De 1 Ecli io var iet Zui< Jen WAALWIJK Uit de Langstraat MAANDAG 21 OKTOBER 1957 80e JAARGANG No. 79 Drun en PSieuwkziik Haarsteeg Wij vragen voor dit blad voor DRUNEN- EL SHOUT een ijverig BEZORGER Elshout Sprang Waspik PaamssÊotak Pa Geertrui tien berg in welk land de industrie kan wer ken met zeer goedkope grondstoffen •en lonen. Er is een groot aanbod van zeer fraaie en scherp concurre rende Italiaanse stoffen op diverse markten. Intussen is in de bedrijven nog niet overgegaan tot ontslag van per soneel, aangezien men wil afwach ten of het getij nog zal keren. Wel is in enkele gevallen sprake geweest van kleine selectie-ontslagen, ter wijl ook over het algemeen het ver loop van arbeidskrachten niet wordt aangevuld. De organisaties van de werkgevers •en de werknemers in de wolindus trie bestuderen de huidige situatie nauwlettend, doch tot dusver is er geen blijk van dat de toestand op korte termijn gunstiger zal worden. (N.T.Crt.) B.B. WANDELCLUB. De B.B. Wandelclub heeft haar keur van wisselbekers en lauwer takken wederom uitgebreid met een fraaie 2de prijs, welke zij zaterdag j.l. behaalde tijdens de door de wan delclub OKÉ uit Utrecht georgani seerde wandeltocht. Wederom kwam tot uiting het enthousiasme en de goede teamgeest in deze groep. Bij het ten einde lopen van het seizoen, sporen wij deze tot pres taties in staat zijnde, maar nog jon ge club aan, het volgende seizoen de door haar behaalde wisselbekers met hetzelfde enthousiasme te ver dedigen, als waarmee ze behaald zijn. AUTO IN PIUSHAVEN IN TILBURG, Notaris wist zich te redden. Donderdagnacht pl.m. 1 uur is ter hoogte van de Gildebroe- dersstraat tegenover de firma Schraven Eijsbouts een auto in de Piushaven gereden. De wagen kwam ver van de kant in 't wa ter terecht. De bestuurder, de Tilburgse notaris G. Appels, wist het schuifdak van de wa- ben tijdig open te krijgen en de auto te/ verlaten. Hij zwom daar op naar de kant, waar hij door de politie, die snel ter plaatse was, verder geholpen werd. Na in het ziekenhuis onderzocht te zijn op mogelijk kwade gevolgen van deze belevenis, kon de heer Appels ongedeerd huiswaarts keren. De wagen werd later door de brandweer opgehaald en vervolgens met een kraan wagen weggesleept. VERBETERING VAN WEG UDENHOUT-LOONOPZAND. De provinciale weg Udenhout (Slimstraat)Loonopzand zal binnenkori. van de Berkelseweg af worden verbeterd en, zo nodig verbreed. Gedacht wordt aan 'n gemiddelde weghreedte van 25 in., waarbij inbegrepen de aan te leggen rijwielpaden. Bovendien zullen de bochten bij de Zwar- teweg, de Geelhoef en de Akker- straat moeten scherp worden gemaakt. Provinciaal Uleuws R.K. MIDDENSTAND, De afd. Waalwijk van de r.k. Middenstandsbond hield woens dag j.l. een algemene ledenver- kadering in Hotel Verwiel. De samenstelling van een winterprogramma was het voor naamste punt der agenda en niet liet gemakkelijkste. Het bestuur meende rekening te moeten houden met de regio nale) bijeenkomsten, door de Ka thol Middenstandsbond van het Bisdom Den Bosch georgani seerd. De op deze bijeenkomsten te behandelen onderwerpen kun nen van groot nut zijn, ook voor de leden'van de Waalwijkse af deling. Het diocesaan bestuur heeft kosten noch moeiten ge spaard om de beste sprekers voor deze avonden te engageren o.m. minister Witte en urofessor Romme. Enkele tientallen leden gaven zich reeds op voor deel name aan deze conferenties. Het is het bestuur tevens gebleken' dat het geen gemakke lijke taak is om een programma samen te stellen, dat de belang stelling der leden opwekt, want duidelijk was deze een fiasco. Algemeen was men het er over eens dat men zich niet alleen moet bepalen tot sprekers, al zullen deze niet gemist kunnen worden. Praatavonden schenen meer ir». de belangstelling te staan. Mededelingen werden voorts gedaan