Kath. Volkspartij Waalwijk Waalwijkse en Langsiraaise Courani Afscheid van de heer A. Dees Zilveren legpenning van bijzondere verdienste van de gemeente uitgereikt, j Uit de Langstraat GEBAK, diverse soorten Boter- en Banketletters C. V. MIERLO v. BLADEL J. ZWART Herpt ESshout haarsteeg Dussen Bureaux GROTESTRAAT 305. WAALWIJK TEL. 3031 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-AD RES „ECHO" als Hoofd van de Chr. School te SPRANG arwm. - In een bijeenkomst onder voorzitterschap van de heer F. Smolders werd het programma der K.V.P. afd. Waalwijk voor de aanstaande verkiezingen uit eengezet. Enige tijd is de politiek der KVP in onze gemeente gestoord, doch het bestuur heeft zich be raden en stappen ondernomen deze te herstellen. Een comité is gevormd, dat een reglements- vormt heeft opgesteld, om radi caal met het verleden te breken en zich aan te passen aan de tijdsomstandigheden waarbij nog komt, dat alle katholieken op één lijst zullen kunnen stemmen. In artikel 4 van het voorlopig reglement is het voorstel vervat voor de verkiezing van de ge meenteraad, dat gebaseerd is op samenwerking tussen KABJ R.K. Middenstand, R.K. Boerenbond, R.K. Werkgevers en de R.K. den hieraan toegevoegd: 2 werkA nemers, 1 middenstander en 1 candidaat uit een R.K. Vrouwen organisatie of uit een R.K. Jon gerenorganisatie of uit de z.g. „vrije beroepen". Bij een eventuele zesde aan wijzing worden hieraan toege voegd eventueel meerdere can- didalen, naar het inzicht, van de commissie voor het politiek ad vies. 2. De aangewezen lijsttrekker blijft, ongeacht de uitslag van de groslijststemming, lijsttrek ker. 3. Komen op de voorlopige candidatenlijsten niet voldoende personen voor om aan de aan wijzingen, bedoeld onder 1 te kunnen voldoen, dan is de com missie bevoegd om in overleg met het afdelingsbestuur de aan wijzing compleet te maken. Hier bij zal zoveel mogelijk recht ge- Werknemende Middenstand. Dit daan worden aan de sociale ge- concept is aan de genoemde in- j leding van de gemeente. stanties toegezonden ter bestu dering op korte termijn. De KAB heeft hierop schriftelijk haar bezwaren meegedeeld, waarna een gedachtenwisseling gevolgd is en een volledige! overeenstem- Artikel 9. Op de candidatenlijst, zoals zij door de commissie voor het po litiek advies is samengesteld, kan ieder lid, als omschreven in ar tikel 3, of wel door een op het Sprasig-CapeSIe ming is bereikt, na toezegging stembiljet aan te duiden teken van wederzijdse concessies. De j te kennen geven het politiek ad- Middenstand volgde schoorvoe- vies te volgen, of wel één voor tend, terwijl de boeren zich di- j keurstem uitbrengen op één can- rect accoord verklaarden met 't j didaat zijner keuze, voorlopig program, evenals de Artikel 10 fabrikanten De werknemende j Voor ieder 10 van het volle middenstand was niet geheel aantal geldig uitgebrachte stem men, welke een candidaat méér op zich verenigt dan de vóór hem geplaatste candidaat schuift de eerstgenoemde candidaat één plaats op op de definitieve can didatenlijst. Dit voorlopig reglement, dat door het genoemde comité is ont worpen, zal nog op de algemene ledenvergadering worden behan deld en ter goedkeuring worden voorgelegd. Wordt het aangeno men, dan zal ook de kwestie van de heer v. Seters tot volle tevre denheid geregeld zijn en zal ook hij deel uitmaken van de KVP- fractie. Het aantal candidaten dat op de KVP-lijst zal mogen uitko men. bedraagt 22. Dit is wette lijk toelaatbaar (5 meer dan het aantal raadsleden na uitbrei ding). bevredigd, doch moest zich aan de andere vier aanpassen. Het geheel is opgebouwd uit de R.K. Standsorganisaties en vrije beroepen of jongeren lof j vrouwen, zodat het gehele ka- i tholieke volksdeel op één lijst kan uitkomen. De candidaatstelling heeft 1 plaats op de bekende wijze, zoals hetj vroeger gebruikelijk geweest j is, met de onderwerping aan een I aantal verplichtingen. In de artikelen 7 t.m. 10 (die wij hierna laten volgen) is de stemming geregeld. Artikel 7. 