Waalwijkse en Langstraatse Courant WAALWIJK Uit de Lang Banketstaven speculaas voor f 1.30 G. iMIERLO van BLADEL J. ZWART STASSAR is SERVICE speciaal voor UW BRIL Probeer eerst onze Staamar, Stationsstr. 83, Waalwijk Waspik Raamadonk Geartruidenkerg Waalwijk VRIJDAG 22 NOVEMBER 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO WEI ZUIDEN 80e JAARGANG no. Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 8621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" CECILIAFEEST ST. CLEMENSPAROCHIE. Het jaarlijkse Ceciliafeest, dat door het kerkkoor van de Sint Glemensparochie j.l. maandag werd gevierd, droeg om twee re denen een bijzonder karakter. Eerstens waren er 2 jubilaris sen, die het zeldzame feit her dachten dat ze resp. 65 en 55 jaar lid van het koor waren en bovendien zouden voor de eer ste maal de dames van de koris ten bij de feestviering betrokken worden, hetgeen zo'n grandioos succes is geworden, dat men ze in het vervolg niet meer thuis zal kunnen (en willen) laten. 's Middags aan het feestdiner, dat weer buitengewoon verzorgd was, waarvoor de heer L. van Cromvoirt en zijn helpsters een extra compliment toekomt, werden de heren Max v. Mierlo en Balt v. Bavel, die resp» 65 en 55 jaar actief lid en vele jaren besturslid waren, op hartelijke wijze gehuldigd. Pastoor v. d. Brekel stelde de ze jubilarissen,- die op hun hoge ouderdom nog steeds actief lid zijn en geen repetitie verzuimen, aan alle koristen ten voorbeeld. Hij bood elk een cadeautje aan dat hen goed van pas kwam. Nadat de zangers de dag ge zellig onder elkaar hadden door gebracht, kwamen zij 's avonds om 7 uur, vergezeld van hun echtgenoten, weer in café L. van Cromvoirt bijeen. Of het aan de aanwezigheid van de dames lag of aan de goede voorbereiding van deze avond door een speci ale commissie, hoe dan ook: het werd een groot succes. Een non stop-programma vol afwisse ling, spanning en hilariteit, hield er 6 uur achtereen 'n echt fees telijke, vaak uitgelaten stem ming in en ook voor de inwen dige mens werd goed gezorgd. Al met al een bijzonder ge slaagd experiment, dat, alle*kans heeft een vaste traditie te wor den, wil men tenminste met de dames op goede voet blijven. R.K. BOND VAN BEJAARDEN GAAT ST. NICOLAASFEEST VIEREN. Woensdagmiddag werd in het Parkpaviljoen de algemene jaar vergadering gehouden van de r.k. Bond voor ouden van dagen en gepensioneerden, afd. Waal wijk. Voor deze vergadering, die onder voorzitterschap stond van H. van Berkel, bestond een zeer grote belangstelling. In het afgelopen verenigings- jaar zijn aan de afdeling 20 le den door de dood ontvallen. Het ledental onderging toch nog een kleine stijging en, kwam van 130 op 135, maar er zijn er nog altijd velen, die niet bij de organisatie zijn aangesloten. Gememoreerd werd het over lijden van het actieve lid Th. v. Eggelen. Wat de financiën betreft, gaf het afgelopen jaar een nadelig saldo te zien van 94.51. Momen teel is er echter 405.10 in kas, waarvan een belangrijk deel zal dienen om op 6 december het St. Nicolaasfeest te vieren. Dat zal gebeuren in De Gecroonde Leers- se en de aanvang is bepaald op half drie. De bestuursverkiezing gaf de herverkiezing te zien van de af tredende bestuursleden de heren Danckaert, van Hooff en Stok- wielder. De secretaris van het diocesa ne bestuur, de heer de Gir, gaf een overzicht van de sterkte van de organisatie, die thans 94 af delingen telt met in totaal vijf tienduizend leden. Ook hij wees er op, dat nog velen buiten de organisatie, staan, vooral de be jaarden iut de niet-arbeiders- stand, Verder wees hij er op dat kaart- en biljartmiddagen niet het enige middel zijn om de be jaarden