Ruitstoffen 1 leeb Waalwijkse en Langst Courant Uit de Langstraat H, ÏOO PRISMA GRATIS Gemeeenteraad Drunen DE RIOLERING Grote sortering moderne In één nacht Uw handen gaaf en zacht- VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN i)it blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 86 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 8.10 franco p. d Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEUR DEN STR 8 OPGERICHT 1878 TEL-ADRES: .ECHO" A WAALWIJK Waspik Haarsteeg VERGADERING VAN DE KAB. „Moge onder uw, naar ik ze ker verwacht, energieke leiding, onze KAB een mooie toekomst tegemoet gaan." Dit waren de laatste woorden van de toe spraak, die de scheidende voor zitter van de KAB, de heer L. v. d. Heijden, tijdens de zaterdag avond in café J. van Oijen ge houden vergadering hield en die speciaal gericht waren tot zijn opvolger de heer Th. de Vaan, die met algem-enei stemmen dooi de aanwezige leden tot voorzit ter was gekozen. Vanaf het ontstaan van de or ganisatie is de heer v. d. Heijden voorzitter geweest, maar van wege zijn gevorderde leeftijd en de veranderde tijdsomstandighe den achtte hij het ogenblik ge komen om zijn functie aan een jonge kracht over te doen. Hij dankte zijn medebestuurs leden voor de prettige samen werking en de ondervonden steun en sprak dc hoop uit dat ook de nieuwe voorzitter aller steun zou mogen ondervinden. Deze bestuurswisseling vond dan zijn beslag tijdens dé eerste vergadering met aansluitend een ontspanningsavond die de KAB zijn leden zaterdagavond aan bood. Do opzet van het bestuur, om via 'n vrolijke noot de leden met resp. echtgenote of verloof de bijeen te krijgen, is zeker ge slaagd en de grote zaal van café J. van Oijen was dan ook ruim schoots gevuld, toen de voorzit ter te ca. 8 uur de avond opende. Na een kort overzicht te hebben gegeven van de laatste aktivitei- ten deelde hij de aanwezigen mee het besluit te hebben geno men om zijn funktie neer té leg gen. De heer Th. de Vaan, die het secretariaat steeds heeft waargenomen, was bereid ge vonden om het voorzitterschap over te nemen en de vergadering benoemde hem met meerderheid van stemmen. De heer K. v. d. Heijden was door het bestuur candidaat gesteld om het be stuur aan te vullen en daar er verder geen candid aten waren gesteld wordt hij bij aclamatie benoemd. Tevens werd hij be reid gevonden om het secretari aat waar te nemen.. Het bestuur bestaat thans uit Th. de Vaan, voorzitter, K. v. d. Heijden, se cretaris., M. Siegers, penning meester en F. Verboord en Jo v. Bijnen, leden. De nieuw geko zen functionarissen dankte de vergadering voor 't vertrouwen in hen gesteld en gaven de ver zekering alles te zullen doen om de groei en bloei van de organi satie te zullen bevorderen. De scheidende voorzitter ontving uit handen van zijn opvolger als blijk van dankbaarheid en waar dering een kist fijne sigaren, waarvoor hij het bestuur zeer erkentelijk was. In deze sympa thieke geste zag hij een bewijs dat zijn werk steeds is gewaar deerd. Hiermede was de vergadering ten einde, en werd het verdere gedeelte van de avond verzorgd door het cabaret Ad. de Vries uit Tilburg, dat er in slaagde de aanwezigen tot aan het midder nachtelijk uur gezellig bezig te houden met liedjes, sketches en vroliike muziek. Het was in alle opzichten een zeer geslaagde avond. Sprang - Capelle PROGRAMMA Waspikse Biljartbond 1957-1958 18 november 1957 Fotsers 1— KOT 1 KOT 2—Altijd Raak 1 Altijd Raak 2Vriendenkring 2 19 november 1957 Vriendenkring 