WAALWIJK VAN LANSCHOT BANKBOEKJES Profiteer van de renteverhoging tot 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JANUARI 1958 6 KAMER VAN KOOPHANDEL VERGADERDE. Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" SCHADUW OVER LEVEN door GARRY VAN DER RYKEN. 28) - Maar vent, wat fijn! Eet nu door, vertel straks maar, maande Moeder Ine. - Wim Michels mag niet en ver leden jaar wel!... tussen twee hap pen door. - Nee maar, waarom niet? infor meerde Joop. - Hij zit bij mij in de klas; die heeft vast wat uitgespookt! - Nou, ik weet 't wel, aarzelde Hans. - Maar als ik 't vertel, laat je niks aan Wim merken hoor. An ders zit ik morgen met 'n blauw oog. - Jóh, ik zeg niks. Kom op met je verhaal! - Nou, zondag onder de preek had ie z'n gymschoen uit zitten doen en toen was die preek ineens uit en moest ie naar 't Altaar terug. Hij kon z'n schoen zo gauw niet vinden en ging zó. Nou, (Hans' ogen tintelden nog van pret bij 't navertellen), er zat een gat in z'n grote teen en de kapelaan zag 't natuurlijk hè. Op z'n kop dat ie gehad heeft! Voor straf mag hij dit jaar de Nacht mis niet dienen. - Mams, ik zal wel even afwas sen, bood Mariesje aan toen ze klaar waren. Joop pakte z'n boeltje bij el kaar en ging z'n huiswerk maken. Moeder en Hans waren nu samen in de gezellige huiskamer. Ine ruim de hier en daar nog wat op. Haalde - wat schrijfpapier uit haar bureautje, toen Hans ineens naast haar stond. - U weet wel, dat Mijnheer Pas toor het nog over heel wat anders gehad heeft, hè Mam. Nou, ik geloof dat ik 't allemaal wel snap, over de naam van een Priester en zo. De pastoor zei ook, dat er misschien in Frankrijk wèl missieorden zijn, die jongens als ik opleiden, 't Is geen wet van de Kerk; daarom kan 't er gens anders misschien wel. Ine had hem rustig uit laten pra ten; hem ook 't vouwbeen niet uit z'n handen genomen, waar hij onbe wust mee speelde. Ook nu wachtte ze af. Hij had nog meer op z'n hart, voelde ze. - Dat wil ik niet Mam, klonk 't toen heel beslist. - Ik denk, dat God me dan wel een Fransman had gemaakt. Ine kon een glimlachje nauwelijks onderdrukken. - En... Broeder? vroeg ze met iets aarzelends in haar stem. Elshout Raamsdonk Ai ngaande 1 februari verhogen wy de rente op bankboekjes tot 4%. Maak ten volle van deze gelegenheid gebruik om uw rente inkomen belangrijk te vergroten, door reeds vóór 1 februari a.s. uw geld te storten of per giro over te schrijven. Een bankboekje van Van Lanschot brengt u de hoogste rente, terwijl uw geld altijd gemakkelijk beschikbaar blyft. Geen koersrisico, geen kosten. Wilt u er meer van weten vraag schriftelijk, telefonisch of aan onze kas de nieuwe folder „Bankboekjes". BANKIERS 17}7 '4-Hertogenbosch, Hoge Stéenweg 27—31, Telefoon 8851*. flCiwlIiovea, Keizersgracht 17 L Telefoon 7442*. Tilburg, Stationstraat 17(toek.adres). Ze wilde op geen enkele manier pressie op hem uitoefenen. Zélf moest hij zijn weg vinden; alléén hèlpen wilde ze. - Broeders in de missie, die wer ken vooral met hun handen, zei Mijn heer Pastoor. - En ook geven ze les op scholen. Maar ik wil graag naar een erge wilde missie, snapt U? Ine vond de uitdrukking „wilde j missie" een beetje vaag. - Bedoel je, bij erg onbeschaafde volken? vroeg ze ter verduidelijking. Ja, zoiets, knikte Hans. - Waar je de Missionaris helpen moet z'n kerkje te bouwen en waar ze nog niks weten van... nou... eh... van electrisch en zo. - O! En Ine's ogen lachten, al probeer de ze haar stem ernstig te doen klin ken. - Je wou de negerkrotjes dus met 100-watt lampen en een goeie stof zuiger opknappen? - Hè Mam,wat bent U toch een plaag! Jongensachtig schudde hij haar arm. - Nee, weet U wat ik wou?.