KAATSHEUVEL Verlooft U met Kerstmis BILJARTSPORT. Elshout Waspik Geertruidenberg Gewestelijk kampioenschap Se klas li Pre K.V.P. Afdeling Kaatsheuvel Een geanimeerde vergadering I MAAND MARKT Loon op Zand Waalwijk BOND VAN OUDSTRIJDERS. Op de Kringschietwedstrijden van de Ned. Bond van Oudstrijders te Oosterhout behaalde de aideling Drunen mooie succes sen. In de aideling A werd zij no. 2 met 275 pt. en in de klasse B no. 4 met 207 pt. Men behaalde ook 10 personele prijzen. RIJKSGOEDKEURING VOOR KlOLBKlNG IN DKUNEN. Naar wij vernemen is de Rijksgoedkeu ring gegeven voor de aanleg van het eerste gedeelte van de riolering in Drunen. Dit eerste gedeelte omvat het doortrekken van de riolering in de Stationsstraat, de bouw van een pompstation in de Stationsstraat nabij de spoorlijn, het leggen van een pers leiding vanai het pompstation naar de vloeiveiden en de aanleg van de vloeivel- den. Met het werk zal nu op korte termijn een aanvang kunnen worden gemaakt. Hier mede zal voor Drunen een urgentie aan de eerste rang worden opgelost. De riolering welke in de nieuwe wijken uitbreidingsplan- Oost ligt, zal straks op deze riolering kun nen worden aangesloten, alsmede de Burg. v. d. Heijdenstraat en het uitbreidingsplan West. Gelijktijdig zal nu ook het tweede gedeelte van de Stationsstraat worden ver- iraaid, zodat het ook daar een sluitend ge heel wordt. Hoewel de gehele riolering nog wel enkele jaren op zich zal laten wachten, is de goedkeuring voor het uitvoeren van deze eerste lase der riolering voor Drunen van uitzonderlijk grote betekenis. HOUTEN WONING AFGEBRAND. Zaterdagmiddag om pl.m. hall drie brak brand uit de houten woning staande naast de labriek van Bloch en Stibbe, bewoond door de iamilie Hansen, vader, moeder en drie kinderen. De brandweer die spoedig ter plaatse was kon dit houten gebouw niet redden en moest zich beperken tot het be schermen van de omliggende gebouwen, in dit geval de labrieksgebouwen van Bloch en Stibbe. Dank zij de neveltankwagen had de brandweer binnen vijl minuten het geval onder de knie en kon schade aan het fa brieksgebouw voorkomen worden. Het ge zin Hansen werd echter dakloos. DR. PAUL JULIEN VOOR DE KULTURELE KRING. De zeer bekende wereldvermaarde ont dekkingsreiziger Dr. Paul Julien hield voor een zeer groot en aandachtig gehoord, in de zaal De Hoge Braken een hoogst interes- rante lezing met lichtbeelden en film over zijn verblijf onder de pygmeeën van mid den-Afrika. Dr. Paul Julien, die een vlot spreker is, bracht door woord en beeld zijn toehoorders in de ban, toen hij vertelde over de leefwijze, de zeden en gewoonten en re ligie van dit volk en dat nog leeft in een tijdperk van nog lang voor ons steenentijd perk: Dr. Paul Julien die speciaal naar Afri ka ging om deze volksstammen van dwerg pygmeeën te bestuderen, heeft in de 19 ja ren van zijn verblijf aldaar een enorme ken nis omtrent dit volk opgedaan. Duidelijk liet spreker aan de hand van lichtbeelden zien de psysieke bouw van deze mensen, maar evenzeer de omstandigheden waarin zij leven. De vreugde en de droevenis van deze zwervende stammen wist spr. op een bijna ontroerende wijze te schetsen. Met deze voortreffelijke avond die door zeer velen werd bijgewoond, bewees ook de Kulturele Kring dat zij haar taak verstaat. K.A.B.