1WK 1 HGL 1 vrij. Haamsdenk Haamstionksveer BernU i§k RIKCONCOURS. j.l. Zondag organiseerde de Berndijkse Damvereniging GEO in haar clubhuis bij café Th. v. Boxtel een groot rikconcours, waarvoor een zeer) grote belang stelling bestond. Om ca. 8 uur werd de avond door de voorzit ter met een kort en hartelijk Avelkomstwoord geopend, speci aal tot de gastspelers uit Uden- 1 hout, die met ruim 20 man wa ren over gekomen. Hierna werd de inschrijving open gesteld en om goed half negen kon de strijd aanvangen. Met grote animo en sportivi teit werd er gestreden om de meeste punten te behalen, onder de bekwame en deskundige lei ding van de heer v. d. Ven en zijn assistenten. Om ca. 11 uur kon de voor zitter dan wederom het woord nemen om de prijzen uit te rei ken, na eerst de heer v. d, Ven zeer hartelijk gedankt te hébben voor zijn spontane bereidwillig heid en ziin zeer aangename en deskundige wedstrijdleiding. Als blijk van erkentelijkheid kon Qe voorzitter hem dan ook nog wel een rokertje aanbieden. Verder richtte de voorzitter zich tot alle deelnemers om hen te danken voor hun deelname en sportieve wijze waarop zij ge streden hadden om de punten. Tot besluit richtte, de voorzitter zich ook nog tot de hospes der vereniging de heer en mevr. van Boxtel voor hun hartelijke ont vangst en royale bijdrage, mede waardoor deze avond voor de club zo'n onverwachte finan- tiële meevaller werd. De uitslag was als volgt: Naam Woonplaats punt. 1. W. Denisse, Udenhout 253 2. P. v. d. Heijden Kaatsh. 187 3. M. Verspeek Udenhout 163 4. H. v. Boxtel Kaatsheuvel 162 5. P. Dekkers Kaatsheuvel 159 6- B. v. Meeuwen Kaatsh. 146 7. A. Graaffmans Tilburg 144 8. P. v. Riel Kaatsheuvel 143 9. P. Wijkmans Udenhout 137 10. C. v. Wanrooy Kaatsh. 136 De dames-prijzen werden be haald door Mevr. Musterd en Mevr. de Benis beiden uit Kaats heuvel. Hierna bleef men nog enige lijd gezellig bijeen. BDV „GEO". Zaterdag j.l. hield bovenge- genoemde vereniging haar vijf de competitiewedstrijd voor het persoonlijk kampioenschap. Er werd weer met grote animo gespeeld om de ingenomen posi ties te behouden of te verbete ren. Er begint reeds aardig te kening te komen in de strijd en het zal niet meevallen om als nog de heer Henk van Boxtel van ziin stevige leidersplaats te verdringen. Maandag j.l. was het bestuur in vergadering bijeen voor het behandelen van 'n lijvige agenda. Op velerlei verzoek en aan drang werd besloten, mede door het grote sukses dat de vereni ging onlangs mocht boeken met bet door hen georganiseerde Rikconcours, nogmaals een der gelijk concours te geven en wel op zondag 31 november e-k. Door de hospes werd spon- j oals er mensen zijn, die op de achtergrond en in stilte gran dioos werk doen, zo zijn er ook ver- j enigihgen, die niet aan de weg tim- i meren en in haar werk geen publi- j citeit zoeken. Het zijn verenigingen, die de caritas - een veelgebruikt woord vandaag de dag, maar in zijn j betekenis en beleving zo oud als het christendom zelf - beoefenen, die zich erop richten de medemens in nood geestelijk en lichamelijk bij te staan. Dat gaat zonder tam-tam, om dat de liefde nu eenmaal nooit zich zelf zoekt en het vurigst bloeit in stilte en vaak ook anonymiteit. Wanneer echter een dergelijke ver eniging vijftig jaar lang in de sterke binding van de parochiegemeenschap op dit stille terrein werkzaam is ge weest, dan mag dat aanleiding zijn om dit werk, dat altijd zo onopval lend zijn weg zoekt door het leven van alle dag, even naar voren te ha len. Ik doel