omtrent een ia.s. grootse St. Nicolaas-actie. De Dr. van Beurdenclub zal binnenkort weer starten met hare bijeenkomisten. KEES VAN GINNEKEN SPRAK OVER „HUMOR IN BOEK EN VERHAAL". Zoals reeds vorige week in dit blad werd bekend gemaakt, heeft de Waalwijkse afdeling van de W. M. (Werknemende Midden stand) donderdag j.l. haar win- terprogrammia geopend met een causerie van de bekende schrij ver Kees van Ciinneken, getiteld „Humor in Boek en Verhaal'. De heer v. Ginneken is deze avond zo wat twee en een half uur aan het woord geweest, doch men kan er van verzekerd zijn dat geen der aanwezigen zich ook maar een seconde heeft ver veeld. Meesterlijk zoals de heer van Ginneken vooral de fijne trek jes, de zuivere humior naar vo ren weet! te brengen. Het zal voor een goede, spre ker niet moeilijk zijn, zijn ge hoor te amuseren en te boeien, als hij zoals deze avond, mag spreken over de beste short sto ry's van de vier virtuozen op dit terrein; Anny G. Schmidt, Hen- riëtte van Éyk, Carmiggelt en Godfried Bomans. Hij loopt dan echter wel het risico dat voor velen uit z'n ge hoor het 'besprokene niet nieuw meer is, doch bij een spreker als Kees van Ginneken is dat aller- mJinst een bezwaar. Zoals hij in zijn voordracht de figuren, of dat nu de „Een dagsvlieg Anna", „de lachende Hans" of „Kronkel met veel dorst doch zonder duiten op het station" is, voor ons tot ieven weet te brengen, is zo voortref felijk dat ook de ingewijden ademloos toeluisteren. In zijn korte inleiding wees hij er reeds op dat het niet zo een voudig is een juiste definitie van het begrip „Humor" te ge ven; aan het slot van zijn lezing zullen de meeste toehoorders dit nog wel niet kunnen, maar wel weten zij dat er een essenti eel verschil bestaat tussen hu mor en grappen of grollen. Uitbundig gelachen lis er deze avond beslist niet, slechts enke le malen werd de causerie on derbroken door een rustig, be schaafd lachje van) het auditori um, doch de echt gemeende glimlach, die bijna voortdurend de gezichten van de toehoorders verlevendigde, bewees wel hoe zeer men van deze voordracht genoot. Het was beslist een zeer ge slaagde avond; ook de heer de Visser (De Bieb), die achter in de zaal een kleine tentoonstel ling der besproken werken had ingericht, was tevreden en we zouden zeker van een succes mo gen spreken als... er wat mieer belangstelling was geweest. Want jammer, heel jammer was het dat de opkomst vri.i ma tig was. Of de A-griep, 't slech te weer of de televisie daar schuld aan hebben, weet ik niet, maar het is desalniettemin een feit, dat diegenen die deze avond verzuimd hebben, iets hebben gemist waarvan' zij spijt kunnen hebben. De W. M. is voornemens meer van dergelijke avonden te orga niseren en allen die deze avond hebben meegemaakt, zullen ook de komende avonden vast niet ontbreken "en menigeen die nu verstek heeft laten gaan, zal er wel Jvoor oppassen, dat een vol gende keer zo'n kans niet onbe nut voorbij gaan. J. H. v. G. BOND VAN OUD-STRIJDERS. De afd. Waalwijk van dë Ned. Kath. Bond van Oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis hield donderdag haar eerste con- tactavond (kaartavond) in De Gecroonde Leersse. Deze zullen herhaald worden op 21 novem ber en 19 december. De onderlinge schietwedstrij den worden gehouden op 24 ok tober, 7 november, 14 november en 12 december a.s. WSV HERTOG JAN" TE WAALWIJK. Eerste Winterserietocht, ge organiseerd op 26 en 27 oktober a.s. door de WSV „Hertog Jan". Start: Stationskoffiehuis van de heer J. C. Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55, 'Waalwijk, op zaterdag 26 oktober om half drie (let op half drie), vondag 27 ok tober om 12 uur. i De afstand is ongeveer 20 km, voor junioren en adspiranten 10 km. I Inschrijvingen bii P. M. Heur- ter, Grotestraat 377, Waalwijk, tel. K 4160-3096, of op de wan- deldagen aan het startbureau. Deze winterferie bestaat uit 5 tochten, waarvan men er min stens 4 met goed gevolg moet hebben volbracht om in aan merking te komen voor de her- inneringsmedaille. De volgende tocht in deze serie is op 16 en 17 november 1957. LANGSTRAATSE SCOOTERCLUB .L S.C. Bovengenoemde scooterclub organiseert wederom een rit en wel een opdrachtrit onder de naam „Schoenenrit", te weten op donderdagavond 24 oktober a.s. des avonds om 8.30 uur. De start is vanaf het clubhuis Thalia, Stationsstraat alhier. Het inschrijfgeld bedraagt 0.50. Er is gelegenheid tot in schrijven op de genoemde avond aan het clubhuis vanaf 7 uur. Deze rit wordt voor deelname opengesteld voor scoorters, mo toren: en auto's. Ten overvloede wordt aan be langstellenden medegedeeld dat dit de laatste rit in het seizoen is. Temeer is er aanleiding om u als deelnemer in te laten schrijven. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Woensdag 23 oktober om 8 uur schaakavond voor de leden en belangstellenden in de boven zaal van de Korenbeurs. BILJARTEN. MOEDERDAG K.A.V. De K.A.V. opende deze week haar win- terprogramma met een moederavond. Na het lof van 7 uur was er een bijeenkomst in de zaal van café Elshout. Nagenoeg alle leden waren hierbij tegenwoordig. Geopend werd met een Marialied en gebed voor priesterroepingen onder de arbeidersstand. De voorzitster die alle hartelijk welkom riep, gaf direct het woord aan Mej. Stok- wielder, welke een algemeen woord sprak over de betekenis van de verenigingen als Wit-Gele Kruis en K.V.P. Het is aldus Mej. Stokwielder belangrijk genoeg dat wij van tijd tot tijd eens overwegen en dat ons eens wordt voorgehouden het doel en het nut van dergelijke verenigingen, waarvan meestal moeder de vrouw de contributie moet betalen. Die contributie bleek ook een belangrijk punt en de jaarlijkse contributie bleek voor vele een te groot bedrag in eens. Overwo gen werd dan ook om met de plaatselijke besturen eens contact op te nemen om de contributie per kwartaal of per maand te innen. Er werd deze avond ook een zeer prach tige Lourdesfilm vertoond, terwijl mej. Stokwielder een zeer interessante lezing hierover hield. Verschillende leden gaven zich op voor het geven van een maande lijkse bijdrage van f 0.05 voor het inten tiefonds. Het geld zal worden besteed voor het laten opdragen van H. Missen voor verschillende intenties. De loterij voor het Lourdesreisfonds werd een fraai succes. Ook voerde de geestelijk adviseur deze avond het woord en natuur lijk ontbrak ook de koffie met gebak niet. PROGRAMMA ICULTURELE KRING. Kort geleden werd in Drunen opgericht de Kulturele Kring, waarover wij reeds eerder schreven. Kort geleden werd voor deze Kulturele Kring, welke werd opge richt in overleg met het interparochieel sociaal caritatief centrum een bestuur ge formeerd, waarin alle lagen der bevolking zijn vertegenwoordigd. In dit bestuur namen zitting Mevrouw A. S. Damstra, mevrouw C. Verlaag, de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers en de heren M. W. v. d. Loo, C. v. Nistelrooij, J. Werner, Dr. P. J. v. d. Wouw, A. v. d. Hoven, C. van Riel, Rijpert, J. v. Weert en G. IJpelaar. De vereniging stelt zich tot doel, o.a. activiteiten van de Drunense organisaties en en verenigingen op Kultureel gebied te steunen en waar nodig samen te bundelen, kulturele activiteiten onder de Drunense bevolking te organiseren en jaarlijks een kultureel programma te brengen, dat ver zorgd wordt door groepen en kunstenaars van buiten. Voor 1957 -1958 brengt de Kulturele Kring een zeer fraai programma. Midden of eind november 1957 bij de opening van het gebouw De Hoge Braken, brengen een aantal dames en heren uit Drunen, onder regie van Jo van Erp een vrolijk stuk van Carlo Goldoni: „De knecht van twee mees- ters". 