- en Hansje, die direct overal vuur en vlam voor werd, stond nu recht voor z'n moeder, druk gesticulerend, - ik wil leren voor timmerman en als ik dat goed kan dan wordt ik missie broeder. - Dus naar de ambachtschool! 't Was meer een uitroep dan een vraag. Want de in haar hart nog zo aristocratische Ine Francken moest even iets verwerken bij 't idee van haar zoon naar een ambachtschool. Ze keek naar de jongen. Zag z'n enthousiasme, kende z'n edelmoedig hart, wist hoe makkelijk en blij hij altijd deelde en ergens afstand van kon doen. Mocht zij hem tegenwer ken om een kleinzielig standsvoor oordeel? - We zullen eens kijken wanneer de directeur van die school spreek uur heeft, beloofde ze. - Dan gaan we er samen naar toe. Maar dan nu ook aan je huiswerk. Kijk eens op de klok! - Mam, U bent reuze! Jofel! De dag van Mariesjes Mulo-exa men naderde snel. Er was hard gewerkt in het kleine derde klasje. De Zusters hadden de naam, één der beste scholen van de stad te hebben. Dit jaar moesten ze eens bijzonder goed voor den dag ko men, was op een der schoolvergade ringen besloten. Ieder zou, voor haar les, proberen, méér te doen als in 't leerplan stond aangegeven. Dit was geen gemakkelijke opgave. De eisen voor Mulo waren zwaar en de stof uitgebreid. Daartegenover echter stond een klasje van zes, waarbij een paar zeer begaafden. - Neemt U nu eens Anneke Voet en Mariesje van Es, allebei uitzonder lijk knappe leerlingen, meende de on derwijzeres voor Engels en Duits. - Ik ben werkelijk nieuwsgierig, wie 't mooiste examen zal doen. De anderen knikten instemmend. Zuster Emmanuel zei bedacht zaam - Ja, wèl de knapste leerlingen, maar lang niet even begaafd. Maries je is veel intelligenter dan Anneke. - Maar Mariesje is lui, viel hier de Wiskundezuster in. - Lui? herhaalden de anderen verbaasd. - Juist, beaamde Zuster Emma nuel. - Ik geef toe, een vreemd soort luiheid. Ze let beter op en volgt de lessen met méér interesse dan wie ook. Maar gelooft U maar niet, dat ze zich ooit inspant om werkelijk na derhand te léren wat in de les werd uitgelegd. Ze neemt in zich op, ver werkt 't gelijktijdig en kijkt er bij wijze van spreken niet meer naar om. Voor zelfstudie is ze volkomen onge schikt. Anneke is precies andersom. Die moet wérken voor 't verkrijgen van haar kennis. En doét 't ook. De examendag kwam. Mariesje had bij 't wakker worden meteen 't akelige nerveuze gevoel in haar keel gekregen, of ze bijna niet kon slikken. En in haar hoofd de be- Raamsdonksveer Loon op Zand kende leegte, die zoveel examen slachtoffers kennen. - Ik weet echt niks meer, zuchtte ze benauwd tegen zich zelf, onder wijl ze 't nieuwe, zwartwit geruite, zijden jurkje uit de kast haalde. - Een dot! constateerde ze. - Welke voorzetsels regeren ook al weer de vierde naamval? O ja, durch für.ohne.Enig, die plooirok! Gauw klom ze op 'n stoel voor de spiegel, draaide vlug een slag om en genoot van de wijde cirkel, die 't rok je beschreef. Maakte toen de knal rode ceintuur nog een gaatje nauwer. - Dat Engels gedicht, hoe be gon dat ook weer? O... en 't mooiste natuurreservaat ter wereld, hoe heet dat ook? 