hiermee op de St. Elisa- bethvereniging in de St. Antonius- parochie, die dinsdag a.s. haar gou den bestaansfeest viert. Vijftig jaar St. Elisabethwerk is vijftig jaar werk van de grootste allure, van prachtige naastenliefde, van voorbeeldige of fervaardigheid. De caritas is het vuur, dat de warmte en de innigheid geeft aan de parochiegemeenschap. Dit vuur brandend te houden is een conditio sine qua non voor een pa rochiegemeenschap in liefde en saamhorigheid, voor een ideale paro chiegemeenschap dus. De St. Elisabethvereniging beleeft haar zorg voor de medemens in nood op deze drie punten 1. de hulp aan behoeftige kraam vrouwen; 2. de morele hulp aan weduwen (advies bij opvoeding e.d.); 3. materiele hulp, voor zever deze niet door andere instanties wordt ge boden, bij de uitzending van kinde ren. Maar de levende caritas zoekt in het kader van de doelstelling naar nieuwe wegen en daarom is het zo verheugend, dat de St. Elisabethver eniging in de St. Antoniusparochie groeit naar eigen initiatieven. Twee heel belangrijke zou ik hier willen noemen 1. De zorg voor overspannen moe ders. Het wil nog wel eens voorko men, dat moeders van grote gezinnen na de grote vakantie de enigen zijn, die niet uitgerust zijn; meer nog, de extra zorg voor de kinderen en het gezin hebben zoveel van haar ge- eist, dat zij er hoognodig eens uit moeten. Het lag in de bedoeling om deze overspannen moeders in een rustige omgeving van een paar we ken vakantie te laten genieten, maar later heeft men gezegd: waarom zul len we niet trachten deze overspan nenheid te voorkomen door de kin deren (lagere schooljeugd) een paar weken op daarvoor uitgezochte boer derijen vakantie te laten houden, waardoor moeder de handen wat meer vrij krijgt en ook eens wat tijd heeft voor zich zelf. Het experiment is een succes ge worden, zowel de moeders als de jeugd zijn enthousiast, en het ligt dan ook in de bedoeling deze zorg in de toekomst uit te breiden. 2. Het verlenen van hulp in ge zinnen waar de vrouw ziek is en de man daardoor van het werk zou moe ten thuisblijven. De St. Elisabeth vereniging verleent hier huishoude lijke hulp totdat deze taak door de gezinszorg kan worden overgenomen. Deze twee initiatieven tonen m.i. toch wel duidelijk aan hoe levend, hoe intensief en hoe eigentijds ook de zorg voor de hulpbehoevende me demens van de St. Elisabethvereni ging in de St. Antoniusparochie is. Ik meen dan ook te mogen zeggen, dat niet alleen de St. Elisabethvereni ging, maar de gehele St. Antonius parochie dinsdag a.s. een wel zeer be langrijk jubileum viert een jubileum van naastenliefde, het feest van een innige parochiegemeenschap. et is maar goed, dat St. Nico- laasjiet eeuwige leven heeft, want anders zou hij de das, die de r.k. middenstand hem om gaat doen, beslist niet overdreven. Ik vind het bericht, dat de r.k. middenstand geen St. Nicolaas-actie zal organiseren, schokkender dan het lanceren van de spoetniks, want het raakt aan een van de weinige vreugden die ons in dit technocratische tijdperk nog res ten. Geen St. Nicolaas-actie, dat be tekent een brok decembervreugde minder en ik snap niet hoe de mid denstand dit besluit heeft kunnen ne men. Van iedere andere middenstand zou ik gezegd hebben ze kunnen d'r nu eenmaal niks van, maar van de Wollukse, nee. Het is de grootste te leurstelling van het jaar en het zal me dan ook niks verbazen als de goedheilig man de dampen in krijgt en van Drunen meteen naar Waspik of Kaatsheuvel doorgaat. Ik mag er niet aan denken hoeveel