Waalwijkse en Langst Courant KAATSHEUVEL prima interieur-matrassen Uit die Langstraat Te koop aangeboden Fa. A. J. J. NEEFS Zonen Een jubileum met een Kon. onderscheiding VRIJDAG 17 JANUARI 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Raamsdonk Geertruidenberg Raamsdonksveer Haarsteeg Assurantie- kantoor Chr. C. Robben WEGENS PLAATSGEBREK TE KOOP AANGE BODEN EEN PARTIJ 15 jaar garantie, winter- en zomerkant, prima moderne damast, 1 persoons van 77.50 nu slechts 52.75 2 persoons, van 117.50 nu slechts 74.75 TE BEVRAGEN BIJ VERWERSTBAAT 5 's-HERTOGENBOSCH Tel. 7831 Biljarten Handbal Tafeltennis Jan Cottaar sprak voor K.J.M.V. Bij de KJMV was op 14 jan. j.l. de bekende sportjournalist en radioreporter Jan Cottaar te gast. Op een zeer prettige wijze zertelde deze over zijn beleve nissen in de Tour de France, waarbij hij niet zoeer de sport als wel het circus, dat de Tour de France eigenlijk is, voor ogen haalde. Na de paiize werden vra gen op allerlei gebied door de heer Cottaar beantwoord. Hier bij kwam o.m. ter sprake, dat teamsporten over het algemeen de beste sporten zijn, daar zij niet alleen de lichamelijke, maar ook de geestelijke ontwikkeling van de jeugd meer bevorderen. Berndijk 81e JAARGANG No. 5 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentiepr Ij s 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief RAADSVERGADERING. Op vrijdag 17 januari 1958, des namid dags om 7.30 uur zal de raad der gemeen te Raamsdonk in openbare vergadering bij eenkomen. De agenda omvat de volgende punten. Agenda 1. Goedkeuring van de notulen van de openbare vergadering gehouden op 22 no vember 1957. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel met ontwerp-besluiten tot vaststelling der vergoedingen voor de bij zondere kleuterscholen in deze gemeente, als bedoeld in artikel 73, le en 2e lid, en 127 der Kleuteronderwijswet over 1956. 4. Voorstel me t ontwerp-besluiten tot toekenning aan de besturen der bijzondere kleuterscholen in deze gemeente van het voorschot op de vergoedingen voor 1957, als bedoeld in artikel 75, 4e lid en 127 der Kleuteronderwijswet. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot on bewoonbaarverklaring van de woning Prins Hendrikstraat 45. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot on derhandse verpachting van het riet in de Dombos aan J. P. Netten, te Raamsdonks- veer. 7. Voorstel met ontwerp-besluiten tot aankoop van gronden in de Nieuwe Polder van A. Kommers en M. E. Lankhulzen- van Dongen e.a., onder intrekking van het raadsbesluit van 28 juni 1957, nr. 757. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot overname om niet van een strookje grond aan de Julianalaan/Irenestraat van A. C. H. Rombouts. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een krediet voor ver bouw van de rijkspolitiekazerne en inrich ting van het politiebureau tot sekretarie-af- dleing. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot oprichten van een wachtrumte nabij de bus halte aan de Oosterhoutseweg te Raams- danksveer. 11. Voorstel met ontwerp-besluiten tot het aangaan van kasgeldleningen en reke ning-courant-overeenkomsten gedurende het eerste kwartaal 1958 bij door Burg. en Wet houders bij afzonderlijk besluit aan te wij zen personen en instellingen, onder intrek king van de raadsbesluiten van 22 nov. '57 gemeentelijk grondbedrijf en van de ge meente voor het dienstjaar 1958, alsmede goedkeuring van de begroting van de ge meentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor het dienstjaar 1958, on der overlegging van een algemene beschou wing, vergezeld van het rapport van de commissie, belast met het onderzoek van bovenvermelde begrotingen, met de nota van antwoord van Burg. en Weth. 12. Vaststelling van de begroting van 't beschikbaarstelling van een krediet voor het nr. 975 en 876. 