-NIEUWS. Op maandag 16 december zal in de foyer van De Hoge Braken door de heer Ganze boom 'n spreekbeurt worden gehouden. Het onderwerp is.: Spanning en Ontspanning in het gezin. Een zeer actueel onderwerp, ter wijl tevens nog een visie zal worden gegeven op het ontspanningsprobleem in en buiten het gezin. AANRIJDING. Het jeugdverkeersbrigadiertje v. Wezel, werd donderdagmiddag bij het oversteken van de weg tegenover het gemeentehuis gegrepen door een luxe wagen komende uit de richting Waalwijk. Het slachtoffertje stak de weg over vlak achter een juiste pas- passerende tractor met dorsmachine, welke uit de tegenovergestelde richting was geko men. Dr. v. d. Wouw, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Het slachtoffertje dat enkele meters werd meegesleurd, werd vrij ernstig gewond. De bestuurder trof geen schuld. VAN DE WEG GEREDEN. De heer G. uit Kaatsheuvel raakte don derdagavond op de nieuwe weg in de Over laat nabij het viaduct van de weg. Zijn wa gen raakte in de sloot, waar hij geheel kan telde. De heer G. die met slechts enkele schrammen vrij kwam, kon zich slechts met moeite bevrijden. Even voor het viaduct, vanuit de richting Waalwijk, maakt deze nieuwe weg een bocht; 's avonds en bij mist is het voor automobilisten daar zeer ge vaarlijk. Een witte streep midden over de weg, als baken voor de automobilisten, zou geen overbodige luxe zijn. K. A. V. De K.A.V. afd. Drunen houdt op a.s. woensdag 18 december, in de zaal van café Elshout een Kerstavond. Pater Deelen uit Nijmegen komt deze avond met een kerst vertelling en verder is er ook een kerst film. Deze avond is speciaal bedoeld als voorbereiding op het Kerstfeest. Aanvang half acht. K. V. P. De K.V.P. afdeling Drunen houdt a.s. .dinsdag 17 december in de foyer van De Hoge Braken een algemene openbare ver gadering voor leden en niet-leden. Op de agenda staat o.a.: bespreking acti viteiten i.v.m. de verkiezingen gemeenter- raad en provinciale staten. Aanvang 8.15 u. GROTE KERST BRIDGE DRIVE. A.s. vrijdag 20 december zal in Hotel Ter Hunen een grote Kerst Bridge Drive wor den gehouden. Reeds meerdere malen werd door employees van Lips N.V. bridge drive gehouden. Voor deze grote Kerst Bridge Drive worden alle bridge-enthousiasten en liefhebbers uitgenodigd. In verband met de feestdagen zijn zes prachtige wildprijzen, hazen, fazanten en konijnen beschikbaar gesteld. HET JONGENSGILDE KREEG EEN NIEUWE HOOFDLEIDER. Deze week werd de heer M. van Gooi al hier geïnstalleerd tot hoofdleider van het R.K. Jongensgilde Jong Nederland in Dru nen. Hierbij waren aanwezig de 80 leden van het Jongensgilde afd. Drunen, de voor zitter en de leden van de Jeugdcentrale en vele andere belangstellenden. De installatie geschiedde door de districtscommissaris en de districts-aalmoezenier. Na de installatie voerde de districtscommissaris het woord en hij feliciteerde de heer v. Gooi met deze installatie, waarmede hij aan het hoofd kwam te staan van een zo bloeiende afde ling. Ook werden deze avond door de hoofdleider nog enkele leiders en leidsters geïnstalleerd, welke met goed gevolg een cursus hiervoor hadden gevolgd, terwijl ook nog drie jongens van het Vendel werden ge ïnstalleerd. Drunen heeft momenteel een zeer boeiend Jongensgilde met ruim 80 leden. Om in de toekomst meer in contact te komen met de ouders zal een eigen blad worden uitgege ven. Deze installatieavond werd tevens een feestavond, toen de jongens nog werden ge- tracteerd op een fraaie film. AGENDA. Maandag 16 dec. 8 uur spreekbeurt door H. J. Ganzeboom voor de KAB, zaal De Hoge Braken. Dinsdag 17 dec. 7 uur Trainen DVC-senioren. 8 uur Schietwedstrijd B.O.S.-Reserve Rijkspolitie, zaal café Elshout. 7.30 uur Kerstavond R.K. Bierinnenbond parochiehuis Elshout. 8.15 uur openbare vergadering KVP, foyer De Hoge Braken. Woensdag 18 dec. 7.30 uur Kerstavond KAV, zaal café Els hout. Donderdag 19 dec. 8 uur repetitie Cantabile, zaal café Els hout. 7 uur trainen DVC-junioren. BENOEMD. Met ingang van 15 januari is aan de R.K Meisjesschool te Vlijmen benoemd mej. L. van Beurden, thans onderwijzeres aan de meisjesschool te Ka.tsheuvel. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde voor het exa men Veeverloskundige de heer Ant. Gee- tii{ toouaS Su;pi3[do atpsiperd 3Q 'uzy usj van de heer A. J. Geelen, veeverloskundige alhier. De heer J. Willems slaagde te 's-Gra- venhage voor het examen Staatsinrichting M.O. Beide heren proficiat. K. V. P. De K.V.P. afd. Elshout hield in café v. Oijen haar jaarvergadering. De notulen, evenals het financieel verslag werden onder dank goedgekeurd. Als voorlopige candi- daten voor de Prov. Staten werden aange wezen de heren A. Kamp Drunen, Teijssen Waalwijk en M. v. Wagenberg Vlijmen. Als plaatsvervangend afgevaardigde werd aangewezen de heer G. Kuijpers Elshout. Van de rondvraag werd mede in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezing een flink gebruik gemaakt en er ontspon zich een levendige discussie die resulteerde in een opdracht aan het bestuur om de mo gelijkheid te onderzoeken tot samenstelling van één KVP-lijst. Begin januari zal daar om een algemene ledenvergadering gehou den worden, waar de kwestie ter sprake zal worden gebracht en de mening der leden gehoord kan worden. Gezien de belang rijkheid van die vergadering hoopt het be stuur op een druk vergaderingbezoek en de vlotte medewerking der leden. BIJ ONS VINDT U EEN GROTE COLLECTIE MA- SIEF GOUDEN RINGEN. ALLEN MET ONBEPERKTE GARANTIE. estr O.B.K. GEEFT TWEEDE WINTERUITVOERING. De toneelvereniging OBK geeft op 8 en 9 februari in de zaal van Hotel van Iersel haar tweede winteruitvoering. Momenteel heeft de vereniging daarvoor een toneel spel in drie bedrijven in studie van Kees Spierings. Het is getiteld: Een vreemde eend in de bijt. CONCERT POLYMNIA. Half Vasten zal de gemengde zanver- Polymnia onder leiding van haar dirigent de heer C. van Iersel een concert geven in de zaal van het café De Statie. Voor leden de donateurs vrije toegang. Andere belang stellenden een gulden entree. BLOEDTRANSFUSIEDIENST. Dinsdagavond vanaf half 8 zal het Ned. Roode Kruis in de meisjesschool van een groot aantal Waspikse donors bloed ontvan gen. Ruim 200 personen hebben zich in on ze plaats opgegeven om als donor hun me demensen te hulp te komen. De afdeling Waspik van het Ned. Rode Kruis rekent ook op een trouwe opkomst. Een team uit Amsterdam zal de werkzaamheden verrich ten. DE MAONENBLUSSERS. Zondag j.l. vergaderde de carnavalsver eniging De Maonenblussers in café de Sta tie. Op deze vergadering kwam o.a. de Prins-keuze aan de orde. Tot Prins-Carna val van het Maonenblusserslaand werd voor 1958 met algemene stemmen gekozen dhr. Sjef Langerwerf onder de naam Bart III. i j Im i m -li GESLAAGDE AVOND BIJ HET R.K. VROUWENGILDE. Donderdagavond kwamen de dames van het R.K. Vrouwengilde voor de derde maal in dit seizoen bijeen, ditmaal om te komen luisteren en kijken naar het spel van Cia v. Boort. Deze artiste van het poppenspel bezorgde met haar schitterende opvoerin gen van „Faust" en „Peerke" de dames en talrijke introducees een onvergetelijke avond. HET SPOOK VAN CANTERVILLE BIJ DE SCHOUWSPELERS. Zaterdag en zondag verzorgde de R.K. Toneelvereniging De Schouwspelers een tweetal opvoeringen van Tom Laggarts spel: Het spook van Canterville, een blijspel dat elke vereniging met geroutineerde krachten volop kansen biedt om goed voor de dag te komen. Nu had regisseur H. Pijpert jr. wel enkele debutanten onder zijn pupillen; dit heeft hem echter geenszins kunnen beletten het publiek een genotvolle avond te bezor gen. Daartoe droeg overigens het gegeven niet weinig toe bij. Het spook, lord Simon de Canterville, gewend sinds eeuwen onge stoord op zijn burcht rond te spoken, wordt plotseling in deze bezigheid gestoord als een Amerikaanse zeepkoning en zijn gezin het kasteel komt bewonen. Onder deze niet in spoken gelovende