Waalwijkse en Langst Courant Katholieke Gezinszorg in de Langstraat Utt de Langstraat VRIJDAG 6 DECEMBER 1957 Uitgever YVaalwjjkse Stoomdrukkerij Anto&u Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 80e JAARGANG No. 92 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per mru. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 - KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" 2e Lustrum Dinsdag werd het 10-jarig be staan van de Katholieke) Gezins zorg jn de Langstraat e. o. op enigszins feestelijke wijze her dacht, een gebeurtenis die wer kelijk waard was op waardige wijze herdacht te worden om dankbaarheid te tonen voor het geen in deze 10 jaren bereikt en gedaan werd. In Waalwijk toch werd het initiatief genomen, een initiatief (lat weldra door een twaalftal stichtingen werd gevolgd, van V rij men tot Zevenbergen. Ongeveer alle stichtingen wa ren bij deze lustrumviering pre sent, alsook pastoor Ras uit St. Joachimmoer, Pater Adam1, mej. Schellekens, diocesaan inspec- trice van de katholieke Gezins zorg in het Bisdom Den Bosch, mevr; Nederveen uit Maastricht, leidster uit het eerste uur, en natuurlijk de 35 gezinsverzorg sters, die thans in het district werkzaam zijn. Na een H. Mis in de kapeli van de Zusters, opgedragen door de ken Dr. B. v. d. Hurk, werd door Pater Adam in de kapel een her denkingstoespraak gehouden. Pater Adam, die zich de afge lopen 10 jaren zo bijzonder voor het Gezinszorgwerk geïnteres seerd heeft en steeds de recol- lekties en geestelijke voordrach ten voor de gezinsverzorgsters heeft gehouden, belichtte speci aal de verhevenheid van het cha- iitaswerk. Daarna verenigde nle5J zich aan een welverzorgde koffietafel in de zaal Thalia. De voorzitter van het stich tingsbestuur te Waalwijk, de heer Fr. Smolders, sprak de herdenkingsrede uit. Hij her innerde er aan dat het initiatief voor de Gezinszorg was genomen door Dr. Piet van Loon en dat direct met de opleiding van ge zinsverzorgsters kon worden- gestart met 17 meisjes In de- cember 1947 werden in alle plaat- sen van de Langstraat en enkele plaatsen nog m,eer westelijk ge legen, plaatselijke stichtingen in het léven geroepen en er ont stond zodoende een vruchtbare samenwerking. „Het werk dat uit de nood der tijden werd ge- boren, heeft zijn noodzaak be wezen", aldus de heer Smolders, die daafna hulde en dank bracht aan de initiatiefnemers, speciaal Dr. P. v. Loon, de leidsters, het diocesane bestuur, met name Mevrouw Nederveen, mejuttr. Schellekens, mejuffr. v. Slobbe en de afdelingsbesturen. „Het is prachtig dat na tien jaar nog dezelfde homogeniteit in de sa menwerking mag worden gecon stateerd. Jammer was het dat door de wijziging der bisdom men afdelingen naar Breda moes ten verhuizen. Ook de gemeen tebesturen werd hartelijk dank gebracht. „Wij mogen bogen op een uit stekende organisatie, die in het diocees als voorbeeld mag die nen". Na de diverse leidsters dank te hebben betuigd voor hun prachtig werk, werd door dhr. Smolders natuurlijk niet in het minst hulde en dank gebracht aan de gezinsverzorgsters zelf, aan wier werk het te danken is, dat het gezinszorgwerk een ge vestigde naam heelt in de Lang straat. Het verheugde hem bij zonder, dat gedurende de afge lopen tien jaar reeds gemiddeld 30 meisjes zich voor dit werk hebben willen inzetten. „Het is