13. Wijziging van de gemeente-begro tingen 1957 en 1958. GROEI DER BEVOLKING. IN S0 JAREN. Als we de stand van zaken op heden in we daarin een gezonde groei bemerken. Op 1 jan. 1908 bedroeg het aantal inwoners 6170. Hiervan waren 4534 R.K., 1483 Ned. Herv., 125 Geref. Raamsdonkdorp telde toen 1605 en R'veer 4565 inw. R.K. VROUWENGILDE. Vrijdag 17 jan. zal om 8 uur in de zaal van de dames van den Elshout het R.K. Vrouwengilde weer bijeenkomen. De avond zal worden verzorgd door mej. Allard, die voor de pauze de dames een uiteenzetting zal geven over doel en wezen van het Vrou wengilde. Na de pauze zal mevr. Manders uit 's-Bosch een causerie houden over het onderwerp: In diëet zit ook muziek. BEGROTINGSTEKORT VAN F 94.000. In zijn vergadering van hedenavond zal de raad van deze gemeente o.m. de ge meentebegroting 1958 in behandeling ne men. Deze begroting laat op de gewone dienst een tekort zien van f 94.400. Hierbij zijn niet inbegrepen de nieuwe investerin gen, die f 1.704.500. - bedragen, waarbij de woningbouw buiten beschouwing is ge laten. Het begrotingstekort is ontstaan met name door de stijging der verplichte onder wijsuitgaven met ca. f 22.000, voorts door een stijging van de kosten van krankzinni genverpleging en subsidie aan het Maat schappelijk Hulpbetoon van f 8.200. - en een stijging van de rentelast met afschrijvin gen van ruim f 64.100. De stijging van uitgaven op andere hoofdstukken bedraagt ca. f 20.000.-. LES FOLIES AMOUREUSES. Voor de 3e keer in dit seizoen organi seerde de Kath. Cult. Kring te R'veer een toneelavond. Zondag j.l. kwam de beroeps groep Puck uit A'dam naar R'veer. In het Henricusgebouw presenteerde deze groep het charmante spel van Jean Frangois Reg- nard Les folies Amoureuses. Vele liefheb bers bezochten deze geslaagde avond. Ze zullen ongetwijfeld ook komen genieten van het laatste gedeelte van het programma der R.K.K., dat luidt: „Vandaag is morgen" op zaterdag 8 en zondag 9 febr. door de gecombineerde plaat selijke toneelgroepen en op 13 april a.s.: „Sterf nooit voor je tijd" door een be roepsgroep uit Limburg. BOOMPLANTDAG. Maandag a.s. zal in onze gemeente een boomplantdag worden gehouden, onder auspiciën van de Nederlandse Heide Maat schappij. 's Middags zal voor de jeugd in Centraal een film worden gedraaid, waarna de hoogste klassen van de lagere scholen medewerking zullen verlenen bij de aan plant van bomen. GESLAAGDE BOERENGEZINSDAG. De dinsdag gehouden boerengezinsdag voor de leden van de N.C.B., R.K. Jonge Boerin nen en R.K. Jonge Boerenstand van de afd. G'berg - R'veer, is dank zij een vlotte or ganisatie en ieders medewerking een zeer geslaagde en gezellige dag geworden. Om vijf uur waren de leden bijeengekomen in de kapel van het St. Agnesgesticht, waar een plechtige avondmis met offerande in na- tura werd opgedragen door de Zeereerw. heer rector van Hooydonk. Na afloop kwam het gezelschap bijeen in het parochiehuis om te luisteren naar een toespraak van rector van Hooydonk over het Humanisme. De heer H. de Bruijn gaf hierna het jaar verslag van de NCB, mej. A. de Bruijn van de boerinnenbond en de heer J. Zijlmans van de Jonge Boerenstand. Kap. Sterkens hield een korte toespraak waarin hij vooral het geestelijk aspect van de bijeenkomst benadrukte als zeer waar devol. Hier ontmoeten boeren uit R'veer en G'berg elkaar in eendrachtige samenwer king; oud en jong zijn één grote familie. Speciaal voor de jongeren wees hij op een bijeenkomst op 21 jan. te R'veer, waar een