BiRIdTM KAATSHEUVEL ALLES MOET WEG Fa. J. H. KIPPING RANG al geproefd? RApIÖ VlWM l&C&O' '^4 ^mrmrrmrmrrmTi U kunt niet alles weten Fa. STRUK tegen zéér Êage prijzen Grotestraat 225 10 DE ECHO VAN HET RUIDEN VAN VRIJDAG 13 DECEMBER 1957 10 H 11 8 iUlHIH) 0 Hm Q 0 a 0 0 0 D 0 do o o a o o n o nj q qqqooooq q q q n og O Hebt U nieuwe A I een luchtige combinatie van cacao- luchtige chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. Handbal KAATSHEUVEL. Programma zondag 15 december Heren le klas. 12 uur: HV Den BoschVelo- citas, scheidsr. iM. Trommelen. 14 uur: SOA 2Aktief, sch. A. Verstallen. 10 uur: RapidSportief, sch. J. Luchtmeijer. 12 uur: KSBJuliana, sch. H. Mulder. 12 uur: DESK—EBHV 2 sch. P. Verheijen. Heren 2e klas. 10 uur: Velocitas 2Tachos 1 sch. H. Leijten. 12 uur: Juliana 2Tachos 2 sch. G. Pigmans. 13.15 uur: DESK 2—Rapid 2 sch. P., Verheijen 12 uur: DongenRoosendaal sch. F. v. d. Ven Dames le klas A. 10 uur: RapidRoosendaal 1 sch. A. Leijten. 10 uur: EmBEEWSC 1 sch. C. Schreiner i2 uur: Tachos—DESK sch. Mej. C. Ceulenaere Dames le klas B. 13.15 uur: HV Den Bosch- Taxandria sch. M. Trommelen 13.15 uur: K1SBWere Di sch. H. Mulder 13.15 uur: Dongen-Uno Animo sch., F. v. d. Ven Dames 2e klas. 12 uur: OKC—WSC 2 sch. H. Rijnen. 15.15 uur: SOA 2Roosendaal 2 sch. Mevr. Rijnen-v. d. Meer. 14.15 uur: Dongen 2Volt 2 Sch. Mej. M. Hesselberth Zaterdag a.s. 14 december be gint ook de adspirantencompe- titie in de Kring Langstraat. Hel programme voor komen de zaterdag is als volgt 14.30 uur: Tachos A—WSC sch. M. Hoesen 15.20 uur: Tachos B—RKC sch, M. Hoesen 15 uur: DESKUno Animo A sch. v. Dalen. In deze adspirantencompetitie worden uitsluitend zeven hand balwedstrijden gespeeld. Tafeltennis KAATSHEUVEL. Tafeltennisvereniging N.V.R. 'Bovengenoemde tafeltennis vereniging hield zondag j.l. een algemene ledenvergadering in hotel Smit. Deze vergadering vvas belegd omdat door persoon lijke omstandigheden twee be stuursleden (de voorzitter dhr. Jac. Klijn en de commissaris dhr. J. Oomis) genoodzaakt wa ren uit het bestuur1, te treden. Men maakte van deze gelegen heid gebruik om meteen enkele andere punten te behandelen. De voorzitter, de heer Jac. Klijn, opende deze vergadering met een uiteenzetting van de agenda en het doen van enkele mededelingen, waarna de secre taris, de heer J. Molenschot, het woord nam en het verloop van het in oktober gehouden NVR- loernooi besprak, welk verloop zeer goed was geweest. Hij dank te diverse medewerkers waaron der naast de clubleden ook de heer W. Smit en zijn vaste staf van medewerkers. Aan de spon tane medewerking van de heer Smit is voor een groot deel het slagen van dit toernooi te dan ken, evenals aan de wedstrijd leider de heer Willemse uit Éls- hout» Daarna gaf de secretaris een overzicht van de reeds behaalde wedstrijden in deze competitie, waaraan NVR met twee dames- en vier herenteams deelneemt. Deze resultaten waren over het algemeen zeer goed, daar ver schillende teams er zeer gunstig voorstaan. Na dit verslag kreeg de heer Opperman, penningmeester der vereniging het woord en gaf een duidelijk overzicht van dé finan ciering van het jaarlijks NVR- toernooi, en het resultaat was dat een batig saldo de kas af sloot. Vervolgens nam, de aftredende voorzitter het woord en zeide node deze functie neer te leggen, doch hiertoe gedwongen te' zijn' door gebrek aan tijd, daar zijn werkkring zoveel tijd in beslag neemt. Als voorzitter zijnde, al dus spr., moet men zich ook ten