SPORTSPIEGEL geschikt pand mnl. kantoorbediende Grote zuigkracht rentespaarbrieven Waalwijk of naaste omgeving prima kracht in de zwikkerij le klas kantenschrooier prima ophaler aankomende jongens J. AUSSEMS Prins Hendrikstr.17 WHIPPET SCHOENBEDRIJF DONGEN 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 DECEMBER 1957 10 w. s. c. Handbal DE WERELD ROND gevraagd BEDRIJFSLEVEN BEZORGD In meer dan een financiële be schouwing in de laatste tijd is er op gewezen dat de spaarban ken een minder gunstige toe komst. tegemoet gaan. Dit wordt nadrukkelijk bevestigd door de tweede nationale woningbouw lening, die inmiddels zee heeft gekozen voor een driemaande lijkse reis tot 1 maart 1958, waarna de Bank voor Nederland se Gemeenten hoopt dat zij met rijke buit in haai* haven zal zijn teruggekeerd. De genoemde lening zal alle geldzeeën afvissen. Om te begin nen de geldoceanen, waarvoor de rentespaarbrieven van 500.- bestemd zijn. In de grote meren hoopt men een massa biljetten van 100.in spaarbrieven om te zetten, terwijl op geldrivieren en -kanalen naar bedragen van 25.wordt gevist. Zelfs spaarders van 5.per week of een rijksdaalder kunnen hun inkomensoverschotten laten weghengelen, wanneer ze aan de postkantoren bouwzegels van 5.kopen om deze op bouw- spaarkaarten, geplakt in veelvou den van 25.voor 1 maart a.s. in rentespaarbrieven om te wisselen. Winst tot 100 Er is bekend gemaakt dat men op 1 september 1962| de stukken met 25 winst kan inleveren. Wil men zijn geld tot 3 januari 1966 afstaan, dan ontvangt men anderhalf maal de aanschaf fingswaarde terug. De bank is gerechtigd op 1 maart 19681 het geld terug te ge ven, waarbij per brief 75 meer wordt teruggegeven dan ontvan gen is. Tenslotte kan men ook wachten tot 2 januari 1971, waarbij honderd procent „winst" wordt gemaakt. In het laatste geval maakt men een rente van 6 over de hoofdsom; en 4 over de tussenrenten, zodat per saldo een interest van 5,5 ge maakt wordt. Levert men na 8 jaar zijn brieven in, dan ont vangt men 5,2% rente, terwijl na 4 jaar en 8 maanden nogi on geveer 5 van het geld wordt gemaakt. Wie zijn met deze nieuwe le ning gebaat Men kan hiervan rechtstreeks profiteren, indien men zeker weet dat men tenmin ste vier jaar en acht maanden van het geïnvesteerde geld af stand kan doen. En er zijn er zo heel wat. Wij noemen de groep jonge mensen, dies over een jaar of vijf in het huwelijk wensen te treden en voor de huwelijksuit zet sparen. i Ook tussentijds. Nu zal men ons tegenwerpen dat in vele gevauen met, tevoren kam woraen oeKcKen oi het tiju- stxp van nuwenjK over drie of over zeven jaar zal aanbreken. Geen nood, de rentespaarnneven zunen immers op de oeursi wor den vernandeid en met een ren tepercentage van meer dan 5 zunen ze ailicüt boven pari blij ven noteren, zodat de kans met gering is dat men ook I>jj tussen tijdse verkoop nog; winst maakt. Liaarnaast zijn er duizenden in den lande, die voor nun kin deren sparen. Men wil hun later kansen geven tot studeren of tien geld meegeven om een kleine zaak te beginnen. Al deze spaar ders kunnen uitrekenen hoeveel jaren er nog ongeveer zullen verlopen voordat de begunstig den het geld nodig hebben. Duurt het nog vijf jaar of meer voordat men de bedragen wil besteden, dan kan men er nu een rentegevende belegging voor vinden. Er is bij deze rentespaarbrie ven tweeërlei onderscheid met het spaarbankwezen. In de eer ste plaats is de rente hoger dan welke spaarbank ook wil ver goeden en vervolgens wordt die rente niet van jaar tot jaar bij geschreven, maar komt zij tot uitdrukking in de waarde van de spaarbrief. Rente en hoofd som zijn dus onscheidbaar aan elkaar verbonden. De fiscale gevolgen. De fiscus rekent de rente pas tot het inkomen wanneer de spaarbrief wordt afgelost of verkocht. Indien dit voor de be rekening van het belastingper centage voordeliger is, kan men toepassing vragen van het bij zondere tarief krachtens art. 48 van het besluit I.B. Dit tarief be draagt 20—40 van de op brengst. Het heeft alleen zin een beroep op deze regeling te doen wan neer men over de laatste 600.