De hongerkaart van de wereld BINNEN- EN BUITENLAND Sun Waalwijkse en Langstraaise Courant CYPRUS DE BLOEDIGE PUZZLE ZENUWRUST balm VERKIEZINGEN IN ZICHT maar kiezen is geen wettelijke plicht Huidgenezing In één nacht Uw handen gaaf en zacht VRIJDAG 17 JANUARI 195S Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 8 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Onreinheden in Uw bleed veroorzaken die Bheumatische Pijnen. Darrem zal za'n bloedzuiverend* Krusehenkiw V goed deen. In „Onze Wereld", het telkens weer aangrijpende blad van de NOVIB (Nederlandse Organisa tie voor Internationale Bijstand) troffen we een kaart van de we reld aan. Geen kaart, die alle ri vieren en plaatsjes bevat die ge maar denken kunt, geen kaart ook, die een duidelijk inzicht geeft in de hedendaagse politie ke blokvorming, en ook geen kaart, die laat zien hoeveel gla zen bier er gedronken worden en hoeveel sigaretten er gerookt worden in San Francisco, Lenin grad, Hongkong, Nairobi en Syd ney. '1 Was de vreselijkste kaart die wij ooit onder ogen gehad hebben: de kaart van de hon ger, de kaart van de diepste el lende die denkbaar is. We heb ben er de uitgestrekte hongerge- bieden in Azië, Afrika en Zuid- Houdt de winter uit handen en voeten Amerika op gezien; de streken waar de mens geteisterd wordt door ondervoeding, ook in Eu ropa, b.v. Griekenland en Zuid- Italië de gebieden ook, waar over geen gegevens beschikbaar zijn, maar waarvoor men het ergste mag vrezen en tenslotte1 ook het betrekkelijk kleine ge deelte van de wereld, waar de mens genoeg kan eten. Ons Ne derlanders klinkt het ongeloof lijk in de oren, dat verreweg het grootste deel van de mensheid voedsel te kort komt en dat het in Azië tot het straatbeeld van elke dag behoort, wanneer er ie mand als een dier in de goot ligt te sterven van de honger. Wij hebben daar geen benul van, maar we kunnen ons onmogelijk afzijdig houden van dat 2/3 deel van de mensheid, dat geen mens waardig bestaan heeft. We kun nen daar niet aan voorbijgaan, zolang we ons nog christenen willen noemen en we zullen iets moeten doen als de woorden van Christus ons tenminste nog iets zeggenï„Wat gij aan de minste der Mijnen hebt gedaan, dat hebt ge Mij gedaan". Neem voor een paar gulden 'n abonnement op „Onze Wereld" (Noordeinde 68a, Den Haag) of help de nood lenigen door een storting op giro 645300. Hoe diep de nood is over een froot deel van de wereld en hoe oog de welvaart in ons eigen land, wordt duidlijk uit de on derstaande gegevens Groei van de wereldbevolking. 43 miljoen per jaar, jaarlijkse groei 1,7 In noodgebieden is de jaarlijk se groei 4,4 Betekent: van elke 5 nieuwe wereldburgers komen er 4 in de achtergebleven gebieden ter we reld. Zuigelingensterfte. (Beneden één jaar, doodgebo renen niet meegerekend). Nederland 2 van de 100 baby's Ghana 12 van de 100 baby's Nyassaland 15 van de 100 baby's Birma 23 van de 100 baby's India 12 van de 100 baby's Pakistan 13 van de 100 baby's Bolivia 18 van de 100 baby's Gemiddelde levensduur. In Nederland 72 jaar; Egypte 38 jaar; India 32 jaar; Pakistan 27 jaar; Italië 56 jaar; Spanje 50 jaar; Chili 51 jaar. N.B. In grote delen van de we reld wordt de helft van del men sen niet volwassen. Inkomen. (gemiddeld p. persoon per jaar) Nederland 3000.Soedan 300.Oeganda 250.Af ghanistan 300-.; Birma 200.