volle kunnen geven, en zoals de laatste tijd trouwens reeds is ge bleken, is* mij dit momenteel on mogelijk. Wel wilde hij lid van de vereniging blijven. De voorzitter lichtte ook het vertrek van de heer J. Oomis als bestuurslid en als lid, toe. De heer Oomis hoopt binnenkort in het huwelijksbootje te stappen en te vertrekken naar Rotter dam, waar een zaak hem wacht. De vereniging ziet dit node ge beuren, doch de reden is gegrond en zaken gaan nog altijd voor vermaken, vooral als daar een levensgeluk aan verbonden is. De heer J. Molenschot, die vervolgens het woord nam, dankte in een woordenrijke speech de voorzitter hartelijk nam/ens de leden en het bestuur voor het zeer vele wat' hij in zijn functie als voorzitter heeft ge daan. Hij vond het jammer twee leden van het bestuur te moe ten zien vertrekken. Ook J. Oo mis werd hartelijk dank gebracht voor het vele wat hij voor de vereniging deed. Hij wenste hem namens allen heef veel geluk en voorspoed samen met zijn echt genote in Rotterdam. Hierna kwam de bestuursver kiezing aan de orde, waarvoor drie candidaten waren voorge dragen. Als bestuurslid werden gekozen Mej. Jo Dingemans en de heer M. Hoevenaars, zodat 't bestuur nu bestaat uit drie he ren en twee dames. Tijdens de rondvraag werden nog diverse moeilijkheden uit de weg geruimd. Voorts stond er een inschrij ving open voor de Brabantse kampioenschappen, die 9 febru ari 1958 in de Philips hallen te Eindhoven gehouden worden. Hiervoor kwamen zoveel inschrij vingen, dat besloten werd met de gehele vereniging dit toernooi te bezoeken. Uit de verenigings kas zullen de kosten van de ex tra bus worden betaald, wat; na tuurlijk veel bijval oogstte. Daarna sloot de afgetreden voorzitter voor de laatste maal deze belangrijke vergadering. DJOEANDA BELOOFT DREES MEDEWERKING. De Indonesische minister-pre sident ir. Djoeanda, heeft in ant woord op het telegram van dr Drees medegedeeld, dat Indone sië zijn best zal doen hulp te ver lenen voor het vertrek van de Nederlanders, die Indonesië wil len verlaten. DRIE COMMUNISTEN IN ONGENADE. Het vonnis, dat de Commu nistische Partij Nederland heeft geveld over drie van haar voor aanstaande mannen A Ver- reijt te Tilburg, C. Geugjes, di recteur van het dagblad „De Waarheid" en lid van de Eerste Kamer, en Bertus Brandsen, se cretaris van de EVC en vicevoor- zitter van het (communistische) Wereldvakverbond betekent de zoveelste uitbarsting van een strijd, die reeds lang binnen de communistische partij woedt. De uitgetreden of uitgestoten voormannen, hebben een aan hang, die de strijd op( een breed Iront voert. Amsterdam en Rotterdam heen j en weer rijden daarna zullen ook andere wegen aan de beurt komen. Bewaar uw brandstoffen op een droge plaats en schep uw ko len op met een vlakke schop, liefst van de bodem af. Gebruik bij het aanmaken steeds goed droog aanmaakhout. Vul uw haard of kachel niet als deze fel brandt en nooit hoger dan enige centimeters onder de vulklgp. Breng 's morgens de kamer zo snel mogeljjk op de gewenste temperatuur. Temper daarna het vuur niet ineens, maar in twee keer met een tussenruim te van minstens een kwartier. Ledig elke morgen de asla. Po ken is uit den boze, gebruik bij voorkeur het schudrooster. Laat eventueel gevormde slak ken niet in het vuur liggen, Dit jaar brengen wjj U een uitgebreide collectie exclusieve kerstartikelen Het fjjn afgewerkte Duitse glasgoed. Eau grote sortering Amerikaanse en Hollandse kaarsen. Koopt tijdig, dat voorkomt