- van zijn inkomen reeds meer dan 20 betaalt en derhalve profi teren van deze regeling alleen de hogere inkomensgenieters. On der deze groep zijn echter de meesten die kunnen sparen en die zich de luxe kunnen veroor loven een aantal jaren op de te rugkomst van het geld te wach ten. Het zijn de beste klanten van de Bank voor Ned. Gemeen ten en het is te verwachten dat in deze kringen de meeste spaar brieven worden verkocht. Hoevelen zijn er niet onder de beter gesitueerden, die van hun inkomen sparen willen om daar van in de oude dag, wanneer men veel minder verdient, de vruchten te kunnen plukken. Grote zuigkracht. De spaarders voor de oude dag worden wel heel zwaar aan de jas getrokken, omdat zij tevens de belastingbetaling over met de spaarbrieven verworven ren te tot een later tijdstip kunnen uitstellen. En op dit tijdstip zal hun inkomen lager zijn dan op moiPent van de aankoop der spaarbrieven. De kopers van een enkele spaarbrief kunnen de ren te alleen belastingvrij genieten wanneer hun inkomen lager is dan 6900.Immers, indien men in dienstbetrekking is en minder dan 6900.verdient, mag men 200.inkomen heb ben als bijverdienste zonder dat men voor een aanslag I.B. naast de loonbelasting in aanmerking komt. -T Bezjet men nu eens het gehele Nederlandse spaarpatroon tegen cie achtergrond van de nieuwe nationale lening, dan komt men tot opmerkelijke conclusies. In de eerste plaats! wordt al het be schikbare spaargeld in handen van institutionele beleggers als levensverzekeringsmaatschappij en, pensioenfondsen etc. via de ze lening naar de woningbouw door de overheid getrokken. Dat impliceert een enorme schade aan kapitaal voor1 particuliere woningbouw. Vervolgens worden er ?^ote sommen aan spaarbrie- verj besteed, die voorheen via de spaarbanken hun weg naar de kapitaalmarkt vonden. Nog sterker het geld wordt aan de spaarbanken onttrokken en deze instituten worden met een rente van rond 3 in hun hemd gezet, althans voor bedra gen voor een langere termijn dan vier jaar en acht maanden uit gezet, die de som van 25.te boven gaan. Ernstige nadelen. Voor zover er een verschui ving van spaargeld van de spaar banken naar de woningbouwle ning plaats vindt, kan deze laat ste geen succes worden genoemd. Het gaat immers om extra be sparingen, die de consumptie moeten beperken. Deze beper king vindt slechts plaats zoor zover er sprake zal zijn van meuw uitstel van verteringen, terwijl ook het bedrag aan rente voor de lening pas over vijf jaar op tafel komt. Over het ge heel genomen zal het spaarbrie- vensysteem voorlopig enigszins deflatoir werken en dit is een belangrijk winstpunt. Het bedrijfsleven tenslotte ziet zich voor ernstige moeilijk heden geplaatst. In de nabije toekomst zal het immers slechts geld kunnen aantrekken wan neer een rente van tenminste 6% wordt geboden. De dividend-ver wachtingen moeten wel zeer gunstig zijn, wil men aandelen ter markt kunnen brengen. Dit zal de investeringslust ernstig schaden, Zodat de industrie van kapitaalgoederen geen rooskleu rige toekomst op korte termijn heeft. De reeds merkbare toeneming van de werkloosheid zal zich in menige bedrijfstak voortzetten, terwijl wij met bezorgdheid moe ten spreken over de kansen tot modernisering en verdere ratio nalisatie van onze