aangelegenheid zal worden besproken, die zeker ook de boerenstand aangaat: „Niet alleen een cursus in wellevendheid is toe reikend voor de jonge boer." De verdere avond werd besteed aan voor dracht, zang en declamatie. De jonge boe ren en boerinnen bracht't Is maar een wissewasje, van B. van Meurs; de Pries ter-emigrant, van Anton van Duinkerken; The greates show, van Michel v. d. Plas en De Rey van Edelingen, uit de Gijsbrecht v. Amstel. Het gemengde koor o.l.v. Quiri- nius Kamp, zong daarna een tweetal lied jes, nl. als de grote klokke luidt, en de canon: Kom mee naar buiten allemaal. Een verloting, opgezet om de kosten van de avond te bestrijden, bracht f 203.80 op. Het was al laat in de avond, toen men „Leentje uit 't Hemelrijk" voor het voet licht bracht. Het spreekt vanzelf dat de in wendige mens niet werd vergeten. Ook dit aspect heeft zeker bijgedragen tot het wel slagen van deze gezellige avond. TONEEL. Door de toneelvereniging Ernst en Luim is in studie genomen het prachtige blijspel in 3 bedrijven: Anne-Marie zeg jij het maar. Ernst en Luim hoopt dit stuk, waar van de regie berust bij de heer P. v. Oyen op te voeren op de zondagen 26 januari en 2 februari, in de zaal De Harmonie, aanvang half acht. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet met de ont moeting Avanti-'t Hoekje, die in café J. v. Oyen werd gespeeld. De uitslag was Avanti - 't Hoekje M. v. Bijnen - Jo v. Asseldonk 49 - 60 Jo de Vaan - J. Keetels 34 - 44 Chr. Treuren - Jo de Gouw jr. 53 - 60 M. v. Oyen - Jo de Gouw sr. 62 - 53 W. v. Ravenstein - A. de Groot 57 - 66 H. v. d. Brandt - M. Achten 45 - 60 Uitslag 10-2 voor 't Hoekje, dat zich door deze fraaie overwinning stevig aan de kop van de ranglijst heeft geplaatst. VOETBALPROGRAMMA Indien Koning Winter het weekend als nog verstek laat gaan ziet het er wel naar uit dat a.s. zondag een volledig voetbal programma kan worden afgewerkt. Dan zal ook wellicht de voor Haarsteeg vastgestel de thuiswedstrijd tegen Empelina doorgang vinden. De uitwedstrijd leverde voor Haarsteeg een nederlaag op, wil ze haar theoretische kans op de bovenste plaats nog behouden is het zaak dat er gewonnen wordt en ge zien de goede conditie waarin de spelers de laatste tijd verkeren, is de kans ook groot dat de thuisclub er in zal slagen de punten thuis te houden. „Wij kunnen nu ongestraft een aanslag plegen op uwe bescheidenheid", zo typeer de de heer Steffen in zijn toespraak de ju- bilaresse Mej. Cato van de Wee, op dins dagmorgen in het in het instructielokaal van Gemeentewerken. En 't was een juiste typering, die de ju- bilaresse in haar geheel uitbeeldde. En toch moet het haar goed gedaan hebben, toen ze met haar familie werd binnenge leid en ze daar het college van B. en W., het voltallige personeel van het gemeente gasbedrijf en alle hoofden van de gemeen tedienst bijeen zag, om haar de hulde te brengen, die ze niet gevraagd, doch volop verdiend heeft. „Dat een gemeente een 25-jarig jubileum viert," aldus de burgemeester, die als eer ste het woord voerde, „is geen zeldzaam heid. Een 40-jarig jubileum komt minder vaak voor, want 40 jaren, was in het ver leden haast een mensenleven." 