad" en de „N.R.C." advertenties doen plaatsen, waar in de industriehal te koop of in huurkoop is aangeboden. Hierop zijn 19 brieven om inlichtingen binnengekomen. Na diverse onderhandelin gen met de diverse reflectanten bleven 2 bedrijven als serieuze gegadigden voor de hal over, met wie nader contact is opgeno men n.l. Keiler Keuken- en Parketvloeren- fabriek te Pynacker en de fa. L. de Wit, Groothandel in papier, te Rotterdam. De Fa. Keiler vervaardigt keukens (in de geest van de bekende Bruinzeel-keu- ken), terwijl de Fa. de Wit een grondstof voor de papierindustrie produceert. Daarbij geven B. en W. de voorkeur aan de Fa. Keiler. Deze firma maakt een prach tig produkt, n.l. fraaie Amerikaanse keu kens naast eenvoudige keukens, maar van zeer goede kwaliteit. Firmanten zijn de heren G. en H. Kei ler. Voor zover de informaties strekken staat deze firma goed aangeschreven. Zij is goed van orders voorzien, haar betalingen gaan regelmatig, zij heeft een behoorlijke omzet en een personeelssterkte van pl.m. 50 man. Het bedrijf kan in Pynacker ech ter niet meer uitbreiden, daar het uitbrei dingsplan aldaar zulks belemmert. Hier door is uitbreiding van de productie aldaar niet mogelijk, waardoor de expansie van het bedrijf, welke als gevolg van de steeds toenemende vraag naar het product zeer urgent is en grote mogelijkheden zou bie den, wordt geremd. Juist het feit, dat hier een industriehal kant en klaar is, waardoor uitbreiding der productie op korte termijn mogelijk is, heeft de fa. Keiler doen reflecteren. Maar dan dient op zeer korte termijn te worden beslist. Het bedrijf zal hier ter plaatse de deuren voor de keukens gaan vervaardigen, waardoor te Pynacker ruimte voor verdere ontplooiing vrij komt. Er bestaat een zeer goede kans, dat verdere uitbreidingen te Sprang-Capelle zullen geschieden. Het be drijf zal hier starten met pl.m. 10 man personeel, waaronder enige vakbekwame houtbewerkers, hetwelk het hoopt ter plaatse te kunnen aantrekken. De aan B. en W. overgelegde balans en resultaten rekening geven de indruk van 'n gezond bedrijf, dat nog in zijn groeiperiode is. De fa. de Wit is een groothandel in pa pier en wenst hier, zoals gezegd, een grond stof voor de papier-industrie te gaan ver vaardigen. Zij zou voorlopig 5 man per soneel ter plaatse moeten aantrekken. Beide firma's wensen de hal slechts in huurkoop te aanvaarden en beide zijn be reid bij de ingebruikname 20 der stich- tingskosten ineens te betalen, overeenkom stig de wens van Ged. Staten. Alles bij el kaar genomen geven B. en W. de voor keur aan de fa. Keiler. De kostprijs van de hal kan als volgt worden becijferd Grondkosten 2640 m2 a f 2,33 per m2 is f 6152. - Bouwkosten aannemingssom f 36186.- kosten spanten (niet in bestek opgenomen, doch geleverd door de gemeente) f 13700. - aansluiting op waterleidingnet f 180. - aansl. op elektriciteitsnet f 360. - architectenhonorarium en toe zicht (ged. wedde gem. arch.): f 1835.- renteverlies tijdens de bouw 5V2 van f 50.426.- 2 f 1387.- Totaal f 53648. - Totale stichtingskosten f 59800. - In principe is met de fa. Keiler overeen gekomen, dat 20 der stichtingskosten of f 12000. - ineens zal worden betaald bij de ondertekening van de huurkoop-overeen komst en het restant van de koopsom ad f 47.800. - in 15 jaar, in halfjaarlijkse termijnen. Dit bedrag wordt nog vermeerderd met een vergoeding voor de ten laste der ge meente komende kosten van verzekering, belastingen en administratie. Deze kosten zullen vermoedelijk per jaar bedragen: verzekering plm. 4%o van f 59.800. - f 240.- grond- en waterschapslasten f 100. - straatbelasting f 50. - administratiekosten f 60. f 450. - of per half jaar f 225. - Waar het risico voor de gemeente in ver band met de storting ineens van een ge deelte der koopsom ad f 12000. - zeer be perkt is en Keiler Keuken- en Parketvloe- renfabriek zeker i.v.m. de grote behoefte aan woningen in ons land ongetwijfeld een goede toekomst tegemoet gaat, stellen B. en W. voor de gemeentelijke industriehal in huurkoop te verkopen aan de firma Kei ler. De voorzitter zegt dat hij het uitvoerige preadvies nog nader mondeling zou willen toelichten, doch hij meent zulks beter in een besloten zitting te kunnen doen. Daar geen der leden hiertegen bezwaar heeft gaat de raad in geheime zitting over. Na heropening stelt de voorzitter, in aansluiting op de bespreking in geheime vergadering, voor, de betreffende industrie hal in huurkoop te verkopen aan de fa. Keiler te Pynacker, onder voorwaarden e.d. als in het preadvies omschreven. De heer voor wie deze hal aanvankelijk