De Echo van het Zuiden Spoilt ELECTRA ELECTRA Prisma Horloges ruime sortering BILJARTEN Drunen BEZORGER Elshout Loenepzand AewtM. Capetfe Sprang STASSAR WAAL WIJK Capella Raamsdonksveer Voor stoffen Waspik Tafeltennis Handbal Voetbal VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 80e JAARGANG No. 80 ZONDAGDIENST. Bij spoedgevallen neemt waar Dr. r. d. Wouvr. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING. Op 30 oktober zullen 's middags om 3 uur, kinderen die in 1955 zijn geboren, kunnen worden ingeënt tegen kinderverlam ming. De inenting die driemaal zal moe ten geschieden kost f 1 per inenting. Deze eerste inenting zal geschieden in de Huis houdschool, Schoolstraat, alhier. GESLAAGD. Voor het te Utrecht gehouden examen slaagde voor het diploma detailhandel in aardappelen, gToenten en fruit, onze dorps genoot E. Krol. ORIËNTATIERIT. De auto- en motorclub Drunen houdt a.s. zondag een oriëntatierit over een afstand van pl.m. 53 km, in twee etappes. Gestart kan worden in de A-klasse met een gemid delde van 30 km per uur en in klasse B met een gemiddelde van 24 km per uur. J. VAN DE WIEL 25 JAAR IN DIENST BIJ DE VEILINGVERENIGING DE LANGSTRAAT. De heer J. v. d. Wiel herdacht dinsdag het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de Veilingvereniging De Lang straat. Voor de heer v. d. Wiel, die thans emballagemeester is, had in de namiddag in café van Son een huldigingshijeenkomst plaats. Hierbij waren aanwezig bestuur, di rectie en personeel. Als eerste voerde hier het woord de heer J. den Hollander, voor zitter van de Veilingvereniging. Spreker schetste de jubilaris als een plichtsgetrouw en ijverig werker, die door zijn werk en de nauwgezetheid waarmee hij dit verrichtte is opgeklommen tot de verantwoordelijke taak van emballagemeester. Spr. hoopte dat de jubilaris nog vele jaren zijn beste krach ten zou kunnen geven aan de veiling. Na mens het bestuur dankte hij de jubilaris voor het werk dat hij steeds voor de veiling had verricht en bood een geschenk aan ón der couvsrt. Als voorzitter van de raad van commis sarissen sprak de E.A. heer Burgemeester Snels. Spreker schetste de jubilaris als een werker, die men te voorbeeld kan stellen aan de jeugd. Namens het personeel sprak de heer P. Wolfs, die wees op de prima samenwer king welke er altijd bestond en bood de jubilaris een fraaie rookstoel aan. Ook werd het woord het gevoerd door Pieter Prinsen namens de commissionairs en door de heer J. van Son namens de ko pers. De jubilaris dankte alle voor deze hulde en hoopte nog vele jaren onder dezelfde goede verstandhouding te kunnen verder werken. Hierna had een druk bezochte receptie plaats, waarna bestuur, directie en perso neel nog lange tijd in gezellig samenzijn bijeen bleven. Wij vragen voor dit blad voor DRUNEN- EL SHOUT een ijverig voor maandagmiddag en vrijdagochtend. Aankomst der courant maan dagmiddag 2 uur, vrijdag ochtend 6 uur. Mooie bijverdienste. Brieven of inlichtingen aan de Administratie van dit blad, Grotestraat 205, Waalwijk. KINDERPOSTZEGELS. De verkoop van de kinderpostzegels en prentbriefkaarten is weer een groot succes geworden. De jongens wisten voor f 159 mapjes te plaatsen en de meisjes voor niet minder dan f 350. Voor een totaal bedrag van f 509. - TAFELTENNIS. A.s. zondag beginnen de competitiewed strijden weer voor de NTTB. Voor de Smashers staan al direct enige belangrijke wedstrijden op het program, n.I. Smashers 2 - Gladiatoren 2 's-Bosch. Smashers 3 - Never Despair 3 's-Bosch. Smashers 4-Excelsior 4 's-Bosch.. Maandag 28 okt. speelt het eerste team van de Smashers haar eerste wedstrijd voor de competitie tegen Cor du Buy te 's-Bosch. MISSIE-ZONDAG. De extra preek op Missie-zondag heeft schijnbaar verschillende parochianen van de nood in de verschillende