40 jaar ech ter van een dienst van ijver, betrouwbaar heid en plichtsbetrachting, zoals U, mej. v. d. Wee, in dienst van de gemeente gebo den heeft, moge we een zeldzaamheid noe men. Ook in de tijd dat de geldelijke waar dering voor uw werk niet hoog stond, heeft U met ijver en toewijding uw werk ver vult en hebt ge de betrekking tegenover uw werkgever als een band weten te waarde ren. Het gemeentebestuur waardeert ten volle wat gij in deze 40 jaren geweest zijt en het doet ons genoegen, dat ook H. M. de Koningin uw werk heeft willen erken nen, door U te begiftigen met de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oran je Nassau. Terwijl hij haar de versierselen op de borst speldt, spreekt hij de hoop uit, dat de jubilaresse hierin een kleine bevre diging moge vinden tegenover wat haar werkgever mogelijk in geldelijke waardering is te kort geschoten, (applaus). Dan neemt de heer Steffen, directeur van het Gemeente Gasbedrijf het woord. Met vreugde, aldus de heer Steffen, heeft het personeel deze dag tegemoet gezien. Niet alleen om het feit, dat dit jubileum een mijlpaal is in uw ambtelijke loopbaan, daar naast dat u deze koninklijke onderscheiding is tebeurt gevallen, maar vooral, omdat we nu eens ongestraft een aanslag mogen ple gen op uwe bescheidenheid. En dan schetst spreker, hoe de jubilaresse een staat van dienst achter zich heeft, die al niet aan de wieg van het gasbedrijf is begonnen, doch dan toch zeker aan de box, want het be drijf was nog maar zes jaren oud, toen uw dienst aanving. Onder de drie directeuren, die de leiding gehad hebben, hebt gij ge diend en de groei meegemaakt eerst van de uitbreiding van Sprang-Capelle en later van Loonopzand. Gij hebt uw beste krachten ge geven en dan gaat het er niet om, dat gij dit gedaan hebt, maar hoe gij dit gedaan hebt. Gij deed dit onopvallend, stipt, accu raat en nauwgezet. Voor moeilijkheden had gij geen begrip; gij had geen toezicht no dig, doch gij deedt uw werk of het gas bedrijf uw bedrijf was. Er komen jongeren, doch die zullen hard hun best moeten doen om de plichtsbetrachting op te brengen, die U steeds bereikt hebt. En daarom hebben wij uw werk gewaardeerd. Wij hebben eens rondgeneusd, waarmede we onze waarde ring zouden kunnen uitdrukken en menen dit gevonden te hebben in een bijdrage van 't gehele personeel in een Lourdesreis, want we weten dat dit uw verlangen is. Hierbij hebben we echter een verzoek vergeet op uwe reis naar Lourdes het bedrijf, waaraan gij 40 jaren uw krachten gegeven hebt. De heer Peters, hoofd van de afdeling administratie, feliciteert namens het kan toorpersoneel. De jaren, dat wij met U samengewerkt hebben, aldus de heer Peters, zijn jaren van prettige samenwerking ge weest. De overgang van de tijd, waarin uw broer de leiding had en wij hem opvolgden, is een overgang geweest, die voor u zijn moeilijkheden meebracht, doch gij hebt U direct aan de nieuwe wetten, die nieuwe heren nu eenmaal brengen, volkomen aan- gepost. Met dezelfde toewijding hebt gij U dering en tevens voor de prestatie alleen onder heren de juiste verhouding te bewaren en de goede samenwerking op te brengen. Mag dan de menselijke waardering U karig zijn toegemeten, gij hebt ondanks dat uw plicht ten volle vervuld, zodat wij U met recht een „trouwe dienstmaagd" mogen noemen, die met voldoening op haar 40- jarige loopbaan mag blijven terugzien. Als dan de heer Kamp namens het wer kend personeel nog gecomplimenteerd heeft, spreekt de heer M. v. d. Wee, broer van de jubilaresse namens haar een kort dankwoord, tevens voor de Kon. onder scheiding haar toegekend. JAARVERGADERING „APOLLO". De Kon. Erk. Harmonie Apollo hield zondag in hotel Smit zijn jaarvergadering onder leiding van voorzitter A. Schalken, die na zijn welkom even de feiten van het afgelopen jaar releveerde. Hij kwam daar bij tot de conclusie, dat uiteindelijk het ja renlange zwoegen van Apollo beloond is geworden met een promotie naar de vaan delafdeling door het grote succes op het federatief concours te Bergeijk, waarnaast ook de drumband weer een stap verder ge komen is, door in Zeist, eveneens op een fe deratief concours in de eerste afdeling een