't Yellow, yellow... Nee, ze wou niet verder meer denken. - Toe kind, je moet heus iets eten, maande Moeder haar toen ze bene den zat te knoeien met haar bord ha vermout. - Ik kan niet Mams. Echt niet. O ik hoor de claxon al! Jet's vader had beloofd, de twee meisjes naar 't examengebouw te rij den. Vliegensvlug naar boven Opa goeiendag zeggen, Mams een zoen... en Riesje zat naast Jet in de wagen. Een opgewonden, druk babbelende Jet, geen haar minder zenuwachtig dan haar vriendin. (Wordt vervolgd De raad kon zich met dit voorstel verenigen. De begrotingen voor het dienst jaar 1958 voor de verschillende tak ken van dienst werden door de raad zonder op- of aanmerkingen goeügekeurd. De gemeentebegroting siuit met een tekort van 94.900. Voor de nieuwe investeringen is een bedrag van 1.704.500.geraamd, waarbij niet de woningbouw is in begrepen. De neer Vermeer maakte enkele algemene opmerkingen. Hij wees op de afnemende zelfstandigheid van de gemeenten, vooral op het stuk van het financiële beleid. Als dat zo doorgaat, dan wordt de raad binnen afzienbare tijd een overbodig li chaam, dat alleen maar ja mag kniKiten op de van hogerhand gege ven richtlijnen en voorschriften. Verder drong spreker aan op een spoedige realisering van het zwem bad, dat op de lijst van de eerste urgentie voorkomt. Ter zake van de zwemgelegenheid heerst in de ge meente een onhoudbare toestand. Ten slotte bracht dhr. Vermeer de aan de jeugdraad verleende subsidie ter sprake. Hij wenste te weten wat de raad met die subsidie doet. Van enige activiteit van deze raad is maar bitter weinig te merken, zo meende hij. Ter zake van de beknotting van de gemeentelijke autonomie, was de voorzitter, die het juist achtte dat op deze kwestie in openbare verga dering werd gewezen,het in grote trekken wel met spreker eens. Een bepaalde zelfstandigheid is voor de gemeenten absoluut noodzakelijk, want alleen daardoor kan bij de be sturende organen het verantwoorde lijkheidsbesef levend blijven. De voorzitter meende echter dat een middenweg tussen centralisatie van het gemeentelijk bestuursbeleid en de gemeentelijke autonomie niet zo heel gemakkelijk te vinden is. De zwembadkwestie heeft de volle aan dacht van 't gemeentebestuur, maar er bestaat geen enkele zekerheid dat dit project dit jaar nog zal kunnen worden gerealiseerd. De bestedings beperking zal zeker ook hier rem mend werken. De jeugdraad heeft als zodanig geen subsidie van de ge meente ontvangen. Hij is in 't leven geroepen door de jeugdorganisaties. De voorzitter meende, dat wellicht contact kon worden opgenomen met deze raad om iets te vernemen over eventuele activiteiten en plannen. De heer v. Woerden meende dat het niet op de weg van de gemeente ligt een dergelijke stap te ondernemen, omdat deze raad is ontstaan uit het particulier initiatief, met welke op vatting de raad zich kon verenigen. Ten slotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan enkele wijzigingen van de gemeentebegrotingen 1957 en 1958. In de rondvraag vestigde de heer Kieboom de aandacht op de moed willige en grondige vernielingen van de plantsoenen en de afrasteringen in de Boterpolderlaan en de Rem- brandtlaan. De voorzitter zegde toe deze 'aangelegenheid, die al reeds enige tijd de aandacht van de politie en 't gemeentebestuur heeft, nog eens met de politie-autoriteiten te be spreken. De voorzitter onderstreep te in dit verband, dat hier ook voor de ouders een belangrijke opvoe dende taak ligt. Hij sprak de hoop uit, dat men door nauwlettend toe zicht en strenge maatregelen paal en perk zal kunnen stellen aan deze kostbare vernielingen. Donderdag j.l. kwam de Kamer v. Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant in het ge bouw van de Kamer te Waalwijk in openbare vergadering bijeen. Na de leden en genodigden te heb ben verwelkomd, spraK de voorzit ter, de heer J. W. v. Heesbeen, een rede uit, waarin een overzicht werd gegeven van het bedrijfsleven en de werkzaamheden van de Kamer in 1957. (Deze rede werd reeds in haar geheel opgenomen in ons nummer van vrijdag j.l. Red.). Namens de leden sprak het be stuurslid, de heer A. D. C. Snels, 'n dankwoord. Spr. noemde de door de voorzitter gehouden rede een be langwekkend stuk, dat een uitge breid beeld geeft van het bedrijfs leven in het district van de Kamer in 1957 en van de verwachtingen dienaangaande voor 1958. In zijn korte, kernacbt-'so toespraak wees de heer Snels op de betekenis en de noodzaak van een efficiente bedrijfs voering en de opvoering van de pro- ductiviteit. Aan deze aspecten wordt in het district van de Kamer nog niet voldoende aandacht besteed, zo meende spr., terwijl het toch zo is, dat zij bepalend kunnen zijn voor de positie, welke Nederland in de Euromarkt zal gaan innemen. Dhr. Snels onderstreepte nadrukkelijk dat alle krachten ingespannen zul len moeten worden om deze twee aspecten van het bedrijfsleven tot werkelijkheid te brengen. PROVINCIAAL GENOOTSCHAP VAN KUNSTEN EN WETEN SCHAPPEN IN NOORD-BRABANT Heemkundige Kring Waalwijk e.o. De besturen van het Genootschap en de Heemkundige Vereniging te Waalwijk e.o. hebben gezamenlijk voor hun leden een lezing georgani seerd, waarbij de heer J. J. A. Jon- genelen uit Utrecht een voordracht zal houden over: „Fiorenza la Bella" welke zal worden geïllustreerd met een reeks lichtbeelden. De lezing wordt gehouden op don derdag 23 januari a.s. om 8 uur in de zaal van hotel „De Twee Kolom men", Grotestraat alhier. Getracht zal worden de kunst, die de stad Florence wereldbekend heeft gemaakt, te bespreken. De Italiaanse Renaissance, welke haar oorsprong vond in Florence, zal dus het punt van bespreking zijn. CARNAVALSBAL Mr. VAN COOTHSTRAAT. Het carnavalsbal van de buurtver eniging Mr. v. Coothstraat zal dit jaar twee weken vóór carnaval wor den gehouden, en wel op 1 februari a.s. in Hotel Verwiel, des avonds om 8 uur. Voor de muzikale stem ming zal het dansorkest van Joost v. d. Akker uit Den Bosch zorgen. RIJVERENIGING DE ECHO. In café van Oyen hield de landelijke rij- vereniging De Echo haar jaarvergadering. Het financieel verslag sloot met een klein batig saldo. Voor het nauwkeurig beheer der financiën werd de penningmeester dank ge bracht. De aftredende bestuursleden de heren A. Klerks en W. v. Delft werden met een grote meerderheid van stemmen herkozen. Voor de Heemkundige Kring is 't een afwijkend onderwerp, doch ze ker niet minder interessant. Moge bij deze lezing alle leden en geïnte resseerden aanwezig zijn, omdat de kunst immers ook een onderdeel vormt van de liefde en kennis voor zijn eigen Heem of naaste omgeving. JAARVERGADERING DIERENBESCHERMING. Morgenavond zal de afd. Waalwijk van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren haar jaarvergadering houden in zaal Thalia. De agenda van deze vergadering, die om 8.30 uur aanvangt, omvat o.m. jaarver slagen, bestuursverkiezing en te voeren acties. De aftredende be stuursleden J. de Leur te Waalwijk, ir. P. de Kwaasteniet te Waalwijk en A. Wooning te Kaatsheuvel heb ben zich niet meer herkiesbaar ge steld. Door het bestuur worden als candidaten voorgesteld mej. Zuster Snijders te Capelle en drs. V. Tim mermans te Waalwijk. r i..