missiegebieden overtuigd. Behalve een goed geslaagde collecte in de kerk, gaven zich ook nog ruim 100 nieuwe leden op voor het St. Petrus Liefdewerk en ruim 100 nieuwe le den werden ingeschreven in 't genootschap tot voortplanting van het geloof. Een mooi succes voor de ijverige zelatricen. ZANGVER. U. D. I. Maandag 28 oktober zal het 12Vè jaar geleden zijn dat de heer C. Lambrechts be noemd werd tot directeur der zangvereni ging U.D.I. Bij zijn benoeming in 1945, was het nog enkel mannenkoor, maar in '47 richtte de heer Lambrechts een dameskooT op, wat in 1948 bij het mannenkoor werd gevoegd en zo het ontstaan gaf aan de thans bestaande gemengde zangvereniging Uit spanning door Inspanning. Onder zijn bekwame en toegewijde lei ding is het met de vereniging steeds cres cendo gegaan en nog dit jaar behaalde UDI een eerste prijs in de eerste afdeling en werd daardoor geplaatst in de afdeling Uitmuntendheid. Het bestuur en de leden van UDI hebben gemeend, dat dit jubi leum niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Zaterdagavond 28 okt. zal daarom in het clublokaal in café Klerks de heer Lam brechts een passende hulde gebracht wor den, die hij, gezien zijn opofferende liefde voor de vereniging, ook ten volle verdiend heeft. NIEUW WINKELPAND. Met de verplaatsing van haar zaak naar een naar de eisen des tijds ingericht pand, heeft mej. de wed. C. Klerks-de Gouw, Elshout met een nieuw winkelpand ver rijkt. Onder veel belangstelling van leve ranciers en cliëntèle, werd heden de zaak officieel geopend. AGENDA. Zaterdagavond tenniswedstrijden zaal pa rochiehuis. Zaterdagavond huldiging van de heer C. Lambrechts, directeur van U.D.I., café Klerks. Zondag 11.30 uur alg. bestuursvergade ring van Elshout Vooruit, zaal parochie huis. Repetitie fanfare café Klerks. WEGVERBETERING LOON-OP-ZAND - UDENHOUT. De alom bekende „Grint", de weg van Loonopzand naar Udenhout, via de Til- burgseweg en Houts is sedert de be vrijding zo goed als buiten gebruik. Van uit Udenhout zal deze weg een belangrijke verbetering ondergaan, hetgeen dringend nodig is, want de tanks en het overige oor logsmateriaal hebben in 1944 de weg op diverse gedeelten geheel onbruikbaar ge maakt. Deze Provinciale weg zal dan vanaf on geveer de Berkelseweg ook verbreed wor den; gerekend wordt op een totale weg- breedte van 25 meter, waarbij de rijwiel paden zijn inbegrepen. De bochten bij de Zwarteweg, de Gele Hoef en Molenstraat zullen worden verflauwd. Deze weg, gelegen in een lieflijke en landelijke omgeving, waarlangs prachtige Brabantse boerderijen en landerijen liggen, zal straks weer gebruikt kunnen worden, waardoor het verkeer weer normaal zal zijn in onze omgeving. Nu gaat bijna alles over de Kloosterstraat, Molenstraat en Schoor- straat naar Udenhout. Ook deze weg is prachtig, maar heeft enkele gevaarlijke bochten. Kortom voor een ontsluiting van het gebied tussen Loon en Udenhout is deze verbetering zeer op zijn plaats. OPENING WINTERPROGRAM. Zondagavond had in het parochiehuis alhier de opening plaats van het winter- program van de K.A.B. De voorzitter van de K.A.B. de heer v. Noije sprak er zijn spijt over uit dat de belangstelling zo gering was. Ongeveer 100 mensen waren aanwezig. De standsorgani saties, niet alleen die der arbeiders, doch evenzeer van middenstanders en landbou wers zijn broodnodig, zo stelde spr. vast en de katholieken van alle ons omringende landen benijden ons het rijke bezit van de ze instellingen. Jammer dat ook hier zoals ook in andere plaatsen verval valt waar te nemen. Na de ontwikkelingsavonden die komen gaan warm te hebben aanbevolen, zowel in de belangstelling van de arbeiders als in die van andere standen, acht hij het een voorrecht hier als spreker te mogen aan kondigen de Zeereerw. Pater H. van der Steen, onze