eerste prijs te winnen. De volksconcerten zijn jammerlijk dit jaar voor een groot deel in het water gevallen. Pluvius was telkens spelbreker om ook de burgerij eens een gratis gelegenheid te schenken, om ongestoord de prestaties van ons korps te laten beluisteren. Meer ge noegen mochten wij smaken met ons concert op het Missiehuis en op het festival te Was pik. Al met al is 1957 een jaar geweest waarop wij met trots en genoegen mogen terugzien. De heer Schellekens las bij ontstentenis van de secretaris het grote jaarverslag voor, dat een keurig overzicht bood van het Apollo,leven van 1957. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende leden, de he ren M. Vesters, W. Smit en C. Steenbergen Chrzn. met algemene stemmen herkozen. De penningmeester kwam een kleinig heid tekort om de balans kloppend te kun nen afsluiten. Omtrent de plannen voor 1958 kon de voorzitter nog niet alles mede delen. Wel echter een zeer voornaam punt, dat n.l. op zaterdag 8 febr. het korps voor de eerste maal zich zal presenteren in uni form. De Fa. Schraauwers heeft toegezegd te zorgen, dat op die datum de costuums klaar zullen zijn en er is besloten de jaar lijkse statiedag op die datum te vieren en een muzikale rondwandeling te maken in uniform. Wat het solisten-concours betreft, een werk geheel en uitsluitend door een werkcomité georganiseerd, kan de vooTzit- ter mededelen, dat de drie concoursdagen volledig zijn volgeboekt, zodat alle verdere inschrijvingen die nog dagelijks binnenko men, moeten worden geannuleerd. ZONDAG-DOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Wijtenburg te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon opzand wordt waargenomen door dokter R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheu vel, tel. 04167 - 2050. AGENDA. Zaterdagmiddag Statiedag Kon. Muz. Gez. Euphonia. Zaterdag 8 uur nam. Apollo-Theater: Het Jan v. d. Kaa won met grote moeite en dank zij een prachtige eindspurt van 82 car. in 6 brt. van C. van Roermund. De Dongenaar had tot aan de 90 car. een lichte voorsprong, maar toen kwamen de bewuste 6 brt., waartegenover v. Roer mund amper 20 car. stelde en de eerste winst voor KOT geboekt was. Hierna kwam Jos v. Dongen tegen Wim Soeterboek, welke een eentonige partij is Wim kon v. Dongen er in totaal slechts 44 stellen. Enkele slordige beurten wisselden een vijftal goed uitgevoerde serietjes af, en wist Wim 30.76 gem. te behalen. De 3e partij tussen M. v. d. Heijden en Cor Soeterboek werd een onbetwiste over winning voor de Kaatsheuvelse Dongenaar v. d. Heijden, met 6.00 gem., waartegen over Cor Soeterboek slechts een 5.12 kon stellen. A.s. dinsdag 21 jan.: Kaatsheuvel - Til. burk. - A.s. dinsdag vind wederom bij Piet van Dun de ontmoeting plaats tussen het KOT-drietal en het team van Tilburg. Het Tilburgs drietal wordt gevormd door Jan Franken, M. van Kuijk en A. Franken jr. Vader en ook zijn veelbelovende zoon zijn dus a.s. dinsdag te bewonderen, waar van de hoofdschotel natuurlijk de partij tussen Jan Franken en W. Soeterboek. We hopen dat Wim het nu eens tot een overwinning tegen zijn leermeester en eeu wige rivaal zal weten te brengen. Voor de liefhebbers wordt dit weer een partij om te smullen van techniek en klein- spel, wat beiden zeer verdienstelijk mees ter zijn. Doch ook de partijen v. d. Kaa- HYPOTHEKEN vanaf 5% KAATSHEUVEL Dr. van Beurdenstraat 26 Franken jr. én C. Soeterboek - v. d. Kuijk zullen zeer interessant zijn en we hopen dat ons Kaatsheuvels team een zo goed mogelijk resultaat en hopelijk zelfs een klei ne overwinning zal weten te bevechten. M. Groenendaal naar Gewestelijk Kampioenschap 4e klas. A.s. zaterdag en zondag wordt