11 December komt Dr. Paul Juliën met een causerie, film en lichtbeelden over de pygneeën van Egnatoriaal Afrika. 7 Januari de prachtige film: De Grote Caruso. 11 Februari Henk Zoutendijks Mario nettentheater met Peer Gynt en op 11 mrt. komt Puck met de komische thriller Ta- loelah van Arnold Ridley. De Kulturele Kring Drunen maakt met dit programma in dit eerste seizoen een goede start. TAFELTENNIS. Het damesteam van de tafeltennisclub speelde een wedstrijd tegen „Shooting Stars" Nieuwkuijk en verloor met 2-8. Het eerste herenteam wist tegen KAT een gelijk spel te bereiken. A.s. zaterdag begint de competitie voor de NTTB. De wedstrijden van het eerste herenteam zullen op zondagmiddag ge speeld worden. RETRAITE. A.s. zondag zal een pater Jezuiet in de H. Missen een predikatie houden, waarin het grote nut en voordeel van een parochie retraite zal worden uiteengezet, om zo doende de mannelijke parochianen tot een algemene deelname aan te sporen tot een parochieretraite die binnenkort dan in Vught voor Elshout zal gehouden worden. AGENDA. Dinsdag trainen RKJB. Woensdag en zaterdag tafeltennisclub. Donderdag volleybal en repetitie zang vereniging. Vrijdag repetitie kerkkoor. Zondag repetitie fanfare. GESLAAGD. Op het in Rotterdam gehouden schrifte lijke en in 's-Bosch mondelinge examen door de stichting raad van bestuur bouw bedrijf, ter verkrijging vakdiploma aanne mer, slaagde de heer Ant. Coppens alhier. De geslaagde proficiat. BILJARTEN. In café W. v. d. Loo speelde donderdag avond de aldaar gevestigde biljartclub DES haar eerste wedstrijd voor de competitie van de KNBB en wel tegen Het Wapen van Vught uit Vught. De DES-spelers wisten deze eerste wedstrijd op overtuigende wijze te winnen met 6-2. De uitslag was C. v. d. Loo-L. v. Rooijl60-120 160- 66 J v Bokhoven - J Rutten 160-160 160-129 A Treuren-J Stakenburg 150-120 136-120 P v d Loo - L Stakenburg 120-120 120- 79 Hoogste serie C. v. d. Loo 79 car. Hoogste gemiddelde C. v. d. Loo 12,33. SCHUTTERSNIEUWS. Om de kas van het schuttersgilde St. Ambrosius wat te versterken, zal er in café Jo de Gouw te beginnen a.s. zaterdag een groot barakconcours worden georganiseerd, om het concours wat aantrekkelijk te ma ken zullen er tevens schietwedstrijden met de buks worden gehouden. Op zondag 27 oktober zal er op de schutsbomen voor hetzelfde doel een prijsverschieting plaats vinden. voor maandagmiddag en vrij dagochtend. Aankomst der courant maan dagmiddag 2 uur, vrijdag ochtend 6 uur. Mooie bijverdienste. Brieven of inlichtingen aan de Administratie van dit blad, Grotestraat 205, Waalwijk. GRANAAT ONTPLOFT. Bij het doorzagen van een boom in de zagerij van de cambreurfabriek Holland, stiet de zaag op een nog nie> ontplofte granaat. Deze ontplofte en wonder boven wonder werd alleen de betreffende boom uit elkaar geslaan. De twee arbeiders die in de zagerij aanwezig waren kwamen met de schrik vrij. BOND VAN OUDSTRIJDERS. De Ned. Bond van Oudstrijders afdeling Drunen hield donderdag in de zaal van café Elshout een algemene ledenvergade ring die zeer druk werd bezocht. Het voornaamste punt der bespreking was wel het winterprogramma. Besloten werd om de 14 dagen schietoefeningen te houden en deze de combineren met kaart avonden. Daar er voor kaarten ook vele liefhebbers waren, werd besloten om nog enkele extra kaartavonden in te lassen. Ook zal dit jaar weer een feestavond worden gehouden en uit de vergadering kwamen stemmen naar voren om hierop ook een spreker uit te nodigen. Het bestuur heeft dit in overweging genomen. Het was een zeer geanimeerde vergadering en van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. OORLOGSGEDENKTEKEN. Deze week zal een huis aan huis col lecte worden gehouden, waarvan de op brengst zal dienen om te komen tot oprich ting