oud-dorpsgenoot, sedert een 20-tal jaren missionaris in Oeganda, die in verband met missiezondag een en ander zal vertellen over zijn missie aldaar, waar bij de Pater een paar mooie films zal draaien. Na deze korte inleiding had de instal latie plaats van de nieuwe geestelijke ad viseur der K.A.B. Kapelaan Adriaanse. Spreker voelt zeer goed aan dat het voor de priester, die toch op de eerste plaats belast is met de zielzorg, niet doen lijk is om voor ieder simpel voorval zich vrij te maken. Hij spreekt echter de hoop uit, dat wanneer zulks nodig, de geestelijke adviseur zijn stem zal doen horen, ook als daardoor iemand tot de orde moet worden geroepen. Kapelaan Adriaanse, die hierna een dank woord sprak hoopt dat men zijn woord niet zal beschouwen als een beleefdheidsformu le. Spreker meent de nadruk te zullen leg gen op de K. van de K.A.B. De kapelaan kent reeds verschillende bestuurders van verenigingen en wat hij tot dusverre van hen ondervond was voortreffelijk. Ik be schouw het adviseurschap als een verleng stuk van het priesterschap en een stuk ge weten van de K.A.B. Dan draaide Pater v. d. Steen zijn in teressante film over de Missie in Oeganda, een film vol van prachtige natuuropnamen. Werkelijk paradijselijke gezichten. Oer wouden met schier allerlei wilde dieren en schitterende waterpartijen. De aanwezigen hebben met volle teugen kunnen genieten van het schone van Gods schepping. Een kleine attractie bracht voor de aan wezigen enige spanning en voor onze mis sionaris een aardige duit in het zakje. Met een aanbeveling tot deelname aan de volgende cursuslessen, werd de bijeen komst op gebruikelijke wijze gesloten. CULTURELE AVOND. Het echtpaar Jan en Nini Boesman sprak over Ervaringen en avonturen bij ballonvaarten in binnen- en buitenland. Wie over ballonvaren spreekt denkt aan de naam Boesman en wie de naam Boes man uitspreekt denkt aan ballonvaren. Dat deze twee namen bij elkaar horen en in ons land een begrip zijn geworden, hebben de leden van de Culturele Vereniging On- GMTÓS7A.207 ról.2/9O tVA/tCkVUK senoort, die zondag j.l. in de aula van de Abdij Mariënkroon aanwezig waren, om er de eerste culturele avond van dit seizoen bij te wonen, zeer zeker ervaren. Het bestuur van de vereniging was er n.I. in geslaagd om de bekende ballonvaarder Jan Boes man en zijn echtgenote, bereid te vinden een spreekbeurt te houden over: opgedane ervaringen en beleefde avonturen bij bal lonvaarten, zowel in ons land als daarbui ten. Het zal nog niet dikwijls voorgekomen zijn dat de geheel gevulde aula met zo veel aandacht een causerie heeft gevolgd als deze, die hoofdzakelijk door mevr. Boes man werd gehouden. Voor de aanvang wer den de aanwezigen door de voorzitter van de vereniging, Pater Arnoldus, hartelijk welkom geheten, waarna hij een uitgebreide toelichting gaf op het programma dat voor dit seizoen is samengesteld. Naast de avon den die op het programma staan, vroeg hij aller medewerking voor de neven-activitei ten die door de vereniging aan de dag wor den gelegd, zoals de zang- en declamatie cursus. Hierna gaf hij het woord aan de heer Boesman, die allereerst mededeelde dat er tijdens de pauze gelegenheid zou worden geboden om schriftelijk vragen te stellen; als attractie maakte hij er een wedstrijd van; de eerste prijs bestond uit een bal- Iontocht en de tweede en derde prijs uit een herdenkingslepel. Aan het slot bleek de 15-jarige A. Verschuren de interessant ste vragen te hebben gesteld en zal hij in het voorjaar in de gelegenheid worden ge steld met mevr. Boesman een ballontocht te maken; de tweede prijs ging naar mej. Knippels en de derde naar de heer Pel- ders. In een spreekbeurt die ruim een uur in beslag nam vertelde mevr. Boesman op zeer interessante, amusante en vaak be geesterende wijze over het ballonvaren