1. Tenminste acht dagen vóór j de stemming over de samenstel ling van de officiële candidaten lijst zal een speciale nader te omschrijven commissie een politiek advies opstellen. Dit po- I litiek advies is tevens de volg orde, waarin de voorlopige can- i didaten op de groslijst voorko- j men. 2. De sub 1 bedoelde commis- sie zal bestaan uit 11 door de plaatselijke standsorganisaties aan te Wijzen leden van de Ka- i tholieke Volks Partij 2 leden van het afdelingsbestuur der Katholieke Volks Partij, te be noemen door het afdelingsbe- I stuur uit een door de voorzitter op te maken voordracht. 3. De Katholieke Arbeiders Beweging benoemt in deze com- j missie 4 leden, de R.K. Midden- i standsbond benoemt daarin 2 leden, zo ook de R.K. Boerenbond j 2 en de R.K. Werkgeversvereni- j ging 2; de R.K. Werknemiende Middenstand benoemt in die commissie één lid. 4. Leden van de commissie i voor het politiek advies mogen j geen voorlopig aangewezen can- j didaten zijn. 5. De leden van de commissie voor het politiek advies kiezen j uit hun midden een voorzitter. 6. De voorzitter en de secreta- j ris van de plaatselijke afdeling j wonen de vergaderingen van de j politieke adviescommissie bij, doch doen dat alleen voor hét j geven van organisatorische en i technische aanwijzingen. 7. De te volgen werkwijze van j de commissie voor het politiek i advies wordt door het afdelings- 1 bestuur vastgesteld. Artikel 8. Het advies van de politieke commissie wordt als volgt sa mengesteld (en ter goedkeuring voorgelegd aan de algemene ver gadering). 1. Bij de eerste aanwijzing wordt de lijsttrekker aangewezen. Bij de tweede aanwijzing 2 werknemers, 1 werkgever, 1 mid denstander, 1 landbouwer en 1 candidaat uit: een R.K. Vrou wenorganisatie of uit een R.K. Jongerenorganisatie of uit de z.g. „vrije beroepen". De groep waaruit de lijsttrek ker komt, krijgt bij deze aanwij zing één candidaat minder. Bij de derde aanwijzing wor den hieraan toegevoegd 3 werk nemers, 1 werkgever, 1 midden stander en 1 candidaat uit een R.K. Vrouwenorganisatie of uit een R.K. Jongerenorganisatie of uit de z.g. „vrije beroepen". Bij de vierde aanwijzing wor den hieraan toegevoegd: 2 werk nemers, 1 werkgever, 1 midden stander, 1 landbouwer en 1 can didaat uit een R.K. Vrouwenor ganisatie of uit een R.K. Jonge renorganisatie of uit de z.g. „vrije beroepen". Bij de vijfde aanwijzing wor- Zie verder onze uitgebreide St. Nicolaas etalage. De data der stemmingen zijn als volgt Candidaatstelling Prov. Sta ten 11 februari 1958. Verkiezing Prov. Staten 21 maart 1958. Candidaatstelling gemeente raad 15 april. Verkiezing gemeenteraad op 28 mei. De algemene ledenvergadering zal worden gehouden op 9 dec. a.s. om 8 uur n.m. in zaal Tha lia alhier. 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Verslag penningm. over het tijdvak 1 oktober 1956 t.m. 40 september 1957. 4. Verslag controlecommissie over het tijdvak 1 oktober 1956 t.m. 30 september 1957. 