van een oorlogsgedenkteken. Zijn bij drage kan men geven door in te tekenen met naam en adres op een lijst die de col lectanten bij zich hebben of door te teke nen met „N.N.", ofwel door een storting ten kantore van de gemeente-ontvanger de heer K. van Dun, of via de Boerenleen bank. Het comité rekent er op dat de bij drage zodanig zal zijn dat er straks een gedenkteken zal kunnen worden geplaatst dat degenen eert die hun leven voor de vrijheid hebben geofferd. FILMAVOND. Donderdagavond had alhier in de zaal van de Chr. Volksbond een filmavond plaats uitgaande van de Stichting Prot. Gezond heidszorg, zulks op uitnodiging van de plaatselijke commissie van het Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het Chr. Nationaal Vakverbond. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer A. Metzke, voorzitter van de plaatselijke D.E.L.-commissie, die in zijn openingswoord de volle zaal een hartelijk welkom toeriep, speciaal de heer v. Beek. propagandist van het fonds, en een en ander meedeelde omtrent de indeling van deze avond. Na een mooie voorfilm, werd als hoofd film vertoond, de schitterende kleurenfilm „Vechten en Dienen", waarin een duidelijk beeld werd gegeven van het omvangrijke werk van de gezondheidszorg, speciaal in ziekenhuis en sanatoria, en die om zijn interessante inhoud bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. In de pauze werd een verloting gehou den ten bate van het fonds, waarvoor de prijzen door ingezeten winkeliers e.d. gra tis beschikbaar werden gesteld, en werd door de heer van Beek een propagandistisch woord gesproken. Met een dankwoord van de voorzitter, waarin hij mocht constateren dat de belangstelling voor dit omvangrijke en noodzakelijke werk door het gebodene op deze avond zeker zal zijn toegenomen, werd deze geslaagde avond beëindigd. FEESTELIJKE VERGADERING. AFD. SPRANG CHR. BEDRIJFS GROEPEN CENTRALE. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Afdeling Sprang van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale, zal op donderdag 24 oktober a.s. des avonds 7 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier een feestelijke samenkomst worden gehouden. In deze bijeenkomst, waartoe verschil lende afgevaardigden van zuster-organisa- ties enz. zijn uitgenodigd, zal het woord worden gevoerd door de Bondssecretaris de heer C. v. d. Wal. Zij die 40 jaar lid der afdeling zijn zullen worden gehuldigd, ter wijl de Gebrs. Ramstein het humoristische gedeelte van de avond zullen verzorgen. De agenda bevat voorts een nummer Spraak waterval en een slotwoord door de districts bestuurder en vroegere voorzitter der afde ling de heer C. Braspenning. TENTOONSTELLING. Op maandag 21 oktober a.s. zal te 8 uur des avonds ten raadhuize de opening plaats vinden van een tentoonstelling van werken van de Brabantse schilder Kees Bastiaans uit Mill. Deze tentoonstelling zal worden geleid door D. van Gent, directeur van de Sectie Tentoonstellingen van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschap pen in Noord-Brabant. De expositie wordt georganiseerd onder auspiciën van een co mité ad hoe bestaande uit L. van Erp, bur gemeester, Pater Gulielmus O.C.D., Ad. Berkelmans, Theo Boom, Jos Kuijsters, Sjef Langerwerf, Frans Maas en Jan Tab- bers. De tentoonstelling wordt gehouden van maandag 21 oktober tot en met zon dag 27 oktober 1957. Zij is geopend elke werkdag van 9 12 en 2 5.30 uur; des avonds van 8-10 uur op maandag, woens dag, vrijdag en zaterdag; op zondag van 2 - 5 en van 8-10 uur. GESLAAGD. De heer P. van Dongen Azn. slaagde te Rotterdam voor het vakdiploma aannemer utiliteitsbouw. BENOEMD. Tot onderwijzeres in tijdelijke dienst is aan de Chr. lagere school alhier benoemd mevrouw E. H. G. B. T. Verhoeff - Jonker uit Capelle. REVUE. De Eerste Waspikse Mandolineclub