industrie. Dit mjoet nadelige gevolgen hebben voor onze export en de hoogte van de kostprijs der Nederland se producten. Op de drempel vani de Euromarkt wordt de ademhaling van ons industrieel apparaat bemoeilijkt. De ongun stige gevolgen van een goed- koop-geld-politiek van tien ja ren beginnen' zich aan de opper vlakte der maatschappij te open baren. Drs. M. (Nadruk verboden). WSC speelt zondag a.s. haar twaalfde competitiewedstrijd en ditmaal reist WSC hiervoor naar Goirle, waar de rode lan taarndrager GSBW als gastheer zal optreden. De thuiswedstrijd tegen GSBW werd door WSC royaal gewon nen en het spel van, GSBW was toen uiteraard reeds een bewijs van zwakte. Doch vooral nu de competitie reeds in een vergevorderd stadi um verkeert en er reeds enige ernstige candidaten, zowel voor de leiderspositie als; voor de on derste plaats aan te wijzen zijn, zal door de betreffende ploegen intensiever worden gestreden voor positieverbetering. Het is dus zeer aannemelijk dat ook GSBW zal trachten om met alle mogelijke middelen uit de hoek waar de klappen gaan vallen, te geraken, terwijl WSC om haar voorsprong te kunnen handha ven, geen enkele steek mag Ia- ten vallen. Hoewel een overwinning voor WSC in de lijn der verwachting ligt, is het desondanks niet uit gesloten dat GSBW zeer felle tegenstand zal bieden om uit de ze wedstrijd elke mogelijke winst tb behalen. Het zou derhalve erg voorba rig zijn, WSC al bij voorbaat de gehele winst toe te kennen, want WSC zal wel degelijk op volle toeren moeten draaien om een overwinning uit deze twaalfde wedstrijd te kunnen meebren gen. Indien elke speler voetbalt voor wat hij waard is, ligt een overwinning zeer zeker voor de hand. Het 2e elftal, dat zondag j.l. op onfortuinlijke wijze een punt aan Goes moest afstaan, speelt nu weer thuis en wel tegen Zee land Sport 2, dat ongeveer op gelijke hoogte staat met WSC 2. Deze wedstrijd, die om 14.30 uur aanvangt, kan! voor degenen die niet mee naar Goirle reizen, een gelegenheid zijn de reserves eens in actie te zien. Het 3e elftal, dat leider Noad 5 op de voet blijft volgen, speelt zondag weer thuis en wel tegen GSBW 2. Een overwinning is noodzakelijk om geen contact met de leiders te verliezen. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Het 4e en 6e elftal zijn deze zondag vrij vap wedstrijden; het 5e speelt, na vijf uitwedstrijden de eerste thuiswedstrijd. Nr. 2 van de ranglijst, DVVC 2 Don gen, fungeert als tegenpartij en bet zou niet onaardig zijn indien het 5e voor een huzarenstukje zou zorgen door deze wedstrijd in een overwinning om te zetten. Voor de supporters gaat een bus naar Goirle om half 2. Men kan zich opgeven tot vrijdagavond bij M. Brok. R.W.B. Als de weers- en terreinom standigheden zulks toelaten, zal het le elftal zondag in Tilburg spelen tegen Gudok, Zeer zeker een zware opgave voor RWB, want Gudok presteerde het j.l. zondag Dongen in eigen huis te kloppen. We nemen echter aan dat Besoijen er van doordrongen is, dat een overwinning op Gu dok hen ook meteen in 'n miooie positie op de ranglijst brengt en er dus voor deze kans van het begin tot het einde hard gewerkt wordt. Succes is dan geenszins denkbeeldig, jongens. De reserves reizen met het le mee naar Tilburg om daar Zigo partij te geven, wat ook tevens de nodige inspanning zal vergen, wil men er de overwinning weg halen. Verder zijn nog vastgesteld RWB 3Dongen 3, 2 uur. Vlijm. Boys 4-RWB 5, 121 uur. BAARDWIJK. Zondag a.s. is Baardwijk de gastheer van Voab uit Goirle. Deze ploeg is voor Baardwijk nog een geheel onbekende, want in de eerste 'helft van de compe titie werd de toen vastgestelde wedstrijd Voab-Baardwijk uit gesteld. Voab, dat