5. Vaststelling nieuw regle ment op de voorbereiding van de gemeenteraadsverkiezingen voor de afd. Waalwijk v.d. KVP. 6. Candidaatstelling Provinci ale Staten. 7. Mededelingen. 8. Bespreking te voeren pro- paganda-acticv in verband met de aanstaande verkiezingen. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Het is de bedoeling van het KVP-bestuur om alle katholieke stemgerechtigden te brengen tot het gestelde doel, n.I. geen en kele stem verloren te laten gaan. Katholieke ingezetenen, doet uw best en stemt katholiek. T.z.t. zal nog een actie worden gevoerd om de verloren leden sedert de laatste bliksemactie terug te brengen. MAANDAG 2 DECEMBER 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHD MN HEI ZDIDEH 80e JAARGANG No. 91 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprij s 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief heeft steeds het eeuwig belang en welzijn van het kind op het oog gehad. J.l. vrijdagavond werd in de zaal van de Chr. Volksbond alhier, in tegenwoordigheid van het bestuur en het personeel der school alhier, en van vele collega s en genodigden, afscheid genomen van de heer A. Dees, als hoofd van de Chr. School, die, na een 30- jarige periode, in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd het onderwijs gaat verlaten. Scheiden mag dan pijn doen, en naar de woorden van de heer Dees voor hem zeer moeilijk vallen, toch zijn wij er van over tuigd, dat de vele goede woorden die hem deze avond van verschillende zijde werden toegesproken, de heer Dees zeker goed ge daan zullen hebben. Het afscheoid van de leerlingen. 's Middags had de heer Dees, in tegen woordigheid van mevrouw Dees en de ver dere familie en het personeel der school, afscheid genomen van de leerlingen. Door de goede zorgen van het onderwij zend personeel werd daarbij door de leer lingen een programma afgewerkt, waarbij elke klas op hun wijze, met toespraak, zang en muziek afscheid nam van het hoofd, en waarbij de heer Dees door de leerlingen een mooie herinnering werd aangeboden in de vorm van een schilderij voorstellende de toren van Sprang. De heer Dees toonde zich hiermede zeer verblijd. In de pauze werden de leerlingen door het scheidende hoofd onthaald op chocola demelk met gebak en versnaperingen, wat begrijpelijk voor de jeugd wel het hoogte punt vormde van dit feestelijk samenzijn. Het officiële afscheid. Om 7 uur 's avonds had het officiële af scheid plaats; op het met palmen en bloe men versierde podium hadden de heer en mevrouw Dees met familie en bestuur en personeel der school plaats genomen, toen de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Jac. Timmermans de bijeenkomst opende en na lezing van een gedeelte der H. Schrift en gebed, in een kort openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom heette, in t bijzonder de genodigden en aanstonds het woord verleende aan Ds. Bakker, inspecteur van C.V.O., die begon,met er zijn grote vreugde over uit te spreken dit officiële af scheid te kunnen meemaken. Al gee Et een afscheid reden tot droefheid en weemoed als, mem op. een gegeven ogenblik bedenkt dat men de school moet verlaten, toch is spr. blij, en dat wel om de persoonlijke ver houding; de heer Dees en spr. hebben el kaar leren kennen en waarderen. Het is daarom een rede van vreugde voor dhr. Dees, omdat hij het werk in de school, dat hij 30 jaar heeft gedaan, gaat besluiten en hij met vreugde op dat werk mag terugzien. Er is tussen spr. en dhr. Dees altijd een stevig contact