ü'j l-:; -1 U'-Jj j CHR. BESTURENBOND WAALWIJK. Op woensdag 22 januari a.s. hoopt de Chr. Besturenbond, in samen werking met de Ned. Herv. Man nen- en Vrouwenbeweging te Be- soyen, des avonds om 7.30 uur in het gebouw Chr. Belangen een samen komst te houden. Als spreker is uit genodigd de heer K. de Boer, 2de voorzitter van het Chr. Nat. Vakver bond, die zal spreken over Nieuw- Guinea. Daar de kwestie Nieuw- Guinea momenteel in het brandpunt van de belangstelling staat, ver wacht men, dat alle leden van bo vengenoemde verenigingen aanwe zig zullen zijn. Ook verdere belang stellenden zijn hartelijk welkom. De heer de Boer is enige jaren op Nieuw-Guinea onder de Papoea's werkzaam geweest, om ook daar te komen tot de oprichting van een Chr. Vakbeweging. BAARDWIJKS TONEEL. Door Baardwijks Toneel is momen teel in studie genomen „Nacht in de Rimboe", een toneelspel van de Franse schrijvers Pierre Dumanie en Louis Brunnet. Het stuk speelt zich af tijdens de nacht in een blokhut, midden in de geheimzinnige en donkere rimboe. Als datum is vastgesteld 15 en 16 maart (half-Vasten) in het Gemeen schapshuis. plooien. De avond zal dus gevuld worden met zang, declamatie, spreken in het open baar en toneel. Opgevoerd zal worden: De Laarzen. Verder zal deze avond staan in het teken van Lourdes. Er zal een Lourdes-film ver toond worden, terwijl de trekking van de 3 of 4 Lourdesloten voor de nodige spannnng zal zorgen. Voor de loterij ten bate van de Lourdes-actie zijn prachtige prijzen be schikbaar. Ter bestrijding van de onkosten aan de vertoning van de film verbonden zal een kleine vergoeding gevraagd worden. DE PASTOOR KWAM, ZAG EN OVERWON. In dec. werd te R'veer de mooie nieuwe kerk geconsacreerd. Alle heren geestelijken uit de omtrek waren daarbij tegenwoordig. Ook onze Pastoor kwam op dat feest. Bij al aan de versterking van de organisatiegeest en het saamhorigheidsgevoel van de boeren. De jaarvergadering werd gehouden op 25 febr. en werd goed bezocht. In afwijking van de gewoonte om een lezing te laten houden, werd ditmaal een forum georga niseerd. Deze nieuwe vorm van vergade ren, die bij allen zeer in de smaak viel, heeft vele voordelen. Men komt tot een vrij intensieve gedachtenwisseling en men raakt precies de onderwerpen waarvoor belang stelling bestaat en waarover bepaalde voor lichting het meest nodig is. Tijdens die ver gadering heeft de boerenbond afscheid ge nomen van haar voorzitter de heer Ch. de Bont, die jarenlang de stuwende kracht was van de vereniging. Als blijk van waardering voor zijn vele werk werd hem een speciaal vervaardigd Delfts wandbord, voorstellen de de R.K. kerk van Raamsdonk, aange boden. Als nieuw bestuurslid werd geko zen de heer G. Hooijmaaijers en op de vol gende bestuursvergadering, die gehouden werd op 13 maart, kwam het voorzitter- til Het voornaamste agendapunt was wel de bespreking van het 25-jarig bestaan van de vereniging. Ofschoon de officiële datum van oprichting 8 maart is, zal mede in verband met de vastentijd de viering eerst na pasen plaats hebben. Met de voorbereidende werk zaamheden is men al begonnen en een voorlopig programma heeft men reeds vastgesteld. Zondag 1 juni zal een groot concours hippique georganiseerd worden. Ook werd