te onttrekken aan het gevoel van eenzaamheid en uit- gerangeerd-zijn. Het is van het grootste belang, aldus spr., dat men aan het maatschappelijk leven blijft deelnemen, waarbij de godsdienstig-zedelijke en cul turele vorming niet mag worden vergeten. Hij gaf enige tips, die .voor de afdeling ongetwijfeld van groot nut kunnen zijn. Tot slot van deze vergadering gaf kap. Lempens ook 'nog en kele belangrijke en praktische wenken ter overweging, die o.m. verband hielden met het kerk bezoek. MOOIE OPDRACHT Het loodgieterswerk en de sanitair-installaties voor 212 woningen in het uitbreidings plan ,,'t Zand" te Tilburg is op gedragen aan de firma J. Zee- gers Zn. alhier. FILMAVOND KUNSTKRING. SUSANA Y JOSÉ OP 10 DECEMBER A S. Op 3 december a.s. brengt de Kunstkring de eerste film van dit seizoen. De keuze is gevallen op de Franse film „Marguérite de la Nuit" van de bekende re gisseur Claude Autant Lara, met in de hoofdrollen Michèle Mor gan en Yves Montand niet zin gend In de gehele wereldpers is deze film bestempeld als een meesterwerk. In een volgend nummer zullen wij 'n uitvoerige inleiding op deze film geven. Een grote teleurstelling was het dat de dansavond van, Susa- na y José deze week niet kon doorgaan. Deze avond van zeld zame Spaanse danskunst hou den we echter te goed, want het optreden van Susana y José is nu bepaald op dinsdag 10 dec. a.s. De plaatsbewijzen blijven geldigI en fijn gekruide voordat U Uw St. Nicolaas bestelling doet. Alles uit eigon Banketbakkerij Daarom ter kennismaking van 11 t/m 28 november 1 banbetstaaf 250 gram en 250 gram ffin gebrui- 1 de speculaas van f 1.60 Wilt U vooral tijdig bestellen voor Uw St. Nicolaas Putstraat 68, Waalwijk Tel. 2855 Tevens verkrijgbaar bij Beeoyensestr, 29 b. Waalwijk Van Mierlo's Brood en Banket zijn een klasse appartl iedere brilreparatie in één uur klaar iedere nieuwe bril in een halve dag (ultgezenderd dubbel* glazen) ziekenfondskortingen worden onmiddellijk ingehouden HET MODERNSTE optiekbedrijf der Langstraat Huwelijksaangiften B J Junggeburth 26 jaar te Vlijmen en W H C G van Bladel 25 jaap alhier R J L Hastert 28 jaar te Luxemburg en M A J T Verwiel 27 jaar alhier J Aartsen 23 jaar te Den Helder en C J Schoondermark 20 jaar al hier HG J M Witlox 48 jaar alhier en G F Höppener 47 jaar te Roermond. Huwelijken: C J van den Elshout 31 jaar en G M N van den Meijdenberg 22 jaar beiden alhier G S W Jansen 28 jaar en A M T Voogd 24 jaar beiden alhier. Ingekomen B H Barkel van 's-Hage A J M en A H M Somers v Amers foort J van 't Zand en gezin van Hedel. Vertrokken M C van der Geit en gezin naar 's-Bosch b J A Kleijn- geld naar Rosmalen A P A M v Laarhoven naar Eindhoven. WANDELKRING TILBURG ORGANISEERT TOCHTEN. De Wandelkring Tilburg zal dit jaar in het kader van de win- terserie 5 wandeltochten orga niseren. De eerste tocht heeft plaats vanuit Tilburg en wel op 30 nov. en 1 dec. a.s. Inschrijvin gen en inlichtingen bij P. M. Heurter, Grotestraat 337, Waal wijk, tel. K 4160—3096. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Catharina M P dv A P Ver hoeven-van der Meijs Vera M dv C P Moonen-Odowenko Catharina I M dv A A Pullens- Klerx Hendrika J G dv M P Kogels-de Kroon Angenita J dv A J voor de Poorte-Kp.aap te SpFang-Capelle Robertus M zv A J can Rooij-van Delft te Drunen Henricus, J zv C M Pelders-van Eeten Petrus J M zv A A L Hooijmaijers-van Engelen Walthera C M dv A C A Verhoeven-van den Hoven. Overlijden Cornelia M van den Broek 75 jaar echtg van A Al van Rijen Petrus M M Dingemans 4 maan den Hendrika Planté 59 jaar echtg van P A Möring. AGENDA. Vrijdag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Met zachtheid en geweld", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Het vuur van de haat", 14 jaar. Dezelfde voorstellingen op zondag om 6 en 8.30 uur. Zaterdag en zondag. Gecroonde Lee.rsse 8 uur; „De! held van het Westen" door to- j needvereniging OOG. Zaterdag. Gantine v. Haren's Schoenfa briek 8 uur: Instuifavond; dan sen met orkest J. v. d. Akker. Zondag. 