familie is echter een charmante dochter, die het spook met be grip tegemoet treedt en het uiteindelijk aan Weer eens opnieuw heeft Kaats heuvel het bewijs geleverd dat de organisatie van de biljartsport er zowel bij het districtsbestuur als bij de clubbesturen in goede handen is. De vereniging N.A.S., gevestigd in café-restaurant „De Steenbakker", kreeg de vererende opdracht van 't Bondsbestuur van de K.N.B.B. om als sluitstuk van de viering van het 30-jarig bestaan de wedstrijden om het kampioenschap van 't Gewest Brabant-Zeeland te organiseren. En N.A.S. heeft zich van deze taak op een wijze gekweten, waarover de deelnemers, het gewestelijk- en het bondsbestuur niets dan lof hebben. N.A.S. en de hospes van de club, de heer L. v. Berkel, hebben niets na gelaten om dit Gewestelijk concours tot in alle finesses te verzorgen. De tweedaagse wedstrijd heeft dan ook niet alleen een zeer sportief, doch ook een gezellig verloop gehad. Zondag was de belangstelling van biljartminnend Kaatsheuvel zo groot, dat er nauwelijks plaats was in de ruime zaak voor de vele sport liefhebbers. Dat we daaronder ook het bondsbestuur, het gewestelijk bestuur en het districtsbestuur aan troffen, mag wel als een bewijs be schouwd worden dat de prestaties i van de kleinsten in deze grote bond ook waardering genieten, j Na een harde wedstrijd, waarin de laatste dag nog vele mogelijkhe den bood, wat uiteindelijk de eind stand: 1 en kampioen J. Ooyen, Zevenbergen 7 5 2 0 322 208 14 1.54 10 2 W. Stunnebrink, Eindhoven 7 4 2 1 315 192 16 1.64 9 3. J .Borden, Maashees 7 4 3 0 330 216 14 1.52 8 4 J. v. Wanrooij, Kaatsheuvel 7 3 4 0 320 182 16 1.75 6 5 H. Bergmans, Kaatsheuvel 7 3 4 0 308 212 9 1.45 6 6 C. v. d. Borst, Breda 7 3 4 0 303 242 15 1.25 6 7 C. Stoutjesdijk, Nieuwerkerk 7 3 4 0 305 258 8 1.18 6 8 A. Ars, Overzande 7 2 4 1 270 192 12 1.40 5 Hoogste partij gemiddelde: J. van Wanrooij 3.84; hoogste serie: Stun nebrink en v. Wanrooij 16. Met een goed verzorgd koffiemaal werd dit uitstekend geslaagd biljart festijn gesloten. In ons volgend num mer geven wij nog een deskundig verslag van deze gewestelijke kam pioenswedstrijd. Was er dan al geen drukke, toch was er een grotere en zeker een meer geanimeerde K.V.P.-ledenver- gadering in de Gildenbond ter vast stelling van de candidatenlijst voor de komende verkiezing van de Pro vinciale Staten. Voorzitter Jan Reij- nen, die voor dë eerste maal de le denvergadering presideerde, sprak daarover zijn dankbaarheid uit, voor dat hij aanving met de mede delingen, die in hoofdzaak de acti viteiten van het afdelingsbestuur betroffen. Hij wees daarbij verder op de centrale ledenadministratie, die het mogelijk maakt alle leden per post te bereiken; op de grote propagandistische waarde van de 2 jaarlijkse partijcongressen, waarop de laatste maal 1600 leden tegen woordig waren, wat zijn groot nut heeft voor de uitwisseling van ge dachten en opvattingen, die in de afdelingen ter tafel komen; op de streekbijeenkomsten, zoals er reeds een in Loon op Zand gehouden is; op de oprichting van werkgroepen, die meer intensief hun actie kunnen gaan voeren. Hij deelde verder mee dat er plannen bestaan de leden werving meer bijzonder te richten tot de „bedankjes" die binnen kwa men en tot de nieuwe wijken. In verband met de vorming van de werkgroep deelde hij nog mee, dat deze groep getracht zal worden te vormen uit leden, die zich spe ciaal meer gaan verdiepen in de problemen die de nieuwe tijd schept, waarom nodig zal zijn dat deze groep de politieke onderwerpen bestuderen, en bespreken wat in 'n kleine kerngroep in onderlinge be spreking meer tot zijn recht kan ko men. Nadat penningmeester v. Riel een aangenaam geluid had laten ho ren door zijn