vandaag op de eer ste plaats uw dag", aldus spreker. „Ik complimenteer U in het bijzonder met dit twee de lustrum van, het werk der ge zinsverzorging, dat momenteel door U wordt gedragen. Wij, uw leidsters en uw besturen, onder schatten uw dagelijkse taak vooral niet, wanneer u in de ge- zinnen de moeder bijstaat en in vele gevallen vervangt, omdat zij tijdelijk uitvalt wegens ziek te, overspanning, enz., en u de zorg hebt voor het gezin en spe- ciaal voor de kinderen, waarbij wordt aangenomen, dat gij over de onderscheidene kwaliteiten beschikt, die een moeder moet hebben. Hoewel een moeder ver vangen eigenlijk niet mogelijk is, is uw werk des te zwaarder, om dat gij deze vervanging moet zien te benaderen. Daartoe ont vangt gij wel een opleiding, om maatschappelijk niet vreemd te staan tegenover uw omvangrij ke gezinstaak, telkens weer in andere gezinnen en andere omr standigtieden maar wanneer gij de juiste inslag hebt, zal het werk u lichter vallen. Op deze inslag van uw liefderijk te geven voor de evenmens, die in kommer verkeert, daarop komt 't aan. De ze taak is desi te zwaarder wan neer het gezin niet voldoende medewerkt. Onder alle omstan digheden blijft een gezinsver zorgster rustig en tracht het ge zin met haar tact en haar zin voor apostolaatswerk mede te leiden. Uw blijde vervulling van uw plicht brengt sommige gezin nen tot betere gedachten. Gij zijt het immers die door uw aanwe zigheid en uw voorbeeld sommi gen doen nadenken en tot het besef brengen, dat het ook an ders en beter kan. Uw taak is geen gewone van het bieden van huishoudelijke hulp, zij is er een die alleen met roeping vervuld kan worden, omdat gij binnen treedt in het gezin, dat toch de kern vormt van de samenleving. Spreker stelde met nadrjuk dat voor zulk belangrijk werk een passende honorering nood zakelijk is, waarom ook de. sala riëring steeds zoveel mogelijk aan de omstandigheden wordt aangepast en zal worden aange past ook in de toekomst. Be stuurders en leidsters zullen voor uw materiële belangen op de bres staan. Ik ga eindigen met u en allen die vóór u onze steunpilaren ge weest zijn, hartelijk dank te be tuigen voor uw onvermoeide ijver en opofferingen, die gij u getroost in ons aller specifieke werk van naastenliefde. Hij besloot als volgt Dames en Heren, wij hebben vanmorgen in een plechtige H. Mis, gecelebreerd door de gees telijk adviseur der Stichting te Waalwijk, de HoogEierw. Heer Deken Dr. v. d. Hurk, voor wel ke medewerking wij zijn Hoog- Eerwaarde zeer dankbaar zijn, God dank gebracht voor de ze gen, die wij reeds 10 jaar zicht baar hebben mogen ontvangen. Wij hebben gevraagd in de ko mende jaren op Zijn onmisbare zegen te mogen blijven rekenen, wanneer ieder op de plaats, wel ke hij of zij in ons gezamenlijk werk inneemt, het zijne of hare doet. Wij gaan met Gods hulp en mót de medewerking van zo- velen opgewekt het volgende lustrum in. Namens de diverse stichtin gen van het district bood dokter Wijtenburg uit Kaatsheuvel ge lukwensen aan. Hij bracht het stichtingsbestuur van Waalwijk hulde voor het) destijds genomen initiatief. „Het is mij als arts in de loop der jaren bijzonder dui delijk geworden, hoe effectief 't gezinszorgwerk voor onze gezin nen kan werken." Namens de plaatselijke stichtingen bood hij een geldbedrag aan om de ge zinsverzorgsters