12 uur; Intocht van St. Nico laas. Voor routebeschrijving zie elders in dit blad. AGENDA. De Instuif Zondag 24 november: Dans avond met het orkest van J. v. d. Akker. Zaal Gemleenschapshuis aan vang 8.30 uur. Voor een waardevol geschenk een goed horloge dus cen PRISMA GESLAAGD. De heer C. Bouman slaagde te Tilburg voor het vakdiploma kruidenierswaren. WINKELACTIE. In de periode van 25 november tot en met 5 december wordt door de Waspikse Winkeliersvereniging de jaarlijkse winkel actie gehouden. Zaterdag 23 nov. zal de winkelweek ten gemeentehuize worden ge opend. De deelnemende winkeliers hebben voor de kopers weer aantrekkelijke attrac ties in petto. Zo zal er o.a. bij aankoop van f 1. - een lot worden verstrekt van een grote loterij waaraan prijzen zijn verbonden van f 100, f 50, f 25, enz. Deze verloting zal worden gehouden op vrijdag 6 decem ber 's avonds om 8 uur in de zaal van Hotel van Iersel. Dit jaar is er aan de actie een prijsvraag voor de jeugd tot en met 14 jaar verbonden. In de etalage van elk der deelnemers staat een letter; deze letters (dertig in totaal) vormen samen een zin. Deze zin moet op een briefkaart worden geschreven en onder vermelding van naam, adres en leeftijd voor 6 december bij de heer B. de Winter, Raadhuisstraat 31 in de bus worden gestopt. Onder de goede op lossers zullen enkele waardevolle prijzen worden verloot. Door deze acties en attrac ties willen de winkebers opnieuw de aan dacht der kopers op hun zaken vestigen. Zij allen hebben zich ingespannen hun sor tering zo veelzijdig mogelijk te maken. Elk tracht de nieuwste en modernste artikelen naar voren te brengen en allen hebben hun etalage ectra verzorgd. De reden van deze vernieuwde aktiviteit zal voor U geen raad sel zijn; immers het St. Nicolaasfeest staat weer voor de deur. Iedereen heeft in de ko mende weken wel iets te kopen. Is het dan te verwonderen dat de winkeliers hun best doen U te laten zien dat U voor al Uw in kopen in Waspik terecht kunt en niet meer naar elders behoeft te gaan? Koop daarom in den vreemde niet, wat eigen plaats U biedt. BURGEMEESTER BETROK AMBTSWONING. Burgemeester Van Erp heeft met zijn ge zin de ambtswoning, Raadhuisstr. 13 be trokken. Het telefoonnummer is 201. WIJKVERPLEEGSTER. ,Ter vervanging van mej. Van Wezenbeek is bij het Wit-Gele Kruis te Waspik mo menteel als wijkverpleegster werkzaam mej. J. Pijls uit Tegelen. NETTO OPBRENGST BAZAR f 7.136. Op de gemeenteavond van de Ned. Herv. Kerk alhier, welke maandag werd gehou den, is de netto-opbrengst van de bazar, welke werd georganiseerd ten bate van de orgelrestauratie in de Ned. Herv. Kerk be kend gemaakt. Zoals we reeds eerder schre ven heeft deze bazar een schitterend resul taat opgeleverd. Maar toen de voorzitter van het Comité Orgelrestauratie, de heer Bou man, maandag op de gemeenteavond als netto-opbrengst het bedrag van i 7.136 noemde, werd het toch wel even stil in de vergadering. Voorzitter Bouman dankte al len die op enigerlei wijze aan deze bazar hun medewerking hebben verleend of tot het grandiose resultaat hebben bijgedragen. In het bijzonder dankte hij de N.V. Scheepswerven v.h. P. en A. Ruitenberg, die gratis het materiaal voor de te bouwen stands beschikbaar stelde, alsmede de secr.