nog ter sprake gebracht de viering van het zesde lustrum van de bond van landelijke rijverenigingen, dat in juli te Rozendaal gevierd zal worden. Na nog enkele punten, betreffende de vereniging te hebben besproken, werd de vergadering gesloten. LOURDES-AVOND. Door de R.K.J.B. en de Boerinnenbond zal in het parochiehuis a.s. dinsdag een Uourdes-avond gehouden worden. Al dege nen die met de boeren of tuindersstand ver want zijn worden op die avond verwacht. De bedoeling is om op die avond te laten zien welke activiteiten de R.K.J.B. en de jonge Boerinnen zoal door het jaar ont- het moois dat hij op die dag zag, was ook het prachtig gestoffeerde priesterkoor. Lo pers, kleden, allemaal handgenoopt Smyrna, door de R'veerse dames vervaardigd. De Pastoor vond dat iets schitterends. Het priesterkoor in zijn mooie St. Bavo had hard een nieuwe stoffering nodig. Dat zou dus ook iets zijn voor mijn kerk, dacht hij. Op Nieuwjaarsmorgen kwam de Pastoor met zijn plan voor de dag. Hij was er van overtuigd, dat de vrouwen en meisjes van onze parochie ook zouden kunnen, wat de Veerse dames gepresteerd hadden. Heel de parochie was het daarmee eens en binnen kort zullen dan ook vele dames aan de slag gaan om onze kerk van een mooi gestof feerd priesterkoor te voorzien. JAARVERSLAG R.K. BOERENBOND OVER 1957. De vereniging telde in het afgelopen jaar 76 leden. Er werden 3 bestuursver gaderingen en 2 algemene vergaderingen gehouden, alsmede de jaarlijkse boerenge zinsdag. Deze werd gehouden op 8 jan. en stond in het teken van de viering van het 25-jarig bestaan der R.K.J.B. Ongetwij feld heeft de boerendag veel bijgedragen schap in handen van de heer C. Langer- werf. Een door de N.C.B. georganiseerde in zameling in natura werd ook een succes. Er kon een bedrag van ruim f 400 aan het secretariaat worden afgedragen. De op brengst van deze actie kwam voor een groot gedeelte ten goede aan het zo zwaar ge teisterde Hongarije. Tijdens de afgelopen zomer werd door een 15-tal leden gébruik gemaakt van de waarschuwingsdienst voor plantenziekten. Op de najaarsvergadering, die werd ge houden op 3 dec. werden door de heer v. Tilborg uit Schijndel de diverse financie ringsmoeilijk- en mogelijkheden op deskun dige wijze besproken. De algemene verga dering van de N.C.B. te Tilburg op 19 dec. werd door een afvaardiging van onze af deling bijgewoond. Opnieuw bleek dat deze belangrijke vergadering, die werd bijge woond o.a. door de voorzitter en secretaris van de KNBTB, de heer Mertens en de heer Brouwer en door diverse functiona rissen op landbouwgebied, eigenlijk de spreekbuis is van de individuele boer en tuinder tot de regering. Via de afdelingen en kringen komen diverse voorstellen over allerlei regeringsmaatregelen, als garantie- prijsbeleid, melkprijs, ruiverkavelingskwes- ties enz. in deze vergadering en worden uit voerig behandeld en doorgesproken. Er werd de nadruk gelegd op het grote nut van het lezen en bestuderen van het Vakblad Boer en Tuinder, waarin al deze kwesties uit voerig besproken worden, teneinde met de steeds wisselende toestanden en met het werk van de georganiseerde landbouw op de hoogte te blijven. Wat het jaar 1957 in zijn algemeenheid als boerenjaar betreft, is weer opnieuw, evenals in 1956, gebleken hoe kwetsbaar het boerenbedrijf is, door allerlei slechte weers omstandigheden. UITVOERING VAN „PUCK. Dit lustrumseizoen hebben reeds drie be kende toneelgroepen een bezoek gebracht