geweest; spr. is altijd blij als hij een onderlinge band kan leggen, want hij weet dat een onderwijzer in zijn diepste wezen eenzaam is en spr. stelt het op prijs door zijn schaarse bezoeken aan de school die eenzaamheid mede te kunnen wergwer- ken. leder hoofd leidt het werk op zijn school op eigen wijze en spr. is blij dat de heer Dees dat op zijn school gedaan heeft tot de laatste dag dat hij het doen kon. Het doel van de school is te zijn een in stituut om onderwijs te geven en een in stituut van opvoeding te zijn. Uit een rap port van Ged. Staten van Noord-Brabant heeft spr. gezien dat de scholen uit Sprang- Capelle bovenaan staan. Spr. is blij dat de heer Dees ernst gemaakt heeft met het on derwijs geven, als bedoeld te zijn te dienen voor de gehele mens, want het doel blijft de opvoeding tot gelovig mens, waarbij het gaat om het Kon. Gods. Al de arbeid van dhr. Dees had dit doel: de kinderen als getuigen van Christus de wereld in te zen den en daarom meent spr. dat dhr. Dees met vreugde op zijn werk kan terugzien en het met vertrouwen nu aan anderen kan overlaten- Dit afscheid betekent mettertijd ook een afscheid van Sprang, waar de heer Dees veel beleefd heeft, veel droefheid, maar ook veel waardering voor zijn werk. Namens C.V.O. wenst Ds. Bakker de heer Dees toe, dat Gods zegen op hem en mevr. Dees moge blijven rusten en ook op de school. Wij zijn op weg naar de toe komst van Jezus Christus; gij hebt meege- arbeid aan het Koninkrijk Gods, aldus Ds. Bakker. Ziet U daarbij niet op uw tekort komingen, want God benadert ons in de vergeving; ziet daarom op de vervolmaking der wereld die Jezus Christus zal brengen. Voor U brengt het geen verschil, want die U gebruikt heeft om mede te bouwen aan het Rijk Gods, geve U, los van de school hetzelfde aspect, n.I. het zien komen van het Rijk Gods, het verlangen naar de weder komst van onze Heer. De schoolarts, dr. van Bonsel, spreekt vervolgens een kort woord en wijst daarbij op de goede verstandshouding. Hij wenst de heer Dees, die veel gedaan heeft voor het kind, toe, dat hij met mevrouw nog van een goede tijd van welverdiende rust mag gaan genieten en dat hij nog mag meema ken dat er hier een nieuwe school komt. Aanbieding zilveren legpenning van verdienste van de gemeente. Vervolgens verkrijgt de loco-burgemees ter, dr. H. Winkelman, het woord, die de heer Dees namens het gemeentebestuur har telijk feliciteert met zijn jubileum. Als me dicus heeft spr. de gelegenheid gehad de jaren die dhr. Dees hier heeft doorgebracht mee te maken en spr. is overtuigd dat het onderwijs dat dhr. Dees gaf zeer goed was. Daarnaast was de heer Dees in de Sprangse samenleving een bijzondere figuur. Uw ka raktereigenschappen brachten mee dat U niet altijd deed wat men van U verwachtte. Min of meer hebt gij uw licht onder de korenmaat geplaatst. De taak van een on derwijzer is niet gemakkelijk. Men moet wel door een groot idealisme gedragen worden om die taak te vervullen. De tijd die U hier doorgebracht hebt is rijk geweest aan aller lei gebeurtenissen, als crisis- en oorlogsja ren en als U op die jaren terugziet zullen belangrijke vragen bij U opkomen; spr. wenst dhr. Dees toe hierop het juiste ant woordt te vinden. Het gemeentebestuur wil de deze lange jaren bij het onderwijs voor U niet zomaar laten voorbijgaan en heeft gemeend U de zilveren legpenning van bij zondere verdienste te moeten aanbieden. Spr. hoopt dat dit voor dhr. Dees het bewijs moge zijn dat het gemeentebestuur