teleurstelling. Voetbalsport Vlissingen 2 Middelburg 2 Taxandria 2 WSC 2 PSV 3 NAC 3 Noad 3 Willem II 3 Brabantia 2 Helmondia '55 Goes 2 Zeeland Sport 12 18 10 14 10 14 9 11 8 10 8 10 9 7 9 6 9 7 9 8 6 5 5 2 VERZET TEGEN COMMUNISME GROEIT. In een verzwakking van de communistische onteigeningsac tie en in een kalm uitgevallen redevoering van president Soe- karno tekent zich af, dat Java aan het kalmeren is. In de bui tengewesten daarentegen ontwik kelt zich een dreigende houding van militaire en burgerlijke ge zagsdragers tegen het centrale gezag van Djakarta. De reden niervan is, dat de buitengewes- ten zich. definitief van Djakarta willen afscheuren, zo de commu- nisten er in slagen hier een re gime van hun miakelij onder president Soekarno in te voeren. Uit betrouwbare bron heeft Associated Press vernomen, dat vertegenwoordigers van Celebes en Sumatra met zakenkringen in Singapore en opr de Philippijnen onderhandelen over het aankno pen van directe handelsbetrek kingen zonder inmenging van Djakarta. De voormalige minis ter van financiën, Soemitro, zou onlangs in Nederland en Enge land hebben gesproken over rechtstreekse export van goede ren uit Celebes. Soemitro' voert nu besprekingen in Singapore. Kolonel Simbolon, oud-opperbe velhebber van Noord-Sumajra, heeft tegenover een Amerikaans journalist verklaard, dat Suma tra de voornaamste anti-commu- mstische basis in Indonesië zal worden, als Djakarta in handen valt van de communisten. „Su matra zal zich dan afscheuren" zei hij. NIEUWE ANWB-SERVICE Kontroleer uw snelheidsmeter terwfjl Uj rijdt. Praktische en snelle vergelijkingsmethode. Sinds op 1 november j.l. een algemene snelheidslimietvan 50 km/u in de bebouwde kom werd ingevoerd, is de snelheidsmeter kaanzienlijk belangrijker gewor den dan voorheen. Het is'geble ken dat vele van deze instrumen ten een afwijking vertonen: wij zen zij te laag aan, dan bestaat de mogelijkheid dat men, zonder het te beseften, in overtreding is, en wijzen zij te hoog aan, dan is men weliswaar „aan de veili ge kant' maar men hindert mis schien het overige verkeer. Aangenomen mag worden dat slechts een klein percentage van alle snelheidsmeters juist aan wijst; de ANWB wil daarom een zo groot mogelijk aantal auto mobilisten en andere bestuur ders van motorrijtuigen in de gelegenheid stellen hun snel heidsmeter zelf te kontroleren. De Bond meent hiertoe de mleest praktische oplossing gevonden; te hebben door een ANWB-tech- nomobiel uit te rusten met een zeer grote, op het dak aange brachte snelheidsmeter, die voor het achterliggende verkeer dui delijk afleesbaar zal zijn. Deze wagen zal met ingang van donderdag -12 december op bepaalde, speciaal daarvoor uit gezochte trajecten gaan rijden, PnJ de weggebruikers de gelegen heid te geven hun snelheidsme- jRl snelheden van 50 km/u en 70 km/u met een geijkt in strument te vergelijken. Zij kun- ?en. doen door even achter de ANWR-technomobiel te gaan rijden. Op donderdag 12 december en vrijdag 13 december zal de tech- nomobiel voortdurend tussen maar verwijder ze zo spoedig mogelijk. Dicht kieren en spleten in ramen plinten en deuren en zorg voor tijdige vervanging van defec te micaruitjes. Wrijf bij het aanmaken en ver der elke morgen met een wol len doek uw haard op, elk vlekje kan dan spoedig ver wijderd worden. Gebruik geen scherpe schuurmiddelen, doch poets uw kachel met een syn thetisch wasmiddel of poets- extract. Stook nimmer alleen cokes, doch gebruik deze brandstof alleen