in het begin van de competitie niet al te best is gestart, schijnt na enkele ge- Jijke spelen nu echter de weg naar de overwinning gevonden te hebben, gezien de resultaten van de laatste wedstrijden. Het zal daarom voor de Baaröwij- kers oppassen geblazen zijn. Wij verwachten dan ook dat zij zich voor de volle honderd procent zullen geven, dan is de kans niet uitgesloten, dat de volle winst behaald wordt. Jongens, succes. Aanv. 2.30 u. Baardwijk 2 gaat de reis naar Dongen maken om daar Dongen 2 te bekampen. Wij weten dat Dongen een niet gemakkelijk te verslagen tegenstander is, maar verwachten niettemin, dat men 2 punten rijker naar huis komt. Vertrek per BBA-bus lijn 36 om 12.50 uur. Berkdijk 2Baardwijk 3, aan vang 12 uur. Vertrek per fiets vanaf het sportpark om 11 uur. BERNDIJK. DHVBerkdijk 02. Slechts ongeveer honderd toe schouwers hebben zondag j.l. de koude getrotseerd om getiuge te kunnen zijn van het duel tussen DHV en Berkdijk. Op een zeer slecht terrein, dat door de vorst zo mogelijk nog slechter was ge worden, heeft Berkdijk 80 minu ten nodig gehad om hun abso lute meerderheid, waarvan de gehele wedstrijd en zeker in de tweede helft sprake was, in doel punten te kunnen uitdrukken. Toch wil dit niet zeggen dat de aanval van Berkdijk deze middag faalde. Integendeel, doch het forse, af en toe ietwat harde verdedigen van DHV was er me de oorzaak van dat de doelpun- en zo lang uitbleven. Wel heel scherp stak bii dit, spel het ver dedigen van Berkdijk af, waar vooral Jos Soeterboek zich deze middag voor een zware taak zag geplaatst, n.l. om de meest ge vaarlijke schutter van DHV te beletten zijn spel te ontplooien. De wijze waarop hij dit deed, verdiende alle lof. Toen Berk dijk in de tweede helft dan ook het tempo steeds hoger opvoerde en de. aanvalslinie, gesteund door goed spel van de beide kanthalfs, steeds gevaarlijker werd, werd het duidelijk dat er voor DHV niets anders op zat dan te capituleren. Bijzonder onvallend was ook het spel rvan Simon van Laarhoven, die in de ze wedstrijd tot zeer goede pres taties kwam. In een snelle uitval komt tien ™!nuten voor het einde de bal bij Nico Netten, die met. een on houdbare kopstoot de score opende. Reeds had iedereen zich met deze uitslag verenigd, toen André Emmers een harde kogel lost van wel 30 meter afstand, welk schot via de handen van de DHV doelman in het doel verdwijnt, 0—2. Zo toonde Berk dijk zich superieur over DHV en wat voornamer is, de beide pun ten kwamen wederom mee naar Berndijk. Programma voor a.s. zondag. BerkdijkWhite Boys. r. ^,n"eer wiï de prestaties*; die Berkdijk tot op heden heeft ge leverd, eens bezien, dan valt daaruit wel op te maken dat zij weer grote plannen koestert. A.s. zondag zal Berkdijk het be wijs moeten leveren de mooie plaats die zij momenteel inneemt ook waard te zijn. Want de gas ten voor komende zondag zijn de naaste concurrenten van Berk dijk en hebben slechts één ver- hespunt meer dan de rood-zwar- ten. Dat het dus zaak zal zijn a.s. zondag alles op alles te zet ten zal niemand ontkennen. Maar gezien het spel van de laat ste tud verwachten wij wel dat de beide puntjes in Berkdijk zul len blpven. Aanvang half drie. Scheidsrechter is de heer M Broers. Berkdijk 2 is om 12 uur de gastheer van Baardwijk 3. Hoe wel de verrichtingen van Berk- dnk de laatste tijd niet zo den derend zijn, geloven wij toch dat er a.s. zondag een kansje in zit. Scheidsrechter is de heer J. de Beer. DRUNEN. Na twee thuiswedstrijden staat zondag weer een uitwedstrijd op bet programma voor RKDVC 1 Deze moet dan namelijk op be zoek bij VES in Oudenbosch. Deze tegenstander werd in deze competitie nog niet ontmoet. Het vorige seizoen