viiima enkele BEKWAME OPHALERS BINNEN- EN BUITENLAND U wcrlct mat dubbel Harrie van Berkel AFWEZIG Adverteert in de „ECHO GEVESTIGD per 3 februari Openbare aanbesteding Honderdduizenden kozen reeds N.V. SCHOENFABRIEK A. SU J. DE KORT H. MINKE De keus is niet moeilijk TANDARTS „The Melody Stars" band vanaf 7 t/m 16 februari Credieten uitsluitend groot 1600.a 3% zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen. Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen „Samen werking", Verstolkstraat 31, Leeuwarden. C. M. v. HEESBEEN, Arts LAAGEINDE 30 WAALWIJK GEVRAAGD MEER SCHUIM... VLUGGER SCHOONI voor de onderwerkafdeling Havendyk 20a WASPIK Namens het Bestuur der Ned. Herv. U.L.O. school te Raamsdonksveer zal de ondergetekende trachten aan te besteden de bouw van een vjjfklassige U.L.O. sehool c.a. op een terrein aan de Meidoornstraat te Raamsdonks veer. Bestek en tekeningen zjjn vanaf heden verkrijgbaar b(j de Reproductie-Inrichting van der Zanden, Ginne- kenweg 133 te Breda (Tel, 32981) tegen betaling van f 13.50 (franco per post f 14.-). Restitutie voor onbe schadigde stellen f 10.- alleen op de dag van aanbe steding. Inlichtingen worden dagelijks verstrekt op het bureau van de architect tot 6 dagen vóór de aanbesteding, waarna de Nota van Inlichtingen aan bestekhouders wordt toegezonden. De AANBESTEDING zal plaats hebben op zaterdag 15 februari 1958 in de bestaande Herv. School aan de Julianalaan te Raamsdonksveer v.m. elf uur. 1 februari 1958 WAALWIJK Stationsstraat De architectIr. J. de Wilde b.l; Montenspark 11 - Breda - Tel. 3.77.80 Dl KCHO VAN HIT ZUIDEN VAN MAANDAG 3 FEBR. 1958 BELGISCHE KONINKLIJKE FAMILIE AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Deur van vliegtuig vloog open. Koning Leopold en andere le den van de Belgische koninklijke familie hebben tijdens 'n lucht reis van Nice naar Brussel een hachelijk avontuur beleefd, al dus de Gazet van Antwerpen. Spoedig na de start van 't vlieg tuig vloog namelijk de huiten- deur van de passagierscabine open en dreigden de inzittenden naar biuten te worden gezogen. Aan boord; van het toestel be vonden zich koning Leopold, prinses Liliane, prins Albert, prinses Marie-Esmeralda, prin ses Marie-Christine en prins Alexander. Zij keerden naar Brussel terug van een vakantie verblijf in hun villa aan de Fran se Rivièra. Het toestel was nog maar op geringe hoogte, toen de deur open vloog. Een lid van de ko ninklijke huishouding verklaar de: „Het was of de passagiers uit hun zetel gezogen werden. De teperatuur en de luchtdruk in de canine daalden snel. Men kon met moeite ademhalen. Er hing een soort mist". Koning Leopold sprong direct uit zijn stoel om aan de andere zijde van de gang zijn dochtertjes stevig vast te houden. Ook prins Albert sprong bij. Intussen had de piloot, die zijn plaats niet kon verlaten, ontdekt, dat de lucht druk in de passagierscabine snel daalde. Hij bedacht zich geen moment, maar dook en keerde ijlings terug naar Nice, waar hij met open deur een veilige lan ding maakte. De deur bleek on voldoende gesloten te zijn ge weest. Een klein uur later startte het vliegtuig opnieuw naar Brus sel. Koning Leopold heeft de pi loot, de Brit Charles Bryant, zijn hartelijke dank overgebracht. SCHULD INDONESIË. De Indonesische regering blijkt nog steeds niet voldaan te heb ben aan de betalingsverplichtin gen, die zij in 1957 tegenover Ne derland had. ^De aflossing en rente (ruim 17 miljoen) van een krediet van 280 mil joen, dat in 1950 aan Dja karta werd verstrekt, moest op 31 december j.l. betaald zijn, maar het geld is nog steeds niet ontvangen. Den Haag heeft nu stappen bij de Indonesische re gering gedaan om alsnog beta ling te verkrijgen. SPORTMAN