-; Griekenland 850.Bolivia 500.Peru 50Ö. N.B. Éen Nederlander verdient dus even veel als een: Soedanees, Oegandees, Afgha- nistaner, Birmaan, Griek, Peru- fiaan en Boliviaan tezamen verdienen per jaar V oedingsmiddelen. Dagelijks beschikbare midde len, uitgedrukt in kaloriënwaar- de Nederland 2970 kal.; Egypte 2530 kal.; Birma 1990 kal.; India 1850 kal.; Griekenland 2590 kal.; V.S. 3100 kal.; Brazilië 2340 kal Peru 1920 kal. DE WERELD ROND Prinses Margriet, die op 19 jan. haar 15e verjaardag viert. Foto: M. C. Meijboom I i „WINTERMANOEUVRES" GROTE LOTERIJ VAN KATHOLIEK THUISFRONT. Onder het motto „Winterma- noeuvres" heeft het Katholiek Thuisfront een grote loterij-actie op touw gezet met vele aantrek kelijke prijzen, zoals: auto's, scooters, televisietoestellen, ra diotoestellen, bromfietsen, was machines, sportrijwielen, snel kookpannen etc. etc. Belangrij ker echter dan deze prijzen is de steun, die door deelneming aan deze loterij aan het werk van Katholiek Thuisfront wordt ge geven. Nationaal Kath. Thuis front zorgt voor kapellen, in richting militaire tehuizen, pa ramenten, maar ook voor radi o's, televisietoestellen, bandre corders, piano's, grammofoon platen, lectuur, meubilair enz. Dit voor de geestelijke verzor ging onmisbare werk kost heel veel en daarom rekent het Nati onaal Katholiek Thuisfront op de steun van alle Nederlandse katholieken. De prijs per lot bedraagt slechts Ö.25. De trekking heeft plaats op 12 maart a.s. ten over staan van notaris A. J. W. Krop man te Delft. EXTRA MAATREGELEN TEGEN WERKLOOSHEID IN DE BOUWWERELD. Minister Witte zal vanaf j.l. dinsdag onbeperkt goedkeuring verlenen voor bouwwerken met een bouwsom beneden honderd duizend gulden, waarvoor een aanvraag om rijksvergoeding is ingediend. De minister zal eerst die plannen goedkeuren, welke binnen een maand in uitvoering kunnen worden genomen. Door deze verruiming hoopt de minis ter van Volkshuisvesting de stij ging van de werkloosheid in de bouwnijverheid tegen te gaan. Behalve deze eerste maatregel van de regering om ongewenste werkloosheid tegen te gaan, zijn andere maatregelen in voorbe reiding om de werkloosheid te bestrijden in die gebieden, waar het tekort aan werkgelegenheid ernstige vormen heeft aangeno- vincies in het noorden. Tussen alle departementen, die met de werkgelegenheid te maken heb ben, vindt hierover op het ogen blik een intensief beraad plaats. Deze mededeling werd maandag middag op het departement van Sociale Zaken gedaan. Even tevoren had de minister raad een telegram ontvangen van de samenwerkende vakcentrales KAB, NVV en CNV waarin werd aangedrongen op het uit voeren op korte termijn van meer openbare werken in die gebieden, waar de stijging van de werkloosheid het grootst is. Dit verzoek werd gedaan „in af wachting van nader overleg over de te voeren werkgelegenheids- politiek inl het algemeen", waar mee bedoeld wordt, dat de vak centrales niinstens verwachten, dat de Sociaal-Economische Raad zich op korte termijn over de huidige economische situatie zal beraden. Dr. Ir. VONDELING MINISTER VAN LANDBOUW. Dr. ir. A. Vondeling, lid van de Tweede Kamer, is hij Konink lijk Besluit benoemd tot minis ter van landbouw, visserij én voedselvoorziening. De heer Von deling is maandagmorgen door H. .\h de Koningin op Soestdijk beëdigd. Dr. Anne Vondeling werd als landbouwerszoon geboren op 2 maart 1916 te Appelscha (gem. Ooslstellingwerf, Fr.). Zijn va der oefent een gemengd bedrijf uit op de zand- en veenkoloniale stige men. Dat zijn speciaal de pro frond in de zuidoosthoek van 'riesland. Nadat de heer Von deling in 1934 het 'HBS-diploma behaalde te Assen, bezocht hij de landbouwhogeschool te Wa- geningen. Als student was hij atcief in het verenigingsleven o.a. in de vrijzinnig democrati sche jongeren organisatie. In de jaren 1938-1939 bezocht hij de school voor reserve-officieren en onbereden artillerie te Utrecht. In september 1940 be haalde hij aan de landbouwho geschool het diploma landbouw kundig ingenieur (economische richting). Van 1940-1945 was dr. Vonde ling landbouwkundige bij de pro vinciale dienst van Friesland (toegevoegd aan de commissie Noordoostpolder. In de oorlogs tijd en vlak daarna was hij als DE ECHO HEI ZUIDEN Wanneer de kranten als een bijzonder heid vermelden, dat de Britse gouver neur van het eiland Cyprus ongewa pend en ook ongemolesteerd enkele steden en dorpen op dat eiland heeft bezocht, is dat wel het beste bewijs dat het op Cyprus goed mis is. Maar tegelijk is het ook een. teken dat er een andere wind gaat waaien. Het is alleen maar de vraag of de nieuwe gezagsdrager, Sir Hugh Foot, kans zal zien tot een bevredigende oplossing van het probleem Cyprus te komen. Het probleem Cyprus ligt niet eenvoudig. De grote meerderheid van de bevolking is Grieks en wil aansluiting bij Griekenland, hoewel Cyprus nimmer bij Griekenland heeft behoord. De regering in Athene heeft daar wel oren naar en steunt, althans mo reel, de vrijheidsstrijders. Maar ongeveer een kwart van de bevol king is Turks en wil persé niet onder Grie kenland. De Turken van hun kant hebben ook liever niet dat dit eiland, zo vlak on der hun kust Grieks wordt. Wanneer men dan nog meerekent dat Cyprus nog altijd een belangrijk NATO- steunpunt is, dat Griekenland en Turkije na veel vijandschap eindelijk met elkaar ver zoend zijn en zelfs bondgenoten geworden, dat men terwille van Cyprus de NATO niet op wil splijten maar de huidige situatie ook steeds meer onhoudbaar blijkt, dan moet er wel een soort toverformule worden ge vonden om een oplossing te krijgen die iedereen tevreden stelt, of op z'n minst voor niemand volkomen onaanvaardbaar is. DE COUP VAN DIZZY. Hoe komen die Britten eigenlijk op Cyprus? Eeuwen lang hebben de Turken er ge heerst. Maar na de Krimoorlog, toen de Turken en de Russen met elkaar slaags wa ren geweest, kwamen de grote mogendhe den bij elkaar om te proberen weer een 'n Heerlijke gewaarwording, dat bevrij dende gevoel dat over U komt, naar mate de aansperende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en in gewanden doet gelden en zo Uw bloed snel ler gaat stromen. Stramheid en pijn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf al lengs weer helemaal de oude. Vraag Kru- schen bij Uw apotheker of drogist. beetje de rust te herstellen en de lont van het Balkan-kruitvat te verwijderen. Ook toen vormde Cyprus een „heet hangijzer" en de geniale Britse Minister van Buitenlandse Zaken Disraeli, wist het klaar te spelen dat men Cyprus aan Engeland toevertrouw de.. Het was voor „Dizzy" een denderend succes en hij, wiens politiek tot dan toe aan scherpe aanvallen bloot stond, werd als een nationale held in Londen ontvangen. Hij had hoog spel gespeeld en zijn grote tegenspeler was Bismarck. Het zag er een ogenblik naar uit dat de conferentie van Berlijn onverrichterzake zou opbreken, toen Disraeli een extra-trein bestelde die hem naar Engeland moest terugvoeren. Het was een politiek pokerspel, maar Dizzy was de sterkste bluffer en won.Cyprus. (van een speciale medewerker) Sedert 1917 hebben wij in ons land al gemeen kiesrecht voor mannen en sedert 1919 eveneens voor vrouwen. Wij schrijven met opzet „algemeen kiesrecht", want dit betekent geenszins dat het gelijk staat met „allemans" kiesrecht. Er zijn uitzonderin gen, genoemd aan het einde van dit artikel. Bij het algemeen kiesrecht dan, moet men er niet van uit gaan, dat kiezers bevoegd of in staat zijn over allerlei vraagstukken van staatsbelang te kunnen oordelen, de bedoeling is alleen dat de kiezer een zo danige belangstelling in de „publieke" be langstelling zal hebben, dat hij zich zal aansluiten bij een der politieke partijen. Het