gemengd met anderfe brand stof, doch zorg voor gelijke afmeting. Antraciet maat 20 x 30 vermengd met parelcokes is zuinig stoken, terwijl uw haard daardoor niet te lijden heeft. (Nadruk verboden). Waalwijk AANRIJDING. Op het Laageinde had woens dagavond pl.m. 6 uur een kleine aanrijding plaats. Een vracht auto, bestuuhr door A. M. uit Den Bosch, reed achteruit de in rit langs: het perceel 32 in. Toen de bestuurder zag dat hij ruimte te weinig had, reed hij weer naar voren tot op de helft van/ de rij weg. Op dit ogenblik naderde een personenauto, bestuufd door H. B. uit Den Bosch, uit ooste lijke richting, welke de vracht wagen met tijdig opmerkte. Het gevolg was! dat beide met elkaar in botsing kwamen. De vracht wagen werd licht en de perso nenwagen zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men met voor. De politie maak te procesverbaal op. Geslaagd. Voor het vakdiploma „Bouw bedrijf" van de Stichting Be stuur Bouwbedrijven slaagden o.m. de heren G. v. d. Hoven en G. Rombouts alhier. K.J.M.V. De K.J.M.V. houdt dinsdag 17 december in haar clublokaal bij de heer W. Smit een ledenverga dering, waarbij als spreker 'zal optreden de heer A. v. Oirschot, instructeur op het vliegkamp Rijen. De heer v. Oirschot, in woner van Kaatsheuvel, is een vlot en aangenaam causeur, die zijn vhegopleiding destijds in Amerika ontving. Meermalen kan men deze kundige vliegenier boven Kaatsheuvel in de lucht zien, o.m. deze week maandag, toen hij met bijzondere vergun ning meerdere stunts uithaalde, waarvan het geluid op de band werd opgenomien. Duivententoonstelling. Nu de grote duivententoonstel ling van de C.C. met zo groot succes voorbij is, komen de ver schillende afdelingen van de KPV ieder apart aan de beurt. Zater dag en zondag a.s. start de Com binatie in de zaal van Piet van Dun. We kunnen er zeker van zijn dat hier weer een inzending bijeen zal zijn, die de belangstel ling zal trekken van alle duiven- liefhebbers van Kaatsheuvel en omgeving. De opening heeft op zaterdag plaats, nadat op deze dag de vogels door een bekwame jury» beoordeeld zijn. Boerinnenbond. Ondanks 't slechte weer hield de Boerinnenbond woensdag een druk bezochte vergadering in de Gildenbond. Met een openingswoord door de voorzitster en het voorlezen van de notulen hield de Zeer- Eerw. Pater Severinus 'n spreek beurt over de godsdienst in de gezinnen, op een wijze, die de belangstelling trok van zijn ge hoor, dat hij tevens de gelegen heid gaf tot een hartelijk lachen. Zoals gebruikelijk volgde een tractatie, die de dames steeds j wel bevalt en werd een verloting gehouden ten bate van de uitzen ding van een zieke naar Lour- i des, waarvan de recette 53.— bedroeg. De rest van de gezellige avond j werd besteed aan hersengym- nastiek, wat bij de dames goed in de smaak viel. De mogelijkheid werd nog be sproken om deze winter enige demionstratielessen te geven naar keuze van de leden, die daarvoor geïnteresseerd waren. Een hartelijk woordje van de geestelijke adviseur met 'n druk ke rondvraag was het slot van deze succesvolle avond. kersttijd VERLOVINGS TIJD Al voor een verlovingsring gezorgd^ Nog niet? Ga dan eens kijken bij PIET VAN ROOIJ in de Gasthuis straat. Die heeft een collectie, zoals ge nergens vindt en ge koopt er prettig en ver trouwd. GASTHUISSTRAAT 44 TEL. 2187 KAATSHEUVEL. Agenda. Zaterdag Duivententoonstelling Combinatie zaal P. van Dun. Zaterdag 8 uur n.m. Apollo- tneater „De Slavin van het oer woud 14 jaar. Zondag 12 uur ledenvergade ring K VP in de Gildenbond. ivüë49 oUr Iï-m- voetbalwedstrijd DESK 2 Internos 2, Efteling. 