in het lo kaal van de B.V. de Hut uit Vught de finale gespeeld van de 4e klas libre gewestelijk kampioenschappen, waaraan ook door een afgevaardigde van ons district zal worden deelgenomen, Rinus Groenendaal, de „baas" van HKS heeft zich via de voorwedstrijden, nota bene als best geklasseerde, weten te plaatsen in de finale. Rinus die als districtskampioen de „broek" vol had aan 2.13 gem. op een 2.10 biljart, presteerde het zowaar om uit de voorwed strijden met meer dan 3.00 gem. op een gezet aan de boekhoudmachines, die de moderne boekhouding nu eenmaal eist en met dezelfde plichtsbetrachting en dezelfde prettige verhouding hebt gij ook onder de nieuwe leiding nauwgezet uw plicht gedaan ten voorbeeld van ieder onzer. Met een klein geschenk, een mooi boek werk van Walter Breedveldt, drukken we gaarne onze waardering voor de prettige verhouding en de goede samenwerking uit. De heer Kuitert van de afdeling con trole van de dienst verificatie bureau Ne derlandse Gemeenten, is in zijn oordeel niet zo gunstig, immers hij moet erkennen, dat „Tante Cor", zoals in intieme kring de ju bilaresse betiteld werd, wat kenmerkend genoemd mag worden voor de juiste ver houding, die op het kantoor heerste, nim mer de gelegenheid geboden heeft, om eens een flink rapport uit te brengen, want U liet de zaak nooit in de soep lopen en nooit konden wij - wat dan toch ons werk is - u betrappen op enige onjuistheid of tekort koming. Wij hebben hiervoor grote waar- Trottoir; toeg. 18 jaar. Zondag 2.30 uur nam. voetbal Desk I- Gemert I in De Efteling. 6 uur en 8.30 uur nam. Apollo Theater, programma als zaterdag. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apollo zaal W. Smit. 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. St. Jan, zaal P. van Dun. Zondag 12 uur v.m. voetbal Desk 2-De Valk 3 in de Efteling. KADERCOMPETITIE. Dinsdag j.l. vond bij Piet van Dun de kader-ontmoeting Kaatsheuvel - Dongen plaats, welke een beter succes is geworden dan vorige week in Breda. Alleen Cor Soeterboek kon het niet tot winst brengen tegen M. v. d. Heijden, doch Jan v. d. Kaa en Wim Soeterboek wisten bun partij te winnen en zodoende een 4-2 overwinning te verwezenlijken. 2.30 x 1.15 biljart als de beste te eindigen. Vanzelfsprekend krijgt hij het daardoor extra zwaar te verduren, omdat al zijn te genstanders zich extra zullen inspannen. En die tegenstanders zijn: J. van Wan- rooy uit Tilburg; J. Wasser uit Helmond; Th. r. d. Biggelaar uit Zevenbergen; B. Kamp uit Breda; W. Herman uit Waalwijk; W. de Baar uit Ovezande en J. Sengers uit Eindhoven. We hopen dat Rinus ons district waar dig en met een zo groot mogelijk succes zal geworden, want tegenover de 400 car van vertegenwoordigen en dat de niet al te lange reis naar Vught vele supporters zal bewegen om hem in die spannende en zenuwachtige partijen te komen aanmoe digen. Handbalver. DESK. Uitslag aspirantenwedstrijd van zaterdag 11 jan.: Desk-Tachos A en Uno Animo- Tachos B. Beide wedstrijden moesten op de Desk-velden gespeeld worden, doch daar Tachos A en B niet op kwamen dagen en Uno Animo wel aanwezig was evenals Desk, speelden beide verenigingen tegen elkaar, waardoor we dus te zien kregen Desk - Uno Animo A, 4-7. Onder natte, gure weersomstandigheden werd die partij gespeeld, die eindigde in een welverdiende 7-4 overwinning voor Uno Animo; deze waren heel wat sterker en reageerde heel wat sneller dan de Dessers, die, ook wat hun lengte betreft, helemaal niet opgewassen waren tegen die stoere Uno Animo'ers. Na de rust kreeg Desk een imitatie-keepster, die de stand weer iets hoger deed oplopen; einduitslag 7-4 voor UNno Animo, aldus scheidsrechtster