kinderen en volwassenen ver geefs zullen zitten te zingen en hoe veel wortelen en sneden bruinbrood er op de vijfde december onaange roerd onder de schoorsteen zullen staan. Wat schort er eigenlijk bij on ze middenstand? Tweespalt? Of heeft men de katholieke traditie ge ruild voor 't rode ongeloof? Hoe het ook zij, na zovele voltreffers heeft de r.k. middenstand ditmaal de roos grandioos gemist. Maar kop op, kinderen en grote mensen! Nóg kan er van alles gebeu ren, want heiligen hebben zich altijd eigenaardige mensen getoond en het wonder hanteren zij even gemakkelijk als de middenstand de teleurstelling. HANNIBAL. taan de hoofdprijs daarvoor be schikbaar gesteld wat natuur lijk grote bijval mocht oogsten. Ook werd op zaterdag 7 decem ber de eerste algemene jaarver gadering gepland waarop dan ter sprake zal komen de teer- avond die in het verschiet ligt. Al met al gaat het wel cres cendo miet de vereniging. DE FINANCIËLE TOESTAND. Opnieuw is de deviezenvoor raad in de afgelopen week zij het in geringe mate gestegen. In totaal beloopt de voorraad thans 968 miljoen, tegen vorige week 943 miljoen. De bankbiljettencirculatie is, na de aanzienlijke stijgingen van de vorige weken ingekrompen en wel met 87 miljoen gulden. Toch blijft het totaal nog iets boven de vier miljard liggen. Het saldo van het Rijk is versterkt met bijna 58 miljoen tot 203 miljoen gulden. ONTSNAPTE GEVANGENEN. Vorig jaar zijn 34 gedetineer den uit strafinrichtingen ont snapt. In de eerste tien maan den van dit jaar was, het aantal vluchtelingen reeds 44. DJAKARTA WIL HANDEL MET NEDERLAND STOPZETTEN. De regering in Djakarta is in derdaad van plan de handelsbe trekkingen met Nederland te verbreken als Den Haag weigert Nieuw Guinea over te dragen. Dit wordt uit zeer betrouwbare bron in de Indonesische hoofd stad vernomen. Het invloedrijke socialistische dagblad „Pedoman" in Djakar ta meldde dinsdag, dat 't groot ste hotel in Djakarta, „Hotel des Indes", de Nederlandse banken, ondernemingen, en fabrieken tot de bedrijven zullen behoren, die zullen worden genationaliseerd, als de pogingen van Indonesië voor een vreedzame teruggaver van West-Irianj mochten mis lukken. In een spoedeisende vergadering welke maandagavond ten gemeentehuize werd ge houden, gaf de raad haar goedkeuring aan het sluiten van een geldlening ad f 500.000 voor de uitvoering van een gedeelte van het rioleringsplan. Dit gedeelte omvat het leggen van een hoofdriool in de Stationsstraat, het bouwen van een pompstation in de Stationsstraat langs de spoorlijn, het leggen van een pers leiding en het aanleggen van vloeivelden nabij het afwateringskanaal. Het pre-advies zegt hierover In de vergadering van 12 aug. 1955 is door de raad een crediet beschikbaar ge steld voor de aanleg van de riolering. In overleg met de provinciale waterstaat en gedwongen door de bestedingsbeperking en het tekort aan vaste financieringsmidde len, stellen B. en W. de raad voor, niet het gehele rioleringsplan ineens te verwezenlij ken, doch het in gedeelten uit te voeren. Het eerste en voornaamste deel van de riolering is het leggen van een hoofdriool in de Stationsstraat, het bouwen van een pompgebouw nabij het noodslachthuis, het leggen van een persleiding vanaf dit pomp- gebouwtje tot aan de aan te leggen vloei velden bij het afwateringskanaal en het ma ken van vloeivelden. Het maken van vloeivelden moet voor een gedeelte worden gezien als een tijdelijke op lossing. De kosten worden geraamd op f 500.000. Ter financiering van deze