12 O- v.m. Duivententoonstel ling Combinatie zaal P. v. Dun. r»nrTrUF ,yjn- voetbalwedstrijd DESK 4DVVC 3, Efteling. 6 uur en 8.30 uur n.m. Apollo- theater programma als zaterdag. Zondag van 2—4 en van 7.30- 9.30 uur n.m. Expositie Jean Nies. in het Missiehuis. Maandag 8 uur n.m. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo in zaal Maandag 8 uur n.m. repetitie W. Smit. Kon. Erk. Harm. St. Jan, zaal P. van' Dun. Zondag-doktersdienst. De praktyk van dokter Raaij- niaakers te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loonopzand wordt waargenomen door dokter P. Wntenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. APOLLO IN COSTUUM. Boodschaptassen, Actetassen, Damestassen, Portefeuilles, Portemonnaies, Diverse soorten Etuis Stationsstraat 44 WAALWIJK K.V.P. LEDENVERGADERING. Zondag 15 december zal in de grote zaal van de Gildenbond de jaarlijk se bestuursvergadering worden ge houden van de afdeling Kaatsheu vel van de K.V.P. Op de agenda komt o.m. voor een spreekbeurt van de heer Jos. v. d. Aa, secretaris van de Statenkies- kring Tilburg, over het onderwerp: „Rode voorlichting". Tevens zal op deze vergadering de candidaatstel- ling plaats hebben voor d.e verkie- zing yan de Prov. Staten. Wij zijn er van overtuigd dat de afd. Kaatsheuvel in de persoon van de heer v. d. Aa een zeer deskundig en boeiend spreker heeft gevonden Daarnaast vraagt het bestuur ech ter ook voor de komende verkiezing van de Prov. Staten de aandacht van de leden. Ten aanzien van dit punt merken wij nog op, dat, overeenkomstig de reglementen, ieder lid bevoegd is tot het stellen van candidaten, mits zulk een voorstel wordt gesteund door 1/10 van de aanwezige leden, doch minstens door 10. Met de verkiezingen van 1958 in het Vooruitzicht, is een grote op komst dringend gewenst. ledereen, die van nabij betrokken is bij de instandhouding van een corps en zeker van een corps dat een bepaalde hoogte bereikt heeft, weten. Alleen de aanschaffing en het onderhoud van een instrumentarium met de honorering van een beroepsdirigent kost een kapitaal, waarnaast nog vele uitgaven ko men, die het corps als goede vereniging vraagt. Doch er wordt momenteel meer gevraagd. De gewijzigde tijd eist een drum band en een drumband zonder uniform is een lakei in overall. Maar ook een harmo niecorps moet met zijn tijd mee. Het be stuur van Apollo, dat door zijn laatste suc cessen opgeklommen is in de Vaandel-af- déling, heeft begrepen, dat het zijn stand niet op kan houden, of ook de Apollisten moeten zich kunnen tonen in een uniform deze vaandel-afdeling waardig. En mogen de kosten hiervan dan hoog zijn, het strekt het bestuur tot eer, dat het er in is mogen slagen de lang gekoesterde wens om het corps in een waardig uniform te steken ook te verwezenlijken. Binnen een paar weken zal Apollo zich presenteren in een uniform, dat niet alleen bestuur en leden, doch ook de tailleur, de firma Schrauwers alhier, die op dit gebied een naam heeft in den lande, zeker eer zal aandoen. KEGELRONDE. 