kiesrecht is dus een recht een func tie te verrichten ten behoeve van het land. Het kiesrecht is immers een der voor naamste pijlers van de democratie. Geen dwang. De Nederlandse kieswet kent geen stem plicht en ook geen kiesplicht. Onze kieswet schrijft slechts voor, dat de kiezer de plicht heeft te verschijnen op het stembureau, al waar hij desgewenst kan verklaren niet aan de stemming te willen deelnemen. Dit in tegenstelling bij stemplicht, in welk geval men verplicht is te stemmen, al stemt men dan ook blanco. Kiesplicht kent zelfs deze laatste bevoegdheid niet. Men kan zich in de praktijk wel aan de verschijningsplicht onttrekken, als men een geldige reden van verhindering (ziekte of afwezigheid) op de stemmingsdag tijdig meldt aan het betrokken stembureau. Bij de rechtstreekse of directe verkie zingen wijst de kiezer zonder tussenperso nen de leden aan van het vertegenwoordi gend lichaam. Verkiezing in trapvorm. Bij „getrapte" of „indirecte" verkiezin gen wijzen de kiezers personen aan, die de leden van het vertegenwoordigend lichaam kiezen. Bij de laatste verkiezingen geldt in feite de regel, dat niet ieder rijp is om de „juiste man op de juiste plaats" te kiezen. Maar sinds ook hier het nationalisme op bloeide en de Enosis-beweging van propa- ganda overging tot actief verzet, zaten de Engelsen op Cyprus niet prettig meer. Gouverneur Harding, een militair die van wanten wist, nam krachtige maatregelen en stuurde zelfs aartsbisschop Makarios, de ziel van het verzet, in ballingschap. Maar het hielp niet. Cyprus bleef oorlogsveld. De aanslagen der vrijheidsstrijders werden door de Brit ten beantwoord met steeds scherpere tegen maatregelen die weer nieuwe repressailles van de Enonis-mensen uitlokten. Onder die omstandigheden aanvaardde de nieuwe gouverneur, Sir Hugh Foot, zijn ambt. DE NIEUWE MAN. Sir Hugh Foot heeft ervaring op dit ge bied. Hij heeft de hele Palestijnse lijdensge schiedenis meegemaakt waar Joods natio nalisme botste op Arabisch fanatisme. Hij heeft voor buitenlandse zaken gewerkt in Jordanië en Syrië, en heeft ook nog enkele jaren op Cyprus vertoeft. Hij is dus zeer zeker geen „outsider". Sir Hugh Foot komt uit een liberale fa milie. De Engelse liberalen hebben altijd sympathiek gestaan tegenover ieder vrij- heidsstreven, zij waren tijdens de Boeren oorlog de voornaamste tegenstanders van de politiek van Joe Chamberlain. Hij heeft dus begrip voor de verlangens der Cyprioten en heeft al meteen een po ging gedaan, de immer wijder wordende kloof te overbruggen toen hij verschillende leidende figuren uitnodigde voor een ge sprek. De Cyprioten hebben aan deze uit nodiging gehoor gegeven. Daarna waagde hij het ongewapend en zonder escorte, een tocht over het eiland te maken. Niemand schoot hem in de rug, niemand gooide hem een bom voor de voeten. Volkomen onge deerd keerde hij terug, maar hij had veel gezien en gehoord... zelfs toejuichingen! Hij veronachtzaamde ook de kleinighe den niet die soms zo zwaar tellen. Hij ont sloeg enkele vrouwen uit de gevangenis nadat hij deze persoonlijk had geïnspec teerd; hij gaf 'n geinterneerde terrorist toe stemming de begrafenis van een familielid bij te wonen, en het resultaat van dit alles is, dat er een onofficiële wapenstilstand is ingetreden, dat de Cyprioten op het ogen blik de kat uit de boom kijken. MOEILIJKE OPGAVE. Al heeft Sir Hugh echter de gemoederen enigszins gekalmeerd en daarmee aan de ergste excessen een einde gemaakt, dat be tekent nog geen oplossing. De mannen van „Enosis" de Cypriotische vrijheidsbeweging, zijn in hun eisen nog ge sterkt door de Britse Labourpartij, die in oppositie tegen de regering heeft