- penningmeester van het comité de heer Dubbelman, die de gehele financiële zijde van de bazar met zo wijs beleid heeft ge voerd. Het daverend resultaat van de Bazar houdt niet alleen in dat het orgel kan wor den gerestaureerd, maar ook dat er nog een aanzienlijk bedrag overschiet dat voor an dere doeleinden in de kerk kan worden ge bruikt. NEUZENBAL. De carnavalsvereniging De Maonenblus- sers is weer druk bezig met de voorberei dingen voor Carnaval 1958. Men wil alles in het werk stellen om een zo open en zo algemeen mogelijk carnavalsfeest in Waspik te verwezenlijken. Verheugend is het voor de Maonenblussers dat er in Waspik zo hier en daar al meer carnavalsverenigin gen zijn opgericht, die onder auspiciën van Prins Bart en de Raad van Elf het carna valsfeest willen bevorderen. Als voorberei ding op de carnaval wordt er zondag 24 november in de zaal van de heer C. van Iersel t.o. het station een neuzenbal gehou den. Ongetwijfeld zal het op dit neuzenbal aan stemming niet ontbreken en hier zal de versierde zaal wel het hare toe bijdragen. BARAKCONCOURS. Het barakconcours dat door de carna valsver. Hoe zotter hoe liever, welke is ge vestigd in het caié van de wed. v. d. Was- senberg, in haar clublokaal wordt gehouden en waarmee zaterdag en zondag een be gin is gemaakt, zal het komende weekend worden hervat. Prachtige prijzen zijn er aan dit concours verbonden. WAAROM ZWEEG JE ZOLANG. Op zaterdag 23 en zondag 24 november a.s. zal de toneelvereniging Oefening Baart Kunst in de zaal van hotel Van Iersel haar eerste winteruitvoering geven. Onder regie van de heer P. Verharen uit Dongen zal worden gespeeld: Waarom zweeg je zo lang? Het is een toneelwerk in drie bedrij ven, geschreven door H. van Turnhout en Bart- Peets. IN MEMORIAM JOHANNES SCHOENMAKERS, S.J. Op 21 november was het 150 jaar gele den dat Pater Johannes Schoenmakers S.J. te Waspik geboren werd. Wij menen bij deze gelegenheid enige woorden aan hem te mogen wijden, deels om hem de hulde te brengen die hem toekomt, deels om de herinnering aan zijn verdienstelijk werk le vendig te houden. Geboren in het jaar 1807 studeerde hij aan de seminariën van St. Michielsgestel en Haaren en werd in 1833 te Manster tot priester gewijd. In hetzelfde jaar vertrok hij naar Amerika en trad in bij de Jesuie:en in Georgetown. Hij werkte verscheidene jaren in de zielzorg onder de blanken, o.a. te St. Louis; zijn liefste wens bleef intussen toch, te missioneren onder de Indiaanse vol keren. In 1846 kreeg hij tenslotte toestem ming zich te vestigen in het land van de Osage-Indianen in Kansas. Hij kwam er in het voorjaar van 1847 aan. In zijn brieven beschreef hij de zeden der Osagen, een primitief volk dat zich door de Grote Geest geroepen achtte tot enkel oorlogsvoeren. „Zij zijn bloeddorstig, roofzuchtig en te trots om te werken. Waarlijk, hier ziet men een levendig voorbeeld van de vloek van Kain", zo schreef hij aan zijn familie. Desondanks is hij er na verloop van tijd in geslaagd de Indianen hun aangeboren afkeer voor handenarbeid te doen over winnen, hetgeen ongetwijfeld een enorme prestatie is geweest. Hij richtte een soort kostschool op voor Indiaanse kinderen, en gewende hen daar aan arbeid en regelmaat. Dit sloeg in, getuige het feit dat de kinde ren niet eens meer naar huis wilden terug keren en zeer gehecht waren aan de paters. Maar ook de oudere Indianen zagen lang zamerhand - onder invloed van de gods dienst - af van hun bandeloze leefwijze en leerden, onder leiding van Pater Schoen makers hoe de wildernis te ontginnen en de landbouw te beoefenen. Van dit pionierswerk bracht pater Schoen makers regelmatig verslag uit aan de pre sident der V.S. en het Congres. Bij