kosten moet een vaste geldlening worden gesloten. De Nederlandse Vereniging van Wegen bouwers te 's-Gravenhage is bereid ons het geld te verschaffen onder de voorwaar den, vastgelegd in het zogenaamde rente gamma voor de gemeenten. Burgemeester Snels lichtte dit punt nog eens extra toe. Spreker noemde de uitvoe ring van dit gedeelte van de riolering zeer belangrijk in verband met het feit dat de nieuwe wijken al direct kunnen worden aangesloten. Het aanleggen van de vloei velden is een oplossing voor de komende jaren, maar later zal bij een algemene groei en ook wanneer eenmaal ter plaatse de grond verzadigt is een zuiveringsinstal latie moeten worden gebouwd. De vloeivelden zijn gedacht ten oosten van de weg naar de Steegerf, nabij het afwateringskanaal. De bodemgesteldheid is ter plaatse zeer geschikt. Thans is het toch niet de beste grond en na jaren, wanneer de grond daar verzadigt is, zal het zelfs cultuurgrond zijn geworden. Voor de be trokkene, die de grond hiervoor zullen moeten afstaan, zal, aldus de voorzitter, een compensatie moeten worden gevonden. De oppervlakte van de vloeivelden zal pl.m. 4 ha moeten zijn. Op de vloeivelden zal het water volgens de natuurlijke weg in slip- bakken worden gereinigd. Het slip kan als kompoot worden gebruikt. De heer Ploegmakers had de vloeivelden liever aan de andere zijde van de weg ge zien en dan meer naar het westen. De voorzitter merkte op dat de bodemge steldheid daar minder goed was. Dit ge deelte was ook lager gelegen. De heer de Veer juichte de uitvoering van een gedeelte van de riolering toe, maar merkte op dat het over het algemeen maar bij plannen maken bleef. Spreker noemde voorbeelden als de Burgemeester van der Heijdenstraat, de Jacob v. d. Meijdenstraat en de Schoolstraat. Ook hiervoor zijn reeds lang de plannen goedgekeurd, maar de toe stand is er nog steeds hetzelfde. De voorzitter wees er op, dat er goede hoop was dat men toestemming kreeg voor de uitvoering van het bovengenoemde deel van het rioleringsplan. Waar de riolering zeer urgent is, moeten wij deze gelegen heid direct aangrijpen. Wat betreft de uit voering van de werken door de heer v. d. Veer genoemd, merkte de voorzitter op dat de plannen hiervoor een afgerond geheel zijn; bestedingsbeperking en schaarste op de kapitaalmarkt hebben het werk tegen gehouden. Maar de voorzitter had in deze gevallen goede hoop. De heer van Sprang stelde nog enkele technische vragen. Aan de orde was ook nog wijziging ge meentebegroting 1957. Hierover zegt het pre-advies Zoals de raad bekend is, zijn er thans 10 woningwetwoningen te Elshout in aanbouw in de Norbertijnerstraat. Deze straat kan nog niet geheel worden aangelegd, omdat wij niet beschikken over alle benodigde gronden. Voorgesteld wordt een tijdelijke toe gangsweg aan te leggen, zulks vanaf de Schanswijk in zuidelijke richting tussen de panden Schanswijk 51 en 53. De kosten van deze noodoplossing worden geraamd op f 4.200. - De heer van Sprang noemde deze f 4200 verloren geld. Men stond nu voor het feit, maar hij was van mening dat, wanneer de zaak anders was aangepakt, deze zeer ze ker op een andere wijze zou zijn opgelost. Verder was de heer van Sprang er niet over te spreken, dat men de uitvoering van het werk al was begonnen, terwijl de raad er zijn goedkeuring nog aan moest geven. De heer v. d. Veer viel de heer van Sprang bij. De voorzitter was het in grote trekken met de heren van Sprang en de Veer eens, maar noemde het geheel een apart en moeilijk geval, dat niet