werd tegen VES tweemaal verloren. En ook dit jaar staat zij op de ranglijst eni ge punten boven RKDVC. Het Z£d ,dus met eenvoudig zijn a s. zondag tot een mooi resultaat te komen. Mocht DVC er in slagen deze wedstrijd in winst om te zetten, dan betekent lit wel dat op de ranglijst een mooie plaats wordt ingenomen. Daarom alle maal maar eens flink aangepakt om een zo goed mogelijk resul taat te behalen. Na de fraaie overwinning van z°ndag j.l. staat er voor bet 2e elftal een thuiswedstrijd op het programma. RKTVV 2 komt n.l. op bezoek. Het 2e zal nu natuur lijk alles in het werk stellen om op het goede pad te blijven. We mogen daarom dan, ook een aar dige wedstrijd verwachten, die voor de supporters, die niet naar Oudenbosch gaan, het bezoeken zeker waard zal zijn. Het 3e speelt om 12 uur thuis tegen RKC 3. Ook hier zal ern stig getracht moeten worden tot succes te komen, want dat wordt zo langzamerhand nodig voor dit elftal. RKDVC 4 gaat op bezoek bii DESK 5 in Kaatsheuvel en zal het daar ook niet cadeau krijgen. Het 5e elftal heeft weer een vrije dag. HAARSTEEG. Voor de derde achtereenvol gende maal is voor het le elftal een uitwedstrijd vastgesteld te gen een Bossche vereniging. Twee weken geleden werd van Sportver. '32 gewonnen, en zondag werd de belangrijke ont moeting tegen TGG onverdiend verloren; de kans op het kam pioenschap is voor Haarsteeg wel zeer klein geworden. Voor zondag is vastgesteld Concordia 3Haarsteeg. Deze Bossche ploeg heeft nog geen grote indruk gemaakt én staat onderaan op de ranglijst, daar om mag veilig worden, aangeno men dat de bezoekers wel met de punten, huiswaarts zullen ke ren. Dames (asp.) Desk - WSC 0-3. Befair - Tachos 0-2. In een stevig partijtje handbal van beide kanten heeft Tachos de beide punten mee naar Waalwijk genomen. Voor de rust kreeg de Befair keepster het nakijken van een onverwachts hard schot. Na rust was het Tachos weer die geluk had met een schot van ver af, waar de keepster niet bij kon. Roosendaal I - W.S.C. 14-1. In deze wedstrijd heeft de beste ploeg gewonnen. R'daal, dat goed samenspeelde, had voor rust al een 3 0 voorsprong. Dat WSC niet tot scoren kwam, was de oorzaak van het individuele spel, waardoor iedere aanval op niets uitliep en de goed in vorm zijnde achterhoede kon de kastanjes uit het vuur halen. Na rust hetzelfde spelbeeld, waarin WSC de eer kon redden en R'daal de eindstand bracht op 4-1. Roosendaal II - W.S.C. II 1-3. Het tweede WSC speelde heel anders dan de eerste elftallers. Het was een goed open spel, waaraan iedereen meedeed. WSC keek al direct tegen een 1—0 achterstand op, doch toen de voorhoede eenmaal warm was, ging het spel zich verplaatsen. De achterstand was al spoedig omgezet in een 1 - 2 voorsprong. Na rust was het weer WSC II dat scoorde en de stand op 1 - 3 bracht, waarmee het einde kwam van deze wedstrijd, waarvan qua overspel, het eerste nog veel kan leren. De WSC-asp. waren zaterdag te gast bij Desk. Ook in Kaatsheuvel was Desk niet opgewassen tegen WSC, dat weer een vlot partijtje speelde en tenslotte met 0-3 zege vierde over de Desk-dames. Tachos I B - R.K.C. 1 - 0. Alhoewel dit de eerste wedstrijd was van de RKC-dames, ging het niet onverdien stelijk. De beide ploegen waren volkomen aan elkaar gewaagd. In de tweede helft wist Tachos echter de RKC-keepster te pas seren. Zaterdag a.s. krijgt RKC de kans revanche te nemen. Heren Roosendaal II - Tachos 11-9. In een rustige wedshtrijd heeft Tachos I geen misstap begaan en met 1-9 gewon nen. Een aardige wedstrijd die goed geleid werd. Roosendaal I - Tachos II 18 - 1. Het tweede heeft het er minder goed af gebracht. Tegen alle verwachtingen in kreeg het een fikse