en wat daarmede in verband staat. Allereerst gaf zij een korte uiteenzetting over de bouw van de ballonnen waarmede de tochten worden gemaakt; hieruit kregen de aan wezigen enigszins een indruk van het vele werk dat aan een ballontocht vooraf gaat. Het gevaarte heeft in gevulde staat een omvang van 35 meter en in verticale stand gemeten een middellijn van 10 meter. Voor het vullen van een ballon is telkens 750.000 liter waterstofgas nodig, dat per tankwa gen moet worden,aangevoerd. De totale lengte van het touw dat nodig is om de ballon vast te houden bedraagt ongeveer 15 km. Mevr. Boesman kan er trots op gaan de enige vrouwelijke balloncomman dante in ons land te zijn; voor het verkrij gen van zo'n brevet komt dan ook heel wat kijken. De candidaat balloncomman- GM7ÓST/Z.207 ról .2/9O WAM. M/C/AC dant(e) moet aan vele eisen voldoen voor aleer hem of haar het brevet wordt uitge reikt. Naast een zeer strenge medische keuring, moet de candidaat een grote vaar digheid in het ballonvaren aan de dag leg gen en daarnaast weer een uitgebreide aardrijkskundige kennis bezitten; ook aan de kennis van de atmosfeer moet worden voldaan. Zij die menen dat het ballon varen een uiterst gevaarlijk en gedurft werk is, zullen na de uiteenzetting van mevr. Boesman zeker tot andere gedachten zijn gekomen; het ballonvaren is volko men veilig, alleen is er veel training voor nodig om steeds veilig te landen; dit is van zeer groot belang. Indien de weersgesteld heid plotseling veranderd en er veel wind komt te staan; toch staat het ballonvaren op het punt uit te sterven, dit alleen door het feit dat het zuiver sport is, maar zo duur dat het niet in stand kan worden ge houden. Het zou te ver voeren de vele avonturen weer te geven die Nederlands enige bal loncommandante haar gehoor wist te ver tellen. Wel bleek dat voor het ballonvaren, vooral in verre landen, steeds een grote be langstelling bestaat. Bij een start die en kele jaren geleden in Athene plaats had, waren ca. 500.000 personen tegenwoordig. Ook van een tocht van 23 uur boven Noord- Afrika, waarvan de start in Algiers plaats had, wist zij aardige bijzonderheden te vertellen. In de ruim twintig jaren dat het echt paar Boesman aan ballonvaren doet, werd ook aan vele wedstrijden zowel in binnen- als buitenland deelgenomen en vaak met groot succes. Naar mevr. Boesman zeide was de mooiste tocht die, welke plaats had te Willemstad ter gelegenheid van het be zoek van het Koninklijk Paar aan de Ne derlandse Antillen. Spreekster besloot haar leerzame en interessante causerie met te zeggen: het vliegen met de motor is veilig, het zweefvliegen is nuttig, maar ballonva ren is een delicatesse. Na de pauze werden door de heer Boes man de gestelde vragen tot ieders tevreden heid beantwoord. Hierna werden nog en kele films gedraaid, één hiervan was ge maakt door de Ned. Televisiestichting, en in de andere film kregen de aanwezigen een indruk van een gehouden wedstrijd waaraan door achttien ballonvaarders werd deelgenomen. Al met al was het een zeer hoogstaande culturele avond; het daverend applaus aan het einde was dan ook een welverdiende beloning. TONEEL. Het toneelseizoen is dit jaar geopend door de toneelvereniging Ernst en Luim, die zondag 20 oktober met groot succes opvoerde het prachtige toneelstuk in 3 be drijven „De Zon tegemoet" van de beken de schrijver Maarten van Vught. De grote zaal van café J. van Oyen was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen de voorzitter van Ernst en Luim de aanwezi gen een hartelijk welkom toeriep en hun een paar aangename uren toewenste. De spelers en speelsters van genoemde toneel vereniging hebben het publiek niet teleur gesteld; de rollen bleken onder de bé- kwame leiding van de regisseur de heer P. van Oyen zeer goed te zijn