gemakkelijk tot een oplossing was te brengen. Overigens zegde hij toe in de toekomst rekening te zullen houden met hun wensen op dit gebied. In het uitbreidingsplan werd aan C. v. Riel grond verkocht ad f 9.40 per m2, to taal pl.m. 436 m2. Tot gemeente-arbeider met een proef- i tijd van 1 jaar werd benoemd M. v. Rooij, Bosseweg 59. De gemeenterekening over 1956 sloot met een batig saldo van f 1508,90. In de commissie van onderzoek werden benoemd de heren P. v. d. Veer, A. Brok en H. Fortuijn. De raad keurde tot slot van deze ver gadering ook goed het toekennen van een extra premie voor krotopruiming en nieuw bouw van het pand Grotestraat 327 t.b.c. de heer Henskens. Deze krotopruiming be tekend een extra bouwvolume. In zijn openingswoord wijst de voorzit ter er op hoe de dank voor deze herden king allereerst uit moet gaan tot God, die de vereniging al deze jaren gesteund heeft. Hij is hun hulp en schild geweest. Daarom past hem Hem, ook door ons lied, te loven van nu aan tot in der eeuwigheid. In zijn welkomstwoord worden speciaal de oprichters der vereniging welkom ge heten. Ook het overlijden van een der op richters, de heer W. Kuypers, wordt her dacht. Vaak is er verandering in bestuur en leden geweest, maar de directeur van Hal lelujah, de heer M. C. Rijken, mocht al die 25 jaren de leiding geven. Ook hij viert dus z'n 25-jarig jubileum. Opgemerkt wordt hoe hij met veel ambitie en trouw al die tijd z'n beste krachten gegeven heeft om de vereniging „omhoog" te werken. Gezien de vele 1ste prijzen, behaald op ver schillende concoursen, is zijn arbeid niet onbeloond gebleven. Nadat de secretaris en penningmeester hun verslagen hadden voorgelezen, kreeg de vergadering een meer feestelijk karak ter. Onder het genot van een heerlijk kop je koffie met gebak, werden verschillende bekende liederen gemeenschappelijk ge zongen, waardoor al dadelijk de stemming er in kwam. Allereerst trad het bestuur op. Op geestige en humoristische wijze voerden ze een stukje op, voorstellende de verga dering over het vaststellen van een cadeau voor mijnheer Rijken. Het daverend applaus dat op dit stukje volgde, bewees wel hoe zeer het gewaardeerd werd. De jubilaris werd een langspeelplaat als herinnering en waardering aangeboden en mevr. Rijken ontving voor haar medeleven een prach tige bloemenmand. Aan mej. Spierings en de heren Spierings en Vos (die 25 jaar lid waren) werden namens directeur en be stuur aardige aandenken gegeven. Daar het onmogelijk is over ieder stukje iets te zeg gen, willen we alleen opmerken, dat heel de avond gevuld werd met leuke bijdragen, voordrachten, samenspraken en declama ties, zodat de tijd omvloog. Alles verliep buitengewoon gezellig, geen wanklank werd gehoord. Nadat ook de wijn enkele malen gekeurd was, volgde tot slot van de avond de ge meenschappelijke Brabantse koffietafel, waardoor hongerige magen weer gevuld en droge kelen gelaafd werden. Natuurlijk verliep ook dit nummer heel gezellig. Met groot genoegen mag op deze avond wor den teruggezien, waarop moeite noch kos ten gespaard zijn om het gezellig te ma ken. 