met gro te aandacht en belangstelling Uw werk ga deslaat. Nu valt U, aldus de loco-burge meester. onder de groep bejaarden en spr. wil dhr. Dees gratis een medisch advies geven doet U maar zolang mogelijk of U niet behoort tot de groep bejaarden. Dr. Winkelman wenst de heer Dees toe dat hij nog vele jaren mag genieten van de vrij stelling van de dagelijkse arbeid en over handigd hem dan de zilveren legpenning voor bijzondere verdiensten van de gemeen te Sprang-Capelle, waarvoor de heer Dees hartelijk dankt. De voorzitter leest dan een schrijven voor van de inspecteur bij het lager onderwijs in de inspectie Waalwijk, de heer Aarts, waar in deze getuigt van de grote waardering voor het werk van de heer Dees als hoofd der school. Eveneens waren schriftelijke bewijzen van belangstelling ingekomen van de heren Ver baas, Everhuis en Wilsing. De rij van sprekers werd hierna vervolgt door de heer Drs. Schouten, directeur van de Chr. H.B.S. te'Waalwijk. Spr. herinnert aan de uitkomsten van het onderzoek van de commissie die door Ged. Staten werd ingesteld naar de resultaten op de lagere scholen, waarbij gebleken was dat Sprang- Capelle wel tot de beste scholen uit de provincie gerekend mocht worden. Voor spr. is dit het bewijs dat de hoof den der scholen hier extra goed gewerkt hebben. De heer Dees heeft zich steeds met volle kracht aan het onderwijs gegeven. Spr. wenst hem nog een prettige levensavond toe. Namens de Chr. School te Capelle sprak het hoofd de heer Krum, die de heer Dees nog slechts zeer oppervlakkig kent, maar hem toch reeds kan schilderen als iemand met karakter, die weet wat hij wil. Nu zo langzamerhand uw levensavond is aangebroken, zegt spr., behoeft dit U niet te verontrusten, als U maar weet dat Hij die U zover gedragen heeft, ook de rest van uw leven met U en mevrouw zal gaan. Het allerbeste wat spr. de heer Dees kan toewensen is, dat God met U mag gaan en U eenmaal daar zal brengen, waar geen ver driet meer is. De heer L. Poldervaart, hoofd der O.L. school te Capelle. vindt het prettig hier aanwezig te kunnen zijn. Spr. heeft 11 jaar in de Commissie tot Wering van School verzuim met de heer Dees samengewerkt. Hij vindt de heer Dees een merkwaardige figuur in de goede betekenis. De heer Dees heeft nooit met de massa meegedraafd en hij prijst hem als onkreukbaar. Hij wenst de heer Dees toe dat hij nu nog tijd zal krijgen voor hetgeen waarvoor een onder wijzer geen tijd heeft en wenst hem nog vele jaren toe. Het hoofd van de Chr. School aan de Loonsedijk spreekt mede namens zijn school bestuur en wijst daarbij op de vele wijzi gingen die zich op onderwijsgebied vol trekken. De heer Dees is een typisch voor beeld van een schoolmeester uit het statis tisch tijdperk zegt spr. In de laatste jaren werd het kind her-ontdekt; de heer Dees Namens de Chr. School te Waspik sprak het hoofd de heer Dubbelman, die zegt dat God de heer Dees goede talenten voor het onderwijs gegeven heeft. Misschien heeft zijn rondborstige houding niet steeds de waardering gekregen waarop U recht had. Spr. is dankbaar voor de ontvangen vriend schap. Namens het schoolbestuur wenst spr. hem toe nog vele jaren te mogen gemeten j van een welverdiende rust. Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant, sprak namens de kerkeraad woorden van dank en zegt dat de heer Dees een gene ratie onderwijs in de gemeente heeft' ge geven. Op de lagere school wordt de basis gelegd voor het verdere leven en het is dan pas goed als de basis goed is. De school heeft in de heer Dees een voortref- felijk hoofd gehad en Ds. Bos is er dank baar voor dat hij een onderwijzer was in hart en nieren, waardoor de school op een hoog plan staat. Maar de heer Dees is niet alleen onderwijzer, maar ook Christelijk on derwijzer; dat heeft de liefde van zijn hart. Hij heeft de kinderen steeds gewezen op de enige weg ter zaligheid en de kinderen naar Jezus gebracht. Z.E. is daarvoor dankbaar. Wees overtuigt, aldus Ds. Bos, dat uw arbeid door de kerkeraad ten volle wordt gewaardeerd. De school is zonder de heer Dees nog ondenkbaar. Hij hoopt dat in zijn hart ook de dankbaarheid overheerst jegens God, die hem de gezondheid en de kracht gaf, en wenst de heer Dees nog vele jaren in goede gezoneheid toe en Gods zegen. Adjudant Benschop van de Rijkspolitie dankt de heer Dees namens de plaatselijke commissie voor Veilig Verkeer voor de me dewerking die wij steeds van de heer Dees mocht ontvangen en biedt hem een mooie tabakspot aan. De heer de Vries sprak woorden van af scheid namens het personeel der school. In een van humor doorspekt betoog dankt spr. het scheidende hoofd namens het personeel voor de goede samenwerking en biedt de heer Dees een prachtige vulpen aan. Ook het nieuw benoemde hoofd, de heer van Overveen uit Leerdam sprak mede namens mevrouw woorden van afscheid en zegt dat een periode van zijn levenstaak nu wordt afgesloten. Hij wenst de heer Dees toe dat God, die hem steeds nabij is ge weest, hem ook in het verdere leven nabij mag zijn en het ten tijde des avonds voor dhr. Dees licht mag zijn. Namens het comité van oudleerlingen dat zich heeft gevormd, deelt dhr. J. Bogers mede, dat op een nader te bepalen datum, door de oudleerlingen in een speciale bij eenkomst van de heer Dees afscheid geno men zal worden. Tenslotte sprak de voorzitter, de heer Jac. Timmermans, namens het schoolbe stuur en zegt dat vele beelden uit de afge lopen 23 jaar aan hem voorbij trekken. Spr. moet eerlijk getuigen dat de heer Dees veel, zeer veel gedaan heeft voor de jeugd en voor de school, al was er meermalen ver schil van mening. De heer Dees heeft het evangelie gezaaid in kinderharten. Hij dankt de heer Dees recht hartelijk voor, al die arbeid en wenst hem toe dat hij nog vele jaren mag genieten van een welver diende rust. Hij biedt hem als stoffelijk be wijs van dank een prachtige leeslamp aan, terwijl mevrouw Dees een keurige bloemen- standaard met bloemen kreeg. In een pauze werd hierna koffie met koek aangeboden, waarna het scheidende hoofd het woord verkreeg. Om de belang rijkheid komen wij op het dankwoord van de heer Dees, dat wij thans wegens plaats gebrek niet kunnen opnemen, terug. .de aftredende schatter J. Snijders werd her benoemd en inplaats van de schatter J. v. d. Brandt, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen Th. van Bokhoven. De herverzekering tengevolge van brand en hemelvuur werd evenals de voorgaande jaren weer toevertrouwd aan de verzeke ring van de N'.C.B. Het op te ruimen vee zal voor het ko mende boekjaar weer bij inschrijving wor den verkocht. De bediening van de gascel zal wederom geschieden door H. v. Bijnen. Het inleggeld voor nieuwe leden zal dit jaar worden vastgesteld per stuks vee en procentsgewijze. Verder werd goedgevon den dat kinderen van leden die wegens een huwelijk een eig enbedrijf beginnen, geen inieggeld behoeven te betalen, mits er geen jaar verstreken is voor zij een bedrijf be ginnen. Met een dankwoord van