het uitbreken van de burgeroorlog woonden reeds een aantal Indiaanse fami lies bij de missie en ook de school was se dert de stichting in 1847 aanmerkelijk ge groeid. Het was voor Pater Schoenmakers dan ook een grote teleurstelling toen in 1869 de Osagen hun gebied afstonden aan de V.S. en elders heen trokken. Hij wijdde zich nu geheel aan de zorg voor de blanke bevolking, die allengs de plaats der Indianen kwam innemen. De scholen die voortaan St. Francis-Institution en St. Ann's Academy heetten, werden nu bezocht door leerlingen uit alle streken van Kansas. Toen Pater Schoenmakers in 't jaar 1883 stierf was de nederzetting, door hem in 1847 gesticht, tot een flinke stad uitge groeid, en vanuit deze stad, Osage Mission geheten, was de beschaving verbreid in de gehele Neosho-vallei. Bij zijn uitvaart wa ren naar schatting 3000 mensen aanwezig, waaronder veel burgerlijke en militaire autoriteiten. In alle dagbladen werd de mis sionaris-pionier herdacht. Persoonlijk was hij steeds bescheiden en warens van alle publiciteit. De Indianen droegen hem op de handen en vereerden hem als hun vader en raadsman. Met zijn bescheidenheid, zijn ijver, on dernemingslust en optimistisch vertrouwen is hij een typisch vertegenwoordiger van die garde voortreffelijke missionarissen, die ons gewest in de vorige eeuw naar alle wind streken heeft uitgezonden. KINDEREN VAN ONS VOLK door Henri Belletable een éclatant succes. In de kleuterschool te Waspik-Boven gaf de Waspikse toneelvereniging Henri Belle table voor twee geheel uitverkochte zalen haar eerste winteruitvoering. Deze keer was de keuze van het stuk gevallen op „Kin deren van ons Volk" van Antoon Coolen. Kinderen van ons volk, is een Brabants werk, een spel van het land, in 5 bedrijven. Het is in samenwerking met de auteur door Kees Spierings en Cor Hermus bewerkt naar de romans Kinderen van ons Volk en Voleinding, beide van dezelfde Brabantse schrijver. Regisseur J. v. d. Hoven uit Waalwijk heeft dit werk van Coolen op lofwaardige wijze door Henri Belletable doen vertolken. Over het geheel genomen is er zeer sterk gespeeld. Het viel voor de talrijke bezoe kers dan ook niet moeilijk zich via de hoe ve van de familie Verberne, de pastorie van pastoor Vogels en hoeve De Kraaijenberg, midden in de gemeenschap van het Peel- dorp te verplaatsen, waar het leven van de betrokken families beheerst werd door de wraakgevoelens die de oude Sleegers koesterde tegen Godefridus van den Bree- mortel. Godefridus had Giel, de zoon van de oude Sleegers, vermoord, omdat deze zich bij hem bleef indringen (Godefridus was pas getrouwd met Marie Verberne), daar zijn oude liefde voor Marie Verberne blijkbaar nog niet vergeten was. De be minnelijke en zorgzame dorpspastoor weet tenslotte alles in het reine te brengen en rust en vrede te doen wederkeren. Bijzondere waardering hebben wij voor de gelukkige keuze der verschillende spe lers en speelsters in de diverse rollen. Wij denken b.v. aan Drikus de Rooij, een peel- werker (Arn. Smits), Gerard de Bijl, een rijke boer (Jan Remmeren), meester van Veldhuizen (Jan van Hooren), de boven meester, en Jans (Dina Smits) de huis houdster van de pastoor, stuk voor stuk geknipt voor hun rol. Buitengewoon aantrekkelijk was ook het spel van Kees van Hooren, als pastoor Vo gels, al had hij voor deze rol zijn figuur niet erg mee; Wim Savelkouls, als Doruske Timmer, de dorpstimmerman, die met de foto van zijn elf kinderen een doeltreffen de reclame weet te maken en daardoor zo hier en daar wat te timmeren krijgt; van Jas Zijlmans als Clauske de knecht van de Breemortel; en van Nico Meys als de oude Sleegers, de verbeten vader