VAN HET JAAR. De luisteraars van de AVRO hebben bijna 10000 stemmen uit gebracht op de judo-crack Anton Geesink als de sportman van 1957, hetgeen donderdagavond tijdens een uitzending, waarin Geesink de Tom Schreurs-wis- selbeker ontving, werd bekend gemaakt. Tevens werd Eindho ven de beste sportstad genoemd. Verder werden gekozen Jan Derksen en Arie van Vliet, als tweede en derde, Abe Lenstra vierde, Adri de Haan vijfde, Klaas Boot zesde, Leo Horri ze vende en Faas Wilkes achtste. De zweefvlieger Toutenhoofd werd negende en de pikeur Not- telman tiende. FRANKRIJK KRIJGT 655 MILJOEN DOLLAR. De kredieten, die door bemid deling van de organisatie voor Euhopese Economische Samen werking, het Internationale Mo netaire Fonds (I.M.F.) en de Amerikaanse regering ter be schikking van Frankrijk zijn ge steld, belopen in totaal 655J4 dollar, zo werd medegedeeld in een door de O.E.E.S. gepubli ceerd communiqué. Nog steeds is drummer en conferencier met zijn het aangewezen adres voor het verzorgen van Uw dans en feestavonden, bruiloften en partijen. Vraagt vrije data en prijs. Harrie v. Berkel, de Riemer- straat 4, Tilburg. STENCIL WERK LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEÊN (DE ROOY) Door rijksinkoopbureau eikend Laageinde 89/91 Telefoon 3118 WAALWIJK Wat een werkkracht heeft Super Vim! In een ogenblik is Uw melkkoker schoon als nieuw! En ook voor Uw vloeren, Uw tegels, Uw aanrecht presteert Super Vim meer. Omdat Super Vim meer schuim geeft. En méér schuim betekent méér reinigingskracht. Daarom werkt U er vlugger mee. En véél prettiger! Zachter en fijner poeder. Voel dit poeder eens... Is het niet veel fijner en zachter? Veiligheid gaat vóór alles. Aan Super Vim kunt U alles met een gerust hart toevertrouwen! Stevige bus van waterafsto tend materiaal. Die kunt U gerust met natte handen aan pakken! Het poeder blijft kurkdroog en gemakkelijk slrooibaar. SPREEKUUR DAGELIJKS VAN 8 TOT 9.30 UUR Geen lastige gaten meer te openen. Even trekkenaan een handig trekplakbandje open! De keus is niet moeilijk, als het erom gaat te kiezen tussen een mooie glanzende haardos of langzaam maar zeker kaal worden. Kies de zekere wegBestrijd ernstige haaruitval, sterke roos vorming, kaalhoofdigheid, enz. met dat in het voorafgaande jaar de nieuwe 10 klassige meisjesschool te Vlijmen en het nieuwe politiebureau in gebruik werden ge nomen en dat de priorij „Mariënkroon" werd verheven tot abdij. Ware de beste dingsbeperking niet tussen beiden gekomen, dan had gegronde hoop gekoesterd mogen worden, dat een begin zou zijn gemaakt met de bouw van een v.g.l.o.-school, een lagere jongensschool te Haarsteeg, enkele kleuterscholen en een brandweerwarage. Op dit alles werd echter een domper gezet door het nog vrij plotseling verschei den van onze Burgemeester, de Edelachtba re Heer J. J. W. van Hout, die op 1 no vember 1957 in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te 's-Hertogenbosch het tijdelijke met het eeuwige verwisselde. Voor zijn enorme werkkracht en activiteit en voor al hetgeen hij in het belang van deze gemeen te heeft tot stand gebracht - en dat was heel veel - zij hem vanaf deze plaats nog maals een eresaluut en diepgevoelde dank gebracht. Moge God hem onder het getal Zijner uitverkorenen hebben opgenomen. Omtrent de bevolking diene vermeld Bevolking per 31 december 1956: 8853 m. vr. t.w. 4563 4290 aantal geborenen 124 88 aantal ingekomenen 138 136 Totale toename 262 224 aantal overledenen 29 29 aantalvertrokken pers. 138 148 Totale vermindering 167 177 Bevolking per 1 jan. '58 4658 4337 of in totaal 8995. Algehele vermeerdering 142, waarvan 95 m. en 47 vr. Aantal gesloten huwelijken: 81. Aantal levenloos geborenen: 2. De uitgaven in 1957 hebben bedragen wegens 1. ondersteuning ingevolge de Armen- wet (62 personen) ruim f 56.000. - 2. ondersteuning in natura (dekking, kleding enz.) f 4400.