nederlaag te slikken. Het ver band in de achterhoede was zoek, waardoor R'daal alle kans kreeg om de Tachos-keeper met zuivere schoten het nakijken te geven, wat hij ondanks zijn gewaagd keepen op de harde grond 18 x moest. Programma a.s. zondag. Dames asp. )komp.) Zaterdag a.s. 7 dec.: 14.30 uur Tachos I A-WSC. 15.00 uur Tachos I B - RKC. Zondag 10 dec. Dames 12.00 uur 15.30 uur Heren 11.00 uur 12.15 uur 12.00 uur WSC - Desk. SOA II-RKC. Tachos I - Velocitas II. Tachos II-Rapid II. Juliana - Desk I. M De „kwestie Nieuw-Guinea" ïeelt weer eens overduidelijk bewezen hoe ver het lichaam der Verenigde Naties is verwij derd geraakt van de hooggestem de, idealistische opzet: het naar ïecht^ en billijkheid behartigen van de belangen der bij dit li chaam aangesloten landen. In n,, i K66 i ^et no°it aan deze opzet beantwoord, kon het ook met, omdat de goede wil nooit jen volle aan zijn activiteiten ten grondslag heeft gelegen. Van V M0filn f{ is het Schaam der V N. een forum geweest, in het tnuZr Maarvan de politieke touwtrekkerij een dramatische ridicuhteit heeft gekregen. Van het begin af hebben dodelijk wantrouwen, haat en machts wellust mee aan tafel gezeten, al e fraaie leuzen ten spijt. Bij alle beslissingen prevaleert het P-,,1--! e. belang boven recht en billijkheid. Het groot aantal lan- ??M-'-,,at.yoor de elke rechts- en bilhjkheidsgrond missende Indo nesische resolutie inzake Nieuw- Guinea stemde, is daarvan een nieuw sprekend voorbeeld. De V. N. zijn verdeeld in zichzelf zoals een lichaam maar verdeeld kan zijn en daarom1 zal elke on willige de beslissingen van de V. N. naar hartelust kunnen sa boteren en besmeuren. Hoe ver men bij dit saboteren en besmeuren kan gaan, bewijst thans de Indonesische regering m haar anti-Nederland actie. Aan alles, waarin een land maar klem kan zijn, gaat deze rege ring zich te buiten. Zij bezon digt zich niet alleen aan 'n schen ding van het volgenrecht, maar ook aan een vertrapping van het mensenrecht, waarmee zij er te genover haar onderdanen blijk van geeft geen enkel verant woordelijkheidsgevoel te bezit-, ten. Wijlen Herr Hitier en de n°g levende kameraad Kroetsjef hebben in Nasser en Soekarno adepten van hetzelfde allooi ge vonden, maar alle nazi-sovjet- dictators zullen er goed aan doen te bedenken, dat elke politiek van terging, tarting en terreur tenslotte toch kansloos vernie tigd wordt in het verlangen van elke mens naar recht én vrij heid. Zo weerzinwekkend als de houding van de Indonesische re gering is, zo waardig, sterk en beheerst is het optreden van de Nederlandse regering. Dit mag ons te meer tot vreugde stem- A men, omdat Nederland zie» gesteund weet door de enige werkelijke macht in het Wes ten Amerika. Door hun neutra- Ie houding ten aanzien van de „kwestie Nieuw-Guinea" hebben de V. S. opnieuw te kennen ge geven, dat voor hen vriendschap en vèrbondenheid worden be paald door politieke machtspa- sities en dollars. En dit is voor ons het bewijs, dat het lichaam van de V. N. ook van die kant uiteindelijk toch ook alle op rechtheid, alle waarachtigheid en alle menselijkheid mist. De tijd, dat dit lichaam1 door zijn voosheid en leugenachtig karakter volkomen uiteenvalt, kan dan' ook niet ver meer zijn. GEZOCHT in voor magazjjn en kantoor Bij voorkeur te huur, eventueel te koop. Brieven onder nr. 328 aan het bureau van dit blad. tevens kunnende bimzen, afmaken, enz. in de finishafdeling Tevens gevraagd loon nader overeen te komen aan de fabriek Kaatsheuvel vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd plm. 25 jaar Vereist wordt ervaring in: loonadministratie fabrieksadministratie

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 10