van de ver moorde Giel, die door zijn stijve kop het priesterfeest van pastoor Vogels in de war dreigt te sturen en ifeardoor „Het comité" (select gezelschap) voor hopeloze proble men stelt. En niet om het geheel te completeren, maar om de spelers te complimenteren moeten direct worden genoemd Theo Zijl mans en Freddy van Iersel, resp. als Gode fridus en Giel, de twee grote rivalen, en de familie Verberne, bestaande uit Boer Verberne (Piet Verschuren), zijn vrouw (Annie de Klijn) en Marie, hun dochter (Corry van Hooren). Zij droegen in niet geringe mate bij tot het succes van deze avond. Jammer was het dat voor de mensen ach ter in de zaal zo nu en dan wat gesproken tekst door onverstaanbaarheid verloren ging. Voor een deel zal dit zijn oorzaak vinden in het feit dat het geluid vanaf het toneel gedeeltelijk tegen de stenen toog slaat, welke midden in de zaal aanwezig is, maar van de andere kant was de naïve en luidruchtige manier waarmee sommige jeugdige bezoekers(sters) het spel in zich op namen en verwerkten, daar ook debet aan.. Het boeiende spel beperkte dit be zwaar echter tot een minimum. GEMEENTERAAD RAAMSDONK. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk te houden op vrijdag 22 november 1957, des namiddags om half acht. Agenda 1. Goedkeuring van de notulen van de openbare vergadering gehouden op 28 sept. 1957.. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid van de schoolcom missie wegens periodieke aftreding (1 jan. 1958) van de heer A. J. van Onzenoort, onderwijzer aan de r.k. lagere jongens school te Raamsdonksveer. 4. Benoeming lid van het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon van Raamsdonk wegens periodieke aftreding (1 jan. 1958) van de heer J. G. de Meijer. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot le wijziging van de „Uitkerings- en pensioen verordening wethouders 1957". 6. Verzoek van het Bestuur der r.k. jongensschool voor uitgebreid lager onder wijs, te Raamsdonksveer, om beschikbaar stelling van gelden voor de aanschaffing van leermiddelen met voorstel en ontwerp besluit om de gevraagde medewerking te verlenen. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aanwijzen van voorrangskruisingen in de Beatrixlaan, alsmede op de Molenstraat en Schansstraat. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot le wijziging van de „Verordening op de hef fing en invordering van keurloon in de ge meente Raamsdonk". 9. Voorstel met ontwerp-besluiten tot het aangaan van kasgeldleningen en reke ning-courant-overeenkomsten gedurende 1958 bij door burgemeester en wethouders bij afzonderlijk besluit aan te wijzen per sonen en instellingen. 10. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verkoop van bouwgrond aan de Lijsterbes straat aan M. C. Roosenbrand en A. W. Broeders ten behoeve van de bouw van een dubbel woonhuis. 11. Voorstel met ontwerp-besluit tot verkoop van een strookje grond aan de Molenstraat aan J. C. de Groot, 12. Voorstel met ontwerp-besluiten tot verpachting voor één jaar van enkele per celen bouwland in de Dombos. 13. Voorstel met ontwerp-besluit tot verkoop van bouwterrein in de Nieuwe Pol der aan de nog aan te leggen Burgemees ter Prinssenlaan aan Th. J. M. Lodewikus ten behoeve van de bouw van een woning. 14. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeentebegroting 1957, KLAPROOSDAG. De Klaproosdag, georganiseerd door de Ned. Bond van Oudstrijders, bracht in on ze gemeente f 179,79 op; in R'dorp f 53.43. DE SINT KOMT! Op 1 dec. a.s. zal Sint Nicolaas een be zoek brengen aan ons dorp en niet - zo als eerst vermeld was - op 24 nov. ZANGERSDAG De Zangersdag van de R.K. Korenbond „In Hymnis et Cantocus" voor G'berg en omstreken zal dit jaar plaats hebben op zondag 24 nov. te Lage Zwaluwe. Het pro gramma luidt als volgt: Aanvang om 3 uur met H. Lof in de kerk van Lage Zwaluwe. De gezangen worden door de gezamenlijke koren uitgevoerd. Voorzang door plaatselijk koor. Na 't Lof vergadering in de zaal van de Stichting „Die Zwaluwe". Opening door de voorzitter. Daarna optreden der deelnemende koren. Verplicht gregoriaans gezang door alle koren uit te voeren: In gredients Domino( uit de Palmprocessie. Verder zal door de commissie van beoorde ling, welke bestaat uit de Eerw. Heren Prof. Kuypers van het Seminarie IJpelaar en Pater Cleofas van den Berg van de Nor bertijnerabdij van Heeswijk een Introitus of een Offertorium uit een der 4 zondagen van de Advent worden aangewezen. Ieder koor zal ook een vrij meerstemmig gezang uitvoeren. Voor Raamsdonk is dit nummer Gloria uit Missa Sine Nomine. Daarna volgt een spreekbeurt door de ZeerEerw. heer Cleofas van den Berg. Om 4 uur sluiting. OKELO. De Paters van Mill Hill vertonen van daag in de zaal van het Centraal Theater de historische geluidsfilm Okelo. De baten hiervan komen ten goede aan het missie werk der paters. De voorstellingen, waar van de eerste voor de schoolkinderen is bedoeld, beginnen om 4 en 8 uur. INSTUIF. De R.K. Jeugdraad organiseert a.s. za terdag weer een Instuif voor alle jongeren vanaf 15 jaar. Gezien de belangstelling die de beide voorgaande ontspanningsavonden trokken, belooft deze derde instuif weer 'n succes te worden. De aanvang is bepaald op half 8. FANCY-FAIR. De grote Fancy-fair ten bate van het R.K. Jeugdwerk, die afgelopen weekeinde in het parochiehuis werd gehouden is een groot succes geworden. Er heerste drie da gen lang een gezellige drukte in de bene denzaal van het parochiehuis, waar de R.K. Jeugdraad met haar medewerkers tal van keurig verzorgde attracties had opgesteld. In de bovenzaal had de gezamenlijke Bergse middenstand een tentoonstelling ingericht, die druk werd bezocht. Aan de bezoekers werd gratis koffie en banketstaaf aangebo den. De laatste avond vond de trekking plaats van de kwartjesloterij, eveneens ten bate van het R.K. Jeugdwerk. INTOCHT ST. NICOLAAS. Zondag a.s. zal St. Nicolaas zijn tradi tionele rondgang door de gemeente maken. Om omstreeks half 12 zal hij met de boot aan de loswal arriveren en daarna zijn op wachting maken ten gemeentehuize. De Harmonie Apollo zal de heilige man op zijn rondgang vergezellen. POSTDUIF WAALWIJK. A.s. zondag 27 november 12 uur tot 1 uur prijzen afhalen van de Derby-vlucht Orleans, in het ver enigingslokaal van Heesbeen. HANDBAL. W.S.C. - Be Fair, 8-0. Zondag j.l. heeft het in de Waalwijkse i handbalkringen weer gespannen. Het veel beter spelend WSC heeft in de dames-afd. Be Fair uit Breda, met een flinke neder laag terug gestuurd. De enkele gevaarlijke ballen van Be Fair werden er keurig uit gehaald door de WSC-keepster die overi gens niet veel te doen kreeg. Dat de neder laag niet groter was heeft Be-Fair te dan ken aan het individuele spel, waar de WSC voorwaartsen zich nog al eens aan zondi gen. Tachos - Roosendaal I. Het is de Tachos-dames niet gelukt één of twee punten te bemachtigen. Alhoewel R'daal ongeslagen aan de kop gaat, liet 't zich niet aanzien dat ze dit spelletje zouden winnen. De goed wegwerkende Tachos-ver- dediging gaf R'daal geen vrije schietkansen. Echter vlak voor rust wist R'daal 0 -1 te maken en zelfs de voorsprong te vergroten. Met een goed combinatie doelpuntte Ta chos, waarop de ruststand 1-2 was. Na rust weer eenzelfde spelbeeld, doch een iets

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 13