't Is deze week weer kegelfeest in Eupho- nia, dat de beurt heeft van de kegelronde van de T.K.B. Elke avond wordt er ver woed gestreden, dit jaar niet met vastge stelde vijf- en drietallen, maar met een systeem, waarin alle leden van een club deelnemen, om aan het slot aan te wijzen, welke de hoogste kegelaars zijn, die uitko men in de provinciale en landelijke kam pioenschappen van de Nederlandse Kegel bond. Wij geven in ons volgend nummer de eindstand van Kaatsheuvel en de daaraan voorafgaande ronde bij „Riche" in Til burg. ENTREEPRIJZEN DESK. •iTS» Naar het voorbeeld van hare zusterver enigingen moet Desk ook een wijziging aan gaan brengen in haar entree-prijzen. Tot voor kort kende men bij Desk de volgende indeling Zitplaatsen, Eerste rang en Twee de rang. Hiervoor was echter een te groot controle-apparaat nodig, waarom is uitge zien naar een vereenvoudiging hiervan. Ingaande met de wedstrijd Desk - Schijn- del op zondag 22 december a.s. zal de vol gende indeling van kracht zijn: zinplaatsen en staanplaatsen. De volgende prijzen gel den hierbij voor niet-Eftelingleden:f 1.- voor zitplaatsen en f 0.75 voor volwassenen voor staanplaatsen, ongeacht op welke zijde, en f 0.30 voor schoolgaande kinderen. In verband met deze verhoging wordt van de leden van de Efteling een belasting kaartje geëist van f 0.15 voor volwassenen en f 0.10 voor kinderen. Efteling-leden moeten hun lidmaatschapskaart van de Ef teling kunnen vertonen. Eigenaars van zitplaatsen zijn nu door een betere controle hierop zeker dat hun plaats beschikbaar blijft. Dat de instandhouding van een harmo niekorps momenteel veel offers vraagt zal GOUDEN BRUILOFT. Reeds een jaar is de feestviering van de gouden bruiloft van het echtpaar Boutier- Netten op de Vossenberg (de oudjes kun nen nog maar niet wennen aan de nieuwe naam Berndijkse straat voor dit oude, echt Kaatsheuvelse gedeelte) in voorbereiding. Reeds op het einde van 1956 werd een co mité gevormd, waarin zitting namen de he ren Koos Kemmeren, Kops, v. Kuijk, v. d. Wouw en Donders, om te zorgen, dat er op 30 december a.s. feest gevierd wordt. En er is goed gezorgd en op een spontane wij ze, want al zijn de bewoners van dit oud gedeelte dan allen geen kapitalisten, het zal op 30 december niet te zien zijn. Royaal en mild is bijgedragen voor de feestviering, die verzorgd zal zijn vanaf de plechtige H. Mis, die in de parochiekerk van St. Jan zal wor den opgedragen tot de avond; waarop de gehele wijk in feestvreugde in de zaal van de> heer Piet van Dun zal bijeen zijn.. 't Is nog een kranig gezond paar, dat een halve eeuw geleden in de echt vereend werd. Jan is 72 jaar en zijn vrouw drie weken geleden eveneens 72 geworden. Jan is een man van het oude typisch Kaatsheuvelse vak, hij is namelijk scharenslijper en be oefent deze stiel nog, al maakt hij de grote routen die aan deze stiel verbonden zijn, dan ook de laatste jaren niet meer. En hij kent zijn vak als geen ander. Wie aan Bou tier zijn messen of scharen toevertrouwt, kan er zeker van zijn, dat ze vakkundig be handeld zijn en dat hij ze vlijmscherp te rugontvangt. Op de Vossenberg is Boutier met zijn vrouw een geacht echtpaar, dat al heeft de weelde hen niet verwend, steeds klaar ge staan heeft om te helpen en bij te staan, j daar waar hulp of steun nodig was, ook zelfs in de dagen dat zij het zelf niet breed hadden. Dat is dan ook de reden, waarom het comité zo'n dankbaar werk gehad heeft in de voorbereiding van het feest. Op de dag van de gouden bruiloft, zal dat zeer zeker weer opnieuw tot uiting komen. We hopen in ons volgend nummer het feest programma waaraan nog gewerkt wordt, volledig te kunnen plaatsen. BILJARTSPORT. KNBB. Distr. Kaatsheuvel. De uitslagen van de laatste wedstrijden waren: In de le klas C De Efteling I - HKS I

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 10