kasverslag te laten sluiten met een beduidend batig slot, kreeg de heer Jos van der Aa, secretaris van de Statenkieskring Tilburg, het woord over „Rode voor lichting". Spreker was op dit terrein geen vreemdeling in Jeruzalem. Als abon- né van het Vrije Volk en als trouw luisteraar van 't radio-commentaar van de Partij van de Arbeid, die in dit opzicht geruime tijd het alleen recht gehad heeft, is hij volkomen op de hoogte met de tactiek die in de Rode Voorlichting gevolgd wordt en die er op neer komt om eigen successen op te blazen en die van de K.V.P. en de katholieke minis ters te kleineren of dood te zwijgen. Spreker illustreerde zijn betoog met honderden voorbeelden. Hij ving reeds aan met de bespreking van de laatste verkiezingsuitslagen, waarbij de P.v.d.A. een meerderheid behaal de van 1 zetel. Deze meerderheid zou ten koste van de K.V.P. behaald zijn, doch er wordt daarbij verzwe gen dat bij deze verkiezing 86% van de rooms ingeschreven leden op de K.V.P. stemde, terwijl in 1933 dit slechts 83% bedroeg. Dat deze winst voor de P.v.d.A. in hoofdzaak van de afval van het communisme is te danken en van het verlies van de prot. groepen, meer bijzonder van de onkerkelijken, verzwijgt de Roede Voorlichting. Doch, zeide spreker, wij moeten waakzaam zijn. België, waar de rode partij regeert, moet ons een afschrikwekkend voorbeeld zijn. De doorvoering van de anti-clericale schoolwet van Col- lard spreekt boekdelen voor wat wij van de P.v.d.A. te wachten hebben, als hun de volledige macht in han den zou vallen. De P.v.d.A. is voor uitstrevend, wij zijn conservatief, maar de voorlichting verzwijgt dat de pauselijke encyclieken de eerste waren, die de verschillende sociale voorzieningen hebben opgedragen als een plicht voor de katholieken. Voor de kinderbijslagwet stemde destijds van de P.v.d.A. alleen het roomse lid Willems, nu komt de P. v.d.A. aangedragen dat zij tot de totstandkoming van deze wet heb ben meegewerkt. Hoe Voskuil zijn propaganda voert in de aether, is overbekend. Wat hij vandaag be weert .daarbij door de heer Peters on leugens betrapt, heet hij morgen ontkennen of verkeerd begrepen. Bezitsvorming was een kapitalisti sche leuze, maar nu gaat de P.v.d.A. congresseren over bezitsvorming, nu het succes daarvan een volksgedach te geworden is. Hoe gekonkeld is in 't ontslag van burgemeester Schok king van Den Haag en hoe gewroet is tegen de benoeming van de ka tholiek Mr. Kolfschoten als burge meester van diezelfde stad, is alge meen bekend. Eik samengaan hier in met welke partij ook, was de P. v. d.A. dienstig. De propaganda te gen de loonsverhoging van de Mijn- kers, omdat deze uitging van de ka tholieke mijnwerkersbond, werd ge voerd alleen maar, omdat men deze katholieke bond 't uiteindelijk suc ces niet gunde. Toen er een rel was in een kleine Limburgse gemeente over twee wethouders, prijkte dat met grote letters in de rode pers. Het succes van de verkiezingen van de Chr. partijen in Luxemburg en Duitsland werd bijna doodgezwegen. Alle successen van de katholieke ministers worden kabinetssuccessen genoemd, die van de rode ministers Suurhof en Hofstra zijn persoonlij ke capaciteiten. Minister Witte en in 't Veld worden doodgezwegen bij het resultaat dat zij in woningbouw- record wisten te bereiken. Wij moe ten waakzaam blijven, aldus spr., doch wij behoeven niet bang te zijn. Wij moeten onze propaganda reëel en beschaafd voeren en mogen of willen daarin de weg niet bewan delen die de Rode Voorlichting hierin reeds zolang betreden heeft. Voorzitter Reijnen dankte de spr. voor zijn heldere kijk, die hij op de propaganda van de P.v.d.A. gege ven heeft en ging dan over tot be spreking van het reglement omtrent de candidaatstelling voor