EW MC bracht zaterdag en zondag in de kleu terschool te Waspik-Boven een grote revue onder het motto: Laot ze mer praoten. Me dewerking werd verleend door het revue orkest de Pa-Ma-Ho-Co's. De regie was in handen van de heer H. Smits Hzn., de heer P. Hansen had de muzikale leiding, terwijl de algehele leiding bij de heer J. Timmers berustte. VERKEERSCURSUS BROMFIETSEN. Het ligt in de bedoeling om in november te starten met een cursus voor bromfietsen. Om daartoe te geraken zal er op dinsdag 29 oktober a.s. een ledenvergadering ge houden worden in zaal Nieuwenhuizen om 20 uur. Dan zal worden uiteengezet hoe en op welke manier deze cursus zal plaats vinden. Ook de onkosten daaraan verbon den zullen dan worden bekend gemaakt. De aanmelding kan geschieden tijdens de ver gadering. Ook niet-leden kunnen zich aan melden voor deze cursus. KATHOLIEKE KULTURELE KRING. Het bestuur van de Kath. Kult. Kring te R'veer wil de schepping van Kapelaan v. Luijck in leven houden en indien mogelijk uitbreiden. Het lustrumseizoen brengt op nieuw een vijftal toneelavonden, verzorgd door beroepstoneelgroepen en een combi natie van R'veerse toneelverenigingen. Het bestuur, de heren J. Q. van Tilburg, voorz., A. v. Onzenoort Jr., C. A. Zijlmans, secr., J. J. F. Everaert, J. P. van Hezewijk, penn., Kap. v. Luijck, hoopt dat door de belang stelling van zéér velen de traditie gehand haafd zal blijven. Burgemeester Prinssen sprak een geluk wens uit bij gelegenheid van het 1ste lus trum van de Kath. Kult. Kring. Het is - aldus de burgemeester - een hartelijke gelukwens waard, omdat daaruit blijkt, dat men niet alleen voor het nuchtere,zake lijke, doch ook voor het kulturele volop belangstelling heeft. Ik hoop zo vervolgde hij, dat ook de nieuwe leiding in alle op zichten op de noodzakelijke medewerking van velen mag rekenen. Eerst dan n.l. zal de kulturele kring zich in de toekomst een bestaansrecht kunnen verzekeren. Het seizoen 1957 - 1958 zal a.s. zondag worden geopend met: „Engelen zonder vleugels", blijspel in 3 bedrijven van Alb. Husson. Dit blijspel zal worden opgevoerd door de Jonge Spelers (semi-beroepsgroep) uit Eindhoven. ons blad van vrijdag plaatsten wij reeds de advertentie. Op vrijdag 25 oktober 's middags om 2.30 uur en 's avonds om 8 uur laten de ster-mannequins van Nederland, Ria, Suze, Sonja, Tine en Liesbeth, de artikelen zien van de firma's welke wij hieronder zullen noemen. Deze grote wintershow zal de dames in de Nieuwe Kon. Harmonie te Tilburg iets bieden van hetgeen men in Parijs, Wenen en Londen voorschrijft. Zo brengt de fa. Teulings een op Parijs geïnspireerde col lectie japonnen,, compléts en costumes. Veel opgang maakt de „Ligne Sac", die er in verschillende modellen getoond wordt. De kleuren die haar beïnvloeden voor deze winter zijn zwart, felrood en bronsgroen. Voor het vochtige of welhaast natte weer in ons klimaat zorgt weer Fa. Gimbrère, met haar exclusieve serie regenmantels in tweed en mohair. Van belang is dat deze stoffen waterafstotend zijn. Voor dit sei zoen is de poplin mantel in Zwitserse stof fen in diverse kleuren zeer populair. De finishing touch wordt gevormd door de parapluies in zeer aparte dessins. Hierbij aansluitend showt de firma Ha mers-van Hooff haar lederen tassenmateri- aal. De grote vraag voor dit seizoen is weer de royale tas met soortgelijke sluiting. Reis tassen en koffers zijn een specialiteit voor deze firma. Voor dit seizoen ontbreekt zeker niet de fa. Dora v. d. Ven, met haar bont en pel terijen. De nertzmantels spelen hier een voorname rol. De modellen die deze zaak brengt zijn in een elegante Franse snit, het geheel echter met een opvallend Ameri kaans sportief karakter. Naast het duurdere toont zij ook de - suède jasjes en vesten. Iets wat gaande weg meer mode wordt, is het