de voorzitter voor het prettige verloop, werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. BILJARTEN. In de afgelopen week speelde de in café W. v. d. Loo gevestigde biljartclub D.E.S. haar tweede uitwedstrijd en wel tegen De Paternoster uit Den Bosch. Hoewel de kop man van D.E.S.K. v. d. Loo, wegens om standigheden verhinderd was mee te spelen, wist D.E.S. toch nog met 5 - 3 te winnen. De uitslag was als volgt Jo v. Bokhoven M. Roeters 160 104 A. Treuren - L. Kropman 150 -114 P. v. d. Loo-H. Melis 109- 85 P. v. d. Loo-G. Maas 120- 85 In deze ontmoeting speelde P. v. d. Loo twee partijen, omdat zoals gemeld zijn broer Kees verhinderd was. Hoogste serie A. Treuren 47 ctr. Hoogste gemiddelde J. v. Bokhoven 9,41. BENOEMD. Tot moeder overste van de Maria-stich- ting alhier is benoemd de Eerw. Zuster Bernadet, tot dan toe belast met de leiding van het sanatorium Dekkerswald. Assisten te bleef zuster Benevenuta, terwijl aan de raad werd toegevoegd zuster Anselmie; hoofd der meisjesschool. BEZOEK ST. NICOLAAS. Begunstigd door schitterend najaarsweer deed St. Nicolaas op zijn tocht ook Els- hout weer aan. Precies op tijd vertrok de Sint met gevolg en begeleid door de fan fare vanaf het einde van de Kapelstraat. Op het pleintje bij de meisjesschool werd even halt gehouden en werd de Sint door de Z.E. heer pastoor welkom geheten in Elshout. Ook maakte de pastoor nog enkele wensen aan Sint bekend. Graag zal hij o.a. op korte termijn verwezenlijkt de bouw van gen nieuwe jongensschool. Nadat de stoet alle straten had bezocht, ging de Sint naar de veiling, waar de kinderen uit de buurt schap Wolfshoek waren verzameld. Daar na nog naar het parochiehuis, waar de le den van de K.A.B, bijeen waren met hun kinderen. Uiterst voldaan en vol verwach ting wat de Sint 6 dec. nog zal brengen werd afscheid genomen. AGENDA. Dinsdag trainen R.K.J.B. Woensdag en zaterdag tafeltennisclub. Donderdag volleybal. Vrijdag plechtige avondmis. Dinsdag repetitie zangver. café Klerks. Zondag repetitie fanfare. TAFELTENNIS. Het damesteam van De Smashers speel de tegen J.C.V. 3 uit Vught, maar verloor met 3-7. Het vierde herenteam verloor eveneens van Gladiatoren 3 uit s-Bosch met 4-6. VERGADERING JONGVEE-FONDS. Onder voorzitterschap van dhr. Wouter Pulles hield het Jongvee-fonds, alhier don derdagavond in café J. van Oijen haar jaarvergadering; om de opkomst te sti muleren was bij niet-verschijnen een boete gestéld van f 1.-. Na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend, gaf de voorzitter een kort overzicht over het afgelopen boek jaar. Uit dit overzicht bleek dat het afge lopen jaar voor het fonds zeer gunstig is geweest, slechts 11 stuks vee moesten door de verzekering worden opgeruimd, waar van er nog twee in levende staat konden worden verkocht, die werden geleverd aan de Vee- en Vleescentrale te Boxtel. De notulen van de vorige vergadering, die hierna door de secretaris werden voor gelezen, werden onveranderd goedgekeurd; uit het financiëel verslag bleek dat er een flink batig saldo aanwezig was. Het aftredende bestuurslid J. r. Delft werd met algemene stemmen herkozen; ook DIEPVRIESINRICHTING. Op dinsdag 3 december, des voormid dags half elf, zal de pas opgerichte diep vriesinrichting van de „Coöperatieve Ver eniging tot Exploitatie van Diepvriesklui- zen" gevestigd te Herpt, gemeente Heus- den, door de Zeer Eerwaarde heer W. L. A. M. Timmermans, pastoor van Herpt, worden ingezegend, waarna de Edelachtba re heer Burgemeester