de a.s. Statenverkiezing. Betreffende deze candidaatstelling had de heer J. Grootswagers enig bezwaar tegen de èandidaatstelling van de heren Drs. v. Rooij en P. Vloemans, daar z.i. hierdoor de candidaatstelling van het zittende lid uit Kaatsheuvel in gevaar zou kunnen komen. Het bestuur en de vergadering hadden hieromtrent een andere opvatting, zodat tenslotte als candidaat van de afdeling Kaatsheuvel werden aan genomen: P. Coppens, J. Beerens, Fr. Hoogers, Ir .v. Haaren, v. Bes- terveld, Simons, v. Roermund, Drs. v. Rooij, P. Vloemans, Mevr. Jans- sen-v. Twaalfhoven, Mr. Pollen en Dr. Snoyinck. Ten slotte werden de heren Jans sen, v. Veldhoven, v. Riel, v. Wan rooij, Nouwens en Dekkers benoemd als afgevaardigden in het Staten- kieskring-adviescollege. Verschillende leden maakten nog van de rondvraag gebruik omtrent de bezorging van het propaganda materiaal, de radio-propagande, de tijd van uitzending en de actie wel ke door het N.V.V. en de P.v.d.A. in de parochie Berndijk wordt ge voerd. Omtrent dit laatste punt is zijn lang verbeide rust helpt. Over het algemeen zagen we goed spel met aannemelijke typen. De meest geslaag de creaties gaven de tweeling Puk en Muk, die volkomen natuurlijk en met veel bra- vour hun kwajongensstreken debiteerden; de lieftallige dochter Virginia met goed ge nuanceerd spel; de onbenullige lord Ar chibald, een zeer geslaagd type (niet hele maal rolvast)het spook lord Simon, met een zeer gave voltolking en verzorgde uit spraak; de geheimzinnige huishoudster Er nie en de bedrijvige mevr. Lucretia. Haar man - de zeepkoning - Lord Canterville en de inspecteur van politie kwamen even eens tot alleszins redelijke prestaties. Konden we op vele plaatsen van goed in dividueel spel en enkele geraffineerde regie vondsten genieten, het onderlinge samenspel was waarschijnlijk wegens te geringe rol- kennis - hier en daar wel eens zoek, waar door de continuïteit van de handeling werd verbroken. Daarnaast gaven sommige spe lers hun stem'te weinig volume - ze spra- ken overigens uitstekend - zodat ze moei lijk verstaanbaar waren. Grime en décor - verrassend goed - waren tot in de puntjes verzorgd. De Schouwspelers hebben door deze prestatie te leveren - voor een zwaar te bespelen zaal - bewezen in staat te zijn een moeilijk stuk op verantwoorde wijze voor het voetlicht te brengen. Daarom zien we reeds nu de volgende opvoeringen (van o.a. Ciske de Rat) van deze vereniging met belangstelling tegemoet.. BIJBEL-ORIËNTERING BIJ DE K.O.B. Het mag wel als bekend worden veron dersteld, dat de laatste jaren nieuwe inzich ten zijn ontstaan op het gebied van de Bij belwetenschap. Dit brengt natuurlijk zijn konsekwenties meer voor het onderwijs. Daarom dringt de kerkelijke overheid er allerwege op aan, dat allen, die betrokken zijn bij het onderwijs van deze nieuwe op vattingen op de hoogte worden gebracht. De afd. Sint Geertruidenberg van de KOB heeft daarom gemeend haar leden in de ge legenheid te moeten stellen van deze nieu we inzichten kennis te kunnen nemen. Daar om zal op woensdag 18 december om 7 uur in de nieuw ingerichte vergaderzaal van het voormalige fraterhuis te R'veer, als eerste oriëntatie, een lezing worden gehouden over de stand der hedendaagse Bijbelwetenschap door de Z.E. Zeergel. heer prof. drs. Bre- kelmans M.S.F. X. Het echtpaar Boutier-Netten op de Vossenberg te Kaatsheuvel dat op 30 december a.s. zijn gouden bruiloft viert. het bestuur volkomen op de hoogte; het is waakzaam, doch behoeft zich niet te beangstigen. Het is niet on rustbarend wat daar bereikt wordt. De tegenactie is in voorbereiding. Met de chr. groet sloot de voor zitter de vergadering. RECTIFICATIE. In ons verslag van de Boerenleen bank van 9-12-'57 stond