ingestudeerd, wat vooral tijdens de uitvoering tot uiting kwam. De aanwezigen hebben dan ook naar hartelust genoten van subliem spel en de inhoud van dit prachtige toneelstuk, waarin ernst en luim zich telkens afwisse len. Aan het slot dankte de voorzitter al len die aan het welslagen van deze uitvoe ring hun medewerking hadden verleend. A.s. zondag zal nogmaal een reprise van dit toneelstuk worden gegeven en het lijdt geen twijfel of velen zullen de gelegenheid aangrijpen om dit prachtige toneelstuk te gaan zien. SPRANG-CAPELLE GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad de zer gemeente op vrijdag 25 oktober 1957, des namiddags 7.30 uur, ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Subsidiëring Brabants Orkest. 5. Tegemoetkoming ex artikel 13 der L.O.-wet 1920. 6. Wijziging verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het openbaar kleuteronderwijs. 7. Vaststelling verkeersmaatregelen. 8. Onbewoonbaarverklaring woning Hoge Akkerweg 4. 9. Waarborgen terugbetaling van de hoofdsom van een door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Sprang in reke ning-courant op te nemen krediet. 10. Verkoop bouwterrein aan de Oude straat te Sprang. 11. Aankoop grond t.b.v. aanleg To renstraat. 12. Wijziging gemeente-begroting 1957. 13. Mededelingen. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk Voorm. half tien Ds. Vink van Waal wijk (Besoijen). Nam. half drie Ds. P. J. Bos. BIBLIOTHEEK CHR. VOLKSBOND. De leesbibliotheek van de Chr. Volks bond is weer geopend. De gelegenheid tot het afhalen en terugbezorgen van boeken is echter niet, zoals aanvankelijk in de be doeling lag op donderdagavond, maar op elke dinsdagavond, van half 7 tot half 8. Belanghebbenden gelieve hiervan goede nota te nemen. AFSCHEID MIJNHEER DEES VAN HET ONDERWIJS. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gaat de heer A. Dees, hoofd van de Chr. School alhier het onderwijs verlaten. Het ligt in de be doeling op vrijdag 29 november a.s. in een officiële bijeenkomst afscheid van de heer Dees te nemen. Dhr. Dees zal op die dag 's middags in het gebouw van de Chr. Volksbond van de kinderen afscheid nemen. UITSLAG AANBESTEDING. In café H. van Veen aan het Bruggetje heeft j.l. dinsdag de aanbesteding plaats gevonden voor de bouw van een woonhuis voor de heer P. C. v. d. Linde alhier. De uitslag luidde als volgt: fa. H. Maas, Waalwijk f 32.000 D. v. Oversteeg, Sprang-Capelle 28.399 J. W. Nieuwenhuizen, id. 30.559 A. H. Willemsz, id. 27.936 Fa. A. Tankens, Andel 28.450 P. C. Spuijbroek, Raamsdonk 33.670 Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel 30.000 J. Molegraaf, Sprang-Capelle 28.500 M. W. Verhagen, id. 28.555 Fa. Wed. v. Heesch, Waalwijk 29.870 G. v. d. Broek, Waspik 27.100 Het werk is gegund aan de laagste in schrijver de heer G. v. d. Broek, Waspik. BAZAR H.N.C. Burgemeester A. Smit heeft 't bescherm heerschap op zich genomen van de door de V.V. H.N.C. alhier te organiseren bazar. T.B.C.-COLLECTE. In de week van 28 oktober t.m. 2 nov. a.s. zal door het Groene Kruis te Sprang- Capelle een collecte gehouden worden ten bate van de Noord-Brabantse vereniging ter bestrijding van de tuberculose. Daar vele patiënten uit onze gemeente reeds financiële steun genoten hebben uit dit fonds, wordt ieder verzocht, de meisjes, die komen collecteren een bijdrage naar vermogen te geven. JAARVERGADERING 'T ROZEKNOPJE. De Gem. Zangver. 't Rozeknopje alhier zal op woensdag 6 november a.s. in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijs- sers, haar algemene ledenvergadering hou den. De agenda vermeldt o.m. Jaarverslag secretaresse; verslagen penningmeester en huis te gaan nemen. De tentoonstelling is op alle werkdagen geopend van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.30 uur en verder op vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 8 tot 10 uur en zondagmiddag nog van 2 tot 5 uur. Wedstrjj drooster Waspikse Biljartbond. 