van Heusden, Ant. van Delft, de inrichting in gebruik zal stel len. Daarna zal om elf uur in café Jos Ver hoeven een algemene ledenvergadering wor den gehouden. Herpt heeft in deze een primeur in de omgeving van Den Bosch, met de oprich ting van deze inrichting; door het conserve ren van vlees en verschillende andere pro ducten worden de verschillende huishoudens in de gelegenheid gesteld deze steeds als vers ter taiel te brengen. De inrichting is geieverd door het Koel- technisch Bureau FR1-JADO N.V te Bre da met een automatisch ontdooiingsinrich ting, waardoor het schoonhouden van de platen niet door de huurder behoeft te geschieden. Het in Herpt geplaatste type heeft een koelsysteem met geforceerde lucht- circulatie. Aan één zijde is in de kast een lamellenverdamper-systeem aanwezig, waar boven een tweetal ventilatoren zijn aange bracht welke de in de verdamper gekoelde lucht door de producten doet circuleren en wel van onder naar boven. In de kast stroomt de koude iucht in de boxen en boven uit de boxen wordt de lucht wederom naar de verdamper gezogen. De producten behoeven nu minder critisch in de kast te worden gebracht, de vriestijd wordt be langrijk korter, zodat de producten in kwa liteit stijgen. Door een automatisch ont- dooisysteem wordt de verdamper eenmaal per dag geheel automatisch ontdooit. Dit gebeurt door een gepatenteerde tijd- schakelklok met bijbehorende uitschakel drukschakelaar. De vereniging begint met een bezetting van 18 der 42 boxen, gezien de ervaring bij anderen zullen de overige ook spoedig be zet zijn. UITVOERING SIRENA. De vorige week dinsdag en woensdag in café van Veen door Sirena gegeven uit voeringen trokken van de zijde van de do nateurs en verdere belangstellenden een druk bezoek. Het programma, zowel wat betreft de muzieknummers als het met eigen krachten verzorgde toneelspel viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Het werd in alle opzichten keurig uitgevoerd, zodat de aanwezigen weer op een goed geslaagde uitvoering tegemoet zien. ALGEMENE LEDENVERGADERING K.V.P. DUSSEN. Onder grote belangstelling werd in hotel Leemans te Dussen een algemene ledenver gadering gehouden van de K.V.P. Dussen. De waarnemend voorzitter legde in zijn j openingsrede speciaal de nadruk op de zo noodzakelijke eenheid onder de katholie- ken bij de aanstaande raadsverkiezing, I waardoor het alleen mogelijk is de zo treu- I rige versnippering van stemmen met de gevolgen van dien te voorkomen. Na de opening werd overgegaan tot de verkiezing van een voorzitter en de aan vulling van het bestuur met twee jeugdige leden. Tot voorzitter werd gekozen de heer Chr. Schellevis. Tot leden de heren C. v. Oor schot en Ant. van der Pluijm. Vervolgens werden door de vergadering de heren Kamp en Thijssen candidaat ge steld voor de Provinciale Staten. Hierna hield de spreker van de avond de heer T. W. G. Baten uit Eindhoven een enthousiaste rede over de taak van de ingezetenen bij de aanstaande raadsverkie zingen, waarbij evenals de wrnd. voorzitter spr. speciaal de nadruk legde op de nood zakelijke eenheid. Zijn vitaal uitgesproken rede werd met een hartelijk applaus beloond. Daarna wer den nog enkele films gedraaid. Wilt U verzekerd zijn van een prettige St. Nieolaasavond, bestel dan vooral tijdig Uw: Putstr. 68 Tel. 2855 Waalwijk Eveneens verkrijgbaar bij: Besoyensestr, 29b, Waalwijk Van Mierlo's Brood en Banket zijn een klasse appart:

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9