bij gelegenheid een gezellige dag te kunnen be zorgen. „Het gezinszorgwerk is in dit district opgebouwd en uitge groeid tot een model organisat ie voor ons diocees", aldus compli menteerde mej. Schellekens, dio cesaan inspectrice. het district. Zij bracht bijzonder dank aan de pioniersters van het praktische werk en last but not least ook aan de gezinsverzorgsters, die in de praktijk en gezinszorg zon voortreffgelijke naam hebben gegeven. Mevr. van Loon-de Jong bood nog eergeschenk onder couvert aan namens de plaatselijke cha- ritatiéve instellingen. terwijl ook nog meer geschenken wer den ontvangen. Met een feestlied o.l.v. de heer Jo Verhoeven werd de bijeenkomst gesloten. Des avonds was men onnieuw bijeen in Thalia, waar Cia van Boort een poppenspel opvoerde en waar het orkest vanJ. v. d. Akker uit Den Bosch voor dans muziek zorgde.1, Het was 'n pret tig slot van deze mooie dag. die door de vele donaties geheel hui ten bezwaar der schatkist kon worden gehouden. Haarsteeg Waspik Drunen Vlijmen Heusden Sprang Capelle Sprang-Capelle GW I - VLIJMENSE BOYS Zondag spelen de Vlijmense Boys tegen GW te Geldermalsen, een ploeg die op eigen terrein niet gemakkelijk te verslaan is. In Vlijmen behaalde GVC de volle winst, maar nadien kwamen de Boys op volle toe ren en werkten zich op tot de derde plaats. Om deze te behouden moet er zondag ge wonnen worden en wil Vlijmen in de run ning blijven. Dus Boys zondag flink aange pakt en breng de puntjes mee naar Vlijmen. Supporters die de reis mee willen maken, kunnen zich vroegtijdig opgeven. Velen zul len zondag in Geldermalsen present wil len zijn. VISCLUB DE HUT. Zondag 8 dec. maandvergadering van de Visclub De Hut in café Vismalen. Alle le den worden zeker verwacht. Het agenda is belangrijk. KAMPIOENENDAG TE TILBURG. Zondag wordt in Tilburg weer de grote Kampioenendag van de Postduivenver. ge houden, waar de grote kampioenen uit ge heel Nederland vertegenwoordigd zijn. Verschillende leden van de P.V. de Zwa luw alhier zullen zondag in Tilburg verte genwoordigd zijn. KAARTEN In café J Siegers werd zondagavond de laatste ronde gespeeld van het rik- en kat- concours dat in de maand nov. door de al daar gevestigde kaartclub 't Hutje werd georganiseerd. Tevens werden de prijzen aan de diverse winnaars uitgereikt. De uit slag van de laatste dag was als volgt: Katten: 1 B. v. d. Loo - M. v. d. Water 50 pt.; 2 A. v. Bokhoven - H. Teunissen 38 pt.; 3 Jac. Treuren - J. Koks 17 pt.; 4 Jos V. Bladel - Jac. Vugts 4 pt.; 5 C. de Vaan - Siegers 2 pt. Rikken 1 Mevr. Siegers 83 pt.; 2 J. v. Bladel 83 pt.; 3 B. v. d. Loo 35 pt.; 4 Ad v. Heijst 26 pt.; 5 Siegers 8 pt.; 6 H. v. d. Brandt 2 pt.; 7 H. v. Heijst 1 pt. ST NICOLAAS OP BEZOEK. White Boys—Waspik 1—0. White Boys is er ook zondag in j geslaagd haar fraaie tweede plaats gens wordt uitgevoerd Ja schon ist mein ranglijst te behouden. Ditmaal Schatz nicht, van Joseph Schwarts. Na deze het dg zustervereniging Waspik Onder leiding van mej. Blom is er zeer ernstig gestudeerd en de nummers zitten er dan ook goed in. Als eerste nummer zal worden uitgevoerd Beati Mortui, van Felix Mendelssohn, waarna volgt De Boerkens, in de bew. van Marinus de Jong. Vervol- ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen. Zaterdag 7 en zondag 8 december Arts H. Verhaak. AGENDA. Vrijdag 6 december 8.30 uur Repetitie Harmonie De Vol harding zaal café Elshout. Zaterdag 7 december 3 uur Statenkring-vergadering KVP, Statenkring Heusden, zaal café Elshout. Zondag 8 december 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding zaal Elshout. 