verklaard, dat Cyprus zelf over zijn lot moest beslis sen. Daarmee heeft men de Cyprioten het hoofd een beetje op hol gebracht en dat maakt de taak van Sir Hugh niet makke lijker, want het ziet er naar uit, dat, wil men tot een oplossing komen, alle partijen wel ietwat water in de wijn zullen moeten doen. Sir Hugh heeft in zeker opzicht de vrije hand. Hij mag werken aan een oplossing. Bevalt die oplossing zijn regering niet, dan moet hij zijn taak aan een ander overgeven. Daarmee is de kwestie Cyprus een nieuw stadium ingetreden. Maar het is wel zeer nodig dat in die gevaarlijke buurt van het Nabije Oosten tenminste deze bloedige puzzle wordt opgelost. Bij ons te lande kennen wij alleen het „getrapte" kiesrecht voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer, immers deze leden worden niet rechtstreeks gekozen door het volk, zoals dit het geval is met de leden der Tweede Kamer. De provin ciale staten, die wel rechtstreeks door het volk gekozen worden, wijzen de leden der Eerste Kamer aan. In ons land kent men het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, dat wil dus zeggen, dat elke politieke partij recht heeft op een aantal zetels zowel in de Tweede Kamer, als in de Provinciale Staten als in de gemeenteraad, overeenkomstig het aan tal stemmen dat die partij heeft behaald. Men kan verder het kiesrecht verdelen in een „actief" kiesrecht, waaronder ver staan moet worden het recht om te kiezen en een „passief" kiesrecht, waaronder men moet verstaan het recht om gekozen te worden. Wie mogen kiezen? Er zijn eisen gesteld wie wel en wie niet het kiesrecht kunnen uitoefenen. Men moet b.v. Nederlander of door de wet als Nederlands onderaan erkend zijn, waarbij kan worden aangetekend, dat over het algemeen tot Nederlandse onderdanen ook zij behoren, die tot de inlandse bevol king van Ned. Nieuw Guinea worden ge rekend; men moet de leeftijd van 23 jaar bereikt hebben en men moet op de dag der candidaatstelling ingezetene van het rijk zijn, indien de stemming geldt voor verkie zing der leden van de Tweede Kamer; in gezetene zijn van de provincie voor de ver kiezing van de Provinciale Staten en in gezetene zijn van de gemeente voor de ver kiezing van de gemeenteraad. Men moet dus opgenomen in een bevol- kingsregister om aan de stemming te kun nen deelnemen. Zij die in het centrale be volkingsregister om aan de stemming te kunnen deelnemen. Zij die in het centrale bevolkingsregister zijn opgenomen, omdat zij geen vaste woonplaats in een bepaalde gemeente hebben, kunnen alleen maar stemmen voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer en derhalve niet deelnemen aan de verkiezingen voor de provinciale sta ten en de gemeenteraden. i Wie zijn uitgesloten van het kiesrecht? Begrijpelijkerwijze zijn er personen, die van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten en dat zijn zij die bij onherroe pelijke rechterlijke uitspraak veroordeeld zijn, j a) tot ontzegging van het kiesrecht zelf; b) tot onder curatelestelling wegens krankzinnigheid of zwakheid van vermo gens; c) tot onzetting van de ouderlijke macht of de voogdij over een of meer eigen kinderen; d) tot veroordeling tot een gevangenis straf van meer dan een jaar of wegens be delarij of landloperij; e) tot veroordeling wegens openbare dronkenschap, indien meer dan 2 uitspra ken binnen 3 jaren zijn gedaan; f) tenslotte zij die op de dag der stem ming rechtens van hun vrijheid zijn beroofd. (Nadruk verboden). Huidzuiverheid Huidgexondheid Indien u evenals wij met wijd-open ogen door het leven stapt, dan zal het u opgevallen zijn, dat de Kunst dikwerf vreemde, ja zelfs zonderlinge wegen be wandelt. Voor wie zich