28 oktober Altijd Raak 1—KOT 1 HGL 1Altijd Raak 1 KOT 2—Fotsers 1 j 29 oktober Vriendenkring 2WK 1 Vriendenkring 1 vrij. VROUWENGILDE. Het R.K. Vrouwengilde organiseerde 'n voordrachtsavond in het Henricusgebouw. De avond werd verzorgd door Pater Henri de Greeve. Er was voor deze avond een zeei grote belangstelling. Ieder die deze avond bezocht zal zeker geen spijt gehad hebben, want je hebben volop kunnen ge nieten van spel en muziek. Pater de Gree ve toonde zich in: „Een opzienbarende rechtspraak", een groot acteur. Gedurende meer dan twee uur wist hij zijn toeschou wers te boeien. De muziek die bij dit spel paste werd op een zeer knappe wijze ver zorgd door een beroepspianiste. AFSCHEID BRANDWEER. De onder-commandant van de vrijwillige brandweer van R'veer, de heer Begeer, die naar elders is vertrokken, nam afscheid. Als aandenken werd hem door het brand weerpersoneel een pentekening van df Bergse toren aangeboden. GOUDEN BRUILOFT. Het echtpaar W. Kanters-Zijlmans in de Koningstraat zal op 31 oktober a.s. zijn gouden huwelijksfeest vieren. MUTATIE. Tot voorzitter van de Zonnebloem afd. R'vter werd in de plaats van de heer v. Horne, die wegens drukke werkzaamhe den bedankte, gekozen de heer Zijlmans. TONEEL. De toneelclub Kunst na Arbeid (onder afdeling van de K.A.B.) heeft voor het a.3. seizoen in studie genomen: „Zijn Af god". V UT 1E2L; KNBB. District Kaatsheuvel. De eerste wedstrijden in de nieuwe com petitie hadden de volgende uitslagen In de le klas C: NAS I-HGLI 6-2 de Efteling I - KTO I 6-2 Euphonia - KOT 6-2 In de 2e klas Groep A HGL2-HKS3 0-8 KOT 2 - Poedelvrees I 4-4 In de 2e klas Groep B KTO 2 - de Efteling 2 6-2 't Centrum I - NAS 2 4-4 Nooit Volleerd I - HGL 3 4-4 In de 3e klas HKS 4 - Altijd Raak 2 2-6 De Dreef 2 - Ons Genoegen 2 4-4 HGL 4 - Nooit Volleerd 2 2-6 NAS 3 - Poedelvrees 2 8-0 D. VAN DEN HOUT, St Antoniusstraat 14, Waalwijk kascontrolecommissie; verkiezing 2 best.- leden wegens periodieke aftreding van de heren Dr. N. L. Gerlach en C. D. Kooter. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Be- l spreking omtrent aansluiting bij een lan delijke- of provinciale bond. ARS IN VITA BRENGT TENTOON STELLING VAN SCHILDERIJEN. Maandag is er in het gemeentehuis van Waspik een tentoonstelling van schilderijen geopend. Deze tentoonstelling is georgani seerd door een vereniging waarvan het be staan in Waspik amper bekend is. Het is ook nog maar een week geleden dat dit gezelschap zich voor het eerst om de vergadertafel schaarde. Tegelijk deed zich de gelegenheid voor een van de Oost- Brabantse schilders, Kees Bastiaans, ten toon te stellen. Deze gelegenheid greep het comité aan als een eerste poging om haar naam en tevens ook haar doel te verwezen lijken. Ars in vita, de Kunst in het leven. Ars in vita, een naam die weinig vragen zal doen rijzen omtrent het doel der ver eniging. Zij wil het culturele leven in Was pik bevorderen (muziek, toneel, zang, schil derkunst, grafische kunst, enz.), daarbij vooral aanvullend optreden en volledig respecteren datgene wat in Waspik reeds bestaat. Dit betoogde burgemeester v. Erp dan ook maandag j.l. in zijn welkomst woord, dat hij namens het comité tot de genodigden richtte, die in grote getalen wa ren opgekomen. Ook de heer en mevrouw Bastiaans waren tegenwoordig. De heer D. van Gent, directeur van de sectie Tentoonstellingen van het Prov. Ge nootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant, leidde de tentoonstelling in. Op zeer bevattelijke en aantrekkelijke wijze liet hij de aanwezigen kennis maken met het werk van Kees Bestiaans en deed hij hen inleven in de verschillende werk stukken van de