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal van Delft. 2.30 uur RKDVC Il-RKTVV. TAFELTENNISCLUB DRUNEN. Alhier werd enkele weken geleden opge richt een tafeltennisclub. Dinsdagavond had in de zaal van café van Delft de eerste al gemene ledenvergadering plaats. Reeds meer dan 40 leden gaven zich op. Op zeer korte termijn hoopt men met een competi tie te kunnen starten. Tot voorzitter werd benoemd de heer Belo. Het secretariaat van de club is gevestigd Prins Hendrikstr. 5. GESLAAGD. Voor het practijkdiploma typen van de Ned. Bond van Grootschrijvers slaagde te 's-Bosch: J. Brok en Riet Musters uit Dru nen, Eef Verheijen uit Nieuwkuijk, Jeanne Klerks uit Elshout, Annemieke Verbunt uit Vlijmen. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. R.K. INSTUIF JONG DRUNEN. Voor de R.K. Instuif Jong Drunen hield Henri Albert zondag j.l. een zeer interes sante voordracht over zijn leven als bede laar in Parijs. Henri Albert is de bekende schrijver van de boeken: Bedelaar in Parijs en Bedelaar in Marokko. Voor de leden van de Instuif was het bijzonder mooie avond en de verteller kreeg tot slot dan ook een geweldig applaus. Deze avond was zo goed bevallen dat men Henri Albert reeds bij voorbaat uitnodigde om t.z.t., vermoedelijk in het voorjaar, nog eens te komen ver tellen over zijn leven in Marokko. A.s. zondag is het weer instuifavond met medewerking van het Kaatsheuvels revue orkest. Aanvang 7.30 uur. Zie verder advertentie in dit blad. DR. PAUL JULIEN SPREEKT IN DRUNEN. Dr. Paul Julien, bekend om zijn talrijke expedities in midden Afrika en bekend ra dio-spreker, zal a.s. woensdag 11 decem ber in het gebouw De Hoge Braken spre ken over dit werelddeel, waardoor hij 19 x een expeditie leidde. Speciaal zal Dr. Paul Julien zijn rede belichten aan de hand van eigen foto's en eigen filmopname, De Pyg- mëeën van Midden Afrika. Deze kleine jagers van het grote oerwoud vormen een volk dat langzaam aan het ver dwijnen is en allengs opgaat in de neger maatschappij. Dr. Paul Julien, die een voortreffelijk spreker is en een ontdekkingsreiziger met drie nummers van het koor, volgt een solo, te zingen door de heer Ad van Breemen, nl. Feins liebchen, du solist mir nicht bar- ful gehn, van Brahms. Het koor voert ver volgens uit de bekende werken Dorpsdans van Jac. Bonset en Krönungsmesse, van W. A. Mozart, waarna wederom een solo voglt te zingen door de heer van Breemen, n.L Ein Madchen oder Weibchen, van W. A. Mozart. De zangver. vervolgt daarna met het bekend Chianti-lied, van Ger. Winkler in de bew. van W. Kloek. Daarna volgt een derde optreden van de solist de heer van Breemen met het nummer Caro mio ben, van T. Giordini. Als laatste nummer zal de Rozeknop uitvoeren de bekende Chor Phantasie, van L. van Beethoven. Het zangprogramma biedt voor elk wat wils. Als pianiste treedt op Mevr. Polder vaart. Na de pauze zal de aan de zangvereni ging verbonden toneelgroep opvoeren het stuk „Het hing in de lucht", klucht in drie bedrijven door Bert Peets. De rolverdeling in dit stuk is als volgt Emmy Groenendaal, Nel