daarover mocht verbazen willen wij even nadrukkelijk sti puleren, dat de Kunst (let u wel even op de hoofdletter!) zich niet laat binden door de normpjes en de voorschriftjes van de jongens, die het in boekjes en artikeltjes allemaal zo goed weten, omdat de Kunst een uiting is van de diepste roerselen der menselijke ziel. Waarmee meteen de vraag de kop opsteekt wanneer is zo'n uiting nou kunst? Wij achten ons zelf niet competent daar over te oordelen, want wij hebben nog nim mer een tentoonstelling geopend en ook hebben wij nog niet de titel „kunstrecen sent" verworven. Wij praten altijd zo maar wat, zonder dat wij van Kunst ook maar enig benul hebben. Wel zijn wij ervan over tuigd, dat wij au fond allemaal kunstenaars zijn, want we zitten ieder voor zich zo boordevol roerselen, zowel diepe als kin derbadjes, dat er op een gegeven ogenblik een klep open moet. Dan vliegen de verf- klodders in het rond, kreunt het papier on der de heimwee-zware gedichten, en be zwijken de snaren onder het geweld des harten. Dat zijn gouden dagen voor de verf-, papier- en snarenwinkeliers, die in ons dan wel de kunstenaar willen zien. Maar is dat ook werkelijk Kunst, broeders? Is dat de gestalte, waarin de goddelijke Muze ons verschijnt? Nee, zeggen we tegen elkaar, dat was zo maar wat gekkigheid, we moesten even wat kwijt. Weg met die rommel maar wacht 'ns even, de jongens van de officiële kritiek met de academische vor ming en de mannetjes die je kunt aanzien dat ze iets met kunst te maken hebben, blijven er doodernstig onder. Ze zien wat wij ni«t zien, in dat oog links onderaan en •mm-y. dat been langs de bovenkant van de lijst, in dat trio voor scheerapparaat, altviool en fietsbel, in die ene regel van dat gedicht „het geklits-klots van de bibbereend". Ze zien daar onze ziel, onze verscheurde ziel wellicht, het scharnieren van het huidige tijdsgewricht, het diep-religieus beleven van psychopatische wezenstrekken. Ze kijken ons rijk, deze jongens, en ze raden ons aan onze functie als commies le klas bij 's Rijks belastingen aan de kapstok te hangen, ons snoepwinkeltje te sluiten of het verkopen van tricotages maar aan anderen over te laten. We doen dat natuurlijk niet, maar wij beginnen nu te geloven, dat we daar vre selijk dom aan doen. Want neem nou die Engelsman William Green, die het ook niet meer kon houden. Hij smeet een lap linnen op de grond, kwakte daar een paar bussen verf overheen, haalde zijn fiets uit de schuur en trok enkele baantjes over het linnen. Om het spul gauwer te laten drogen strooi de hij er een kruiwagentje fijn duinzand en een litertje of wat petroleum overheen. Klaar was-ie, onze William. Hij haalde de jongens erbij en een paar dagen later had William een studiebeurs voor de Londense kunstacademie in zijn zak. Dat had u ook kunnen overkomen, beste slovende huismoeder. Dan zou u de volgen de week lekker naar Vee en Dee kunnen gaan om met de centjes van uw eerste doek een paar vlotte jurkjes te kopen. En niets weerhoudt u om het alsnog te doen. Kook een paar kilo aardappelen. Doop ze daar na in de verf en keil ze blindelings tegen 1 de muur. Wrijf het geheel daarna uit met een even aangekookt bloemkooltje. Bel dan 1 een paar van die jongens op en onze kop eraf als u de volgende week niet in Maas tricht of Amsterdam zit. En als u, vader, het eens probeerde met kele oefeningen op wat beddelakens zit de Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. een paar rolschaatsen op de zolder. Na en- zaak wel snor en kunt u in de toekomst als steile-wand-kunstschilder een aardig belegd stukje brood verdienen. Het beste ermee, allemaal.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1