mej. N. v. d. Velden uit Loon op Zand, die deze wedstrijd keurig leidde. Dessers, volgende keer beter. Dames RKC - WSC, aspiranten-wed strijd te Waalwijk, werd afgelast. Wel speelden zondag j.l. beide verenigingen vriendschappelijk tegen elkaar; de uitslag was 9-5 in 't voordeel van W.S.C. Voor de aspiranten zijn zaterdag a.s. geen wedstrijden vastgesteld. Zaalhandbalcompetitie te Breda. Programma voor a.s. zondag 19 jan. Desk-dames. Hiervoor is maar één wed strijd vastgesteld, KSB - Desk, doch het is niet onmogelijk dat er nog enkele wedstrij den worden ingelast. Desk-Heren Hiervoor zijn vijf wedstrij den vastgesteld, n.l. KSB - Desk; Tachos - Desk; Juliana - Desk; Desk - R'daal; Desk - Juliana. De reis voor beide teams wordt gemaakt met lijndienst BBA om kwart voor 10 vanaf bet patronaat. Ook de supporters- (sters) die deze reis mee willen maken, om deze dames en heren aan te moedigen wor den hier verwacht. Dessers heel veel succes. DAMVERENIGING G.E.O. De op zaterdag a.s. 18 jan. vastgestelde teeravond en huldiging van de verenigings kampioen dhr. H. van Boxtel, is door een plotseling sterfgeval van diens vader, dhr. M. van Boxtel, komen te vervallen. De nu vastgestelde datum daarvoor is op zater dag 8 febr. T.z.t. komt hierover nog een na dere publikatie. Tafeltennisver. N.V.R. Uitslagen van het afgelopen weekend. Wederom 3 klinkende overwinningen met 1 verloren partij, n.l. Dames Luto 4 - NV R 2-8; Goirke 2-NVR 10-0; Heren NVR 2-SMJ 10-0; Tilburg 3-NVR 3 2-8. In het programma voor de komende dagen, dat tevens het einde van de eerste helft der competitie betekende, krijgen 4 teams nog een partij te spelen. Zondag a.s. 19 jan. spelen de dames NVR 2 - Luto om 12 uur. De heren van NVR 4 spelen tegen St. Anna 4 om 2.30 uur, evenals de heren van NVR 3, die ook thuis spelen tegen Crescendo 2, aanvang eveneens 2.30 uur. Woensdag 22 jan. spelen de dames van NVR I 'n uitwedstrijd tegen TOS 2 in Til burg, aanvang 7.30 uur, vertrek kwart voor 7 met lijndienst BBA. De heren van NVR I spelen woensdag ook uit tegen Crescendo, aanvang 7.30 uur. OPRICHTING BUURTCOMITÉ. Afgelopen week kwamen de bewoners van de St. Antoniusstraat bijeen in café Th. van Boxtel om een comité samen te stellen, die voor het goede verloop van het komende gouden huwelijksfeest van het echtpaar Klijndijk-Damen zullen zorg dragen; er is een voorlopig comité samengesteld, bestaan de uit de heren J. Verhoeven, Th. v. Riel, H. Dingemans en B. van Meeuwen. 20 Januari worden alle bewoners om half 9 weer verwacht in café Th. van Boxtel, om verder de plannen uit te werken. FEESTAVOND B.V. ,J)E DREEF". De plezierige B.V. De Dreef, gevestigd i in Café-Rest. N. Groenendaal, heeft weer haar statiedag in grote lijn gevierd. De aangegeven tijd van de heren biljarters werd prompt opgevolgd en toen de aankomst van de vrouwelijke klucht verwelkomd werd, met gebak, zat er de gang al gauw in. Toen allen aan de goed verzorgde koffietafel za ten, onder een gezellig humeur, werd de avond officieel geopend door voorzitter An- dré Snoeren. Hij wenste allen nog een ge lukkig nieuwjaar en hoopte dat dit jaar weer veel succes en welvaart in de vereni ging mocht brengen. Hij gaf een kort maar een belangrijk overzicht van het afgelo pen jaar en feliciteerde nog de kampioen in de KBB. Hij dankte allen hartelijk voor de prettige samenwerking en zeker op con- tributiegebied, dat daar geen lid achter wege bleef. De overgang, aldus spreker, naar de KNBB heeft vele financiën ge vergd, maar het bestuur heeft door haar organiseren daar een uitvlucht voor ge vonden. Hij wenste verder de leden veel plezier Jl

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 17