Mouthaan; Niek Groenendaal, Emmy's man, Peter Sterren burg; Mia, het dienstmeisje, Tonny Spran- gers; Tante Sjaan Doreland, Jenny Rosen- brand; Oom Harry Groenendaal, M. van Dongen; Gerrit van Tikkum, L. Heurter, Loes Nijhof, Co Stein en tenslotte Marie Bartels, Gré Moolenaar. De toneelgroep onder leiding van de heer W. M. de Bas heeft eveneens ernstig gestudeerd op dit stuk, zodat wij kunnen rekenen op een zeer goede en vlotte vertolking der diverse rol len. leder liefhebber van zang en eveneens de liefhebbers van een goed toneelstuk, mo gen niet verzuimen deze uitvoering bij te wonen. Gelet op de zeer grote opkomst bij de uitvoeringen der zangverenigingen heeft die met 10 de puntjes aan de Boys moest laten. Wat de wedstrijd zelf betreft, het volgende: Als scheidsrechter Vla- mings om half 3 beginnen blaast, zijn het de Waspikse jongens die meteen in snel tempo ten aanval trekken. De Boys-verdediging grijpt echter resoluut in, en weet deze aan vallen dan ook keurig af te slaan. Na ongeveer 10 minuten weet White Boys het spel te verplaatsen en komt het Waspik-doel in gevaar, maar ook hun verdediging verstaat de kunst van opruimen. De 'Boys blijven echter opdringen en het is de midvoor die in de 15e minuut weet te doelpunten, welk doelpunt door de scheidsrechter wegens bui tenspel zeer terecht wordt geanu- leerd. Meteen is het hardwerkende Waspik weer weg, doch hun aan vallen worden door de voorhoede slecht afgewerkt. Bovendien wordt iedere aanval van hen door 't mid den geleid, zodat de Boys-stopper steeds weer kan ingrijpen. Hoewel White Boys twee maal wist te doel punten, maar beide wegens ofside niet werden toegekend, komt de rust 1 met blanke stand, i In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. White Boys tracht met goed samenspel de verdediging van Was- pik te overrompelen, wat hen echter niet lukt. Waspik heeft ontegenzeg- gelijk geluk als een hard schot via de voeten van de doelman wederom in het veld stuit, waarna de bal I wordt overgeschoten. Toch is het duidelijk te zien dat Waspik moeite de navolgende regeling getronen: op krijgt om het hoge tempo van White woensdag 11 dec. hebben toegang de dona teurs en honoraire leden wonende ten noor den van de spoorlijn en op donderdag 12 dec. hebben toegang de donateurs en ho noraire leden die woonachtig zijn ten zuiden van de spoorlijn. GESLAAGD. Op het te 's-Gravenhage gehouden exa- een wereldvermaardheid, zal in Drunen evenals op andere plaatsen zich zeker kin nen verheugen in een grote belangstelling. Deze avond, wordt gehouden onder auspi ciën van de Kulturele Kring. WERKENDE MIDDENSTAND. De R.K. Standsorganisatie De Werken de Middenstand houdt op dinsdag 10 dec. een algemene ledenvergadering. De agenda vermeld bestuursverkiezing, terwijl de voordrachtkunstenaar G. Stoutenburg een voordrachtavond zal houden. Zijn program ma bestaat uit humoristische proza van Ne derlandse en Vlaamse auteurs. WINKELACTIE. De jaarlijkse St. Nicolaas-Winkelactie is weer ten einde. Ook dit jaar werd deze actie in alle opzichten een succes. A.s. dins dagavond zal in de zaal van café Elshout een prijzenavond worden gehouden. UITVOERING AMICITIA. Op zondag 8, maandag 9 en dinsdag 10 dec. presenteert de toneelvereniging Ami- citia haar eerste winteruitvoering in Hotel Prinsen. Opgevoerd zal worden: „De