schilder. De werken van Bastiaans, hoe modern ze dan ook genoemd mogen worden, zijn heus niet „moeilijk". Hij benadrukt in zijn werk sterk het verhalend element, dat door eenvoudige maar klinkklare kleurstellingen een doordringende en soms overrompelende overtuigingskracht bezit. Vrijwel al zijn werk wordt gekenmerkt door een onweer staanbare feestelijkheid en de geest van een optimistische en humoristische levens visie. Dit geldt zowel voor zijn kermissen en bruiloften als voor zijn geliefkoosde bloemstukken en vrijende paartjes. Werkelijk, deze tentoonstelling is een gelukkige keuze geweest, vooral omdat hij zo toegankelijk is, ook voor mensen die nog weinig of niet in aanraking kwamen met de schilderkunst als zodanig. Wij zouden daar om ieereen in Waspik aan willen sporen deze week eens een kijkje in het gemeente- In de eerste klas deed* een nieuweling in ons district direct van zich spreken op een manier die de belofte inhoud voor de toekomst en waarmee HGL natuurlijk ge weldig in haar nopjes is. Het betreft hier hun nieuwe „buiten- laander" J. Pruijssen, die het presteerde om op een „grote" biljart een gem. van 16.07 te behalen en dus voor de eerste klap op de vuurpijl zorgde. Zijn hoogste serie was merkwaardig ge noeg 34, wat bij een dergelijk fantastisch gemiddelde zelden voorkomt. In ieder ge val heeft „de Pruis van Dorusse" meteen zijn visitekaartje op overtuigende wijze ge presenteerd. Biljart-nestor W. Kamp noteerde een goede 9.61 gem., welke in zijn ouderwetse „stiel" werden gespeeld. J. Damen van HGL moest met 7.83 zijn meerdere erkennen van P. de Kort met 6.61 gem. Tenslotte zijn de gem. van Jan v. Heesch van NAS met 3.44 en de 3.70 gem. van Drik Mook van KTO een buitengewoon goede inzet van de competitie. Vermeldenswaardig is bovendien dat al le thuisclubs met 6-2 wonnen, waarvan die van Euphonia wel de meest verras sende was. In de 2e klas Groep A moest de wed strijd Ons Genoegen - De Dreef wegens enkele ziektegevallen worden uitgesteld. De beste was de heer Piet Vloemans, die met 4.22 gem., de „beloftevolle" Richard van Dinteren klopte. Het spel van Richard be looft echter het allerbeste en wanneer hij het zal proberen om het van zijn zenuwen te winnen, dan zullen er gegarandeerd nog fantastische partijen volgen. Ook de 3.27 van Rinus Groenendaal mag met recht apart vermeld worden. In Groep B was B. Jansen de hoogste met 4.52 gem. De volgende spelers zorgden voor een goede inzet. Dorus Netten met 3,83; H. Damen met 3,16; Jan Groenendaal met 3,27; Frans Bol met 3,68 en Henk v. Box tel met 3.28. In de 3e klas zorgde Louis Laros voor vuurwerk bij De Dreef. „Ober" Groenendaal was hier de pri meur, want Louis kwam met een fantasti sche 3.69 uit de bus. Werkelijk een even goede prestatie als die van „de Pruis". M. Laros van Altijd Raak was ook goed op dreef tegen Th. Bool. Met een 2.50 gem. op zo'n grote tafel, zorgde ook hij voor een buitengewone inzet. „Ober" Jan van Wanrooij deed het be ter als zijn genoemde collega, want die startte met 2.50 gem. Verder moest het Poedelvrees 2 ontbe ren, hoe moeilijk het is om zaterdags avonds bij Bertus van Berkel te spelen, maar gelukkig is het een sportief stelletje dat de 8 - 0 nederlaag kranig droeg. Verrassend was de 6-2 overwinning van Nooit Volleerd 2 en ook Altijd Raak 2 nestelde zich met een 6-2 zege op HKS direct aan de kop. Over het algemeen was er overal tevre denheid en voldoening over de inzet van de competitie. De gang zit er dus weer in en vol goede moed zien we de resultaten van de tweede wedstrijd tegemoet. KAATSHEUVEL TAFELTENNISVER. N.V.R. De TTV NVK gaat ook weer met de competitie starten; 26 okt. spelen onze da mes, die beide in dezelfde klasse en afde ling ingedeeld zijn, hun eerste wedstrijd. NVK 1-NVR li, dat wordt dus 'n strijd tussen