aan R'veer. Zondag 12 jan. bracht de be roepsgroep Puck uit A'dam inhet Henri- cusgebouw Les folies amourenses, van Reg- nard. Deze toneelgroep heeft een zeer goe de naam, dit bleek we luit het feit, dat de zaal tot de laatste plaats was bezet. Hier mede heeft de Kath. Cult. Kring het re sultaat, wat haar ten volle toekomt. Puck stelde ook deze keer weer niet teleur. Dit bewees het langdurige applaus na afloop. De regie van het spel was in handen van Guus Verstraete, terwijl het décor en de costumes werden verzorgd door H. van Delft. Na afloop bracht dokter van Tilburg dank voor het vertoonde spel en bood de dames van het gezelschap bloemen aan. NAAR CANADA. Dezer dagen trad de heer G. Boons in het huwelijk met mej. A. van Swol. De heer Boons was al gedurende vele jaren in Canada (Vancover) en boekte daar veel succes. Hij is nu enkele weken met vacan- tie in zijn geboorteplaats en zal in februari, nu samen met zijn vrouw, weer naar Ca nada vertrekken. MILITAIRE JEEP TEGEN VRACHTWAGEN. Dondedagmorgen stond een vrachtwagen geparkeerd in de buurt van café Simaja. Van de kant van het postkantoor kwam een jeep met drie militairen aanrijden. Doordat deze wagen slipte kwam ze in botsing met de stilstaande vrachtwagen. De chauffeur kon er nog uitspringen, maar kreeg een shock. De militair naast hem bekwam een hoofdwonde en een beenbreuk. De derde, achter in de jeep gezeten, raak te zodanig bekneld dat men hem met veel moeite en uitzagen moest bevrijden. BURGERLIJKE STAND LOON-OP-ZAND. Geboren Johanna M A dv van Gorp- Molenschot - Elisabeth H A dv Heijs- Koolen Lambertus J M zv Broeders- Pols - Petrus J C zv Balkom-Mertens. Huw.-aangiften Wilhelmus H L M v d Wiel 28 j te Oisterwijk en Theresia J M de Jong 30 j alhier - Heinrich A M Bahl- mann 24 j Toronto (Canada) en Bea Ja- cogs 22 j alhier - Cornelis J Robben 27 j en Maria H J Beekmans 29 j beiden alhier - Johannes Avan Erp 27 j te Waspik en Antönia M Snoeren 25 j alhier. TWilKir Gehuwd Gijsbprtus J. Aussems 24 j en Johanna H M Ligtenberg 23 j beiden alhier - Marius J H van Noije 27 j en Pe- tronella M Leermakers 26 j beiden alhier - Cornelis M v Heesbeen 30 j te Waal wijk en Maria A T T van Hoorn 27 j al hier - Jacobus J P Brekkee 49 j te Am sterdam en Mary Emma Doral 39 j alhier - Joannes H. Kemmeren 29 j en Johanna B W v Gooi 24 j beiden alhier - Hein rich A M Bahlmann 24 j Toronto (Cana da) en Bea Jacobs 22 j alhier. Overleden Pieter v d Broek ev J S Donders 73 j - Johannes M v Boxtel ev J M Netten 64 j - Johannes F de Gouw ev S W Kleijberg 77 j - Maria Fransen ev A de Graaf 80 j. Ingekomen Cornelia C Bruijsten van Amsterdam - Wilhelmus A A Valk en Hendrikus L C Valk van Warmond - An tönia C van Lierop van Waalwijk - Wil- helmina v d Hurk van Eindhoven - Cor nelis A J de Leeuw van Rucphen - Jo hannes B J G Robben van Ossendrecht - Martin Wildschut van Arnhem - Adriana E T Kemmeren van Tilburg - Antonia L M v Gorp van Dongen. VertrokkenMarius van Noije naar Tilburg - Petronella M Leermakers naar Tilburg - Adriana C Coomans naar Den Bosch - Josephus M Wouters naar Nijme gen - Anna C van Mierlo naar Beek en Donk - Petrus H G M Kemmeren naar Eindhoven - Petronella de Beer naar Nu land - Gerardus J Boom naar Wanssum (Geijsteren) - Antonius T G M Heijmans naar Rosmalen - Adrianus J Peijnenburg naar Boxtel - Alphonsus A M Zebres naar Tilburg - Maria ATT van Hoorn naar Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 4