waar de van een Leven", toneelspel in één voor spel en drie bedrijven, door Jan Grosveld. Regie en decors J. Akkermans. Grime G. v. d. Zanden. Amicitia heeft wederom een prachtig stuk gekozen om de vel* toneel liefhebbers te laten genieten, waartoe Ami citia in staat is. VOLLEYBALSPORT. Zondag speelde het eerste team van de Vlijmense Volleybalclub Ever Ready in de turnzaal van het stadion De Vliert te Den Bosch twee competitiewedstrijden. De eer ste wedstrijd Ever Ready - Bavob 2 - 1de tweede Ever Ready-VGT 2 2-0. Door deze overwinning staat Vlijmen er goed voor. NAJAARS-BOSLOOP. Op de Najaarsbosloop van de RKJR te Vinkei wisten enkele leden van de Vlijmen se RKJB mooie successen te behalen. Bij de junioren die 2 Vl km aflegden, werd H Mommersteeg 4e. Bij de senioren die 5 km aflegden werd Th. de Vaan 3e. Een mooi succes. BILJART-WEDSTRIJDEN. KI. C Libre, OBK-Wapen v. Vught 6-2. De Vlijmense spelers waren in goede vorm. J. van Engelen jr. speelde een zeer goede partij. Van Delft bracht het tot een overwinning en van Eijk bracht het even eens tot winst. Alleen van Oord kon het niet bolwerken en verloor met een klein verschil. Poedelvrees Limburgia 1-7. P. v. Engelen, v. Asperen en v. d. Meijden verloren alle drie; alleen v. Over- dijk speelde remise en kreeg 1 winstpunt. Paternoster 2 - OBK 3 0-8. De Vlijmense spelers waren weer in goe de vorm. J. v. Engelen won van Manders; A. van Engelen won van P. v. Haaften; Chr. de Jong won van v. d. Heijden ep van Buul won van Boelen». Zondagmiddag bracht St. Nicolaas weer zijn jaarlijks bezoek aan ons dorp. Te ca. 2 uur arriveerde de H. Man per auto aan de kom van het dorp; na door de voorzitter van het comité te zijn verwelkomd stapte hij uit de auto en nam plaats op een witte schimmel. Voorafgegaan door enkele ruiters te paard en de Kon. Harmonie St. Caecilia 1 famijje proficiat met dit succes, maakte de Sint in gezelschap van enkele zwarte knechten vervolgens een tocht door het dorp. De jeugd die in grote getale de Sint op zijn tocht vergezelde werd gul ge- tracteerd. Te ca. 4 uur vertrok de H. Man weer naar een andere plaats om ook daar de jeugd weer te gaan verrassen. Boys te blijven volgen. Hoewel zij toch nog enkele aanvallen weten op te bouwen, leveren deze geen resul taat op. Als er nog ongeveer 20 mi nuten te spelen zijn volgt wederom een Boys-aanval, waarbij de rechts buiten tegen de doelman schiet; de terugspringende bal wordt door de naar links gezwenkte linksbuiten KORFBALNIEUWS. De in de afgelopen zomer alhier opge richte korfbalclub Concordia heeft in de afgelopen weken in tal van wedstrijden be hoorlijke resultaten weten te behalen. Met twee 12-tallen wordt aan de competitie van de NBKB deelgenomen; het le 12-tal komt uit in de le kl. district Den Bosch en het 2e 12-tal in de 2e klasse. Zondag speelden beide 12-tallen een thuiswedstrijd en wel tegen Blauw-Wit uit Schijndel. Het 2e speelde om 12 uur en won na een spannen de wedstrijd met 1-0. Het le speelde om 1 uur tegen het le van Blauw-Wit en speel de 1 - 1 gelijk. Geslaagd. Voor de „blauwe band" ofwel de vijfde graad Judo, slaagde te Til burg onze stadgenoot de heer J. Verhoeven. Voor het diploma Algemene Ont wikkeling slaagde te Arnhem onze stadgenoot, de heer F. v. Bladel jr. Brand. In de nacht van dinsdag op woens dag j.l. werd Heusden opgeschrikt door'het loeien van de brandsirene. Het bleek dat brand was uitgebro ken in een pand aan de Breestraat alhier, hetwelk wordt bewoond door de familie v. Wijk. Door het snel en doeltreffend ontreden van de Heus- dense vrijwillige brandweer, kon worden verhinderd dat de brand zich tot andere percelen uitbreidde. Het woonhuis van de familie v. Wijk is echter voor het grootste gedeelte uitgebrand. De oorzaak van de brand is onbekend. KERKDIENSTEN ZONDAG 8 DECEMBER 1957. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Candidaat Tigge- laar van Kampen. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Candidaat R. Mole- maker van Harderwijk. NED. HERV. KER. Bij de gehouden verkiezing van leden voor het College van Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier, wegens periodieke aftre ding, werden de heren D. de Bie en R. Timmermans herkozen. UITVOERING 'T ROZEKNOPJE. Onder leiding van haar dirigente Mej Antoinette Blom uit Waalwijk, zal de ge mengde zangvereniging 't Rozeknopie al hier, on woensdag 11 en donderdag 12 dec. a.s. in het stationskoffiehuis van de heer P Pruijssers haar jaarlijkse uitvoering geven. men voor gemeente-financiën slaagde de j met Tl kalm rollert.je in 't doel heer G. Kerst A.Hzn. alhier. Geslaagde en j geplaatst; 1—0. Met deze stand kwam ook het einde. Rest ons nog te vermelden dat de wedstrijd in de beste verstandhou ding werd gespeeld. A.s. zondag staat de Boys-man nen wederom een zware wedstrijd te wachten; de strijd moet dan wor den aangebonden met het sterke Berkdijk. Dat zal niet meevallen jongens, maar.... verkoop je huid zo duur mogelijk. De overige uitslagen: RKC—White Boys 3 0—0 White Boys 2Waspik 3 62 BURGERLIJKE STAND over november 1957. Geboren Henny H L C zv C W PeiL nenburg-v Wezenbeek Willem zv C Timmermans-v Dongen Cornelia dv H Vermeulen-Verhagen Carolina A M dv J J Paymans-v Iersel Antonie zv A W v d Schans-v Pelt Angenita dv A J voor de Poorte-Knaap - Johannes zv C Timmermans-v Campen - Cornelis H zv P Roosenbrand-v Boxtel - Elisabeth M dv C Roubos-Bossers - Adrianus R zv H J R v Heumen-v d Zanden Huibert zv H Verlee-Treffers - Pieter J zv J de Groot- Bouman. Overleden Maria Rijken 68 j echtg v G M de Bie - Neeltje Rijken 65 j echtg v J Haverhals - Daatje Vos 44 j echtg v E Meijeren - Dingena Nieuwenhuizen 80 j wed v A de Rooij. Gehuwd A H Spuijbroek 24 j en M J Spierings 22 j A Vos 22 j en A D v d Schans 22 j - J A Stolk 24 j en J H v d Schans 23 j - H A v d Schans 32 j en A G Mandemakers 23 j J C Kuisen 27 j en W C Braspenning 19 j. IngekomenA Varossieau van Waal wijk - P v d Schans-v Raamsdonk van 's-Gravenmoer Cv Beek van 's-Graven- moer - B v Tilborgh-Kievit van Oude Tonge - J J Harte en T A Harte-de Lange van Zoelen - J C Meenhorst van Eindho ven -PC Elsman van Dordrecht - M v Pelt en gezin van Loonopzand - H C A Wolff van Delft - A Vos van Eethen. Vertrokken C N Kleinloog naar Loon opzand - J Wieser-Brondijk naar 's-Bosch -JE Woortman-v Zeist en gezin naar Helmond - W B C Braspenning naar Dordrecht -MG Vos naar Delft -Cv Drongelen naar Zwitserland. VRIJH.-CAPELLE. H.N.C.