gebouwd werd, heeft zich eigener beweging terug getrokken. Op grond daarvan zijn met an dere firma's onderhandelingen aange knoopt die tot een goed einde zijn gekomen. Hangende deze onderhandelingen kon niet meer op het besluit van de heer Vos wor den teruggekomen, daar er inmiddels reeds aanbiedingen aan anderen waren gedaan, die de gemeente niet meer kon intrekken. Zonder verdere opmerking wordt dit voorstel met algemene stemmen aangeno men. Voorstel tot verhuur van een bedrijfs pand aan de Raadhuisstraat. Het preadvies van B. en W. hieromtrent luidt als volgt: Zoals bekend is bij raadsbesluit van 29 juni 1956 t.b.v. de aanleg van een plein ten zuiden van het gemeentehuis, aangekocht van de heer H. A. Quirijns alhier, het per ceel, kadastraal bekend gemeente Vrijhoe ve-Capelle, sectie B nr. 721, met het zich daarop bevindende bedrijfspand. Bij raads besluit van 1 maart 1957 is vervolgens een krediet gevoteerd van f 38.525. t.b.v. de aanleg van het onderhavige plein. Met het oog op de noodzakelijke investeringsbeper king achtten Ged. Staten van dit gewest 't wenselijk de verharding van dit plein tot een gunstiger tijdstip uit te stellen., Derhal ve mag thans, behoudens de beschikking over vaste financieringsmiddelen, uitslui tend de weg rond het t.z.t. te creëren plein worden aangelegd. Aangezien deze weg juist de ter plaatse staande bedrijfsruimte vrij laat, hebben B. en W. overwogen of het niet wenselijk zou zijn het slopen van dit pand uit te stellen totdat het plein als zodanig kan worden aangelegd. Dit temeer nu zich de N.V. Handel-Chemie i.o. te Kaatsheuvel heeft aangemeld als huurder hiervan. Genoem de N.V. houdt zich bezig met het in op dracht afvullen van aerosolproducten in sa menwerking met de Euro-Aerosol C.V. te Sliedrecht. Het ligt in het voornemen dat t.z.t. door deze N.V. een nieuwe industrie hal zal worden gesticht, doch tijdens de voorbereidingen hiertoe zal gaarne van het bedrijfspand van de heer Quirijns gebruik worden gemaakt. Afgezien van het feit of een nieuwe in dustriehal zal worden gebouwd, zal het noodzakelijk zijn het bedrijfspand van de heer Quirijns te ontruimen per 1 juli a.s., daar per 1 september 1958 in dit gebouw waarschijnlijk de Prot. Chr. ULO-schooI zal starten, ten aanzien waarvan t.z.t. af zonderlijke voorstellen zullen worden ge daan. Genoemde N.V. is bereid wegens huur f 150. per maand te betalen, welke huur voor het gehele tijdvak vooraf zal worden betaald. Geen der leden heeft bezwaar tegen dit voorstel. Agendapunt 5 „Mededelingen", wil de voorzitter na afloop liever in besloten zit ting bespreken en daar er geen vragen voor de rondvraag waren ingekomen kon hierna de vergadering met gebed worden gesloten. GEMEENTERAAD VLIJMEN Uitbreidingsplan Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg. Onder voorzitterschap van Burgemeester J. J. W. van den Hout kwam de gemeen teraad van Vlijmen donderdag j.l. bijeen ter bespreking van een korte agenda van 6 punten. In een verbazend snel tempo gingen zij onder de hamer door, want in een record tijd van 17 minuten was alles afgehandeld. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving door de raad aangenomen. De raad besloot tot vaststelling van de exploitatievergoeding over het jaar 1956 voor het gewoon en voortgezet lager on derwijs. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot vaststelling van de te verlenen vergoeding van de beloning voor het vakonderwijs handwerken over het jaar 1956 aan de besturen der R.K. Meisjes scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. Enkele percelen grond zullen onteigend worden, die gelegen zijn in het uitbrei dingsplan De Vliedberg. Zonder slag of stoot ging de raad er mee accoord. Ook ging de raad direct over tot aan neming van het uitbreidingsplan in hoofd zaak en een uitbreidingsplan in onderdelen voor de kommen Vlijmen, Nieuwkuijk en Haarsteeg, met de daarbij behorende be- stemmings- en bebouwingsvoorschriften. Als laatste punt ging men over tot de stemming voor leden van de Commissie Woonruimtewet 1947. Uitgebracht werden 11 stemmen (2 blanco) voor elk lid, t.w. A. L. v. d. Hout, Mevr. M. C. Mostermans- Pijnenborg, M. J. Pulles Haarsteeg, C. A. Eekels en J. v. Helvoirt. In de rondvraag ging de heer Berkel- mans dieper in op de kwestie van het bouwvolume der gemeente voor de vier woningen die voor 1958 gebouwd moeten worden. Hij vroeg hierop toelichting. Een ambtenaar der gemeente gaf uitleg op verzoek van de voorzitter, waarna Bur gemeester v. d. Hout de vergadering met gebed sloot.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2