't Was reeds lang na middernacht, toen de heer Hollemans de feestavond met gebed en het laten zingen van de Avond zang sloot. Zeer voldaan over alles wat ze genoten hadden, trokken allen huiswaarts. Hallelujah, 't zilveren jubileum ligt weer achter U. Moge U, op weg naar 't gouden jubileum, zingen voor eigen genoegen, voor eigen ontwikkeling, maar bovenal ter ere van God, uw naam waardig. Hallelujah: Looft de Heer! 130 cm breed per meter ZILVEREN JUBILEUM van de Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah". In een gezellig versierd lokaal van de School m. d. Bijbel te Capelle werd maan dagavond 4 nov. de gebruikelijke jaarver gadering gehouden van de Chr. Gemengde Zangvereniging Hallelujah. Deze vergade ring droeg dit jaar een bijzonder feestelijk karakter, daar Hallelujah opgericht in 1932 thans haar 25-jarig bestaan herdenkt. Om 8 uur opende de voorzitter der vereniging de heer Hollemans de vergadering met het laten zingen van Ps. 118 12 en 14 en ge bed, waarna hij Ps. 115 voorleest. VOLLEYBALCLUB ATAK. Ongeveer een jaar geleden werd door enkele jongelui van rond de achttien jaar een vereniging opgericht van het soort dat men hier tot dan toe nog nooit had gekend: een volleyclub. Met deze vereniging deed het volleybal spel voor het eerst zijn intrede in Waspik. Vanzelfsprekend was het spel in het begin nog geen gedegen vakwerk, maar het bleek toch al gauw dat er een redelijke toekomst voor ATAK (zo werd de club gedoopt) open lag. Vooral ook, doordat de vereni ging werd geboren uit een vriendenkring, en deze onderlinge vriendschap bleef onder de leden bestaan. Ook thans nog, nu de vereniging reeds voor een 20-tal jongens een goede ontspanning biedt. Al spoedig kreeg de vereniging een pri ma leidsman en trainer in de heer H. Ur- baniak uit Waspik. In korte tijd wist hij het spelpeil van de club dermate op te voeren, dat het verantwoord was in competitie verband te gaan spelen. Enkele weken ge leden sloot de vereniging zich dan ook aan bij de Nederlandse Volleybal Bond, Ne- vobo. Momenteel speelt de club in de derde klas district Tilburg en niet zonder succes. Twee van de drie gespeelde wedstrijden wisten zij in winst om te zetten. Voorwaar een goede start. Al bij al heeft Atak recht op de sympa thie en daadwerkelijke steun van de Was- pikse bevolking. SCHOOLTANDCONTROLE. Binnenkort zal de schooltandartsendienst - onderdeel van de schoolartsendienst kring Oosterhout - beginnen met de schooltandcontrole in de le en 2e klas der lagere scholen in deze gemeente. Het doel van dit onderzoek - dat 2 x per jaar wordt gehouden - is het tandbederf in een zo vroeg mogelijk stadium tot staan te bren gen en door controle, gevolgd door behan deling, het gebit gezond te houden. De controle is kosteloos. Hier ter plaatse zal deze geschieden door de tandarts de heer J. van der Wouw. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat indien behandeling noodza- j kelijk is, het kind naar de eigen tandarts wordt verwezen. FILMVERTONING. t Op 22 nov. zullen de missionarissen van Mill-Hill in zaal Nieuwenhuizen de film „Okello 't kind van Afrika" vertonen. De ze boeiende werkelijkheidsfilm is een histo rische geluidsfilm en draait om 4 uur voor i de kinderen en om 8 uur voor de groten. PLOTSELINGE DOOD. Toen de heer Rutters alhier bezig was met werkzaamheden in zijn tuin, is hij plotseling onwel geworden. Men vond hem dood op het tuinpad. Hij werd door een hartverlamming getroffen. De heer Rutters verzorgde vele jaren met veel nauwgezetheid de bezorging van ons blad ter plaatse. TENTOONSTELLING. Op zondag 10, maandag 11 en dinsdag 12 november organiseerde de missienaai- kring te R'veer een fancy-fair. Alles wat door de dames werd gemaakt, o.a. mooie lopers en tapijten, werd hier tentoongesteld. Er werd ook een film gedraaid over de bouw van de nieuwe kerk. Vraagt inlichtingen bij Uw Prisma horloger

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9