clubgenoten; de heren van NVK 4e klasse afd. C, spelen 27 okt. net als de dames tegen 'n eigen team, dit wordt dus NVK 2-NVK 4. De heren van de derde klasse afd. C, spelen 26 okt. tegen KKC uit Waalwijk. We zijn erg benieuwd naar de uitslag, doch alle teams zijn erg gunstig ingedeeld, de volledige indeling is nu bekend; wij laten hem hieronder volgen: Dames 3e klasse afdeling B: Animo 2 - Goirle 2 - Irene 2 - Luto 4 - Luto 5 - NVK - NVR 2 - Ready 2 - Tos 2. Heren 3e klasse afdeling CCrescen do - Goirle - Irene 5 - Luto 2 - Luto 4 - NVR - Ready 3 - RKC 2 - Tos 2. Heren 4e klasse afdeling CSt. Anna 4 - KAT 5 - Margriet - Margriet 2 - NVK 2 - NVK 4 - Rikketik 2 - SMJ - SMJ 2 - Victoria 5. Heren 4e klasse afdeling D Crescendo 2 - Goirle 2 - Irene 8 - KAT 6 - Luto 5 - NVK 3 - Ready 4 - KKC 3 - Taxandia 2 - Tilburg 3. KAATSHEUVEL. Afdeling W.N. Br. Klasse Heren 1ste klas AktiefK.S.B. S.O.A. 2—DESK E.B.H.V. 2—Rapid SportiefV elocitas Heren 2e klasse Roosendaal 1Desk 2 Roosendaal 2Velocitas 2 DongenTachos1 Juliana 2Tachos 2 Dames le klasse A RoosendaalDesk 1 Be Fair—W.S.C. 1 EmB eETachos Dames le klas B Aktief—K.S.B. DongenWere Di TaxandriaUno Animo Dames 2e klas S.O.A. 2—W.S.C. 2 O.K.C.Volt 2 Junioren EmBeEE.B.H.V. OisterwykUno Animo Zal DESK zich zondag tegen S.O.A, herstellen? DESK 1 gaat op bezoek bij SOA 2. Er bestaat voor hen hier een kans om beide punten mee naar huis te nemen, als de voorhoede deze keer tot schieten kan komen. DESK 2 zal zeer waarschijnlijk beide punten in Roosendaal laten. Tachos 1 gaat weer glansrijk win nen bij Dongen 1. Tachos 2Juliana 2 kan een span nende wedstrijd worden, daar de krachten hier vermoedelijk gelijk zijn. De W.S.C.-dames gaan bij Be Fair beide punten in de wacht slepen. De Tachos-dames geven wij bij Embe weinig kans. Maar wie weet? Gezien het mooie resultaat van zondag 1.1. tegen Dongen, zal Uno Animo de wedstrijd tegen Taxan dria met klinkende cijfers winnen. Voor R.K.C. durven wij geen voorspelling te doen, daar zij moe ten strijden tegen ons nog onbeken de krachten. Maar wij wensen hen het beste toe. HAARSTEEG. Haarsteeg 2Baardwijk 3 103. De eerste wedstrijd die de Haar steeg-reserves zondag j.l. thuis speel de tegen het 3e elftal van Baard wijk, is in een grote overwinning voor de gastheren geëindigd. Van meet af aan waren het de blauw- witten die de toon aangaven en het duurde dan ook niet lang of mid- voor v. Beurden wist met een hard schot de score te openen. Even later maakte dezelfde speler er 20 van. De gasten gaven zich echter niet gewonnen en wisten het spel enigs zins te verplaatsen; him hard wer ken had spoedig succes, want door toedoen van de linksbinnen werd de achterstand tot 21 verkleind. Door een van de Haarsteeg;-achterspelers werd het spoedig gelijk, daar Van Heijst bij een poging om te koppen de bal verkeerd op zijn hoofd kreeg en in het net verdween; 22. Van een weifeling in de Haarsteeg-ach terhoede profiteerden de Baardwijk- voorwaartsen dankbaar, waardoor de stand 23 werd, waarmee de rust aanbrak. In de tweede helft domineerden de gastheren over alle linies; de Baardwijkse jongens bleken te veel van hun krachten te hebben ge vergd en boden geen noemenswaar dige tegenstand meer. De Haarsteeg voorhoede wist aan de reeds twee gescoorde doelpunten er na de rust nog acht toe te voegen, zodat het einde kwam met 103 in het voor deel van de thuisclub. Programma voor a.s. zondag: De leiderspositie van Haarsteeg heeft door de nederlaag van zondag j.l. een geduchte knauw gekregen. Empelina en O.V.H. hebben zich mede aan de kop genesteld en laatstgenoemde club heeft zelfs nog een wedstrijd minder gespeeld. Ook ziet het er naar uit dat T.G.G. dit seizoen een belangrijke rol gaat meespelen. Haarsteeg, dat zo succes-

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13