te lezen dat de Boerenleenbank te Kaatsheuvel over het boekjaar een omzet had van 1.200.000.Een groot abuis. De omzet over 1956 was 12.000.000, dus 10 maal zo groot. Een rectifica tie waard! DUIVENSPORT. De Combinatie, gevestigd bij de hëer P. v. Dun, hield zaterdag en zondag in de concertzaal aldaar een duivententoonstelling, waarvoor als keurmeester optrad de heer G. van Dongen uit Tilburg. Ingekooid in gegalvaniseerde tentoonstellings- kooien, gaf deze show een schitte rende gelegenheid de dieren te be zichtigen, waarbij de opkooiing in mahdjes ver ten achter staat. De uitslag van de keuring was: Doffers 1957: 1, 2, 5 M. Lensveld; 3 M. Ververs; 4 Fr. v. Woensel. Dofers 1955 en 1956: 1 C. v. Box tel; 2 P. Grootswagers; 3 M. Ver vers; 4 M. Lensveld; 5 R. v. Boxtel. Dofers 1954 en ouder: 1 M. Ver vers; 2 R. Lensveld; 3 H. Snoeren; 4 M. Ververs; 5 L. Laros. Duiven 1957: 1 M. Lensveld; 2 M. Ververs; 3, 4 A. Pijnenburg; 5 Th. Netten. Duiven 1956 en 1955: 1 J. v. Box tel; 2 A. Pijnenburg; 3, 5 C. v. Box tel; 4 H. Snoeren. Duiven 1954 en ouder: 1 R. van Boxtel; 2 M. Soeterboek; 3 P. Groot swagers; 4 M. Ververs; 5 A. Pijnen burg. Schoonste vogel van de tentoon stelling: M. Ververs, oude doffer. PLUIMVEE-SUCCESSEN. Op de Landelijke Pluimveeten toonstelling van „Oneto" te Ensche de behaalde de heer P. Elshout al hier met zijn inzending zwart Mi norca kriel 5 eerste, 3 tweede en 1 derde prjjs, waarin 3 x ZZG en 6 x ZG met verschillende ereprijzen. KEGELSPORT Kegelronde T.K.B. In de afgelopen week werd op de banen van het Kegelhuis Euphonia de tweede ronde gegooid van de T.K.B. Zoals gebruikelijk, was het weer een echt kegelfestijn in volle sportiviteit en gezelligheid. De stand is tnans (Riche en Eu phonia samen) A-klasse: (5 ballen) 1 Rode, Haan 1338; 2 Herinnering 1270; 3 N.O.P. 1269; 4 Zet 'm Op 1261; 5 R.E.K. 1242; 6 Reünie 1218; 7 K.I.K. 1185; 8 Vriendenkring 1044. B-klasse: (1L, ballen) 1 Alles Om 1300; 2 ADAM' 1278 (89 treffers)3 Alles of Niks 1278 (87 treffers); 4 Natte Spons 1263; 5 Irene 1177; 6 NIOD 1172; 7 Vrolijke Poedelaars 1147; 8 EVA 1146; 9 OnderOns 1132; 10 R.O.L. 1071. Drie ballen: 1 Rode Haan 694; 2 Natte Spons 667; 3 Zet 'm Op 655; 4 Alles Om 644; 5 Alles of Niks 643; 6 Reünie 640; 7 N.O.P. 634; 8 Irene 619; 9 ADAM 595; 10 EVA 590; 11 R.E.K. 578; 12 Herinnering 554; 13 Onder Ons 550; 14 NIOD 418. Personeel Heren: 1 M. Kemmeren 309; 2 Th. v. d. Linden 287; 3 A. de Cock 287; 4 A. Wieland 282; 5 P. Kemmeren 282; 6 W. Musters 280; 7 R. Smulders 278; 8. A. v. Boxtel 275; 9 G. Smulders 272; 10 I. v. Hettema 271. Personeel Dames: 1 Mevr. Tuer- lings 262; 2 Mevr. Mutsaers 255; 3 Mevr. Maassen 254; 4 Mevr. Doo renbosch 244: 5 Mevr. Stiphout 235. De volgende ronde wordt gegooid op de banen van Vriendenkring te Loon op Zand van 13 tent en met 17 januari 1958. K.G.V.-SUCCESSEN. Bij de zondag te Tilburg afgeno men vaardigheidsproeven voor da mes, behaalden de damesleden van de K.G.V. alhier de volgende suc cessen: Nelly Wellens 2e graad; Doortje Laros, Christine v. d. Houdt, Jo Grootswagers en Toos Hoeve- naars 3e graad. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school; 8 uur n.m. K.J.M.V.-vergadering, zaal W. Smit; spreker A. van Oir- schot over Luchtvaart; 8.30 uur n.m. repetitie mannenkoor Semper Vivens, in ,,'t Hoventje". Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „De Re bellen van Quebec", 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangver. Bel Canto, zaal P. v. Dun. £0tt te Waalwijk op donderdag 19 december a.s. Schuttersgilde St. Hubertus. Schietwedstrijd voor oud-strijders en schutters. De schutterij van het gilde St. Hu bertus is voornemens een schietcon- cours te houden tussen diverse schutters van gilden en oud-strijders op zaterdag 21 december a.s. te 19.00 uur n.m. en op zondag 22 december a.s. om 11.30 uur. De wedstrijden hebben plaats in de zaal van de heer Jos. van Loon (Norden) Kasteellaan 29 aan de Til- burgseweg. Het is de bedoeling een nationaal concours te houden voor luchtbuk sen, waaraan iedereen kan deelne men. Buksen zijn in de zaal aanwe- zig. Ook kunnen liefhebbers hun ei- j gen buksen meebrengen, doch zij 'i moeten m het laatste geval voorzien zijn van trekken en velden en het i kaliber mag niet zwaarder zijn dan 4% m.m. Vele prijzen zijn reeds ter beschik- king gesteld. Het bestuur van de Schutterij verwacht goede deelna me, ook van de oud-strijders, die zich op deze baan nog eens kunnen oefenen. St. Hubertus mogen wij al les succes toewensen. W.S.C. versterkte haar kopposi tie door een zege over concur rente Baardwijk 3—0. f i i'i' i-gfrefc» Kr was al voor de aanvang van de wedstrijd een echte der- bysteer aanwezig en onder de roltels van de keurig geünifor meerde jeugddrumband groeide de spanning naarmate de aan vangstijd naderde. Een koude noord-oostenwind, een besneeuwd, maar overigens goed bespeelbaar voetbalveld en een grote publieke belangstel ling vormden de omlijsting van deze derby. Scheidsrechter v. Geel consta teerde dat WSC de toss had ge wonnen en tegen de schuin over het veld staande wind koos WSC haar stellingen te verdedigen. Na een wederzijds verkennen kwam na 6 minuten het eerste serieuze schot van de voet van de WSC rechtsbinnen Pulles, doch Baardwijk liet zich niet on- betuigd, toen haar linksbinnen gevaarlijk op het doel knalde. Het eerste kwartier was WSC sterker, doch 't tweede kwartier kwam Baardwijk met felle atta ques de WSC verdediging op de proef stellen. Pulles moest eenmaal diep in zijn talentenarsenaal grijpen om een fel schot klemvast te vangen en een open kans voor de Baard wijk rechtsbuiten werd om zeep genracht. Technisch was WSC over het geheel genomen beter en alhoe wel linkshalf Beerens en de Baardwijk voorwaarts van Oers een prima partij speelden, toch konden de geelzwarten niet op tornen tegen de Oranje verdedi gers en tegen de WSC midden linie, die stap voor stap opdron gen. Een prachtige aanval, door Pulles geleid, bracht de bal dwars door een onthutste ver dediging en toen de rechtsbuiten voorzette was aanvoerder Mus- kens er als de kippen bij om met het hoofd de score te openen 1-0. Toen vlak voor half-time ook Blijlevens zijn directe tegenstan der stopper de Bruijn pijlsnel voorbijschoot dacht iedereen dat het 20 zou worden, doch de steeds gesticulerende Baardwijk doelman wierp zich in de baan van het schot met goed resul taat. Na de rust was WSC stukken sterker, voornamelijk door beter ploegverband en toen na 10 mi nuten Piet Blijlevens de verde digingsgordel van Baardwijk doorbrak, schoot hij in eerste instanite onder tegen de paal en toen in het doel, 20., Baardwijk wist door fel atta queren wel een enkele keer de Oranje verdediging in beweging te houden, doch enkele goede WSC aanvallen waren voldoen de om via enkele corners enkele kansen te scheppen, v. d. Anker kreeg op een geraffineerde schijnbeweging de bal onder controle, schoof deze door naar Muskens, die bekeken afgaf aan Piet Blijlevens, die met een kei harde linkse 3-0 liet noteren. Zeven minuten voor tijd werd de WSC goalgetter door een on gelukkige trap uitgeschakeld en vervangen door zijn broer Jos, die in de stand geen verandering meer kon brengen. Ook niet?, het schot van Baardwijks linksbui ten, dat via de lat over het doel verdween. Een verdiende overwinning voor het beste team. Verschillende berichten enz. moeten tot een volgend nummer overstaan. Red. [K- 1

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2