-nieuws. H.N.C. had woensdag j.l. een St. Nicolaas-avond gehouden voor de junioren. Nadat St. Nicolaas een bezoek had gebracht aan de zieke Joh. de Rooy en deze van harte be terschap had gewenst, vertrok hij naar het clublokaal bij de heer P. Pruijssers, waar hij van harte werd verwelkomd door een 40-tal kleine jongens, die hem spontaan toezon gen. Zij konden daarna één voor één bij de goed heilig man verschij nen om daar het goede en kwade van Sint en Piet in ontvangst te ne men. Wij danken hierbij vooral de ou ders voor hun belangstelling, en niet te vergeten de heer H. v. d. Was- senberg, die een grote rol in deze zo goed georganiseerde avond heeft gespeeld. Hierop hopen wij het vol gend jaar terug te komen. A.s. zaterdag gaat het 1ste, 2de en 3de elftal van HNC naar Breda, waar ze resp. tegen NAC, DEB en KMA Velocitas uitkomen. Wij ho pen dat alle opgestelde spelers zul len opkomen, daar wij met enkele geblesseerde spelers sukkelen. Ver trek 13.30 uur vanaf het clubhui». CONCERT VAN GOED GEHALTE DOOR HARMONIE. Burgemeester van Erp als beschermheer geïnstalleerd. In de zaal van hotel van Iersel te Was pik hebben de weinigen die voor de jaar vergadering van de Kon. Harm. Volksvlijt en Volksvermaak belangstelling toonden, kunnen genieten van een concert, welis waar niet vlekkeloos, maar toch van bui tengewoon goed gehalte. Het bestuur van de Kon. Harmonie heeft n.l. de goede gewoonve om de jaarvergade ring van de vereniging op te luisteren met een concert. Deze keer was het echter wel bijzonder moeilijk om de hoofdzaak niet uit het oog te verliezen. Aan de ene kant im mers was daar de jaarvergadering waaron der burgemeester Van Erp door de presi dent pan Volksvlijt en Volksvermaak, de heer P. Brokx, als beschermheer werd ge ïnstalleerd van deze vereniging en daar naast een concert onder leiding van dhr. Chr. Kuijten, waarbij de prestaties van het gezelschap een hoogtepunt bereikten, zoals we dat lange tijd niet meer van onze har monie kenden. Werkelijk, toen de harmo nie haar concert had besloten had men het gevoel dat dit korps zich weer in opgaande lijn ontwikkelt en dat men de toekomst wat haar prestaties betreft met een zeker optimisme tegemoet kan zien. Tijdens de jaarvergadering bracht de voorzitter een verslag uit over het afgelo pen verenigingsjaar. alsmede een overzicht van de financiële positie der vereniging. Ook kwam er nog een bestuursverkiezing aan de orde wegens het periodiek aftreden van de heren P. Brokx, C. Berkelmans en A. van Gorp; zij werden allen weer her kozen. Hierna volgde de installatie van burge meester Van Erp als beschermheer der ver. Hiertoe waren als genodigden aanwe zig Mevr. Van Erp, wethouder Kuijsters, de beschermvrouwe van de zangver. Polymnia mevr. Brokx-van Steenoven, alsmede het be stuur van die vereniging en de besturen van de toneelvereniging Entre Nous en van Nederland en Oranje. Wij zien in U, zo sprak de heer Brokx onder meer tot burgemeester Van Erp, op de eerste plaats niet de rijke suikeroom uit Amerika, maar wel de man die onze ver eniging met raad en daad zal kunnen steu nen en die onze vereniging, vooral in moei lijke perioden, de nodige levenskracht in zal kunnen blazen. In zijn dankwoord zei burgemeester Van Erp o.a. dat het culturele leven in Waspik hem zeer ter harte ging en dat hij zich vooral daarom graag als beschermheer aan de harmonie verbond. KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk, zondag 8 dec. 9.30 uur en 14.30 uur Ds. Schipper.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5