flauw getailleerde jasje met tricot kraag en zelfs geheel met tricot mouwen. Met het nieuwste der buitenlandse cre aties op het schoenengebied, laat Huize „Mesco Exquis" de dames genieten. Het comfortabele Italiaanse schoentje, alsmede de nieuwe snoek- en plateau-leest zijn onge looflijk. Bij de winterkleding past haar nieuw spits bootsje met bontgarnering. Maison „Libelle" laat de nieuwe Franse hoedmodellen in zacht glanzende Baever- kwaliteit zien. In shawls is zij op interna tionaal gebied gespecialiseerd. Tenslotte de firma J. B. van Eijsden nog, die voor het uiterlijk schoon der manne quins zorgt; zij presenteert de Produits de beauté van Helena Rubinstein. Dit laatste zegt al heel veel, als daarbij nog de lipstick komt in contrastkleuren en de parfum Ré- plique van Raphaël, want dan alleen is een bezoek aan deze show de moeite waard. Dames, het woord is aan U, zo luidt het devies voor deze show Pour vous modame! WOLINDUSTRIE DOOR CONJUNCTUUR IN EEN ONGUNSTIGE SITUATIE. Naar van de zijde van de Kamer van Koophandel te Tilburg wordt vernomen, is op het ogenblik de po sitie van de wolindustrie niet gun stig. De orders komen zeer matig af, terwijl de opdrachten over het al gemeen veel geringere kwantums betreffen dan vroeger 't geval was. In diverse fabrieken zijn werktijd verkortingen ingevoerd of werden wachtgeldmaatregelen genomen. De confectie-industrie koopt zeer voor zichtig in, terwijl ook de detaillisten een sterk afwachtende houding aan nemen. Voorts wordt veel concurrentie ondervonden van de zijde van Italië, BIJEENKOMST „HUIZE PINKSTERBLOEM. Te laat voor ons vorig nummer ontvin gen wij tot onze spijt een uitvoerige cir culaire over de bezinningsdag op 21 okto ber, te half acht, in Huize „De Pinkster bloem". Om 't belang der zaak vestigen wij er nog even de aandacht op voor de genen die ons blad nog tijdig ontvangen. De Zeereerwaarde Hooggeleerde pater Prof. M. Plattel, van de Orde der Domi nicanen en Hoogleraar aan de Ekonomische Hogeschool in Tilburg, werd bereid gevon den een inleiding te houden over: „De ethiek van het beroepsleven". Ethiek en spontaniteit. Dit zou hij willen bezien tegen de ach tergrond van de zin van de menselijke ar beid en van het gezin als levensgemeen schap. Juist dit thema zal de mens die staat in de jacht en de spanningen van het moderne leven, die meer geleefd wordt dan zelf te kunnen leven, ongetwijfeld aanspre ken. IMMORTELLE NAAR NIEUW TEHUIS De R.K. Gemengde Zangvereniging Im mortelle die sinds haar bestaan op woens dagavond haar repetities in het parochie huis houdt, heeft zich genoodzaakt gezien deze lokaliteit te verlaten. Wegens tijdge brek van de dirigent moest de wekelijkse repetitie naar dinsdagavond verzet worden. Op deze avond is echter in het parochiehuis geen geschikte repetitieruimte beschikbaar, zodat het bestuur van Immortelle na rijp beraad elders haar toevlucht heeft gezocht om te repeteren. Vanaf dinsdag a.s. zullen de repetities worden gehouden in de zaal van café van den Heijkant aan de Zuidwal. INSTUIF. De R.K. Jeugdraad ter plaatse heeft met het organiseren van een instuif voor de jeugd blijk gegeven ook de moderne vorm van jeugdwerk en gezonde vrije tijdsbeste ding te begrijpen. Dit college heeft n.l. het initiatief genomen om voor de jeugd van 15 jaar en ouder een maandelijkse instuif- avond te organiseren. De eerste avond, die inmiddels in het parochiehuis werd ge houden, mag volledig geslaagd heten. Voor een groot aantal opgekomen jongeren werd een programma van dans, volksdans en hersengymnastiek afgewerkt, dat bij ieder een zeer in de smaak viel. DE SPELEVAART. De sinds jaar en dag bestaande volks dansgroep De Spelevaart, die zich beweegt op het terrein van muziek, toneel en dans, zet haar aktiviteiten voort met een leer gang in moderne groepsdansen voor ka tholieke jongeren. De cursus wordt gege ven iedere maandagavond om 8 uur in het parochiehuis. L'HEURE DES DAMES! Tweede grote modeshow te Tilburg. Voor de tweede keer in dit seizoen bren gen weer enkele firma's tezamen hun arti kelen bijeen, om de dames opnieuw te to nen wat deze winter de mode brengt. In ZILVEREN RAADHUIS. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat ons fraaie raadhuis van architect Krophol ler in gebruik genomen werd. Het zilve ren raadhuis zal niet in de bloemetjes worden gezet en niet worden toegesproken, maar wij vinden het toch wel de moeite waard hier het zilveren jubileum van het hart van onze gemeente te memoreren. Ten slotte is het toch daar, dat de belangen van onze gemeenschap op zo uitnemende wijze worden behartigd. Nog veel jaren! OPBRENGST MISSIECOLLECTE. De gisteren in alle parochies gehouden Missie-collecte heeft de navolgende resul taten opgeleverd Parochie St. Jan f 1271. - Parochie St. Antonius 500. - Parochie O. L. Vrouw 390.25 Parochie St. Clemens 180. - Totale opbrenst f 2441.25. GESLAAGD. De heer N. van Huiten slaagde te Utrecht voor het candidaatsexamen veeartsenij. Persoonlijk kampioenschap Bandstoten District Waalwijk van de KNBB. De voor wedstrijden. Een 10-tal biljarters van diverse vereni gingen van het distr. Waalwijk van de KN BB namen in de afgelopen dagen deel aan de voorwedstrijden van de persoonlijke kampioenschappen bandstoten, die werden verspeeld in de clublokalen van BSV (Ad. van Cromvoirt) en 't Zwaantje (M. van Bracht). Fel doch sportief is er gestreden om tot de finale door te dringen. De heer M. van Bracht was als kampioen van het vorig jaar vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. In de zaal van BSV wa ren de uitslagen als volgt: car. brt. gem. h.s. w.p. Ad v. Cromvoirt 300 93 3.23 21 8 G. Roomer 256 120 2.13 19 6 C. Teulings 239 123 1.94 16 3 W. Swinkels 269 156 1.72 14 2 M. Teurlings 248 128 1.92 10 1 In de zaal van 't Zwaantje waren de uit slagen H. Lombarts 291 138 2.108 10 6 R. Maas 276 144 1.916 10 6 Adr. Hamers 260 147 1.769 13 4 Jan Passier 218 143 1.524 11 0 In de finale komen derhalve: 1 M. van Bracht (Zwaantje); 2 Ad. v. Cromvoirt (BSV); 3 G. Roomer (Ons Genoegen); 4 H. Lombarts (BSV); 5 R. Maas (BSV); 6 C Teurlings (Central). De finales worden verspeeld in het club lokaal van Central (M. Leenheers) en wel op vrijdag 25, zaterdag 26 en dinsdag 29 oktober. Vanzelfsprekend bestaat er voor de finale wedstrijden bandstoten grote .be langstelling en het is uiterst moeilijk om in dit type spel één of meer spelers tot zekere kanshebbers aan te wijzen. Men kan daar door voor grote verrassingen komen te staan. In ieder geval staan de biljartlief hebbers mooie en spannende wedstrijden te wachten. ERNSTIG ONGEVAL. De dierenarts de heer L. Spierings over kwam dezer dagen een ernstig ongeval, doordat bij z'n hulpverlening in Drunen een koe op z'n been kwam te vallen, waardoor dit op twee plaatsen gebroken werd. De heer S. is in 't St. Nicolaas-zieken- huis te Waalwijk opgenomen en 't zal, naar men ons meedeelde, wel een paar maan den in beslag nemen voor hij zal zijn her steld. AANRIJDING. Vrijdag kwam een vrachtauto, bestuurd door P. T. uit Vlijmen, op het Laageinde nabij het Hoekeinde in botsing met twee wielrijders en een personenauto. Toen T. wilde afremmen voor twee voor hem rij dende wielrijders en een personenauto, bleken plotseling de hemmen te weigeren. De wielrijders W. v. D. en J. de H., bei den uit Baardwijk, werden van achteren aangereden, v. D. klaagde over pijn in de rug en de H. kwam er met enkele schaaf wonden af. De rijwielen werdwen ernstig beschadigd. De personenauto, bestuurd door H. v. d. W. alhier, werd ook van achteren aangereden en licht beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5