-. 3. uitbesteding ouden van dagen (16 personen) f 16000.-, waarvan wegens ouderdomspensioen werd terug ontvangen f 14000. -zodat ten laste van de Instel ling bleef f 2000. - 4. verpleegkosten 5 gebrekkigen en/of maatschappelijk ongeschikten in gestichten f 5500. - 5. geneeskundige verzorging (zieken huiskosten, verpleging in sanatoria, medi cijnen, versterkende middelen e.d. f 12000. Sociale Voorzieningsregeling voor werk loze werknemers: In groep B waren in 1957 geplaatst 4-6 personen. Totale kosten f 8900. welke voor 100 door het Rijk werden gesubsidieerd. Zelfstandigheidsregeling. In 7 gevallen werd over 1957 uitkering verleend tot een bedrag van f 6660. - Sociale Werkvoorzieningsregeling Han denarbeiders: a. 3 arbeiders werkten vrij wel het gehele jaar op het eigen object der gemeente (egaliseren vuilnisbelten), totaal bruto loon f 6800. -b. op de centrale werkplaats te Baardwijk waren in 1957 werkzaam 7 personen, waarvan 4 zeer on regelmatig werkten, totaal bruto loon f 7600. Oorlogsslachtoffers en gerepatrieerden: 4 oorlogsslachtoffers pl.m. f 6700; 2 indisch gerepatrieerden pl.m. f 3500; in totaal aan deze diverse onderdelen f 120060. - Omtrent de bouwactiviteit kan het vol gende worden vermeld In 1957 werden in totaal afgegeven 126 bouwvergunningen t.w. 27 bouwvergunningen i.z. bedrijfsruimte tot een waarde van f 435241.99. 35 bouwvergunningen i.z. loodsen, berg ruimten e.d. f 69866. - 26 bouwvergunningen i.z. verbouwingen aan zakenpanden en woningen f 102088.85. 7 bouwvergunningen i.z. utiliteitsbouw f 137050.-. 25 bouwvergunningen particuliere wo ningen f 486500. - 5 bouwvergunningen voor 85 woningwet woningen f 1317500.-. 1 bouwvergunning voor een boerderij f 30000. - totaal f 2578246.84. j Aantal verleende hinderwetsvergunningen 12. j Aan herstel oorlogsschade werd in 1957 alsnog uitbetaald ten behoeve van i herbouw 7 woningen f 28628. - her bouw 3 bedrijfspanden f 53396. - herstel 8 panden f 7465.11; tuinbouwopstallen (4 gevallen) f 324.84; kerkbouw f 30196. -- totaal uitbetaald aan herstel f 120009.95. 1 Per 31 december 1957 bedroeg het aan- tal gasverbruikers 1162, terwijl bij de rei- nigingsdienst waren geregistreerd 507 per celen met een aantal van 635 verstrekte em mers. i In de loop van 1957 werden 12 raadsver gaderingen gehouden, terwijl het College van Burg. en Weth. 51 maal vergaderde. j Mijne Heren, Ik moge het hierbij laten, de hoop uitsprekende, dat Gods zegen onze i gezamenlijke arbeid blijve begeleiden en zegenen. In aansluiting op de Nieuwjaarsrede van loco-burgemeester Berkelmans wenste de heer van Meerendonk namens de raad we derkerig een gelukkig 1958, zowel voor de gezinnen als voor de leden van de raad en sprak de hoop uit dat 1958 voor de ge meente nog beter zal zijn dan het voorbije jaar. Ondanks de bestedingsbeperking is er toch veel gebeurd. De plannen gemaakt in 1957 zullen hopelijk in 1958 worden ver wezenlijkt, voornamelijk de riolering, sport terreinen, verlichting, alsmede de woning- ruimtevoorziening e.a. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Enige toelichting behoefde echter wel de verkoop van grond aan de fa. van Wagenberg-Festen, alsmede de loterijwet, waarvoor de brief van de Off. van Justitie werd voorgelezen. De raad ging akkoord met het voorstel dat binnen 5 jaar na het gereedkomen der uitbreidingen van het waterleidingnet langs de Oranjelaan, de Irenelaan, de Beatrixlaan en de Pastoor Smoldersstraat in het uitbrei dingsplan „de Vliedberg" 94 percelen langs deze leidingen zullen zijn aangesloten. In 1958 hoopt men 75 aansluitingen te ver wezenlijken. De overige in de komende 4 jaren. Eén aansluiting zal ten laste van de gemeente komen. Tegen de aankoop van een 5-tal percelen grond in het uitbreidingsplan de Vliedberg van A. Falier, Wolput 31 alhier, alsmede het aangaan van de geldlening voor deze aankoop ten bedrage van f 3.793.50 k 4 had de raad geen bezwaar. Gelijkertijd ging men akkoord met de verkoop van bouwgrond aan de Deken van Baarstraat aan L. v. d. Berk, Nieuwkuijk- straat 4 voor f 4.872. - Een minnelijke schikking werd getroffen met J. van der Hagen, Akkerstraat no. 2, alhier, betreffende de eigendomsomschrij vingen in het kadaster van de percelen Sectie L nummers 753 en 698. Het gaat hier om het rechttrekken van de kadaster- lijn. De toestand blijft zoals hij thans is. De regeling geschiedt met gesloten beurs. De percelen gemerkt Haarsteegsestraat 18 en Heidijk 8 worden op voorstel van B. en W. onbewoonbaar verklaard, doch het laatste huis was volgens de heer Vorsten- bosch toch nog niet zo in verval. Hij ver zocht dan ook onderzoek naar de bouw vallige toestand. De heer v. Meerendonk wil de, dat de Technische Dienst rapport uit bracht. De heer v. Overdijk zei dat 't hem was opgevallen dat perceel no. 8 in een blok ■juist onbewoonbaar werd, terwijl 't andere nog goed zou zijn. Ook deze laatste wilde dit onderzocht hebben. De voorzitter zei dat de bewoner van 't naastgelegen perceel niet heeft gerecla meerd en zegde onderzoek door T.D. toe. Met het voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de aanleg van wegen enz. in het uitbreidingsplan ((de Vliedberg", ging de raad vlot akkoord. Voor wegenaanleg en verlichtingsmasten is benodigd f 18.282 en voor het bouwrijp maken van de grond f 93.615. - De wijziging van de gemeente-begroting 1957 ging vlot onder de hamer door. De grondverkoop aan de Prov. Nrd.-Bra bant voor de aanleg van de nieuwe Prov. weg zal plaats hebben, doch het tunnelplan zal eerst in bewerking worden genomen. De heer van Overdijk pleitte voor een tunnel aan de Burg. v. d. Venstraat. Volgens de secretaris, de heer Achten, is deze kwestie reeds besproken met de be voegde instanties. Het gehele plan zal on geveer 500.000 gulden kosten. De heer van Helvoirt zag de tunnel gaar ne zo geplaatst, dat de aansluiting van zij wegen werd vergemakkelijkt. De heer van Meerendonk noemde dit een ongemakkelij ke toestand. Vlijmen zou, aldus de secre taris in twee delen gesplitst worden door deze tunnelbouw. De heer Dekkers vraagt of 't niet beter is, de tunnel bij Oremans te leggen. Nog meerdere plaatsen worden aangewezen voor tunnel of viaduct, welke het gemakkelijk maken de rijbaan en het dorp te bereiken. De Technische Dienst zal ook hierover een uitvoerig rapport uitbrengen, hoe deze toestand 't best geregeld zal worden. De voorzitter zegt het tunnelplan grondig te zullen bestuderen en aan te pakken, want 't plan kost veel geld. Bij de rondvraag komt de vacantierege- ling der gemeente-arbeiders ter sprake. De heer Samuëls wordt door de heer Blauwhof tevreden gesteld. De heer van Meerendonk zag de kwestie der voetbal- en sportvelden nog als proble men en stelde voor een sport-commissie te benoemen die dit zou onderzoeken en ge zamenlijk zou bestuderen. De voorzitter zegt dat met de Vlijmense Boys en Haar steeg alles is geregeld. Vorstenbosch vertelt dat 't voor dit terrein in orde is, maar er zijn nog meer dingen die voor de sport van belang zijn. De voorzitter wil in geheime vergadering (die hierna volgt) de commissie benoemen. Na nog enkele kleine punten besproken te hebben sluit de voorzitter op de gebrui kelijke wijze de vergadering.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 4